Mit olvasol mostanában?

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Surci írta: 7. Az emberiség dogmásítása
Az micsoda? (lehet, hogy hülye vagyok, de erről még nem hallottam...:dirr:)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

A dogma olyan megkövesedett tétel, melyet nem lehet kétségbe vonni anélkül, hogy a kételkedőt eretneknek ne kiáltanák ki, függetlenül attól, hogy az illetőnek igaza van-e vagy sem. Gondolj csak Galileire, akit az inkvizíció elé idéztek, mert azt merte mondani, hogy a Nap a Naprendszer középpontja, és nem a Föld.

Lorenz szerint:

"7. Az emberiség egyre erősebben dogmásítható. Az azonos kulturális csoportban található emberek számának növekedése a közvéleményt befolyásoló technikai eszközök tökéletesedésével párhuzamosan a nézetek olyan uniformizálódásához vezet, amilyenre az emberiség történetében még sohasem volt példa. Ehhez járul, hogy egy szilárd hittel követett dogma szuggesztív hatása együtt növekszik a hívek számával, talán még mértani haladvány szerint is. Egyes helyeken már ma is patologikus esetnek tekintik azt, amikor valaki tudatosan kivonja magát a tömegkommunikációs eszközök, például a televízió hatása alól. Az egyéniségvesztő határok mindazok számára kapóra jönnek, akik nagy embertömegeket akarnak manipulálni. A közvéleménykutatás, a reklámtechnika és az ügyesen irányított divat segítik a tömegek feletti hatalomra a vállalkozókat a vasfüggöny innenső, a funkcionáriusokat pedig a túlsó oldalán." (A könyv 1973-ban íródott)

Aki esetleg kicsit többet akar tudni róla, annak klikk ide.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Ja, hát így már értem... Galilei története eléggé emlékezetes: élete vége felé jóváhagyta, hogy mégsem forog a Föld, így megúszta egy kisebb háziőrizettel, de halálos ágyán még is kimondta igazát:"És mégis forog a Föld!"
Amúgy elég sok igazságot írnak leírtakban.
Avatar
Zero00
Profi
Profi
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2004.06.14. 19:31

Hozzászólás Szerző: Zero00 »

Diablo: A Sötétség ösvénye, az első részt (Diablo: A Vér szava) ajándékba kaptam, mivel megtetszett, megvettem a második részt :cool:.
A holtak nem kegyelmeznek, Némán vicsorogva ölnek,
Sötétség ront a sötétségre, Jutalmuk a démonok vére...

A holtak harcba mennek, Haláltól már nem rettegnek,
Hiszen ő az Ősapájuk, A Túlvilágon vár rájuk...

A holtak nem nyugodnak, Sötétségre halált hoznak,
Rettegjen hát a Tizenhárom, Végzetük jött a Túlvilágról...
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Kicsit visszatérve Üvöltő szelekre: nos kelleni nekem egyik sem kellene, ha már itt tartunk. :roll: mazochista nem vagyok, h Heathcliffre mint pasi csöpögjek, csak érdekesnek tartottam a jellemét. bár igazából csak Cathy haláláig, onnantól annyira nem is fogott meg a történet. az is tény, h Linton sokkal "jobbat" érdemelne Cathy-nél, és angyalian tűri, de az ő jelleme vhogy olyan.. fekete-fehér. az ártatlan szent, aki sosem vétene senkinek semmit (és még Heathcliffet is igyekszik jól fogadni... hát én minimum kidobatnám azonnal a helyében). Az biztos, h ha férjet akarnék, ezerszer inkább ő, de akkor is az a tipikus balek sztem, és amúgy sem szeretem az ennyire jó embereket. kivéve Miskin herceget A félkegyelműben, aki a legjobb pasi, akit valaha könyvben megírtak :D :D

egyébként eszembe jutott, mikor 1x magyar faktos tanárom (3 éve) kérdezte, kit választanánk vőlegénynek a Karamazov-testvérekből. na az volt kb hasonló választás.. Aljosát mondtam, nem mintha mint ember nagyon tetszene, de még mindig kisebb szívás mint bármelyik másik :D egyébként az Üvöltő szelek szeretete ill. nem szeretete tényleg attól függhet, ki mennyire bírja ezt a szélsőségesen érzelmes könyvet - én is elismerem, h ez már túlzás, de azért tetszik. ja és a hangulata.. már a címe angolul olyan jó hangulatot áraszt. :) imádtam a helyleírásokat benne.

