Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Hozzá kell szoknunk lassan a Jégkorszak-stílusú remekművekhez(mondjuk az Ice Age I-II nekem tetszett, főleg az ősmókus :D ). Drámázni CG-vel? Hmmm, nehéz kérdés... Amíg nem látok ilyet, addig nem tudok nyilatkozni erről, mert csak hülyeségeket beszélnék...
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

Titan A.E -Időszámításunk után című rajzfilm volt igen fura. Aki látta az tudja mirőlbeszélek. Minden CG volt megcsinálva csak a karakterek voltak megrajzolva. Vagyis kb a film 90% CG volt. Nekem tetszett, csak ennyi erővel a karaktereket is megcsinálhatták volna számítógéppel. :D
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Hova gondolsz, az már pluszköltség :D ...
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nekem az Tetszett. Ma már elég sok helyen alkalmazzák ezt a technikát, de igaz h nem 90% CG 10% rajzolt arányban :)

Nemtom, igazából nekem a CG nem tudja visszaadni azt a Hangulatot mint egy igen jól kidolgozott rajzfilm (pl Kenshin OVA, Akira, GITS) Lehet h emiatt sem dobtam hátast Advent Childrentől? :)
Kép
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

A már említett Madagaszkár az eddigi legrosszabb cg film. Ofc nem a grafikával volt problém =) Egyszerűen eszméletlen bugyuta történet, nagyon rossz szinkronhangok, az az ostoba rázom úgy is úgy is pedig a film legalja volt. Egyedül a pingvinek vitték el a mozit hátukon. NA mind1. A mostani felhozatal: Nagy kaland, Csodacsibe...említésre se méltóak...
Amúgy én is jobban vágynék szép megrajzolt mozikra mint agyoncgézettszarokra. De sajna nem mi döntjük el mi a trendi lol.
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Hát a Csodacsibe meg a VadKaland meg a VadGalamb meg mittoménmi van még egyszerűen szörnyű, Madascar alatt alatt van bőven mélyen.

Fura nekem pont hogy bejött Madagascar szinkronja (mmint az eredeti angol) A történet bugyuta, a poénok is bugyuták, de pl zseniális volt a Majmok Bolygója paródia :D
Kép
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

A VadGalambon majdnem elaludtam. Csak a környezet volt jó ami a II. világháborúban játszódott. A Csodacsibe sem jött be. Egyedül az elején amikor a moziban az "Indian Jones"-t nézték. De ennyi. Ha nem szedik össze magukat a Walt Disney stúdió vagy a DreamWorks stúdió én esküszöm átugrom hozzájuk. De abban nem lesz köszönet. :D Egyedül a Hihetetlen család nyerte el tetszésemet. Eddig! :D
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nem nagyon ertek a studiokhoz, meg h ki mit csinalt, de nekem a Pixar studio muvei szoktak tetszeni, azt hiszem azok csinaltak a Jegkorszakot, meg a Shreket, meg ezeket, amiket imadok, es fetrengek toluk a rohogestol..
Es a Disney csinalja a Vadgalambot (amit en megnezesre sem meltattam), meg a Csodacsibe-t, meg ezeket e remsegeket..javitsatok ki ha nem igy van..ja meg most azt a Madagaszkar koppintast, a The Wild-ot (nem is tudom a magyar cimet)..na ezek nagyon nem jonnek be..
Szoval van vicces meg jo CG (v hogy hivjak) film, de az mas kategorai, mint a regi Disney-k, es en gondolkodas nelkul azokra szavaznek..
Az A.E. Titan-ra azt hittem h csak nekem tetszett, eddig mindenki fujolta.. :-P
Es a Final Fantasy nekem sem tetszett, nekem nem tudjak helyettesiteni az embereket szamitogepes trukkokkel megalkotott "szineszek", es ha ez a jovo akkor nagyon szomoru leszek..es azert sem tetszik, mert en is tenyleg a kezzel rajzolt Disney-n nottem fel, hianyzik is nagyon..
Es van drama a Madagaszkarban boven, amikor az oroszlan nem tudja h mit csinaljon, h megegye-e a baratait, v ne...bar sztem a Madagaszkar nagyon halovany volt a Jegkorszakohoz, meg meg a Hihetetlen csaladhoz kepest is..
Hu de kusza lett a postom, azert remelem meg latszik, h mit akarok mondani :oops:
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

A hihetetlen család nagyon ott volt XD Mr.Irdatlan loool Pont most vettem meg a dvd-t. Az biztos, hogy ilyen egy példaértékű kiadás :)

Visszatérve a Madagaszkárra. Nálam a zsiráf szinkronja nagyon nem tetszett =S Ő volt mér anno a cápemesében a cápa és nagyon irritált a szinkronja. Szal ezért is utáltam a Madagaszkárban a szinkronokat, főleg az övét lol. A főpingvinnek volt jó hangja. Robert De Niro állandó magyarhangja XD Nagy keresztapa pingvin lol.
Kép
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

  • Akira
    Rettegés háza
    Szállító 2
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Shrek az DreamWorksAnimation, és az valóban nagyon jó :)

És sztem az a "dráma" a Madagascar-ban inkább ilyen gyermekeknek volt dráma. Igazából sztem elég béna és elcsépelt dolog ez a "megegyem-e a barátomat vagy sem".

