Mit olvasol mostanában?

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

nem is értem, hogy miért lett az állatfarmból mesefilm. magyarázza meg valaki! mondhatja bárki egy-egy világrengető műre, hogy az nem jó, de honnan tudod, hogy nem a mondanivalója mentette meg a világot, annak a beteljesülésétől? (lehet, hogy nem tok fogalmazni, de 0:24 van!) aki nem érti írjon! :P

és teljesen mindegy, hogy egy művet csak 10millióan ismernek, ha az nagyszerű és eredeti (AZ EMBER TRAGÉDIÁJA)
szerintem nem kéne erőltetni az olvasmányokat, pl nálunk a gimiben kialakult egy olyan légkör, hogy a végén szívesen olvastunk, és egymásnak is boldogan ajánlottunk egy egy kötelezőt ( "Én azt már elolvastam, tényleg szuper...") nem pedig "akkor sem olvasom el!"
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

to Acheron:
Igen az Isteni showt láttam

Ismeritek azt a könyvet, aminek bár most nem jut eszembe a magyar címe, de holland asszem az író, és olyasmit jelent a cím (amennyiben jó vagyok hollandból): A Földanya. Arról szól, nagy vonalakban, hogy a jövőben történik valami (kihagy az emlékezetem), ami után újjászületik úgymond a világ: A Grönlandi jég felolvad, és egy nép telepszik meg rajta, akiknél nincs háború-viszály, mivel a nők uralkodnak. 8) Ha valaki bűnt követ el, annak az arcát olyan festékkel festik be, ami nem jön le, csak 5-10-15 év múlva talán, és addig mindenki kerüli a bűnöst. És akkor Európa is újjáéled, de az olyan szemétdombként, mint a mostani világ...és felfedezi Grönlandot..... ::argh::
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Én most a Szél Dalnoka c. könyvet olvasom, ami kicsit leegyszerűsített, végülis ilyen fiataloknak szóló könyv, de engem vhogy Miyazaki műveire emlékeztet abban, hogy kisgyerekek szemével nézve feszegeti a világ különböző problémáit. Ez a könyv egy olyan helyen játszódik, ahol az emberek életét szigorú szabályok irányítják. A város különböző rétegekre van felosztva (színek szerint pl a legszélső=legszegényebb városrész a Szürke, a belváros=leggazdagabb rész a Fehér). Most a legszegényebb/leggazdagabb szavakat hiba volt használnom, mert itt nincsenek igazán vagyoni különbségek. A társadalom úgy van felépítve, hogy aki a legjobbat teljesíti az kerül a Fehér negyedbe, aki a legrosszabbat, az pedig a Szürkébe. Az életük arról szól, hogy vizsgákat tesznek le, amik segítségével egyre többet bizonyítanak magukról a társadalomnak. Ugyanakkor nincsenek különböző szakemberek, senki sincs egy bizonyos szakra képesítve. Itt mindenki egyenlő, ugyanakkor hatalmas különbségek vannak... És innen indul két ikertestvér, akik ki akarnak törni ebből a világból.
Sztem nagyon érdekes könyv, és tényleg érdemes elolvasni!
Nah, ezt most jól leírtam ^^'
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Én is szeretném nektek ajánlani a kedvenc könyvemet, ami az első helyen áll nálam nagyon régóta és eddig semmilyen más köny nem tudta űberelni:
James Clavell: A sógun I-II kötet
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

ein írta:nem is értem, hogy miért lett az állatfarmból mesefilm. magyarázza meg valaki!
Én még nagyon régen láttam azt a rajzfilmet, de nem úgy emlékszem, hogy egy felemelő gyerekfilmet csináltak belőle. Megfilmesíteni pedig max. a Babe szintjén lehetett volna, ami viszont tényleg gy.p. kategória lenne, szvsz.
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Már régóta akarom kérdezni: a Nyugati utazást (vagy más, hasonló regényeket, pl: Vízparti történet) olvasta valaki?
És ha igen, hogy tetszett?
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

sodd írta:Már régóta akarom kérdezni: a Nyugati utazást (vagy más, hasonló regényeket, pl: Vízparti történet) olvasta valaki?
És ha igen, hogy tetszett?
Nyugati utazas: jopofa, es helyenkent nagyon borult (volt ezeknek is humorerzekuk ^^)... mindenkeppen erdemes elolvasni.
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