amúgy a legellenszenvesebb szereplő a kis ficsúr sztem az elején, aki érkezik oda lakni:)

A Jane Eyre amúgy sztem tök jó lenne, főleg az eleje, amíg abban az iskolában tanul, meg utána is jó, csak a legvége annyira érzelmes happy end, h az már nem tetszett... Rochesternek még az egyik szeme is megjavul, meg gyerekek meg minden..^^" hirtelenek nekem ezek a váltások így az utolsó pár oldalon. A Bűn és bűnhődés végét sem szerettem pl..
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

mufurc írta:Ha legalabb csak az egyik foszereplo szimpatikus lenne
Na ez az >_> én is kb. ezek miatt utáltam T_T Mellesleg akkor már Lintont utáltam a legjobban. Az ő jeleneténél vágtam földhöz először a könyvet olvasás közben hogy ezt én nem olvasom tovább >_< Bár Heatchcliff se semmi -_- Cathy-ke úgyszintén -_- " bleh.
Tesók közül én is inkább Charlotte-os vagyok ^_^ Jane Eyre jó volt sztem =) Jó, vége tényleg naagy hepiend, de abba sokkal jobbak voltak a jellemek imho... Mondjuk ez az egész romantikus kor sose volt annyira a kedvencem ^^"""" (Jóh, Büszkeség és Balítélet az ütősen jó volt =D De az legalább poénra veszi a dolgokat és nem drámázza halálra a szerelmi szálakat ^_^)
Avatar
Zero00
Profi
Profi
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2004.06.14. 19:31

Hozzászólás Szerző: Zero00 »

Surci írta:Konrad Lorenz: A civilizált emberiség 8 halálos bűne
Hm, tetszik :cool:.
Végre valaki leírja, mi zajlik körülöttünk valójában....
A holtak nem kegyelmeznek, Némán vicsorogva ölnek,
Sötétség ront a sötétségre, Jutalmuk a démonok vére...

A holtak harcba mennek, Haláltól már nem rettegnek,
Hiszen ő az Ősapájuk, A Túlvilágon vár rájuk...

A holtak nem nyugodnak, Sötétségre halált hoznak,
Rettegjen hát a Tizenhárom, Végzetük jött a Túlvilágról...
Avatar
Dru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2004.02.08. 15:39
Tartózkodási hely: Sanctuary
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dru »

Surci írta:Konrad Lorenz: A civilizált emberiség 8 halálos bűne
Kifejtenéd, hogy mit ért a következő gondolat alatt?
" Ezen identifikációs zavar oka elsõsorban a szülõk és a gyermekek közötti kapcsolat hiányos volta, mely már csecsszopó korban patologikus következményeket okoz."
Szerintem ez egy csúnyán félrecsúszott előrejelzés, kb. 15- 20 éve ugyanis megkezdődött a gyermekgondozás forradalma, ami az utóbbi időben már Mo.-ra is kezdbegyűrűzni, nem kevés vitát szítva az orvosok és a szülők között. Igen kevés anyuka engedi már meg, hogy a gyermekét a legfontosabb első néhány napban elszakítsák tőle, növekszik a baba-mama szobák száma. Akinek van lehetősége, szoptatja a gyermekét, s az idősebb generáció helytelenítése ellenére sokan 2 éves korig nem választják el a manókákat. A legtöbb anyuka, akivel beszéltem, soha nem bízta baby-sintérre a gyerekét, s én voltam az egyetlen az ismerettségi körből, aki 18 hónapos kora alatt megpróbálta a gyereket bölcsibe adni, s én is meggondoltam magam 2 hónap után. Az új divat az otthonszülés és a gyerek a szülőkkel egy ágyban altatása, nem a tárgyiasított kezelés, hanem éppen hogy a baba totális kiszolgálása.
Az Inamorati egy nagyon sötét történet...
szinte mindig éjszaka van.
-----------------------------
inamorati.freeblog.hu
drudeimos.deviantart.com
freethelight.freeblog.hu
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Anne Rice: Interview with the Vampire. angolul.

