Mit olvasol mostanában?

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

ein írta:hidd el csak 1. olvasásra nehéz meg csak az elején 3-4 alkalommal már simán menni fog
Ja. Nekem különösen a vége tetszett, a Morgoth bukása utáni rész (előtte sosem értettem a GYU-ban a Númenorra való hivatkozásokat).

Austentől most fejezetm be a Büszkeség és balítéletet, szerintem marha jó ^^, és elkezdtem Merlétől a Védett Férfiakat, ami érdekes, viszont már most baromira idegesít, pedig még csak az elején járok -_-

A biztonság kedvéért beszereztem a Canterbury Tales-t is, hátha kell középkori angol irodalom vizsgára.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
KCurama1991
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2005.12.09. 13:22
Tartózkodási hely: Budapest

Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: KCurama1991 »

Én most Charlotte Bronte-től a Jane Eyre-t olvasom..
Sorsunk elől nem menekülhetünk. De alakíthatjuk...
Avatar
Chipp Zanuff
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.10.24. 18:48
Tartózkodási hely: Mezőkövesd, Gödöllő

Hozzászólás Szerző: Chipp Zanuff »

Aldous Huxley: Szép új világ
Real World Espada
Kép
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Mostanság?
http://www.mimezis.hu/images/gifs/43/443.jpg >> jó kis fantasy :wink:
Meg a Narniás könyveket hébe-hóba. Kicsit gyerekes, de el vagyok vele :cool:
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

most olvastam újra a DaVinci kódot... olyan mint egy Hollywoody film csak kicsit intelligensebb :P
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Cruel Angel írta:most olvastam újra a DaVinci kódot... olyan mint egy Hollywoody film csak kicsit intelligensebb :P
Hát azért szerintem ne alacsonyítsd egy átlag hollywoodi "szuperprodukció" szintjére. Nekem speciel tetszett, főleg azért, mert amit írtak róla, az nem csak "reklámszöveg" volt (értsd: ez a CUCC tényleg izgalmas). ;)

Btw, várom a filmet Tom Hanks főszereplésével: ebből túl nagy bukás már nem lehet, azt hiszem.

Edit: Te is angolul olvastad? :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Rage írta:Edit: Te is angolul olvastad? :dirr:
ROTF nem... lásd alábbi beszélgetés
Anyám: Mit kérsz születésnapodra?
Én: hmm.... DaVinci kód, angolul
Anyám: angolul, oké
....
születésnap csomagban: DaVinci kód magyarul -.-'

viccesek voltak a versikék magyar fordításai ^^'
Kép
Avatar
Ayame
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2006.01.17. 11:37
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Ayame »

Melegfront!!!!!!!
Ebben a könyvben olyan aranyosan leírja a melegeket!!!!!
Kép
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Hehe... szeretem ezt a kérdést.

Mostanában 17-18. századi angol regényeket olvastam (Sterne, Fielding), magyar regényeket a kezdetekből (Fáy András, Eötvös!, és Petőfi fantasztikus regénye, A hóhér kötele - mindenkinek ajánlom, aki nevetni akar egy jót, hihetetlenül rossz könyv XD), irodalomelméletet és mindenféle régi magyar dolgokat, gestákat, krónikákat, legendákat, prédikációkat stb. Remélem, most mindenki irigykedik. XD
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Stephen King - Setét Torony 6. kötet :D
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

:D

Nekem meg azóta Lovecraft.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

Kaen írta::D

Nekem meg azóta Lovecraft.
Lovecraft az isten :angel: ::beer:: ::jthrill::
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Sziasztok! Én mostanság olvastam el a DaVinci kódot,valamint most kezdtem el olvasni egy pánikbetegségekről szóló könyvet!( :lol: )Szerintem nagyon jók!
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

fuzik írta:Lovecraft az isten :angel: ::beer:: ::jthrill::
:cool: A 3. kötetben vannak levelei is, hát nagyon elszálltak... Érdemes beleolvasni. :D Hát, sajnálom, hogx a személyes találkozásról sok évvel lecsúsztam, kíváncsi vagyok, milyen ember lehetett (azon kívül, hogy nem normális :D ).

Amúgy most Dosztojevszkij: Ördögök *_*
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

Dan Abnett warhammer 40k könyveit: az "Első és Egyetlen"-t és a "Szellemgyártó"-t.
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
Avatar
Riddick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.07.16. 19:38
Tartózkodási hely: Tapolca/Győr

Hozzászólás Szerző: Riddick »

Most olvastam ki Louis Frédéric-től Japán hátköznapjai a szamurájok korában 1185-1603 című könyvet.
A könyv elég részletesen visszaadja a középkori japán mindennapi életét.
Külön tárgyalja a társadalmi rétegeket.
Rengeteg érdekes dolgot lehet megtudni. A könyv tele van idézetekkel, történetekkel, mondákkal, versekkel.
Nagyon jó, ajánlom mindenkinek.
:D
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

Lovecraft összefoglaló kötetéből keztem el a másodikat.(Lovecraft az isten :knife: :wwhip: :wevil: :troll:) Még mindíg és ÖRÖKKÉ. Szerintem a könyvei nem csak egyszerűen iszontatóak de gondolatébresztőek is.(itt a sci-fi jellegűekre gondolok főként)
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Alig várom a hétvégét, hogy nekiállhassak az "új" Kawabata könyvnek (Kiotói Szerelmesek)... Jó nehéz volt ráakadni...
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Jelen pillanatban épp a Setét torony 6. kötetét bújom és teljes mértékben meg vagyok elégedve King munkájával. Mindenkinek csak ajánlani tudom, bár az első kötet elsőre furcsa lehet a tőle szokatlan stílus miatt.
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

