Mit olvasol mostanában?

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Neil Gaiman: Sosehol

"Posztmodern punk tündérmese." "London és ami alatta van." (Hogy a borító hangzatos szövegeit idézzem.)
Amúgy nagyon jó kis sztori, a kellemes kikapcsolódás garantált. Jó jellemrajzok, karakterek, történet. Aminek reálisnak kell lennie (pl Richard reakciója a megváltozott helyzetére), az nagyon is az, aminek mesének kell lennie (pl. a föld alatti London és népe bemutatása), az tényleg mese.

Ajánlom mindenkinek, akinek néha hiányoznak a mesék, de szereti az egyediséget és jóféle humort is.
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Na még a fórumkimaradás alatt elolvastam Le Cléziotól a Lázat, a harmadik történetet nem értettem, a negyedik nagyon jó volt, az első kettő pedig nem tetszett, különösen az első. De a negyedik miatt mindenképpen érdemes volt :D

Most olvasom a Taikót, már majdnem a végén vagyok. A hibái hasonlóak a Muszasiéhoz (leszámítva a hülye mindig elkerüljük egymást, pedig mindig ugyanott vagyunk dolgot, szerencsére itt nincs olyan, és a szerelmi szál se olyan elbénázott, mint a Muszasiban). Szóval összességében nem rossz.
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

marci_attila írta:Most olvasom a Taikót
Pont a múlt héten szemezgettem vele egy kirakatban.
Érdemes megvenni? A Musashi minden hibája, és blődsége ellenére élvezetes volt számomra.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: outsyder »

beleolvastam Andrew S. Tanenbaum Számítógép-hálózatok-jába, meg olvasgatnom kéne az Operációs rendszerek-et is, de hát azokat a könyveket nem embereknek találták ki... @_@
Kép
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Háááát, azért szerintem érdemesebb kapmi a Taikót, mint venni :D
Ami most épp zavar benne, az a nagy másikat eszményítem - magam fikázom, nagyon nagyon sokszor :D És a "jó" oldalon mindenki csodálatos ember, zseni, meg bölcs, és már szinte szent, és ha még hülyének tűnik is, az azért van, mert olyan bölcs, hogy annak tetteti magát az ellenfél megtévesztésére, és olyan őszinte, hogy ettől mindenki meghatódik, stb stb. A "rossz" oldalon mindeki hülye, vagy ha okos és bölcs, és olyan, mint az előző mondatban szereplők, akkor meghatódva a főszereplő őszinteségétől, és zsenialitásától meg mittudomén még mitől át is áll az oldalára. Ez 700 oldal után picit idegesít :D

Szóval most épp ezek jutnak eszembe róla :D Egyébként jó, és nem is olyan drága ilyen hosszú könyvért :vigyor: És azt, hogy miért jó, azt nem tudnám megfogalmazni :D
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Batman - Arkham Asylum

Érdekes képregény, a sztori és a grafika is hatalmas. Sztem ez már művészet...
Batmannek egy óra alatt kell megtalálnia a kivezető utat az Arkham elmegyógyintézetből, miközben szembe kell néznie nagy ellenfeleivel (akik immár bennlakók) és saját démonaival. Nem választja el éles határvonal a lakóktól, és ezt ő maga is tudja. Emellett még fel-felvillannak az alapító emlékképei, aki sajnos szintén totálisan megzakkant - érthető módon. És persze, a végén kiderül, ki áll a háttérben.

Aki bírja a Batman-univerzumot, annak kötelező. Aki bírja az egyedi grafikát, annak még inkább.
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Ne béfejeztem a Taikót. Az van a hátulján, hogy trilógia, belül meg fel van osztva három könyvre. Akkor ez azt jelenti, hogy a trilógia egyben lett kiadva, vagy jön még két rész? Mert nagyon nagyon nincs vége a könyvnek...
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Mostanában Wood könyveket olvastam:

http://elhaym.wordpress.com/2009/01/27/barbara-wood/
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

marci_attila írta:Ne béfejeztem a Taikót. Az van a hátulján, hogy trilógia, belül meg fel van osztva három könyvre. Akkor ez azt jelenti, hogy a trilógia egyben lett kiadva, vagy jön még két rész? Mert nagyon nagyon nincs vége a könyvnek...
Gyanítom, hogy egyben lehet a három, mint ahogy kiadták a Musashi-t is egy kötetben (nem nálunk). Az angol kiadás cirka 950 oldalas, ha azzal korrelál a magyar változat, akkor bizony vége ott és úgy, ahogy véget ért.
marci_attila írta:Háááát, azért szerintem érdemesebb kapni a Taikót, mint venni
Akkor lehet, hogy majd ráveszek valakit, hogy születésnapomra lepjen meg vele. :)

