Sorozatok

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Rui-chan írta:Nem bántam volna, ha Christopher Eccleston is visszatér, de állítólag vele nagyon nehéz volt együtt dolgozni és a mostani részre is csak különleges feltételekkel vállalta volna el a szereplést.
Az nagyon jó lett volna, de hát mit van mit tenni... pedig bírtam a szerepben. Még jó, hogy Tennant volt sokat, mert talán ő a kedvencem. Annak idején nehezen is emésztettem meg Matt Smith-t, mikor váltottak...

Tény, hogy nekem is Ecclestonnal kezdődött a sorozat, mert bár elkezdtem nézni a '60-as évektől is, de sokkal nehezebben emésztettem azokat a részeket. Talán bele kéne piszkálnom a '70-es, '80-as évekbe is, hátha...
...sikerült megállítani egy jó pillanatba és világossá vált...
Nekem szinte csak azért, mert a logika ezt diktálta. Pedig kockáztam azt a jelenet én is :lol: Ja, hogy valamiért most nem tudok só szerint kockázni a lejátszómmal (MPC/HC). A fene tudja, miért. Bele kéne piszkálnom egy kicsit a konfigjába...
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Cruel Angel írta:@Titkos (és most már Rui, mert beposztoltál elém miközben ezt a kis wall of textet gépetem):
- Amin vakartam a fejem, hogy ki a csaj akinek az alakját felvette a Moment (bár lejött, hogy companion), illetve főleg, hogy miért hívja magát Bad Wolfnak.
Arra ügyesen rájöttél, hogy companion volt. Egészen pontosan Rose, még a 9. Doktor útitársa, aki aztán még a 10. Dokival is utazgatott egy évadot. A Bad Wolf pedig az új sorozat első évadának rejtélye, ami néha visszaköszönt egyes epizódokban, általában feliratok formájában. Igazából nem volt olyan nagy durranás, de ennél a sorozatnál sosem ez a lényeg. Azért az tetszett, amikor egy pillanatra felvillant Moment szeme, ez is egy utalás volt. Billie Piper-nek jól állt ez a vadócos kinézet, Rose sosem hordott olyan igazán kirívó ruhákat.
Cruel Angel írta:- A másik ami némileg wtf volt számomra, hogy miért is kapták fel egy helikopterrel a Tardist az elején annélkül, hogy megnézték volna, hogy esetleg ne adj isten benne / környéken van-e a Doki.
Ez nekem is elég WTF volt, de gondolom ez a módszer gyorsabbnak bizonyult, mint felcsörgetni a Dokit telefonon, hogy fáradjon már át a város egy másik pontjára. :D Meg aztán neki nem lehet parancsolni, csak akkor megy, ha ő akarja vagy valaki bajban van.
Cruel Angel írta:- Igen, tudtam, hogy az új Doktor színészéről láttunk (Capaldi? nem tudom h írják a nevét) teasert, az által, hogy láttuk a szemét meg a mozdulatát. Tényleg nagyon badass volt. ... Mondjuk, ami ennek kapcsán felmerült bennem az az, hogy mi van ha lesz utána is új regeneráció? Azon inkarnációk már nem voltak szükségesek a bolygó mentő akcióhoz? XD
Egy időutazós sorozatnál sosem számít ilyen dolog. XD Mivel ez amúgy is a fanoknak kedvezett, szerintem sokan bele se gondoltak ebbe, mivel örültek, mint majom a farkának, hogy Peter Capaldi is kapott egy pár másodperces szerepet. Egyébként engem abszolút meggyőzött, szerintem ő is remek Doktor lesz, de valószínűleg neki más stílust fognak majd adni. Olyan nézése van Capaldinak, mintha puszta kézzel nekimenne egy Dalek-nak vagy Cyberman-nek. :vigyor:

Ez a Dracula pedig pont úgy hangzik, mint a Sanctuary, csak ezúttal vámpírral a főszerepben. :lol:
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Rui-chan írta:Ez a Dracula pedig pont úgy hangzik, mint a Sanctuary, csak ezúttal vámpírral a főszerepben. :lol:
Mely részében? XD (Nem ismerem Sanctuaryt)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Cruel Angel írta:Mely részében? XD (Nem ismerem Sanctuaryt)
Úgy általánosságban gondoltam összehasonlítani a kettőt. A Sanctuary ugyan a jelenben játszódik, de van számos olyan dolog benne, ami nem egészen illik bele a múltba, amit bemutat a sorozat. Korábban létezett egy titkos társaság, ahol mindenfélével kísérleteztek, ők elég fontos szerephez jutnak a történetben. Tesla pl. vámpír, Hasfelmetsző Jack meg igazából nem is gonosz, csak egy entitás lakik a testében, ami emberölésre kényszeríti. A főszereplő csaj pedig halhatatlan. Igazából arról szól, hogy összegyűjtenek mindenféle mitikus lényt és őket elhelyezik egy menedékhelyen (innen a Sanctuary név). A másik főszereplő, a csávó egyébként teljesen hétköznapi ember, mielőtt csatlakozott volna a kis csapathoz, kriminálpszichológusként dolgozott. Megjelennek nagyobb történeti ívek is, főleg a második évad vége volt nagyon durva.
Igazából még nem néztem meg az összes részt, a harmadik évad elején leragadtam pedig újabb rejtélyeket dobtak be. Valami nagyon titkos cuccról van szó, szóval érdekel is. Fogalmam sincs miért hagytam abba, pedig nagyon tetszett. A legjobb az egészben az, hogy egy csomó ismerős színész visszaköszön a Csillagkapuból, aminek kifejezetten örültem.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Egy rövidebb véleményt azért mégis mondanék:
Szerintem ez zseniális volt, méltó egy 50. évfordulós részhez! Egyszerűen alig tértem magamhoz, miután megnéztem. John Hurt remekül játszotta a Doktort, nem gondoltam volna, hogy ennyire megkedvelem. Mindig is bírtam a humorát a sorozatnak, ezzel a triplázással pedig csak még rátettek egy lapáttal. Mindhárom színész természetesen adta ki magából a poénokat, különösen a fez és a szonikus csavarhúzós jelenetek tetszettek. Külön megjegyezném, amikor a 8.5-ös Doktor rászólt a másik kettőre, hogy ne lóbálják már a csavarhúzót, mert nem vízi pisztoly. :vigyor: A nyúlon szintén szakadtam egy sort, a Doktor elmondta a nagy monológját, aztán pedig megállapította, hogy az mégse egy zygon. :lol: Rose visszahozásán kicsit húztam a szám, mert nem tudtam, hogyan akarják megoldani. Szerencsére nem hatott erőltetettnek ez a megoldás. A szemüveges segítő hölgyemény pedig igazán szép sálat viselt, nagyon hasonlót, amit anno a 4. Doktor nyakában láthattunk. Nem bántam volna, ha Christopher Eccleston is visszatér, de állítólag vele nagyon nehéz volt együtt dolgozni és a mostani részre is csak különleges feltételekkel vállalta volna el a szereplést. Azok a jelenetek, amiket bevágtak és szerepelt rajtuk, már meglévő részekből vágták ki. Viszont így a regeneráció kicsit érdekesen nézett ki. Nekem sikerült megállítani egy jó pillanatba és világossá vált, hogy a 9. Doki lesz belőle, de ahogy olvastam, sokan azt hitték John Hurt a 11. Doktor utáni énje és belőle lesz majd a 12., vagyis Peter Capaldi. Mondjuk ez azért sem lehetséges, mert beszélték, hogy ezt a kalandot el fogja felejteni. Clara még mindig nagyszerű társ, őt valahogy jobban meg tudtam kedvelni ez alatt a rövid idő alatt, mint az Amy-Rory párost.
A karácsonyi részt már várom és egyúttal nagyon kíváncsi vagyok az új Doktorra. Érdekes, hogy megint visszanyúltak a kezdetekhez és az idősebb korosztályból választottak színészt. Azért remélem ez senkinek nem veszi majd el a kedvét. Nagyon drukkolok, hogy Clara még maradjon útitárs.
Ami nekem John Hurt poénjaiból a leginkább megmaradt, az talán az volt, amikor megkérdezte Matt Smith-t, hogy "Képes vagy úgy is beszélni, hogy közben nem jár mellé folyamatosan a kezed?", ő meg: "Igen. *kalimpál össze-vissza* -Nem." XDDDDDDDDD Főleg, hogy beugrott egy elégedetlen néző, aki még SorozatJunkie-n írta egyszer kommentekbe, hogy "A Tizenegyes Doktor számomra iszonyúan fárasztó, hülyét kapok Matt Smith izgága mozgáskultúrájától." XD Én meg pont ezért imádom, totál hiperaktív, illetve valaki írta róla egyszer, hogy "so uncooly cool!" vagy hogy, ez is találó rá szerintem. XD Ja, meg ha már poénok, Tízes is szemét volt azért... XD John Hurt: "Wibbly-wobbly?" O_O David Tennant: "Fogalmam sincs, hol tanul ilyen szavakat..." XDDD Meg: "Szóval ti vagytok a későbbi éneim?" "Aha..." *Mattre mutat* "Még ő is?" *Matt totál sértődött fejjel: "IGEN!" XDDDDDDD Jó, leállok, be fogom gépelni mind a 75 percet, ha így haladunk. XD (Clara: "Lesz valaha egy olyan nap, amikor meglátsz egy fezt és csak elsétálsz mellette?" Tizenegyes: "Soha..." XDDDDDD Jó, abbahagytam. XD)

Rose egy picit tényleg csalódás volt, mármint abban az értelemben, hogy nem maga a karakter tért vissza, hanem a Moment vette fel az ő alakját, viszont én valahogy sejtettem is, hogy az "álompár" (Tízes x Rose) kapcsolatába már nem fognak bekavarni. Igazából én azon is meg voltam lepve, hogy egyrészt Tízes nem tett szóvá Clara láttán, hogy "hé, hogy-hogy nem Rose-al vagy?", másrészt meg, hogy a Bad Wolf kifejezésre is meglepődött ugyan, de utána annyiban hagyta. Persze ezek nem akkora hibák, csak tudjuk, hogy ő tényleg szerette Rose-t.

Szemüveges sálja jó volt, Tizenegyes meg is jegyezte, hogy "szép sál", ráadásul ha jól rémlik, a csajnak a kurátor volt a főnöke, aki meg "Negyedik Doktor v2", szóval összeáll ez is... XD

Ecclestonnak meg igazából minden baja volt a sorozattal. ^^" Konkrétumokat sosem mondott, de valami olyasmivel jött, hogy nem volt számára kellemes élmény benne szerepelni, értelemszerűen valószínűleg ezért nem fogjuk őt már soha a Doktor szerepében viszont látni, viszont én kicsit haragszom rá, hogy még egy ekkora évforduló miatt sem tudta félretenni a sértődöttségét, vagy a rossz emlékeit, vagy akármit, amivel baja volt. Még Nyolcast is visszahozták (csak őt a Night of the Doctor-ban) és az Időháborús sztori miatt Kilences is indokolt lett volna, szóval valóban nagyon hiányzott ebből a specialból. És nem is a fanboy beszél belőlem, mert ő pont azon kevés Doktorok egyike (kb. talán két ilyen van számomra az eddigi 12-ből), aki nekem totál nem tudta hozni a karaktert, vagyis a színész jó volt, csak hülyén írták meg, illetve dizájnolták, viszont ide történetileg akkor is kellett volna. Mondjuk érdekes, hogy így pont az történt, mint anno a "The Five Doctors" specialnál, amit meg Tom Baker nem volt hajlandó elvállalni (bár vicces, hogy most meg igen... XD), ezért nála is úgy oldották meg a dolgot, hogy egy félig kész, le nem vetített TV epizódból vagdostak be róla jeleneteket. XD Amúgy a regenerációnál én nem állítottam meg, mivel én úgy voltam vele, hogy mássá nem is regenerálódhat, csak Kilencessé. Ez a fan-elmélet, hogy "Matt Smith -> John Hurt -> Peter Capaldi" már ott megbukik, hogy egyrészt mondták, hogy a karácsonyi specialban lesz Mattből Capaldi, másrészt meg a hetedik szezonnak ugye úgy lett vége, hogy Clara és Tizenegy bekerülnek a Doktor idővonalába, ahol találkoznak az összes eddigi Dokival és amikor feltűnik John Hurt, Tizenegyes láthatóan ismeri, Clara kérdezgeti, hogy ki ő, Tizenegy meg tereli a témát, hogy "Semmi, nem fontos, mejünk innen", stb. Ha ő alakulna John Hurt-é, akkor nem kellett volna ismernie.

Mondjuk ha már itt tartunk, történetileg engem talán egyedül a kezdés zavart az egészben: a hetedik szezon végén úgy hagytuk ott a szereplőket, hogy benn vannak a Doktor sírjában, erre a special azzal nyit, hogy Clara a suliban tanít, munka után megy Tizenegyeshez, aki a Tardissal várja, stb., mintha csak egy epizodikus rész lenne ez is, közben meg rohadtul nem. ^^" Szóval valami átvezetőt/összekötőt el bírtam volna viselni, még úgy is, hogy tudom, hogy nagyon rövid volt a műsoridő egy ilyen sztori elmeséléséhez képest, ezért inkább az Időháborúra koncentráltak. Meg én voltam az egyetlen, aki úgy képzelte el a Doktor Idővonalát/Sírját, mint amiből nem lehet csak úgy szimplán kisétálni?

Clara meg rulez. :D Az Amy-Rory páros engem szinte az első pillanattól fogva az utolsóig idegesített. ^^" Amytől a falra másztam, Rory a papucsférjek gyöngye és sokszor úgy éreztem, hogy a szerelmes civódásaik is csak visszatartják a sztorit. Ráadásul a részek alatt nem egy olyan mellékszereplőbe botlottunk, akik sokkal szimpatikusabbak voltak náluk. Ilyen volt pl. az a páros, akikhez egy epizódra kénytelen volt albérlőként beköltözni a Doktor (szerencsére ők egy szezonnal később még visszatértek :D), vagy az a csaj, aki a hotelos részben egész okosan rakta össze a dolgokat és a Doki el is eresztett egy olyan poént, hogy "Amy-Rory, jó volt veletek, de mostantól hivatalosan is ki vagytok rúgva, XY az új társam!" és én annyira akartam, hogy kivételesen ne vicceljen. :dirr: XD Szóval kb. Tizenegyes hihetetlenül szórakoztató Doktora, illetve River Song volt az, akik tartották bennem a lelket, amíg Amyékat kiírták. ^^" (River Song meg nem tudom, hogy kire ütött, de leginkább egyik szülőjére sem. XD) Ja és a dolgot az sem tette könnyebbé, hogy Amy köré olyan fanboy-horda szerveződött, mint anno a fangirlök David Tennant köré. Mindezt úgy, hogy pl. a Doktor lányát játszó nő, vagy most Clara szvsz sokkal jobban néz ki, szóval még csak nem is értem ezt a felfokozott nyáladzást Amyre. XD

Capaldit pedig én is nagyon várom már, és bele fogunk halni, hogy most épp csak feltűnik a végén, aztán nyárig/őszig nem folytatódik a sorozat. ^^" Egyébként én nagyon örülök, hogy végre ismét egy idősebb Doktor jön és főleg, hogy badassebb lesz. XD Már kezdtem félni, hogy az új sorozatban aki kívül esik a 20-35 éves korosztályon, az nem is lehet Doktor, vagy hogy ha így haladunk, egyre fiatalabb színészek jönnek és a következő már egy 15 éves kölyök lesz. :dirr: Szóval kell már egy kissé idősebb, "durvább" Doktor, ráadásul ha Capaldi a tizenharmadik, akkor ő lenne a Valeyard is, vagy mi, őt pedig inkább el tudom képzelni akár gonosz szerepben is, mint egy huszonéves színészt. Persze néhány fangirl tuti sírni fog, aki a fiatal Doktorokhoz szokott, de ha tőlük megszabadul a fandom, az talán nem is lesz akkora érvágás. XD (Másrészt már most láttam Capaldi-fangirlöket és még színre sem lépett... XD) Ja, Clara meg tuti marad még, Moffat azt mondta. :)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:- A másik ami némileg wtf volt számomra, hogy miért is kapták fel egy helikopterrel a Tardist az elején annélkül, hogy megnézték volna, hogy esetleg ne adj isten benne / környéken van-e a Doki.
Őszintén? Szerintem akartak valami látványos jelenetet, emlékszem, még büszkélkedtek is a forgatással, hogy Matt lóg lefelé a Tardisból, szóval ezt tényleg megcsinálták, persze nem úgy, hogy helikopter vitte a város fölött, de a magasból való lógás tényleg megtörtént, nem CGI volt, vagy ilyesmi. XD
Cruel Angel írta:- A kurátor a végén volt amit tényleg nem értettem és utána kellett néznem. (Az a rész folyamán el lett mondva/kikövetkeztethető volt, hogy a Doktor valamely korábbi inkarnációja kurátor volt. Elvégre egy asztala is van, nem? Vagy legkésőbb másnapra lesz XD) Bár Tom Baker féle Doktor volt az első Doki akivel képileg találkoztam az neten úgy 6-8 évvel ezelőtt, amikor egy ismerős betette avatárjának MSNn, így számomra (úgy hogy a Day of the volt ugye az első rész amit láttam) ő a kép ami bennem a Doktorrol él mégsem ismertem meg a színészt. Hát istenem, manerizmusát nem ismertem ugye, kalapja, sálja és göndör összevissza haja meg nem volt. XD
Én erről nem tudok, hogy a Doki bármelyik korábbi énje kurátor lett volna, a Tom Bakeres meg tuti nem. Én azt a jelenetet úgy értelmeztem, hogy az a Doktor jövője lesz, a "végső Doktor". És mégsem Trenzalore-ban hal meg egy baromi nagy csatában, hanem nyugdíjas kurátorként a Földön. XD Tom Baker is arról magyarázott neki, hogy a regeneráció során nem csak mindig új arc jöhet létre, hanem "néhány régi kedvenc is visszatérhet", persze ez leginkább duma volt, amivel önmagára utalt, meg így írhatták bele Tom Bakert újra a sztoriba olyan módon, hogy ne legyen plothole, hogy egy jóval későbbi regeneráció miért néz ki majd pont úgy, mint a Négyes, csak öreg kiadásban. XD Viszont amiket eddig tudunk a regenerációról, még el is hiszem, hogy ez így működik. Egyrészt az kiderült, hogy öregszik a Doktor is, csak lassan (amikor John Hurtté változott Nyolcas, még tiszta Martin Freeman-féle "Zsákos Bilbó" feje volt, barna hajjal, az Időháború végére megy kész "nagypapa" lett), másrészt meg a Night of the Doctorban bemutatták, hogy attól a löttytől még választható is, hogy mivé változzon az illető. Ezen túl láttunk példát arra is, hogy fehér emberből (illetve Time Lordból...na jó, részben Time Lordból XD) lett regeneráció után színesbőrű, majd megint fehér, plusz ezt még nem játszották meg, de már sokszor utalgattak rá, hogy még akár nemet is válthat ilyenkor, ha úgy adódik. (Poénkodtak is most a fanok, hogy vajon lesz-e női Doktor, persze végül nem lett. XD) Ezek után az tök hihető, hogy egy sokadik regenerációnál egy már "használt" formáját veszi fel újra, aztán abban szépen megöregszik. XD
Cruel Angel írta:- Igen, tudtam, hogy az új Doktor színészéről láttunk (Capaldi? nem tudom h írják a nevét) teasert, az által, hogy láttuk a szemét meg a mozdulatát. Tényleg nagyon badass volt. ... Mondjuk, ami ennek kapcsán felmerült bennem az az, hogy mi van ha lesz utána is új regeneráció? Azon inkarnációk már nem voltak szükségesek a bolygó mentő akcióhoz? XD
Tudod: nem, mert jelenleg még csak annyi Doktor létezik a sztori szerint. XDDDDDD De ja, Tom Baker beugorhatott volna pl. nem hiszem, hogy a kurátorkodás annyira lefoglalná, meg azért van Tardisa, hogy a többieknek fel se tűnjön, ha elugrik közben valahová... XDDDDD De viccen kívül, tényleg minden ilyen évfordulós specialban úgy volt eddig, mintha csak annyi Doktor létezne, amennyi épp az aktuális. XD (Majd ha megérjük a századik évfordulót, akkor már lesz vagy 20-30 Doktorunk Gallifrey körül... XDDDDDDDD) Én inkább azon gondolkodtam Capaldival kapcsolatban, hogy tök jó, hogy ő is beugrott segíteni, de ezt később majd hogyan írják bele a sztoriba? Kapunk egy mini epizódot, amiben benne lesz, ahogy odaszól az aktuális társának, hogy "azonnal jövök, csak elugrok befagyasztani az időbe az anyabolygómat, a korábbi énjeimnek szüksége van rám"? XDDDDD
Cruel Angel írta:És akkor más téma. Nézi valaki rajtam kívül a NBC Dracula című sorozatát?
Én nem, de hadd köszönjem meg ezt az összefoglalót, az egészet végigröhögtem. XD Ha már sorozatos topic, úgyis idevág: egyik haverom a Grimm című "csodát" szokta nekem hasonló stílusban mesélni (évadonként tájékoztat, hogy épp milyen "zseniális fordulatok" vannak benne) és azon is szakadni szoktam. XD Mondjuk az is olyan, hogy egy szezonból 2-3 résznél többet nem bírok belőle megnézni, mert az arcomat szétmarom a baromságok láttán/hallatán, ellenben így az ő szájából elmesélve hatalmas élmény, sokkal jobban, mintha csak úgy nézném. XD Sőt, pár epizódra mindig képes rábeszélni, mert egyes részekben annyira túlteng a hülyeség, hogy muszáj megnéznem őket. XD

A Drakulára visszatérve: Annyit tudtam csak erről, hogy egyáltalán létezik (és azt is csak azért, mert korábban szintén te írtad meg a hírt... XD) , viszont mint az eredeti Stoker-regény nagy rajongójának, hatalmas élmény volt ezt a paródiahalmazt olvasnom, megkockáztatom, hogy ezek jobb munkát végeztek, mint Mel Brooks a "Drakula halott és élvezi" című filmjével, pedig azt is nagyon szeretem. XD
Cruel Angel írta:...mivel ez a társoság évszázadokkal ezelőtt megölte a nőjét.
Annyira bírom, hogy ezt a "Drakulát a szerelmi bánat vezérli" szálat Coppolától ezekig mindenhol előkapják időről időre, miközben a könyvben egy büdös szó nem esett róla. XD Szerintem sokan azt hiszik, hogy tényleg ez a "canon sztori". XD
Cruel Angel írta:illetve Van Helsing a vámpírvadász, aki amúgy civilben orvosokat tanít a londoni egyetemen, ja és nagyon dolgozik egy megoldáson, hogy Vlad a napfényben is bóklászhasson, hogy nehogy véletlenül lebukjon. Mindemellett felbukkan nekünk Jonathan Harker, aki itt újságíróból lesz a címszereplő cégének aligazgatója azzal a feladattal, hogy minél több dolgot ásson elő a gonosz order tagok múltjából,
Van annak bármi értelme, hogy akik eredetileg Drakula esküdt ellenségei lennének, azok itt mind neki dolgoznak? Vagy eleve hülyeség ennél a sorozatnál ilyesmit kérdeznem? A könyvet nagyon szeretem, így hát távol álljon tőlem, hogy még én adjak ötleteket az elcseszéséhez, de ebben a settingben nem lett volna akkor már több értelme annak, hogy Van Helsing, Jonathan, meg még a könyvben szereplő egyéb karik, akiket rendre kihagynak az adaptációkból (pedig pl. Lord Godalming "burzsuj-ereje" nem volt elhanyagolható tényező a vámpírvadászatban! XD) itt a titkos és nagyon gonosz társaság prominens tagjai lennének? Mert szerintem de.
Cruel Angel írta:viszont ezáltal negligája Minát a csinos jegyesét, aki természetesen Dracula nőjének pontos mása és mellesleg orvostanhallgató (nő létére).
"Természetesen" az... *sóhaj* Mert minden idióta adaptációban el kell lőni ezt is... Közben a könyvben... Á, inkább már nem is mondom, én vagyok a hülye, hogy próbálok annál maradni. (Ott tartanak már, hogy Drakula belezúg? Meg hogy Mina is belé? Vagy az majd az 5-10 epizódok "hatalmas plot-twistje" lesz?)
Cruel Angel írta: - Láttunk 1980-as évekbeli londoni sárviadalt hölgyekkel. (Lehetett látni a könyöküket, meg a térdüket. Micsoda fertő. XD)
- Láttunk 1980-as évekbeli szórakozó helyet, ami egy az egyben 60's hippi bulijaira hajaz színes fényekkel (nyílászárók takarva színes leplekkel) és fű vagy lsd helyett abszinttal. A (háttér)zene amúgy ugyanaz.
- Láttunk 1980-as évekbeli elit melegbárt.
Ez ugye "1880" akart lenni? :wink: (Ha mégsem, akkor ez a sztori jobban bedurvult, mint gondoltam... XDDDD) Btw, én azt hiányolom már, hogy játsszák le a War of Currents-t (ha már Drakula Tesla technológiáját használja), csak ehhez még ki kell derülnie, hogy a titkos társaság vezére vagy maga Edison, vagy legalábbis tőle lop. Most mondjátok, hogy nem mindenki egy olyan összecsapást képzel el egy Drakulás sorozat végére, ahol fizikaversenyen kell bizonyítaniuk, hogy a váltó-, vagy az egyenáram-e a "felsőbbrendűbb" megoldás. :D
Cruel Angel írta:- Volt egy rész, amely főkonfliktusa az volt, hogy Drakula vajon fel tud-e vásárolni egy hűtőfolyadékot gyártó/forgalmazó vállalatot vagy sem. (Fel.)
Szegény Larry Hagman, ha még élne, beugorhatna Jockeyként, mégis jobb, ha Drakula a mestertől tanul.
Cruel Angel írta:- Dracula első rész óta d*gja a Társoság fővámpírvadász özvegy MILF-jét (Mert ilyenje is van a titkos társoságnak, miért ne lenne.)
*artikulálatlan hangú röhögés*
Cruel Angel írta:- Volt egy rész, melyben Van Helsing megmérgez tudatmódosító szereket használó látnok testvér és/vagy szerelmespárt, hogy ne derítsék ki, hogy ki a vámpír a városban. Majd, hogy nehogy lebukjon (ilyen paralízist az országban csak ő tud előállítani) felkeresi személyesen őket és reflex kalapáccsal juttatja őket a másvilágra. Don't do drugs, kids.
Zseniális, főleg az a tény, hogy Van Helsing, a ragyogó elme ha már erre vetemedik, nem rögtön megöli őket, hanem előbb beveti ezt a hülyeséget, majd utólag esik le neki, hogy "franc, ilyet csak én tudok az egész országban, most mehetek megölni őket, különben lebuktatnak". :dirr:
Cruel Angel írta:- és végül de nem utolsósorban io9.com-on (ez a gawker scifi/geek/fantasy blogja) recap blogolja valaki a részeket hétről hétre, amik legalább olyan szórakoztató olvasmányok néha, mint az adott rész. Pl. az eheti blogbejegyzés címe: "It’s bros before foes on a very special Dracula: Friendship Is Magic"
Az, meg My Little Remake, mi? :D Kissé elcseszték ezt a sokadik Generációt... XD Amúgy ezt tudnád linkelni? XD Felmentem a főoldalra, Drakulás postot nem találtam (ellenben olyat igen, hogy Lauren Faust épp fotókat készít kislánykori MLP figuráiról... XD), de szerintem ez érdekelne. XD

