Sorozatok

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Csak nyáron? Amióta láttam Wikin, mindig azt várom. XD Őszintén? Kíváncsi vagyok rá, mégiscsak meghatározó volt valamilyen szinten a gyerekkoromban.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Andro »

Belekezdtem az Internátus c. sorozatba. Egy rész alapján már tetszik. Kellően ijesztő és misztikus, de majd meglátom, hogy később hogy fog tetszeni.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: scineram »

Szóval évek óta már csak négy sorozatot néztem, és egy hét alatt kettő véget ért. Mindkettő önmagához hűen.

A Desperate Housewives 8. évada, mint mindegyik, tele volt apró baromságokkal, de így is jól elszórakoztatott, az utolsó rész pedig nagyon szép lezárást és keretet adott a sorozatnak. Pedig igazából nem is tudtam, hogy véget ér, csak a dupla rész közben jöttem rá, hogy ez most tényleg ennyi. Azt hiszem nem nagyon lehetett volna jobb befejezést keríteni, minden szálat szépen lezártak néhány igen megható jelenettel, elvégre szinte egy korszak ért véget. Többet azt hiszem nem kívánhatnék.

A House vége is hű maradt önmagához. Ez nem jelent mindenben jót, az égő épület kissé lulzy és erőltetett volt, de cserébe Gregory halálával legalább egy odaillő utolsó jelenetet kaptunk. A 8. évad nem volt rossz, pár korábbit bőven felülmúlt, főleg ahogy Wilson küzdelmével foglalkoztak, így ez a korszak is jó emlékekkel zárult.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Filóztam, hova is tegyem ezt a linket... inkább ide.
Adult Swimen lesz egy új sorozat... legalább is erősen reméljük, hogy az lesz.
Erről van szó.
Kép
(Egyébként volt egy másik hasonló bejelentés. Deep, avagy egy új kor kezdete a filmgyártásban.)

Ja, ha már sorozatok (és ha már Fry): Futurama season 7!! Tegnap előtt nem örjöngtem itt nektek, de a lényeg: ez a bolond sorozat újra itt van!
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Már vége is? Hány részes volt?
És akkor igényes lett, nem csak bőr lehúzás. Az jó. :)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

12, ahol a 11-12 egy dupla rész.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ki ismeri a Revenge c. sorozatot?

A történet röviden: Emily Thorne visszatér Hamptons-ba, a kisvárosba, ahol a gyermekkorát töltötte. Nem más vezérli, mint a bosszú, hogy megtorolja apja ártatlan meghurcoltatását azokon, akik tönkretették őket. Senki sem tudja, hogy kicsoda Emily valójában, ám ő nagyon jól ismer mindenkit, és nem nyugszik. Hamarosan pedig mindenki kis titka kezd előbukkanni.

Kissé modern Monte Christo-történet, ezúttal egy nővel a főszerepben. Jelenleg az első évad ment le az USA-ban, és a madarak azt csiripelik, jön a második évad is. Nekem nagyon tetszik, kellően izgalmas, kellően borzongató és titokzatos. Mindenkinek van valami titka, amit el akar rejteni, valami, ami miatt veszélybe kerülhet. A színészi alakításra nem tudok rosszat mondani, bár magukat a színészeket sem igen ismerem. A kerettörténet adott, és a készítők jól ki is használják a 22 részt. Szóval, ajánlom.

10/10

Dallas 2012:

A történet Jockey és Bobby fiairól szól, akik ugyanúgy, mint annak idején apáik, harcban állnak egymással. Olaj, pénz, szerelem, és ami még kell. Természetesen a régi gárda nem egy tagja is megjelenik a sorozatban.

Sokan azt mondták, hogy szar lesz, de én nem így érzem. Persze, nem szoktam azoknak hinni, akik látatlanban ítélkeznek, és remake-nek kiáltják ki a sorozatot. Nem remake, hanem folytatás, és teljesen új színészekkel, akik mellett természetesen Larry Hagman, Patrick Duffy és Linda Grey is megjelenik a régi csapatból. Nekem tetszik, bárki bármit is mond. Három rész után azt mondom, hogy a színészek hozzák a formájukat, nem lehet rájuk panasz. A történet, bár pergősebb, modernebb, de semmi rosszat nem tudok mondani rá. Jó ötlet, hogy a nagy öregek közül többen visszatértek, és a sorozat címadó zenéjét sem változtatták meg, csak kissé lerövidítették. Engem meggyőzött, talán mert nem vártam, hogy olyan legyen, mint a klasszikus 1978-91 között forgatott sorozat.