3 napja mindig csak 11-fél 12 körül fekszek le miatta, nagyon tetszik, ezidáig hál'Istennek értem a cselekményt is ^^""""
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Mako mikor vágtad a könyvet a földhöz? Amúgy kawaii elképzelni, h így beleéled magad az olvasásba...^^"
Egyébként így belegondolva, a fiatalabb Cathy már jó fej, nem? Igaz, nem egy nagy szereplő.

Egyébként engem a Büszkeség... idegesített fel, de rég olvastam nagyon, szóval bővebben nem nyilatkozom róla:) De nekem sem kedvencem ez a kor.

//kicsit off: nem olvasta véletlenül vki: Lawrence: Rainbow vagy Thackeray: Vanity Fair vagy Dickens Great Expectation vagy Elyot: Middlemarchot? kicsit elcsúsztam a kötelezők olvasásával regény vizsgára (hétfőn lesz) és úgy érdekelne, mégis miről szólnak.. ráadásul még szívesen el is olvasnám őket (Dickenst kivéve, őt nem bírom), de hétfőn van költészet vizsghám is és attól jobban félek...//
Tud bárki segíteni? :roll:
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Kaen írta:Mako mikor vágtad a könyvet a földhöz?
^^" Hát ha nem is beleéltem, de nagyon úgy éreztem, hogy az olvasót át akarják vágni >_> Egyébként akkor, mikor Lintonról beállítják hogy "jaj szegény így meg úgy", ott fetreng a fűben és sír, és jajgat, etc. (egyszal hisztis, meg angst ezerrel, és már-már sajnáltatnák az olvasóval), de mikor aztán Cathyt bezárja Heathcliff, akkor Linton teljes nyugalommal közli hogy "milyen ijesztő hogy Cathy úgy sír >_> vagy valami hasonló lealacsonyító szöveget vág le. Na nekem itt telt be a pohár >_> HOGYAZA************** Linton >_< Sose bírtam de itt végképp megutáltam ^^ És nem érdekel hogy "szegény ilyen meg olyan múlttal rendelkezik" -_- Nem lehet mindenkit sajnálni >.> Főleg nem egy ilyen borzalmas karaktert -_-' Mindegy, még mindig Linton viszi a pálmát, utána jön Heathcliff, bár Cathy (idős) is nagyon verekszik a második helyért az utálati skálámon ^^!

Nem'tom, nekem tetszett a Büszkeség és Balítélet ^^ Valahogy úgy éreztem, hogy ezt az egész kort kicsit kiforgatja magából, vagy ha nem is kiforgatja, de megmutatja a komikus, kifigurázott oldalát ^_^ Persze nem durván (de pl. a Benneth mamával híven jellemezhette az otthon ülő anyákat, akik mást se csináltak csak próbálták rásózni vkire a lányukat és várták a bálokat, meg számolták a pénzt ^^).
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Zero00 írta:
Surci írta:Konrad Lorenz: A civilizált emberiség 8 halálos bűne
Hm, tetszik :cool:.
Végre valaki leírja, mi zajlik körülöttünk valójában....
hmm Valaki nem vette észre? :dirr:

/off Azért ne feledjük az emberiség csodálatos és nagy tetteit is mellé tenni és összemérni, még fiatal a civilizáció és vannak khmm botladozásai, reménykedjünk, hogy tanulva a múlt hibáiból felülemelkedve azonjobbak leszünk egyénileg és együtt is :roll:
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