King-től én csak az "Az"-t kezdtem el olvasni, de abbahagytam, mert megfilmesítették :shock: úgyhogy valamikor a közeljövőben azt fogom olvasni :-P
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Kemény Zsigmond: A rajongók. Eddig egész jó. :)
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Harry Potter and the Half Blood Prince

Na inkább kifejtem bővebben itt is:

Jó dolgok:
Végre az első HP könyv aminek nem uncsi az eleje
Végre egy normális Dark Arts tanár :dirr:
Jó sok Snape
Voldi múljtjának kivesézése (mondjuk maga a módszer nem tetszett... olyan uncsi volt, hogy minden egyes alkalommal Dumbival végignézni az emlékeket)
Remus meg Tonks (mondjuk Tonkst ki nem állhattam az előző kötetben, és ehhez is úgy ültem le, hogy utálni fogom - főleg hogy ellőtték a poént előre, hogy Remyvel összejön -, de kezdtem megkedvelni így a 6-osban :mrgreen:
A poénok (mégha darkos is, vannak benne jó poénok - például amikor Snape mondja hogy azt hiszi már öt Dark Arts tanáruk volt... Harry: hiszi??????? Mintha nem erre az alkalomra várt volna eddig... vagy valmi ilyesmi xDDD)

Rossz dolgok:
Szerelmi szálak (ok, hogy vannak, de akkor is #.#)
A Dumbis összejövetelek már unalmasak voltak (nem lehetne valahogy máshogy is rávilágítani a dolgokra???)
Dumbi... most nem annyira jött be... olyan érdekes figura... most miért kell utalgatnia csak a dolgokra, miért nem lehet kimondani nyíltan??? Ok, hogy így mi is izgulunk, de a végén már azt éreztem, hogy már előbbre is járhatnánk, ha nem most mondana el tök fontos dolgokat :roll: (ez az átka annak, ha nem előre van egy könyvsorozat megszerkesztve, hanem folyamatosan van alakítva)
Half Blood Prince!!! Bár sokan tippelik, hogy Dumbi ötlete volt minden ( a gyilkolás), és minden csak álca a 6. könyvben, de nekem valahogy baromi nem úgy tűnt (vagy lehet a 4 órás valszám vette el a koncentrálóképeeségem Oo)... Snape Rowling kisasszony egyik legjobb figurája, és nem csak azért mondom ezt, mert a kedvencem. Látszólag gonosznak tűnik, de csak a jó ügyet szolgálja... és most akkor mégse??? Baromi röhejes... avagy most nézzem úgy végig mondjuk az első 3 fimet, hogy tényleg úgy tekintsek Snapere mint a megtestesült árulóra? Már Makesz is elég lelki trauma volt, de szerintem ezt már nem lehet elviselni ;_;'''''''''' Hogyha tényleg Voldi oldalán áll, megállapatható, hogy:
1. Rowling hülye, ha azt hiszi ez kell a népnek (más véleményét is közlöm)
2. Snape baromi jó színész (vagyis egy eltúlzott figura)
3. A mindenki által tisztelt igazgató meg nem is olyan okos és emberismerő, mint amilyennek gondoltuk 5 könyvön keresztül...

A 7. könyvet olvassa el valaki, mondja el mi lesz Snape-pel, és eldöntöm folytatom-e. Különben nem.

Plusz apró megjegyzés: aki még nem tudja, ki hal meg (van e ilyen??? >.>), annak szerintem nem kéne a tartalomjegyzékbe belenéznie: Phoenix Lament... csak a hülye nem érti xD
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én is most olvastam el (már másodjára, olvastam a fanfordítást is ^^).
Számomra az egyik legjobb könyv volt. És Piton az nekem mindigis gyanús volt, annyira nem volt meglepő az árulása. Mondjuk engem nem viselt meg annyira, nem igazán kedvenc szereplőm... Dumbledore esete meg nagyon ütött... Majd megszakadt a szívem... De ez még izgalmasabbá teszi a dolgokat. Ja és sajnálom a Harry-Ginny párost is, szerintem nagyon is összeillenek, kár, hogy a végén szakítanak kényszerből... T_T
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Szvsz tök érdekes volt az első könyvtől kezdve, hogy mindent szerencsétlen Snapere akartak fogni, de kiderült hogy akármilyen gyanús is meg minden, Dumbi oldalán áll. Ha valóban Voldi oldalán áll (a remény hal meg utoljára ;_;), akkor az előtte levő öt könyv valahogy teljesen elveszti erről az oldalról a "varázsát"... tegnap az első film közben is csak a 6. könyvre tudtam gondolni... valahogy ez a "belemagyarázunk az előző kötetekbe mindent" dolog nem jött be (Half Blood Prince - chapter 2). Tudtam én hogy a 3. kötetnél meg kéne állni :neutral: :neutral:

Ben Hur-t olvasom továbbra is, lassan de biztosan haladok... :D
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
KCurama1991
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2005.12.09. 13:22
Tartózkodási hely: Budapest

Mit olasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: KCurama1991 »

Most kezdtem el olvasni Lőrincz L. Lászlótól A kő fiai című könyvét...

Nem tossz.. nagyon jó! :D :lol:
Sorsunk elől nem menekülhetünk. De alakíthatjuk...
Válasz küldése