Ja és ha feltétlenül kényszert érzel még rá, hogy esetleg az 5-10 epizódokat is hasonló stílusban kommentáld, ne fogd vissza magad! :lol: Ha tényleg csak tíz epizód lesz és azzal vége is, még lehet, hogy a röhögés kedvéért végig is nézem, bár sanszos, hogy mesélve ez is sokkal szórakoztatóbb, mint nézve. XD
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos írta:Van annak bármi értelme, hogy akik eredetileg Drakula esküdt ellenségei lennének, azok itt mind neki dolgoznak?
Van Helsinngel inkább partneri a vizszony. Mert egyrészt ő is a társoság elleni bosszúból cselekszik, másrészt ő ébresztette fel sok évszázados álmából a grófot.... igen, a vámpírvadász vámpírokat éleszt. of course.
Jonathan és Mina ilyen szeret-nemszeret viszonyban van Jonathan új főnökével. Itt, mint írtam Jonathan egy újságíró, újságíró fizetéssel, egyszerű közember, akit egyszerrecsak hirtelen felkarol egy új gazdag amerikai. Ez egyrészről nagyon pozitív mert lesz miből megtartani az esküvőt, sőt még a villáját is felajánlotta az eljegyzési partihoz. Másrészről viszon enyhén gyanus. (Drac csak Minna közelében szeretne lenni, hogy... *elfolytott röhögés, hogy ilyet kell leírnia a világ legismertebb vámpírjáról* ... plátói érzéseit, teljesen plátóian kiélhessen Minával. .... Igen. Dracula, a vérszomjas vámpír, - aki első látásra oda meg vissza lesz Minnától, mert ugye hasonlít, amúgy Coppolásan a halott nőjére, és amúgy is folyamatosan sexual tension van köztük - úgy dönt, hogy nem csábítja el és teszi magáévá értve ezt mind szexuálisan és mind vámpírrá tevésben (mely természetesen az előbbi metafórája, de ne menjünk bele), hanem mindent megtesz, hogy boldog legyen a párkapcsolata a jegyesével.
Titkos írta:Ez ugye "1880" akart lenni? :wink:
*elkáromokodja magát* Igen. Biztos fáradt voltam. Így rögtön kevésbbé hangozhatott viccesnek.
Titkos írta:Zseniális, főleg az a tény, hogy Van Helsing, a ragyogó elme ha már erre vetemedik, nem rögtön megöli őket...
Na igen... A magyarázat az volt, hogy Van Helsinget felkeresi egy orvos, akit felkereste a társoság MILFje, hogy kéne kb. lsd. Van bácsi rájött, hogy mire kell, ezét belekeveri a csoda paralizáló mittoménmit. Viszont kiszúrja a random kisfiút, akit megbíztak, hogy leszállítsa a csomagot és utána megy.
Titkos írta:Amúgy ezt tudnád linkelni? XD Felmentem a főoldalra, Drakulás postot nem találtam (ellenben olyat igen, hogy Lauren Faust épp fotókat készít kislánykori MLP figuráiról... XD), de szerintem ez érdekelne. XD
http://io9.com/tag/dracula-recap
Titkos írta:Ja és ha feltétlenül kényszert érzel még rá, hogy esetleg az 5-10 epizódokat is hasonló stílusban kommentáld, ne fogd vissza magad! :lol: Ha tényleg csak tíz epizód lesz és azzal vége is, még lehet, hogy a röhögés kedvéért végig is nézem, bár sanszos, hogy mesélve ez is sokkal szórakoztatóbb, mint nézve. XD
Jó, majd előadom. XD
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Dracula 7. rész
Volt némi téli szünet a sorozat részei között, plusz ugye azt beszéltük, hogy majd a második öt után írok, de most arra kell, hogy vetemedjek, hogy írjak.
Oké, de miért?
Hát természetesen elővehetném, hogy azért mert
- vicces, hogy Dracula most már gond nélkül lófrálhat fényes nappal.
- Vicces az, hogy az eredetileg erős, csábos Lucyről mióta megtudjuk, hogy érzelmek fűzik Mina felé teljesen úgy viselkedik mint egy buta 14 éves lánka és így kiválóan alkalmas arra, hogy a fent említett vámpírvadász MILF az ujja köré csavarja, hogy bosszút álljon vele Draculán, aki bár továbbra is dugja, de MILFünk számára világos lett, hogy Minát szereti. (Hogy mire veszi rá a Minába belezúgott Lucyt? 1. Hogy nyomuljon rá legjobb barátosnéjára, mert ez a lányok testi/lelki fejlődési folyamatának természetes velejárója. 2. Amikor az előbbi nem jön össze, akkor nyomuljon rá Jonathanra, mert akkor Mina látni fogja, hogy Jonathan is csak egy büdös férfi, és ott fogja hagyni, és azonnal Lucy (aki Jt elcsábította) vállára fog borulni obviously.)
- Az is valahol vicces, hogy megtudjuk az Order nem a pénz miatt akarja az olajat. Nem, dehogy, ők Isten utasításait követik, hogy a zord ottomán hordáktól megvédjék az emberiséget. (Mely zord ottomán hordák minden olaj birtokosai. ... és ez úgy tűnik common knowledge 1890-ben...)
- végül főleg jól szórakoztam, hogy Minának kell elcsábítania egy táncra a címszereplőt, mert az továbbra is csak plátói szinten akarja tartani a kapcsolatukat (ezért találkozgat vele és bérel neki vonós zenekart)
- jah igen, vonós zenekar: Mina az apja elmegyógyintézetében táncestet rendez a betegeknek Draki ötletére, mert azok depisek. Úgyhogy Draki jön kölcsön gramofon helyett kölcsön vonószenekarral és táncraperdül random 19. századi pizsamás középkorú elmebeteggel. (Ez valahol úgy érzem metaforája a sorozatnak, csak még nem látom, hogy hol.)

