Mit olvasol mostanában?

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Ayanami írta:Hogy lehet az Édes Anna érettségei tétel?
Örülj neki, hogy rajta van az érettségi tételek listáján (ami mondjuk természetes egy ilyen mű esetében). Nagyon könnyű tétel, ráadásul maga a könyv szerintem egyáltalán nem rossz.

Hogy ON is legyen a postban :dirr:: mostanában Stephen Kingtől olvasom (olvasnám, helyesebben :dirr:) a Dreamcatcher-t.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Mondjuk sok olyan kötelezö volt, ami nagyon tetszett, és valahogy szívesebben láttam volna öket a listán... nade még ott van A Piszkos Fred, a kapitány... az is tétel... remélem jobb, mint ez :dirr:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

én az angol romantikusokat kaptam, és ezen felül semmire nem emlékszek irodalomból :-P :-P :-P

egyébként a Stephen King - Minden haláli (Everything's eventual) novellagyűjteményt olvasom másodszorra ...angolul érdekesebb volt

persze nem olyan színvonalas mint az Üvöltő szelek, de személy szerint ami részeket abból angolul olvastam, számomra is kiborítóan hatottak :lol:
:neutral: érdekes mondat
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Sajnos nem jutottam el Csáth Gézáig... (pedig mennyire szerettem volna) újrakezdtem az Adrial Mole-t... meg a SM mangát...
Avatar
SZEL
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.08.12. 20:57
Tartózkodási hely: Mikor hol

Hozzászólás Szerző: SZEL »

Én világ életembe nem szerettem a kötelező olvasmányokat. Nem szeretem, hogy el kell egy könyvet olvasni és nem választhatom meg hogy mit akarok elolvasni. Szívesebben olvasok "függetlenűl".
Remélem ezzel nem vagyok egyedűl?
Az ember felelős, a saját élete és jövője alakításáért.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Nekem csak a határidőkkel van bajom. Meg hogy néha félbe kell hagyni egy másik könyvet.
Piracy is charity.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

kukurbuki írta:Meg hogy néha félbe kell hagyni egy másik könyvet.
Hát igen... sajnos nekem is ez az egyik legnagyobb bajom/bánatom...

°°°°°°

Naszóval... végülis befejeztem az Adrian Mole első 3 kötetét... sajnálom, hogy már csak kettő maradt hátra. Remélem majd idővel kijön több rész is...
Avatar
Malik-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2004.03.05. 20:35
Tartózkodási hely: Operettszínház, Attila öltözője ^^

Hozzászólás Szerző: Malik-chan »

Én most a Mozart a mágikus muzsikus című könyvet olvasom, és tökjó ^^ az életrajza van leírva ugyan, de tele van vicces rajzokkal, és idézetekk a leveleiből ^^
Meg közben az Ember tragédiáját is kéne, mivel holnap tzt írunk belőle és hamár eddig nem olvastam el...XD
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Valami könyvet a ninjutsu-ról. Érdekes téma. Szerintem.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Richard Lee Byers - Hanyatlás (A Pókkirálynő háborúja, I. kötet)

Jó kis fantasy, tápos sötételfekkel, morbid humorral, nagyképű főhőssel, Menzoberranzan hanyatlásának történetével. A sorozat 6 kötetből áll, és valószínű, hogy nem csak kölcsönben olvasom el, hanem (ha a folytatások is ilyenek) felkerül a sorozat a polcomra a többi szeretett olvasmány közé. :)
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Malik-chan írta: Meg közben az Ember tragédiáját is kéne, mivel holnap tzt írunk belőle és hamár eddig nem olvastam el...XD
...akkó pótold, mert imho egy nagyon jó kis darab ^_~
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

The Cambridge Companion to Old English Literature... és nem ártana hamar végezni vele, mert csütörtök délelőtt vizsgázok belőle. :/
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Amy Jade
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.08.29. 10:53
Tartózkodási hely: koncerten akar!!! *____*
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amy Jade »

Szegény Mufurc... ganbatte!

