Mit olvasol mostanában?

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Befejeztem a Queen of the Damnot. Na a végére csak kialakult, az ikrekkel kapcsolatos story nekem is nagyon tetszett. Viszont a legeslegvége nem igazán. Ez a "tegyük össze az összes szereplőt egy helyre, überfaxa idilli hangulat, sakkpartik...stb... ááá... Lestat meg legyen a régi, ezért aztán erőltessük bele ezt meg azt.. :roll: " nem igazán aratott nálam sikert.
A Zenga Zéneket most tudtam folytatni, az QotD-nal végezni akartam először. Véleményem változatlan, szinte le se lehet tenni. :wink:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

Én most fejeztem be a Darren Shan befejező kötetét (12.).
Hihetetlen! ::daisuki::
Valójában kétkedve áltam neki, mert fogalmam se volt, hogy egy eféle történetet hogy tud majd az író befejezni, hogy az jó is legyen.
Ez nem lett jó... Ez remek lett! ::are::

Lenyűgöző ahogy az író megoldotta a végét!!!!! Mindenféle eshetőségre gondoltam, csak erre nem.
A Lelkek tavában leírt monológ meg üt minden eddigit!

Csak ajánlani tudom mindenkinek! ::hehe::
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Dan Brown - Da Vinci-kód

Ez az ember egy zseni!
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Mikszáth Kálmán - A Noszty fiú esete Tóth Marival

Ja, persze nem kötelező! Csak így támadt kedvem. :)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Forgotten Realms 4. kötet - Ezüst Árnyak.
Nagyon jó, imádom. Fordulatos, kalandos és fantasy. :)
Kép
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Hemingway - Akiért a harang szól ....csak most tanulni kéne

Spanyol polgárháború fasiszták vs komcsik (olyan csövörből vödörbe érzés)
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

ein írta:Hemingway - Akiért a harang szól ....csak most tanulni kéne

Spanyol polgárháború fasiszták vs komcsik (olyan csövörből vödörbe érzés)
Ezt már régóta tervezem kiolvasni... Egyszer már elkezdtem, de rájöttem, hogy 14 éves fejjel nem vagyok elég érett hozzá. 17 évesen már biztos más lesz. ^^
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Most éppen az egyik Alapítvány gyűjteményt olvasom. Csak 800 oldal, hamar túl leszek rajta. :)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Most fejeztem be Endo Suszaku-tól a Némaságot. A történet az 1600-as években játszódik Japánban, a "bezárkózás" kezdetén, amikor a sógunátus kitiltja az európaiakat és velük együtt a kereszténységet is az országból, és megkezdődik a keresztény vallás üldözése. --- Az olvasottak alapján elképesztő közállapotok lehettek akkoriban arrafelé... Meg nagyon brutális kínzások...
Andro írta:Most éppen az egyik Alapítvány gyűjteményt olvasom. Csak 800 oldal, hamar túl leszek rajta. :)
Az Alapítvány nagyon jó!!! :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
LordLynxx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.09. 13:56
Tartózkodási hely: Másutt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LordLynxx »

Kiolvastam Vavyan Fable: Álmok Tengerét..
Nagyon jó könyv volt. Ahogy várható volt az írótól.
Kép
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

LordLynxx írta:Kiolvastam Vavyan Fable: Álmok Tengerét..
Nagyon jó könyv volt. Ahogy várható volt az írótól.
Mást nem olvastál tőle? Fable a kedvenc írom. A legjobban a Halkirálynő-sorozatot szeretem (abból is az Ébredj velem-t), de a fantasyjai is isteniek.
Az Álomhajsza, meg a folytatása valmi hihetetlen.

Az Álmok tengerét sajnos még nem olvastam. A címből ítélve szintén a fantasyjai közé tartozik.
Jó? És úgy nagyjából miről szól?
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Kivégeztem az új Laurell K. Hamilton könyvet, a "Gyilkos Tánc"-ot... Hátööö... sajnos elspoilerezték nekem, hogy mi lesz benne, de egyszerűen nem akartam elhinni. Sajnos mégis igaz volt >_>" Mindenesetre annyira nem volt rossz kötet, de a Kárhozottak Cirkuszát nem tudja semmi se felülmúlni... :cool: Mondjuk ebben is voltak beszólások, de a végét sajnos nem tudom megbocsájtani Anitának...Mondjuk az is igaz, hogy tényleg nem bírták volna sokáig együtt Richarddal, de akkor is... Richard nem ezt érdemelte ;_; Meg Jean-Claude sem >_<""!

