Mit olvasol mostanában?

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Ó, a Sógunnak én sem mertem nekiugrani, mert félek, hogy nem lesz messze olyan japán feelingje, mint a Muszasinak. :)

Itt néhányan nagyon engem is érdeklő könyveket olvastok egyébként. =) Rushdie-t már régóta kinéztem (még csak Az éjfél gyermekeit olvastam tőle), és Eco-t is (tőle meg csak a Tegnap szigetét és vagy 13 évesen, szal elég durva élmény volt XD).
Ja és Philip K. Dick Kamera által...-jába is beleolvasgattam már. Eddig csak novellákat olvastam tőle (Lenn a sivár Földön + sci-fi antológiák), meg persze az Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal? c. művet, és úgy érzem, van még mit pótolnom. :)

Eddig augusztusban nem sok időm jutott az olvasásra, a Muszasi 3-at fejezem be mindjárt :D, a Csillagpor elején járok (szerencsére a filmet nem láttam, sőt, nem is hallottam róla semmit, úgyhogy nem zavar be), és még előtte befejeztem szintén Gaimantől a Soseholt. 5 éve nem olvastam fantasyt, ami tetszett volna, szal nagy meglepetés volt. XD Kortárs angol szórakoztató irodalom kedvelőinek ajánlanám (Pratchett-tel közösen is írtak könyvet^^).

Még júliusban ezek voltak, abszolút ajánlható könyvek:

Vonnegut: Börleszk - Fekete humor rules. Egy ismerősöm írta a blogján, milyen fura, hogy fiatalok egy ennyire negatív könyvet ilyen élvezettel olvassanak. Asszem, valahogy jó mással együtt nevetni azon, mekkora egy rakás szar a világ meg az emberiség. =)

Vian: Tajtékos napok. Az elején nagyon nehéz volt olvasni, a közepére belejöttem és OMG. Az alapsztori sima romantikus tragédia, de nem az a lényeg. Olyan szinten szürreális a világa, hogy.. hát messze felülmúlja az Utenát. :D Az, hogy a ház összezsugorodik és egyre sötétebb pl. természetes jelenség, csakúgy, mint az a koktélzongora, amin eljátszhatsz egy hosszú darabot, és olyan ízű koktélt kever neked (blues izű koktél?). Ja, és arról ne is beszéljünk, amikor a főszereplő fegyvereket növeszt úgy, hogy a földön fekszik. Annyira nem megy jól neki egyébként. :(

Bacher Iván: Intőkönyv. A fő feelingjét számomra az adja, hogy a szerző oda járt mind általánosba, mind gimibe, mint én + azt is levágtam, hova járt óvodába, mert arrafele laktam. Az író ifjabb éveiről szól: gyerekker + fiatal felnőttkor, az egyéves szolgálatig bezárólag a Magyar Néphadseregnél. Amolyan igazi intellektuel, kicsit ironikus, nagyon elmélkedős visszaemlékezés. Annyira nem hatott rám, mint az előző két regény, de azért megérte elolvasni.

Murakami Haruki: Világvége és a keményre főtt csodaország. OMG! Új Murakami! Messze kiemelkedik a Kafkával együtt, nagyon jó, nagyon elborult, nagyon Haibane Renmei-es :)

Muszasi 2. kötet: ilyesmire számítottam. Pereg a sztori (ami mondjuk nem túl változatos: Muszasi szinteket lép, Ocú rohan utána, Matahacsi és anyja fel-felbukkan és idegesítőek), a nagyképű szereplők továbbra is szánalmasak, kevés Takuan van csak; de ezzel együtt egy teljesen élvezhető könnyedebb irodalom. Azt írták rá, hogy a japán Elfújta a szél, de sztem jobb (bár csak elkezdtem a Gone with the windet, de not my style). Be is szerzem a 3. kötetet. ^^

