Sorozatok

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Én most csak a Szökést. Annyira fordulatos és kiszámíthatatlan a sztori, hogy már ettől nagyon jó.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Andro »

Azt nem nézem. Sem a Lostot. VAlahogy egy évad után eluntam mindkettőt.
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Kár, mert a szereplők is nagyon jók, és végig izgalmas és fordulatos. Nem is láttam még ennyire csavaros történetű sorozatot. Akkor Mahonet sem ismered, pedig ő is nagyon jó szereplő.
Másrészt minden benne van amit szeretek. Sok szerethető szereplő, izgalom, fordulatok, poénok, dráma, romantika. Egy részen sem unatkoztunk. A 2. évadnak kissé Death note hangulata is volt a két zseni macska egér párharca miatt. Végre ma újabb rész. Múltheti vége akkora cliffhenger volt, hogy nehéz volt az egy hetes várakozás.

Lost: Ezt elsősorban a szereplők és a rejtélyek miatt nézem. Voltak uncsi részek, de nem bírtam volna félbehagyni mert zavart volna, ha a rengeteg kérdésre nem tudnám választ. Másrészt a sok jóképű szereplő is képernyő előtt tartott. 5. évadban már volt pár fordulat. befejezés meg olyan ami után fogalmam sincs innen, hogyan lehetne folytatni a sztorit. nagyon várom az utolsó évadot. Most szívesen újra nézném elölről, mert az 5.évadban kiderültek olyan infók amik teljesen más megvilágításba helyezték az eddigi történteket.

Egyébként mindkét sorozat olyan, ha kihagysz egy részt már el is veszted a fonalat.

Azok a sorozatok viszont nem igazán kötnek le amiknél az epizódok nem függnek össze, vagy nincs bennük semmi izgalom, fordulat. Pár rész után megunom őket.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: outsyder »

nahát, akkor egy kis frissesség:
-elketdődött a Big Bang Theory harmadik évadja, ami hasonlóan epic és sírvaröhögős, mint az előzőek :D
-elkezdődött a Stargate Universe, ami ötletes, szép meg minden, de kicsit vegyes a véleményem, még hiányzik belőle pár dolog^^;
-a Sanctuary második évadja hasonlóan wtf-ként indult, mint ahogy vége lett az elsőnek, remélem azért a sztori fő vonala kicsit jobban fog haladni...
-(végre) megszereztem magyarul az Elnök Embereit, 150valahány rész, és megfogadtam, h részenként végignézem :dirr: (jól haladok vele, már a 3. évadnál tartok... a 7bőlXD kár, h a 4. évadban van pár angol rész:/)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Egy kis körkérdést tennék föl itt LOST témakörben. Bár én egy büdös részt nem láttam az egészből. (Nem nézek TVt. Soha. d: ) De mivel kezdeti évadok magasságában elég szép hypeot gyűjtött magának a sorozat, ezért fontolóra vettem, hogy majd a végefele esetleg elkezdeném nézni. Tekintve, hogy januárban kezdődik az utolsó évad kérdezném: Mit gondoltok, érdemes-e? Azaz élvezhető-e az eddigi évadok részeinek jelentős százaléka? (Nem fullad teljes unalomba pár szezon után?) Láttok-e esélyt arra, hogy végére minden helyére kerül és minden rejtély megoldódik?
+ Vannak-e egyértelműen kihagyható filler epizódok? :dirr:
Minden választ előre is köszönök
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Szerintem minden rész fontos, voltak olyan részek eleinte amit kihagyhatónak találtam, meg uncsinak de később kiderült az is fontos rész volt. Ha kihagyunk pár részt akkor könnyen elveszthetjük a fonalat. Szerintem minden kérdésre választ fogunk kapni. Bár most nem tudom, hogy fog folytatódni a sorozat. 5. évad vége nagyon nagy cliffhanger volt. Legjobbnak eddig az 5. évadot tartom.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: outsyder »

jelentem, több, mint egy hónap alatt sikerült végignézni az Elnök embereit!\o/
tényleg nem hagytam ki egyetlenegy részt sem, és meg se untam, még mindig a TOP3 best sorozat ever közt van :mrgreen:
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: zebra »

Tesómnak karácsonyra megvettem a Monty Python 1. évadját DVD-n, szóval mostanság azzal zsibbasztjuk agyunk. Azt kell mondjam:

IT'S OVER NINE THOUSAAAAAAAAAAND! :vigyor: :vigyor: :vigyor:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Végre! Persze könnyen lehet, hogy valami ordenáré baromság fog kisülni belőle, vagy kútba esik, mint anno a mozifilm, de én akkor is várom. :vigyor:
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: zebra »

Gaiman-tól csak a Sosehol c regényt ismerem, de azzal rendesen a szívembe lopta magát, szóval, biztosan belenézek majd a sorozatba.

Nagyon ritkán fog meg egy sorozat úgy, h alig várjam a kövi részt, de az L Word-nek sikerült. Lassan befejezem az első évadot, és eddig nagyon tetszik! Mindig örülök, ha olyan alkotással találkozom, ami reálisan mutatja be a kisebbségeket, vmint a kisebbségbe tartozóknak is kínál követendő modelleket. Nagyon kevés az LMBT tematikájú film, és sokszor azok is nehezen elérhetőek (sokat bemutatnak filmfeszteken, majd kb nyomuk is vész), szóval, csak így tovább. ::^_^::
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: zebra »

L Word
Szépen elcsesződött, szóval kaszáltam. A Showtime produkciókban rendre csalódom - legutóbb a Weeds-t voltam kénytelen dobni a 3. évad után. Ehh, részemről no more Showtime. :roll:

Viszont 1-2 hónapja sikerült igazi gyöngyszemekre bukkannom, mint amilyen a Breaking Bad vagy a Boardwalk Empire.