De mindezeket inkább megtartottam volna az évadzáró kisértekezésre, ha az alábbiak nem lettek volna:
1. A hetedik részben (tehát a sorozat kétharmadánál) van szó először (!) arról, hogy Dracula - mint vámpír - vérszívási kényszere van. ... Kétségtelen láttuk már párszor vért szívni, de ez sosem okozott számára problémát. Most viszont, hogy nappal járkálhat kiderül, hogy neki ez mekkora lelki válság. Ezzel az arckifejezéssel:
http://ubuntuone.com/03mqLUD7J7vJylcwM7wk9g

2. Random festmény, ami a középkorból maradt fenn, a Tepes ház tulajdonát képezte és fotorealisztikusan ábrázolja Vlad nőjét felbukkan egy budapesti árverésen (amit ékes angol nyelven tartanak), ezért hősünk elküldi oda Renfieldet, aki egy millió koronáért elviszi az order beépített ember elől. (Aki majd ezért ellopatja, mivel Renfield az egy millió pénzért vásárolt festményt a komód mögé rejti és egyedül hagyja) Ez mellékes is lenne, ha nem láttuk volna némi random harangszó közepette az alábbi képet. Hölgyeim, és uraim, íme Budapest a 1890-es években, ahogy az az NBC költségvetéséből kitelik:
http://ubuntuone.com/5w4nYdz62HENmKOlVPArWd
Ennek kapcsán megakadt a szemem a stáblistánál valakin:
http://ubuntuone.com/2mVfhRdbnpk32RQWTvZkzV
Így, hát visszapörgettem... hmm... Iván, Iván, hogy megöregedtél..:
http://ubuntuone.com/6wu7XbNvkUsk1VlR7jRSK4
Ugyanakkor... felmerül bennem a kérdés... Mi a fenének? XD Mármint random plot pont, hogy Rendfield elugrik Pestre rendben van, elvégre Erdély "környékén" felbukkanó erdélyi festmény az nem lenne probléma. ... De mi a fenének kellettek hozzá a magyar színészek? Mármint a fenti látkép az egyetlen outside shot, az árverés maga ugye zárt térben zajlik (ha neves magyar zárttér, akkor nem ismerem fel szorri), semmi ok nem lenne a magyar színészekre.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Sherlock 3 évad első rész

egyetértünk abban, hogy ez a rész egyenlő ezzel: http://24.media.tumblr.com/3812bd79cf3e ... o1_500.jpg ,de olyan jól, hogy nem győzi az ember újranézni és mégsem veszített az értékéből, pedig lehetett volna? :D

És ma új rész. :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Gyorsan csak annyit mondanék, hogy Cruel jó kis postjai hatására elkezdtem nézni én is a Draculát. :D Még csak két részt láttam belőle, de tényleg nagyon glorious ez a cucc. Erősen elgondolkoztam azon, hogy vajon a készítők előtte mit szívhattak. Tiszta fejjel ilyet nem hiszem, hogy csak úgy kitalálnának.
- A társaság szolgálatában látnokok állnak, mert természetesen ilyen is kell ebbe a sorozatba. Egyébként ők valami lepukkant házban laknak, ahol mindenféle ember összezsúfolódott, mintha egy pillanatra egy kínait is láttam volna. :vigyor: Amúgy a látnokok egy tükrön keresztül próbálják megtalálni a vámpírt, de ehhez enyhén tudatmódosult állapotban kell lenniük. XDDD Csak nem valami utalás akarna lenni?
- A hűtőfolyadék pedig úgy néz ki komoly pénzforrás lehet, elvégre mindenki azt akarja megkaparintani.
- A 2. részben a melegbár enyhén meredek volt, főleg a transzvesztita táncosokkal megbolondítva. :dirr:
- Nem csodálom, hogy Dracula rávetette magát a vámpírvadász MILF-re, simán kipakolta közszemlére a melleit. XD
- Herr Kruger :lol: Szerencsétlen nem sokáig húzta, de a kabátjában egy egész vámpírölő felszerelést rejtegetett és Dracula első áldozatának miután levágta a fejét, még fokhagymát is tömött a szájába. XDDD

Az első rész végi stáblistában észrevettem, hogy elég sok magyar közreműködött a sorozat elkészítésében. Plusz, ha jól tudom, Magyarországon is forgattak és nem csak a Budapesten játszódó 7. epizódot.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Rui-chan írta:Gyorsan csak annyit mondanék, hogy Cruel jó kis postjai hatására elkezdtem nézni én is a Draculát. :D
Helyes, helyes. Én most néztem a 8-ast, talán ez volt a legkevésbé random epizód eddig, leginkább azért mert kezdenek az események a végkifejlet felé összefutni, és mint ilyen, kevés random drogos látnok és táncikáló elmebeteg fér bele. Mindazonáltal két-három gyöngyszem azért ma is volt. (Mint, hogy most már van itt valaki, aki nézi, úgy, hogy most már kitakarom :dirr: ) :
- Brofight Dracula és Renfield között. De tényleg, nekem reflexből a Clannad Afterből Sunohara és a főhős összeverekedése ugrott be, de már ott is úgy éreztem, hogy láttunk már ilyet. Miután üvöltözve összevesznek és verekednek (a halandó Renfield elég jól állja a sarat Vladtól XD) összeszakad alattuk az asztal és aztán a hátukra dőlve, pihegve békülnek ki. ... Igen... omg... Dracula kibékül a halandó inasával, miután az ellene fordult. lol
- Jonathan miután megöl valakit, aki megtámadtatta Minát, de megtudja, hogy Mina és Vlad között van valami, mi az első dolga miután hányingerrel küszködve imbolyog London utcáin és majdnem elkapja egy random csendőr? Megy és meggyónja? Megy és számon kéri Minán és/vagy a címszereplőn a dolgokat? Hazamegy hányni? Nem. Megy és lefekszik Lucyvel.
- Amikor Minát megtámadták Drac mentette meg, úgy, hogy tőből letépte valaki karját. Mert ha valakit teljes erőből a karjánál fogva megrántanak hátra, miközben áll és nem kapaszkodik, támaszkodik, akaszkodik semmibe, annak köztudottan tőből kiszakad a karja.


Rui-chan írta:Az első rész végi stáblistában észrevettem, hogy elég sok magyar közreműködött a sorozat elkészítésében. Plusz, ha jól tudom, Magyarországon is forgattak és nem csak a Budapesten játszódó 7. epizódot.
Őszintén szólva nem néztem utána, de ha így van akkor már érthetőbb.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Víííí dupla poszt.

Szal Dracula finálé.
Előrebocsájtva nem friss az élmény, mivel az internet csodáinak hála én már pontosan egy hete befejeztem a sorozatot, ám bátor az NBC az csak ma vetíti az utolsó részt.

Kezdjük gyorsan a legnagyobb negatívummal:
A gárda/studió valami ismeretlen oknál fogva úgy gondolta, hogy nem kell a szálakat elvarni, hátha lesz következő szezon. Ez azonban még nincs bejelentve. Nos ez így a k*rva sok buildup után eléggé lelombozó.

De milyen pozitívumaink vannak? Hát azonkívül, hogy mindenféle eksön történ igazából egy nagyot tudok felhozni:
Dracula párhuzamba és szembe állítása Van Helsinggel.
Az utolsó előtti részben látjuk, hogy Van bácsi nem kalapálja el az elrabolt order fejes kölkeit. ... Nem, az túl humánus lett volna. Van bácsi helyette visszaadja őket apjuknak... miután beadta nekik Vlad vérét. Hilarity ensues.
Ezzel szemben Drac miután a vezetéknélküli olcsó energia terv kudarcba fullad és a vámpír vadász MILF is végre head-to-head megy vele és veszít, nem teszi a hölgyet vámpírrá. De nem ám, mert Dracnak szíve van. :dirr:

És ha már hillarity ensues, azért néhány egyéb fincsi dolog is történt itt a vége fele, melyeket lássuk felsorolás szerűen:
- Lucy meggyónyja a kórháziágyán barátosnéjának, hogy mit tett. (Ugye lefeküdt Jonathannal, hogy Mina errefel rájöjjön, hogy a lányokat kedveli. Because logic.) -> ennek közvetlen eredménye az, hogy Lucy cirka 48 óra múlva mamájából táplálkozik. Dracnak csak limitáltan van azért szíve hálisten. Tanulság: Lányok, korotok megszokott szexuális szokásairól és erkölcséről ne random nemes MILFhez forduljatok tanácsért.
- A fenti beteg ágynál való beszélgetés viszont viccesen indult:
- Lucy.
[hatás szünet]
- Mond. *-*
[hatás szünet]
- A kezemen ülsz.
- Jonathan egy pöcs. Úgy dönt, hogy beszáll az orderbe Grayson (Dracula) ellen, ez rendben van, talán érthető. Order azt mondja, hogy segítsen nekik szabotálni az ócsó energia bemutató és belemegy. Ez is rendben van. Megtudja, hogy ez azzal jár, hogy az egész k*rvára fel fog robbanni, és közelében valszeg mindenki elhaláloz, majd nem tesz semmit, ameddig nem tudja meg, hogy btw Mina is ott lesz. Nos ez nincs rendben. Az, hogy ezek után is csak Minát akarja kimenteni az viszont már baromi gáz.... olyan viccesek itt a pozitív hősök.
- Helsing miután jól végezte dolgát úgy dönt, hogy "yeah... I totally should hunt the extremely powerful vampire I brought onto this world and got really really pissed.". Genius.
- És végül de nem utolsó sorban minden kontextus nélkül íme Van Helsing, amikor épp szabad órái vannak: (Direkt csak nektek vágtam ki, töltöttem fel. ... és ezen poszt elküldésekor még feldolgozás alatt... már 40+ perce, de hátha mire ezt nézed már nem) http://youtu.be/JZyQwPt8LEM
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Igazából nem tudok túl sok mindent hozzáfűzni, Cruel felvázolta a lényeget. Egy glorious cucc méltó befejezést kapott, még ha ez annyit is tesz, hogy mindenki a falnak ugrik, mert lezáratlan maradt. :vigyor:
Egészen meglepődtem, amikor megnéztem IMDb-t, ahol 7.7-es átlaggal rendelkezik a sorozat. Jó, persze az is csak egy fanoldal, ahol az átlag nézők adhatnak rá pontot, de egészen érdekes volt. Azt hittem, olyan 5-6 pont körül fog teljesíteni, ehhez képest... Aztán az kiderült, hogy Jonathan kollégáját, Szabo-t (akit egyébként kvázi megölt, mert ő is ott volt a bemutatón, amikor a szerkezet felrobbant) egy bizonyos Bányai Miklós nevezetű úriember alakította. Ezek szerint még több magyar vonatkozása volt a sorozatnak, mint gondoltam.

Ezek után jó lenne egy második évad, ahol már a szokásos felállás lép érvénybe. Van Helsing prof. ugyanis leszúrta Renfield-et, aki csak úgy kerülheti el a halált, ha Drac a szolgájává teszi. A végén pedig Jonathan megtudja Grayson igazi titkát, vagyis hogy ő Dracula. Ebbe a titokba Van Helsing avatja be, szóval máris készen áll a vámpírvadász duó. Lucy már vámpír, Mina pedig egyenesen Drac ágyában kötött ki. :dirr: Igazából így a végén fogalmam sincs, hogyan értékeljem. Ezt egyszerűen nem lehetett komolyan venni, de ugyanakkor baromi szórakoztatónak találtam, hogy ennyire kiforgatták Dracula történetét. :LOL:
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Már azt hittem, hogy születik pár komment az Így jártam anyátokkal kapcsolatban. De ha nem, akkor nem.

Személy szerint nekem nem tetszik a sorozat zárás, és meg is mondom miért nem:

1.Barney: Vele kezdem, hiszen a sorozat közepétől szerintem egyértelműen ő volt az aki vitte a hátán az egész sorozatot. Mélységesen csalódtam, ahogyan az ő jellemfejlődését megsemmisítették. Először szerelmes lett Robinba majd felkereste apját, utána jött két igen komoly kapcsolata majd pedig az esküvő Robinnal. Erre mi történik szétválnak, majd Barney apa lesz és akkor ennyi.
A, Hiba volt szétválasztani őt Robintól. Az egész sorozat alatt -legalábbis szerintem- konstans érződik, hogy a két személy vonzódik egymáshoz, még amikor nem is járnak akkor is zizeg a levegő kettőjük közt. Szóval buta fordulat volt őket szétválasztani.
B, Barney apasága egyszerre jó és rossz is a szemembe. Maradhatott volna facér aki még 60 évesen is a 20-as pipikre hajt (sikerrel). De nem ehelyett "jellemfejlődés" gyanánt apát kreáltak belőle, ami persze cuki meg minden csak számomra olyan wtf-es volt.

2. Ted: Az egész karakter úgy gáz ahogyan van. Szerintem egészen jól hozta a tipikus srácot aki keresi a nagy Ő-t csak nem találja majd természetesen megleli őt. De a végén oltári baromságot követ el. Szóval oké meghalt Tracy és ebből az jön le, hogy Robin újra? Hát nem. Az eddigi Tedtől két fajta variánst lehetett volna elvárni:
A, Miután a felesége meghal nem keresi tovább a szerelmet. Elfogadja, hogy az élet/sors/karma/Isten/stb. ennyit adott neki a nagy Ő-vel és a maradék éveit gyermeinek a felnevelésére szenteli (plusz Marshallék gyerekei plusz Barneyra).
B, Vagy elkezdi keresni a nagy Ő 2.0. Hiszen Ted eddigi cselekvésiből ezt lehetne elvárni. De nem ő neki egy egoista, fegyvermániás, karrierista, gyereketnemszerető, realista nő kell Robin.
2/1. Ted felesége: Így elbánni egy karakterrel szégyenteljes. Jó természetesen mindenki tudta, hogy nem kaphat nagy szerepet és nem lesznek aranyköpései, de így kiírni a sorozatból... vérgáz. Persze lehet, hogy azért nem akarták jobban megkedveltetni, mert úgyis lesz egy önálló sorozata az Így jártam apátokkal.

3. Robin: A csajt egész sokáig kedveltem. Amire kitalálták egészen jól hozta, de hogy Ted-el újra összejöjjön?! :wwall: Ez valami borzalom. Egyrészt Ted-et sem bírom megérteni (lásd fentebb), de Robin? Szóval az egész 9 évad alatt azt mondta, hogy a függetlenség/szabadság szinte Robin szinonimája erre kiderül, hogy nem Robin is csak egy puha pöts. Igazából nem is értem mi vitte rá arra Robint, hogy elfogadja Ted-et? Ja de tudom: önzőség és a kényelem, valamint az, hogy Robinak Ted a talon pasija (ráadásul Ted tuti, hogy tudja ezt csak nem vesz róla tudomást. Szánalom.)

4. Marshall&Lilly: Lilly egy önző dög aki végletekig kihasználja Marshall öröké lángoló szerelmét.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Game of Thrones 1. évad megnézve.
Mert elkerülhetetlen volt ennek a bekövetkezése, és nem is akartam már tovább húzni, hiszen lassan már úgy voltam vele, hogy az egészet ismerem, pedig egy részt sem láttam belőle. (Na igen, már nagyjából az egész helyzetet vágtam, hála annak a töménytelen mennyiségű képnek, meme-nek,tesztnek, miegyébnek, ami a facebook-tól kezdve a tumblr-ig mindent elárasztott.) Meg aztán úgy voltam vele, most megy a hype, így talán még többet tudok róla beszélgetni másokkal, mintha 5 év múlva néznék rá, amikor lejjebb ereszt az egész. Egyébként mintha így egybe ledarálva (höhöhö, szóvicc, bocsi X'D) könnyebben tudtam volna értelmezni, mint részről-részre követve, jobban összeálltak a szálak.