Lessing: A fű dalol. Kortárs amerikai szerzőnő, tavaly kapta az irodalmi Nobel-díjat, ez pedig az első sikerkönyve. Afrika, iszonyú hőség, egy borzasztó házasság és egy gyilkosság, ami az elején kiderül pontosan (ki ölt meg kit), és maga a regény annak a története, hogyan vezettek idáig a dolgok. Nagyon ütős és izgalmas, gyorsan lehet olvasni. :D

Éééés a legjobb könyv a múlt hónapból:
Cunningham: Órák. Az egész alapötlete még mindig elvarázsol. Aki nem ismerné: 3 szálon fut, egy-egy nő a főszereplő. Az egyik Virginia Woolf, amint írja egyik leghíresebb regényét, a Mrs. Dallowayt (20. század eleje). Van egy nő, aki olvassa éppen a regényt (20. század közepe), és egy, aki megéli (20. század vége, lényegében ez a szál egy modern átirata a Mrs. Dalloway-nek). Ezek váltakoznak a regényben, határozottan ügyesen összefűzve, és persze kiderül egy-két kapcsolódási pont is.
Tekintve, hogy a Woolf-féle könyv egyike a kedvenc regényeimnek, Virginia Woolf alakja pedig mindig is lenyűgözött, nagyon odavoltam a könyvért. =)
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

A Muszasi meg A sógun szerintem egyáltalán nem hasonlítanak :D Azon kívül, hogy kb. ugyanakkor, és Japánban játszódnak. Természetesen A sógun kevésbé japán, mint a Muszasi. Amiért nekem jobban tetszik , annak az oka igazából az, hogy a Muszasinak a vége már idegesített, persze várható volt a vége, és az persze nem történt meg, amit nagyon vártam, hogy legalább a végén ne bénázzák már el (Ocú). Szóval a Sógunnak jobban tetszett a története, gyorsabban haladt.

Ha Rushdiet szeretnél olvasni, akkor Sálímár bohóc. Nekem az tetszett a legjobban.

És amint lesz pénzem, jól fel fogom fejleszteni a Vian könyvtáramat :D Egyszerűen eszméletlen, ahogy ír :D
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Hát, akkor azért csak adok esélyt A súgunnak is. Csak kicsit elbizonytalanított, hogy azt írták rá, nagyon irreális szálak vannak benne (a szerelmi konkrétan).
Na ne már, hogy a végén is elbánázzák! Most már gyorsan be kell fejeznem. O.o

Kössz a tippet! :D
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Mivel esküvő előtt (és egy jó ideig utána is) korlátozottak az anyagi lehetőségek, ezért most újraolvasom a könyveimet (tudok az olyan varázslatos helyekről is ám, amit könyvtárnak hívnak, mielőtt bárki beszólna :D ).
Első alany a Hard-boiled wonderland and the end of the world (Világvége és keményrefőtt csodaország).
Ha már úgyis szó volt róla a másik topicban.

(És ha már valahol írok, muszáj megjegyeznem, hogy annyira késztetést éreztem, hogy a 3szavas cuccba a bekapcsolta az mp3-át után beírjam, hogy amit aztán kikapcsolt, de mégse tettem... :vigyor: )
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Igen, még jó régen nekifogtam A DÜNÉnek, de nem olvastam akkor csak 1 oldalt XD
Lényeg, hogy azóta 100 oldal híján kiolvastam már a könyvet a múlt héten egymásután mindennap egy ’kicsit’ (45-100 old/nap) és így a vége felé a könyvnek mondanék egy véleményt:

Leírások. Csak a világot, még csak nemis a Caladan-t vagy az úrközi utazást esetleg más bolygót , írja le EGY KICSIT. Tehát magyarul csakis az Arrakisról, a Dünéről ad képet az író. Más. A ház, a helyiség amiben vannak szintén nem áll össze az olvasó fejében. Azt kb egy idő után tudod, hogy merre van az ajtó, ablak, stb., De hogy milyen színü, vagy milyen hangulatot ad a szobának arról halvány lilád sincs. És, igen, nagyon erdeti meg figyelemreméltó, hogy abszulút ismeretlen nevü tárgyakról el kukkot sem ír hogy kb. mire van (ha csak nem oridzsinál arrakisi), de még azt sem hogy hogy néz ki. Roppant idegesítő pl. az hogy ’szuszpenzor’, lehet én vagyok kultúrálatlan, de még nem találkoztam ezzel a szóval, felfogni felfogtam, de nemtom mi az, ergó el se tudom képzelni.

