Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Ronal, a barbár

Saberspark videójában láttam ezt, és kábé egyből az volt, hogy "Én. Ezt. Látni. Akarom." Amúgy egy 2011-es dán animációs filmről van szó, ami a fantasy-vígjátékban alkot, ls ami még plusz: "unrated". Vagyis olyan "felnőtt", amilyen csak tud.

Szóval, van az a klasszikus power fantasy dolog, hogy élt egy hős, meg egy csúnya és irdatlan gonosz démon. A hős meggyakta a démont, és a párharcban kapott egy halálos sebet. Ezt követően 7 napon és 7 éjen át vérzett, és akik ittak a véréből, azokból lettek az izomkolosszus és barbárszerű... hát, barbárok. Csakhogy van, akinek egy csepp jutott, és neki izmok helyett csak a golyói lettek nagyok.
Ott kerülünk bele jócskán a képbe, hogy van Ronal évtizedekkel, talán századokkal később, aki szintén egy nyeszlett és vézna tini a barbárok közt, egyedül a golyóinak mérete az, ami tekintélyes. Egyik este a nagy mulatozásban jön egy új gonosz a seregével, és elviszi a barbárokat, Ronalnak meg mennie kell kiszabadítania a fajtáját. Útján találkozik egy harcoscsajjal, elkerül a tündékhez, amazonokhoz, hogy aztán megtudja: a barbárok vére kell ahhoz, hogy a rég legyakott démont feltámasszák...

Ha nagyon a Conan-trilógia jutott valakinek erről az eszébe, az jó nyomon jár. Viszont fogjuk fel egyfajta téma- és toposzparódiának és öntsük nyakon egy nagy, jó nagy adag politikailag inkorrektséggel. Az amazonok olyanok, mint a szexéhes plázatigrisek, a karakterek látszólagosan egydimenziósak, de azért képesek mutatni ezen kívül valami újat is, változni. Pl. az ifjú Jack Blacket idéző túlfűtött szexuális ingereivel küzdő bárdsrác elég sokszor nyomja el, hogy ő szeretne kufircolni végre egyet, meg ilyenek, de azért dönt úgy, hogy a haver fontosabb egy jó numeránál. Meg egy csomó másik. Kicsit kiszámítható, mégis szórakoztató. Rengeteg olyan poénja van, amire rá lehet fogni, hogy végletekig szexista, és valóban így van. Mindkét oldal, mert hát a barbárok babaolajozott macsók, az amazonokat meg már leírtam. Külön poén a kerekesszékes barbár nagybácsi, aki talán a legvagányabb testileg fogyatékos, akit jó ideje vásznon láttam.

Egy szó, mint száz: én rohadt jót röhögtem rajta.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Risa »

Sokadszorra, de kb. 10 év óta először újranéztem az Amélie csodálatos életét. Még most is tetszett, de azért nem annyira csont nélkül, mint anno. A kezdő-záró keretet és a narrátort imádom, zseniális. A ZENE!!! Yann Tiersen nélkül ez a cucc nem lenne ugyanaz. A képi világot is nagyon szerettem, és azt is, hogy az ismétlődő helyszínek a látható viseltességükkel, kopottságukkal egy kellemes, otthonos hangulatot kölcsönöztek Párizsnak, pedig soha életemben nem jártam még benne. Audrey Tautou bája még most is lenyűgöz, és szuper jól hozza a karaktert. A film játékossága a karakterek kamerába való kiszólogatásaival meg Amélie random képzelődéseivel egyrészt jópofa, másrészt viszont kicsit túl művészieskedőnek érzem. Túl hirtelennek találtam Amélie nagy szerelembe esését. Lehet rá kifogásokat találni (modern tündérmese stb.), de tényleg beleszeretünk valakibe azért, mert kétszer látjuk egy fotóautomata alatt kotorászni? :'D Aztán így felnőtt fejjel pl. kifejezetten ijesztő volt Joseph, a stalker pasi, végig arra gondoltam, hogy mennyire félnék, ha ezt velem csinálná. :cry: És most már azt is ki merem mondani, hogy nem tetszett, hogy szex is volt a végén. Mármint nem látványra, mert nem mutattak belőle semmit, hanem maga a tény. Pont azt éreztem, hogy Amélie és Nino kapcsolata és összetartozása nem a testiségen alapul, illetve a karakterüknek sem lényeges eleme, ezért kifejezetten meghökkent, hogy gyakorlatilag az első közös útjuk az ágyba vezet. Gondolom, a "mindig is ismerted - az álmaidból" sor hívatott ezt valamelyest egyensúlyozni, de nálam ez most nem ért célt.

Mindenesetre egy 7.5/10-et még most is megér nekem a film, és azért jólesett a revaccs.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Spider-Man: Into the Spider-Verse

Már vagy két hónapja le volt töltve, de valahogy mindig másba kezdtem helyette, tegnap végre sorra került és már azt is bánom, hogy végül nem mentem el moziba megnézni. Pedig nem számítottam rá, hogy ennyire tetszeni fog. Kezdjük ott, hogy Pókember nálam némi túlzással egy a sok közül, bár kifejezetten szerettem a 90-es évekbeli animációs sorozatot és némelyik film is egészen nézhető volt, de többet egyáltalán nem is láttam és még csak tervben sincs, hogy ez ellen tegyek. A legutóbbi, immár Marveles pókfiú sztori az apapótlék Starkkal konkrétan untatott. Egy bő tízessel fiatalabbnak kellett volna lennem szerintem (minimum), hogy a kamasz pókfiú története betaláljon. (Az újat mondjuk meg kell nézni, mert azzal zárul a 3. fázis.)
Ráadásul Oscart is nyert, amit a jelöltek ismerete nélkül mondjuk nem tudok hova tenni. Bár abban egészen biztos voltam, hogy Hosoda Mamoru filmje maximum japán zsűrivel kaphatna Oscart, de akkor sem érdemelné meg.

Az afroamerikai tini megint nem az a kultúrkör és korosztály, ami engem célozna, mégis tetszett a trailer hangulata és az az igazság, hogy a grafika is. Valamint érdekesnek tűnt a póklány jelenléte, meg úgy eleve a több pókember. A rendőrautós, „én is szeretlek, apa” jelenet után az is felmerült bennem, hogy marad-e elég a trailer után is a filmben. Nos, bőven marad, és nem csak azért mert közel 2 órásra sikerült.
A trailer pl. nem lőtte le a vizuális képregény effekteket, amelyek annak ellenére (vagy éppen azért?) működnek olyan jól, hogy egyébként CGI animációról van szó.

A humor is teljesen jó (bár néhol kicsit repetitív), a többi póklény pedig kifejezetten jól működik (mivel módjával voltak használva).
SPOILER
A kvázi hajléktalan Pókember szerencsére nem nyomta rá a bélyegét a cuccra, nem vitték nagyon túlzásba, bár az MJ-s jelenet súrolta a határt... Gwen kifejezetten jól sikerült, a ruhája mindenképpen, de a karakter is, már amennyire megismerhető ez idő alatt. A noir pókembert bírtam, bár ha ennél több műsoridőt kap, akkor minden bizonnyal túl sok lett volna, csakúgy mint a malac. Szerencsére csak pár poénra használták, de azok jók voltak. A japán mechás csaj meg megint csak egy nagyszerű kikacsintás volt más stílusokra. De ezen kívül is akadtak még 4. fal romboló poénok, ami szintén jót tett.

És ha már itt tartunk, a Stan Lee jelenet is hatalmas volt.

