Mit olvasol mostanában?

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Re: pfúj

Hozzászólás Szerző: Fry »

kk-krisi írta:to danig:

Salvatore.........BURN IT! BURN IT!! BURN IT!!! [na jó azért könyvvel ilyet nem illik csinálni, inkább add oda valami AD&D fanatikusnak ^_^]

Legalább olyan rossz, mint Richard A. Knaak - Diablo - A vér szava című "bestseller"-je --- nekem ez volt olyan, mint egy ócska Z-kategóriás akció film Májkül Dudikof főszereplésével, mondjuk "azamerikainidzsa19asötétgonoszmocskosnidzsavisszatér" vagy valami hasonló műalkotás ^_^
dehogy égetem, jól mutat a másik 15 rész mellett a polcon :) Viszont ha a kis dagadék (gy.k. Salvi) továbbra is ilyen selejt könyveket ír, naon szomorú leszek.
jókis cucc
Hol??? :mrgreen:
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Az Ember tragédiáját fejeztem be éppen.... ::beer::
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Ayanami írta:Az Ember tragédiáját fejeztem be éppen.... ::beer::
És hogy tetszett?
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Misato írta:
Ayanami írta:Az Ember tragédiáját fejeztem be éppen.... ::beer::
És hogy tetszett?
Tudom, hogy nagyon tetszett volna, de:
1. nem értettem minden utalást a múltbeli dolgokban (jobban mondva sok idegen szót használ)
2. egy 17 órás út Ausztriai szakaszán olvastam, és imádom a hegyeket...
3. két héttel azelőtt láttam Színházban a mega-modern feldolgozását, és azok az arcok maradtak meg bennem, de ezek nem illettek a könyv hangulatához (napszemüveges Isten...stb...)

De szerintem másodjára már még jobban tetszik majd...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Olvastad már Jókai Mórtól az arany embert?
Ha nem olvasd el mindenképpen!!!!!!!
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Csak ne utazás közben, mert ahogy Ayanami leírta olyankor inkább mással foglalkozik , amiről beszélgettek az pedig szépirodalom nem is akármilyen és bizonyos lelki,tudati elmélyülést kíván...vagy egyszerűen csak annyit,hogy arra figyelj amit olvasol....
Pl az aranyember Misato amit ajánlottál szerintem is gyönyörű,olvasmányos, ráadásul komoly mondanivalóval...sokszor elolvastam már...az is egy elmélyülős könyv...hát igen..Jókai az Jókai... :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ynah 2003.12.06. 20:22-kor.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Misato írta:Olvastad már Jókai Mórtól az arany embert?
Ha nem olvasd el mindenképpen!!!!!!!
Imádom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Meg Petőfitől az Apostolt...ezek a Nr.1-ok a kötelezők közül...

to Ynah: tudom, és ne félj, újra el fogom olvasni, mert érdekelnek az ilyen elvont témák. Ezt most kénytelen voltam elolvasni így is, mert azt hittem, azt fogjuk lassan venni...de még mindig a 2-os könyvnél járunk!!! ::jcrazy:: Ja, meg eluntam volna az életem az út közben...pedig jó párszor megtettem már. ::argh::
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára AyaDid 2003.12.06. 20:24-kor.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Ááá, szóval olvastad. Az király. Különben én is olvastam az Apostolt, nagyon bejött nekem is.
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

