Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Argo 2

Nem volt rossz, nem hozott szégyent az első részre, de azért annak a színvonalától/stílusától sajnos valamennyire messze van, legalábbis nem éreztem annyira egységesnek itt a két részt, mint mondjuk a Dumb és Dumber 1-2 esetében. Nézzük, miért is nem (SPOILERS ahead ofkórsz...):

-Sajnos mintha a szóbeli és egyéb poénokat most némileg lecsökkentették volna, a felszabadult helyet pedig akciójelenetekkel és robbanásokkal töltötték volna meg. Persze az szerencsére messze nem igaz, amit az egyik kritikában olvastam, hogy "az Argo 2-t Michael Bay rendezte", ugyanis ez a film még így is jóval intelligensebb annál (igen, az összes káromkodós-prolis viccével együtt XD), mint amit Bay akármikor kiadott a keze közül, ugyanakkor viszont valóban észre lehetett venne, hogy a kevésbé fordulatos és ötletes forgatókönyvet/sztorit mintha látványelemekkel próbálnák menteni. Szó se róla, már a film első 5-10 percében olyan fightot láthatunk, ami talán a legjobb akciójelenet eddig, amit valaha magyar filmben láttam és a finálé sem okoz csalódást ebből a szempontból, viszont én mégis örültem volna mondjuk fele ennyi robbanásnak/lövöldözésnek, ha cserébe kétszer ennyi karaktert/poént kapunk.

-Ezzel rá is tértünk a második problémára: kevesebb a főszereplő. Ha valaki emlékszik az első részre, ott a poénok nagy része abból táplálkozott, hogy adott egy probléma (meg kell találni a kincset), amit 2-3 (stílusban és eszközökben merőben különböző) csapat próbál megoldani. (Egy kicsit olyan volt, mintha az amcsi Üldözési Mánia / Rat Race film magyar változatát nézném, többek között ezért is szerettem annyira.) Voltak Tibiék, akik a proli, piti bűnözők, ott voltak a hülye egyetemisták, a maguk újságírónős-Steinerkristófos bandájukkal, plusz a Tejesember és csapata, akik meg a profi, fehérgalléros, hightech kütyüs bűnözőbrigád voltak. A vicc az, hogy ez így leírva nem tűnik sokkal több karakternek, viszont ha belegondolunk, hogy 1-2 ilyen csapat 4-5 tagból állt, akik sokszor egymással is hajba kaptak, illetve ha eszünkbe jut, hogy olyan mellékkarakterek színesítették a stábot, mint a Kristófra vadászó Csuja Imre - Nagy Feró páros (akik sajnos a második részben kb. 5 mp-es szerepet kaptak), akkor máris láthatjuk, hogy bőven volt kin röhögni a másfél óra alatt. :D Ezzel szemben a második rész mindenkit "kidobott" az előző stábból, egyedül a "Tibi banda", illetve a Tejesember (egymagában, pár perces szereppel...) tér vissza. Na, de akkor kik lesznek az új csapat? Kapunk helyetteseket: hülye egyetemisták helyett ezúttal hülye cigányok lesznek az egyik brigád (ez nem sértés, csak tényleg olyanok a filmben XD). Ők még egész korrektek is (legalábbis sokkal jobbak, mint amikor pár éve Gálvölgyi játszott cigányvajdát valamelyik gagyi magyar filmben XD), teljesen visszajön az a lightos Macska-Jaj-feeling, amit képviselni hivatottak a filmben. XD Na, de ha van egy hülye csapat, akkor megint kell egy profi is! Ők nem mások, mint a japán maffia. XD Teljesen rendben lennének, főleg, hogy a cigányokkal ellentétben itt tényleg minden japán szerepet valódi japán színészek játszanak, viszont náluk meg az a röhejes, hogy berakták melléjük Kulka Jánost. Aki a sztori szerint egy legendás japán ninja, a "Fekete Lótusz"... Oké, hagyok időt, hogy ez ülepedjen... Szal én tudom, hogy ebben a filmben nem éri meg logikát keresni, de ezt hogy? Ráadásul nem is arról van szó, hogy japán karaktert játszana, teljesen úgy van bemutatva, hogy ő egy magyarországi bérgyilkos, aki közben japán ninja, de akkora májer, hogy a yakuzafőnök lánya is a példaképének tekinti. Ráadásul nem is passzol hozzá ez a "keménycsávó" szerep. Ez látszik is, mert amikor csak tárgyalnia, vagy telefonálgatnia kell, akkor jól hozza a tőle megszokott Mágenheim doktoros eleganciát és kifinomultságot, azonban mihelyt kardot ránt (pláne, hogy mellé magára ölti azt a röhejes, Mortal Kombatos ruhát... XD), inkább nevetséges/szánalmas lesz a szerepe. (Az meg főleg röhej, hogy a fináléban őt állították be Pszicho "méltó ellenfelének", aki ha legyőzni nem is, de legalább megsebezni meg tudja azt az állatot. Szerencsére végül P valóban Mortal Kombathoz méltó Fatality kíséretében végez vele. :vigyor: ) Írták még, hogy amikor meg nem harcol, akkor a szövegei is elég sótlanok, semmilyenek és sajnos ez is igaz. Komolyan, az egész Argo-beli szereplése teljesen olyan, mintha épp gyors gázsira lett volna szüksége és ez lett volna a "legközelebbi" magyar film, ahol ezt megteheti, vagy nem tudom, de nagyon kilóg az egészből... ^^" És ennyi, sajnos ilyen sovány stábbal dolgozik a film, állítom, hogy olyan, mintha fele annyi állandó szereplő lett volna csak a mostani részben, mint az előzőben volt, bár nem számoltam meg őket. XD Ja, illetve volt még egy lényeges kari: mivel Tibiék tökhülyék, ezért ugye mindig kell nekik valaki, aki helyettük gondolkodik. XD Az első részben ez Csuha Lajos volt, aki latinul írni/olvasni tudó profként fordítgatott és ötletelgetett nekik. Most megkapjuk az ő "klónját" is, csak éppen egy számtechtanár személyében, mivel ókori római kincs helyett ezúttal a világ első floppy lemezéért megy a harc és ugye tartalomhoz a forma... XD Ő még egész tűrhető (talán a film egyik legjobb poénja volt számomra, amikor a vége felé már ő is besokallt XD), bár talán kevésbé volt karakteres, mint Lajos, viszont cserébe a jelenetei nagy része nem arról szólt, hogy Tibiék terrorizálják, hanem kvázi egyenrangú félként kezelik az egész film során, illetve némileg tökösebb is volt elődjénél, pl. elég hamar rájön, hogy jobban megéri neki, ha együttműködik és akkor ő is részesül a jutalomból, mint anno Csuha Lajos, aki félpercenként parázott és szökni próbált.