Kép
Összességében kellemeset csalódtam a ebben a filmben, az apa-fiú szál határon mozgott, de még éppen nem volt sok, a Gwen-Miles szál meg szerencsére nem lett nyálas. A szobatárs mintha a Marveles pókfiú haverjára hajazna, de lehet, hogy csak túl sokat akarok belelátni.
Mivel minden pókkarakter kapott bemutatkozást és egy-egy képregény füzetet is felvillantottak egy fél pillanatra felmerült bennem, hogy akár valóban megrajzolhatták-e őket. De csak nem... :D
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Once Upon a Time... in Hollywood

Le kell szögeznem, sosem voltam az az elhivatott, Quentin Tarantino neve hallatán az asztaltól elsőként felugró és vad tombolásokba kezdő jóember, aminek oka egyszerű: Az ürge legalább annyi jó filmet tett már le az asztalra, mint középszerűt és/vagy rosszat és bár az összes filmjét áthatja egyfajta QT-esszencia és stílusérzék, valahogy mégsem mondanám egységesnek ezt a bizonyos munkásságot. A Djangóért rajongtam és rajongok, a Kutyaszorítóbant szeretem, a többit meg bármikor eltudom felejteni. Kivéve azt, amiről most is gépelek, a Volt egyszer egy Hollywoodot, amiről azt mondom, ha itt most megállna, akkor karrierje csúcsán hagyná abba a filmkészítést.

Badarság lenne azt állítani, hogy a Hollywood egy film a színészi karrierről, mert annál sokkal több és rétegeltebb. A filmnek három főszereplője van, bár egyből be is lehetne vágni a már jól ismert a "lemezjátszó hirtelen megáll" hangot, mivel a Sharon Tate-et alakító Margot Robbie-nek sok dolga voltaképp nem akad, csak mászkál össze-vissza, meg mosolyog nagyokat (meg sárga crop topban lejt valami táncféleséget, bár ezen nincs mit kifogásolnom). Szóval maradjunk kettőnél: Cliff Booth (Brad Pitt) és Rick Dalton (DiCaprio). Nehéz eldönteni, hogy voltaképp melyikük a tényleges főszereplő, talán egyszerre mindketten, ha a relevanciából fakadó erőviszonyokat, illetve az airtime-okat is vesszük, de én mégis Cliffet írtam előbb, mert mind a karakter, mind BP játéka több, mint kiváló. Mondjuk a film igazi varázsához kellenek mindketten, és itt jön képbe az, miért mondom azt a Hollywoodra, hogy végső soron tetszett, sőt, emlékezetes marad: Mert két elszeparált világban játszanak teljesen hasonló karaktert. Rick színész, ő viszi vászonra a kor egyik legsikeresebb filmes trendjét, a western hőst. Vagy épp annak ellenlábasát. A lényeg, hogy sztereotip cowboyt alakít a vásznon, tehetsége van, karaktere van, bár egy alkoholista pöcs, akin egy-két terápia csak segítene. Mellette pedig ott van Cliff, Rick dublőre és kaszkadőre, aki a valóságban alakítja az említett cowboyt, a nagybetűs FÉRFIt. Ő nem áll kamerák elé, nem játszik el szerepeket, hanem csak magát adja, magabiztos az élet minden területén, az akadályokat pedig könnyen veszi. Vagyis ott mozog kint az a karakter, akit a filmekben szeretnénk ugyanígy viszontlátni, viszont azt a kártyát már kihúzta Rick.

Rendkívül jól ábrázolja QT ezt a kettősséget, ami ráadásul nem csak a filmes világban, de a valóságban is tetten érhető (Cliff életkörülményei Rickével szemben, a repülő, stb.), aztán persze felmerül a kérdés (és rá az egyértelmű válasz), hogy melyikük az, amelyik igazán boldog vagy aki éli is közben az életét. A hitelesség mindenesetre egy elég komoly eszköze a filmnek, szóval egyszerűen kellettek az olyan sokat megélt veteránok, mint QT, Pitt és DiCaprio.