elvont? Melyikre érted hogy elvont az Aranyemberre vagy az Ember tragédiájára?
Mondjuk pont azért írtam, mert nem elvont csak oda kell rá figyelni,mivel a cselekmény nem egyszerű az utóbbinál de a tanulság lényegéhez elengedhetetlen a különböző korok szubjektív mondanivalója..
Misato ha szereted az ilyen irányú könyveket akkor biztosan nagyon szereted a magyar írókat... :wink:
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Ynah írta:elvont? Melyikre érted hogy elvont az Aranyemberre vagy az Ember tragédiájára?
Mondjuk pont azért írtam, mert nem elvont csak oda kell rá figyelni,mivel a cselekmény nem egyszerű az utóbbinál de a tanulság lényegéhez elengedhetetlen a különböző korok szubjektív mondanivalója..
Az Aranyember egyáltalán nem elvon, hanem gyönyörű, egyszerűen szerelmes vagyok abba a műbe, abba a mesterműbe, abba a .......
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Ynah írta:elvont? Melyikre érted hogy elvont az Aranyemberre vagy az Ember tragédiájára?
Mondjuk pont azért írtam, mert nem elvont csak oda kell rá figyelni,mivel a cselekmény nem egyszerű az utóbbinál de a tanulság lényegéhez elengedhetetlen a különböző korok szubjektív mondanivalója..
Mindkettő, bár én az Ember tragédiájára gondoltam. Ez nyíltan elvont - hú remélem értitek - , míg Az arany ember látszólag egy érdekes fordulatos történet, aztán egyre inkább látjuk, hogy a fő helyszín a lélek. ::umh:: Hogy sokkal mélyebb dolgokat akar megmutatni...
Egyébként annak de örülök, hogy veletek lehet ezekről beszélni, mert suliban ilyenkor a "kis hülye" feliratot ragasztják rám... :oops:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Ayanami írta:
Ynah írta:elvont? Melyikre érted hogy elvont az Aranyemberre vagy az Ember tragédiájára?
Mondjuk pont azért írtam, mert nem elvont csak oda kell rá figyelni,mivel a cselekmény nem egyszerű az utóbbinál de a tanulság lényegéhez elengedhetetlen a különböző korok szubjektív mondanivalója..
Mindkettő, bár én az Ember tragédiájára gondoltam. Ez nyíltan elvont - hú remélem értitek - , míg Az arany ember látszólag egy érdekes fordulatos történet, aztán egyre inkább látjuk, hogy a fő helyszín a lélek. ::umh:: Hogy sokkal mélyebb dolgokat akar megmutatni...
Egyébként annak de örülök, hogy veletek lehet ezekről beszélni, mert suliban ilyenkor a "kis hülye" feliratot ragasztják rám... :oops:
Na ja ha már valaki érdeklődik a kötelező olvasmányok után az stréber.
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

Aranyember? Acheron menekul! :)

Az Ember Tragediaja a kedvencem a magyar irodalombol, talan az egyetlen, amit tenyleg erdemesnek tartok arra, hogy vilagirodalomba bekeruljon!
Mit nem ertettel, kerdezd nyugodtan!
Az ultramodern feldolgozas az az IBS fele isteni show volt? Az nagyon jo! Meg a soundtrack is megvan :)
Kedvencem, mikor Isten enekel a vilag teremteserol :D
"A szarazfoldet viz boritja, szoltam a tengernek kicsit vegyen vissza!"
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

Acheron visszater.

Petofit nem igazan szerettem, apostolt ki is hagytam :(
Marsbeli kronikak nagyon jok, csak regen olvastam, meg altalanos iskola 6.-ban. Hu, az marha reg volt! Oreg vagyok!!! :(
A farenheitet viszont most, es utott. 1984 viszont nem, azt nem szeretem. Ugy ertem buta mu. "Csinalok egy utopiat, amiben az az alapfelteves hogy csunya gonosz sztalinistak uralkodnak, es akkor az a konkluzio, hogy ez csunya gonosz lesz, es a fel vilag el van ajulva tole" Na persze, mert propaganda mu. En jartam fel evig kozismeretikent "jovokepek es elorejelzesek" targyra, aminek feleben utopia muvekkel foglalkoztunk (masik feleben meg tudomanyos elorejelzesekkel), es sok jo volt koztuk. Szerintem az az erdekes anti-utopia, ami megmutatja, hogy valami, ami onmagaban jo otlet, az miert valik rossza.
Amugy meglepodtem, hogy szinte mindenki csak klasszikusokat irt. Ilyen agyoniskolazottak vagyunk, vagy csak szegyenlitek a tobbit?
Salvatore-t nem bantani, az Otthon jo volt. A tobbi vacak :drop:
En jelenleg tobb konvyet is olvasok, es meglepoen lassan :(
Egyik a Jacques Gernet fele "Kinai civilizacio tortenete", nagyon pontos es reszletes. Aztan most olvastam ki a "Vanyigeszu es a plankton" cimu iiiigencsak weirdo konyvet, rossznak nem volt rossz, de mondjuk nevetnem pl nem sikerult alatta.
Ponyvabol elekzdtem a Planesape regenyt, de nem birtam elolvasni (kb elso konyv, amit nem olvasok vegig, mert szar), ami viszont tetszett az Forgotten Realms-hez a Prince of Lies-t.