-Ez az egész rohadt marketing, amit a Tibi nevű karakter köré építettek és ami a filmben is sajnos túlzottan átjön. Könyörgöm, én megértem, hogy Árpa Attila kvázi szerelmes Kovács Lajos színészbe, illetve az általa megformált karakterbe (ez szinte bizonyítást is nyer, elég csak az Argo 1 rendezői kommentárját végighallgatni, mennyit áradozik róla... XD), de az első részben ez alig érződött. Ha leszámítjuk, hogy végül kvázi "ők nevetnek a végén", egyáltalán nem éreztem úgy, hogy jobban főszereplők lennének, mint mondjuk az egyetemi csapat, vagy Tejesemberék. Sajnos ez a második részről egyáltalán nem mondható el. Nem csak azért nem, mert ahogy már írtam, egyedül ők azok, akik teljes karaktergárdával visszatértek a korábbi bandák közül, hanem mert a másik kettő hozzájuk képest elég halovány. Míg az első részben 1-1 csapaton belül is kidolgozott és különböző jellemekkel találkozhattunk, valamint nem érződött úgy, hogy bárki is pozitívabb, vagy negatívabb színben lenne feltüntetve, mint a többiek, addig itt konkrétan az a felállás, hogy vannak a "bűnöző, de amúgy jófej" Tibiék, a gonosz cigányok, akik tankostól jól fel is robbannak a film végén, meg a gonosz japán maffia, akik szintén jól megszívják a végén. (Jut eszembe: Steiner Kristóf egyik mániája volt az első részben, hogy "mondtam, hogy fosok a yakuzától!", kár, hogy a 2-ben ő sem tűnik fel, mert félelme végre realizálódhatott volna... XDDD) Illetve ez a "Tibi kultusz" sajnos bandán belül is működik, ugyanis nem csak a korábbi rivális csapatokat "dobta ki" miatta a rendező, de a vele egy csapatban játszó karik is mintha kissé elhalványodnának mellette ezúttal. Oké, Pszicho pszichóbb, mint valaha, ő talán az első résznél is jobb jeleneteket kapott most (de megérdemelte, mert R.I.P., Bicskey Lukács :( ), viszont Bodri és Tyson valahogy jóval kevesebb emlékezetes jelenetet kaptak, mint anno. Előbbinél már túlzottan rámentek erre a "ő a banda "rendes gyereke"" feelingre, pl. az elején, amikor kihozza Tibit a börtönből, meg utána az az áradozás/nyalizás kb. olyan volt, mintha minimum a meleg élettársa lenne, vagy nem is tudom. XD Tyson meg a másik véglet, ugye neki az agresszióval kevert butaság volt az "imidzse", ez ismét megcsillan itt-ott a film során, de mintha kevesebb tirpák beszólás és inkább csak kétszer annyi "b*zdmeg" lett volna ezúttal a neki írt szöveg. (Jó, azért egy best ofot ő is kapott: "Tibi, ne egy nullával többet kérj, hanem minimum tízszer annyit!" XDDDD) Tibi meg Tibi, szóval ahhoz képest, hogy Árpa úgy ráállt a promózására, mintha ő lenne a magyar Torrente (na ja, nála működött, hogy egymaga elvisz egy egész filmet a vállán, Tibi azért nem ennyire nagy kari... XD), én nem éreztem úgy, hogy bármivel többet nyújtott volna, mint az első részben. Hozta a formáját korrektül, de én ugyanezt vártam volna az összes többi karitól is, nem pedig azt, hogy egy színész/karakter miatt elnyomjuk az összes többit, pusztán azért, hogy az az egy hozza azt a formát, amit amúgy is hoznia kéne. :dirr:

A fenti dolgokból kifolyólag tehát nekem némileg csalódás volt a film, viszont ahogy az elején is írtam, ettől még szerencsére egyáltalán nem rossz. A hangulat/stílus a régi, jó poénokból ha kevesebb is, de azért bőven akad, ebben a részben is kaptunk jó pár sokáig idézgethető beszólást és azért akció terén némileg tényleg kárpótoltak minket a bénább forgatókönyvért, szal könyörgöm, itt már a végén vadászgépeket kaptunk! XD Igaz rá a mondás, hogy "akinek az első tetszett, az ezt is szeretni fogja (már csak azért is, mert visszautalós poénokból nem egy akadt), akinek meg már az sem, az ezúttal sem lesz a széria szerelmese". XD Egyébként én itt hagynám abba ezt a sorozatot, még pont vállalható volt a 2 és kár volt ezt is úgy befejezni, hogy belengessék egy esetleges harmadik rész lehetőségét. (Főleg azért volt kár, mert az 1-nek is pont úgy lett vége, de közben a 2 totál nem úgy folytatódott. :dirr: Érted, miért csinálsz ilyen "tudnánk így folytatni, ha van rá igény!" befejezést, ha NEM úgy folytatod? XD)

Az 1 volt nálam olyan 8/10, erre egy 7/10-et adnék, mert mondom, nem rossz, csak éppen minden tekintetben gyengébb egy fokkal, mint az 1 volt.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Avengers Age of Ultron

Kétszer néztem meg XD Annyira pedig nem volt jó, mint az első, viszont sokkal töményebb volt.
Akkor vegyük szép sorjában.
Végtelenül szaglik minden képkockáról, hogy ez egy átmenet. Akárcsak a Thor 2 volt annó. Sokkal kevesebbet is poénkodtak, mert itt már komolyodik A Történetszál, sőt volt vagy 40 percnyi jelenet ahol egyszer sem mosolyodsz el és az elég erős az első filmhez képest.

A karakterek a helyén voltak, Vasember egyre képregényesebb, Thornak több szöveget kellettv olna adni, így sokszor olyan volt mint valami szobadísz, Banner valami isteni, Natashával együtt viszik Vasemberrel kézenfogva a filmet.

Hawkeye kapott több képkockát és azt kívánnád, bárcsak többet kaptunk volna korábban. Nagyon jól bemutatták, sőt szó szerint szóvá tették, hogy ő mennyire emberi a többi bosszúálló mellett és pont ezért kell ott legyen. Ezek után nagyon vártam egy emberi megnyilvánulásra a részéről a csapat felé, de azt már nem kaptunk.

Ultront nagyon szépen megcsinálták és a Vision is pont olyan fura volt és idegen, mint amilyennek lennie kell.
Megterítették az asztalt a következő fázisnak.

Nagyon sok akciójelenet van, szinte talán túl sok is, az elején a legzavaróbb, mert úgy zuhansz bele, hogy pislogni nincs időd. Sokoviát nagyon szépen megcsinálták, 9 Dácsiát számoltam össze, arról nem beszélve, hogy a random megmentett kisfiúnak román neve van :'D
Ehhez jön a két kelet európai főszereplő borzasztóan imitált akcentussal. Talán meglepő kicsit, de Vasemberen kívül ők a legérdekesebbek az egész filmben.
Illetve pluszpont, hogy bekerült Wakandát.

A zene most nem volt olyan nagy cucc, főleg újrahasznosítva volt a soundtrack.

Amerika kapitányról pedig szaglik a Polgárháború.

Nekem tetszett, de nem azt kaptam amit vártam, viszont jobbat sem, panaszra azonban semmi okom. :)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

It follows

Alighanem az elmúlt évek egyik legérdekesebb és legegyedibb horrorja, még úgy is, hogy az alapszituáció egy kissé nagyon... "más": Azt már tudjuk, hogy nemi úton egy csomó hülyeséget össze lehet szedni, de valaki volt annyira kreatív, hogy emelje a tétet egy démon képében. Az It follows lényegében abból áll, hogy dugunk, majd menekülünk az alakváltó démon elől, aki bár lassú, de megtalál. Bárhová is mész.