Ah~ *megy vissza sóhajtozni Richard miatt*
*_* Kéne ebből a regénysorozatból egy anime most már nagyon... *.*
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Narumi írta:
ein írta:Hemingway - Akiért a harang szól ....csak most tanulni kéne

Spanyol polgárháború fasiszták vs komcsik (olyan csövörből vödörbe érzés)
Ezt már régóta tervezem kiolvasni... Egyszer már elkezdtem, de rájöttem, hogy 14 éves fejjel nem vagyok elég érett hozzá. 17 évesen már biztos más lesz. ^^
Hát igen...befejeztem, és helyesen tettem hogy én is idáig halogattam, nem túl eseménydús mű, de érdekes dolgokra mutat rá....háborúról, gyilkosságról, lelkiismeretről, eszmékről, bátorságról,szerelemről

Mindenkinek ajánlom akinek van ideje és türelme kicsit elgondolkodni a sorain, nagyon emberi
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Jaj, Hemingway... Hat igen, nem tul esemenydus muveket ir. Ami engem teljesen az oruletbe kergetett, az az And the Sun also Rises volt (meg nem mondom, mi a magyar cime), amit par eve olvastam, sz'al meg csak azt se lehet mondani, hogy eretlen ifju voltam, es nem ertettem a mu melyseget. >_> Sz'al, van a fazon es a no es a haverok, es elvannak, es isznak, es itt vannak, aztan ott vannak, es meg tobbet isznak, es elvannak, aztan megint isznak, es..... A konyv felenel a vegehez lapoztam, hogy tortenik-e itt vmi, de nem, az egvilagon semmi nem tortenik, es az egvilagon semmi vege nincs. Namost... ertem en, hogy a konyv meg a szereplok nagyon mely es nagyon fontos dolgokat mondanak el a haboru utani nemzedek kiegett, ures, celtalan eleterol, de ISZONYATOSAN UNALMAS. :roll: (Arrol nem is beszelve, hogy az osszes szereplo rettenetesen idegesito volt.)

Aztan jott a Kilimandzsaro hava (asszem ez a magyar cime) meg a tobbi, azzal a szerencsetlenul eroltetett, omgenigenisFERFIvagyoknempussy, nogyulolo mondanivaloival, es azt mondtam, koszonom, Hemingwaybol nekem elegem van. ._. En elismerem, hogy nagy iro, elismerem, hogy nagyon fontos dolgokrol irt, de megegyszer nem akarom olvasni. >_>
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

:D azt hiszem én is szórakoztatóbb vizekre evezek :P elkezdem a Lovecraft novellagyüjteményt

/azért nem bántam meg, hogy elolvastam
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

amiket most olvastam:

Hiúság vására ^______^ az első 500 oldalon még utáltam az összes szereplőt, és az nem volt vmi fényes (de lekötött a sztori), a végére már egy csopmó kedvencem lett^^ mindenkinek ajánlom, aki szeret elveszni az ilyen masszív 1000 oldalas művekben^^

George Eliot: Middlemarch
hasonló, csak az elején is voltak szimpi karakterek, és a végére nem lettek szimpatikusabbak, de amúgy ismét egy 1000 oldalas alkotás, amibe jól bele lehet feledkezni (olyan élvezet ilyeneket olvasni Virginia Woolf, Joyce, irodalomelmélet és hasonlók után^^ nem azért, ezek sem rosszak, sőt, csak ezek a nagyregények olyan kellemesen pihentetők)

most: Swift: Gulliver utazásai
^__________^
néhány éve beleolvastam, nem tetszett, most meg tök jól szórakoztam rajta, nagyon mókás^^ bár félek, a vége már nem lesz túl szívderítő, de a lilliputi részen még rengeteget lehetett mosolyogni
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Jegeltem Lovecraftot, helyette a Galaxis utikalauz stopposoknak c. könyvet kezdtem el, sok jót hallottam róla.
Eddig nagyon tetszik és állandóan a Marsbéli krónikák jut róla az eszembe. A különbség az, hogy itt értelmes szereplők is vannak :D
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Anne Rice: The tale of the body thief (A testrabló meséje): még csak az első fejezetet olvastam el, de még nem vettem a fáradságot, hogx tovább olvassam ^^"""" Főleg, hogy láttam, hogy David is szerepel benne egy csomót. :? Szóval lehet előreveszem Puskin Anyeginjét újraelolvasásra ^_^
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
andris
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2003.12.30. 19:19
Tartózkodási hely: Budapest, 16. ker eldugott zuga
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andris »

ein írta:Jegeltem Lovecraftot, helyette a Galaxis utikalauz stopposoknak c. könyvet kezdtem el, sok jót hallottam róla.
Eddig nagyon tetszik és állandóan a Marsbéli krónikák jut róla az eszembe. A különbség az, hogy itt értelmes szereplők is vannak :D
Mindkettő nagyon király!
Douglas Adamstól a többi könyvet is érdemes elolvasni, főleg a Dirk Gently-t!
"Éljen a cs. kir. kretenizmus!"
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Nah belekeztem az Édentől Keletre c. Steinbeck alkotásba. Majd leirom milyen volt.
Avatar
SZEL
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.08.12. 20:57
Tartózkodási hely: Mikor hol