én még mindig: Galaxis utikalauz stopposoknak (de már a 3. kötetnél vagyok - Az élet a világmindenség meg minden - )
olvasta már vki?
Kép
Avatar
SZEL
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.08.12. 20:57
Tartózkodási hely: Mikor hol

Hozzászólás Szerző: SZEL »

Amy Jade írta:Szegény Mufurc... ganbatte!

én még mindig: Galaxis utikalauz stopposoknak (de már a 3. kötetnél vagyok - Az élet a világmindenség meg minden - )
olvasta már vki?
Én például már olvastam és meg is van az első kötet. Szerintem nagyon jó kis könyv.
Az ember felelős, a saját élete és jövője alakításáért.
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Kezembe került a Darren Shan-sorozat 4. kötete, remélem jobb lesz, mint az előzők.... No meg várom már, hogy kezem közé kerüljön az "Interjú a vámpírral"...
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Még mindig Adrian Mole, de már a negyedik kötet... (T_T)
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

most olvasom (kötelező angolszakra, ja és szerintem általában jó könyvek a kötelezők....nagyon kevés volt, ami nem tetszett)
Joseph Conrad: Heart of Darkness
nagyon jó!! Mako, sztem már az eleje tök jó, és nagyon szép irodalmi szöveg, nem tudom, végül elolvastad-e és tetszett-e :roll:
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Kaen írta: nagyon jó!! Mako, sztem már az eleje tök jó, és nagyon szép irodalmi szöveg, nem tudom, végül elolvastad-e és tetszett-e :roll:
Jah, kiolvastam. Nem'tom, engem nem fogott meg igazán... igaz, magyarul olvastam el, mert egy napom (eh, egy estém) volt az egészre, meg nem volt kedvem ahhoz, hogy az egészet alig értem, aztán a másnapi dogában meg nem tudok majd semmit -_-' Egyébként sztem a magyar elég gázos, legalábbis a fordítás amit olvastam... olyan magyar szórend hibák voltak benne, hogy csak néztem O_o;
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Pedig erdemes elolvasni angolul, mert tenyleg nagyon jo konyv, es nagyon jo a stilusa. :3 (Avagy meg lehet nezni az Apokalipszis mostot, ami egy elegge ehe, szabad feldolgozasa a Heart of Darknessnek. xD)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

szerintem én is magyarul fogom elolvasni (elég nehéz angolul.. gyönyörű, de sokszor nem értem:\), de ebben a fordításban egyelőre nem voltak szórendhibák. Sőt! nagyon szép irodalmi szöveg szerintem!

még mindig az elején tartok, most fogom folytatni, de már itt beugrott az Apokalipszis most.. ezek szerint nem alaptalanul:)

------

hahh, azóta olvastam Virginia Woolf: Mrs. Dallowayt is. Na ez most még jobban tetszett *_* A Hullámokba néhány éve beletört a fogam, de ez a regénye elég olvasmányosra sikerült:)
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Piszkos Fred a kapitányt... érettségi tétel ^^'

------

Na elolvastam a Piszkos Fred, a kapitányt. Tegnap délután 110 oldalt olvastam el, mondván, ott van még a vasárnap. Este 10 után úgy voltam vele, legalább a feléig jussak el (még 25 oldal), de aztán nem bírtam letenni, íg éjfélre elolvastam végig ^-^ a vége fele kezdtem bekavarodni, így elég lassan haladtam. Összességében tetszett, de ha kedden dogát írunk belőle, akkor.... O_______o a nevekben meg az eseményekben teljesen elvesztem ^^'''''''
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Én meg már jó egy hete, de befejeztem a Wuthering Heights-ot... Kb. háromszor vágtam földhöz a könyvet olvasás közben, hogy én ezt nem olvasom tovább >_> Annyira felidegesített az egész ._. Baromi nehéz úgy olvasni egy könyvet, hogy az összes szereplő unszimpatikus, és egyikbe sem találok olyan tulajdonságokat, ami csak egy kicsit is megragadna. Úgyhogy marad vagy az ellenszenv, vagy a közöny -_-"