Szvámí Ráma: Tudatos élet

A Himalájai Jógatradíció megalapítójának hat előadása a tudatos életről (milyen meglepő :D), könyv formájában. Igazából nem lenne rossz, csak sajnos sokszor általánosít, valamint a stílusát sem érzem magaménak...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Na közben arra jutottam, hogy ha kinyitom a borítót, akkor rögtön ott figyel:

Josikava Eidzsi

Taiko

1


Majd már csak ezek után jön, hogy első könyv, második könyv, harmadik könyv. Ebből most azt a következtetést vonom le, hogy mégis lesz még két kötet :D Meg ha nincs, akkor nem is nagyon kéne Taikónak lenni a címnek, mert odáig nagyon nem jut el a történet, hogy Taiko legyen belőle.
Na, majd egyszer csak kiderül :)
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

:weh:
Az furcsa, ugyanis utánanéztem az amazonon is, és sehol nem találtam folytatást neki. Esetleg még azt tudom elképzelni, hogy valami más címe lehet...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Jelenleg a Kondor II. - Az aranyváros legendája antológia utolsó lapjait olvasgatom.... aztán valószínű egy másik antológiába, a Nordes-be fogok belecsapni. :cool:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

marci_attila írta:Na közben arra jutottam, hogy ha kinyitom a borítót, akkor rögtön ott figyel:

Josikava Eidzsi

Taiko

1

Majd már csak ezek után jön, hogy első könyv, második könyv, harmadik könyv. Ebből most azt a következtetést vonom le, hogy mégis lesz még két kötet :D Meg ha nincs, akkor nem is nagyon kéne Taikónak lenni a címnek, mert odáig nagyon nem jut el a történet, hogy Taiko legyen belőle.
Na, majd egyszer csak kiderül :)
Sajnos alaposan utána néztem a dolognak, és valami magyar okosságról lehet szó, ugyanis nincs folytatása. :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

^^ Akkor jó :D Akkor pedig sokat romlott a könyv megítélése, mert nulla lezárás van a végén... Most csalódott vagyok. Nyilván a történelem haladt tovább, na de akkor is így kb. a dolgok közepén elvágni?
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Mégsem Nordes jött (majd ezután)... hanem J.Caldwell: Hideglelés, de csak mert egyik folytatása a Kondornak. :cool:
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Joker: „Az épelméjűség olyan elviselhetetlen!”
Roppant igényes iromány Joker születéséről, jellemrajzáról, változásáról az évek során, kapcsolatáról Batmannel és a többi. All hail, Olórin!

http://www.kepregeny.net/?p=3161
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Henri J.M. Nouwen: Időskor - Az élet beteljesedése

Szerintem meglehetősen ritka az a könyv, ami az idősekkel foglalkozna, lévén, hogy eléggé kényes téma.
Szerintem érdemes elolvasni mindenkinek, aki "rendelkezik" idősebb rokonokkal, kicsit jobban beleképzelni magunkat a helyzetükbe.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

anubys írta:Henri J.M. Nouwen: Időskor - Az élet beteljesedése
Belenézek majd, elvégre az az egyik kedvenc klienscsoportom. Mondjuk, velük kapcsolatban leginkább a demecia (elbutulás) és a kényesebb témák érdekelnek (mint pl szexuális élet időskorban, az idősek az idősotthonokban). Van egy szocmunka idősekkel kurzusom, és arra vmi izgalmas témából szeretnék felkészülni. Ebben a könyben van ilyesmiről szó?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

zebra írta:Van egy szocmunka idősekkel kurzusom, és arra vmi izgalmas témából szeretnék felkészülni. Ebben a könyben van ilyesmiről szó?
Az attól függ, mit tekintünk izgalmas témának. De inkább bemásolom a könyv hátulján található szöveget, hátha kiderül, hogy van-e benne olyasmi, aminek hasznát veszed.
A könyv hátulja írta:"Hisszük, hogy az idősödés a leghétköznapibb emberi tapasztalás, amely az ígéret szivárványaként ível át az emberiség közössége fölött. Olyan mélységesen emberi, hogy képes áttörni a gyermekkor és a felnőttkor, valamint a felnőttkor és az időskor között húzódó mesterséges korláton. Annyira ígéretes, hogy elvezethet bennünket az élet kincsestárához. Hiszünk benne, hogy az öregedés nem ok a kétségbeesésre, hanem a remény táptalaja, nem lassú pusztulás, hanem fokozatos érés, nem valamifajta végzet, amelynek meg kell adnunk magunkat, hanem esély, amelyet megragadhatunk."
Henri Nouwen és szerzőtársa megindító és inspiráló gondolatokat osztanak meg velünk arról, hogy mit jelent az öregség – életkorunktól függetlenül – mindannyiunk számára. Miért idegenkedünk az idős emberektől a mai világban? Mire kell odafigyelnünk, ha segíteni szeretnénk őket, és mi mindent adhatnak ők számunkra? Hogyan válhatnak a késői évek a remény forrásává, a beteljesedés idejévé ahelyett, hogy a magány és a sötétség időszakát jelentenék?
A kötetet számos fénykép illusztrálja, nagy részüket a Katolikus Szeretetszolgálat Az öregkor titkai című fotópályázatának alkotásaiból válogattuk.
Remélem, tudtam segíteni ;)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Nekem főleg a demencia, deviáns viselkedések,szexualitás időskorban és az idősgondozás hiányosságai, hibái az érdekes témák. :) Ez a könyv sztem arra irányul, így a fülszövegből kiindulva, h segítse az öregedés elfogadását és e csoport megértését. (Nekem alapból ők az egyik kedvenc leendő klienscsoportom - lévén leendő szociális munkás, tehát sztem ezzel a részével nincs gondom.)
De köszi, h legalább nem találtam süket fülekre. :)

Philip K. Dick: Istenek Inváziója
Jelenleg ezt olvasom. Érdekes sztori a Megváltó modern eljöveteléről és öntudatra ébredéséről - csak sajnos megint úgy néz ki a helyzet, h hasonló sorsra jut, mint 2000 éve.
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Hari Kunzru - A kaméleon

Nagyon tetszett a könyv, arról szól, hogy hogyan öltöget magára valaki újabb és újabb személyiségeket, míg a végén rájön, hogy a sok eljátszott személyiség mögött a nagy semmi van. Csak a vége picit nem tetszett, én máshogy szerettem volna a befejezést, na de nem én írtam a könyvet :D
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Immáron másodjára tartok az Úr sötét anayagai harmadik köteténél azA borostyán látcsőnél.

Valahogy nem tudom megunni. Annyi minden van benne. Annyira távoli és olyan jól ki lehet vele zárni a külvilágot, hogy többbször is elvillamosozol az állomásod mellett...

Hasnoló fantasyket várok. Ilyen letehetetlen könyveket. De szószerint. Ajánlót kérekszépen.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Befejeztem az Istenek Invázióját Phil K. Dicktől. Hát, nem találok szavakat. Még ennyi csavart egy könyvön belül! A szereplők közül szinte senki nem az volt, akinek először tűnt... Hihetetlen dinamika jellemzi az egész művet, ami azért is dicséretes, mert átszövik a teológiai értekezések, zeneajánlók és italajánlók is. Azt hinné az ember, h az életkedv ellen van az ilyesmi, de ide tökéletesen illeszkednek ezek a kitérők, általuk lesz még színesebb a mű.

Ezzel most all-time favourit lett a szememben ez a regény a Valis mellett.

Most jöhet az egyik kedvenc tanárom könyve a gyermekrajzok elemzéséről. :)
http://www.beszed.hu/konyvajanlo/konyv/1336
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

zebra írta:De köszi, h legalább nem találtam süket fülekre. :)
Igazán nagyon szívesen.
Igen, ez a könyv inkább az időskor kevésbé "árnyas" oldalával foglalkozik, úgyhogy túl sok hasznos anyagot az általad említett témákban. :neutral:

Nők, akik szeretik a szexet

Egy amerikai szexuál-pszichológus nő írása a női szexualitásról, mint örömforrásról; az élet szerves hozzátartozójáról.
Nőknek és nyitott férfiaknak ajánlott. ;)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Richard Dawkins: A vak órásmester

Amellett, hogy a könyv végére egészen biztossá váltam, hogy a bácsi egy beképzelt bunkó, az evolúciót szerintem ügyesen magyarázza elég közérthető nyelven. Bár nyilván nem nehéz meggyőzni engem, aki eddig sem kételkedett az evolúcióban.


Rövid látókörbővítés után vissza az irodalomhoz, már olvasom is Orhan Pamuktól a Fekete könyvet.
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Válasz küldése