MaKo írta:Jóh, Büszkeség és Balítélet az ütősen jó volt =D De az legalább poénra veszi a dolgokat és nem drámázza halálra a szerelmi szálakat ^_^)
Eh, Jane Austen rulz. xD A Buszkeseg es balitelet meg az egyik all-time kedvenc konyvem. :D Az egeszen zsenialis. xDD
Kaen írta://kicsit off: nem olvasta véletlenül vki: Lawrence: Rainbow vagy Thackeray: Vanity Fair vagy Dickens Great Expectation vagy Elyot: Middlemarchot? kicsit elcsúsztam a kötelezők olvasásával regény vizsgára (hétfőn lesz) és úgy érdekelne, mégis miről szólnak.. ráadásul még szívesen el is olvasnám őket (Dickenst kivéve, őt nem bírom), de hétfőn van költészet vizsghám is és attól jobban félek...//
Tud bárki segíteni?
Nekem is, nekem is... >__>;; A Middlemarchot elkezdtem anno, de nagyon nem jutottam vele semmire, Dickenst pedig sajnos rettenetesen utalom, sz'al... .___.;; es nekem is el kene olvasnom oket, mer' nemsokara irodalomszigorlat. >_>;;
MaKo írta:de mikor aztán Cathyt bezárja Heathcliff, akkor Linton teljes nyugalommal közli hogy "milyen ijesztő hogy Cathy úgy sír >_> vagy valami hasonló lealacsonyító szöveget vág le. Na nekem itt telt be a pohár >_> HOGYAZA************** Linton
En ott mar ugy voltam, hogy Linton helyeben ugyanezt tettem volna. Marmint, "wtf, hulye *** megin' hisztizik, epp itt az ideje hogy vki a helyere rakja", csak persze Linton arra mindigis keptelen volt. :/ Sajnos Cathyvel baromira nem tudtam soha egyutterezni. Lintonnal meg altalaban igen, foleg mikor Cathyrol meg Heathcliffrol volt szo.
MaKo írta:Valahogy úgy éreztem, hogy ezt az egész kort kicsit kiforgatja magából, vagy ha nem is kiforgatja, de megmutatja a komikus, kifigurázott oldalát ^_^
Jaja :D (anno irtam is egy esszet a temarol xD) Nagyon jol mutatja be a korabeli angol felso-kozeposztalyt/alacsonyabb rangu arisztokraciat. Es a szereplok... hat azok a legjobbak. xD Egyik orok kedvenc jelenetem minden irodalomban, amikor Darcy, miutan hetekig csak martak egymast, odalep Lizzyhez es nagy nehezen szerelmet vall neki, aztan csak nez sertodotten, mikor Lizzy visszautasitja. xDD
ein írta:/off Azért ne feledjük az emberiség csodálatos és nagy tetteit is mellé tenni és összemérni, még fiatal a civilizáció és vannak khmm botladozásai, reménykedjünk, hogy tanulva a múlt hibáiból felülemelkedve azonjobbak leszünk egyénileg és együtt is
Hat, a magam reszerol en gyulolom az emberiseget mint olyant, de az embereket magukat szeretem... ^^;;
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

R.A. Salvatore: Sötét elf trilógia. Már alíg várom a folytatásait! :D
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

mufurc írta: Egyik orok kedvenc jelenetem minden irodalomban, amikor Darcy, miutan hetekig csak martak egymast, odalep Lizzyhez es nagy nehezen szerelmet vall neki, aztan csak nez sertodotten, mikor Lizzy visszautasitja. xDD
Az sztem is klassz volt ^-^ Darcyt mindig szerettem ^^ Főleg hogy össze-vissza morgott aztán a végén mégiscsak az oltárnál kötött ki XDD Így jár aki nagyszájú ^_^ Bár ez Lizzyre is vonatkozik ^^!

Mellesleg most én is Eliottól olvastam (Tradition and the Individual Talent -_-), de naaagyon nem jön be >_> Sose szeretem ha megmondják nekem, hogy mit hogy kéne gondolnom ._.''' Még jó hogy elég rövid az egész ^^;
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Dru: Ehhez el kell olvasni a könyvet, mivel ott rendesen levezeti Lorenz, hogy mire gondol. Egyébként ha valaki könyvtárban jár, akár ott helyben is kiolvashatja az egészet, mert csak egy kisalakú könyv, kb. 80 oldallal.
Dru írta:kb. 15- 20 éve ugyanis megkezdődött a gyermekgondozás forradalma...
A könyv 1973-ban íródott, szóval néhány eleme már valószínűleg "túlhaladott"... ^_^"
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

mufurc írta: Eh, Jane Austen rulz. xD A Buszkeseg es balitelet meg az egyik all-time kedvenc konyvem. :D Az egeszen zsenialis. xDD
Lehet, h újraolvasom :roll: Amikor olvastam (13 évesen kb.) még annyira nem hinném, h értékelni tudtam volna az ironikus / humoros vonulatot benne.