Meg gonockodtam, és ahelyett hogy a Kojikit olvasnám, tovább olvastam a Laurell K. regényt =D És ismételten megerősítem magamat: Richard jobb mint Jean-Claude >_> De persze dilis főszereplőnőnk nem veszi észre ._.'
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

hehe.. még mikor ifjabbként olvastam, úgy 13 évesen, nagyon imádtam (romantikus korszakomban votam épp:)), aztán az eltelt évek alatt már fújtam rá, h milyen nyálas; most nyáron meg újraolvastam, és rájöttem, h akárhogy is, de megint nagyon tetszik:) igaz, ezen még dobott 1-2 óra is, ahol elemeztük. amúgy is, nekem szimpatikusak a szélsőséges érzelmek, könnyen beleélem magam. És Heathcliff jó arc szerintem :roll: sokkal jobb, mint az a szerencsétlen Linton...

csütörtöki vizsgámra újra akartam olvasni a Karamazov testvéreket. asszem, már felesleges nekiállni :( :cry: főleg h kedden is vizsga.. pedig az is jó könyv :)

egyébként Ayanami: érdekesek az érettségi tételeid :D
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Kaen írta:nekem szimpatikusak a szélsőséges érzelmek, könnyen beleélem magam. És Heathcliff jó arc szerintem :roll: sokkal jobb, mint az a szerencsétlen Linton...
Um... lassuk csak.

Heathcliff: elborult, szadista (es mazochista) allat, tisztaban van vele, hogy amit tesz, azzal csak art Cathynek (na nem mintha ot sajnalnam) es mindenki masnak, meg sajat maganak is; onzo, hideg szivu, kegyetlen es gonosz, elve felfalja a korulotte levoket, aztan utana nyafog es angstel, hogy jajderosszneki.
Edgar: joszivu, gyenged, jo ferj es csaladfo (sot, minimum egy szent, hogy szereti Cathyt, es kepes elviselni...), probalja megvedeni a csaladjat (meg a huganak is megbocsatott, pedig abban a korban az ugye nagy bunnek szamitott, amit tett) es Cathyt, akinek sosem tudna artani. A korulmenyek artatlan aldozata.

A magam reszerol nekem messze Edgar a szimpatikusabb, de mikor nemreg ujraolvastam a konyvet, egy dolog lett nagyon vilagos... Ugyebar Edgar a kedves, joszivu srac, aki barkinek (mar aki nem mazochista) fonyeremeny lenne. De kinek kell o, hiszen itt van a druul targya, a darkosangsty Heathcliff! >___>

Btw, en mindigis vevo voltam a szelsoseges erzelmekre es a dramara/melodramara. Nagyon vevo. De ez azert mar nekem is sok, meg romantikus tinedzser-korszakomban is sok volt. Ha legalabb csak az egyik foszereplo szimpatikus lenne, de neeem - Cathy onzo, hisztis *****, Heathcliff meg gonosz es elmebeteg. Egyikkel se tudtam egyutterezni soha. Azt elismerem, hogy a konyv mesterien van megirva, elismerem, hogy a temat nagyon jol kezeli, de a foszereplok es a szenvedesuk hihetetlenul idegesito, es ez tonkreteszi szamomra az egeszet. :P Ha mar Brontek, akkor inkabb Jane Eyre vagy Villette.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Konrad Lorenz: A civilizált emberiség 8 halálos bűne

A világhírű Nobel-díjas etológus könyve 8 halálos bűnre hívja fel a figyelmet, melyek akár egyenként is elegendőek nemcsak az emberi civilizáció bukásához, hanem az emberiségnek, mint fajnak az eltűnéséhez. Ezek:

1. Túlnépesedés
2. A természet elpusztítása
3. Az emberiség versenyfutása önmagával
4. Az érzelmek fagyhalála
5. Genetikai hanyatlás
6. A tradíciók elpusztítása
7. Az emberiség dogmásítása
8. Az atomfegyverek létezése

Tényleg nagyon ajánlom mindenkinek, igazi hideg zuhany...

Ui.: Érdekes módon a szerző a nukleáris fegyverek létezését tartja az összes közül a legveszélytelenebbnek... Mindenesetre elgondolkodtató...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Surci 2005.01.03. 14:00-kor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése