Kedvenc író, költö

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Költő: Ady, Poe, Kassák
Író: Poe, Kosztolányi, Karinthy, Orwell, Bradbury
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

matsuo-chan írta:nagyon bírtam még Örkény 1 perces novelláit : ))
Örkény egyperceseit én is szeretem. Kedvenc költőm és íróm? Mindig más. Most éppen Rainer Maria Rilke a kedvenc költőm. Íróm? Nem tudok választani, rengeteg zseniális művet olvastam és lehetetlen egyre azt mondani, hogy ez AZ. Egy örök favoritom Az időutazó felesége Audrey Niffenegger-től. Nem éppen tartozik a klasszikus szépirodalomi művekhez, de véleményem szerint remek egy történet. Lebilincselő, kicsit fura, rengeteg érzelemmel, vágyakozással, aggódással a másik iránt, és félelem, hogy esetleg elveszítjük a másikat...

Nagy kedvenc még Robert Merle: Mesterségem a halál, A sziget, Állati elmék, Védett férfiak. Mind nagyon tetszett.
John Fowles: A francia hadnagy szeretője, Jane Austen, Margaret Mitchell: Elfújta a szél, Jane Eyre (Brontë, Charlotte), Légy hű magadhoz (Knight, Eric) Ez is nagyon kedves a szívemnek ^^, Száz év magány (García Márquez, Gabriel), Virágot Algernonnak- Daniel Keyes, Vörös és fekete- Stendhal.
Egyelőre ennyi jutott eszembe, elég vegyes felhozatal, de mindenevő/ olvasó vagyok. ^^
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Kiharu írta:Az időutazó felesége Audrey Niffenegger-től. Nem éppen tartozik a klasszikus szépirodalomi művekhez, de véleményem szerint remek egy történet. Lebilincselő, kicsit fura, rengeteg érzelemmel, vágyakozással, aggódással a másik iránt, és félelem, hogy esetleg elveszítjük a másikat...
Tényleg, az nagyon jó, csak nem jutott eszembe, mert nézegettem a polcon, hogy mik is amiket nagyon szerettem, ez meg kölcsön van adva... :D
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Juujjjjjj! Valaki aki ismeri és szereti! Nagyon örülök én ám neked! Alig találkoztam eddig olyan emberrel aki egyáltalán ismeri ezt a könyvet. ::jhihi:: ::jthrill:: ::japhaha:: ::hehe:: És az én példányom is épp kölcsön van adva. :P
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Van, kettő is, mégpedig egyik a másik példaképe :o

Edgar Allen Poe

Howard Phillips Lovecraft

Az utóbbi írásait nagyon megkedveltem az elmúlt fél évben.
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

HellRaiseR írta:Howard Phillips Lovecraft
Van egy könyvünk, az a címe, hogy Angolszász rémtörténetek. Évekkel ezelőtt, amikor megtaláltam itthon, még aznap délután/este ki is olvastam. Lovecraft-nak három története is benne van. A háromból kettő elég nagy hatással volt rám, többször is elolvastam őket azóta, és ezek hatására a neten is kerestem Lovecraft írásokat. Hátborzongatóak. De a "kedvencek" a könyvben vannak.
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Kiharu írta:Juujjjjjj! Valaki aki ismeri és szereti! Nagyon örülök én ám neked! Alig találkoztam eddig olyan emberrel aki egyáltalán ismeri ezt a könyvet. ::jhihi:: ::jthrill:: ::japhaha:: ::hehe:: És az én példányom is épp kölcsön van adva. :P
:D Általában úgy szoktam könyvet venni, hogy na odaállok az Ulpius polchoz, elolvasgatom a könyvek hátulját, és ami megtetszik, azt megveszem, és ha még marad pénzem, akkor körbenézek a bolt többi részén is :wink: Így leltem rá az IdQutazó feleségére is :D meg egy csomó más jó könyvre is :D
Bár mostanában a könyvásárlási szokásom a csak Murakami Harukit veszek mert még nincs meg mind irányba ment el :D
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Yuriko-chan írta: Hátborzongatóak.
Nem hiába nevezik az egyik legnagyobb rémtörténetírónak.
Az egyik Összes műve kötete elején ott van kifejtve, hogy mi a különbség horror és rémtörténet között. :wink:
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

marci_attila írta::D Általában úgy szoktam könyvet venni, hogy na odaállok az Ulpius polchoz, elolvasgatom a könyvek hátulját, és ami megtetszik, azt megveszem, és ha még marad pénzem, akkor körbenézek a bolt többi részén is :wink:
Én is mindig az Ulpius-ház polcát nézem meg legelőször. XD Így akadtam rá a Battle Royale-ra. Igaz ez a könyvhét keretén belül történt Pécsett, de akkor is ez volt az első bódé amihez odamentem.
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Nos, az egy szinten lévő rengeteg kedvenc íróm között kicsit mindig kiemelkedve állt Dosztojevszkij. Mostanság azonban Beckett úgy tűnik, elfoglalta a helyét. Micsoda izgalmas verseny! :cool:

Amúgy meg olvassatok Beckettet.. a Godot is jó, de ha már ütős dráma, nálam az Endgame viszi a pálmát. (Végjáték/A játszma vége magyarul)

Ja és Jeanette Wintersont is nagyon megszerettem mostanában. Aki vmi elszálltra vágyik, olvassa el a Passiont (A szenvedély). Kortárs angol írónő.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Kedvenc költőm nincs, nem nagyon rajongok a versekért.
Kedvenc íróm: Stephen King
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Akárcsak a barátnőmet hallanám :D Pont tegnap vett a szülinapjára egy Stephen Kinget :D
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

Hát nekem is van/volt jónéhány kedvenc íróm, és a lista folyamatosan bővül. De a legjobbak, akik perpill eszembe jutnak: Coelho, Mikszáth, Kafka, Szabó Magda, Örkény István, meg sok írótól egy-egy könyv.
Költők: Ady, Radnóti, Rimbaud meg általában a 20.század.
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

szavaidbol arra következtetek h lány vagy XD ugyanis nem hiszem h sok pasi olvas coelho-t. mellesleg én is nagyon birom. csak 2 könyvet olvastam tőle, de sztem mind2 szuper volt.
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Darken
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2007.07.08. 22:44

Hozzászólás Szerző: Darken »

Kedvenc költőim: Shelley, Kölcsey, Vörösmarty, Petőfi, Arany, általában a romantikusokat nagyon szeretem. Nem csak költészetben, hanem festészetben is. Byront is bírtam, de neki inkább az élete volt érdekes, nem a költészete. :-P Petőfi költészetének szerintem legszebb korszaka a Felhők versciklus, de szeretem a tájköltészetét is. A népköltészetét már kevésbé. Kedvelem még Tóth Árpádot is, saját versei is nagyon jók, de fordításai különösen jól sikerültek.

Kedvenc íróim: J.K.Rowling, sztem őt nem kell bemutatni :D . Szeretem még Jókait, Jane Austent és az oroszok között is találni nagyon jókat.
"Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos."
"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztos, hogy botokkal és kövekkel." - A. Einstein

"Álmomban két macska voltam és egymással játszottam."
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

matsuo-chan írta:szavaidbol arra következtetek h lány vagy XD ugyanis nem hiszem h sok pasi olvas coelho-t. mellesleg én is nagyon birom. csak 2 könyvet olvastam tőle, de sztem mind2 szuper volt.
Talált, süllyedt ::vic:: Azt mondjuk nem tudom, hogy hány pasi olvas Coelhot, de pl a barátom is szereti. Szerintem inkább érdeklődésfüggő, aki szeret filózgatni, az szeretheti. Én is csak 3 könyvet olvastam, de azok alapján az összeset szeretném ::jeye::

Hja, és Márait kihagytam, bár ő kicsit kilóg a sorból, mivel eddig még nem olvastam túl sok mindent tőle, de azok az írásai, amikkel eddig találkoztam, nagyon tetszettek. Meg valahogy az egész filozófiája, ami átjön belőle.
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Rájötem h tecc Kosztolányi és Karinthy.:)
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Darren Shan, Darren Shan, Darren Shan, aztán Dan Brown (nem csak a Da Vinci-kód miatt, a többi is fantasztikus, nem tudom sorrendbe rakni őket, mindegyik ugyanolyan jó -> a Megtévesztés foka egy picit lemarad, nagyon lassan indul be)
Ittenhoniak közül pedig Radnóti Miklós és Karinthy Frigyes urak.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Hanon írta:Darren Shan
Az egyik barátnőmnek megvan az egész vámpíros sorozat. Én is elolvastam, mindig alig vártam a következő könyvet. Az utolsó kötet végén olyan furcsa volt, hogy nincs tovább... Te olvastad az új sorozatot is? Valami démonos, ha minden igaz. Én csak valamelyik könyvnek a borítóját láttam, de tök durván nézett ki.
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Yuriko-chan írta:Te olvastad az új sorozatot is? Valami démonos, ha minden igaz. Én csak valamelyik könyvnek a borítóját láttam, de tök durván nézett ki.
Sajnos igen :neutral: Elég gyér, nagyon látszik az erőltetett stílusán, hogy gyerekeknek ír, nekem abszolút nem tetszik :?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Kedvenc író, költö

Hozzászólás Szerző: anubys »

Kedven írópárosom (Margaret Weis és Tracy Hickman) új sorozatba kezdett, Dragon Lance: The Lost Chronicles címmel.
Az első két kötet már meg is jelent Dragons of the Dwarven Depths és Dragons of the Highlord Skies címen. Egyenlőre még nem olvastam el őket, de a korábbi műveik alapján ez is kiváló lesz. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ronja
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.10.03. 11:50
Nem:
Tartózkodási hely: Vadon
Kapcsolat:

Re: Kedvenc író, költö

Hozzászólás Szerző: Ronja »

ez érdekesnek hangzik, mindjárt rá is keresek:) én is nagyon szeretem őket.
"I believe in miracles... They happen every day"
Avatar
Renshi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.07.20. 14:24
Nem:
Tartózkodási hely: Jigoku

Re: Kedvenc író, költö

Hozzászólás Szerző: Renshi »

kedvenc írók : Meg Cabot, Darren Shan
kedvenc költő: Romhányi József, Ady Endre, Petőfi Sándor
Kép
Van értelme az olyan szárnynak is mely nem képes repülni, mert magában hordozza azokat az emlékeket, mikor még képes voltak rá.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Kedvenc író, költö

Hozzászólás Szerző: Andro »

Írók: Banana Yoshimoto, Anne Rice, Darren Shan, J.K.Rowling, J.R.R. Tolkien, Maurice Druon, Orwell, Golding, Szabó Magda, Gárdonyi Géza.
Kép
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Re: Kedvenc író, költö

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

H.P.Lovecraft, Csáth Géza, Verne Gyula, Elek István, József Attila, Stephen King, Sun Tzu, Macuo Basho, Martin Heidegger.
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Válasz küldése