mufurc írta:Nyugati utazas: jopofa, es helyenkent nagyon borult (volt ezeknek is humorerzekuk ^^)
Ja, van benne egy csomó bődületes poén. Pl amikor Szun Vu-kung megy fel valamiért a kilencedik égbe, a Jáde Császárhoz, és gyanúsan udvariasan viselkedik (eddig szinte mindig megverte a kapuőröket, meg néha az udvari hallhatatlanokat is). Kérdezik is tőle, hogy hol tanult ekkora tisztességet. A válasz: "nem tanultam én sehol, csak most nincs nálam a fütykösöm..." :-)
Meg hogy követeli, hogy nevezzék ki "Az Éggel Egyenlő Nagy Szent"-nek ... :gurul:
Egyébként én azon lepődtem meg, hogy a Dragonball-ban (főleg az első részekben) mennyi minden megjelenik a regényből. Ja, meg azon is meglepődtem kissé, hogy a regényben a vén Szun még sokkal táposabb, mint a rajzfilmben Goku (pedig nem gondoltam, hogy ez lehetséges) :D
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

Na haladjunk szepen sorban, mint az aknamezon.
Zelmor: ellentmondas erzekelek abban, amit mondasz. Ha az eldugott, kevesbe ismert irodalmat szereted, akkor miert mondod kritikakent a magyar irodalomra pont azt, hogy eldugott, (csak itt ez a tiz millio ember ismeri :) )?
Amugy en se vagyok elajulva a magyar irodalomtol, de itt is voltak jo alkotasok. Ami az oktatasunkban tenyleg kar, hogy csak franciakat tanitanak, rajtuk kivul meg talan Byron, Sheakespear meg egy Goethe az aki beteved. Poet kihagyjak! Hogy lehet mar Poet kihagyni? Az egyik legegyenibb muvesz, stilusteremto (tobb stilus teremtoje!), es egyebkent is a kedvencem!

1984: Eloszor is, gyakorlatilag minden utopia-anti utopia. Most a filozofiai, hogyan lenne jo celkituzesektol tekintsunk el (Platon: az Allam, Thomas Moore - Utopia, stb). Amugy nem arrol beszeltem, hogy az 1984 utopiaja rossz ugy ertve, hogy nem mukodik. Arrol beszeltem, hogy (a legtobb utopiaval ellentetben, ami azt mutatja be, hogy a jo szandekbol hogy lesz anti-utopia), az az alapfeltevese, hogy a hatalom birtokosai gonoszok, gyakorlatilag abszolut, es akkor miert ajuljak el attol, hogy kijon a konkluzio, hogy gonosz lesz a rendszer? Azt se felejtsuk el, hogy akkor mennyire politikai aktualitasa volt a dolognak.
Nezzunk mai hasonlatot, irok egy regenyt, amelyben ket nagy partunk egyiket valasztom ki, onnan indulok, hogy a vezetoi nagyon gonoszak es nyomorba dontik az orszagot, majd bemutatom, hogy mennyire csunya gonosz rendszert csinalnak. Most akkor ez komoly elgondolkodtato irodalom??? :(
(Ezt hivjak amugy question-baggingnek, egy ervelesi hiba, amikor is a bizonyitando allitast kisse atfogalmazva a kiindulo premisszak koze becsempeszed).

A shogun az jo. A tobbit meg nem olvastam (Nemeshaz, stb, ami nem japanban hanem kinai gyarmatositott videkeken jatszodik, ugy emlekszem hogy Taiwanon, de lehet hogy Hong Kong).

Nyugati utazas: jo, bar kicsit unalmas...meg nem birtam vegigolvasni. Eppen ott tartok, hogy egy demon elrabolta a szerzetest, es meg akarja enni. :D
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
imaginary boy
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2003.12.07. 17:31
Tartózkodási hely: "Nyugat-Azsia" ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: imaginary boy »

Tőle minden megvan és olvastam is: http://www.mek.iif.hu/porta/szint/human ... rges/html/

/me Borges fan
Kép
Close the world,txEn eht nepO
Nona
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2003.06.20. 05:44
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nona »

Én egy éve Darren Shan-t olvasok, amint a végére érek a kiadott könyveknek kezdem előről, bár egyre lassabban haladok vele
Kép
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Acheron írta:Nyugati utazas: jo, bar kicsit unalmas...meg nem birtam vegigolvasni. Eppen ott tartok, hogy egy demon elrabolta a szerzetest, es meg akarja enni. :D
Érdekes, én is pont ott tartok... :wink: :D
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Uh, hogy miket olvasok/tam igy mostanaban (az elmult 4 hetben)? Hat...
- suli stuff (Medieval English Verse, English Gothic Literature, esatobbi)
- Mika Waltari: Mikael
- Nick Cave: And the Ass Saw the Angel (vmi nyolcadszorra, es meg mindig letaglozo)
- P.G. Wodehouse: Forduljon Psmithhez! (kb. negyvenedszerre, es meg mindig hulyere rohogom magam rajta :D)
- Walter Scott: Kenilworth (akkor is a legjobb regenye)
- Umberto Eco: Baudolino (masodik fele kicsit uncsi, de az eleje priceless :D)
- Thomas Mann: A Buddenbrook-haz (<- mufurc kedvenc konyve)
- meg mindenfele mangak & egyebek ^^;;;
Avatar
imaginary boy
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2003.12.07. 17:31
Tartózkodási hely: "Nyugat-Azsia" ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: imaginary boy »

