Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Kenshin live action

Kényelmességre hivatkozva bemásolom azt, amit Addictsra írtam:
Na, megnéztem én is.

Nem igazán szoktam szeretni ezeket a live action feldolgozásokat, mert vagy az adaptálás során romlik el valami vagy csak egyszerűen képtelen a film visszaadni a forrás-manga/anime hangulatát.

Ami pedig a Kenshin filmet illeti: Csalódtam. Méghozzá kellemeset! :3 Bár elvárásaim voltak vele szemben, lévén a Kenshin pont az a cucc, ami élőszereplős verzsönként is működhet. Ugyanakkor a szkepticizmusom is jelen volt, a már említett okok miatt. De nem - a film készítői megmutatták, hogyan kell a mangát korrektül adaptálni.
Zseniális, ahogy képesek voltak ilyen esztétikusan összemosni a különálló szálakat. Kenshin színésze meg... le a kalappal a fickó előtt. Komolyan!

A csaták is... baromi hangulatosak lettek (bár Saito gagyi felröppenését igazán kihagyhatták volna), főleg a végén lévő Kenshin - Hannya és Kenshin - Jinei párbaj, de az eleje se volt semmi, sőt, én a Sano vs akárki ("Itt van egy kis bor, iszol?" xDDD) csatát is élveztem. (Tényleg, amúgy az ki volt? Nem sikerült rájönnöm.)

De nem csak Kenshint, hanem a többi karaktert is sikerült imho eltalálniuk. Kaoru különösen kellemes meglepetés volt. Megmondom őszintén, sosem kedveltem őt a mangában/animében, de itt egész szerethető volt. Sano szintén rulzott, Hannya dettó, Jinei egy ÁLLAT és Kanryuu pont olyan tenyérbemászó lett, ahogy az a nagy könyvben megvagyon írva. :D Saito se volt rossz, bár szerintem lehetett volna egy kicsit hűvösebb. Amit mondjuk sajnáltam, hogy Aoshi nem szerepelt (bár valahol megértem - akkor túl sok ellenfele lett volna Kenshinnek) és, hogy Tomoe-t is csak pár másodpercre láttuk (pedig azt igazán mutathatták volna egy gyors flashback-ben, ahogy Kenshinen "sebet ejt").

All in all, elégedettség vagyok. Ha pontoznom kéne, kilencnél biztos nem adnám lejjebb.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Kenshin mozit én is láttam még a hétvégén, és tényleg nagyon jó. A mangák élőszereplős feldolgozásai nagyon sok ponton elhasalhatnak, pláne a mozifilmek, de itt tényleg minden klappol. Jó szívvel merem ajánlani minden Kenshin fannak. ^^
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Cabin in the Woods

Felfoghatatlan...
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Junchi írta:Cabin in the Woods

Felfoghatatlan...
Egyetértek. IMHO zseniális mű.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Cabin in the Woods

Felfoghatatlan...
Épp a múltkor néztem meg én is. :D Amúgy rohadtul megosztó film, de egyetértek, nekem is nagyon bejött, bár az "ellentábor" érveit is értem. Elsőre majdnem odadobtam neki egy 10/10-et, aztán olvasgatva más véleményeket, emlékeztettek, hogy azért hibáktól közel sem mentes a film, de igazatok van, ez még így is zseniális lett. :D És végre egy film, ami úgy végződik, hogy az emberiség veszít. XD Ráadásul az amcsi "álomgyárból", wow! XD
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Most akkor ez tényleg jó, vagy az "olyan rossz, hogy az már jó" kategóriát erősíti? Csak hogy tudjam mire készüljek. ^^
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Tényleg jó. A koncepció zseniális. Egy igen eredeti csavarás a slasher/tini-horror zsáneren. Vannak hibái, de főleg a releatív rövid játékidő miatt nem voltak (legalábbis számomra) zavaróak. Annál is inkább, mert lefoglalt, hogy az utolsó fél óra egy borzasztó beteg geek álom. (Még Sigourney Weaver is feltűnik, és szokás szerint badass.)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Elsőre majdnem odadobtam neki egy 10/10-et, aztán olvasgatva más véleményeket, emlékeztettek, hogy azért hibáktól közel sem mentes a film
Szerintem a hibák direkt lettek hibák. :D Már az 5 fős csapat is annyira fájdalmasan gagyi és klisés, hogy azt szinte öröm nézni, az ijesztgetős scene-ekről már nem is beszélve.

Ha pontoznom kéne (és most félretéve azt, amit blogra írtam), nálam egyszerre lenne 1/10 és 10/10. Előbbi menne a sztorira, utóbbi meg - ahogy Cruel is írta - a koncepcióra. Ergo: engem is megosztott, csak nem úgy, ahogy másokat. : P
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Hallottam én is, hogy kliségúnyolós és nagyon is érdekel, de mivel én az "alap" horrorhoz is túl galamblelkű vagyok, szerintetek azért megpróbáljam?
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Most akkor ez tényleg jó, vagy az "olyan rossz, hogy az már jó" kategóriát erősíti? Csak hogy tudjam mire készüljek. ^^
Tényleg jó, viszont mivel egy elég megosztó darabról van szó, kb. megjósolni sem lehet, hogy te az "OMG, rohadt jó!" vagy a "mi volt ez a gagyiság?" kategóriába fogsz-e tartozni. XD
Junchi írta:Szerintem a hibák direkt lettek hibák. :D Már az 5 fős csapat is annyira fájdalmasan gagyi és klisés, hogy azt szinte öröm nézni, az ijesztgetős scene-ekről már nem is beszélve.
Ezek a részek rendben voltak, hibák alatt én inkább olyanokra gondoltam, mint:

1. Ha eleve csak a "Lovecraftos Nagy Öregek" kedvéért kell áldozatokat bemutatniuk, minek ez a valóságshow-setting? Sokkal könnyebb lenne random embereket elkapniuk sötét sikátorokban. Az elején még számít rá az ember, hogy kiderül, hogy esetleg unatkozó milliomosok szórakoztatására van az egész, akik fogadhatnak rá, hogy ki hal meg, ki éli túl a legtovább, stb., de kb. csak a személyzet fogad, ők is azért, hogy történjen valami az "üresjáratokban", meg hogy keressenek egy kis mellékest. Ugyan elhangzanak olyan mondatok, hogy pl. azért kell a (majdnem) szexjelenet, hogy "odafent elégedettek legyenek", de semmi nem derül ki erről az "odafentről". A film végére bedobják Sigourney Weavert, mint főigazgató asszonyt, de ennél többet nem tudunk meg a szervezet belső működéséről.

2. Ugye a film közepe körül csapatunknak majdnem sikerül megszöknie a "zónából", az utolsó pillanatban robbantják be az alagutat. A technikusok azt mondják, hogy nem értik, mi történt, olyan, mintha valaki belülről próbálta volna szabotálni a csapat feláldozását. És....ennyi. Nem kezdenek semmit a dologgal, el van hintve, hogy tégla van a szervezet soraiban, akinek esetleg elege van ebből az egész beteg játékból, de sosem tudjuk meg, hogy ez vajon igaz-e. Speciel mivel a fekete biztonsági őr volt úgy bemutatva, mint "egyetlen tiszta ember ebben a fertőben", ezért nem lepődtem volna meg, ha végül ő fordul ellenük, vagy róla derül ki, hogy eleve téglának küldték oda, de nem, ő is csak szimplán elpatkol a vége felé, mint bárki más.

3. Lehet nem vagyok a "hogyan áldozzunk embert egy ősistennek" témakör szakértője, de ha ezeknek előre oda volt készítve 1-1 kupa vér, miért kell egyáltalán embereket ölniük? (Vagy legalábbis miért az istenek "etetésével" párhuzamosan?) Vagy ez valami spirituális izé, hogy "abban a pillanatban, amikor kinyírják a kiszemelt áldozatot, kell a vért az isteneknek leönteni"? (Azt meg be ne mesélje nekem senki, hogy olyan szinten be van csatornázva az egész zóna, hogy akárhol halnak meg, mindenhonnan az ő saját vérük csorog le a föld alá... Főleg, hogy pl. az "okos srác" archetípus úgy halt meg, hogy autóstól zuhant a vízbe, de előtte a zombi még át is szúrta, nehogy már tőle is sikerüljön megszerezni a vért ezek után...)

4. Ugye látjuk, hogy mindig az adott házhoz csalják az áldozatokat, valamilyen mesével. Viszont "Mr. Izomagy" tényleg ennyire hülye volt, hogy bevette, hogy a nemlétező unakatesójától örökölt egy erdei házat? Azért azt minimum számon kéne tartania az embernek, hogy milyen rokonai vannak. XD

Stb-stb., biztos volt még pár ilyen hiba a filmben és ezek szerintem nem szándékos elbénázások (vagy akkor a készítők elég hülyék, mivel kb. maguk alatt vágják a fát ^^"), inkább átgondolatlanságból/lustaságból fakadó problémák. Persze szerencsére ezektől eltekintve is teljesen jó a film, meg nézés közben annyira nem is kavarnak be ezek a dolgok, inkább csak utólag, ha átgondolja az ember még egyszer, hogy mit is látott. A klisék meg nem zavartak, elvégre pont azok bemutatásától és későbbi kicsavarásától volt jó a film. :D (A nekirepülő madár után már sejtettem, hogy amikor Thor hősiesen ugrat a motorral, szépen fel fog kenődni a láthatatlan falra... XDDD)
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

A Hobbit

Akárki, akármit mond, én imádom ezt a filmet. Gyönyörű a látvány, kiválóak a színészek, a rendezés, a zene, a jelenetek, a párbeszédek. A történet is nagyon jó lett, és bár raktak bele olyan jeleneteket, amelyek a könyvben nincsenek benne, de nem baj. Szóval, nekem nagyon bejött, és várom a folytatást.

10/10
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Én is láttam, és nekem is nagyon tetszett, meg igazán, eddig mindenkinek tetszett, akitől hallottam véleményt. :)

Jah, meg nemrég láttam a The Lorax című gyönyörűséget. Azt tudtam, hogy "durva" lesz, de nem gondoltam, hogy ennyire, méghozzá cukormázva bújtatva! Nagyon tetszett, hogy nem a hagyományos "csúnyagonosz természetkárosító vs ártatlan természet" felállást hozta, bár O'Hare-nek egy szál jó tulajdonsága sem volt (mondjuk nem is hiányzott neki) hanem ennél árnyaltabb volt a szituáció. És még úgy is egy jó film, tele jópofa szereplőkkel, ha az összes mondanivalót lehúzzuk róla. (Ami sajnos a célközönség szemében csak "undorító liberális propaganda" - ezért nem jutunk soha egyről a kettőre. ::jtears:: )
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Django Unchained

Tarantino egy újabb remekművet tett le az asztalra, azt hiszem ezt egyik 'rajongója' sem fogja kétségbe vonni :cool:
Nibelung-ének az amerikai rabszolgatartó délen, egy újabb érdekes vegyítés. A történet jól elkülöníthetően három szakaszra oszlik, ahogy azt a drámaírás szabályai diktálják. Első szakasz a felvezetés, amiben megismerjük a két főszereplőt és bár Jamie Foxx végig nagyszerűen hozza a címszereplő karaktert, itt mégis Christoph Waltz brillírozását érdemes a leginkább figyelni. Aztán a film felétől jön a második szakasz, a bonyodalom hosszas kibontakozása amiben a két főszereplő kicsit a háttérbe szorul. Helyettük Leonardo DiCaprio és Samuel L. Jackson zseniális játékát élvezhetjük, mert mindkettő hatalmasat alakít. A végére pedig marad a western filmek tipikus lezárása egy hatalmas vérfürdővel, bosszúval és egy bombasztikus befejezéssel :D A köztes időt pedig az elmés vagy épp jópofa dialógusok töltik ki, ahogy azt már a rendezőtől megszokhattuk.
Kivételesen Tarantino szépen tartotta magát az egységes történetvezetéshez vagy épp a westernek szabályaihoz, ezáltal a film is sokkal könnyebben befogadható még az egyszeri nézőnek is, mint a rendező számos korábbi filmje. De ez nem jelenti azt, hogy nem lenne ugyanolyan szórakoztató, még mindenféle háttértudás nélkül is.

9/10

Tegnap néztem meg a Hobbitot, és bár az is tetszett, számos alkalommal céltalannak éreztem a párbeszédeket és emiatt a jelenetek is vontatottá váltak. Itt, kb ugyanannyi játékidő alatt, ez egyszer sem fordult elő ::^_^::

DiCaprio pedig simán megérdemelné azt az Oscart a film második felében, de különösen a Benes jelenetben nyújtott alakításáért :thumb:
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Labyrinth

Nem, nem az 1986-os, ez egy vadonat új, kétrészes angol minisorozat volt, összesen három órában.
Igazából nagyon nem tudom eldönteni, hogy hova tegyem, mert olyan kiemelkedően jó nem volt, viszont egyáltalán nem volt rossz sem. IMDB 5.7/10-et ír rá, és pont ennyit is érdemel. Najó, 6/10-et.
A film egy 2005-ös angol best seller alapján készült, ami pedig a Da Vinci kód hullámot lovagolja meg. Persze, vannak komoly különbségek, de a Szent Grál, és a titokzatos, csúnyagonosz vallási klikkek itt is megvannak. A sztori két időben fut, 1209-ben és a jelenben, két nővel a főszerepben. Az egyiknek három könyvet kell vigyáznia, melyek a grált őrzik, a másik meg próbálja felgöngyölíteni a dolgokat... és nem mellesleg túlélni.
Nem, nem tudom, hova tudnám sorolni. Úgy érzem, örülök, hogy megnéztem, de cigánykereket nem vetek: akkor hát jó volt.

Gondjaim igazából a történettel voltak. Függetlenül attól, hogy párhuzamosan futott a két idősík, rohadtul lineáris és kiszámítható volt. Például volt egy vén fickó, aki benyögte a jelenben, hogy X karakter, mikor meghalt a múltban, 500 éves volt. Abban a pillanatban tudtam a csattanót, hogy ez a muki meg melyik múltbeli karakter 800 éves énje. Csattanónak jó volt, de valójában durván fél órával ezután lett "hivatalos bejelentés". Arra számítottam, hogy lesz valami nyomozás, valami keresgélés. Frászt. Voltak nagyon jó ötletek, amikkel semmit nem kezdtek, voltak nagyon kilógó jelenetek, nagyon kevés esetben pedig a vágás is rossz volt. Az egyik legdurvább jelenet az volt, amikor Simon de Montfort keresztesei támadták múlbeli hőseink várát, és a képernyőre konkrétan kiírták, hogy tárgyalásokat kezdtek Trencavel várgróffal. csak a fejem fogtam.

De mégis, miért tetszett, ha voltak benne ilyen alapvető baklövések? A színészek és a karakterek minden kétséget kizáróan eviszik a hátukon az egészet. Felvonultatják például a kedvenc főgonoszomat, ami elé rendezőket le lehetne ültetni, hogy tessék, jegyzeteljenek. Oriane-ba bele lehet magyarázni a "szegény szomorú lány, szegény szomorú háttere" dolgot, csak igazából nem működik. A csaj igazi kígyó, és attól függetlenül, hogy megértjük az indítékait, nem szimpatizálunk vele. Ő az a fajta negatív karakter, akit nagyon ritkán látni a vászon/képernyőn: úgy intéz el másokat, hogy közben saját magát is tönkre teszi. Egyszer olvastam egy ilyet:
Aki viszont gonosz, az nem így született.
Úgy döntött, hogy az lesz, tudja, mit csinál. Azt képzeli, joga van hozzá. Okos és boldogtalan.
Logikává csontosodott gyűlölet a gonoszság, mely önmagát radikálisan ésszerű önérvényesítési stratégiának tekinti, szerényebb perceiben. Mámorosabb óráiban viszont a realitásérzék zsenialitásának. Csakhogy hiába szeretne örülni a sikereinek, nem igazán tud.
Ez az egyetlen, amihez nem ért.
Tökéletesen ráillik a nőre, és ez valami zseniális.
Őt emelném ki a szereplőgárdából a legmagasabbra, de ez nem jelenti azt, hogy a többiek nem voltak jók. A színészválogatás óriási, egyes karakterek pár jelenetes szerepléseit is olyan mélységgel töltik meg, amit nem gondolt volna az ember első körben. Jó példa erre John Lynch, mint Simon de Montfort, akit könnyűszerrel lehetne egy habzószájú keresztes, de a Trencavellel való... társalgás kihozott belőle mást is, ami a szövegkönyvben nem volt benne. Ellenfele tiszteletét, és sajnálatát valamilyen szinten.
De nem sorolok fel mindenkit, mert egész este itt ülnék a post előtt.
Tudom, fentebb ostoroztam a vágást, de ismételten hangsúlyozom, nagyon kevés esetben. Mert egyébként ez volt az egyik kimagasló húzása a filmnek. A két kort olykor olyan vágásokkal kötötték össze, hogy visszatekertem párszor újranézni. Viszont sokszor volt olyan is, hogy csak azért vágtak vissza a múltbeli főhősre, hogy lássuk, ahogy végigmegy az úton (erre utalt a fenti "kilógó jelenet"). Nem tett a történethez SEMMIT.
Mi volt még.
Ja igen, a díszletek. A díszeletek nagyon jók voltak, nem voltak mű tüzek, mű seregek, a CGI nagyon minimális volt. SB szereti a díszleteket, függetlenül attól, hogy CGI-vel szeretne foglalkozni. Úgy összességében nagyon hihető volt a történet.

...ami viszont nem vonta be a nézőt. Furcsa dolog, hogy jók a színészek, jók a karakterek, jók a díszletek, összességében a vágás és a rendezés is jó (de mindenesetre elmegy), a történet viszont... távolságtartó. Az ember nem érezte magát a dolog részesének. Száraz volt, pedig a szereplők mindent megtettek, hogy ne legyen az. Ez valahol nagyon, nagyon meglepő.

Újra nem nézném, de ha már így megvan, 6/10.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Black Swan (Fekete Hattyú)

Egy egészen remek pszichológiai-thriller (bár talán ez a kategória is túlzás kicsit, de még mindig jobb, mint a pszi-horror vagy csak simán horror... atyaég), főleg az tetszett nagyon benne, ahogy a főhős csajban lezajló belső konfliktust kezelte. A történet csak lassan bontakozik ki, amit mondjuk én kifejezetten szeretek, de csak akkor, ha lesz is valami development a dologból és nem csak húzzák az időt bele a vak világba. Szerencsére itt erről szó sincs. Ugyan volt egy-két fájdalmasan kiszámítható pillanata, de a vége még így is nagyon a helyén van. Maa, sokat mondjuk nem kell agyalni rajta - nekem kvázi elsőre leesett, hogy miről is van szó, de ez szinte semmit nem von le a film tényleges értékéből.

