Light Novel

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Androsama
Szakértő
Szakértő
Nem:
Kapcsolat:

Re: Light Novel

Hozzászólás Szerző: Androsama » 2018.02.27. 09:14

Mostanában én is rábuktam az light-novelekre. Jó, az eddigi kettő, amit kiolvastam, az az Ai no Kusabi, valamint a "Macaron Daisuki na Onnanoko ga Dounika-Kounika Sennen Ikitsuzukeru Ohanashi." c. egy kötetes novel. Mindkettő nagyon tetszett.

Amiket jelenleg olvasok:

- Guang Zhi Zi (kínai light-novel)
- MA Series (Kyou Kara Maou anime eredetije)
- Violet Evergarden (nekem nagyon bejön)
- Mahou Shoujo Madoka Magica (folytathatnák már az angol fordítást!)

Meg van még egy pár, amit most feltettem listára. Venni nem veszek, online olvasom őket Novelplaneten. Anno nem is érdeklődtem irántuk, de mostanában valahogy érdekelni kezdtek a light-novelek és eddig nem bántam meg egyik választásomat sem. :)
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép

Ricz
Sensei
Sensei
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2018.04.05. 13:45

No Game No Life

Az első kötetet olvasom, 6-ig vettem meg, illetve a következő kötetek elő vannak rendelve. Egyelőre sok újat nem mutat a sorozathoz képest. Annak idején valami olyasmit mondtak, hogy "nem ennyire ecchi, mint a sorozat", ami fura, mert vannak egész komoly beszólások, elszólások, kommentárok benne, amelyek azért rezgetik a lécet. Na meg néha egy pici negyedik fal döntögetést is lehet olvasni a karakterek részéről, főleg Sora és Shiro, akik úgy viselkednek, mintha egy játékban/regényben/filmben lennének (ez különösen igaz, amikor a korhatárosságról beszélnek). Talán majd később tényleg olyanba fordul. Viszont meglepően könnyen olvasom. A Bungaku Shoujo vagy a Spice and Wolf light novelek se mentek ilyen könnyen, mint ez. Dunno why, talán a kicsit szabadabb stílus, vagy mert egy fokkal könnyebben érthető, vagy mert az első kötetet a sorozat első 3-4 részében dolgozták fel, passz.

Androsama
Szakértő
Szakértő
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Androsama » 2018.04.06. 07:36

Én is szívesen vennék light-novelt, csak nincs kedvem 3000-4000 forintokat kifizetni értük/kötet. Ahogy néztem ennyibe kerülnek forintra átszámítva + szállítási költség. Így marad az online olvasás. ::jeye::
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép

Ricz
Sensei
Sensei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2018.04.06. 12:14

Androsama írta:
2018.04.06. 07:36
Én is szívesen vennék light-novelt, csak nincs kedvem 3000-4000 forintokat kifizetni értük/kötet. Ahogy néztem ennyibe kerülnek forintra átszámítva + szállítási költség. Így marad az online olvasás. ::jeye::
Bookdepository-n ritkán van 3500 felett egy kötet (a legolcsóbb is ~2000, de nagy átlagban ~2800 forint, ami meg 3500 felett van, az keménytáblás kötésű, mint az Overlord), viszont szállítási/postázási díj nincs. Csak egy protip: ne akarj tőlük semmit se ünnepek vagy hosszú hétvége előtt 8-10 nappal rendelni, mert akkor magyarposta történik.

-OJ-
Sensei
Sensei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: -OJ- » 2018.04.06. 18:47

Nálam az eddigi nyomtatott LN állomány

Suzumiya Haruhi (keményfedeles kiadások): 1-11 - elolvasva: 1-6
Overlord (keményfedeles kiadások): 1-6 - elolvasva: 1-6
Goblin Slayer: 1-4 - elolvasva: 1-3
Death Match: 1-4 - elolvasva: 1-3
Re:Zero: 1-4 - elolvasva: 0
KonoSuba: 1-3 - elolvasva: 0
Rising of the Shield Hero: 1-8 - elolvasva: 1-4
Youjo Senki: 1-2 - elolvasva: 0
Sword Art Online Aincrad Arc: 1-2 - elolvasva: 1-2
Sword Art Online Progressive: 1-4 - elolvasva: 1-4
Accel World: 1-6 - elolvasva: 1-4
Ore Ga Iru: 1-3 - elolvasva: 0
No Game No Life: 1-6 - elolvasva: 1-6
Hataraku Maou-sama: 1,3 - elolvasva: 0
Spice & Wolf: 1-18 - elolvasva: 1-7
Az idő felett járó lány 1
Shinkai Makoto: Your name

Ricz írta:
2018.04.06. 12:14
Bookdepository-n ritkán van 3500 felett egy kötet (a legolcsóbb is ~2000, de nagy átlagban ~2800 forint, ami meg 3500 felett van, az keménytáblás kötésű, mint az Overlord), viszont szállítási/postázási díj nincs. Csak egy protip: ne akarj tőlük semmit se ünnepek vagy hosszú hétvége előtt 8-10 nappal rendelni, mert akkor magyarposta történik.
+1
Emellett rendre kapsz tőlük 10%-os engedmény kuponokat. Ha ezt olyankor váltod be, mikor egyébként is van ~20% kedvezmény egy könyvre, az máris 30%-kal olcsóbb lesz. Artbookokat mindig ezzel veszek, de a drágább Overlord / Prison School / Bride's Story köteteknél is jól jön.

Válasz küldése