Mit olvasol mostanában?

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

Pal-chan írta: Jó kis könyv lehet. :shock: Akkor ez inkább ismertetőszerű, és nem történetet mesél el, ugye?

Nem ismertető, hanem igazi történeteket olvashatunk benne. Meg van persze csalók is a könyvben, amit el is mesélnek, hogy hogyan leplezték le őket.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Tegnap este elolvastam a Wuthering Heights-ot... Nem rossz, de mit ne mondjak, elég nyomasztó volt. Általában szeretni szoktam a negatív karaktereket könyvekben is, de Heathcliff-et nagyon megutáltam. Az egyedüli szimpatikus szereplő a fiatal Cathy volt (meg talán még az apja).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

*twitch* Üvöltő szelek... *twitch*

Ebben a topicban már vhol leírtam a véleményemet róla... Nem sok olyan könyv van, amit olvasás közben folyamatosan a falhoz akarok vágni, a szereplőket pedig hülyére pofozni, de ez az egyik. Szegény Edgar volt az egyetlen normális szereplő, az egyetlen, akit sajnálni tudtam. :/
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Hehe, éljen az Üvöltő szelek! ^^ Főleg, ahogy a tájat leírják, olyan hangulatos lesz tőle az egész. :) Amúgy is imádom a szelet, meg minden szeles helyet, mmm.

Mostanában főleg egyetemre olvasok, azokat azért annyira nem ajánlgatnám, de ha vki akar egy jót szórakozni, Petőfi egyetlen regényét, A hóhér kötelét melegen ajánlom. Olyan szinten melodramatikus már, hogy egész egyszerűen nem lehet komolyan venni. =)) Jahh és amit most olvasok, Fáy András: A Bélteky-ház, eddig ez is bejön.
Meg végre elolvastam a Tristram Shandyt meg egy másik könyvet Sterne-től, nekem nagyon tetszik a stílusa, elég mulatságos. ^^ Az első száz oldalon halálra idegesített, hogy nem történik semmi, de mikorra rájöttem, hogy nem is fog, már nem zavart. ^^
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

mivel készülök megnézni a filmet is, amit karácsony előtt mutatnak be: C.S.Lewis: Narnia krónikái - aranyos mese, tényleg.
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Én először az ifj. sorozatot láttam belőle, a könyv sajnos már "későn" került a kezembe, de azért tényleg aranyos...
Kép
Avatar
Komugi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2005.12.09. 15:55
Tartózkodási hely: az ény kisz djága gépeckém előtt xP

Hozzászólás Szerző: Komugi »

Mostanság a Stephen King Ragyogást olvastam meg a Jane Eyre-t ::jeye::
"Szerelem volt a neve régen,
Tavaszban, éjben vagy mesében,
Tegnap még szenvedés volt, kínos, kedves,
Ma emlék, holnap már csak felejtés lesz."
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

Én az Édes Annát Kosztolányitól...
utána a Pacsirtát Kosztolányitól...
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Édes Anna rulez... Biztos nem annak lett szánva, de szerintem vérbeli pszicho-horror... :)
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Én mostanában nagyon rászoktam az Asimov könyvekre. Régebben végiolvastam az alapítvány trilógiát, nyáron az űrvadász sorozatot, és most nagyon sok sci-fi könyvébe belebújtam. Jó történet, és tudományos okfejtések, olyan emberek számára is érthetően, akik nem mérnökök, vagy szakmabeliek! Én csak ajánlani tudom mindekinek!
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

mufurc írta:*twitch* Üvöltő szelek... *twitch*
Nem sok olyan könyv van, amit olvasás közben folyamatosan a falhoz akarok vágni...
Én egyszer egy könyvet télleg a falhoz vágtam, miután elolvastam, és mégpedig a Pierre Boulle: A Majmok bolygója '91-s kiadását; voltam akkor vagy 10 éves. Azóta az egyik kedvencem és mindhárom magyar kiadásból van egy példányom ... *gík* Ezenkívűl csa egycsalódás ért ( és ez egyben az egyetlen be nem fejezett könyv életemben ): ez pedig az Anna Karenyina volt, alig tudtam a harmadáig eljutni ...

