Mit olvasol mostanában?

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nagyon közi az infót, de mivel általában 8-kor állok fel az asztalomtól, már nincs kedvem, sem időm soppingolni, mert akkor soha nem érnék haza... Tudod a nyugati nem nagyon esik útba... ^^
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Mostanság kicsit elmerültem a történelemben:

Szolzsenyicin - Ivan Gyenyiszovics egy napja - Kicsit csalódás volt, azt hittem, "mozgalmasabb" lesz... Már amennyire mozgalmasan telhet egy nap egy munkatáborban... Azért érdekes volt.

A Bushido lovagjai - A japánok által elkövetett háborús bűnök rövid története -- Nem részletezném, csak annyit, hogy a ll. világháború alatt a japánok semmiben sem maradtak le a németektől és a szovjetektől kegyetlenség dolgában. A legdurvább szerintem a nankingi "incidens" története volt...

Milovan Gyilasz - Találkozások Sztálinnal -- Gyilasz jugoszláv kommunista vezető volt, akit elítéltek 1957-ben, mert szembefordult Titoval, és könyvet írt a kommunizmus és a "ploretárdiktatúra" visszásságairól, ezért több évre börtönbe került. Szabadulása után írta a Találkozások Sztálinnal c. könyvét, melyben elmondja, hogyan ábrándult ki ő, az egykor elkötelezett kommunista fiatalember a "földi paradicsomnak" hitt Szovjetunióból, és a "Népek Bölcs Vezéréből", Sztálinból, miután megismerte a kommunizmus valódi természetét és módszereit. Pl. ilyesmikkel bátorította Sztálin a jugoszláv kommunistákat a hatalom megragadására: "Egyezzetek ki, elvtársak, Péter királlyal (akkoriban Jugoszlávia királya). Aztán, ha megerősödtetek, kést a hátába!" Ehhez asszem nem szükséges különösebb kommentár.
Ajánlom ezt a könyvet azoknak is, akiket érdekel a törtélem, mert csak kevés szó esik benne politikáról, viszont szép jellemrajzokat találunk benne Sztálinról, Molotovról, Berijáról, és több szovjet és jugoszláv vezetőről is. Olvasmányos és nagyon érdekes.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Minerva
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.06.03. 09:59
Tartózkodási hely: Álomföld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Minerva »

Maron írta:Tegnap kaptam meg, de délután fele le is lehetett már az eredetit tölteni. Maga a könyv 607 oldalas (30 fejezet).
Honnan? Én még csak fake verziókat találtam :(
"Gods fade away by my curse."
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Minerva írta:Honnan? Én még csak fake verziókat találtam :(
Az oldal nem él, de van egy másik hely: Hopp por
És ha jó helyen keresgélsz (khmLumosfórum,regisztrálás után), fan magyar fordítások (még tudtommal senki nincs kész teljsen) is vannak már :wink:
Kép
Avatar
Minerva
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.06.03. 09:59
Tartózkodási hely: Álomföld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Minerva »

Maron írta:
Minerva írta:Honnan? Én még csak fake verziókat találtam :(
Az oldal nem él, de van egy másik hely: Hopp por
És ha jó helyen keresgélsz (khmLumosfórum,regisztrálás után), fan magyar fordítások (még tudtommal senki nincs kész teljsen) is vannak már :wink:
Tyű, köszi!! ::jwin:: De inkább maradok az eredetinél, meg a hivatalos magyar fordításnál :)
"Gods fade away by my curse."
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Beleolvastam, de sajna itt elcsöpög a szemem. Valakitől kölcsön kéne kérni :dirr: na majd úgyis a kezembe kerül egyszer =).
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Stephen W. Hawking: Az idő rövid története.
Kép
Avatar
Antras
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2005.06.25. 09:56
Tartózkodási hely: Zeg

Hozzászólás Szerző: Antras »

Olvasta valaki Arthur C. Clarktól A teljes Űrodüsszeiát? Mert én métg csak most áltam neki.

Amit pedig olvastam az az Órák Cunnigamtől.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Dan Brown: Angyalok és Démonok... szvsz sokkal izgalmasabb mint a DaVinci kód, bár kevesebb és nem annyira jelentős műalkotás szerepel benne, meg a helyzet is kicsit valószínűtlen. Olyan mint egy jó akciókalandfilm, amiben a sztori hülyeség, de a szinészek elvisznek mindent. Itt is lapos kicsit a dolog, de a személyiségek (pl. a kamarás) érdekesek.

Popper Péter: Az Írás (Ószövetség)
Karácsonyra kaptam meg az Újszövetségeset, ami nagyon tetszett, ezért most beszereztem az Ószövetségeset XD Aki nem tudná mi ez: ez a Biblia Popper Péter szemével látva, nem csöpögős vallásos és nem szögletes ateista. Engem leginkább azért érdekelt, mert én ugyan deista vok (kb. ateista, csak épp hiszek abban h valaki/valami/valakik/valamik ezt a világot létrehozták) hogy mégis mi is van abban a könyvben ami összesítve a világ legnagyobb bestsellere feketén-fehéren, elvéve a bigott maszlagot.
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Per pill. az Asimov összes első kötetét... Iszonyat érdekes!!!

(Emellett még elő szoktam kapni a jó öreg 'Moby Dick' angol eredetijét is, de annyira nehéz a nyelvezete, hogy csak lassan haladok vele...)
Kon-san írta:Stephen W. Hawking: Az idő rövid története.
Húúú, az jó! Nekem a 'Világegyetem Dióhéjban' van csak meg, de már egy ideje fáj a fogam az idősre is :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DinkaMailer 2005.08.04. 23:12-kor.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

DinkaMailer írta:Per pill. az Asimov összes első kötetét... Iszonyat érdekes!!!
énnekem a 4. és az 5. kötetre fáj már egy éve a fogam ^^' jah és R. Daneel Oliwav rulz
Kép
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

Én most már egy ideje Darren Shant olvasok. Nagyon jó könyvsorozat, bár állítólag gyerekeknek készült. Én kétszer is meggondolnám, hogy odaadjam-e 14-15 év alatt bárkinek.
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Lawrence Durrell: Alexandriai négyes I. kötet (Justine)

Eléggé rá kell hangolódni, jóval koncentrációigényesebb, mint mondjuk a Harry Potter 6 volt :D, de megéri szerintem.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Bram Stoker: Dracula
Mit mondjak róla, nem vagyok egy nagy vámpír szakértő... Egy huzamban elolvastam a könyvet (angolul, mert úgy kaptam kölcsön, ilyen oxfordi kiadásban), és rövidnek találtam. ^^
A következő, amit olvasni fogok az a Dr Jekyll and Mr Hyde (szintén angol). Jó kis esti mesék, nem? XD
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

L5R 0wnZ!!!

Vagyis Legend of the Five Rings... 7 kötetes regénysorozat van belőle magyarul... ez egy japán, koreai, kínai elemeket alapul vevő fantasy világ, és yoo nagyon :D
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Egyik nap ezt kezdtem el: Harcászat 64 mezőn
...aztán le is tettem [nem tudok fejben sakkozni XD]
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Akkor miért nem csinálod meg a mozdulatokat egy sakktáblán? XD
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Ahhoz meg éppen lusta voltamm abban a pillanatban... :DIRR:
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Amúgy ez a könyv ilyen sakktaktikákat mutat be?
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Erről inkább Krisit kéne kérdezni, mert ő végig is olvasta :DORR:
Helyette felvettem az Üvöltő szeleket ^^;;
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Befejeztem a Monte Cristot (rulzzzzzzz), szerintem valami Jack London könyve kezdek bele most.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Elkezdtem Márquez Száz év magányát. Eddig tök jó, csak már 20 oldal után nem tudom megmondani, hogy ki kicsoda. ^^" Ezek a nevek... o.O
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Narumi írta:Elkezdtem Márquez Száz év magányát. Eddig tök jó, csak már 20 oldal után nem tudom megmondani, hogy ki kicsoda. ^^" Ezek a nevek... o.O
Hidd el, ez egyre inkább így lesz... :) Emlékszem, én is szenvedtem vele :) De a könyv tényleg nagyon jó különben.
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Újra belevettem magam a könyvekbe. Predator témában már nagyon otthonosan mozgok, és végre befejeztem a Darren Shan köteteket=>iszonyat jók! Most Susan Kay: A Fantom c. könyvét bújom. :)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nemrég sikerült befejeznem Wass Albertnek az Adjátok vissza a hegyeimet! c. művét. Kemény egy napig tartott az egész könyv. Csak ajánlani tudom mindenkinek.
Válasz küldése