A filmnek persze van egy másik szála is, ami inkább a végén kap szerepet, bár olyan sok relevanciát nem tulajdonítottak neki, de nem is baj. A Sharon Tate-ügynek alaposan utánaolvastam, mielőtt belecsaptam volna a Hollywoodba, de aztán hamar rá kellett döbbenjek, hogy QT eleve egy másik timeline-ra szánja ezt a filmet (Steve McQueen és Rick vetélkedése a Nagy szökés főszerepére résznél esett csak úgy igazán le), szóval valahol sejtettem, hogy a Sharon-szál sem úgy végződik majd, ahogy (főleg, hogy nem is lett volna akkora impactje, lévén a csaj - ahogy említettem volt - nem csinált valami sokat). Mindenesetre
SPOILER
a laza cowboy, Cliff, végül leszámolt a birtokháborító haramiákkal (a három tenyérbemászó hippi) és megvédte a földesurat, úgyhogy az egész analógiáért még egyszer taps.
Külön köszönet a kiváló atmoszféra-teremtésért. QT nagyon jól ráérzett a késő 60-as évek ízére, illetve személyes, de autóbuziként kimondottan díjaztam Polanski MG TD-jét. Tudja, mitől döglik a légy.

Végezetül egy kérdés: Nem állított fel a film valami "legtöbb elszívott cigaretta per képkocka" rekordot? Egy idő után kicsit röhejes volt már, hogy mindenkinek mindig ott lóg az a szar a szájában. Na mindegy.

8/10
Galahad
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2019.11.15. 17:22

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Galahad »

Junchi írta: 2019.12.06. 09:14Az ürge legalább annyi jó filmet tett már le az asztalra, mint középszerűt és/vagy rosszat és bár az összes filmjét áthatja egyfajta QT-esszencia és stílusérzék, valahogy mégsem mondanám egységesnek ezt a bizonyos munkásságot. A Djangóért rajongtam és rajongok, a Kutyaszorítóbant szeretem, a többit meg bármikor eltudom felejteni.
Bár nem láttam az összes filmjét, de azok közül, amiket igen, egyiket sem mondanám rossznak, maximum egyszernézősnek.
Nekem a felsoroltakon kívül a Ponyvaregény és a Becstelen Brigantyk is bejön. Ezeket szívesen nézem újra.
Catilina
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2021.02.16. 16:22
Nem:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catilina »

Sekigahara (2017)

Azért manapság is készülnek jó szamurájos filmek. A csata jól nézett ki, bár nem kell Kurosawa-szintű epic lovasrohamokat várni. Jobban fókuszál arra, hogy mi vezetett a csatához, és a főszereplő a vesztes nyugati sereg vezére, akit gyakran elhanyagolnak vagy gonoszként ábrázolnak. Nem mintha Ieyasu szent lett volna. Itt némileg fordul a kocka, Mitsunari tragikus hős és Ieyasu a rosszfiú :lol:

Shima Sakon meg nagyon szexi, már ezért megéri a film.

*

Death of a Tea Master (1989)

Ez egy nagyon "zen" film, a híres teamaster, Sen no Rikyu halála körüli rejtélyről szól. Ráérős és nem akciódús, de nagyon tetszett. Ideális, ha az ember filozofikus hangulatra és gyönyörűen megkomponált képekre vágyik. Rikyut az idősödő Toshiro Mifune játssza, egy nagyon méltóságteljes, megalkuvást nem ismerő ember, aki elkerülhetetlenül konfliktusba keveredik Hideyoshival, mind esztétika, mind elvek terén.
Ssp
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2022.02.16. 08:24

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ssp »

Bár nem film, hanem filmsorozat, de most a Cobra Kai-t nézem Netflixen. Aki nem tudná, ez a régi Karate kölyök folytatása, ugyanazokkal a szereplőkkel, akik már jelentősen megöregedtek a régi filmek óta. A történetet nagyon eltalálták, imádom az ilyet: amikor valami már úgy tűnik, hogy jóra fordulna, hirtelen jön egy fordulat és jön egy gödör a hőseink életében. Most nem annyira a karate áll a középpontban, mint a régi filmekben.
Mindenkinek nagyon ajánlom!
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Shutter (2004)

Nem sokkal azután, hogy elhajtanak egy általuk okozott baleset helyszínéről, a fiatal fotós, Thun és barátnője, Jane titokzatos árnyakat fedeznek fel a fotóikon. Az árnyak egyre több fotón tűnnek fel, Thun legjobb barátait pedig valami kísérteni kezdi. Jane rájön, hogy barátja valamit rejteget a múltjában, ami elől nem tudnak menekülni…

Igen, az amerikai Árnykép c. film thai eredetije, ami szerintem klasszisokkal jobb a remake-nél. Már ahogy ez csak úgy lenni szokott. Nekem nagyon bejött, igazi thai horror, ami ugyan klisés, de nem tocsog a vérben, nincs ezernyi lemészárolt hulla. Van viszont elég darkos hangulat, megfejtésre váró rejtély, szellemek, különös fényképek és egy felderítésre váró, múltbeli titok. Meg sok parás jelenet, aminek én kifejezetten örültem. Amúgy is szeretem az ázsiai horrorokat, bár főleg a régebbieket. A mostaniak egy része már nagyon unalmassá vált, de a régiekben még megvannak azok a jump scare érzések.
Eredeti nyelven néztem, így jobban átjött az egész. A vége pedig elég meglepő lett, nem erre számítottam. De talán így hatásosabb is.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Watashi no Shiawase na Kekkon (2023)

Saimori Miyo egy szerelem nélküli, elrendezett házasság boldogtalan gyermeke volt. Miután anyja meghalt, apja behozta szeretőjét és annak saját lányát, Kayát. Ettől kezdve Miyo egyszerű cselédlánnyá vált. Ami még rosszabb, míg Kaya örökölte a család mentális képességeit, Miyo nem rendelkezett ilyesmivel – egyszerűen érdemtelen volt.

Miután éveken át úgy bántak vele, mint a söpredékkel, Miyo megtanulta, hogy meghúzza magát, elrejtse a fájdalmát, és engedelmeskedjen minden parancsnak. Így aztán nem meglepő, hogy azt tervezik, hogy feleségül adják Kudo Kiyokához, egy olyan katonakapitányhoz, akiről az a hír járja, hogy annyira kegyetlen, hogy eddig minden potenciális feleségét elüldözte.

A fájdalmas neveltetéstől a fájdalmas házasságig, ez a jövő vár Miyóra – legalábbis ő így gondolja. Várakozásaival ellentétben új férje voltaképpen jószívű. Ami valójában Miyóra vár, az egy boldogsággal teli, örökké tartó házasság!

Éppen most fejeztem be, és bár az animét is láttam, valamint a manga első négy kötetét is olvastam – ami még nem az első történetszál vége –, a film is nagyon bejött. Ugyan a változtatások néhol megleptek, de egyáltalán nem tett rosszat a filmnek. Sajnálom, hogy Hazukit nem tették bele, bár valszeg időben az ő karaktere már nem fért volna bele a két órás játékidőbe.
Rendesen sűrítették az eseményeket, de nem úgy, hogy követhetetlen legyen. Mindent belepakoltak a regény első kötetéből, amit lehetett – a regényt még nem olvastam, de tervben van –, valamint a színészi játékra sem lehet panaszom. A speciális effektek remekek lettek, a CGI-nál nem lógott ki a lóláb. A harci jelenetek, különösen Kiyoka tűzzel való harca nagyon látványos volt. Különösen a Saimori-ház leégése volt nagyon szépen bemutatva, de a végén levő harc is zseniális volt. Miyo képessége itt elég érdekesen mutatkozott meg, de szerintem nem volt vele gond. Itt jobban vegyítették a fantasyt és a romantikus szálat amolyan fele-fele arányban, mégis szépen ki lett bontva minden. Én örülnék egy folytatásnak, de ha nem lesz, az sem baj. Szépen le van ez így zárva.
És a ruhák! Miyo kimonói gyönyörűek voltak, de a hadsereg egyenruhája is nagyon szép volt. Plusz Kiyoka esetében megtartották az ezüst színű hajat. Totál nem látszik parókának, bár valszeg az. Kaya haja fekete maradt a manga- és animebeli szőkével ellentétben, de nem baj.
Szóval, jó kis film volt, minden a helyén lett kezelve. Nem bántam meg, hogy időt szántam rá.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Azt nem mondanám erre, hogy jó film volt, de nem is semleges élmény: a 2006-os Marie Antoinette Sofia Coppola rendezésében Kirsten Dunsttel a címszerepben.