Ééés. Majdhogynem az egész könyv egy merő párbeszéd ill. Gondolatsorozat. Gondolatokról jut eszembe, azzal, hogy mindig minden szereplőnek halljuk a sokféle variációját a ’holnap’-ra a könyv elveszíti azt a tulajdonságát, hogy izgalmas legyen, mert, tk. már azt is tudod utána, hogy mi lesz a következő bekezdésben. Túlságosan is a szereplők irányítják a sztorit.

Az a összeszen kb. az egész könyvben előforduló környezet ismertetés (50 sor XD ) is egy nagyrakás szóismétlésből áll. Tehát vagy az író elszállt magától, vagy rossz a magyar fordítás vagy csak én vagyok túl igényes.

Bár az is egy dolog, hogy még nem fejeztem be a könyvet, de eddig csak 2 alkalommal vlt az, hogy hirtelen meglepetés ért a könyv olvasása folyamán, szal nincsenek reményeim.

De nem olyan rossz XD nembántam meg az első scifm.

BTW:Az is nagyon idegesít, hogy minden ember ilyen pro.
BTW2: hát nem egy Harry Potter a könyv...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Az én véleményem az (amiért az igazán nagy Frank Herbert rajongók meg is köveznek), hogy azok a könyvek, amiket a fia írt Kevin J. Andersonnal, azok sokkal jobbak (a Dűne legendái trilógia, meg a befejező kötetek - az előjátékot viszont nem annyira szerettem). Azok nekem pörgősebbek és izgalmasabbak. De ennek ellenére nagyon szerettem az eredeti Dűnéket is, de a Dűne univerzumból az igazán kedvencek az a legenda trilógia, meg a Dűne vadászai (hát amikor visszatér a történetbe Omnius, meg Erasmus, akkor egészen odavoltam :D ), és már nagyon várom a befejező kötetet. (már bújok is el minden Frank Herbert rajongó elől, amiért mertem azt írni, hogy szerintem jobbak a fia által írt Dűne könyvek :D )
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Olvassatok Margit Sandemo könyveket!!!!!^^
Én most vadászom a Varázsjelek 4-ik kötetét, de asszem még nem jelent meg.:P
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Aú. Az azért szíven ütött, hogy a Harry Pottereket vki jobbnak tartja, mint a Dűnét. XD

Mondjuk én abszolút tudom élvezni az 1000 oldalas elmélkedős könyveket is nulla cselekménnyel (Musil: A tulajdonságok nélküli ember pl.), amennyiben számomra érdekesek a fejtegetések. A Dűne nekem érdekes volt. :) A szuszpenzor meg tudtommal egy létező szó, nincs azon mit megmagyarázni + én jobb szeretem, ha nem magyaráznak feleslegesen, legalább használni kell az agyunkat is.

Ja épp a Szerelem a kolera idejént olvasom. :) Eddig tetszik, de még az elején járok csak.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Nemrég fejeztem be a 22-es csapdáját.Másodszorra olvastam el,és még mindÍg nagyon jót szórakoztam rajta.Ennyi kicsavart logikát,és értelmesnek látszó marhaságot nem sok helyen tapasztal az ember.Ilyesfajta dolgok max a Cromartie High School-ban vannak,bár ez egy elvetemült sulis anime.Kedvencem benne maga a főszereplő,Yossarian.Akit érdekel olvassa el,bár nem valami rövid,nálam mégis itt kezdődik a könyvek hossza,és a cselekmény miatt még rövidnek is érzem.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Wardtól olvastam ki az Éjsötét szeretőt és a Síron túli szeretőt. Ahoz képest, hogy nem szeretem a mai korban játszódó könyveket és a csúnya beszédet, itt annyira jó volt a történet, hogy ez sem zavart. A történet végig izgalmas, nagyon drámai, megrázó , de vannak jó poénok is benne. Na meg szerelem. :)
Szereplők nagyon szimpatikusak, könnyen meglehet őket kedvelni. Folytatást várom, mert a 2. kötet pont izgi jelenetnél fejeződőtt be , meg még sok a megválaszolatlan kérdés.