De hát, kapunk majd Madagascarból is folytatást, szóval, jéééj :)

A Főpingvinnek Robert De Niro volt alapból a hangja :)
Kép
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

:?: :?: Shrek :?: Non JÓóóóó.
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Tom, hogy Robert De Niro volt a hangja XD Amúgy a Shrek rox! ^^
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Tulajdonképp már mindent elmondtak előttem, amit le akartam írni, de azért összegzem a véleményem én is:
wolfi írta:Én csak azt sajnálom, hogy egyre több Walt Disney rajzfilm készül számítógépes grafikával. Nem tom ki hogy van vele, de én sokkal jobban szeretem a megrajzolt rajzfilmeket. Számítógépesek sem rosszak csak én a rajzosokon nőttem fel.
Én is, meg szerintem a mai fiatalságnak is előnyére szolgálna megnézni 1-2 klasszikust, nem pedig a riszálom úgy is, úgy is dalt fújni már 4 évesen. :whaaa: Mondjuk épp ezért kezdték el a régebbi Disney filmeket újra kiadni, felújított minőségben. Ezt értekelem.
Mayer írta:Nemtom, igazából nekem a CG nem tudja visszaadni azt a Hangulatot mint egy igen jól kidolgozott rajzfilm
Én is erről beszéltem. sigh :neutral:
IloveRenji írta:a Final Fantasy nekem sem tetszett, nekem nem tudjak helyettesiteni az embereket szamitogepes trukkokkel megalkotott "szineszek", es ha ez a jovo akkor nagyon szomoru leszek..es azert sem tetszik, mert en is tenyleg a kezzel rajzolt Disney-n nottem fel, hianyzik is nagyon..
Na azért az Advent Children-t ne vegyük egy kalap alá az állítólag gyerekekhez szóló Vadgalamb, Madagaszkár és hasonló CG remekművekkel... :roll: Ez a film elsősorban FFVII rajongóknak készült, nem pedig kicsiknek. Történetileg kicsit csonka volt, de szépen kivitelezték és szerintem nem is szándékoztak ebből többet kihozni.
Engem az keserít el, hogy a mai gyerekek is szívesen néznének kézzel rajzolt rajzfilmeket, csak egyszerűen a nagy stúdiók úgy érzik hogy haladni kell a korral, és ezért arra koncentrálnak hogy minél látványosabb legyen egy rajzfilm, de a történetre már kevesebb figyelmet fordítanak. De ez már kezd nagyon offtopic lenni, régi rajzfilmekről és AC-ről beszélgetünk. :drop:
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

AC lehet, de ott van még a Spirit Within, aminek ugye semmi köze az FFhez, mégis FFként adták el :) AZ egyébként nekem valahogy tetszett. Nem volt egy über alkotás de bejött.

Nos igen, Shrek pl sztem egyáltalán nem gyerekeknek készült. Sok sok film paródiája, és felnőttesebb humor, gyermekmeseköntösben. Nem igazi gyermekmesefilm.

Sztem tökmind1 h a gyerek Riszálom úgyis-úgyis-t énekel vagy Hakúrnámatatát... öööh, Hakunamatát :D

De amúgy igen, tessék a gyerekkel Oroszlánkirályt, Hamupipőkét nézetni! Késöbb jöhet a G I Joe, Transformers, vagy My Little Pony, stb :D
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

:woff: Micimackó FOREVER :!:
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Da-Vinci kód bár éppenséggel jó filmnek nem nevezném. Sajnos az lett vele, hogy az egész könyvet igyekeztek belesűríteni két és fél órába, aminek következtében olyan az egész mintha egy videoklip lenne kétszeres sebességgel lejátszva...

Attól még egyszeri megnézésre alkalmas, csak gyorsan múlik az emlék...
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Pont tegnap néztem meg és teljesen egyetértek az előttem szólóval....damn fast videoclip rofl Amúgy nekem egész tetszett. Tom Hanks jó volt mint mindig :)
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Bár még nem láttam (mindenképp csekkolni szeretném :)) De Tom Hanks valóban egy olyan színész aki el tud vinni egy filmet. És ott van még Jean Reno is! Audrey meg szimplán aranyos ^^
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Kár, hogy nem láttátok az erről a filmről szóló kritikát, akik még nem látták a filmet, mindenképp keressenek rá!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Konkrétan mire gondolsz? Adhatnál esetleg linket.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Xelloss írta:Kár, hogy nem láttátok az erről a filmről szóló kritikát, akik még nem látták a filmet, mindenképp keressenek rá!
Olvastuk, köszönjük, de NEM ÉRDEKEL lefizetett amerikaiak véleménye. (Főleg, hogy több kedvenc filmemet, amik mellesleg több Oscar-ral is ki lettek tüntetve, ugyancsak kifütyülték a premier vetítéskor.)
Mindenki nézze csak meg maga a filmet. Link nincs.

(A kritikusokról pedig csak annyit, hogy aki ezt a filmet ennyire komolyan veszi, annak pszichiáternél a helye.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rage 2006.05.19. 12:36-kor.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Persze, kattints(atok) az alábbi linkre: http://www.origo.hu/filmklub/20060517lili.html
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ahogy olvastam, egyáltalán nem lefizetett amcsik véleménye, ellenben nem is értek egyet teljesen az íróval. Tény, hogy gyenge a film, a könyv viszont szerintem határozottan kellemes darab. Nekem inkább úgy tűnik, hogy annyira felháborodott az egészen, hogy gyorsan írt egy földbedöngölő kritikát....
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Én magam nem olvastam, szóval e tekintetben nem mérvadó a véleményem, mindenesetre elgondolkodtató, hogy mi motiválta akkor, hogy ilyen kritikát írt :weh: .
Válasz küldése