Durván kétórás film, aminek az első és utolsó 40 perce hamar eltelt. Az első 40 percben megismerjük a címszereplő és XVI. Lajos találkozását, menyegzőjét és nászát (vagyis annak a hiányát), majd ezt követően a beilleszkedési problémáit, amit még fokoz az anyja sulykolása is a trónörökös nemzésére, mert ha az nincs, elvesztheti a pozícióját. Így lesz az, hogy elkapatja magát sokszor, és míg inkább jó társa a férjének, aki meghallgatja és figyelmes az érdeklődésére a zárak iránt, egyre jobban válik azzá a Madame Deficitté, aminek lefestették a francia forradalomban és előtte. Hogy eljátssza a vagyon egy részét, fényűzést csinál, kisebb saját palotával, hatalmas cipőkollekció, hajköltemények, divat... Ami csak kell a pénzszóráshoz.

Technikai oldalról szépen fényképezett, bár az operatőri munka a tömegjeleneteknél emberek közt lehetne stabilabb. A zeneválasztás helyenként kissé fura és kissé fájóan modern - főleg az eleje és vége, ugyanez a főcím vizualitására is igaz. Történetileg a pacing jó, és ügyeltek a részletekre. Tetszett az, hogy figyeltek arra, mint beszéltek egymással, a modoroskodásra, a protokollokra, vagy épp arra, hogy közönséggel hálták el a nászéjszakát a francia uralkodók, noha őket láthatóan kettesben hagyták. Vagy a reggeli öltözködés vagy a szülés is csődület előtt történt. Egy snitt erejére megemlítik a hajkölteményeit, bár olyan kirívót igazán nem látunk tőle, pedig a korabeli festményeken elég durca frizurákat viselt, egy akkori karikatúrán pedig még hajóként is formázták meg a hajkoronáját. A divat iránti rajongása is megjelent azzal, hogy milyen cipőkollekciót tudhatott magáénak és látjuk.

Ami már kevésbé, hogy kevés szólt a divatról, és az is inkább negatív fényben tűnt fel. Holott az első divatmagazin megjelenése konkrétan az ő nevéhez köthető. A körülmények közül az állami politika is kevesebb volt, ami egyfelől világos, hisz nem arról szól a film, de ugyanakkor a személyét érintően van köze. Azt látjuk és halljuk, hogy jótékonykodnak is. Ez tiszta sor. Az "akkor egyenek kalácsot" sem hangzott el, mintegy etetve a mítoszt. Ez a kettő még pozitív, de ha már belekerült, hogy látjuk egy snitt erejére az udvartagokat, ahogy azt vitatják, hogy kell az amerikai gyarmatokat támogatni anyagilag a függetlenségükben vagy sem, ezzel kiütve Angliát... Azért igazán elférhetett volna kicsit több is belpolitikai oldalról, mint a rossz termény, a megnövelt adók és a három társadalmi osztály közti egyenlőtlenség okozta megmozdulások és elégedetlenségek, különösen a vége felé, amik a bukását is eredményezték. Illetve egy jelenetre szívesen láttam volna a lefejezését is, hiszen van az az anekdota, hogy véletlenül rálépett a hóhéra lábára és bocsánatot kért tőle. A személyéhez adott volna némi... alázatosságot(?) és szerénységet(?) is ezzel jelenettel.

Összességében kapott tőlem 6 pontot, mert korrektnek korrekt volt legalább.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Válasz küldése