Ami egyuik kedvencem meg magyar irodalombol az a Toth Mari esete a Noszti fiuval (vagy forditva volt a cim?) :drop:

Scifibol nemreg olvastam a Karantent, elein nagyon cyberpunknak indult, de a vegere jo lett. Nagyon szeretem a klasszikus scifiket, amik meg elgondolkoztatnak, es nem ponyvak.
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Olvastam amit írtatok, és kissé hihetetlen.

Nem nagyon tudom elhinni, hogy emberek ilyen tömegekben ilyen fajta irodalomra vagytok **KHM** "rácuppanva".

Én részemről mindig is utáltam a magyar szépirodalon középoktatásunkban való erőltetését. Hiába mondják, hogy ez az alapvető műveltség része, mert nem. Itthon talán. de ha egy külföldi emberrel (vagy többel, lehetőleg különböző országokból) beszélgetést folytatsz az adott témaában, megfigyelhető, hogy bár ők is klasszikusnak tartják pl. Orwell-t (akit ráadásul kedves irodalomtanárnőnk úgy néz le, mint a kutyapiszkot a cipője talpán), irodalmi olvasatottságuk sokkal kiterjedtebb a nemzetközi irodalomban, mint nekünk.
Persze erre verhetik egyesek a mellüket, hogy mi magyar irodalomból sokkal pöpecebbek vagyunk, de nem hiszem, hogy ez valakit érdekel 10 millió fős országunkon kívül.

Személy szerint jobban szeretm a fantasy stílust, valamit aranykor beli klasszikus sci-fi, cyberpunk és utopisztikus irodalmi műveket, mint a sokak álltal kedvelt magyar/külföldi klasszikusokat. Én ezeket nem tudom szeretni, mert úgy vagyok vele, hogy olvastam már jobbat is. Persze itt is van kivétel, amit most hazai irodalomból nem, de olaszországi reneszánszból mondanék: Dante - Divina Comedia. És ennyi. Kész.

Végszó:
Kiálts farkast!!


Zelmor
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Acheron írta: ...Toth Mari esete a Noszti fiuval (vagy forditva volt a cim?) :drop:
A Noszty fiú esete Tóth Marival...
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Pillanat Zelmor speciel itt nem arról van szó,hogy csak ez érdekelne bárkit...szeintem.
Én imádom a könyveket..bármilyen irodalmat szíven olvasok, legyen az világirodalom,magyar szépirodalom sci-fi vagy krimi...bármi is én elolvasom, mert imádok olvasni.
Szeretem Asimov könyveit, Agatha Christie-t, Stephen Kinget, de Dosztojevszkijt,Jókait vagy Márait éppolyan örömmel olvasok....szóval szerintem most speciel csak épp ezekről esett szó..ennyi az egész :lol: :wink:
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Acheron írta:Aztan most olvastam ki a "Venyigeszu es a plankton" cimu iiiigencsak weirdo konyvet, rossznak nem volt rossz, de mondjuk nevetnem pl nem sikerult alatta.
Javasolnám a "Tajtékos Napok"-at, szintén Vian-tól. Szerintem egyszerűen döbbenetes. Persze ha tetszeni fog, akkor inkább fogsz sírni, mint nevetni.

ui.: az egyik kiadás übergagyi címlapképe még véletlenül se riasszon el :)
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Ynah írta:Pillanat Zelmor speciel itt nem arról van szó,hogy csak ez érdekelne bárkit...szeintem.
Én imádom a könyveket..bármilyen irodalmat szíven olvasok, legyen az világirodalom,magyar szépirodalom sci-fi vagy krimi...bármi is én elolvasom, mert imádok olvasni.
Szeretem Asimov könyveit, Agatha Christie-t, Stephen Kinget, de Dosztojevszkijt,Jókait vagy Márait éppolyan örömmel olvasok....szóval szerintem most speciel csak épp ezekről esett szó..ennyi az egész :lol: :wink:
Nem akartam álltalánosítani. Gomennasai mindenkitől aki magára vette. ::no offense::
Amit írtam, az egyéni véleményem. Én személy szerint jobban szeretem az eldugott, nem ismert írók műveit.
Apropó: kk-krisi: Tudom, hogy már mondtam, de nagyon jó a Grey című manga. Nagyon tetszett a "világvége" hangulat, a kasztrendszerben való értelmetlen robotolás, öldöklés. Érdekes mű, és alapvető kérdést vet fel, miszerint az ember valóban önnönmaga kipuszítására törekszik-e, vagy csak természetéből adódóan olyan ostoba és tudatlan, amilyen?