Hozzászólás Szerző: SZEL »

Nagy elhatározás után újra belekeztem a Gyűrűk ura 2. részébe. Már többször is nekifutottam, csak nem sikerült végigolvasnom.
Az ember felelős, a saját élete és jövője alakításáért.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

SZEL írta:Nagy elhatározás után újra belekeztem a Gyűrűk ura 2. részébe. Már többször is nekifutottam, csak nem sikerült végigolvasnom.
A 3 kötet közül az tetszett a legkevésbé... lehet az is a baom vele, hogy két részre van szabdalva. Pedig már megfogadtam párszor, hogy úgy fogom elolvasni, hogy egyszer innen, egyszer onnan egy fejezet :dirr:
Csak a Tale of the Body Thief-et olvasom, és meg kell mondjam, nagyon tetszik! Végre! Sajnos a 3. kötet nem annyira jött be, túl sok minden volt benne. Ebbe alig van cselekmény, mármint sokkal fontosabb mi zajlik Lestat lelkében ^^.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
SZEL
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.08.12. 20:57
Tartózkodási hely: Mikor hol

Hozzászólás Szerző: SZEL »

Ayanami írta:A 3 kötet közül az tetszett a legkevésbé... lehet az is a baom vele, hogy két részre van szabdalva. Pedig már megfogadtam párszor, hogy úgy fogom elolvasni, hogy egyszer innen, egyszer onnan egy fejezet :dirr:
Csak a Tale of the Body Thief-et olvasom, és meg kell mondjam, nagyon tetszik! Végre! Sajnos a 3. kötet nem annyira jött be, túl sok minden volt benne. Ebbe alig van cselekmény, mármint sokkal fontosabb mi zajlik Lestat lelkében ^^.
Hát igen van abban valami amit mondassz. Én gyűlölöm, az olyat amikor egy könyvben leírják 20 oldalon keresztül, hogy hogyan hintázik egy gyerek. A Gyűrűk urában ez a hátulütő. Én attol még el fogom olvasni, mert ettől függetlenül én még szeretem és ha már elkeztem, nem lenne túl jó abbahagyni az elején.
Az ember felelős, a saját élete és jövője alakításáért.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

SZEL írta: Hát igen van abban valami amit mondassz. Én gyűlölöm, az olyat amikor egy könyvben leírják 20 oldalon keresztül, hogy hogyan hintázik egy gyerek.
A sima leírást, amit elnyújtanak a végtelenségik, azt én se szeretem... A Vámpírkrónikákban falra tudok mászni, ha egy helyiséget leírnak vagy 3 oldalon, egyrészt uncsi, másrészt nem mindent értek belőle (mármint nekem ez az irodalmi-leíró angol nem megy annyira :dirr:). Viszont ha úgy nyújtják a dolgot, hogy az ember lelkében zajló folyamatokat elemzi, vagy azzal kapcsolatos, azt viszont nagyon szeretem ^^.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

SZEL írta:Nagy elhatározás után újra belekeztem a Gyűrűk ura 2. részébe. Már többször is nekifutottam, csak nem sikerült végigolvasnom.
*patpat* Reszvetem. En is mar joparszor megprobaltam elolvasni azt a szerencsetlen konyvet (marmint a full GyU-t), de soha nem sikerult... Elnezest minden rajongotol, de szerintem brutal unalmasan van megirva, es angolul a stilusat se birom. :/ (Ha versben irta volna, talan jobban tetszene.)
Ayanami írta:Csak a Tale of the Body Thief-et olvasom, és meg kell mondjam, nagyon tetszik! (...) Ebbe alig van cselekmény, mármint sokkal fontosabb mi zajlik Lestat lelkében ^^.
AAAAANNNNNGGGGST. :D (Azer' jopofa, hogy Lestat mindig ugy van beallitva, hogy "En nem angstelek, mer' tokos vampir vagyok!" aztan megis vegigangsteli a konyveket...) Btw a Body Thief nekem mar egyaltalan nem jott be, bar David jo karakter... de Lestat ott mar nagyon az idegeimre ment. (Marmint az atlagosnal is jobban. ^^;; )
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Válasz küldése