7/10
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Nem bírtam várni, így nagyon borzalmas minőségben, de megnéztem a Wreck It Ralph-ot.
Oké, a Disney, ha nem is egyenlített, de mindenesetre most javított a részemről. Nem vagyok hardcore gamer, de reméltem, hogy kicsit több cameo lesz benne, mint ami volt... de így utólag azért mégsem bántam. Persze hozza a (szószerint) cukormázas Disney színvonalat, a sztorivezetéssel, de főleg a végkifejlettel együtt (újabb Disney hercegnő? XD), meg a film bizonyos pontjain nagyon kiszámítható lett, valahogy mégsem zavart. Miért is? Mert amikor rögtön a film elején hazamennek a "főgonoszok" a Ghostnál tartott csoportterápiáról, és amikor megláttam a Konami kódot, én sírva röhögtem. Ettől csak egyetlen epicebb dolog lehetett volna a filmben: a narvál, ami éjfélkor szalonnázik.
Összességében ez egy nagyon jó film volt, és most megyek, szerzek valami édességet, mert bár a filmtől majd' kirohad a fogam, azért attól sok cukortól megéheztem.

Ja igen. Glitchekről jut eszembe: az ember nem minden esetben megy el a glitchek mellett utálkozva, van, akik kifejezetten utaznak rá, és szinte gyűjtik. Rengeteg van, és a kockákat (márpedig aki játékterembe jár, az már az) nem rettenti el. Gondoljunk csak Missingnora.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Örülök, hogy tetszett! ::hehe::
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sárkánybaby írta:Nem vagyok hardcore gamer, de reméltem, hogy kicsit több cameo lesz benne, mint ami volt... de így utólag azért mégsem bántam.
Na igen, ha bármilyen negatívumot kellene mondanom a filmre, akkor talán a viszonylag szűkre szabott cameo-időt mondanám, meg azt, hogy a cselekmény 2/3-a a Sugar Rush-on belül játszódik (apropó, azt hallottad, hogy Japánban elvileg ezzel a címmel jelent meg maga a film is? :dirr:), de még így is zseniális az egész. :D Mondjuk persze egyrészt értem, hogy a saját karaktereik sztoriját akarták elmesélni, nem azokét, akiket már amúgy is ismertünk (YT-n valami hőbörgő fanboynak vissza is írtak, hogy "the film's title is Wreck-It Ralph, not Suck-It Sonic" XDDD), másrészt meg a stúdiók rohadt háklisak voltak a karaktereikre, szóval utánaolvasás nélkül nem is gondoltam volna, hogy még azt is kikötötték, hogy Bowser hogyan ihatja a kávét. ^^" Így érthető, hogy ugyan belerakták őket a filmbe, de gyorsan áttértek a saját karaktereikre, akiknél nem kellett minden egyes mozdulatnál is külön jogdíjat fizetni, meg engedélyt kérni. :dir: (Nemhivatalos pletykák szerint pl. a Warcraft film azért készül olyan lassan, hogy ez idő alatt kb. három Star Wars filmet össze lehetne rakni, mert a játék főmuftija a filmesek nyakán ül folyamatosan és minden egyes felvett részt vele kell egyeztetniük.)
Sárkánybaby írta:Ettől csak egyetlen epicebb dolog lehetett volna a filmben: a narvál, ami éjfélkor szalonnázik.
...the what?
Sárkánybaby írta:Ja igen. Glitchekről jut eszembe: az ember nem minden esetben megy el a glitchek mellett utálkozva, van, akik kifejezetten utaznak rá, és szinte gyűjtik. Rengeteg van, és a kockákat (márpedig aki játékterembe jár, az már az) nem rettenti el. Gondoljunk csak Missingnora.
Persze, sőt Ralph is azzal érvelt, hogy "ezt nem tudhatod előre, lehet, hogy a gamerek megszeretik majd", csak ugye a Cukorkirálynak az volt az érdeke, hogy ez ne történjen meg, ezért próbált ezzel a glitch-sztorival ráijeszteni Ralph-ra, ami sikerült is neki. Apropó, te mint programozó, hátha tudsz erre egy elfogadható magyarázatot, mert mi Mordályossal nem találtunk: Ugye a Cukorkirály, aki Turbó volt, belepiszkált a programba, Vanellope-t "kikötötte" a hálózatról és berakta a helyére saját magát. Az egész sztori alatt attól parázott, hogy ha átmegy a célvonalon, akkor az egész játék újraindul és újra hercegnő lesz, meg nem lesz "glitchy", stb-stb. Ez meg is történt, viszont érdekes módon továbbra is glitches volt. :dirr: Szóval ezt most hogy? XD Talán a film egyetlen plothole-ja, de elég szemet szúró. (Olvastam egy olyan fanteóriát, hogy igazából ez nem is glitch volt, hanem a karakter programozott "teleport képessége", amit ugye a vége felé már használt is a versenyben, de ezt még így is erős belemagyarázásnak érzem, főleg, hogy egyik pillanatban előnyként, máskor hátrányként állították be.)