Egyébként Mako mire értetted azt, h átvágják az olvasót?
Bennett mamával kapcsolatban meg (ő van az elején a könyvnek?) én az ilyen egyértelmű poénokat vhogy nem tudom értékelni. Az már nem finom irónia :roll:

Amúgy alapvetően sose voltam oda az angol irodalomért, költészetben megfogott néhány dolog, meg drámában is, de pont a regény... Apropó Shakespeare 129. szonettje tök jó^^ épp most olvastam. (készülgetek vizsgára) de szóval regény... Dickenst és Defoe-t kb. 10 éves koromban olvastam, és akkor tetszett, de most.. bár a modernek jobbak. pl. Rushdie-t olvastatok? :roll: én még csak a Midnight's Children 1. kötetét, de majd vizsgák után folytatom, nagyon tetszett eddig.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Kaen írta:Amikor olvastam (13 évesen kb.) még annyira nem hinném, h értékelni tudtam volna az ironikus / humoros vonulatot benne.
Hat, en is kb akkoriban olvastam eloszor, es emlekszem, hulyere rohogtem magam rajta. ^^;;
Kaen írta:Bennett mamával kapcsolatban meg (ő van az elején a könyvnek?) én az ilyen egyértelmű poénokat vhogy nem tudom értékelni. Az már nem finom irónia :roll:
De ettol meg ugyanolyan vicces.... nekem legalabbis. Csak mert valami nem muveszien kifinomult, meg lehet jo.
Kaen írta:Apropó Shakespeare 129. szonettje tök jó^^
Shakespeare minden szonettje jo. ^^;; Mondjuk a 18. a kedvencem (najo, az egyik kedvencem).
Kaen írta:Dickenst és Defoe-t kb. 10 éves koromban olvastam, és akkor tetszett, de most.. bár a modernek jobbak.
Dunno, Dickenst en mindig is utaltam (jo, a Christmas Carol meg oke, mert abban legalabb nem veszi magat nagyon komolyan), de Defoe-t birom. Moll Flanders... :D Engem pont a modernek nem tudnak kulonosebben megfogni.

Btw, akarmennyire is szeretem Csajkovszkij Manfredjet, az eredeti verset nagyon nem birom. :/ Egyaltalan, Byront nem szeretem... Shelleyt, es foleg Keatst viszont nagyon. *___*
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

mufurc írta: De ettol meg ugyanolyan vicces.... nekem legalabbis. Csak mert valami nem muveszien kifinomult, meg lehet jo.
ezt nem vitatom, szimplán nekem nem tetszett.

A 18. szonett is szép. :roll: A 129. ritmusa, ereje és sebessége az, ami abban különösen megfogott.

A Moll Flanders tényleg egész jó, bár nem az volt, amit vártam. Mondjuk annál jobban tetszett. Nekem a Robinson Crusoe a mélypont. -_-

Byrontól nekem a We'll Go No More A-Roving tetszik, a többi, amit olvastam, közepesen, az attitűdje meg maga az ember pedig kimondottan nem túl szimpatikus. Arrafele, kicsit korábban inkább Blake tetszik. Őt legalább értem is... Meg kis kedvencem T. S. Eliottól, akit amúgy általában nem értek (...), a Preludes. Az naagyon szép. *_*

Modernek nem? Amerikaiak sem? Abszurd dráma? Who is afraid of Virginia Woolf? Nekem az volt még nagy átütő kedvenc :roll:
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Kaen írta:A Moll Flanders tényleg egész jó, bár nem az volt, amit vártam. Mondjuk annál jobban tetszett. Nekem a Robinson Crusoe a mélypont. -_-
Dunno, nekem a Robinson is tetszik. Nyilvan nem a vilagirodalom csucsa, de a maga mufajaban teljesen tokjo dolog.
Kaen írta:Arrafele, kicsit korábban inkább Blake tetszik. Őt legalább értem is...
Uh, igen? ^^;; Nekem Blake nagyon regota nagy kedvencem, es szeretem azt hinni, hogy nagyjabol ertem, de vannak dolgai, amiket evek ota nem tudok teljesen megerteni (mondjuk lehetetlen is). Az ember minel tobbet foglalkozik vele, egyre inkabb oda lyukad ki, hogy megiscsak tul bonyolult. :D
Kaen írta:Modernek nem? Amerikaiak sem? Abszurd dráma? Who is afraid of Virginia Woolf? Nekem az volt még nagy átütő kedvenc
Vannak, amiket szeretek (pl a Who's afraid vagy Tom Stoppard cuccai, ot nagyon szeretem), de ugy nagy altalanossagban a modern cuccok nem az eseteim. Hiaba, en mar csak ilyen odivatu vagyok...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Shakespeare összes szonettje jó, ezt én is alátámasztom ^_^ Egyáltalán, Shakespeare-t 11 éves korom óta imádom ^_^ A legjobb sztem a 116-os *_* Nem'tom én azt úgy szeretem *.*

