Mit olvasol mostanában?

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Miyuki írta:......
Szerintem, már így is lehet veleménye valakinek egy könyvről. Főleg ha az ajánlóját elolvasta, vagy valaki el mondta, h miről szól.
Az ajánló legtöbb esetben csak akkor ér valamit, ha az illetőt érdekli a könyv által boncolgatott téma, de valójában akkor is csak egy elképzelést alakít ki az emberben, arról, hogy az oldalakon mi is történik valójában... Egy könyv pedig általában nem az ilyen ember által félig-meddig előre elképzelt dolgokról szól...
Ettől függetlenül utálhatod a könyvet, de szerintem elhamarkodott dolog valami hasonlót kijelenteni, addig, amíg nem olvastad... A könyvekben egyébként sem az a legfontosabb, hogy mi történik, hanem az hogy hogyan van megírva... (Pl. alapjáratban távol áll tőlem a történelem, de egy jó író jól megírt történelmi regényét mégis szívesen elolvasnám)

[OFF] Ha pedig valaki azzal jött volna nekem, hogy a Neon Genesis Evangelion-ban bazinagy robotokkal harcolnak angyaloknak nevezett szörnyek ellen, akkor nekem is valami "na ne" jutott volna az eszembe... Tényleg van benne ilyen, de ettől függetlenül nagyon megszerettem... [ON]
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Kaen írta:Surci: azt a Soseki könyvet én is néztem már, most újra felkeletted az érdeklődésem.
Kaen: Melyikre gondolsz? A Kölyökre vagy a Macska vagyok-ra? Egyébként befejeztem, és nagyon tetszett, csak lehetett volna hosszabb is ^^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Bertold Brecht: Kurázsi mama és gyermekei, A szecsuáni jólélek. Előbbi kötelező, utóbbit magamtól. ;)
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

C.S. Lewis: Narnia krónikái 1. kötet - A varázsló unokaöccse^^
Nekem tetszett =) Hamarosan belekezdek a folytatásba is, de előtte kiolvasom a nálam leledző egyik Agatha Christie könyvet (mert az könyvtári). És nagyon örülök, hogy elkezdték újra kiadni ezt a sorozatot :)
Kép
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

Harry Potter 5. kötet, márvagy 3-jára. De akkor sem tudom megunni. Mindig rájövök valamire amit eddig nem értettem belőle.
A másik Leslie L. Lawrence - A vérfarkasok kastélyában. Nem hittem volna, hogy egyszer ilyen könyvet fogok olvasni, de nagyon tetszik =)
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Ha Lawrence, ajánlom a Holdanyó fényes arcát, Az ördög fekete kalapját, vagy az Omosi mama sípját (<- ennek az első fejezetének a címe haláli :lol: )
Kép
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Most olvastam el Goldingtól Az utódokat, ha vki ismeri, feltétlenül szóljon, lenne egy-két kérdésem a végével kapcsolatban.. Nagyon jó volt amúgy. :)
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Még mindig a 'Moby Dick'-et olvasom (*duh*)...
Kép
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

kukurbuki írta:
én mostanában vampire masquerade klánregényeket olvasok.
Azok elég gyengék szerintem, még a játéknál is gyengébbek.
a klánregények tényleg elég szarok lettek (egyik másiknál az volt az érzésem, hoyg ha nem vampire lett volna a címe, akkor még vámpírok nélkül is meg lehetett volna oldaniO_o) viszont van egy, amit még a klánregény sorozat előtt irtak a Rosszabb a halálnál című na az király

-----
Ishi írta:A szerepjátékos regények nekem nem szoktak annyira tetszeni. Mondjuk lehet, h azért, mert játszani jobb :neutral: .
azért a shadowrunosok nagy része jó^^
Kép
Avatar
Ishi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2005.04.08. 20:32
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Ishi »

Cornell írta:
Ishi írta:A szerepjátékos regények nekem nem szoktak annyira tetszeni. Mondjuk lehet, h azért, mert játszani jobb :neutral: .
azért a shadowrunosok nagy része jó^^
Abból elkezdtem olvasni egyet, az tényleg tetszett. ::jeye:: Hú, mi is volt a címe... Valami óvakodj az elfektől vagy mi, nem emlékszem... ::reliev:: De végülis nem olvastam végig, mert lejárt a könyvtári határidő, és sokat is kellett tanulnom.... :osgy:
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Agatha Christie: "Balhüvelykem bizsereg..."

Egy újabb izgalmas regény a krimi királynőjétől :D Nagyon érdekesen a kezdődik, a vége meg engem speciel nagyon meglepett, nagyon nem úgy végződött, ahogy én vártam. Konrétumokba nagyon nem bocsátkoznék, mert ezzel lelőnék elég sok mindent, de aki szereti Christie-t, olvassa el! Ja, és nem tudna vki olyan Christie könyvet mondani, amiben a főszereplők a Beresford házaspár, Tommy és Tuppence? Az előszó alapján ugyanis nem ez az egyetlen könyv, amiben szerepelnek.
Kép
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Széchenyi: Napló. Nagyon érdekes, már csak beleolvasgatás szinten is tudom ajánlani, és nem csak történelmi érdeklődésű embereknek. :)
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Nemrég fejeztem be Stephen King-től a The Green Mile-t. Hát mit mondjak, nem csalódtam, hozta a megszokott szintet. Bátran tudom ajánlani. ;)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
szír keldorn
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2005.09.02. 22:46
Tartózkodási hely: Eger

Hozzászólás Szerző: szír keldorn »

Rage írta:Nemrég fejeztem be Stephen King-től a The Green Mile-t. Hát mit mondjak, nem csalódtam, hozta a megszokott szintet. Bátran tudom ajánlani. ;)
Halálsoron? Azt csak filmen láttam, bár el akartam olvasni mielőtt megnéztem volna, de mikor megláttam milyen hosszú... :weh: -gulp- :shock:

Dean R. Koontz-ól ajánlanám a Rossz hely-et....... Nagyon meredek. :crazyy: ::sugoi:: Bár beszerezni szerintem elég nehéz. ^^"
Kép
cimbi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2005.10.21. 11:02

Hozzászólás Szerző: cimbi »

én is a filmet láttam, nem is tudtam, hogy könyv az alapja. nem sok mély könyvet olvastam mostanában(sajna). de ken kesey-től a száll a kakuk fészkére talán illik a képbe. filmverzióban jack nickolson -azt se tudom jol irtam e a nevét- játsza a főszerepet, ez meg adja a színvonalat
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Hát hamár vámpírok, akkor a múlthéten felkutattam az eddig meglévő összes Laurell K. Hamilton kötetet, és amikor van rá időm, azokat olvasom. :)
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Hát, ha már vámpírok, akkor én nemrég fejeztem be az "Interjú a vámpírral"-t, Anne Rice-tól... nagyon szép könyv, a fogalmazása, a finom hangulatváltások, leírások, lelki tusák, minden nagyon nagyon tetszett... Mondjuk angolul olvastam, nem tudom a magyar fordítás mennyire jó... de tudom ajánlani!

Most pedig bűnhődnöm kell, hogy miért azt nem tudom, de a Bűn és Bűnhődést gyűröm kb 2 hete mostmár... :dirr: ha órán nem mondják el hogy mi a vége, akkor még érdekelne is ^^
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Ainariel-hime írta:..... a Bűn és Bűnhődést gyűröm kb 2 hete mostmár... :dirr:
Na ez az a könyv, amiért egyik pillanatban teljesen odáig voltam, másik pillanatban pedig kínomban a falat kapartam... [Érdekes ez a kettősség :wink:] Egyzerűen nem tudtam sem szeretni, sem utálni az (anti)főhőst...
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

DinkaMailer: teljesen együt érzek veled... én nekem is ugyanez volt a viszonyulásom a könyvhöz. Raszkolnyikov annyira emberi... de mégis annyira utálható
Kép
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Ezzel én is így vagyok :)

De Porfirij viszont megőrjít a "galambom" meg "drágám" jellegű dumáival :D
*falat kaparja*
Avatar
Ami-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2004.05.24. 11:25
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ami-chan »

Ainariel-hime írta:Hát, ha már vámpírok, akkor én nemrég fejeztem be az "Interjú a vámpírral"-t, Anne Rice-tól...
Jóóó az a könyv, én is naon szeretem! ^o^ Kedvenc vámpíros könyvem. :oops: Most olvasom a 3dik kötetét a vámpírkrónikáknak, a Queen of the Damned-t...*.*
Ja és a Telihold Kávézó -ba is belekezdtem Laurell K. Hamilton-tól.
(thx to MaKo <3)
Kép
Avatar
Chipp Zanuff
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.10.24. 18:48
Tartózkodási hely: Mezőkövesd, Gödöllő

Hozzászólás Szerző: Chipp Zanuff »

Mit olvasok mostanában? Asimovnak a köteteit.
Real World Espada
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Én most Heather Graham :Jó szerencsét című könyvét olvasom.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

C.S. Lewis: Narnia krónikái 2 - Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény

Csak ajánlani tudom mindenkinek. Önállóan is megállja a helyét, de jobb ismerni az 1. kötetet, A varázsló unokaöccsét hozzá, úgy még élvezhetőbb. Fantasy, kb egy idős a Gyűrűk urával,de ez kimondottan gyerek ill. ifjúsági könyv. ráadásul most újra elkezdték kiadni mind a 7 kötetet, és elvileg hamarosan megjelenik a 3. is =) És december 22-én lesz a film hazai premierje, és az előzetes alapján jónak tűnik :)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Maron írta:C.S. Lewis: Narnia krónikái 2 - Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény
jól rémlik, hogy ebből volt egy TV sorozat még a kereskedelmi tv-k elötti időkből a magyar televízióban?
Kép
Válasz küldése