Mit olvasol mostanában?

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

gomenna ayu-chan ::jcrazy:: sokszor megesik h félreértek dolgokat :D csak mivel nem nevezted meg a szar háziovasmányokat, ezért poe bácsira vetitettem ki a dolgot =))
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

DÉDELGETÉS

ANDERSON, CATHERINE

Race Spencer maga mögött hagyva kétes múltját, igaz szívű, tekintélyt parancsoló farmerként éli magányos életét. A sors egy napon egy földre szállt angyalt vezet az útjába. Race kimenekíti a sokkos állapotban lévő lányt a borzalmas vérfürdőből, amelyben az orgyilkosok Rebecca hitközösségének valamennnyi tagját lemészárolták. Amikor az ártatlan és tisztaszívű Rebecca Morgan magához tér az idegen férfi mellett, az élete örökre megváltozik. Elveszítette mindenkijét és mindenét, és szembe kell néznie egy rémisztően vad és veszélyes ismeretlen világgal, amelyben kizárólag Race jelent számára oltalmat. A férfi pedig mindent megtenne azért, hogy biztonságban tudhassa a lányt. Race-nek azonban félelmetes a híre. S bár Rebecca élete és biztonsága az ő kezében van, vajon megbízhat-e benne?
A Vadnyugaton játszódik az 1860-70-es években.

Az a különleges a történeteiben, hogy a hősnői általában "mások": vakok, süketek, mozgáskorlátozottak, vagy lelki sérültek.
A jövő évben több olyan regénye is megjelenik, amelyek szintén történelmiek lesznek.

Catherina Anderson: Gyógyító szenvedély (március)
A Vadnyugaton a 19. sz-ban játszódó történet középpontjában egy testvérpár áll: Caitlin és Patrick, akik szüleik halála után maguk próbálnak boldogulni a vérbosszútól terhes vidéken.

Catherine Anderson: A lélek dala (június)
A 19. sz-i történetben a süketnéma Annie-t az aljas Douglas megerőszakolja és a lány teherbe esik. Douglas öccse, Alan úgy dönt, segít a megesett lányon

Catherine Anderson: Tiszta szerelem (szeptember)
Cassandra szegény családból származó lány, aki bátyjával és kisöccsével együtt szigorú erkölcsök szerint nevel özvegy édesapjuk. A kisváros leggazdagabb embere, az ördögi Luke azonban szemet vet a lányra.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Valamikor mostanság jöhetett ki a magyar változat:
Murakami Haruki - Birkakergető Nagy Kaland
Már nagyon várom a vizsgák végét, hogy bűntudat nélkül kiolvashassam...
Kép
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Ma voltunk könyvesboltozni, és láttam is mindjárt két (számomra) új magyarul megjelent Murakami Harukit, az egyik a fent említett BIRKAKERGETŐ NAGY KALAND, a másik a A HATÁRTÓL DÉLRE, A NAPTÓL NYUGATRA

Mindkettő nagyon jó szerintem (a birkás nekem jobb), olvassátok :D


És ha már úgyis könyvesboltaban jártunk, és mivel épp akciós volt, meg is vettem 499ftért Alison Felltől Az úrnő ágyasa - pajzán históriák Japánból című könyvet.
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Karácsonyra kaptam az Egy kétkedő Fundamentalista című könyvet... szerintem érdekes olvasmány. Témája egy amerikai pakisztáni fiatal (negatív?) fejlődés története. A könyv rövid, és leszámítva a talán kicsit elkapkodott befejezést nem esik át a ló tulsóoldalára. (Hanem marad pont a nyeregközépén. :dirr: )

[off]ui: nincs meg valakinek Nick Sagan Idlewild trilógiájának bármely kötete? és ha megvan nem akarna megvállni tőle? *-*[/off]
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Most olvasom a Földi mennyországot:. Fordulatos, poénos, letehetetlen. Most sem csalódtam Mcnaughtban.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Amiket a legutóbb olvastam:

Dragonlance - War of Souls trilógia
Dragons of a fallen sun
Dragons of a lost star
Dragons of a vanished moon

Szerintem minden Dragonlance kedvelőnek kötelező. Én speciel azt hittem, hogy A nyári tűz sárkányaival épp eléggé lezárult a történet, erre itt ez a folytatás, amiről csak elismerően tudok beszélni. Nem lett erőltetett, nem lett kiszámítható, ellenben nagyon fordulatos és helyenként igencsak ledöbbentő :) Nekem nagyon tetszett.

Aztán amit szintén most fejeztem be, az a Dalamar, the dark (ez a cím....meg a borító...mindegy, Dragonlance ez is természetesen :3). Sajnos a könyv terjedelméhez képest túl keveset foglalkoztak a címszereplővel, a első fele unalmas, utána már kezd izgi lenni, végül az utolsó húsz oldalra nagyon felpörögnek az események. Kicsit hullámzó volt az egész. Nem volt rossz, de nem is estem hasra tőle.

Ééés amit pillanatnyilag is olvasok, az Richard A. Knaak-tól a Diablo - Az árnyak birodalma. Nem az én műfajom, de nem mondom, hogy rossz. Szórakozásnak jó.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Jelenleg a Szilmarilokon rágom át magam. Túlhaladtam a felén, de be kell valljam igencsak nehézkesen megy. Az elején még varázslatosak a részletgazdag leírások, a családfák ismertetései, de több száz oldal után is ugyanezt olvasni kicsit fárasztó. Már fogalmam sincs, hogy mi hol van Beleriandban, vagy ki kinek a rokona. A másik, ami kicsit zavar, hogy mindenkinek minden nyelven van körülbelül 6 különböző neve. Mindegy, majd csak a végére érek. Igazából csak a teremtéstörténet, egyes fajok megjelenései, stb érdekeltek. Ezekről meg nagyjából kellőképpen felvilágosított Tolkien.
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Igen, a Szilmarilok valóban nagyon fárasztó tud lenni. Még szerencse, hogy van mellékelve családfa ábra, bár én még néha azzal együtt is összezavarodtam :lol:
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Nyah én Melissa Moretti kötetet olvasgatok....*aki ismer ezt mondaná a fejét fogva:jellemző...............xD*
Most a "Boldogság háza" című kötet került a kezeim közé...meg kaptam karácsonyra is két jó könyvecskét,majd azokat is el kellene olvasnom valamikor.:)
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

Dobos Lászlótól a Hólepedőt olvasom. Ismeri esetleg valaki? Nekem teljesen véletlenül került a kezembe, nem ismerem az írót, de nagyon tetszik a stílusa :)
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Most Wood könyvét olvasom az utolsó sámánt, azték, tolték népekről szól, Qetzalcoatl is megvan említve. Eléggé maradi és kegyetlen népek voltak. Ha valaki kimondott egy tabu szót, vagy ránézett a tolték úrra, azt már kegyetlenűl megbüntették. Pl azt hitték eső csak akkor esik ha minnél szebb tál készül amibe eshet, ha egy idegen nép férfija megérintett egy lányt akkor azt már kiközösítették. Így járt most Hoshi'tiwa is a könyvben, ő most épp a tolték nép foglya.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

DeluksZ írta:Jelenleg a Szilmarilokon rágom át magam. Túlhaladtam a felén, de be kell valljam igencsak nehézkesen megy.
Fú, először nekem is nehezen ment, második olvasásra már annyira megszerettem, hogy a kedvenceim közé került. Ha felveszem a Tolkien kurzust, akkor muszáj leszek elmerülni részletesen benne, vizsgán nem lenne jó Berenen bebukni :-P És ha belegondolok, hogy angolul is neki akarok feküdni... ^^

LOTR3-at olvasom jelenleg, elég rég olvastam már a trilógiát, azért kezdtem el. Tervbe van egy rakat más könyv is, szerintem Anyegin lesz a sorban a következő ^^

Ja, meg Hitler hóhérait is olvasgatom, ezt ilyen véletlenszerűen, aki épp jön.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

AyaDid írta: szerintem Anyegin lesz a sorban a következő ^^
Húú, azzal én megszenvedtem annak idején... általában szerettem a kötelezőket, de ez meg az Ifjú Werther betették a kaput... :dirr:

Én túlvagyok a Hólepedőn és nagyon tetszett, ajánlani tudom mindenkinek. Egy felvidéki magyar magányos tanárnőről szól, aki autóbalesetet szenved és lebénul. Gyakorlatilag a testi és lelki felépülésének története, inkább a belső dolgokra koncentrálva.

Most pedig Szabó Magdától a Régimódi történet következik. Az irónő neve nálam garancia arra, hogy nagyon jó lesz, és az első 60 oldal alapján azt hiszem, nem is kell csalódnom:)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Shakespeare művek.