Defoe-t sose szerettem >_> Mondjuk még más dolgát nem olvastam csak a Robinsont, meg azt is általánosban (kötelező volt -_-'), de nagyon nem jött be -_-'''

Wuthering Heights-al kapcs.-ban meg:
Azt a mondatomat arra értettem, hogy velem (legalábbis ^^" lehet hogy másnál másképp működött) úgy volt, hogy mikor leírták hogy Linton így meg úgy, és szegény ott fekszik, egyébként is beteg, gyenge fizikumú, Heathcliff csúnyán bánik vele, stb. --> az ember könnyen hajlik arra hogy "szegéééény Linton". És mikor már egészen elfogadnád mint karakter, hopsz, hirtelen megváltozik, és no lám csak, hagyja a francban Cathy-t (nem mintha sajnálnám őt >_>), és pl. undorodik tőle meg közli hogy milyen szörnyű ahogy sír, mikor három oldallal ezelőtt ő ugyanezt a hisztit csapta le -_-" Na ezért húztam fel magamat ^^""" (Meg sok másért is XD).

Angol irodalomban egyébként én is úgy vagyok, hogy szinte csak Shakespeare-t szeretem ^^ erős túlzással. Meg azért van egy-két jó vers, de úgy igazán kedvenc költőt eddig nem igazán találtam még =/ Imho Shelley borzalmas (legalábbis amit eddig olvastam tőle, a "Költészet védelme"-n meg egyenesen kiborultam -_-''''), és Byron se jött be nagyon ^^" Nem'tom, ez az egész stílus nem jött be -_-' Így meg elég nehéz őket olvasni, mert kötelezők >_>' És utálok úgy olvasni, hogy amit olvasok, az nem tetszik v. nem értek vele egyet ^^" De ettől függetlenül muszáj -_-'
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

MaKo írta:Wuthering Heights-al kapcs.-ban meg:
Azt a mondatomat arra értettem, hogy velem (legalábbis ^^" lehet hogy másnál másképp működött) úgy volt, hogy mikor leírták hogy Linton így meg úgy, és szegény ott fekszik, egyébként is beteg, gyenge fizikumú, Heathcliff csúnyán bánik vele, stb. --> az ember könnyen hajlik arra hogy "szegéééény Linton". És mikor már egészen elfogadnád mint karakter, hopsz, hirtelen megváltozik, és no lám csak, hagyja a francban Cathy-t (nem mintha sajnálnám őt >_>), és pl. undorodik tőle meg közli hogy milyen szörnyű ahogy sír, mikor három oldallal ezelőtt ő ugyanezt a hisztit csapta le -_-"
Nemt'om, en Edgarral vegig ugy voltam, hogy meg meeessze a legnormalisabb az egesz bagazsbol (= nem onzo/gonosz/gyenge idegzetu, stb. - igazabol az a hisztije is csak annyi volt, amit egy korabeli pasitol el lehet fogadni, nem ugy, mint Heathcliff tombolasai), sz'al alapbol szimpatikus volt. Szereti Cathyt (bar hogy miert...), de egy ido utan mar o se tud mihez kezdeni vele, es ugy dont, igazabol nem is akar. Es most oszinten, teljesen megertem. Probalna segiteni a csajnak, az meg elrugdalja magatol, hogy "te nem vagy Heathcliff" meg "ha szeretnel, hagynad, hogy folyton Heathcliffel logjak es raburabuzzak"... wtf, megis mit kepzel ez a no?! ...najo, hagyjuk, megin' ideges leszek. xD
MaKo írta:Angol irodalomban egyébként én is úgy vagyok, hogy szinte csak Shakespeare-t szeretem ^^ erős túlzással. Meg azért van egy-két jó vers, de úgy igazán kedvenc költőt eddig nem igazán találtam még =/ Imho Shelley borzalmas (legalábbis amit eddig olvastam tőle, a "Költészet védelme"-n meg egyenesen kiborultam -_-''''), és Byron se jött be nagyon ^^" Nem'tom, ez az egész stílus nem jött be -_-' Így meg elég nehéz őket olvasni, mert kötelezők >_>'
*felveszi az Ide Lojetek! feliratu polojat*

