Horror

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

A kör az egy jó film!!! A film után felhívtam anyukámat, hogy már csak 7 napja van! ::jhihi::
Avatar
Sakumo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2004.03.08. 17:37
Tartózkodási hely: mindig ott ahol nem kéne...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sakumo »

Megnéztem a Holtak hajnalát.... Egynek elment.. az a tipikus 10-15 évevvel ezelőtti horrorok stílusát idézte... Az jutott eszembe mikor régen olyan horrort néztünk, hogy még hallani lehet alatta az angol szöveget és arra mondták rá a magyart...^^;; Mindenesetre egy két-poén nagyon jó volt, főleg, mikor a tetőn üzengettek egymásnak. ^________^v
"Nincsenek szárnyaim, hogy fellendüljek a csillagokba. Akármilyen buzgón imádkozzam is... az emberek hátából nem nőhetnek ki szárnyak."
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

"A kör" amerikai változata szerintem nevetséges volt... hmm...a japán viszont annál félelmesebb...
:osscar:
Főleg a nulladik rész... na annál féltem egy kicsit...
Van még egy viccesnek mondható horror, aminek nem tudom a címét magyarul, de angolul Jeepers Creepers... az tecccett...
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Mi tegnap az rthur király című film után megnéztünk egy thrillert, és azt kell mondjam, hogy nekem nagyon tetszett A horrorral szemben sokkal jobban értékelem a thrillereket....mivel általában ( persze nem akarok általánosítani, vannak színvonalas horrorok is) ebben mélyebb történeti szál bontakozik ki mint a horrorokban.
Nos ez a falu című új thriller nem tudom mit mondhatnék róla, de nézzétek meg. :wink:
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Hát igen... elég sok horror van, ami egysíkú/sablonos stb... de láttam már néhány jót is... thrillerekkel kapcs. én nem vagyok túl tájékozott... pl. sokszor elöfordult már, hogy végignéztem egy adott filmet aztan a végén kiderült, hogy thriller volt (mert megneztem az ujsagban...) nemtom, de nekem valahogy nehéz besorolni a filmeket a thriller kategoriába... :?
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

Konomi írta:"A kör" amerikai változata szerintem nevetséges volt... hmm...a japán viszont annál félelmesebb...
:osscar:
Főleg a nulladik rész... na annál féltem egy kicsit...
Van még egy viccesnek mondható horror, aminek nem tudom a címét magyarul, de angolul Jeepers Creepers... az tecccett...
magyarul, aki bújt, aki nem volt a címe
...egyébként énis jobban szeretem a thrillereket a horrornál, mert a horror egy idő után elég egysikú lesz,illetve többnyire már az elején tudja az ember hoyg ugyis mindenkit kinyirnak...
...valamint, mig a horrorban rohadtul megilyed(het)ek egy egy jelenetnél addig a thrillert végig ugy néziem hogy teljesen be vagyok parázva, és rohadt ideg vagyok, de viszont nem ilyesztő...

és aztis itt jegyezném meg hogy "A kör" is thriller...
Sakumo írta:Megnéztem a Holtak hajnalát.... Egynek elment.. az a tipikus 10-15 évevvel ezelőtti horrorok stílusát idézte... Az jutott eszembe mikor régen olyan horrort néztünk, hogy még hallani lehet alatta az angol szöveget és arra mondták rá a magyart...^^;; Mindenesetre egy két-poén nagyon jó volt, főleg, mikor a tetőn üzengettek egymásnak. ^________^v
ennek a filmnek ez volt a lényege mert állítólag a ..jó régi...asszem 80as évekbeli... gonosz halottak című horror 3adik részének a remakje...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Cornell 2004.09.30. 12:18-kor.
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Aki bújt, aki nem... ezaz, köszi!! Thanks to: Cornell...
Meg akarom nézni magyarul is, hogy legyen összehasonlítási alapom szinkronügyileg...
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

Hmm...én horrorr filmeket gyűjtök persze nem megszállotan csak gyűjtök és hát van egy kettő.PL: Ki hallott John Carpenter:A Dolog ( The Thing) című filmjéről.Hihetetlen brutális a film. Azt semelyik TV csatornán nem fogjátok látni soha. Ha mégis lenyomnák akkor a film csak kb 45 perces lenne mert annyi mindent ki kellenne vágni belőle ( a film eredetileg 105 perc ). Na és ki hallott A Texasi láncfűrészes gyilkos című filmről. Én csak az újított változatát láttam ( A Texasi láncfűrészes ). A régi változatban hihetetlen, de igaz a filmben kampón lógó hullák valódiak. Az akori rendező azt mondta, hogy olcsóbb volt igazi hullát venni mint műt. És hát ezért szeretném megnézni nagyon. Ja és a láncfűrészes gyilkos ( Thomas Hewitt ) valóban létezett és gyilkolt. Az új változatt elején és a végén igazi film van amint a rendőr behatol a gyilkos házába ahol megölik a zsekát. Péntek 13. című filmnek csak az első része tetszett. A többi nem ugyanis még az elsőn kívül még 9 része van. Az utolsó már az űrben játszódik. Ezen már röhögnöm kellett. A Rémálom az Elm utcában is csak az első rész volt a nyerő. Mert hát ennek is van még 6 része az elsőn kívül. A Halloween-nek az 1,2,7 része tetszett. A Halloween 8 részes az se rövid. Ki ismeri a Gyerekjáték című filmet. Ez inkább horrorr-vígjáték, mert hát egy baba ami gyilkol nem valami komoly ( Chucky-nak hívják ). :lol: Ja ennek az 5 része most megy az amerikai mozikba majd később lesz itt nálunk. Chucky-nak ott már van felesége ( az is baba! hihetetlen nem?! :lol: ) Na jó elget fecsegtem, de ez van ha valaki kedveli a horrorr filmeket.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