Az első reakcióm kissé nyers lesz, de aki ezt olvassa, tisztában van vele, hogy milyen ez a sorozat. Hát jah... szóval ezek után akár pornót is nézhetnék, nem hinném, hogy nagyon feltűnne a különbség. ^^" Mintha a Berserk manga élő szereplős változata került volna elém, ami nálam nem jelent jót. A világ amúgy baromira érdekes lenne, ezzel a középkori settinggel, az apró utalásokkal a mágiára, ami nem teljesen copypaste Gyűrűk Ura, hanem valami más. Az első rész bevezetőjén konkrétan padlót fogtam. Annyira hatásos volt az a néhány perces jelenet, érdekes rejtélyt dobtak be, szeretem, amikor felcsigázzák az ember érdeklődését. Utána kezdődött el ez a darálnak, k*rnak, egymásnak keresztbe tesznek körforgás és ettől csökkent a lelkesedésem. Just WTF? Ennyi incestet talán a Monogatariban láttam utoljára. A királynő nem értem miért vonta felelősségre a királyt az ágyasokkal kapcsolatban, amikor ő meg a saját testvérével kefélt. >___> A harcokat nem bánom, mert mégis csak egy olyan korban játszódik, ahol nincs megszilárdítva a király hatalma (csak névlegesen), és az árulásoknak köszönhetően háborúznak. A legérdekesebb része számomra a Fal és a Night Watch, na amikor az ő sztorijuk ment, akkor még fel is lelkesültem! Érdekelnek a Vadak is, van egy olyan érzésem, hogy velük bonyolultabb lesz a helyzet, mint ahogy elsőre látszik. Bírnám, ha ilyen ideiglenes szövetség-barátság-féle alakulna ki köztük és a Night Watch csapat között, mert össze kell fogniuk az északról érkező csúnyaságok ellen. ^^ A másik kontinens szintén érdekes lehetett volna, de ott pont ezzel a bosszúvággyal rontották el szerintem. Mutathattak volna többet is az ottani népekről, mert tulajdonképpen csak a Dothraki törzsről tudtunk meg némi információt.
Egyelőre a szereplőktől se tudok túl sok jót mondani, a legtöbbjük totál hidegen hagy, párakat szeretek és van, akiket eléggé utálok. A kedvencem abszolút Tyrion, ő egy egyéniség, jelenség, személyiség, meg még amit akartok! :D Iszik, csajozik, hazudik, kidumálja vagy kivásárolja magát a rossz helyzetekből, de legalább nem akar erkölcscsősz lenni, teljesen hihető a karaktere. Bár a harchoz nem ért, azt tökéletesen kompenzálja az eszével. Ha nagyon gonosz akarnék lenni, akkor mondanám, hogy az egész szereplőgárdát lepipálja okosság terén. XD Amúgy ehhez még a színész is nagyon sokat hozzátesz, látszik, hogy beleéléssel játszik. Aztán ott van még Arya, aki ugyan gyerek, de bírom, nem úgy tették a tipikus erős női karakterré, hogy adtak egy bazi nagy kardot a kezébe (amit jó eséllyel el se bírna), hanem tisztában van a nemével, mégis úgy viselkedik, mint egy bátor harcos. Akiben még elég sok lehetőséget látok, az Jon Snow, bár egyelőre csak bárgyún bámult a kamerába, hiszen ő egy Stark fattyú és "juj, juj!". Viszont ezzel a szívében dúló harccal még akár erősebb jellemet is kaphat. Plusz a barátai sokat hozzátesznek, remélem velük többet fognak majd foglalkozni a későbbi évadokban. Jeoffrey-t abszolút utálom, de valószínűleg ezzel nem mondtam újat. Remélem elég hamar meg fog halni, és lehetőleg Sansa keze által. Igazából úgy az egész Lannister ház tök unszimpatikus. Starkék egyelőre csak idióták, bár akkor már inkább őket választanám. Daenerys volt számomra a legnagyobb negatív meglepetés, azt hittem, hogy őt bírni fogom, aztán kiderült az évad végére, hogy mégsem. Tetszett, ahogy a rabszolga feleségből egy igazi Khaleesi lesz, aztán mintha a fejébe szállt volna az egész hatalom dolog. Miután megtudta, hogy gyermeket vár, valahogy nem volt már ugyan az. A végére pedig elérte, hogy meghalt a babája, a férje és vele maradt pár megszabadított rabszolga, ja meg a frissen kikelt sárkányok, csodálatos...

A CGI egész szép, de párszor spóroltak a pénzzel, Jaime elfogását igazán mutathatták volna és Tyrion elájulását is picit terelésnek éreztem. Mondjuk legalább 5 liter vérrel kevesebbet láttam abban a részben, szóval lehet nem is kéne annyira panaszkodnom. Az évad második felére pedig csökkent az egy részre jutó cs*cs*k és p*niszek száma, fel se fogtam ezt a hirtelen változást. o.O Nem hiába mondják, hogy a GoT pornó verziójában kevesebb a szex, mint az eredetiben. :lol: Sz'al jah... a helyzet most úgy áll, hogy folytatni fogom, de eddig nem vagyok túlságosan elájulva tőle. Megvannak a maga nagyszerű pillanatai, viszont elnézést kérek, amiért nem tudom értékelni, hogy éppen két prosti elégíti ki egymást gyakorlás címén. Több északi vidéket és kevesebb szexet, ha kérhetem!

A főcím zeneileg zseniális, képileg nem kevésbé, hihetetlenül jól néz ki a 3D-s térkép.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Rui-chan, mintha csak magamat olvastam volna! :D Azzal a különbséggel, hogy nekem évadzárásként az volt a véleményem, hogy kösz, ezt már Tyrionért sem folytatom. De attól tartok, mégis beadom a derekam az epic szezontrailereknek. :(
Rui-chan írta: A királynő nem értem miért vonta felelősségre a királyt az ágyasokkal kapcsolatban, amikor ő meg a saját testvérével kefélt. >___>
Szerintem azért, mert minél több a fattyú, annál több a potenciális trónkövetelő. Egyébként a Lannisterek kicsavart gondolkodásával az ő szokásuk nem vérfertőzés, meg törvénytelengyerekcsinálás, hanem vértisztántartás, meg ki-nem-sz@rja-le-mások-törvényeit-mi-vagyunk-a-Lannisterek-duh. :D
Rui-chan írta:A kedvencem abszolút Tyrion, ő egy egyéniség, jelenség, személyiség, meg még amit akartok! :D Iszik, csajozik, hazudik, kidumálja vagy kivásárolja magát a rossz helyzetekből, de legalább nem akar erkölcscsősz lenni, teljesen hihető a karaktere. Bár a harchoz nem ért, azt tökéletesen kompenzálja az eszével. Ha nagyon gonosz akarnék lenni, akkor mondanám, hogy az egész szereplőgárdát lepipálja okosság terén. XD
:goodpost:
Rui-chan írta:Daenerys volt számomra a legnagyobb negatív meglepetés, azt hittem, hogy őt bírni fogom, aztán kiderült az évad végére, hogy mégsem. Tetszett, ahogy a rabszolga feleségből egy igazi Khaleesi lesz, aztán mintha a fejébe szállt volna az egész hatalom dolog. Miután megtudta, hogy gyermeket vár, valahogy nem volt már ugyan az. A végére pedig elérte, hogy meghalt a babája, a férje és vele maradt pár megszabadított rabszolga, ja meg a frissen kikelt sárkányok, csodálatos...
Tökéletesen megfogalmaztad az összes problémámat a csajjal. Onnantól kezdve, hogy elkezdte rágni kicsi férje fülét, folyamatosan fel akartam képelni valami kemény tárggyal. Most vagy az evolúció nem működik ebben a világban ("aki hülye, haljon meg"), vagy a hülyék szerencséje tartja életben ezt a szerencsétlent, de hihetetlen, hogy értelmesebb és erősebb karakterek semmiként hullanak, ez meg...
Mondjuk tudom: egyrészt elvileg ő Martin kedvence, másrészt ő képvisel egy adag mágiát a történetben, szóval kitolás lenne a sárkányfanokkal, ha az első fordulóban kiesne. Annyit még hozzátennék, hogy kérdezősködésekből azt szűrtem le, hogy a könyvben jelentősen normálisabb, és legalább nem saját magának rántja a fejére azt a sok katasztrófát. Elvileg. De részleteket nem tudok.

Ha már témánál vagyunk, megosztom egy (lány) ismerősöm Facebookos kiírásait szabadfordításban. :D
"Miért van az, hogy a Trónok harcában annyi jó nőt mutatnak pucéron, de jó pasit alig? Ez igazságtalanság, követelem a nézői jogegyenlőséget!"
Pár héttel később:
"VISSZAVONOM! Nem kell pucér pasi, csak a kedvencemet ne nyírjátok ki!!!!"
:LOL:
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Néz innen valaki PLL-t (Pretty Little Liars)?
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Sherlock III. évad
1. rész: Oké elmenős volt, vissza jött a hős és újból maga mellé állította hűs társát. Mondjuk számomra továbbra is rejtély, hogy angol titkos szolgálat feje miért megy el Szerbiába és miért nem más eszközökkel szabadítja ki a tesót, de tök mindegy.
2. rész: Szerintem az egyik, ha nem a legjobb rész volt a sorozat történetében. De itt is van amit nem értek. Amikor az emberek saját magukat megsebezték akkor hogyhogy nem érzetek semmit? Ez számomra épp annyira érdekes, mint a Poirot történetek közül a Spanyol láda rejtélye.
3. rész: Ez valami borzalom volt. Már az is rossz volt, hogy egyes szereplőknek milyen háttér sztorit kreáltak, de a vége számomra nagyon nem tetszett. Komolyan mi ez? Dr Who, hogy mindig a dalekok legyenek a fő gonoszak?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Androsama »

A The Lottery-t nézi rajtam kívül valaki? Szerintem annyira nem rossz sorozat, simán nézhető. Jó, nem világmegváltó, de annál jobb, mint amennyire fikázzák.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Doctor Who 8x01

(Spoilerek lesznek, aki még nem látta a legújabb részt, de tervezi megnézni, ne olvasson tovább. XD)

Véget ért a háromnegyed éves várakozás és végre túl vagyunk az új Doktor első teljes epizódján. Capaldi szerintem hozta, amit vártunk tőle, ahhoz képest, hogy kb. mindenben Matt ellentéte, szinte már az első részben meg tudtam szokni, mint Doktort. :) (Na jó, azért az a telefonhívás nem csak Clarának, de nekem is jólesett a rész végén... XD) Igazából teljesen rendben volt a rész, csak két dolog zavart:

1. Moffat már másodjára játszotta el, hogy tök izgalmas jelenetnél van vége az előző résznek, majd a problémát offscreen oldja meg. Ilyen volt az is, hogy a The Name of the Doctor résznek úgy volt vége, hogy szemtől szemben álltak a War Doctorral, illetve számomra úgy tűnt, hogy nem lesz olyan egyszerű kijutniuk a Doktor "idővonalából", majd a The Name of the Doctor már kapásból vidám lightos jelenettel indít, Clara épp a suliban tanít, stb. Most is hasonló volt a helyzet, ugye az előző szezonnak azzal lett vége, hogy épp zuhan a TARDIS, viszont ez az epizód már azzal kezdődött, hogy kiköpi őket a dínó, majd utána a szereplők szövegei alapján kellett összeraknunk, hogy mi történt. Költségvetés ide vagy oda, azért szerintem ez elég gáz. Ezek után azt is csodálom, hogy anno, amikor Davidből lett Matt, Moff egyáltalán azt megmutatta, ahogy lezuhan a TARDIS. (Bár többen mondják, hogy elvileg a Sherlock óta csinálja csak ezt, mintha abba minden energiáját beleölné, a DW-be meg csak a maradékot.)

2. Azért milyen "lazán" otthagyta már a Doktor Clarát, amikor bezáródott az ajtó kettőjük között! :dirr: 2 másodpercnyi sonic-babrálás után kijelentette, hogy "semmi értelme, hogy mind a kettőnket elkapjanak", aztán elrohant. Moff ugyan mondta már előre, hogy ez a Doktor lesz az új sorozat első "szemét Doktora", de azért ez egy kissé még így is túl szemét volt nekem. És erre persze lehet mondani, hogy "de később visszajött Claráért álruhában!", persze, de amíg azzal tökölt, Clarát hatszor kinyírhatták volna, ha nem kezd el "játszani" a droiddal. Kíváncsi vagyok, lesznek-e még ilyen húzásai, mert egyébként semmi bajom nem lenne azzal, hogy ezúttal egy idősebb, "vadabb", ijesztőbb, darkosabb Doktort kaptunk, viszont ha a társával sem törődik, az már picit gáz lesz. (Bezzeg a dínó halálán hogy kiakadt... XD)

Ezt leszámítva viszont nagyon jól indult az új szezon, alig várom a következő részt, kíváncsi voltam már egy Tizenkettes Doktor vs dalekok összecsapásra, elvileg most ezt is meg fogjuk kapni. :D (Ja és úgy látom, hogy Moffat harmadjára is előveszi a "vajon ki ez a nő?" történetszálat. XD Legalábbis River Song és Clara után a legutóbbi rész végén megint előjött egy olyan nő, akire máris egy tucat teóriát gyártottak a fanok azzal kapcsolatban, hogy vajon ki lehet. XD)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Természetesen amint lehetett megnéztem az új DW részt. Alább nekem is spoileres lesz a leírásom, szóval csak az olvassa el, aki már látta, vagy nem zavarja, ha lelőnek neki néhány fontos dolgot előre.

Engem nem zavart annyira az új Doktor szemét húzása és picit úgy érzem, hogy segített Clara személyiségét kilökni abból az idegesítőből, amibe beleesett. Szóval akkor rá is térek az én egyik problémámra a résszel kapcsolatban. Clara amilyen aranyos és jó companion volt Tizenegyes társaságában, a rész első felében annyira idegesített. Megérdemelte Strax-tól az újságot. :dirr: Oké, értem én, a Doktor többé nem volt az a jóképű fiatal, akit korábban megismert, de attól még adhatott volna több esélyt Tizenkettesnek. Éppen regenerálódás után volt, ráadásul összezavarodva és nem túl sokat segített azzal, hogy még mindig visszavárta a korábbi Doktort. Az tetszett, hogy megint visszahozták a durvább regenerálódást, Matt esetén kissé enyhének éreztem az egészet. Annak örülök, hogy inkább más irányba fogják vinni a Doktor és a companion kapcsolatát, mondjuk a korkülönbség miatt biztos beszólnának, ha szerelmi viszonyba kerülnének. Így viszont sokkal érdekesebb is lehet a két karakter kapcsolata.
Egyébként itt jön képbe a másik dolog, ami zavart. Elvileg Clara végigjárta a Doktor egész idővonalát, látta mindegyiket és mégis ott kérdezgette, hogy miért lett ilyen öreg. Ezek szerint nem emlékezett rá, hogy csak a néhányszor volt fiatal testben, egyébként idősebb emberként mutatkozott? Viszont Madam Vastra hasonlata a fátyollal ütött rendesen. Persze, ha utólag megmagyarázzák, hogy tényleg nem emlékezhet Clara mindenre a Doktor idővonalából, akkor meg lesz bocsátva ez a baki.

Peter Capaldi egyébként nagyon rulz Doktorként, egy rész alatt teljesen megszerettem. Mondjuk az nagyban hozzásegített, hogy volt az a kis jelenet a végén, amikor mondja Claranak, hogy nézi őt, de mégsem látja. Na, annál a résznél kicsit összeszorult a szívem, mert tényleg igaza volt. A hajléktalannal folytatott beszélgetését pedig egyszerűen zseniálisnak tartottam! Szemöldök... XDDD Meg az ajtó túl unalmas neki. XD Remélem továbbra is lesznek ilyen beszólásai, ezeket nagyon bírtam. Az udvarlása a dinoszaurusznak szintén bejött, bár először csak pislogtam rajta.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Random kérdés: mit tippeltek, mennyire érdemes nekem belevágnom DW-ba úgy, hogy ezzel a szezonnal kezdem? Mint talán emlékeztek a Day of the Doctor körülről, én kb. tisztában vagyok 20 mondatban a franchise-zal, tetszik a koncepció, de nincs kedvem megnézni n+1 szezont. (Sőt még csak az újwho szezonokat sem.) A DotD-t kifejezetten élveztem, és értettem, hogy mi történik. Szal... érdemes? Vagy Moffat által kreált kánon már annyira belterjes, hogy valszeg kapkodnám a fejem a szezon folyamán, hogy most akkor ki, mikor, miért?
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

A Red Vs Blue 12 évada

Még mindig hozzá a szokásos számomra már félig családtagnak számító agyament színvonalat ,kellemes kis misztériummal ,keresztbe kavarásokkal és agyhalott főhőseivel. Ha bele gondolok még középsuli voltam anno mikor az egész elkezdődött el se hittem volna,hogy 10 évnél több évig fogom szeretni ezt lökött bagázsról szóló sztorit. Yay! Kép
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Androsama »

A The Outlander sorozatot nézi rajtam kívül valaki? Nekem nagyon bejön, végre egy korrekt kosztümös sorozat, ami ugyan lassan bontakozik ki, de szerintem simán nézhető. Gyönyörű a környezet, korhűek a ruhák, a beszéd, nagyszerűek a színészek és a történet is tetszetős. Engem az első három epizód meggyőzött róla, hogy végignézzem.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Androsama írta:A The Outlander
Láttam egy cikket, hogy nyelvi továbbképzésen voltak a színészek, hogy hitelesen adják a Gaelic nyelvet. Meg úgy egyébként is, minden szempontból ügyeltek rá a készítők, hogy hiteles legyen.
Válasz küldése