mufurc írta:Nick Cave: And the Ass Saw the Angel (vmi nyolcadszorra, es meg mindig letaglozo)
Én régen olvastam és csak egyszer, de megegyezik a véleményünk. Találtam valamit, hátha érdekel: http://www.uni-miskolc.hu/city/Olvaso/u ... dgyes.html
Kép
Close the world,txEn eht nepO
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Harry Potter 5! Haladjunk a korral.....idegbajt kapok lassan ettől a Harry-gyerektől... ::jcrazy::
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Sora, én is épp Harry Potter 5-t olvasok. Harry az télleg már kezd irritáló lenni. Én most járok a fegyelmi tárgyalásnál. Ne meséld el hogy mi történik!! :)
Kép
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Sora írta:Harry Potter 5! Haladjunk a korral.....idegbajt kapok lassan ettől a Harry-gyerektől... ::jcrazy::
"Harry butthole pussy Potter" (South Park) :D
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

danig írta:
Sora írta:Harry Potter 5! Haladjunk a korral.....idegbajt kapok lassan ettől a Harry-gyerektől... ::jcrazy::
"Harry butthole pussy Potter" (South Park) :D
LOL!

Pata: nem mondom el, nyugi ^^ Én a 400akárhányadik oldalon tartok, de már kezdem unni ^^' Nyáron is elkezdtem angolul olvasni, de a 6-7. fejezet körül baromira beleuntam. De ezt már végigolvasom, mert kíváncsi vagyok rá (tanulás helyett néha jól jön herri idegbajairól olvasni....^^')
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
imaginary boy
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2003.12.07. 17:31
Tartózkodási hely: "Nyugat-Azsia" ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: imaginary boy »

Én most Asimovtól a Halhatatlanság halálát olvasom. Nem semmi élmény kézben tartani egy könyvet, ami 1969-es kiadás és 8 Ft volt. :)
Kép
Close the world,txEn eht nepO
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

Jelenleg a végső vesztes a halált olvasom és javaslom annak aki nem csak az akció miatt szerette a sorozatot amúgy imádom Leslie/Lőrincz L. Lawrence/László műveit és KINGET/a talizmán a legjobb könyve szerintem/nem rég hagytam abba a resident evil 2. részét és nagyon bírom Raimond E. Feist műveit(kiváló fantasy író).
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

fuzik írta:Jelenleg a végső vesztes a halált olvasom és javaslom annak aki nem csak az akció miatt szerette a sorozatot amúgy imádom Leslie/Lőrincz L. Lawrence/László műveit és KINGET/a talizmán a legjobb könyve szerintem/nem rég hagytam abba a resident evil 2. részét és nagyon bírom Raimond E. Feist műveit(kiváló fantasy író).
A Talizmán király, már van második része: A fekete ház, de még biztos nem olvastad tőle a Setét Tornyot (Dark Tower), mert akkor nem így vélekednél.
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Na eszembe jutott annak a holland könyvnek a magyar címe: Amazonkirályfi. Így ismerős valakinek?
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Sora írta:Harry Potter 5! Haladjunk a korral.....idegbajt kapok lassan ettől a Harry-gyerektől... ::jcrazy::
JAJ csak HP-t ne....ugh..
Kép
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Nohh, annyian ajánlották már, hogy végre elkezdtem:
Clive Barker - Korbács

Jó mese, és legalább nem olyan ciki olvasni, mint Harry B. P. Potter kalandjait. :P
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

ein írta:
fuzik írta:Jelenleg a végső vesztes a halált olvasom és javaslom annak aki nem csak az akció miatt szerette a sorozatot amúgy imádom Leslie/Lőrincz L. Lawrence/László műveit és KINGET/a talizmán a legjobb könyve szerintem/nem rég hagytam abba a resident evil 2. részét és nagyon bírom Raimond E. Feist műveit(kiváló fantasy író).
A Talizmán király, már van második része: A fekete ház, de még biztos nem olvastad tőle a Setét Tornyot (Dark Tower), mert akkor nem így vélekednél.
Hol láttad és mikor jelent meg?A talizmán szereplőivel folytatja a történetet?Egyébként a dark tower-t még tényleg nem olvastam.Ilyen jó?
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Válasz küldése