En szeretem az angol irodalmat. :D *fut* xD

Nem annyira stilusokat, mint inkabb egyes irokat/koltoket, de pl a romantikusokat altalaban szeretem (mikor epp nem fulladnak bele az angstbe xD de akkor meg viccesek). Nyilvan egy lelki beallitottsag kell ahhoz, hogy az ember ertekelni tudja oket... *shrug* Ez mar telleg izles kerdese. Shelley szerintem nagyon jokat tudott irni, ha epp olyanja volt (pl. a Time, a Music es az Adonais gyonyoruek), Keatset pedig egyenesen imadom, sok dologban gondolkodunk hasonloan.
MaKo írta:És utálok úgy olvasni, hogy amit olvasok, az nem tetszik v. nem értek vele egyet ^^"
Nemt'om, a kotelezo cikkeknek/stb-knek az a lenyege (szerintem), hogy az ember tobbfele hozzaallast ismerjen meg, es igy jobban ki tudja alakitani a sajat elkepzeleseit... miutan nyilvan senki nem ugy szuletik, hogy hatarozott velemenye van az irodalommal kapcsolatban, es a velemenyek is valtoznak, stb.stb. Nameg az se art, ha az ember megismeri az egy adott korban uralkodo elkepzeleseket. Nekem is csomoszor volt olyan, hogy halal nem ertettem egyet egy-egy iroval, meg neztem, hogy az illeto normalis-e, stb, de ettol meg jo volt elgondolkodni azon, hogy miert nem ertek vele egyet.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

mufurc írta: Nemt'om, en Edgarral vegig ugy voltam, hogy meg meeessze a legnormalisabb az egesz bagazsbol
Öö, ezt én sose tagadtam ^^ Asszem vmi félreértés volt, én Linton Heathcliff-ről (Isabel és Heathcliff gyerekéről) beszéltem ^^" Nem Edgar Lintonról ^^"""""" (Imádom ezt a családfát XDDD Olvasás közben is külön kellett jegyzetelnem, hogy kinek mi a neve mert mire ezt megjegyeztem XDD)
mufurc írta: Nemt'om, a kotelezo cikkeknek/stb-knek az a lenyege (szerintem), hogy az ember tobbfele hozzaallast ismerjen meg, es igy jobban ki tudja alakitani a sajat elkepzeleseit... miutan nyilvan senki nem ugy szuletik, hogy hatarozott velemenye van az irodalommal kapcsolatban, es a velemenyek is valtoznak, stb.stb.
Jah, ezzel egyetértek, ezért is írtam, hogy "ettől függetlenül muszáj" elolvasni ^^ Értem én, hogy miért lényeges őket elolvasni, csak megemlítettem, hogy nagyon tud idegesíteni, mikor pl. valaki kifejti, hogy SZERINTE miért költészet a költészet ^^" Én szerintem meg nem azért az ^^" és stb. stb.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

MaKo írta:Asszem vmi félreértés volt, én Linton Heathcliff-ről (Isabel és Heathcliff gyerekéről) beszéltem ^^" Nem Edgar Lintonról ^^""""""
JAAAA, en meg aszittem, Edgarrol. xD Neztem is, hogy milyen hisztire gondolsz, aztan gondoltam arra, mikor majdnem (?) elajult, mer' Heathcliff kiboritotta... xD Naja, Linton Heathcliffet en se birom, bar leginkabb a rajta keresztul tovabbitott uzenet miatt (marminthogy o = Uj Heathcliff, aki boldogsagra lel Uj Cathyvel... wtf... >_>;; ).
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

mufurc írta:...leginkabb a rajta keresztul tovabbitott uzenet miatt (marminthogy o = Uj Heathcliff, aki boldogsagra lel Uj Cathyvel... wtf... >_>;; ).
>___> Ehhez már hozzá se tudok szólni <.> Ez nekem se tetszett (mi tetszett? ^^"?) a sztori végén... És ami a legidegesítőbb, hogy egy csomó csoporttársam azon nyáladzik hogy "jaj Heathcliff így meg úgy, és mennyire jó karakter". Én meg---> "mi van?" O_o;;;???)
Válasz küldése