Apropó SB, ugye a stáblistát megnézted a leg-leg-legvégéig, amikor újra bejön a Disney logó? :D Csak mert ott is volt még egy meglepi. XD

Ja és épp a múltkor láttam:

"Sequel

In an interview on October 25, 2012, director Rich Moore said that he and Disney have ideas about a sequel that would bring the characters up to date and explore online gaming and console gaming.[66]"

Az egyetlen film, aminél még el is tudom képzelni, hogy a folytatás lehet annyira awesome, mint az első rész, mivel alapanyag (videójátékok) van bőven. XD Már az első rész után poénkodtak pl. azzal a fanok, hogy ha belegondolsz, a híresebb karaktereknek kb. tucatnyi "alternatív verziója" van (PC-s, sok konzolos, arcade, stb.) és hogy milyen poén lenne, ha Ralphék mondjuk találkoznának saját maguk "újabb" verzióival. XD Nem tudom, "up to date" alatt erre gondol-e a rendező, de nagy lenne, a Toy Story-ban is azok voltak a legjobb jelenetek, amikor egy játéknak a kétféle kiadása összefutott egymással. XD

Amúgy azt tudtad, hogy eredetileg a Disney úgy akarta megcsinálni az egészet, hogy a karakterek akármelyik játékba mennek, megtartották volna a saját "stílusukat"? Ergo Ralphék pl. így néztek volna ki végig, csak készítés közben beugrott nekik, hogy kissé nehéz lesz azonosulni egy olyan karakterrel, akinek még az arckifejezéseit sem látja a néző (most GLaDOS-t légyszi hagyjuk... XD), ezért ezt az ötletet elvetették és maradt az egységes külső minden karakternek. (Persze azért még utalás volt rá, pl. amikor Félix elkezd áradozni a katonacsajról, hogy "milyen kidolgozott grafika!" stb-stb. XD)
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos írta:
Sárkánybaby írta:Ettől csak egyetlen epicebb dolog lehetett volna a filmben: a narvál, ami éjfélkor szalonnázik.
...the what?
http://knowyourmeme.com/memes/the-narwh ... t-midnight :mrgreen:
Jó, megint ezzel jövök, de én onnan szedem össze a játék alapú ismereteim... 70-80%-át.
Titkos írta: Apropó, te mint programozó, hátha tudsz erre egy elfogadható magyarázatot, mert mi Mordályossal nem találtunk:
Nincs, ez plothole.
Ha nagyon akarsz valami választ, hallottam olyanról, sőt, nem ritka, hogyha egy programban van egy bug, ami nem káros (nem omlik össze a progi, nem ír felül fájlokat, stb), akkor azt feature-ként kezelik. Jó, ez így elég tág megfoglmazás, mondok egy példát. Van egy játék (nem tudom, melyik), egy RPG, ahol a játékos karakterhez odamennek a városban NPCk, és beszélnek hozzá. Viszont szarul lett beállítva a dolog, és erre az utolsó pillanatban jöttek rá: az NPC odamegy egy másik NPChez, és beszél ahhoz is. Ha az ember nem hallgatja őket túl sokáig, akkor a beszélgetés még értelmes is. Nna, ez így benne maradt abban a bizonyos játékban, mint feature.
Nagy fintorogva a kiscsaj glitche is felfogható ennek.
Titkos írta: Apropó SB, ugye a stáblistát megnézted a leg-leg-legvégéig, amikor újra bejön a Disney logó? :D Csak mert ott is volt még egy meglepi. XD
Nem, mert az én verziómnak nincs vége.
Titkos írta: Ja és épp a múltkor láttam:
A kétféle verziós dolog nem is rossz ötlet, bár lenne egy kérdésem: hogyan egy játékteremben? Hirtelen internet kapcsolat, vagy mi?
Titkos írta: Amúgy azt tudtad, hogy eredetileg a Disney úgy akarta megcsinálni az egészet, hogy a karakterek akármelyik játékba mennek, megtartották volna a saját "stílusukat"?
Nem is az azonosulással lettek volna gondok, hanem a látvánnyal. Ha pixel-kockás dolgokat akarok nézni, akkor Minecraft. Ha belegondolsz, Felix és Ralph mozgása sima volt, de a játékuk többi lakójáé darabos (amit szerintem rohadtul eltaláltak). Eleinte motoszkált a fejemben, hogy akkor miért nem konzisztens a dolog, de hé, szeretnél ilyen darabos mozgást látni a főhősökön? Én azt bírtam volna, hogy ha a karaktereket gyakrabban látjuk a másik játék stílusában. (Plö.)
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

LOL. XD Nekem ha narvál és mémek, akkor csak az a "we're the jedi of the sea!" flash ugrik be. XD (Vagyis "they're", a "we" már a ThunderLOLCats-ben volt. XD)
Sárkánybaby írta:Nincs, ez plothole.
OK, köszi. XD Már csak azért is, mert IMDB-n szokott lenni filmeknek ilyen "FAQ" rovata, na most Wreck-It Ralph témában ennél sokkal egyértelműbb dolgokra is volt kérdés-válasz, de valahogy ezt még csak senki fel sem tette. :dirr:
Sárkánybaby írta:Nem, mert az én verziómnak nincs vége.
Oh. :( Akkor az Owl City száma sem ment le? (Na mindegy, március végétől jön a DVD, feltétlenül nézd majd meg jó minőségben végig! :wink: )
Sárkánybaby írta:A kétféle verziós dolog nem is rossz ötlet, bár lenne egy kérdésem: hogyan egy játékteremben? Hirtelen internet kapcsolat, vagy mi?
Na igen, bár gondolom csak megoldják majd valahogy, meg ha belegondolsz, már így is van ilyen jellegű baki a filmben, hiszen a csoportterápiás "Sátán" elvileg a Dungeon Keeper ördöge lenne (vagy legalábbis róla mintázták), Wikin vagy hol meg azt olvastam, hogy maga Diablo is ott van valahol a játékcsarnokban, na most ezek egyike sem arcade játék, még csak nem is konzol. XD (Sőt, ha már itt tartunk, ha itt csak arcade játékok voltak, akkor Sonic pl. hogy került oda, aki tudtommal mindig csak házi konzolokon szerepelt? XD) Szóval ja, ezt a hibát bevállalták cserébe a hangulat/karakterek miatt, de gondolom, ha a második részben már nagyon elmennek az online játékok irányába, akkor majd csak megírják normálisan, hogy azok hogy kerülnek a képbe. :)
Sárkánybaby írta:Ha belegondolsz, Felix és Ralph mozgása sima volt, de a játékuk többi lakójáé darabos (amit szerintem rohadtul eltaláltak). Eleinte motoszkált a fejemben, hogy akkor miért nem konzisztens a dolog, de hé, szeretnél ilyen darabos mozgást látni a főhősökön?
Igen, nekünk is feltűnt és kb. ugyanerre jutottunk. XD De igen, imádtam, hogy amennyire lehetett (értsd: még nem ment az élvezhetőség rovására) próbáltak minden apró részletre ügyelni. Pl. az elején az évfordulós partin Ralph véletlenül szétcsapja a tortát és pixeles a plecsni, ahová cseppen a falon meg a padlón. :lol:
Sárkánybaby írta:Én azt bírtam volna, hogy ha a karaktereket gyakrabban látjuk a másik játék stílusában. (Plö.)
Most, hogy mondod, ebből tényleg lehetett volna több. :lol:
Kép
Avatar
ZooeyCross
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.01.24. 04:25
Nem:
Tartózkodási hely: Imladris
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: ZooeyCross »

Wow... régen tag voltam itt elég sokáig (bár legfőképpen 'lurking' módban) ellenben azt hiszem x év nem bejelentkezés eltüntette minden adatomat úgyhogy; Új tagság, új bekezdés! > :' D


Felhőatlasz
...Szerintem rengeteg alaptalan kritikát és flamet kapott ez a film, pusztán azért mert manapság az emberek legnagyobb része hozzá van szokva a nagyjából elejétől 'pörgős', nem sok gondolati és agymunkai hátteret igénylő, stanard hosszúságú filmekhez... és bár általában abszolút hidegen hagy hogy (max) a barátaimon kívül kinek mi a véleménye egy-egy filmről amit szeretek, azt kell hogy mondjam a Felhőatlasz egy borzasztóan elszomorító tapasztalat nekem ebből a szempontból. (Szenvedés volt utána a mosdóban hallgatni az embereket és szembesülni vele, hogy gyakorlatilag egy köpést nem fogtak fel a filmből. :wwall: ) ::argh::

A barátságos bevezetőm után... XD Nekem nagyon tetszett ez a film. Minden percét, képét és kis részletét élveztem. Nem csak a roppant érdekes ötlet és történetvezetés miatt, hanem már csak a sminkek, tájak miatt is. A végén lassan, de annál idegtépőbben felépülő végkifejletről már nem is beszélve.
Számomra ez 2012 egyik (ha nem A) legjobb filmje volt.