Aki szereti a misztikus, vámpíros, romantikus krimiket azoknak ajánlom mindkét könyvet.
1 kötetre 9,5- 2. kötetre 10 pontot adok.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kaen »

A 22-est én is imádom! :D
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Nagypapám emlékére - kedvenc könyve volt - el fogom olvasni Solohov Csendes Donját. A kozákok életéről nem sokat tudok, ez legalább ad némi betekintést, és tágíthatom vele ismereteimet :mosoly:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

A Dűnéből én csak az eredetiket olvastam, azok a kedvenceim között vannak. Az alap, meg a Gyermekei a favoritok, onnantól szerintem laposodik a dolog.


Musashi első kötet

Két gondom volt vele:
Rövid
Nincs még nálam a többi kötet
Szóval nagyon megfogott. A tengerparton nem húzta tovább egy napnál. Remélem, a színvonal marad a többinél is.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

A Libri-ben leárazták a Muszasi-kat. 30% kedvezménnyel :o
Nekem már megvan mind, de elárulhatom, Anubys, hogy rövid a többi is.
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Margaret Atwood: A szolgálólány meséje

Lusta vagyok a történetről írni, úgyhogy itt a fülszöveg:
A regény - egy orwelli ihletésű disztópia - egy jövőbeli, vallási fundamentalista államban játszódik, ahol a főhősnőt csupán azért tartják becsben, mert azon kevesek egyike, akinek a petefészke túlélte az atomerőművek által okozott sugárszennyezést. Az ultrakonzervatív Gileád Köztársaság - a jövő Amerikája? - szigorú törvények szerint él. A megmaradt kevéske termékeny nőnek átnevelő táborba kell vonulnia, hogy az ott beléjük vert regula szerint hozzák világra az uralkodó osztály gyermekeit. Fredének is csupán egy rendeltetése van az idősödő Serena Joy és pártvezér férje házánál: hogy megtermékenyüljön. Ha letér erről az útról, mint minden eltévelyedettet, őt is felakasztják a Falra, vagy kiűzik a Telepekre, hogy ott haljon meg sugárbetegségben. Ám egy ilyen elnyomó állam sem tudja elnyomni a vágyat - sem Fredéét, sem a két férfiét, akiktől a jövője függ...

Tényleg hasonlít az 1984-re, ami nálam pozítívumnak számít, csak itt női szempontból láthatjuk a dolgokat, kissé talán feminista is a könyv. Néhol eléggé sokkoló volt, máshol meg kissé perverz. A befejezés viszont bosszantó, olyan nyitott maradt, hogy akár anime is lehetne, útálom az ilyet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mariko 2008.09.01. 22:18-kor.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Szeretem az antiutópiákat, úgyhogy sikerült ezzel felkeltened az érdeklődésem. Eddig teljesen ismeretlen volt ez számomra. Az 1984 és a Fahrenheit 451 mellett filmek terén a Delicatessen és a Brazil a kedvenceim még ebben a műfajban.
A Musashi többi (sajnos tényleg rövid :( )kötete pedig megérkezett, úgyhogy a héten valamikor megyek értük. :vigyor:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: shizu »

"Héj, ez a Dűne ez tényleg tök jó!!" - kiáltottam fel pár hete, és azóta már a második kötetnél tartok (nem szeretek végigrohanni a könyveken, kiv. HP :-P ) Szóval magasak voltak az elvárásaim, de eddig úgy tűnik, bőven megüti a mércét. Látszik, hogy van mögötte tudás és élettapasztalat, elgondolkodtat, tanít... engem legalábbis. Bár néha úgy érzem, hogy a szereplőkben lejátszódó drámákat meg érzelmeket talán jobban is ki lehetne fejteni, de aztán rájövök, hogy ez scifi, nem pedig melodráma, és lehet hogy jó is így, hogy az olvasó fantáziájára is vannak bízva dolgok. Tehát már értem, miért ajánlották annyira :wink:
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Canticle

Életem első Salvatore könyve. Az értékelések alapján azért ennél jóval többet vártam volna tőle. A karakterek és az egész történet sablonos. Igazából számomra csak egy x+1. fantasy könyv, semmivel nem tűnik ki a többi közül.
Emellett az első Forgotten realms könyvem is, eddig a Wizards of the coast franchise-ok közül a Dragonlance világában "kalandoztam" a legtöbbet. Amúgy ez is játszódhatott volna ott. Mindössze a településnevek voltak ismeretlenek...
Egyszóval sablonos...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Szal, a közvélemény még mindig pozitív. Végülis nekem csak szimplán információhiányom van = P Akkor azt mondjátok ha kezembe kerül még egy Dűne kötet olvassam el aztis? Meglesz.


Most Umberto Eco-tól A Rózsa Neve került a kezembe. Naggyon kíváncsi vagyopk mi ütötte ki a fél világot. :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Folytattam Musashi kalandjait (2-3. kötet).
Bár továbbra is nagyon tetszik, azért nem tudok elmenni pár dolog mellett.
Lehet, hogy csak engem zavart, de szerintem nagyon irritáló egy idő után, hogy a szereplők rendszeresen centikre haladnak el egymás mellett, és ennek nem jutnak tudomására. Egyszer-kétszer jó "poén", növeli a feszültséget, de egy idő után már idegesítő.
Ami viszont nem a könyvhöz, hanem a kiadásához tartozik, az egyrészt a könyv elején a szereplők felsorolása, valamint az előző kötetek rövid összefoglalója. A régi kiadás (Édesvíz) van nálam, de jó lett volna, az illető(k), aki(k) ezt a két részt megalkották (sejtem, hogy nem az író követte el) elolvasták volna a könyvet, vagy valamit konyítottak volna az íráshoz, mert valami siralmas.
Csak, hogy érzékeltessem:
Funasima - sziget, a Muszasi és Kodzsiró közötto végzetes összecsapás színhelye. (Ez még rendben is van, de...)
Itt jönnek a "kedvenceim":
Okó - Kéjvágyó asszony
Mijamoto Muszasi - Növekvő hírű kardforgató
Hon'ami Kóecu - kézműves

Nem csak hogy zseniális stilisztikai érzékről tanúskodnak ezek a "mondatok", de a szereplőkről is hiánytalanul megtudunk minden lényeges információ. :roll:
Valamint ez már részletkérdés, de az ötödik könyv hátuljára a másodikét tették be.

Ezek persze a könyv értékéből nem vonnak le, de akkor is szégyenletes ilyen amatőr dolgokkal elszúrni...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

A szocmunkás szakirodalom és a csongrádi idősotthon működési szabályzata mellett :drop: 3 könyvet olvasgatok.

Philip k. Dick: Valis
Ez az a könyv, ami teljesen megváltoztatta a világképem 14 éves koromban, és most újra elolvasom érettebb fejjel. Így talán kisebb az agyf@sz veszélye. :) A könyv egyébként egy nagyon nehéz darab, tényleg csak bizonyos kortól érdemes olvasni. Az író próbálja benne feldolgozni a korábbi vallásos élményét, keresi Istent, a valóságot és nem utolsó sorban önmagát. Őrület, (ön)irónia, sötét humor, társadalomkritika, pszichológia, filozófia, kortárs művekre reflektálás, észbontó elméletek, helyzetek és karakterek...

Neal Stephenson: Snow Crash
Egy valóság-cybertér témában mozgó cyberpunk mű eszméletlen stílusos tálalásban, rengeteg humorral.

Tim Lihoreau: Modern fóbiák Korunk félelmeinek litániája
Gunyoros stílusban ad elő olyan félelmeket, mint "félelem attól, h a fogunk közé szorult vmi", "félelem a kedvenc regényünk filmadaptációjának megtekintésétől", "félelem a wc elhagyásától", "félelem a country zenétől", stb. (Magáért beszél.)
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Kaen írta: Ja és Philip K. Dick Kamera által...-jába is beleolvasgattam már. Eddig csak novellákat olvastam tőle (Lenn a sivár Földön + sci-fi antológiák), meg persze az Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal? c. művet, és úgy érzem, van még mit pótolnom. :)

Vonnegut: Börleszk - Fekete humor rules. Egy ismerősöm írta a blogján, milyen fura, hogy fiatalok egy ennyire negatív könyvet ilyen élvezettel olvassanak. Asszem, valahogy jó mással együtt nevetni azon, mekkora egy rakás szar a világ meg az emberiség. =)
Dickie-től a legújabb regény kivételével (azt nem vok hajlandó a tartalom alapján) mindent olvastam, érdemes vele vigyázni, mert eléggé hullámzó minőségű könyveket tett le az asztalra, amiket az Agave viszont mindent válogatás nélkül el akar juttatni hozzánk. Ajánlom:
Ubik (visszafelé haladó időben próbál pár ember túlélni és megtalálni a valóságot)
Az ember a Fellegvárban (nekem nem volt nagy élmény, de érdekesen leír egy olyan Amerikát, ahol nem az angolok és amcsik nyerték meg a világháborút)
Figyel az ég (ébredés egy másféle törvények szerint működő világban, megintcsak túl szeretnék élni a szereplők és meglelni az igazat. Nem egy alapmű, de érdekes az ötlet, amivel eljátszik benne Dick.)
Palmer Eldritch 3 stigmája (valóság-drog kreálta valóság+bekúszik még egy drog... Elég nehéz darab, kb egy idő után már az sem teljesen világos, h mi hol vagyunk.)
A halál útvesztője (Agave-kiadásban még nem látott napvilágot, szal irány az antik. ::^_^:: Megint egy valóság-kiderítős darab, egybegyúrva a kísérleti patkány-szindrómával egy idegen bolygón.)

Most olvasom a Valist, sztem az Dick überkönyve, érdemes pár valóság-látszatos mű után elolvasni, ha azok bejöttek. :)

Vonneguttól is szinte mindent olvastam, tőle kb mindent érdemes. :vigyor:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

In Sylvan Shadows

A Cleric Quintet második kötete Salvatore-tól. Ugyanaz a felállás. Jönnek a tapasztalt, harcedzett katonák, akiket egy zöldfülű pap (ugyan némi nehézségekkel), sorban elnáspángol. A környezet ezúttal egy erőd helyett az elfek erdeje. Mindazonáltal a csaták leírása még mindíg jó, hangulata pedig a végtelen copy/paste-elés ellenére is van.

A Dragonlance-krónikáktól így is nagyon-nagyon messze van...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Vlagyimir Szorokin: A jég
Jó volt olvasni, izgalmas is volt, de végülis nem igazán tudom, hogy mit is gondoljak róla :)

Boris Vian: Venyigeszú és a plankton
Gúnyos, kifigurázós, kevésbé mély mondanivalós, mint a Szívtépő (eddig össz ezt a kettőt olvastam)
Jó volt, nagyon gyorsan át is mentem rajta :)
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

LaVey: The Satanic Bible (eddig maximálisan egyetértettem az életfilós részével, kár, h most jönnek a rituálék, azok nem igen érdekelnek)
Válasz küldése