Meredek mindez? Az. Mégis működik, funkcionalitása pedig a mai trendek szemen köpésében rejlik. A film nem próbálja megmagyarázni, ki is valójában a követő démon, és hogy honnan is származik. Ez plusz pont; sokszor pont azzal száll el a végére egy-egy horrorcucc varázsa, mikor kiderülnek a démonnal/szellemmel/whateverrel kapcsolatos dolgok. Itt - hála a jó égnek - erről szó sincsen. Amúgy is IMHO nagyobb para, mikor megmarad full mysterynek a lény mivolta. A másik, hogy bár fiatal főszereplőkkel operál a cucc, azok nem mínusz IQ-val rendelkező, visítozó tinédzserek, hanem fiatal felnőttek, akik koruknak megfelelően viselkednek, nem lesznek restek használni az eszüket is, ha kell, illetőleg nem tolnak protokoll mindent a seggük alá. Nojsz. A harmadik, és számomra talán a film legnagyobb pozitívuma, a parakeltés, ami szintén szembe megy a main stream elvárásaival. A jump scare jelenetek például egészen minimálisak; helyette kapunk masszív nyomasztást. Történik éppen egy esemény, beszélgetnek a karakterek, majd egyszer csak felbukkan valaki a háttérben, aki feléjük sétál. És egyre közelebb jön. És közelebb. Nem is csinál semmit, csak sétál, mégis baromi hatásos. A dolog árnyoldala, hogy ezekből a jelenetekből nagyon keveset kapunk csak. Sokszor hosszú perceken át nem történik SEMMI, úgyhogy kénytelen lesz a néző ezeket a jeleneteket alaposan beosztani. Lehet jobb is így, ellenkező esetben oda lenne a cucc varázsa(?).

A befejezése meglehetősen standard, az előtte lévő scene-t (a démonnal való küzdelmet) pedig reméltem, hogy kihagyják vagy legalábbis nem így tálalják, ami egy kicsit visszatetszőnek hat a film addigi miliőjéhez és elképzeléseihez képest, de annyi baj legyen. Az It follows így is az utóbbi 2-3 év egyik legjobb horrorja, szerénységes véleményezésem szerint.

7/10
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Mad Max

Jelentem az előző filmeket sosem láttam, hacsak nem egy-két mozzanatot amikor átsétáltam a tévé előtt.
Úgy ültem be a moziba, hogy halvány fogalmam sem volt miről fog szólni ez a film.

Még 5 perce sem néztem amikor már újra akartam nézni. Nagyon jó.
Ez egy olyan film amiben van ész és logika és az is látszik, hogy sok okos munka. Tiszteletem a készítőknek, le is vannak sztalkolva már páran belőlük, minden ami ebből a stábból jön ki az érdekel mostantól :D

A zene hihetetlenül jó.
A szövegkönyv eszméletlen. :dirr:
A képi világ és kamera: nem tudom mi lehetne ennél jobb.

Van benne egy lyuk, gyaníthatóan kivágtak egy jelenetet, de ez később kiderül, ha már jön az extended versiön.

Utoljára ennyire engem az Inception ütött meg, szóval ez megy is a kedvenc filmek évente újranézni listába. Nem is mondanék többet, mindennel lelőném a poént. Ha még látta valaki viszont szivesen elmélkednék a karakterek filozófiájáról.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ayla írta:Mad Max
Húha, akkor nekem is meg kell néznem!
Totál offtopic, de én a múlt héten láttam a régi verziót, és csak lestem, hogy ez hogy a rákba lett kultfilm. A rendezés nem ütött meg, az ütemezése kifejezetten rossz volt szerintem, a történetben nem láttam semmi pluszt, teljesen kiszámítható volt a nőn és a gyereken már az első pillanattól ott villogott a halál előjele, bazi neonfényekkel, és ráadásul a háttérről abszolút semmit nem tudtunk meg. Mi értelme posztapokaliptikus helyzetbe pakolni a sztorit, ha ki sincs építve a dolog, és a sztori szempontjából is mellékes. Akármelyik rossz közbiztonságú országban játszódhatott volna, bár gondolom az autósüldözéseket így lehetett igazolni. Ha jól figyeltem, akkor valami olyasmire utaltak, hogy a kajában van valami, amitől az emberek megőrülnek és száguldozókká válnak, de szóljatok, ha valami felett elsiklottam, angolul néztem, ráadásul baromi halk volt a hangsáv, a bemondócsajsziból gyakorlatilag semmit nem értettem, ott lehetett valami háttér, bár nem sokra tippelem.
A kevés pozitívumok egyike az az állandó döbbenet volt, hogy "OMG, Mel Gibson milyen fiatal!"

Na de most ontopic.

SpongyaBob: Ki a vízből!
Elhihetitek, hogy én lepődtem meg a legjobban, azt hittem, hogy 6 éven felülieknek nem ajánlott a film. Ehhez képest teljesen korrektül hozta a sorozat színvonalát, olyan volt, mint egy hosszúra sikerült epizód, aminek az utolsó 10 percében van némi élőszereplős+3Ds rész. A többi ugyanúgy rajzolt volt, mint a sorozat. Az élőszereplős rész sem volt gáz, igazából annyi a gond, hogy a poénok némileg gagyibnak hatottak, egyszerűen azért, mert az animált verzióban a képi túlzások nagyon sokat adnak hozzá.
Volt benne egész sok filmes utalás is.

Tehát én azt mondom, hogy aki a sorozatot szereti (énénén!), az nyugodtan nézze meg, én a gyerekes kis humorérzékemmel simán végignevetgéltem. :)

És pont illett hozzá az utána fogyasztott Kung Fury, a hasonló jellegű humorával. :D

Néztem pár egyebet is, de azok vagy alapművek, vagy csak simán nem támadt kibeszélhetnékem. :)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

A mordályos nyul írta: Ha jól figyeltem, akkor valami olyasmire utaltak, hogy a kajában van valami, amitől az emberek megőrülnek és száguldozókká válnak, de szóljatok, ha valami felett elsiklottam, angolul néztem, ráadásul baromi halk volt a hangsáv, a bemondócsajsziból gyakorlatilag semmit nem értettem, ott lehetett valami háttér, bár nem sokra tippelem.

Bár én nem láttam a korábbi filmeket, de egyáltalán nem igényeltem háttérsztorikat, mert nem az volt a lényeg. Túlélés és emberi viselkedés. Ennyi.
Szerintem azért lettek őrültek, mert mégis hogyan maradj józan egy OLYAN környezetben?... víz alig, rendszer alig és pocsék, de az emberi céltudatosság az megmarad. A bizonyítási vágy. A hatalom és a szabadság utáni sóvárgás. Nyilvánvalóan hibbantságot szül.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Simán el tudom képzelni, hogy az új filmben mindez benne van, de hogy a régiben nincs, az biztos. :D Egyáltalán nem olyan posztapokaliptikus a környezet, néhol egészen üde a táj, és nem úgy tűnt, hogy bárkinek is lennének túlélési problémái (még fagylaltozók is voltak), már persze ha nem futottak össze a motoros bandával, de ők is csak egy problémás csoportnak tűntek, nem az átlagnak. A rendszer pocsék volt, az igaz, de az csak úgy lógott a levegőben egy olyan kezdés után, hogy "Néhány évvel később". Az emberi viselkedés meg csak mérsékelten volt kidolgozva szerintem.

Ha te esetleg megnézed, és másképp látod a dolgot, akkor feltétlenül várok róla elemzést! :)
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

A mordályos nyul írta:
Ayla írta:Mad Max
...láttam a régi verziót, és csak lestem, hogy ez hogy a rákba lett kultfilm. A rendezés nem ütött meg, az ütemezése kifejezetten rossz volt szerintem, a történetben nem láttam semmi pluszt, teljesen kiszámítható volt a nőn és a gyereken már az első pillanattól ott villogott a halál előjele, bazi neonfényekkel, és ráadásul a háttérről abszolút semmit nem tudtunk meg. Mi értelme posztapokaliptikus helyzetbe pakolni a sztorit, ha ki sincs építve a dolog, és a sztori szempontjából is mellékes. Akármelyik rossz közbiztonságú országban játszódhatott volna...
Pont így. Volt valami halvány emlékem nekem erről a filmről, évekkel ezelőtt láttam tök véletlenül, aztán még biztos se voltam benne, hogy ez volt az, mert hát semmi olyasmi nem volt benne, ami a hírét igazolja. Aztán láttam még ilyen 2.-3. részt is, és akkor se bírtam összerakni, hogy ez ugyanaz a világ lenne? Semmi összekötő kapcsot nem bírtam fölfedezni. Pontosan azt gondoltam én is, hogy kicsit se volt posztapokaliptikus, csak valami félig-meddig (sz@rul) működő rendszer, amit akár láthatunk ma is, ha a Föld megfelelő táján ütjük fel a fejünket. A folytatás már inkább, de azokban meg logikát nem találtam. Volt valami olyasmi, hogy üldöztek egy tartály benzint olyan hordányi patkány járgánnyal, hogy jobban jártak volna, ha el se indulnak, mert azok a csotrogányok tuti fölzabálták a dupláját a remélt fogásnak, szóval a művelet eleve 1-nél kisebb EROEI-re volt ítélve :drop:

De akkor az újat majd meglesem valamikor...

Meg a Jurassic Worldot is. Moziban, pusztán a látvány miatt. Ja, meg persze ezért:

http://danbooru.donmai.us/posts/2043956
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ant-man/Hangya

Nekem bejött, nem tudom, mások mit szóltak hozzá (valahogy mintha szegény elveszne így a Bosszúállók 2 és az Amerika Kapitány: Polgárháború árnyékában...), de én nagyon elégedett voltam. Talán kissé lassan indul be a film, de mégis csak fel kellett vezetniük egy új szuperhőst, cserébe több karakternek igencsak jó háttérsztorija volt. Aztán ott voltak a hangyák, amiknél én nagyon aggódtam, hogy iszonyú "bután" fogják őket kezelni a filmben ("há' itt van, harap, meg repül, mit akarsz még???"), de szerencsére nagyobbat nem is tévedhettem volna. Itt kérem legalább négy különböző hangyafajt láthatunk, latin névvel együtt (majd ha kijön DVD-n, csekkolom azért, hogy ezek konkrétan melyek... XD), el is magyarázzák, hogy melyik mire jó, ráadásul ezeket sem a seggükből húzták elő, hanem létező "képességek" (tutaj hangyákból, számítógép tönkretétele, "lefegyverző" csípés, stb.). Szóval ez a része rendben van. A karakterek szintén nagyon jók, Scott tök szimpi, pedig amikor először beharangozták a "sittes múlttal" és hasonlókkal, eléggé szkeptikus voltam, picit aggódtam, hogy majd ő lesz a "darkos arc" a Marvel hősök közül, szerencsére ebben is tévedtem. :D Nem egy Star Lord, de még így is kellően vicces. :D (Jajj, amúgy imádom, hogy több Marvel filmben is ellőtték már azt, hogy ami a trailerben full komolynak tűnik, az a filmben megalol, na, legalább egy ilyet most is kapunk... XDDDD) A sztori/hangulat szintén rendben van, passzoltak a némileg bizarr alapötlethez. XD
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Ant-Man tőlem is :D

Egyszer megnézős jó film, de többet is néztem volna abból a flashbackből ahol, Peggy megjelenik :D

Először is: bogár és rovarfóbiám van. Rémálmaim vannak a pillangóktól is és ugyanúgy sikoltozom egy katicától, mint egy lódarázstól. A hangyákat sem szeretem, főleg ha sokan vannak. A pókkal nincs bajom, mert azt ha lecsapom ott is marad, nem mint a többi... plusz a pók megeszi a többit, így sosem csapom le :D Na de a lényeg: ÉN beültem egy filmre ahol óriásiban nézünk sok sok hangyát. Hát, nem is mondhatom, hogy láttam a film összes képkockáját....

De jó film volt. Lehetett volna ijesztőbb is, de hálistennek nem volt az. Nekem a poénok nagyon bejöttek, még ha előreláthatóak is voltak. Aranyos film.
A mellékszereplők is cukik. Róluk külön spin-off miniszériát lehetne csinálni, mint a madagaszkár pingvinjeiről :D Ugyanazok :D

Maga a film tele volt kellemes meglepetésekkel. Az aftercredits(ek) isteniek, kapunk Capet, Buckyt és mindent ami kell plusz youtubesztár Anna Akana megjelenésénél felkiáltva mutogattam a moziban :D

A Darázs jelenete is megütött, remélem az új ruha az már képregényesebb lesz, mint ami a flashbackben volt. :>
Amúgy a nagy egészhez nem ad hozzá sokat, szóval csak lazán.

Titkos, ha sötét hősös dolgokat akarsz a Marveltől, javaslom a Daredevil-t és a közelgő Deadpool-t :) (meg lesz ott még más is)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Jurassic World

Hehe, ez jó volt :D Nekem is kell olyan tűsarkú, ami túlél egy dzsungelt!
Természetesen ezeket a filmeket nem lehet hülye karakterek nélkül megcsinálni, hiszen akkor alapból nincsen komplikáció. De ebben a filmben csak 3 olyan ember volt akit az első mondata után agyonlőttem volna, ebből kettő meg is halt, szal JUPPÍÍ. A csajszi végre nem volt totál síkhülye bábu, hálistennek 2015ös feminizmust írunk és ez látszik, VISZONT ugyanúgy folyton meg kellett menteni. Meh. MEH. De rohant tűsarkúban Tirex előtt és ez win, még akkor is ha teljesen ellentmondásos magával a filmmel is, nem csak a valósággal. Bár lehet van olyan tűsaríkú, csak én nem tudok róla. Fogadok vasváza van a cipőnek vagy valami :dirr:

Kifejezetten tetszett, hogy itt már nem féltem a dínóktól és lelőni sem volt kedvem mindet, csak a főszereplőt, de a film háromnegyedére már azt sem, hála Chris Prattnek, akiről kit érdekel, hogy hívják a karakterét, mert ez olyan mint Samuel L. Jackson Nick Furyja vagy Johnny Depp Jack Sparrowja. :D Chris Pratt és kész. :D

A gyerekek is sokkal jobbak voltak, addig amíg végül összekerültek a felnőttekkel és akkortól kb. meghalt a szövegkönyvük. Párom szerint, meg csak utólag kivágták. De elég feltűnő volt, hogy a két kölyök karaktere az szó szerint eltűnt amikortól már a "nagyok" "vigyáztak" rájuk.

Nagyon jó mozifilm. Élménnyel mész haza, olyan tipikus hollywoodi cucc. Extra, hogy a filmbeli időugrás évszám szerint egyezik meg a valósággal :D Igen, a film 2014-2015-ben játszódik, igen pontosan 14 évvel később ahogy élőben és a filmben is a Jurassic Park volt. Ettől kicsit az az érzésed, hogy TÉNYLEG létezett a Jurassic Park. :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A Ted 2 okozta sokkot szerencsére ellensúlyozta egy Marvel produkció, szóval most boldogság van. :)