10/10 eddig
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

My Little Pony - Friendship is Magic S2

Áprilisban lett vége, időhiány meg lustaság miatt én akkor még a 13. rész körül leragadtam, és csak most hétvégén fejeztem be az egész szezont. (Meg persze nem hátrány, hogy így hónapokat "spóroltam" és kevesebbet kell várnom, mire jön a harmadik. XD) Még mindig baromi jókat röhögök rajta, a karakterek még mindig rulzanak (sőt, most talán jobban is rámentek a jellemükből fakadó hülyeségekre XD), azt pedig külön díjaztam, hogy ennek a szezonnak már nem csak a kezdése volt duplarészes, hanem a lezárása is. A dalok lehettek volna hosszabbak, vagy lehetett volna több belőlük, de amúgy egy nagyon epic szezon volt, csak így tovább. :D
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Sherlocked

*¬*

Szóval, akármennyire is jó én nem tudom 100%-osan lenyelni, hogy napjainkban van meg minden. Szépen átvitték, bár az első évadban túlontúl sűrűn volt erőltetve a napjaink modernizmusa, ami meg főleg fájt. De én már csak ilyen régimódi vagyok. ^^

A színészek brilliánsak, természetesen úgy daráltam be a sorozatot, hogy végig: honnan ismerős Watson? Miért tűnik még Watsonnál is jóságosabbnak? Nos, a végén utánanéztem, hát persze, hogy a Hobbit trailerben láttam! :D Ráadásul Benedict is játszik a filmben XD

Moriarty valami nagyszerű, csodálatos, fantasztikus, eszement mintha Orihaya Izaya-t látnánk a köbön :dirr: Elég sűrűn jutott eszmbe közben a Death Note meg a DRRR. Valószínűleg újranézés lesz belőlük.

Az is egy ráadás volt amikor az egyik részben nem fókuszál a kamera pont Sherlockra (ezt mondjuk elég sűrűn csinálja) szóval hamarabb hallod a hangját és csak később veszed észre, hogy ő hol is van a képernyőn. A lényeg az, hogy megszólalt és én: jé HOL VAN ITT ALAN RICKMAN? szóval nagyonjó!

Ajánlani tudom! Bár a harmadik évad csak jövő őszre várható, szóval addig meg vegetálni kell, de hát noh.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Még nem írtam, hogy én is ledaráltam nemrég a Korrát. Meglepően normálisan jött ki a modernebb közeg, pedig ezt a részét különösen kételkedve vártam. Mivel rövid, elég lóhalálában mentek végig a sztorin, ami alapjábanvéve jó is volt, nem kényelmeskedték el, de a vége kicsit már el lett kapkodva, ahogy Cruel is írta. De jön még egy 14 részes folytatás is, bár el nem tudom képzelni, az miről fog szólni, gondolom a végére behozott új szereplők kapnak nagyobb szerepet majd. Én mindenesetre várni fogom!

És mindenkinek egészségére a spoilereket. :P

Két hete kezdtem el nézni a tévében A korona hercegét, de csak ma szembesültem vele a neten nézelődve, hogy ez bizony 77 részes! ::are:: Te jó ég, mit lehet ezen ennyit húzni? És még csak nem is az van, hogy úgy cammog a sztori, mint egy mexikói szappanoperában, számomra legalábbis úgy tűnik, hogy pörögnek az események. Lehet hogy egyhelyben, de pörögnek! :knife: Úgy értem, hogy a fő probléma megoldásához nem túlzottan jutunk közelebb, de folyamatosan záporoznak az udvari intrikák, szóval nem unatkozik az ember.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ayla írta:Bár a harmadik évad csak jövő őszre várható, szóval addig meg vegetálni kell, de hát noh.
Mi van? Azt hittem már januárban indul, az eddigi szezonok mindig év elején mentek.

Mordályos: Ezek a koreai történelmi sorozatok gyakran a szereplők teljes élettörténetét bemutatják, szerintem ez is azért lesz ilyen hosszú. Egyébként ez most nekem nem jön be annyira, mint az előzőek (Shilla, Dong Yi), azokban eddigre már megjelentek a erősebb jellemek és fifikásabb taktikázások, meg komolyabb drámai pillanatok voltak.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Mariko írta:
Ayla írta:Bár a harmadik évad csak jövő őszre várható, szóval addig meg vegetálni kell, de hát noh.
Mi van? Azt hittem már januárban indul, az eddigi szezonok mindig év elején mentek.
Öhm, nem ezt most Januárban kezdik el forgatni és őszre ígérik. Egen. : \
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Én a Silláról teljesen lemaradtam, a Dong Yi-ről meg nem is hallottam még, ment ilyen is? :shock: Szóval nekem ez amolyan újdonságféle volt, még a Palota ékkövénél sem tudtam minden részt megnézni (bár azt majd utólag pótlom, mert tetszett :) )
Az főleg segítette a rászokást, hogy a kicsi I San zabálnivalóan édes kis hörcsögpofi kisfiú volt! ::hehe:: Szóval én olvadoztam, öcsém meg falramászott a sok "Édesapám!"-ismételgetéstől. XD
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Game of Thrones S1 Ep1

Ööö, jó, nekem kicsit sok volt ez a sok karakter így hirtelen, meg, hogy kinek ki a kije + a pucér néni fanservice-t is visszafoghatnák...

De nézem tovább. (Az első pár perc igencsak megtette a hatását.)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Junchi írta:Game of Thrones
...a pucér néni fanservice-t is visszafoghatnák...
Vigyázat spoiler:

Ez egy HBO sorozat. Szóval...


Nem. Nem fogják.



Sőt.

Just sayin'.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Andro »

A mordályos nyul írta:
Két hete kezdtem el nézni a tévében A korona hercegét, de csak ma szembesültem vele a neten nézelődve, hogy ez bizony 77 részes! ::are:: Te jó ég, mit lehet ezen ennyit húzni? És még csak nem is az van, hogy úgy cammog a sztori, mint egy mexikói szappanoperában, számomra legalábbis úgy tűnik, hogy pörögnek az események. Lehet hogy egyhelyben, de pörögnek! :knife: Úgy értem, hogy a fő probléma megoldásához nem túlzottan jutunk közelebb, de folyamatosan záporoznak az udvari intrikák, szóval nem unatkozik az ember.
Ezt én is nézem, és nekem nagyon bejön. Szeretem a történelmi sorozatokat, és valóban izgalmas. Csak a három főnemesi nőt keverem össze folyton. Amúgy örülj, hogy csak 77 részes. Van történelmi japán sorozat, ami 160 részes. Bár még az sem egy 800 részes mexikói szappanopera. XD

Meg közben nézem az Internátust, és egészen jól haladok. A hetedik - utolsó - évad közepén járok, és végre pörög minden. Nem mintha eddig nem pörögtek volna az események, de most még jobban. És előre sajnálni fogom, ha vége.

És a Dallas. Bevallom, kellemeset csalódtam, és a sorozat beváltotta a hozzá fűzött reményeimet. Szépen felépített folytatás, jó színészek, pörgő cselekmény, intrikák, romantika, olaj, családi viszály, ami kell. 7 rész után azt mondom, várom a második szezont.

Ja, meg az Anger Management. Bevallom, az elején féltem, de öt epizód után azt mondom, nem bántam meg. Charlie Sheen hozza a formáját, a történet jó, a poénok ütősek, a színészek jól lettek összeválogatva. Összességében olyan, mint a Két pasi, de mégsem. Aki azt szerette, ezt is szeretni fogja. Vagy nem.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Andro írta:Csak a három főnemesi nőt keverem össze folyton.
Én a minisztereket keverem folyton. XD "Nem ez a nagyapja? Jah, nem, az a másik."
Igazából az a bajom ezzel a sorozattal, hogy nem hagytak elég időt a kapcsolati szálak bemutatására. A timejump után kaptunk egy rakás új szereplőt, de néha igen nehéz kitalálni, hogy ki kinek a kicsodája.
"Anyám!" -> Úristen, az anyja!? :shock: Jah, nem, az anyósa...
Azt is csak a szituációból szűrtem le, hogy a hercegnő a király új házasságából lett, mert csak így logikus szerintem... De hogy az a csaj is hol volt a gyerekkori részek alatt, és pláne, hogy hány éves? Mikor a tenyérbemászó gyerek anyámnak szólította, leesett az állam, de ha jól hallottam az infót, csak befogadta, vagy mi. Meg az sem teljesen világos, hogy mi az összeesküvés célja. Jó, oké, aláásni a koronaherceget, de miért? A gyerekkori részeknél még úgy tűnt, alternatív jelölt sincs, bár igazából még most se tűnik úgy, elvileg nő nem uralkodhat, más fiúról meg eddig nem tudunk.
Utánaolvashatnék, de nem fair a sorozat részéről, hogy ő maga nem mondja el.

Amúgy így szoktuk nézni húgommal:
Kép
Romantikus jelenet = instant fanscream
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ayla írta:Öhm, nem ezt most Januárban kezdik el forgatni és őszre ígérik. Egen. : \
Most szomorú vagyok. :(
A mordályos nyul írta:Én a Silláról teljesen lemaradtam, a Dong Yi-ről meg nem is hallottam még, ment ilyen is? :shock:
A Dong Yi-t valami olyan retardált címen vetítették, hogy a Királyi ház titkai vagy valami hasonló. Abban is kirrály-szolgáló szerelmi szál volt (ebben a drámában az öreg király elvileg az ő fiuk), és szerintem sokkal aranyosabban volt tálalva, mint itt.

BTW: Ha ez az első ilyen sorozatot, akkor jobb, ha felkészülsz rá, hogy a 77. rész végén nem garantál, hogy happy end lesz a befejezés.

BTW2: Az ilyen miniszterfigurákat ne is próbáld megkülönböztetni. Tovább nehezíti a dolgot, hogy ezekben szerepekben szinte minden sorozatban ugyanazok a színészek tűnnek fel. ^^'
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Andro »

A mordályos nyul írta:
Andro írta:Csak a három főnemesi nőt keverem össze folyton.
Én a minisztereket keverem folyton. XD
Én most már rájöttem. A legidősebb nő a király felesége, a másik ugye a lánya, a harmadik a herceg anyja, a negyedik a herceg felesége. A minisztereket én se próbálom megkülönböztetni, lévén majdnem ugyanúgy néznek ki. A királyt meg szoktam ismerni. XD
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Megindult az H+ a youtube. Érdekesen kezdődik 48 részes lesz ha minden igaz.

http://www.youtube.com/watch?v=ZedLgAF9 ... ature=plcp
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Egyetlen komoly hibáját látom: ez olyan halk, hogy maxra csavarva minden hangerőt sem hallom rendesen.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Andro »

Detto. Viszont a robbanásokat jó hangosra csinálták.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Andro »

Dallas 2012, szezonvég. Igen, megnéztem a finálét, ami megdöbbentően jól sikerült, bár olyan sok újdonság nem volt benne. Hogy Rebecca kicsoda, sejteni lehetett egy ideje, szóval nekem nem volt akkora meglepetés a vége. Viszont maga az egész szezon kiváló volt, szóval várom a második évadot. Kár, hogy januárig várni kell rá, de hát ez van. Az első évad vége amúgy cliffhanger, mint minden sorozaté mostanában rendesen. De talán pont ez a szép.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Szóval SB, mivel elfogyott a néznivalója, egy amcsi rajzfilmet néz.

*döbbent csend*

Na, meg tudom magyarázni, a főhősünk egy sárkány! A cím is ez, American Dragon.
Mi tagadás, ez is segített. :P (+az esetek nagy részében titkolja a származását) Meg eskü, minden alkalommal lemegyek hídba, amikor "Zuko" a kis szerelmével, "Katarával" beszélget. XDDDD És mit mondjak, ellenségként nyitnak. XD
De komolyan. Sárkányos. Ezzel számomra szinte bármit el lehet adni, feltéve, ha pikkelyes(/tollas) barátunk főbb szerepet kap.
(Emlékeztek a Sárkányszív 2-re? Az első film óriási volt, és bevallom, minden egyes alkalommal, amikor láttam, sírtam a végén. A második rész... mondjuk azt, hogy nem a legjobb. De még az is lement párszor.)
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Válasz küldése