Mit olvasol mostanában?

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

A Da Vinci kódot olvasta már valaki?
Érdekelne miről is szól a könyv és, hogy érdemes-e belkezdeni.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Végre, elkezdett tetszeni Anne Ricetól a Queen of the Damned. Komolyan, szerintem a film lehetett az oka, hogy úgy ültem oda olvasni, hogy ezt nem lehetne esetleg kihagyni? Ráadásul a hülye DVDborító van rányomtatva a könyvre is >__>. Szóval az első nem is tudom hány oldalt végigszenvedtem... meg kicsit zavaró az, hogy egy-egy fejezet egy-egy vámpírról szól. Pl.: azt a Baby Jenkses részt inkább bele se írta volna!!! Az Armand-Danieles résznél kezdett el igazán tetszeni ::^_^:: , meg kellemesen csalódtam Jesse-ben is. A filmből legszívesebben kivágtam volna >__>, de itt - egyelőre - nincs vele semmi bajom ^^". Ma este viszont a Tótékat olvasom majd el Örkénytől és csak holnap tudom folytatni a QotD-t.

A Da Vinci kódot barátnőm olvassa, csak annyit tudok, hogy tetszik neki ^^'
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Földi Pál : Szpecnaz - A szovjet különleges erők története :-P eléggé megdöbbentő képet kapunk arról, hogy hogy' is mentek a dolgok a Szovjetúnióban
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

A Da Vinci kódot mindenképpen érdemes elolvasni, amennyiben érdeklenek különös, titokzatos dolgok, valamennyire ismered az egyházat, és kíváncsi vagy titkokra. Igazából egy regény, de sok munka áll mögötte, és ha már Da Vinci kód, akkor a Da vinci kód megfejtése és a Da Vinci kód feltörése című müveket se hagyd ki:)
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én Móricztól olvasom a Pillangót. Annyira szép... Úgy szeretem... És ilyenkor látszik, hogy milyen jó is lehet a paraszti élet... Részemről kipróbálnám. :)
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Olvasd el a Szegény emberek és a Barbárokat. Meglásd, Móricz nem épp az idilli parasztélet ábrázolójaként vonult be a magyar irodalmi köztudatba. =]
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Queen of the Damned
Fárasztó egy könyv. Én a felénél leraktam, pedig akkor még meg sem jelent a film, amit azóta sem néztem meg.
Piracy is charity.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

kukurbuki írta:
Queen of the Damned
Fárasztó egy könyv. Én a felénél leraktam, pedig akkor még meg sem jelent a film, amit azóta sem néztem meg.
Ha' ja, Rice ott kezdett teljesen tonkremenni. En nagy nehezen vegigolvastam, meg a folytatasokat is, de noha a sztorik onmagukban jok, a stilus es a hozzaallas.... meh. (Plusz ennel lett vegkepp elegem Lestat-bol, ami ugye eleg nagy hatrany, tekintve azt a nyaladzast, ami vele kapcsolatban folyik a konyvekben...)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Szerintem már a Lestat a vámpír is elég trágya volt, de azt azért végigszenvedtem. Főleg az gyakori nyálas, homoerotikus részek zavartak.
Piracy is charity.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Aki szereti a Romantikus regényeket,azok jöjjenek erre az oldalra.Itt már összegyült egy nagyobb jó társaság.

http://romantika.media-online.hu/index.html
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

kukurbuki írta:Szerintem már a Lestat a vámpír is elég trágya volt, de azt azért végigszenvedtem. Főleg az gyakori nyálas, homoerotikus részek zavartak.
Az tényleg van benne bőven ^^''''' De nekem tetszik, csak egy "kicsit" sok... Nekem tetszett a The Vampire Lestat, mondjuk a Mariusos rész nem annyira (bekavarodtam az angolba is ^^'). Az örök kedvenc részem az, amikor Lestat még nem vámpír és Nickivel még barátok (ő a kedvencem ^-^ Nickiiiii).
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Hmmm, tegnap este egy A nekrofil c. könyvet olvastam. Elég meredek volt. A szerzőjét meg se jegyeztem, meg gyorsam vissza is kellett adnom (csak kölcsön kaptam), de valami francia ember volt. Nem mondom, hogy ajánlgatom itt az embereknek, de eléggé érdekes volt. :roll:

