A+ / Animax

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Konomi írta:a félreértések elkerülése végett én az erdetit nem nevezem szinkronnak, hanem az az... eredeti :lol:
...szinkron. Mivel az is szinkron, csupán az volt előbb. ;-)
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Szóval az eredeti szinkron számomra -általában - jobban bejön, de lássuk be igenis vannak azért megfelelő hangok amik megközelítik a jó színvonalat...mégha kevés is, de magyarban is akad...egy-kettő.

Amúgy nálunk a mai napig nincsen A+., hogy témához is szóljak.Sőt fokozandó örömteli perceimet mostmár Cherry music sem megy helyette látok fekete háttér elött egy igen figyelemreméltó piros csíkot amin a nem fogható, avagy rossz jel aktvan semmitmondó szöveg látható...hiszen látom hogy nem látok semmit.
Majd szóljatok ha A+-on Bleach avagy Chrno Crusade menne, mert akkor majd érdemes lesz utánajárni mikor lesz nálunk is...addig meg marad ami marad... :cool: :wink:
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ynah írta: igenis vannak azért megfelelő hangok amik megközelítik a jó színvonalat...mégha kevés is, de magyarban is akad...egy-kettő.
Hat szerintem hangok nagyon jok vannak, es kis beleelessel nagyon is jol tudnak jatszani; a baj inkabb a forditassal es a rendezessel szokott lenni.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

mufurc írta:a baj inkabb a forditassal es a rendezessel szokott lenni.
Hát igen...
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

annyira offtopic hogy csak nahh...gommen a "rendteremtőlk felé". Azt akartam lényegében az előző hozzászólásommal ecsetelni, hogy elhiszem, hogy itt mindenki rajongó ésatöbbi imádjuk a műfajt legyen az anme vagy manga, bár jelenleg inkább az elöbbiről van szó, de...
Nem kellene egyből maximalistának lenni ezekel az emberekell kapcsolatban. Elvégre nem volt eddig túl sok lehetőségük arra, hogy megismerjék ezt az oldalát a világnak és azért világot írokmert az anime és manga szeretetéhez aktívan hozzájárul némi minimális tudás a Japán világról, ezeknek születéséről..tehát úgy gondolom, hogy ez ahogyan páran itt kezelik ezt a témát igen érthető ( hiszen a maximalisták viszik előre a világot vagy mi a szösz ) de azért el kellene indulni valahonnan.
Az alapanyag, a hangok igenis megvanak, de egy nyugati világban felnőtt ember mint nálunk az átlag szinkronszínészek akik eddig csak mesefilmekkel találkoztak és fogalmuk sincsen erről az egészről..szóval ne várjuk hogy seiyuu-ként megtestesítsenek egy teljesen más kultúrából átszakadt "színészt" mint pl Inuyasha vagy Lina Inverse...
Ennyit akartam nahh... egyébként munkatársnőmnél voltam tegnap és náluk van A+. Meg kell mondanom kezdetnek igenis jó alap,hogy van egy adó ahol már van élettere az anime-oknak.
Off vége...gommen.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nekem nincs A+-om. Eddig úgy volt, hogy Minimax után a Cool TV jött, de most mivel ugyanoda rakták be az A+-ot, 8 után már csak hibaüzenetet ír ki, így most Cool TV-t se nézhetek. Szóval a magyar Slayers is odavan... Bár nem mintha túl nagy baj lenne, egyrészt a szinkron ..., másrészt nem szeressem a sorozatot.
Avatar
Alucard: master of dark..
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2004.12.23. 20:36
Tartózkodási hely: Györ-Moson-Sopron

Hozzászólás Szerző: Alucard: master of dark.. »

Na, szóval! Kinek van A+ csatornája? És akinek van az legyen szíves írja oda, hogy melyik megyében lakik. Kösz. ::jsmile::
Arucard the immortal one.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Nekem. JászNKSZ
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
SZEL
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.08.12. 20:57
Tartózkodási hely: Mikor hol

Hozzászólás Szerző: SZEL »

Nekem eddig volt A+om, de nemtudom mien okból kifojólag már nem fogom, pedig utánna mindíg egy zenecsatorna szokott lenni és az meg is maradt, csak az A+ marad ki. Nem tudom miért.
Az ember felelős, a saját élete és jövője alakításáért.
Avatar
Alucard: master of dark..
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2004.12.23. 20:36
Tartózkodási hely: Györ-Moson-Sopron

Hozzászólás Szerző: Alucard: master of dark.. »

Ayanami! Neked mikor szokott kezdödni az A+?
Arucard the immortal one.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Öööö...nem szoktam nézni, de szerintem 8-kor... fél 9-kor már tuti megy, mert mindig megnézem az Inuyasha openinget :)
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Én Baranyában lakom, és eddig mindig volt(20:00-tól...kb 23:valameddig). Nem tudjátok, hogy bővül-e még a kínálat?Ez az egész szinkronos vita hülyeség, ez van, és kész!A legtöbb anime beszerezhető minden nyelven...legalább is elég sok félén...akinek nem jön be a magyar, nézze meg portugálul! Nekem egyetlen bajom...nem is... két bajom van vele:1-MI A VÉRES MANÓSAPKA MIATT NEM KÉPESEK FELFOGNI, HOGY NEM MANGA?! HANEM ANIME! Aki készít egy anime profilu csatornát, igazán utánajárhatna, hogy mi az anime! 2-Az a Mary-Kates baromság mi a...........fenét keres ott???
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Anime nyilvánvalóan beszerezhető többféle nyelven, de pl. számomra csak japánul élvezhető... nem tehetek róla... ^^ a manga/anime fogalomzavar már akkor megmutatkozott itt, mikor egy kedves bácsi eljött legutóbbi animenapra beszámolót tartani a+-szal kapcs. és elkövetett egy kisebbfajta nyelvbotlást, minek tárgya hasonló volt... hogy még most sem tisztázódott mindez, nyilván az idő hibája, majd megoldódik... ^^
Más: nem feltétlenül kell leszólni valamit azért, mert nincs köze a hőn szeretett témához... szerintem az Olsenlányos műsor igenis jó, bár én különböző okokból kissé elfogult vagyok irányukban... ^^
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Konomi írta: Más: nem feltétlenül kell leszólni valamit azért, mert nincs köze a hőn szeretett témához... szerintem az Olsenlányos műsor igenis jó, bár én különböző okokból kissé elfogult vagyok irányukban... ^^
Itt most nem arról van szó, hogy jó-e vagy sem. Itt arról van szó, hogy NEM anime, legalábbis nem japán rajzfilm. Ha valaki indít egy japán rajzfilm profilú csatornát, illene csak azokat adni rajta. Én mondjuk nem támadom, sose láttam egyet se, sőt A+ - om sincsen, de a sorozat se érdekel ^^.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MaKo 2005.01.19. 15:32-kor.
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

áááá nem vágom miért kell fikázni a szinkront a forditók nem fogják odairni mijen érzelmi töltése legyen ennek meg ennek a szónak felesleges ezzel foglalkozni amig mary kate meg ashly megy egy ANIME csatornán elöbb ezt kéne kiritani onnan van ezeknél 10000x roszabb szinkron a magyar sakura roszabb már nem is lehettet volna... :crazyy:
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

Én mind Szolnokon mind Székesfehérváron otthonvagyok, és egyik helyen sincs A+, sőt még az a Cherry Music, vagy mi se jön be.
Mitől függ hogy hol van és hol nincs? Tegnap este végigpörgettem a sávokat, de még csak hozzá hasonlót se találtam.

Egyébként miért van az tényleg hogy csak annak jön be akit nem is érdekel?
Avatar
Alucard: master of dark..
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2004.12.23. 20:36
Tartózkodási hely: Györ-Moson-Sopron

Hozzászólás Szerző: Alucard: master of dark.. »

Ezt én is szeretném tudni!

Amúgy akinek van A+ az milyen szolgáltatónál van?
Én irtam a UPC-nek és azt mondták, hogy:
Sajnálattal értesítjük, hogy az Ön által említett A+ csatorna nem szerepel a UPC Magyarország egyik csatorna kiosztásában sem.
:mad:
Na szóval ez van. Lécci irja meg egy A+ nézö, hogy milyen szolgáltatónál van! Örök hálám! Kösz. :D
Arucard the immortal one.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

PR-Telecom Rt.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Alucard: master of dark..
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2004.12.23. 20:36
Tartózkodási hely: Györ-Moson-Sopron

Hozzászólás Szerző: Alucard: master of dark.. »

Akkor már értem nekem míért nincs.
Francba. A UPC belehúzhatna.
:mad: :!:
Arucard the immortal one.
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Konomi írta:
Más: nem feltétlenül kell leszólni valamit azért, mert nincs köze a hőn szeretett témához... szerintem az Olsenlányos műsor igenis jó, bár én különböző okokból kissé elfogult vagyok irányukban... ^^

Mi jó benne? A grafika? A sztori? A zene? A humora? ::jhuh:: Ezt te sem gondolod komolyan! Azért szólom le, mert nem a Minimaxon, hanem az A+on van! Ez még a leggagyibb amerikei rajzfilmek közt is sz*r! Nem az animek miatt lesznek készek a kiskölkök, hanem ezektöl! :lol:
Kép
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Éppen tegnap kellemetlen dolog történt velem ::bawl:: számomra az elkövetkezö idök A+ mentesek lesznek szánalmas településem EGYETLEN kábelszolgáltatoja 8:01-kor bejelentette hogy bocs nincs jogod ezt a televiziósávot használni most nagyon szomorú vagyok ::bawl:: ::bawl:: ::bawl:: (ez nekem kelllemetlen...) segitsetek hogy juthatnék a következö animék további részeihez:inuyasha,slayers..... elöre is kösz.... ::jeye::

-----
Tokubei írta: Mi jó benne? A grafika? A sztori? A zene? A humora? ::jhuh:: Ezt te sem gondolod komolyan! Azért szólom le, mert nem a Minimaxon, hanem az A+on van! Ez még a leggagyibb amerikei rajzfilmek közt is sz*r! Nem az animek miatt lesznek készek a kiskölkök, hanem ezektöl! :lol:

EZ bizony igy igaz ::jsmile:: az még a NAGY amerikai gagyik közt is a silányabbik fajta volt tokubei-nek egy jó mondata a "ezt öszehasonlitásnak rakták be" ::are:: ::are::
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

To Tokubei: :dirr: nekem megvan rá a személyes okom, amit nem kötök az orrodra, mert úgysem érdekelne, meg mert semmi közöd hozzá, de sztem le is írtam az elöbb... mármint céloztam rá, mikor azt írtam, hogy elfoult vagyok irányukban... továbbá igaz, hogy nem japán a cucc, de nem írták ki, h A+ = csakis japán animékkel foglalkoz csatorna... juteszembe minek a rövidítése az "A"? (ha vminek a rövidítése egyáltalán...) Mert ha "anime", akkor sem kizárólag japán dolgokról van szó, mert a japánban használatos "anime" szó jelentése animation... namost akkor döntse el mindenki... ^^ egyébként meg ha nem tetszik, akkor nem kell nézni... nem kötelez semmi ^^... ja, hogy eddig sem nézted? Akkor meg miért fikázod?
Tokubei írta:Nem az animek miatt lesznek készek a kiskölkök, hanem ezektöl!
Kiskölkök meg ne nézzenek animéket... ^^
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Konomi írta:. továbbá igaz, hogy nem japán a cucc, de nem írták ki, h A+ = csakis japán animékkel foglalkoz csatorna... juteszembe minek a rövidítése az "A"? (ha vminek a rövidítése egyáltalán...) Mert ha "anime", akkor sem kizárólag japán dolgokról van szó, mert a japánban használatos "anime" szó jelentése animation...
Jah, csakhogy Magyarországon vagyunk, ahol (mint ahol mindenhol máshol is, kivéve Japánban) az anime szó JAPÁN rajzfilmet jelent. Az egy dolog, hogy Japánban az animét minden rajzoltra értik, de itt Magyarországon nem. Azt hiszem elég egyértelmű, hogy az A+ japán rajzfilmekre specializálta (legalábbis igyekszik) magát, ezért furcsállom, hogy beletettek egy ilyet is. Ezt a Cartoonon, vagy akármelyik másik szombat délelőtti rajzfilm összeállításba is beletehetnék.
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Konomi írta:egyébként meg ha nem tetszik, akkor nem kell nézni... nem kötelez semmi ^^... ja, hogy eddig sem nézted? Akkor meg miért fikázod?
^^
Arra nem gondoltál, hogy miután megnéztem egyet, már levontam a következtetéseket?... ::jumph:: Mindegy ez egy szabad ország...nézzed ha akarod ::vic::
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

To Mako: hehh... tehát akkor az "A" betű az anime szó rövidítése lenne... már ahogy a postodból kihámoztam...

To Tokubei: lol... hát ha te egy rész után el tudod dönteni, h milyen az adott cucc, akkor gratulálok... ^^
Válasz küldése