Ant-Man
Emlékszem, amikor linkeltem a trailert, Titkossal beszéltük, hogy reméljük ez a TerraFormars jól előadva. És mennyire igazunk volt! :vigyor: Tök jó volt, hogy a hangyákat szinte egyenrangú szereplőkként kezelték, nekik is fontos feladatuk volt, emellett végre normálisan bemutatták a képességeiket. Nekem nincs különösebb gondom a rovarokkal, különösen a hangyákkal, amire a film rátett egy lapáttal, tök cukik voltak végig. Az mekkora aljas húzás volt, hogy Scott fő repülő hangyáját kinyírták, ráadásul ráerősítettek azzal, hogy mutatták lassan lehullani a szárnyát a földre. Szegényke, tökre sajnáltam. :(
Egy kicsit utána olvastam és nagyon sokan arra panaszkodtak, hogy lassan indult be, meg az akció jó részét a végére hagyták. A Vasember 1 első fele is arról szólt, hogy Tony építi a páncélját, aztán pörögtek csak fel az események. Szerintem nem volt unalmas az eleje sem, mert jól felépítették a sztorit, plusz volt időnk megismerni a két főbb szereplőt. Én úgy éreztem, hogy bár Scott volt az igazi főszereplő, Hank Pym szintén nagyon fontos szerepet játszott benne. Bírtam, hogy bizonyos dolgokban ő is lazább volt, főleg a vége felé, amikor Scott már bizonyított. Ha már Scott, eszméletlenül jól hozta a laza szuperhőst, még egy drámai apa-lánya pillanatot is hogy "elrontott". XD Illetve jót tett az egész filmnek ez a poénkodás, mert az alapötlet eléggé lulz, de érződött, hogy senki nem veszi annyira komolyan.
A három segítő plusz poénforrás, egyetértek Aylával, tényleg olyanok, mint a Madagaszkár pingvinjei. :D Azon akkorát röhögtem, amikor kiderült, hogy az egyikük konkrétan miért is került börtönbe. XDDD
Azon egyébkén tökre meglepődtem, hogy még a csókjelenetet is elbagatellizálták, hiszen nem mutatták az egészet, csak a végét, amikor Hank rájuk nyitotta az ajtót. De nem hiányzott belőle a komolyabb szerelmi szál, hiszen Scott-nak ott van a családja, bár a felesége összeszedett egy új pasit magának.
Talán az ellenséget tartottam egy kicsit "erőtlennek", olyan szempontból, hogy megint amiatt szállt el az agya valakinek, mert a példaképe nem babusgatta őt eléggé.

Szerk.: Ezt majdnem kifelejtettem, a legjobb trailer, ami a filmhez készült. :LOL:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:Titkos, ha sötét hősös dolgokat akarsz a Marveltől, javaslom a Daredevil-t és a közelgő Deadpool-t :) (meg lesz ott még más is)
Ja, amúgy félreérted, nekem teljesen bejön ez a "poénosabb" Marvel stílus. :D Az említett két fenti cím közül mondjuk a Deadpool-t nagyon várom, pont azért, mert az sem lesz komoly. XD Mármint abban az értelemben igen, hogy 18 karikás lesz a film, úgyhogy véres harcok, szexjelenetek, meg hasonlók lesznek benne, viszont emellett Deadpool hozza a szokásos poénkodós, "száj-be-nem-állós", negyedik falat áttörős stílusát. XD Lásd trailer. XD
Rui-chan írta:Ant-Man
Emlékszem, amikor linkeltem a trailert, Titkossal beszéltük, hogy reméljük ez a TerraFormars jól előadva. És mennyire igazunk volt! :vigyor:
Bevallom, a film nézése közben ugyan nem jutott eszembe ez a beszélgetésünk, de emlékszem rá és végülis igen, összehozták a filmet ebből a szempontból is. :D (Bár az nekem csak jó jel, ha egy Marvel filmről semmilyen szempontból sem jut eszembe a Terra Formars... :dirr: XDDD)
Rui-chan írta:Tök jó volt, hogy a hangyákat szinte egyenrangú szereplőkként kezelték, nekik is fontos feladatuk volt, emellett végre normálisan bemutatták a képességeiket. Nekem nincs különösebb gondom a rovarokkal, különösen a hangyákkal, amire a film rátett egy lapáttal, tök cukik voltak végig. Az mekkora aljas húzás volt, hogy Scott fő repülő hangyáját kinyírták, ráadásul ráerősítettek azzal, hogy mutatták lassan lehullani a szárnyát a földre. Szegényke, tökre sajnáltam. :(
Az egy nagyon jó jelenet volt, mármint pont abból a szempontból, hogy a legtöbb filmben vagy eleve a rovarok a "gonoszok", vagy ha a "jókkal" is vannak, általában sima "fogyó eszköznek" kezelik őket, pedig bezzeg ha pl. egy kutya is szerepet kap a filmben, akkor az ő esetében már annyira fontos, hogy mindenképp túlélje a filmet, hogy sokszor még egy emberi szereplőt is beáldoznak a kedvéért. (Lásd pl. Man of Steel és Kent papa n00b halála a kutyus miatt... :dirr: ) Itt végre nem így volt, tényleg szomorúra sikerült és Scott is ekkor rágott be nagyon a fazonra, ami szintén tetszett. Ja, illetve ha már "hangyás jelenetek", a végén a "hangyakutya" is nagy volt, amelyik ott maradt Scott lányáéknál... XDDD
Rui-chan írta:Egy kicsit utána olvastam és nagyon sokan arra panaszkodtak, hogy lassan indult be, meg az akció jó részét a végére hagyták. A Vasember 1 első fele is arról szólt, hogy Tony építi a páncélját, aztán pörögtek csak fel az események. Szerintem nem volt unalmas az eleje sem, mert jól felépítették a sztorit, plusz volt időnk megismerni a két főbb szereplőt.
Ez mondjuk nekem is feltűnt, de nem zavart, mert utána "kárpótolt" a film, plusz tényleg sok karaktert be kellett mutatniuk. Meg amit te is írsz, hogy amikor 1-1 új hősnek csinálják meg az eredettörténet filmjét, akkor minimum a film első fele általában úgyis dumálás, lásd pl. Amerika Kapitány 1, de ja, a Vasember is hasonló volt.
Rui-chan írta:Én úgy éreztem, hogy bár Scott volt az igazi főszereplő, Hank Pym szintén nagyon fontos szerepet játszott benne. Bírtam, hogy bizonyos dolgokban ő is lazább volt, főleg a vége felé, amikor Scott már bizonyított. Ha már Scott, eszméletlenül jól hozta a laza szuperhőst, még egy drámai apa-lánya pillanatot is hogy "elrontott". XD Illetve jót tett az egész filmnek ez a poénkodás, mert az alapötlet eléggé lulz, de érződött, hogy senki nem veszi annyira komolyan.
Az meg azért volt jó, mert ugye sokan néztek, hogy ha a legtöbb hősnél az "eredeti" énjüket vették elő (Steve Rogers volt AK, Peter Parker lesz Pókember, stb.), akkor itt miért a "második" Hangyát teszik meg főszereplőnek, miért nem Hanket. Így viszont szerintem teljesen oké volt, mert ő is elég tevékeny részt vállalt a filmben és fontos szereplő volt, épp csak nem ő viselte a ruhát. Ami nem zavart, mert Scott tök poén. XD És igen, ez az egész film full komolyra véve nagyon gáz lett volna, szerencsére eszükbe sem jutott. XD
Rui-chan írta:A három segítő plusz poénforrás, egyetértek Aylával, tényleg olyanok, mint a Madagaszkár pingvinjei. :D Azon akkorát röhögtem, amikor kiderült, hogy az egyikük konkrétan miért is került börtönbe. XDDD
Arra nem emlékszem, viszont tőlük a kedvenc poénom az volt, amikor mondja az egyik, hogy "Scottnak szüksége van ránk! Megyünk! És SEMMI sem állhat az utunkba!" Erre odaérnek a házhoz, látják, hogy kint van egy rakás zsaru és szinte suttogva: "Tolass...csak tolass...úúúgy...csak szépen...nyugodtan..." XDDDDD Tudtam, hogy valami ilyesmi lesz, de mégy így is vicces volt látni. XD
Rui-chan írta:Azon egyébkén tökre meglepődtem, hogy még a csókjelenetet is elbagatellizálták, hiszen nem mutatták az egészet, csak a végét, amikor Hank rájuk nyitotta az ajtót. De nem hiányzott belőle a komolyabb szerelmi szál, hiszen Scott-nak ott van a családja, bár a felesége összeszedett egy új pasit magának.
Az vicces volt. :D Amúgy valahogy sejtettem is már úgy a film közepe körül, hogy Scott Hank lányával fog összejönni, mert a feleségének már láthatóan rendben van az élete, sőt, mint kiderült a film végére, a rendőr férj sem akkora segg, mint elsőre volt, szóval ők rendben lesznek, majd néha megy látogatni a kislányát és annyi, egyébként meg menti a világot. XD
Rui-chan írta:Talán az ellenséget tartottam egy kicsit "erőtlennek", olyan szempontból, hogy megint amiatt szállt el az agya valakinek, mert a példaképe nem babusgatta őt eléggé.
Igen, ezt a fordulatot valóban kissé sokszor veszik már elő, bár az is igaz, hogy mintha eleve a Marvelnél gyengébb gonoszok lennének, mint a DC-nél, legalábbis az élőszereplős változatokban. Ami miatt viszont tetszett a Hangyás gonosz, hogy tényleg egyre inkább elborult az agya. Ez meg is volt magyarázva, ha jól emlékszem, azzal, hogy a zsugorítósugár vagy micsoda konyhanyelven egyre inkább meghülyít, ha nincs rajtad olyan "visszaverő" sisak, mint ami a Hangya ruha része. Erre a gonosz láthatóan nem jött rá, utána meg már el sem hitte (vagy csak nem érdekelte), ezért egyre inkább kezdett megőrülni és ettől volt ijesztő. Oké, nem egy Joker-szintű őrült, de ahhoz képest, hogy mennyire röhögtünk azon a trailerben, hogy két "kisember" verekszik és egymáshoz vágják Thomast, a gőzmozdonyt, meg ilyesmi, a végére azért egész komoly lett. XD
Rui-chan írta:Szerk.: Ezt majdnem kifelejtettem, a legjobb trailer, ami a filmhez készült. :LOL:
Ez kész! XDDDD 10/10, ment a kedvenc YouTube videóim listájára, meg minden ilyesmi... XD
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Rui-chan írta:Szerk.: Ezt majdnem kifelejtettem, a legjobb trailer, ami a filmhez készült. :LOL:
Lol. Amikor megnéztük mi a filmet, akkor bennem felmerült a kérdés, hogy vajon Michael Douglas az vajh élvezte-e ezt a baromkodást (pl. egy ilyen sort adtak a szájába: "Get on the damn ant Scott!" XD) vagy csak örült, hogy bezsebelhetett ismét néhány sok nullás végű számot dollárban. Ez a videó választ adott a kérdésemre. :dirr:

BTW a filmről: Szerintem teljesen rendben volt. Nem volt semmiben kiemelkedő, de végig röhögtük, és hazafele menet visszaidézgettük a jó poénokat. Megállapítottam, hogy még mindig szeretem a Marvel filmeket és magát az MCU-t. (Tök boldog voltam, amikor feldobták, hogy még mindig van Hydra. :v Hát van annál zseniálisabban ponyvább dolog, mint egy náci alapítású titkos társoság, melynek célja a világ meghódítása? :dirr:)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:BTW a filmről: Szerintem teljesen rendben volt. Nem volt semmiben kiemelkedő, de végig röhögtük, és hazafele menet visszaidézgettük a jó poénokat. Megállapítottam, hogy még mindig szeretem a Marvel filmeket és magát az MCU-t.
Látod, én mondtam, hogy van élet Joss Whedon után is. :wink:
Cruel Angel írta:(Tök boldog voltam, amikor feldobták, hogy még mindig van Hydra. :v Hát van annál zseniálisabban ponyvább dolog, mint egy náci alapítású titkos társoság, melynek célja a világ meghódítása? :dirr:)
Mondjuk az már kezd egy picit fárasztó lenni... XD Nem csak azért, mert "már megint a nácik..." (komolyan, egyszer jöjjön már valami neo-komcsi szervezet, csak a változatosság kedvéért... :dirr: XD), hanem mert a Hydra-t elvileg már kétszer lenyomták, de még mindig él. :dirr: Kezdi kissé bénának beállítani a hősöket, hogy ugyanaz a gonosz szervezet újra és újra "feltámad", vagy valamilyen formában "életben marad", pedig már több MCU filmben is voltak ők főgenyák, akik ellen minden erejükkel harcoltak.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Három filmet is megosztok!

Vulkán: Ez egy Pixar rövid filmecske és hát a szöveg plusz a grafika tuti mécses törés mindenkinél aki már volt szerelmes.

Agymanók: Bár eredetileg vígjátékra ültem be a film nem volt annyira vicces mint vártam, de ennek ellenére szerintem nagyon jóra sikeredett.A grafika teljesen rendben volt, az agy és a memória bemutatása pedig tökéletes volt. Sokkal könnyebb így elképzelni az agyunk működését semmint ahogyan azt a biosz órákon tanítják. Igazából egy kicsit fárasztónak tartottam, ahogyan Derű és Bánat sokadjára sem tudnak visszajutni az agyba, de annyi baj legyen. A záró jelenetek amikor még több agyba nézhetünk bele meg valami briliáns :D ajánlom mindenkinek.

Saul fia: A film maga egész egyszerűen briliáns. Én nem találtam benne hibát. A képi világ szerintem hihetetlen volt, számomra legfőképpen a pokol bemutatása volt ilyen téren a legjobb és egyben a legdurvább is. Oly annyira barbarisztikus volt amennyire eddig el sem tudtam képzelni a világot. A hangmérnöki munka pedig tényleg csodás egyszer annyira jól szólt a moziba hogy majdnem hátra fordultam, hogy ki az a nagyon okos aki most beszél. Szeretném megjegyezni, hogy a film bár 12-es karikával fut, 18 alatt senki ne menjen megnézni a filmet és az sem árt, ha valaki egy picit ismeri a korszakot. Ja igen egy hibája így is van a filmnek már megint sikerült találni egy jóképű kedvesnek tetsző náci tisztet mint a Becstelen Brigantikban.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta:
Cruel Angel írta:(Tök boldog voltam, amikor feldobták, hogy még mindig van Hydra. :v Hát van annál zseniálisabban ponyvább dolog, mint egy náci alapítású titkos társoság, melynek célja a világ meghódítása? :dirr:)
Mondjuk az már kezd egy picit fárasztó lenni... XD Nem csak azért, mert "már megint a nácik..." (komolyan, egyszer jöjjön már valami neo-komcsi szervezet, csak a változatosság kedvéért... :dirr: XD), hanem mert a Hydra-t elvileg már kétszer lenyomták, de még mindig él. :dirr: Kezdi kissé bénának beállítani a hősöket, hogy ugyanaz a gonosz szervezet újra és újra "feltámad", vagy valamilyen formában "életben marad", pedig már több MCU filmben is voltak ők főgenyák, akik ellen minden erejükkel harcoltak.
Hát ha ez van az alapanyagban ::jumph::
iskariotes írta: Vulkán: Ez egy Pixar rövid filmecske és hát a szöveg plusz a grafika tuti mécses törés mindenkinél aki már volt szerelmes.
Nem tudom, nekem maguk a vulkánok inkább ijesztőek voltak, a zene monoton, a szöveg meg bugyuta, és az egész inkább kényelmetlen érzéseket keltett bennem (húgomnak is ez a hátborzongató darab jutott róla eszébe), pedig voltam már szerelmes.
iskariotes írta: Saul fia
Örülök, hogy végre adják moziban is, feltétlenül nézős!
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Agymanók - Szvsz a Pixar eddigi legzseniálisabb ötlete, bár nem igazán olyan volt mint ahogy elsőre elképzeltem, de nagyon bejött. Remekül elmagyarázza az emberi agy működését, és közben rengeteget lehet nevetni, viszont 10-12 év alattiaknak szerintem nem való ez a mozi. Vagy halálra unnák magukat rajta, vagy nem értenének belőle szinte semmit azon kívül hogy a vidám sárga csaj meg az a szomorú kék összevissza mászkál, közben a kislánnyal meg mindenféle rossz dolgok történnek, emellett tele van olyan absztrakt dolgokkal, amiket egy 6-9 éves kisgyerek még nem igazán fog fel. Ugyanez igaz a poénokra is, szerintem frenetikus a humora, és tele van mindenféle popkulturális kiszólásokkal (Justin Bieber és az álompasigenerátor, "romantikus vámpírregénysziget", stb...), csak ezeket is inkább már a 10-12 év felettiek és persze a felnőttek értik, egy gyerek csak néz hogy ez most miért vicces? Aztán a végén az jön le hogy ez egy szomorú film volt, mert miért az a vége hogy sír a kislány a szüleivel, és szomorú emlékei lesznek. Holott éppen az az egésznek a lényege, hogy nem lehet mindig minden full hepiség, és a boldogságot is csak a bánat-szomorúság ismeretében tudjuk értékelni. Asszem 6-os karikával ment a moziban, de én egy 12+t azért rádobtam volna. És nagyon remélem hogy lesz belőle 2. rész, mert bőven van benne potenciál, sőt! A vége pont az, hogy "Ugyan, most már mi baj lehetne? De mi ez a nagy piros "Kamaszkor" gomb itt az új pulton?, Áh, annyira biztos nem fontos..." :D

Ex Machina - Az utóbbi idők legjobban sikerült sci-fije. A szingularitás híveként az összes ilyen témájú alkotást igyekszem abszolválni, és azt kell mondjam ez egészen félelmetesre sikerült. Már nem az MI fejlődése és cselekedetei miatt, hanem önmagában a film alaphangulata és díszletei adnak egy olyan nyomasztó légkört, ahol a cselekmény igazából már csak hab a tortán. Valójában az egész egy 4 szereplős kamaradarab (ebből az egyik egyetlen szót sem szól a közel 2 órás játékidő alatt), kiemelkedő rendezéssel, zseniálisan megírt párbeszédekkel és kiváló színészi játékokkal. A legkiemelkedőbb a Nathan Batemant alakító Oscar Isaac, valami félelmetesen hozza a bekattant és kiégett, alkoholista zsenit, és a díszleteken túl ő adja a fő feszültségforrást is. A Calebbel történő beszélgetéseikben pedig olyan kérdések merülnek fel, hogy "honnan tudja a gép, hogy őt most tesztelik", mitől lesz "emberi" egy MI, és nem csupán egy öntanuló program, lehet-e személyisége, lehetnek-e érzelmei, és ha igen, akkor mely érzelmek lesznek benne meghatározóak. Minden sci-fi rajongónak kötelező, főleg hogy egyre időszerűbb ez a kérdéskör.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Csak mert mai élmény és mert nem lényeges spoiler...

Pár hete annyit nevettem a Riska tejen, nem szimplán a poén miatt, hogy SW figyel róla, hanem hogy az egyiken ez a rohamosztagos ezzel a beállással! De most komolyan, annyira buzi, nem? Sőt, egy bishounen rohamosztagos aka buzibishi (btw ez a kifejezés a standard nálunk itthon a bishikre)! :D

Nos...

Kép

...ma megtudtam a moziban kapásból a film elején, hogy nő... (legalábbis nő hangja van) shit, hogy ez nem jutott eszembe. XDXD Áhhh.

Amúgy a film olyan volt mint a többi: szórakoztató mese az összes SW elemmel.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta:Agymanók
Én aztán igazán nem tartom sokra ezeket az amerikai CG-meséket, de ez a cucc valami olyasmi volt, ami még engem is ledöbbentett. Pozitív értelemben.

Sokkal, SOKKAL több van mögötte, mint az elsőre látszik és a készítők nagyon is tisztában voltak ezzel. Egy gyereknek poénos és jópofa a sok színes manó és vicces dialógus, viszont egy felnőtt simán észre fogja venni benne a rejtett pszichoanalítikát, a fejlődési íveket és az esetek 90%-ában autentikus gyerekfőszereplő zsenialitását.

Külön tetszett, hogy ezúttal kukázták az összes retardált Disney/Pixar-klisét (jó, a tipikusan amerikai szagú dráma talán az egyetlen, ami bennmaradt, de erre most nem vakkantok rá markánsabban) és kaptunk egy olyan, a stúdióra nem jellemző kompótot, amit élvezni tudtam, mint felnőtt, mint gyerektestben ragadt felnőtt és mint komoly és komolytalan felnőtt egyaránt. Nem tudom, kinek a fejéből pattant ki ez a koncepció, de évek óta nem láttam ennyi kreativitást, mint ebben az egy cuccban, szumma 90 percben. A sok futószalagon gyártott tákolmány, mindenféle afrikai állatkákkal, hősökkel, meg egyéb baromságokkal példát vehetne róla.

9/10 és igazából tényleg csak egy kevés tartott vissza attól, hogy ne maximális pontszámmal jutalmazzam. Még az általam mai napig etalonnak tartott Nemo nyomában trónját is komolyan megpiszkálta.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Néztem mostanság egy csomó horrort (a backlogom tele volt velük, de mostanra durván lefaragtam belőlük) és a nagy része csak a szokásos amerikai parasztság, olcsó jump-scare-rel, meg még ócskább sztorival és színészekkel, viszont akadt egy, ami nagyon megmaradt és még most is elő-előmászik a fejemben. Ja, és ez egy ausztrál horror, for the record.

The Babadook

Egyszerűen... szenzációs. Nem is kellett hozzá más, mint egy lelkileg kissé labilis, férjét gyászoló anyuka, egy pofoznivalóan rossz gyerek és egy sötét entitás, aki vígan belefér a szekrényből, ágy alól kimászó monszták családjába, mégis sokkal több annál. Egyrészt ritkán látjuk, ami egy ragyogó ötlet, szal épp csak annyi támpontot ad, hogy hogy nézhet körülbelül ki, egyébként szinte végig a sötétben van, ami rengeteget dob a misztikusságon és a "para az ismeretlentől" hatáson. Ha meg épp láttuk, úgy minden alkalommal a hideg futkosott a hátamon. Eredetileg egy (a filmben szereplő) könyvben volt benne, de már ott is full ijesztő, főleg ahogy körülírják a szereplők. És akkor még nem is beszéltem arról az erősen túlcigizett hangról, amit kiad.

Itt azonban még nincs vége a dolognak. Ami igazán kiválóvá teszi ezt a filmet (már azon kívül, hogy tényleg scary as hell), hogy nem teszi egyértelművé, ki vagy mi is ez a Babadook. Tényleg létezik vagy csak a zaklatott érzelmek hívták elő? A gyerkőc, majd az anyuka pszichológiai traumájának szimbolikus kivetülése vagy valami tényleg létező entitás, amit pont ezek a szűnni nem akaró sötét fellegek keltettek végül életre? A rendező zseniálisan oldotta meg az egész atmoszférát - nem a szokásos, klisés megoldásokhoz nyúlt, inkább a klasszikus megoldásokat hívta segítségül, sokszor olyan ügyesen játszva a fényekkel és árnyékokkal, hogy azt minimum tanítani kéne. Emellett hatalmas pacsi a színészeknek. Jó, a gyerkőc kicsit talán túlerőltette néha a szerepét, viszont anyu végig brillírozik, az érzelmi hullámvasút által előhívott mindenféle reakciói a külvilág és mások felé teljesen hitelesek és a film bizonyos pontjain még ahhoz is elegendőek, hogy önmaga keltsen frászt a nézőben. Utána jöhet a Babadook is.

Volt egy-két túlreagált jelenet, ahogy a vége eléggé összecsapott és nonszensz, de ezek apró csetlések és botlások a film tényleges értékeivel szemben. Aki szeretné a lelkét kicsit meggyötörni, zsánere a horror, meg úgy általában véve jegyet szeretne váltani egy 200 km/h-val száguldó érzelmi hullámvasútra, az ennél... biztos találhat jobbat, de, hogy ettől még ott van a créme de la créme-ben, afelől szemernyi kétségem sincs.

8 (fölé)/10
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Jégvarázs

Túlértékelt. Erősen. Nem mondom, hogy rossz volt, de azért nah…

Ami jó volt: Elsa karaktere. Tetszett, hogy alapvetően két teljesen más demográfiai csoportot céloztak meg Elsa és Anna jellemével – utóbbival egyértelműen a fiatalabbak tudtak könnyebben azonosulni, míg előbbi egy (ha úgy tetszik) kifinomultabb, felnőttesebb és erőteljesebb Anna. Innen, hogy nem is igazán lehet eldönteni, melyikük a főhősnő, ami plusz pont.
Jó volt a csavar
SPOILER
Hans-szal. Anna szívének megfagyása után gyakorlatilag a képem előtt volt az egész forgatókönyv, az összes protokoll húzással, és miegyébbel, úgyhogy a „csak az igaz szerelem tisztíthatja meg a szívet a jeges varázstól” szöveg után 99% biztosra vettem, hogy a csók Hans-szal nem lesz megoldás semmire, mert valójában Krisztoforrót (kényelmesebb volt így megjegyezni a palit) szereti. *hatásszünet* Aztán BANG és elhagyta a számat az első (és utolsó) „ezt nem láttam előre” gondolatsor. És még értelme is van, nem is asspull.

Vizuálisan nagyon pazar az egész, az autentikus havas táj, a jég, a hóval borított házak… minden. Tényleg le a kalappal.
A poénok nem erőltettek, nincsenek eltúlozva, Olaf kiváló comic relief.

És ami kevésbé: Megint előjöttek a szokásos Disney-ségek, ami így, a nagyon sokadik művük után már egy kissé égő (a fagyás tünetei hasonlóak az égés tüneteihez, úgyhogy stílszerű maradtam, hehe). Megint előjött a POWER OF LOVE, a szeretet mindent megold, minden gond elűzője a szeretet, mert még mindig muszáj ezt a szirupos, idealista baromságot erőltetni. Nem, nincs kőből a szívem, de láttuk már éppen elégszer.
Aztán hiányoltam a normális world buildinget és háttérsztorit (Elsa ereje honnan? Mi ez a világ, ahol játszódik a sztori?), az első 10 perc gyanúsan felesleges, funkcióban hiányos és a szülőket is olcsó plot device-szokká degradálták, ráadásul a sztorira nézve kimondottan inkonzisztensek. (Én biztos úgy oldottam volna meg, hogy
SPOILER
Elsának lesz indirekt köze a szülők halálához, ha már mindenáron árvákká akarom avanzsálni a két lányt, és akkor több értelme lett volna a szőkeség Elsárkózásának [bocsánat…] is.) A vége pedig a szokásos deus-ex-machina, de enélkül alighanem nincs Disney film.

Személyes, de a dalolászásnak sosem voltam nagy fanja, a két lány énekkel történő kommunikálása a jégpalotában pedig kimondottan fájt, viszont azt elismerem, hogy a Let it go briliáns, szal nem csak azért, mert a dalszövege véletlenül egész korrekt, hanem mert egy nagyon szép és élettel teli vizuális támogatást kapott az a jelenet + nagyon sok volt csak abban az egy dalban, Elsa karakterét és elkeseredettségét is kiválóan lefedte.
Illetve egy bántó plot hole a végére: Krisztoforró miért nem emlékezett arra, hogy találkozott már korábban (gyerekként, lásd prológus) Elsával és Annával is? Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy ezt hogy nem sikerült a forgatókönyvírásnál összeegyeztetni.

All in all, nem rossz a Jégvarázs, voltak benne kimondottan meghatározó és jó jelenetek is, de összességében véve távolról sem olyan zseniális, mint ahogy mindenfelé zengi az ódákat róla az internet népe.

6/10
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Elsa ereje honnan?
Varázslat/átok, esetleg genetikai rendellenesség! :D (Avagy hagyni kell valamit a második részre is, amit elvileg már nagy erőkkel készítenek elő. XD)
Junchi írta:Mi ez a világ, ahol játszódik a sztori?
Skandinávia, amit átneveztek "Arrandelle"-re és így máris rá lehetett fogni, hogy "egy képzelt fantasy királyság". XD (Bár ezt a kérdést annyiban kicsit unfairnak érzem, hogy sok más Disney filmnél is feltehetnénk, pl. egy Csipkerózsikánál sem derült nagyon ki, hogy hol vagyunk, "world building" meg pláne nem volt. XD)
Junchi írta:Illetve egy bántó plot hole a végére: Krisztoforró miért nem emlékezett arra, hogy találkozott már korábban (gyerekként, lásd prológus) Elsával és Annával is? Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy ezt hogy nem sikerült a forgatókönyvírásnál összeegyeztetni.
Javíts ki, ha tévedek, lévén én akkor láttam utoljára a filmet, amikor két éve a mozikban ment, de:
SPOILER
Nem úgy volt, hogy gyerekként épp csak távolról látta, hogy a trollokkal van két felnőtt és két gyerek és a két gyerek közül az egyikből varázslattal kiszednek "valamit"? Mert ilyen szinten végülis volt a dologra visszautalás, hiszen ha jól emlékszem a már felnőtt(ebb) Annát pont Kristoff viszi el a trollokhoz, mondván, hogy "egyszer láttam már olyat, hogy hasonló helyzetben meggyógyítottak valakit" (lehet nem pontosan idéztem). Én ez úgy értelmeztem, hogy legalább így "tudat alatt" megmaradt benne a dolog, csak nyilván nem jegyez meg az ember minden egyes eseményt, amit nyolc vagy hány évesen gyerekként távolról pont meglát. XD Nekem inkább az volt a fura vele kapcsolatban, hogy nem igazán lett megmagyarázva, miért a trollokat tekinti a családjának. Oké, a prológusban sem láttunk olyan karaktert, akire konkrétan rá lehetett volna fogni, hogy Kristoff igazi anyja/apja, mert kb. egy csapat "arctalan" jégvágó között ott mászkált egy szem gyerekként, de akkor feltehetnénk a kérdést, hogy ezekkel a fazonokkal mi történt? Nem velük kéne lennie, ahelyett, hogy egy darab rénszarvassal mászkál szerte a világban és valami fura oknál fogva a trollokat nevezi meg egyetlen hozzátartozójának? Én itt vártam volna némi plusz magyarázatot.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Árva volt, a trollok befogadták.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Junchi írta:Elsa ereje honnan? Mi ez a világ, ahol játszódik a sztori?
Elméletileg az erejét az érzelmeiből nyeri. Tehát ha minél feszültebb vagy idegesebb akkor annál erősebben tudja használni az erejét. Legalábbis én imigyen értelmeztem.

Itt pedig egy rakás infógrafika a Disney hercegnőkről köztük arról is, hogy honnan származnak:
http://www.thispopculture.com/post/1050 ... ies-census
Amúgy a filmben feltűnik: a Stave típusú templom a Bryggen város látképe valamint a Nidaros katedrális és az Akershus erőd.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Válasz küldése