és még mindig ugyanazt a háziolvamányt XD = Mircea Eliade: Maytrei
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

STEPHEN KING

Minden Haláli ..és tényleg. Zseniális :!:
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Elkezdtem olvasni Murakami Haruklitól (nahát, nahát...) a Norwegian Woodot. Bár tartottam tőle a hátulja leírás alapján, nagyon jó :D (szóval nagyon rossz a hátulja összefoglaló :D ) És ezzel el is értem a Magyarországon kapható Murakami könyvek közül az utolsóhoz :( mi lesz velem ezek után? (persze nagyon várom, hogy végre legyen After Dark is itthon :D )
Avatar
Motoko
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008.01.24. 19:18

Hozzászólás Szerző: Motoko »

Üdv!
Most nállam a Battle Royal van terítéken. Amit hamarosan kis is végzek, ha figyelembe veszem a lapok vésze fogyását.
Nekem tetszik. Aki még nemolvasta olvassa el. hátborzongatóan jóóó ::jwin::
"Győzz meg, hogy ami látszik az való,
Akkor költő lesz neved s nem csaló "
Arany János
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Battle Royale tényleg jó. Én egy délután alatt nyomtam le, nem bírtam letenni ^^ Ajánlom mindenkinek, akik szeretik a pörgős sztorikat meg a sok vért XD.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Norwegian Wood befejezve, és bár nagyon előítéletesen álltam hozzá (nem tudom miért, de valahogy a könyv hátulja rossz benyomást tett rám :D ), de nagyon nagyon jó volt, sok szomorúsággal, nem tökéletes happy enddel, és bár Jay Rubin szerint sokan szimpla love storynak tartják (ő nem), de nekem legkevésbé a love story benyomást keltette (bár ez egy love story, sok sok plusszal :D )

És akkor holnap belekezdek a Goodbye Tsugumiba Banana Yoshimototól
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

Legutóbb a Harry Potter utolsó részét olvastam, de erről majd a HP- topicba írok kisregényt :wink:
Előtte viszont a Régimódi történet volt Szabó Magdától, ami sokkalsokkal jobban tetszett, mint vártam. Ez tulajdonképpen az írónő édesanyjának és családjának története, ajánlanám mindenkinek, aki szereti a "régimódi" sztorikat és bírja a szabómagdás hosszú mondatokat (erre nem egy szép példa akadt, talán két olyan mondatot is találtam, ami kb másfél oldalas volt - de persze ez ritka, aki nem ismeri a műveit, ne ijedjen meg, gyorsan hozzá lehet szokni:)).
a soron következő még nem tudom, hogy mi lesz, bár elkezdődött a félév, lehet hogy kéne valami szakmai izűt is olvasgatni...
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Tegnap fejeztem be Dosztojevszkij-től a Félkegyelműt. Elég durva, úgy érzem, nagyon sokáig hatással lesz rám. A főszereplő Miskin, egy tiszta lelkű, rossz egészségnek örvendő herceg, aki szinte egész életét Svájcban, egy kórházszerűségben töltötte. Állapota javulásával Szentpétervárra költözik, ahol... nos, nem túl ártatlan emberek laknak. A herceg mindig tudja, hogy átverik, de mégis hagyja, mert az a másiknak boldogságot okoz... Hihetetlenül szimpatikus karakter, ajánlom a könyvet mindenkinek! =D
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Én már háromszor kezdtem bele szegény félkegyelműbe, és mindig csak a feléig jutottam, nem tudom miért, pedig szeretem Dosztojevszkijt, de ez nem ment :oops:


Na az utóbbi napokban elolvastam:
Goodbye Tsugumi, nagyon jó volt, bár én nekem ez a befejezés nem tetszett...

Micky Donnelly: Ikeridő, ez is egészen érdekes, bár ennél többet vártam a leírása alapján (az épp meglátja magát fiatalabb kiadásban alapján), és asszem nekem a stílusa is túl laza :D De jó volt a történetvezetése, mert néha oylan, mintha két alternatív történetet mesélne ugyanazokkal a szereplőkkel, néha meg nem, és lehet csak én vagyok béna meg lassúfelfogású, de nekem csak a végére vált egyértelművé hogy melyik is :D

Alison Fell: Az úrnő ágyasa, pajzán történetek a középkori Japánból :D Hasonló mint a japán regék és mondák (volt egy történet, amit fel is ismertem az alapján), csak még pajzán is :D

És végre végre eljött Magyarországra is, meg is vettem rögtön, és már olvasom is Murakami Harukitól az After Darkot :D



Kérdés: tud valaki valamit mondani Jerome Coctoo-ról? Kaptam tőle a Semmi sem az, aminek látszik című könyvet, és felkeltette az érdeklődésemet, hogy a könyvet nem fordították (legalábbis nincs írva), sem eredeti cím, és a kiadója: Jerome Coctoo könyvek. És próbáltam keresni a neten, de a köynveken kívül nem túlzottan találtam semmit.
Nem túl megbízható forrás: „Az életben sok mindent ki kell próbálni
ahhoz, hogy rájöjjünk, mi az, amit szeretünk.” –
írja Jérome Coctoo, francia író. Csak külföldi oldalakon mondjuk nem nagyon találtam :D Szóval ezt kétségesnek találom :D
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

HP7 magyarul is mostmár :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Tesco titok 1-2. XD
Válasz küldése