Az előbbi egy kémiatanárról (Walt) szól, akinél tüdőrákot diagnosztizálnak. A hírre adott reakciója egészen pozitív, mivel eldönti, pénzt keres a családjának. Otthagyja a mellékállását, s egy volt tanítványával (Jesse) elkezd metamfetamint "főzni". A sorozat első fele az életében bekövetkező változásokról szól, majd fokozatosan megismerjük a főszereplőket és családi környezetüket. A 3. évadra több mellékszereplő személyes útját olyan jól felépítik az alkotók, hogy szinte egyenrangúakká válnak Walt-éval és Jesse-ével. A történetben tehát nem tehetetlen és idegesítő, "báb-szerű" családtagok vannak, hanem hitelesen ábrázolt jellemek, akikre szintén hatást gyakorol Walt személyes katasztrófája, majd a drog-biznisszel kapcsolatos titkolózása.

Boardwalk Emire (Gengszterkorzó)

1920-as évek Amerikája, szesztilalom, szeszcsempészet, a szervezett bűnözés kialakulásának ideje. Nagyszerű hangulat, igazi igényes darab. Csak ajánlani tudom. :wink:
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Legjobb történelmi dráma amit 30 év alatt láttam.

Izgalmas, fordulatos, szívszorító, könnyen rabul ejti az embert.

http://elhaym.wordpress.com/2011/01/31/ ... -seondeok/
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: scineram »

Mivel most előjöttek régi szálak, hogy képben legyek, az elmúlt hetekben újranéztem a Kétségbeesett Feleségek első három évadját. Tanál még tovább is megyek retroban. Ha lejön a FireFly, azt is betolom, egyébkéne csak az megy, amit eddig is néztem, House, HIMYM, TBBT, IT Crowd, Top Gear. Semmi újról még nem hallottam érdemi ajánlást.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A FireFly nagyon jó, csak sajna befejezetlen. A hozzá készült mozifilmet is nézd meg majd, mert az ezért ad egy kis pluszt a sztorihoz.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: scineram »

Tökre elfelejtettem, hogy egy új sorozatba mégis belekezdtem, mégpedig The Defenders. Részben a főszereplő sztárokért, meg a jogi drámákat se vetem meg. Ez némileg a könnyedebb, homurosabb fajta, talán túl gyakran is nyernek. Az etalon nekem még mindig The Practice marad.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

OK, ezt most muszáj! :D
A Supernatural 4. szezonját nézem, és kész vagyok! XD Már kismillió fanficben megirták, hogy hogyan reagálnák le azt a szereplők, ha megtudnák miket tesznek velük a fangirlök, de ezt még canon sztoriba sose írták bele. :vigyor: Amikor Sam magyarázta Deannek, hogy mi a slash... :lol:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:OK, ezt most muszáj! :D
A Supernatural 4. szezonját nézem, és kész vagyok! XD Már kismillió fanficben megirták, hogy hogyan reagálnák le azt a szereplők, ha megtudnák miket tesznek velük a fangirlök, de ezt még canon sztoriba sose írták bele. :vigyor: Amikor Sam magyarázta Deannek, hogy mi a slash... :lol:
Megkérdezhetem, hogy ez pontosan hanyadik rész volt? :D Amúgy valahogy sosem bírom kifogni ennek a sorozatnak a jó részeit. Egyik ismerősöm is meséli, hogy egyik epizódban Szívek szállodája paródia, másikban meg a két Winchester-srácnak az őket megformáló színészeket (vagyis saját magukat XD) kellett eljátszania, de persze amikor nagyritkán a TV elé ülök, és pont ez megy, akkor mindig valami sablonos/komolykodós szörnyirtásos részt adnak. :?
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A negyedik szezon 18. része volt, de ezt a TV-ben nem láthatod, mert ott csak az első két sorozatot ismétlik folyton. A hülye RTL Klub évek óta rajta ül a harmadik szezonon, pedig már a szinkron is elkészült hozzá, de nem hajlandóak levetíteni. :roll:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszi. :) (Hmm...akkor lehet ezért kapom ki folyton a "rossz részeket", úgy hallottam, később kezdik el igazán a poénkodást. XD)
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Ayla »

btw van itt NCIS fan? :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én szeretem, bár már elég régen láttam. ::^_^::
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Ayla »

letöltöttem angolul az sorozatot és most újranézem, mert tekintve, hogy nem tévézek, nem igazán tudtam követni.

Bár még minidg egy csomó szakizét nem értek, nem adom fel, csak az első évadot fejezem be mindjárt XD Szóval ha valaki kisegítene egy szinkronos verzióval, megköszönném.

Jah az még a fura nekem ennéla sorozatnál, hogy jön, hogy doujinshiket ilyen strip-comicokat olvassak róla/belőle XD :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Parancsolj, innen tölthető mind 8 évad, és úgy nézem az utolsó részeket leszámítva mind szinkronos.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

A Superman rendezőjének egy új sorozata indul. Most már csak neten. :D

Kép

H+ : The humanity goes offline...

http://www.youtube.com/watch?v=19o-sh9K ... r_embedded
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Fogalmam sincs melyik topikba írjam... Drawn Togheter Tegnap megnéztem ööö 3 vagy 4 részt és hát... hmm. Érdekes.

Szerintem majd ha időmilliomos leszek és megnéztem minden őszig megnézendő animét akkor végignézem mert poén. XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Válasz küldése