ennek a filmnek ez volt a lényege mert állítólag a ..jó régi...asszem 80as évekbeli... gonosz halottak című horror 3adik részének a remakje...
Nem-nem. Az Evil Dead 3 címe Army of Darkness.
A Dawn of the Dead 1979-ben készült, a kultikus Night of the Living Dead folytatásaként. Van még egy folytatás, a Day of the Dead, és az Élőholtak éjszakájának van egy '90-es remakeje.
A jó hír pedig, hogy 2005 októberében (asszem) ki fog jönni a negyedik (teljesen új) rész, Land of the Dead címen. És ami még szebb, az eredeti trilógia rendezője, George Romero ddolgozik rajta.

Amúgy éppenhogy nincs meg az a fíling az új Dawn of the deadben, ami a régiben megvolt, és a filozófiai mondaniivaló (ne nézzél, komolyan!) is elveszett. Egy másik fórumon így fogalmazta meg valaki a fő külömbséget: "Kevesebb a láncfűrész, de több a shotgun."
Már maguk a zombik is egész mások az eredeti Romero filmek rothadó, coszogó, hullamerev élőholtjaihoz képest. Azért mégis fenntartom, hogy az utóbbi időben futó zombifilmek közül ez a legjobb. A Resigent Evilt simán veri.

Ja, láttam a kört. Hát nem piszkítottam össze magam. Elég uncsi volt.
Ja ennek az 5 része most megy az amerikai mozikba majd később lesz itt nálunk. Chucky-nak ott már van felesége ( az is baba! hihetetlen nem?! ) Na jó elget fecsegtem, de ez van ha valaki kedveli a horrorr filmeket.
A negyedik részben (Bride of Chucky) is van már nője. Én csak az elsőt láttam, de nem tetszett, ezért a további részeket nem is néztem.
Péntek 13. című filmnek csak az első része tetszett. A többi nem ugyanis még az elsőn kívül még 9 része van. Az utolsó már az űrben játszódik.
Az nem a 10. rész, Jason X címen? Meg ott van még a Freddy Vs Jason.
Piracy is charity.
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

De a címe helyes Jason X. Az HBO-n nyomták nem is olyan régen. Én a Freddy vs. Jason-t nem nagyon tekintem folytatásnak. Ebből jött egy újabb ötlet olvastam róla: Boa vs. Python című film. Na vajon melyik óriás mutáns kígyó győz?! Engem most inkább a SAW ( Fűrész ) című film érdekel. Arról szól, hogy két idegen csávó felébred egy fürdőszobában hozzábilincselve a radiátorhoz. Mellettük fekszik egy hulla kezében egy magnóval. Benne egy mély hang mondja, hogy aki megöli a társát az szabad persze mindketten el is szökhetnek, de a csapdákon keresztűl meg persze a gyilkoson keresztül kellenne kijutniuk. Elég jól hangzik. Army of Darkness ( Sötétség serege ) na az egy igen fura film volt. Horrorr a fekete humorral keresztezve. Evil Dead 2 ( Gonosz hallott ) láttam még ami hasonlított az Army of Darkness-re, de nem volt annyi humor benne. Egy házban játszódik és ott fertőződik meg a keze a csávónak. Azon megszakadtam a röhögéstől. :lol: Tényleg a Falu kinek, hogy tetszett? Mert nekem a vége nem nagyon jött be, hogy az egész egy nagy átvágás. Jobban örültem volna ha a szörnyek valódiak lennének. Mindegy ez van. A Resident Evil: Apocalypse nekem nem jött be. Mert ez inkább már akciófilm mint horrorr. Na jó akcióhorrorr film mint a Penge ( Blade ). Na megint jár a pofám. :D :D
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Egyébként visszatérve a The Thing-re. Én is baróra rajongok a horrorfilmekért, de nekem az már egyáltalán nem brutális. Szerintem inkább nagyon régi. De ettől függetlenül alig vártam hogy megnézhessem és nem is csalódtam sokat. Aki szereti a horrorfilmeket az egyiket sem hagyhatja ki. Ezért lesz jó a Szilveszter! :lol: :lol: :cool:
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

wolfi írta:akcióhorrorr film mint a Penge ( Blade )
ROTFLOL :dirr:
Annak a(z egyébként elég selejtes) filmnek annyi köze van a horrorhoz, mint a Final Destination-nek. :dirr: Maradjunk annyiban, hogy akció. :P
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

A Végső állomásról azt olvastam, hogy horrorr-vígjáték. Fura mi? De ezen már nem lepődtem meg, mert a haverom meg azt olvasta az X-aktákról, hogy sci-fi-dráma. Ez még furább volt. :lol:
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

wolfi írta:olvasta az X-aktákról, hogy sci-fi-dráma. Ez még furább volt. :lol:
Szerintem nem... :) az utsó két évad aztán tényleg dráma X______X

Pl. a tegnap Frankensteint is horror-sci-fi-nek írta... na, szerintem egyik sem :dirr: az meg inkább dráma volt :)
Amúgy kedvenc "horrorfilmem" az Interjú a vámpírral, paródiák közül Drakula halott és élvezi :D
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

wolfi írta:...mert a haverom meg azt olvasta az X-aktákról, hogy sci-fi-dráma. Ez még furább volt. :lol:
Ez a haverod én lennék? :D
Mondjuk úgy hogy Tonic....a haver nem tetszik nekem.

Amúgy az ilyen drakulás meg vámpíros filmek mostanság elég gyérre sikerülnek. Meg nekem nem nagyon jönnek be. Huhh ma este aztán kijut nekem a filmnézésből.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Az a baj, hogy jó horrorfilm alapból kevés van... egy ujjamon meg tudnám számlálni őket... és a baj, hogy ha gyenge egy horrorfilm, akkor inkább nevetést vált ki belőlem nem félelmet XDDD
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Ayanami írta:Amúgy kedvenc "horrorfilmem" az Interjú a vámpírral
Én azt először könyvben olvastam, aztán filmen láttam. Szerintem semmi köze a horror műfajhoz, de maga a könyv nagyon erősen konvergál az igazi szépirodalmi művek színvonalához. Nekem nagyon tetszett a film is, ettől eltekintve.
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Ayanami írta:Az a baj, hogy jó horrorfilm alapból kevés van... egy ujjamon meg tudnám számlálni őket... és a baj, hogy ha gyenge egy horrorfilm, akkor inkább nevetést vált ki belőlem nem félelmet XDDD
Teljesen egyet értek. És ez velem is így van.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Yukimura írta:
Ayanami írta:Amúgy kedvenc "horrorfilmem" az Interjú a vámpírral
Szerintem semmi köze a horror műfajhoz
Ezért írtam idézőjelbe ^^ szerintem sem igazán az... ez is olyan drámai valami, mindenesetre nagyon szeretem *_______*
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

ha jó horror filmet akartok nézni akkor nézzétek meg a magasfeszültséget! nagyon állat , durva, és mutatnak benne mindent, minden full vér, és brutál és a történet is jó, nem csak az hoyg megyünk és ölünk...
Kép
Avatar
SZEL
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.08.12. 20:57
Tartózkodási hely: Mikor hol

Hozzászólás Szerző: SZEL »

Nem olyan rég láttam a Csontokat. Nem ajánlom senkinek. Nem azért, mert nagyon durva hanem azért mert nagyon sz*r lett. Mellesleg még nem láttam a Ragyogást, de aztmondják hogy nagyon durva. Ez igaz?
Az ember felelős, a saját élete és jövője alakításáért.
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Nos, én most várom a silent hill megfilmesítését, bár nem tudom mennyire fogják elrontani vele a játék, vagy akár egész silent hill hangulatát... Amiket eddig láttam és tetszett, az a "Rémálom az Elm Utcában" sorozat, A kör, Péntek 13 és stb... Bár igazán egyiktől sem ijedtem meg...
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

SZEL írta:Mellesleg még nem láttam a Ragyogást, de aztmondják hogy nagyon durva. Ez igaz?
Igaz bizony. Mindemellett egy zseniális film (nekem a kedvencem :cool:) , minden horror-kedvelőnek csak ajánlani tudom. :thumb:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

Rage írta:
SZEL írta:Mellesleg még nem láttam a Ragyogást, de aztmondják hogy nagyon durva. Ez igaz?
Igaz bizony. Mindemellett egy zseniális film (nekem a kedvencem :cool:) , minden horror-kedvelőnek csak ajánlani tudom. :thumb:
már én is régóta meg akarom nézni de sajnos nem akadt még a kezem közé...egyébként a stephen king filmek álltalában azért jók szoktak lenni...
Kép
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Stephen King filmek? Még szép hogy jók! :cool:
A rémálom az elm utcában nekem is bejött...de úgy igazából csak az első részek.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Válasz küldése