Az elmúlt egy évben pedig elvoltam az Agave könyvkiadó termékeivel: Iain M. Banks: Játékmester, Sötét háttér előtt, Emlékezz Phlebasra, temérdek P.K. Dick kötet; és most itt van a Dűne eretnekei keménykötésben, és még az ASimov összes 6. és 7. kötete is várakozik a polcokon ... Jah igen nemrég végeztem ki az Umberto Eco: Focault ingáját is ... BKVn meg pr pill Nagy Töhötöm: Jezsuiták és szabadkőművesek című könyvét olvasom ... ::jnotes::
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

Harry Potter 6. kötet angolul. Eddig az első fejezet eléggé unalamas volt, de kezd érdekesen alakulni a helyzet... majd kiderül, hogy mi lesz a könyvből, mindenestre egy-két hónap és kijön magyarul, de már nem nagyon tudtam várni vele ^^;;;;;;;
Kép
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

most néztük meg az Édes Annát filmen...
csalódtam
a könyv sokkal jobb volt. a "gyilkosságos" rész teljesen lehangolt, annyira nem tetszett. én szép félelmetesre képzeltem, itt meg... piskótamaradékos késsel rohangászik az Anna...
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

amaya: én meg nem olvastam a könyvet... viszont magyar szóbeli érettségin mit húztam ki? Édes Anna... viszont pontosan kettő nappal előzőleg láttam filmen és kiválóan lefeleltem :P
Kép
Avatar
aurin
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2005.12.15. 17:24
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: aurin »

Douglas Adams: The restaurant at the end of the Universe (az otreszes trilogia masodik resze) ::japhaha::
Marhajo :gurul:
=^.^=
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Én a G. U. Stopposoknakkal csináltam totál hülyét magamból... Egyszerűen nem bírtam megállni a buszon, hogy nem röhögjek folyamatosan és ezt az utitársaim nem értékelték túl nagyra :wink: (Nem mintha ne lennék hozzászokva, hogy hülyének néznek... :vigyor:)
Kép
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

F. Schätzing - Raj (egyelőre még csak a 400. oldal környékén az 1000-ből), valaki olvasta még esetleg?

(közben olvasom még U. Eco : Foucault-inga, J. Saramago : Kőtutaj, és nemtom mikor kezdek ezek mellett neki a kötelezőknek XD )
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
aurin
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2005.12.15. 17:24
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: aurin »

DinkaMailer írta:Én a G. U. Stopposoknakkal csináltam totál hülyét magamból... Egyszerűen nem bírtam megállni a buszon, hogy nem röhögjek folyamatosan és ezt az utitársaim nem értékelték túl nagyra :wink: (Nem mintha ne lennék hozzászokva, hogy hülyének néznek... :vigyor:)
Ma en is majdnem igy jartam, de sikerult visszafogni :mrgreen:
Az is egy jo konyv amugy. A Restaurant elozmenye ::^_^::
=^.^=
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

James Clavell: A sógun. Akit érdekel a középkori japán világ, annak mindenképpen ajánlom. Nagyon izgalmas és érdekes, ráadásul 1300 oldal, szóval el lehet benne merülni rendesen (nekünk meg egyébként is ajánlották az országismeret vizsgához).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
vingilot
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2005.12.25. 21:39

Hozzászólás Szerző: vingilot »

tulajdonképpen Zolátol az Összeomlást akarom olvasni,de még nekem is nehéz.pedig már elkezdtem.de kiszemelt könyvek már vannak,csak a lista tul hosszu... :D
I close my eyes and dream away...
Avatar
Lord Sesshoumaru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.12.05. 15:24
Tartózkodási hely: A középkori Japánban

Hozzászólás Szerző: Lord Sesshoumaru »

Yo!
Laura Joh Rowland: A Szamuráj Asszonya!
Nagyon jó köny akit érdeke Japán Genroku időszaka annak ajánlom figyelméb ezt a krimit!Én most tartok a felénél nagyon érdekes és élvezetes könyv!

[Javítva 2006.01.22 Lord Sesshoumaru]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lord Sesshoumaru 2006.01.22. 14:47-kor.
Shiroi Inu Youkai :: Lord of Western feudal Japan !!!
Az önbizalom az az érzés ami a hasraesés előtt töt el minket!!
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

Horváth Gy. László (asszem) - Nindzsák (szép jó magyar nyelven XD) A könyv olvasása alatt valahogy mindig megfog engem a Naruto felling....no miért? :D
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Lord Sesshoumaru: Én elhiszem, hogy valakinek kifolyhat a szeme gépelés közben, és én sem vagyok hibátlan, de hogy egy japán rajongó a SZAMURÁJT nem bírja helyesen leírni, az azért...

Egyéb iránt most olvastam el a Harry Potter 6. könyvét magyar fanfordításban, és nekem nagyon bejött. Alig várom, hogy megjelenjen hivatalosan is. Mondjuk ebben a fordításban se volt rossz, szép munka volt tőlük. És most jó darabig ez lesz a kedvenc könyvem. Végre történik valami érdekes is. ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

En angolul olvasom a Harry Potter 6.ot (ugy h nem olvastam az elozo 5ot-csak a filmeket lattam) es nem igazan vagyok kepben (pl Muggles-re is azt hittem h az egy varos, aztan fel lettem vilagositva h azok a muglik :lol: ), de azt hittem rosszabb lesz...egeszen tetszik nekem is
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hát akkor ajánlom, hogy olvasd el az előző könyveket is, mert anélkül semmit nem ér az egész, ne is csodálkozz, hogy nem vagy képben.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Válasz küldése