Node ez már ::offtopic:: , így most hagyon abba.
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Acheron írta:Szerintem az az erdekes anti-utopia, ami megmutatja, hogy valami, ami onmagaban jo otlet, az miert valik rossza.
Hát akkor az 1984-el mi a baj? Hiszen a gondolatszabdság eltörlése is "jó" ötlet, jó kegyetlen. Viszont működik. Ez a legszörnyűbb az 1984 világában, hogy az tényleg AZ utópia. Mert még a rendszerből olyan minimális szinten kilógó embert, mint a főszereplő is képesek ilyen simán lebuktatni, elkapni és megtörni. A legtöbb negatív utópia végső konklúziója az, hogy ez a világrend mégsem tökéletes, mégsem igazi utópia, és meg fog dőlni. Az 1984 viszont éppen azt mutatja be, hogy ez a rendszer a lehető legstabilabb, soha, senkinek esélye sem lesz arra, hogy változtasson rajta (sőt, arra sem, hogy a változtatás igénye femerüljön benne).
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

sodd írta: Hát akkor az 1984-el mi a baj? Hiszen a gondolatszabdság eltörlése is "jó" ötlet, jó kegyetlen. Viszont működik. Ez a legszörnyűbb az 1984 világában, hogy az tényleg AZ utópia. Mert még a rendszerből olyan minimális szinten kilógó embert, mint a főszereplő is képesek ilyen simán lebuktatni, elkapni és megtörni. A legtöbb negatív utópia végső konklúziója az, hogy ez a világrend mégsem tökéletes, mégsem igazi utópia, és meg fog dőlni. Az 1984 viszont éppen azt mutatja be, hogy ez a rendszer a lehető legstabilabb, soha, senkinek esélye sem lesz arra, hogy változtasson rajta (sőt, arra sem, hogy a változtatás igénye femerüljön benne).
Aldous Huxley: Szép új világ (Brave New World)
Az utopisztikus irodalom egyik legnagyobbja véleményem szerint, és itt nem a rendszer egyét való beskatujázása a téma, hiszen a kedves lakosok jól be vannak kondicionálva, hogy azt tegyék, amit beléjük neveltek, és így esélyük sincs arra, hogy másképp gondolkodhassanak, hiszen nekik ez a természetes, és minden ami a "futószalagon" kívülről érkezik az idegen, undorító, és elvetendő. Mint péndául a monogámia, filozofálás és a más kasztokkal való érintkezés.
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Zelmor írta:a kedves lakosok jól be vannak kondicionálva, hogy azt tegyék, amit beléjük neveltek, és így esélyük sincs arra, hogy másképp gondolkodhassanak
Vagy ha mégis, akkor "csak egy köbcenti helyrebiccenti..." :)
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

sodd írta:
Zelmor írta:a kedves lakosok jól be vannak kondicionálva, hogy azt tegyék, amit beléjük neveltek, és így esélyük sincs arra, hogy másképp gondolkodhassanak
Vagy ha mégis, akkor "csak egy köbcenti helyrebiccenti..." :)
Szóma ha mondom, segít a gondon! :D
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

Nem akarok hülyeséget mondani/írni, szoval ha azt mondok/írok ne kövezzetek meg.. de az Állatfarm és az 1984 azok nem antiutópiák? ergo - ilyennek kell lennie... ((bár lehet hogy csak késő van és fáradt vagyok és félreértelmeztem az előző postokat))
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Stoker írta:Nem akarok hülyeséget mondani/írni, szoval ha azt mondok/írok ne kövezzetek meg.. de az Állatfarm és az 1984 azok nem antiutópiák? ergo - ilyennek kell lennie... ((bár lehet hogy csak késő van és fáradt vagyok és félreértelmeztem az előző postokat))
'84 az, de az Animal Farm inkább amolyan Kommunista Diktatúra kiparodizálva, és megspékelve az emberi beképzeltség, ostobaság, rosszindulat, önzésével komikus bemutatásával (lásd. szereplők, pölö a disznók, Napóleon <---Nem hiába ez a neve).
Válasz küldése