Pí Élete
Azt hiszem ugyan az a véleményem rá mint talán a legtöbb kritikának (?);
Gyönyörű film és gyönyörű képek, lélegzetelállító CG-vel... mindazonáltal, nem volt valami 'emlékezetes' élmény. (Legalábbis, a beharangozásához képest). Nagyon szép és élvezetes történet volt szerintem - de csak ennyi. Nem igazán indította meg az ember lelkét a 'hit' felé, annak ellenére hogy elvileg, ez volt a célja. :wtf:



Hobbit
Talán egyértelmű... XD Legnagyobb hibáinak azt tartják, hogy 3 részes (ami így is van) és hogy Peter Jackson nem igazán próbálkozott már valami 'epikusat' és különlegeset alkotni, csak ment tovább a szépen kitaposott ösvényen... ezekkel, abszolút egyet is értek. :lol:
Mindennek ellenére, borzalmasan élveztem a filmet és még legalább +3 órán át képes lettem volna elnézegetni! hehe
Kissé meglepődtem az erős beleírásokon és átírásokon... meg karakterek abszolút megváltoztatásán de, végtére is ez Peter Középfölde verziója, és nem kevésbé élvezetes mint a könyv szóval nem panaszkodom.
Martin Freemanről még jóval annak híre előtt viccelődtünk hogy igazából egy Hobbit, hogy ténylegesen bejelentették, hogy az lesz, így egy remek virulási forrás is volt. Arról nem is beszélve, hogy élvezet volt őt ténylegesen egy Hobbit, és legfőképpen Bilbo szerepében nézni. <3


Samsara
Nem hittem volna, hogy annyira súlyosan hat majd ránk ez a 'film' mint amennyire hatott... Gyönyörű képek és zene - ténylegesen egy furcsa utazásra viszi az embert, és néha szinte pislogni is elfelejtettem, annyira lekötött...
Az üzenete gyakorlatilag arcon vágja az embert, és miután felálltunk a moziban, mind úgy éreztük mintha valaki jól megrázott volna.
Mindazonáltal, azt hiszem egy ilyen film felfogása mindenképpen függ az ember lelkiállapotától és preferációitól is. Ha valaki soha nem ült le doksi filmek (illetve Baraka) vagy hasonló elé/ nem szereti őket, ezt sem hiszem hogy túlzottan élvezni fogja, akármit is próbál át-kommunikálni a film.
Kép
//"We're young, we run free; Keep our teeth, nice and clean~ //
/And are we like you? I can't be sure.~ "//
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

ZooeyCross írta: Felhőatlasz
Ugye-ugye? Teljesen egyetértek! Kár, hogy a nagytöbbségnek ez már túl magas szint volt. :(
Üdv köztünk, jó fórumozgatást! ;)

Szerk.:
Kép Az aláírás!!!!!!!!!!!! Shiroi! :D
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Vizet az elefántnak.
Bárki bármit is mond, ez a film nagyon jó volt. Pattinsonnak egy cseppet még ki kell kupálódnia, de fejlődőképes a gyerek, csak kapjon még pár jó szerepet. (Volt pár érzelem, amivel a film alatt nem tudott mit kezdeni, de volt pár olyan is, ami határozottan jól állt neki.)
Aki szereti a cirkuszt, annak ez kötelező. A többieknek meg melegen ajánlott!
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Star Trek (2009)
Meglepően jó volt! Nagyon sok negatív kritikát hallottam róla. Gondolom azoknak nem tetszett akik végigkövették a Star Trek sorozatot... nos én abból még gyermeki koromban látogattam a TVben, szóval... nekem mindegy volt.

Természetesen frászoltam a gusztustalanabbik féle űrlényeken (ezért nem nézek scifit, ijesztő. bezzeg a horror nem...) de a kis törpe már nekem is cuki volt a végén.

THOR ÉS SYLAR. meg főleg ez maradt meg. ^^

Lorax
Nekem is nagyon tetszett, főleg mert kiskoromban egyik álmom az volt, hogy ha nagy leszek természetvédő leszek. Nagyon megütött a film. Borzasztóan éltem meg az elejét... meg a sztorit. Szíven talált. És aki kitalálta azokat a vattacukorfákat azt az embert én meg akarom ismerni! :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:És aki kitalálta azokat a vattacukorfákat azt az embert én meg akarom ismerni! :D
Személyesen sajnos már nem fogod, de kezdheted itt. :)
Kép
Válasz küldése