Meg olvastam az Arcadiát Tom Stoppard-tól, na az nagyon zseniális volt szerintem. :)

Ja és az Édentől keletre nekem anno nagyon tetszett. :roll:
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

én most olvastam stephani perrytől a háborút (aliens vs predator) és most kezdem william gibson tól az izzó krómot...novella gyűjtemény (benne van töbekközött az a novella is ami alapján a johnny mnemonic-ot csinálták)
Kép
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

Wayne Chapmantól olvasom éppen a Karnevált, A dűne istencsászárát, Janny wurts Összeesküvését+ Leslie L Lawrence Éjszaka doktorát. Ez a pár könyv talán kitart 2 hétig!!! Egyébként jó a háború? Gondolkodom megvegyem-e.
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Szerintem elég gáz az istencsászár. Lehangoló az egész, ráadásul túl van bonyolítva. Én erősen a +1-edik bőrt látom benne. A további dune köteteket nem is olvastam.
Piracy is charity.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Lovecraft-Holdárnyékban ; Bernard Cornwell- Stonehenge

jamm...és a könyvmániásoknak mint én: http://index.hu/kultur/klassz/alexand413/
Kép
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

kukurbuki írta:Szerintem elég gáz az istencsászár. Lehangoló az egész, ráadásul túl van bonyolítva. Én erősen a +1-edik bőrt látom benne. A további dune köteteket nem is olvastam.
A dűne eretnekei sokkal jobban sikerült de ennek még nem jelent meg az új kiadása ha jól tudom ez tényleg egy kicsit unalmas.
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

újból kezdtem a Harry Pottert^^ és még mindig az élen áll nálam :cool:
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Vámostól a Zenga Zéneket.
Kellemesen csalódtam! Úgy ültem le olvasni, hogy nem tudok 2 oldalnál többet elolvasni belőle, de nagyon tetszik. Alig bírtam letenni :cool: Jövőhéten kiolvasom a buszon (mert este haladni akarok a Queen of the Damned-dal is ^^). Mondjuk kicsit nehézkes olvasni amiatt, mert egyben van az egész, mármint mesélés-dialógusok nincsenek különválasztva, de meg lehet szokni.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én Karl Maytól olvasom Az ezüst tó kincsét. Tök jó! ^^
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Régen én is egy csomó indiános cuccot olvastam. Sőt, életem második kiolvasott könyve a Winnetou volt, ha jól emléxem. Az első meg a Nagy Indiánkönyv Cooper-től. :)
Elő is kéne vennem őket újból. Már nem sokra emléxem belőlük, mert ez még ovi végé-suli elején történt.
Piracy is charity.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Én már 15 éve történelmi romantikus könyveket olvasok és ezek alapján jobban megtanultam a történelmet,mint a suliban.
Most Bertrice Small Vixens könyvét olvasom.II.Károly idejében játszódik és jól meg lehet belőle ísmerni milyen életet élt a király.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Elhaym írta:Én már 15 éve történelmi romantikus könyveket olvasok és ezek alapján jobban megtanultam a történelmet,mint a suliban.
Jaja, jobban meg lehet belőlük tanulni... én az amerikai észak-dél háborút szeretem meg értem a legjobban, hála a könyvnek (amiből sorozat is készült Észak és Dél címen).
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Ayanami írta:
Jaja, jobban meg lehet belőlük tanulni... én az amerikai észak-dél háborút szeretem meg értem a legjobban, hála a könyvnek (amiből sorozat is készült Észak és Dél címen).
Én Heather Grahamtől olvastam egy 6 kötetes Észak és Délről szóló könyvet és a főszereplők minden csatában részt vettek és jól átlehetett érezni benne,hogy milyen az,ha egy család egyik fele az egyik,a másik fele meg a másik oldalon áll.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Most olvastam Orwelltől az Állatfarmot. A történet = A Szovjetunió története...

Ismételten mindenki figyelmébe ajánlanám Natsume Soseki "Macska vagyok" című remekművét. Nagyon aranyos, mégis kemény kritikája az 1910-es évek japán társadalmának. Rég nem nevettem könyvön ennyit, mint ezen ^_^.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése