Mit olvasol mostanában?

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

steve perry - háború (a.vs.p. sorozat)
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

SZEL írta:
Andro írta:Anne Rice: Interjú a vámpírral. Immár vagy harmadszor. :lol:
Én azt hittem, hogy az egy film és nem tudtam, hogy könyv alapján készítették. Legalább enyivel is okosabb lettem. (Hol tudnám megszerezni?)
Bármelyik könyvesboltban beszerezhető. Én mondjuk ezen kívül csak a Pandorát tudtam megvenni. A könyvet csak ajánlani tudom, mert nagyon ott van!
Kép
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Tudtom szerint már régebben adták ki a könyvet, és Pécsen én már sehol sem találom :cry:
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Én még sehol nem láttam Anne Rice könyvet (bár nem is kerestem régen ^^'), úgyhogy megrendeltettem tesómmal az első négy könyvet, és idáig (Interview with the Vampire + 100 oldal a The vampire Lestatból) nagyon meg vagyok elégedve *__*. Mondjuk nem gondoltam volna, hogy ennyire drámai... voltak az első könyvben olyan részek, amikor majdnem elbőgtem már magam... *;____*; ez a második könyv is naon jó, főleg mert imádom Lestatot (legalábbis még ő a kedvencem), teljesen azonosulok vele, mármint a vámpír előtti énjével ^^'
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Én angolul általában látom boltokban a könyveit; az Interview-t feltétlenül.

Amúgy Malamudtól olvastam az Új életet (csak úgy leszedtem vmi szimpatikusat anyám könyvespolcáról), eléggé tetszett. Most meg rámtört a közeledő irodalom szigorlat rémképe, úgyhogy asszem nekiesek ennek: Henry James: Egy hölgy arcképe (az első 2 oldal egyelőre tetszik :roll: )
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Peter S. Beagle - Az utolsó egyszarvú ::daisuki::
Avatar
Philionel
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2005.02.11. 08:14

Hozzászólás Szerző: Philionel »

Ito Noboru - Japán művészet :wink:
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Végeztem a Monte-Cristo grófjával ::jthrill:: (azért érdekes volt, hogy a történetet akaratlanul is a Gankutsuou-ban szereplő karakterekkel képzeltem el ^^).

Elkezdtem most olvasni Joseph Hellertől A 22-es csapdáját... Hát nem az, amire számítottam. Eddig nem nagyon jött le belőle semmi, eléggé "összevissza" az egész, nem is nagyon volt története... Na mindegy, hátha kialakul. Milo karaktere szimpi.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

A 22es csapdája a kedvenc könyveim közé tartozik. :D :D Legalábbis háborús témában nem olvastam még olyat, ami jobban tetszett volna.
De ha a stílusa nem tetszik az elejétől kezdve, akkor végig nem fog. Végig "zavaros". De hát pont ez a lényege.

Én meg épp befejeztem az Egy hölgy arcképét Henry Jamestől, most asszem Dühöngő ifjúság jön.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Hmmm... jelenleg: Graham Greene: Hatalom és Dicsőség, Frederick Forsyth: Manhattan Fantomja pedig soron van,de még a könyvtárból kell kivennem egy kötetet mert egy rövidet olvastam From Beyond címmel és elég érdekes volt, úgyhogy művelődöm kicsit..tovább... :wink: :cool: Már ha lesz a konyvtárban Lovecraft

Jahh és szeretném beszerezni Kavabata Juszunari: Szépség és szomorúság című könyvét.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én most szerintem neki fogok állni a Sorstalanságnak... ::jcrazy:: Ugyanis drága jó Andóczy bácsi, avagy médiatanárunk bejelentette, hogy az e havi kötelező film a Sorstalanság lesz. És én előtte nekiugrok a könyvnek, mert egy film nem tudja visszaadni az olvasás élményét. (Márha ennek van...)
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Én még nem olvastam, de tesomnak nagyon nem tetszett.

Én most a Szamuráj útja című ismeretterjesztő könyvet olvasom felváltva a Shógun #2 vel :)
Avatar
Philionel
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2005.02.11. 08:14

Hozzászólás Szerző: Philionel »

DeluksZ írta:most a Szamuráj útja című ismeretterjesztő könyvet olvasom
Hmm! A jó öreg Muszasi:)
"Az ürességben nem létezik se jó, se rossz. A bölcsesség létezik, az Elv létezik, az Út létezik, a szellem pedig semmi..."
Mijamotó Muszasi
Az Istenség nem szereti, ha bezárják egy épületbe: a szabadban érzi jól magát: pont itt éppen ebben a testben. Mindegyikünk élő szentély, a világegyetem kicsiny mása!
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Nos Lovecraft: Sötét Testvériség. Jó könyv, rövid de velős és ijesztő történetekkel amik elgondolkodtatnak és árnyakat hoznak a nyugodt álmainkba... :wink:
Victor Hugo: Egy halálraítélt utolsó napja Most olvasom még nincsen róla vélemény, eddig tetszik..kb a negyedénél járok.
Lin Yutang: Egy műló pillanat Betervezve..itt áll az asztalomon a két vaskos kötet, beleolvastam és tetszik..ajánlom, kicsit történelmi, kicsit romantikus kicsit életszagú...izgalmas..nekem bejön :)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Hát, a 22-es csapdáját már mások is dicsérték, nekem nem igazán jön be. Szerintem mert nem látom át a történetét. Mivel talán nincs is neki, az egész a háború értelmetlenségéről szól (ennyi lejött nekem is^^).

Thomas Manntól akarom most kiolvasni a Buddenbrock házat, + az Ivanhoe is várakozik a listán, de egyenlőre a japános könyveket forgatom: Hidasi Judittól a "Na és, hogy tetszik Japán?"-t, valamint Kiglics Istvántól a "Japán: Múlt a holnapban"-t.

Sorstalanság: Egyike azon ritka könyveknek, melyeket egyszerűen képtelen voltam kiolvasni. Nem volt hosszú, csak kb. 200 oldalas, mégsem bírtam végigolvasni. Szvsz nehéz a nyelvezete, a szóhasználata is furcsa, meg hát... az igazat megvallva unalmas volt, nekem nem tetszett. De hátha neked megtetszik, Narumi! Sok szerencsét! :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Surci írta:Thomas Manntól akarom most kiolvasni a Buddenbrock házat
OLVASD. MOST.

(A Buddenbrook haz az egyik kedvenc regenyem, a Buszkeseg es balitelet es a Mester es Margarita mellett. ^^;; )
Surci írta:az Ivanhoe is várakozik a listán,
Az Ivanhoe jopofa, de ha mar Walter Scott, akkor en azt mondom, Kenilworth. Nem vagyok Scott fan (sot, igazabol nem kulonosen kedvelem a stilusat), de a Kenilworth szerintem a legjobb konyve.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Az Egy múló pillanat szerintem is jó könyv! ;) Bár a végefelé már nem tetszett annyira.
Scottot ált. isk. felsőben nagyon szerettem, mára már nem igazán értékelem a stílusát.

A Sorstalanságnak nehéz a nyelvezete?? Szerintem pont nagyon egyszerű. Az tény, hogy nehézkes, és nekem sem kedvenc könyvem, meg a stílusa nem tetszik (a hajam szála égnek állt már a sok "igen természetes" után), de egy olvasást mindenképpen megér szerintem, mert a mondanivalója jó.

A Mester és Margarita amúgy nekem is egyik kedvencem. :roll:
Akkoriban, mikor olvastam (negyedikes kötelezők) talán csak a Száz év magány meg az Iskola a határon tetszett még jobban. Ja meg Utas és holdvilág. Akkor voltak a legjobb kötelező regények. ^^

Ja tegnap újraolvastam a Büszkeség és balítéletet. ^^ Aranyos volt, meg vicces, meg kellemes olvasni, de azért kedvenc nem lesz.
Most meg Lawrence-t olvasok (Sons and Lovers), még az elején tartok.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Philionel
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2005.02.11. 08:14

Hozzászólás Szerző: Philionel »

Weöres Sándor -A teljesség felé
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

A Sorstalanságot nekem elég nehéz volt olvasni, mert szerintem sok olyan mondat volt benne, amiket én olyan formában soha az életben nem használok, és nem is nagyon hallottam még senki szájából sem úgy, ahogy a könyvben volt. (Na, ezt jó értelmesen leírtam ^^) Hogy is mondjam... olyan "magyartalannak" tűnt.

A stílusa megintcsak nem tetszett, nekem is emiatt az "igen természetes" hozzáállás miatt. OK, OK, hogy ő tárgyszerűen akarja leírni a történetet, és érzékeltetni az egész rendszer cinizmusát, de attól még az emberek agyonlövése/éheztetése/halálra dolgoztatása/stb... nagyon nem természetes imho, szóval szerintem ez a stílus nem a történethez való. Lehet, hogy túlzottak voltak az elvárásaim, de én úgy ültem le emellé a könyv mellé, hogy ez egy Nobel-díjas mű, és igen csalódottan álltam fel mellőle, már csak azért is, mert ritkán esik meg velem, hogy egy könyvet ne tudjak végigolvasni.

Másik meg a történet: talán bennem van a hiba, de valahogy nem tudtam a könnyekig meghatódni a főszereplő szerencsétlen sorsán (sorstalanságán?). Sok csapás éri ugyan, de ha már ő maga is ezzel az "igen természetes" hozzáállással veszi a dolgokat, akkor engem miért hasson meg? Inkább csak megrántottam a vállam...

Na, látszik, hogy nem sok érzékem van a modern irodalomhoz... Se a Sorstalanság, se a 22-es csapdája nem jön be... Bár Az Arbat gyermekei is modern irodalom, az meg tetszett...
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én csak feléig jutottam el a Sorstalanságnak, aztán a másik felét már filmen láttam. Könnyen érthető, tényleg nem nehéz a nyelvezete. De szerintem sem olyan megható, és nem jön be a stílusa... >.>
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Pont az a lényege, hogy ne legyen megható. Ha megható lenne, akkor Kertész csupán annyit tett volna, hogy megírja a 2000. megható zsidó regényt a II. világháborúról. Ha jól tudom, az is volt a véleménye az előbb említett típusú könyvekről, hogy látszik, az íróik nagy része nem élte áz, amiről ír.

Amúgy Surci, én is kb. ezt gondolom a nyelvezetéről. Emlékszem, mikor beszélgettem egy kínai (de már régóta Mo-n élő) nővel, aki fordította kínaira, még ő is ki volt akadva, hogy milyen magyartalan. ^^"" Meg hogy szerinte a fordításban szebb lesz. =)
De a stílusát amúgy érdekesnek tartom, szerintem jobban megy a témához, mint az ezelőtt írt könyvek stílusa. Legalább is őszintébb.

Amúgy azóta elolvastam 2 Beckett-darabot (na jó, az egyik csak 10 oldal volt kb.), és a hosszabb, The Endgame, nagyon tetszett. Még annak is ajánlanám, aki nem bírta a Godot-t, rövidebb és érthetőbb. Mondjuk abszurdnak legalább annyira abszurd.
Meg küszködök az Ifjúkori önarcképpel, Joyce. Érdekes, csak nagyon kell koncentrálni rá. De gyönyörű a magyar fordítása, nagyon szép a nyelvezete (többek között ezért is nehéz koncentrálnom a tartalmára^^"). Már nincs sok, akkor végre olvashatok Tom Stoppardot (a drámát jobb szeretem az epikánál). ^^
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Belekezdtem a Buddenbrook-házba. Eddig jó, de még nagyon az elején tartok.

Ma vettem ki Natsume Soseki: Macska vagyok c. könyvét, és nagyon tetszik, csak ajánlani tudom mindenkinek. :)
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

Kb 3 hónapja nem olvastam könyvet. De lehet hogy belekezdek a:
Dűne sorozatba. Az Atreides ház megvan. Az is elég nagy és kitart egy darabig. Meg ugye ott van még a A Harkonnen-ház a Dűne: Az Atreides-házban megkezdett történet folytatásaként ... szóval nem lesz egy olcsó mulatság.
(E könyv, csak egy dolgon gondolkoztat el. Ha Nem lett volna a Csillagok háborúja, akkor most ez lenne a világon annyira híres)
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Steinbeck - Édentől keletre. Kérhetek véleményeket? :oops:
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Én most Heather Graham Florida sorozatát olvasom.Nagyon tetszik.Aztán amint befejezem akkor Bertrice Small:Vixens könyve fog következni.
Válasz küldése