Könyvajánló

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
SZEL
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.08.12. 20:57
Tartózkodási hely: Mikor hol

Hozzászólás Szerző: SZEL »

Bocsáss meg Hoc, de nem tudok neked mondani egy szamurájos könyvet se mondani, mert a tanárom elvesztette a könyveket. Kérlek bocsáss meg, de már nem tudok mit tenni. Szivesen megmondanám a címüket, de nem tudom fejből őket. Ha akarod megkereshetem a neten egy keresőprogramban, hátha megtalálom.
::jsleep:: ::bawl:: :sobsob:
Az ember felelős, a saját élete és jövője alakításáért.
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Á, hagyjad csak, mostanában úgy se nagyon lesz időm olvasni :( .(Vagy legalább is csak arra lesz időm)
Irodalom tanárom adott egy rakat kötelezőt, úgyhogy most halálomon vagyok ezektől: Antigoné, Tartuff, Rómeó és Júlia
Celebriel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2004.11.09. 09:45
Tartózkodási hely: Nem jó helyen, nem jó időben...

Hozzászólás Szerző: Celebriel »

SZEL írta:Én a Gyűrűk urát tudom azoknak ajánlani, akik szeretik a fantázia dús könyveket.
Hmmm... ::jvic::

Én személy szerint a Szilmarilokat ajánlanám... :wink:
Aki azt elolvassa, és nem adja fel egy percre sem, méltán nevezheti magát fantasy-rajongónak!
(Best of: Túrin Turambar)
Ignoti sumus invicem ego et fortuna
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Adrian Mole szerencsétlenkedései minden mennyiségben... éjjel-nappal, a nap bármely szakában olvasható, könnyed stílusú, annál nehezebben emészthető, frappáns és nagyon nem frappáns ötleteket tartalmazó, ellentmondásokkal teli, együgyűen őszinte, őszintén együgyű és borzasztóan magávalragadó naplóregény, mely a 80-as években kezdődik és (ezidáig) 5 pompás kötettel igyekszik szórakoztatni a kedves olvasót... ajánlanám mindenkinek...
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

Leslie L. Lawrence bocs Lőrincz L. László 3. kicsik könyvét ajánlanám a 13 kristálykoponyát mert szerintem nagyon jó lett bár sok idő elmegy az elején amíg beindul a történet.Aki szereti ezt az írót ne hagyja ki.
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Avatar
Philionel
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2005.02.11. 08:14

Hozzászólás Szerző: Philionel »

Hoc írta:Valaki tudna nekem egy jó szamurájos könyvet ajánlani?
Nézz át a japán könyvek témához, ebben a műfajban a Hagakure a top :cool:
Avatar
XTea
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2005.04.20. 18:50
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XTea »

Hellóka! ::jhihi::

Nyílván itt is sok fantasy rajongó lelhető fel. Bár én magam nem olvasok sokat, de mások figyelmébe szívesen ajánlom John Calwell (Nemes István) Káosz sorozatát :thumb: . Nagyon szeretem, nekem legalábbis tetszik, s akiről tudok, hogy olvasta még nem szólt róla egy rossz szót sem. Szóval olvassátok bátran, ha eddig még nem tették, a Cherubion kiadónál találjátok meg. Ha esetleg már ajánlották akkor bocsika az ismétlésért!
Valamint az első fantasy regény, amit olvastam-bár már igen rég volt-is nagyon tetszett, az Brian McAllistertől a túlélő kártya sorozat... Sajnos a három könyv címére nem emlékszem, tudom, hogy talán a második volt a Kitaszítottak... De közel sem biztos... Meg azt, hogy az első regény egyik főszereplője Nil Abiondi nevezetű szőke ember volt, meg talán az alakváltó nő valami Pantar volt, vagy ilyesmi... Tényleg rég volt már és a kiadóra sem emlékszem. Azóta nem is találkoztam vele...

Örülök, hogy írhattam, s remélem segíthettem a lelkes olvasóknak.....

Üdv ::jwin::

XTea
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Az újoncok bemutatkozása topikb is írhatnál néhny sort:) Azt is sokan olvasnák sztem:) Amúgy üdv a fórumon (nemtom kaptál e már köszöntést^^)
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

XTea írta:Hellóka! ::jhihi::

Nyílván itt is sok fantasy rajongó lelhető fel. Bár én magam nem olvasok sokat, de mások figyelmébe szívesen ajánlom John Calwell (Nemes István) Káosz sorozatát :thumb: . Nagyon szeretem, nekem legalábbis tetszik, s akiről tudok, hogy olvasta még nem szólt róla egy rossz szót sem. Szóval olvassátok bátran, ha eddig még nem tették, a Cherubion kiadónál találjátok meg. Ha esetleg már ajánlották akkor bocsika az ismétlésért!
Az valóban jó sorozat, csak még mindig nincs folytatásban!!!! :evil:
Ez a gáz!
Avatar
XTea
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2005.04.20. 18:50
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XTea »

DeluksZ: Köszönöm a köszöntést kedves DeluksZ! :D S te vagy az első, aki köszöntött! Oké... Akkor majd írok oda is! Ez afféle kötelező elem az újoncoknak? :D ::jhuh:: (Tök cukkik ezek az emoiconok, oh... ez tökéletesen eltér a tárgytól... bocsika...)


Morigan: Ugye ugye! Én megmondtam, hogy eddig senki sem mondott róla rossz véleményt... :D Nem tudom a múltkor elég sok John Caldwelles káoszos könyvet láttam Budapest egyik könyves boltjában, amit itt még nem is láttam... Úgyhogy én eléggé levagyok maradva, az utolsó, ami meg van Nemes Istvántól az a Káosz démonai... Az utolsó könyv, amit elolvastam tőle a Káosz sárkányai, de a többit is el fogom majd. Te hol jársz a könyvben, ha szabad tudni gondolom jóval-jóval előrébb nálam?
Kép
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

XTea írta:Te hol jársz a könyvben, ha szabad tudni gondolom jóval-jóval előrébb nálam?
Szia! Hogy hol járok? Mivel már első megjelenések óta olvasom, így minden, ami Scandar Graun-hoz (rulz! :D ) és tsai-hoz kapcsolódik, már kiolvastam. Várnám a folytatásokat, ami ugye még nincs. :neutral:
Amint lesz időm a Szellemlátó antológiát fogom kiolvasni.
Avatar
XTea
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2005.04.20. 18:50
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XTea »

Aha. Biztosan lesz folytatása, ha ilyen nagy sikere van :D csak türelmesen kell várni... Egyébként mintha azt hallottam volna valakitől, hogy számítógépes játékban is meg lesz... persze lehet, hogy rosszul emlékszem, ha tévednék nyugodtan javítsatok ki....
Kép
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

XTea írta:Aha. Biztosan lesz folytatása, ha ilyen nagy sikere van :D csak türelmesen kell várni... Egyébként mintha azt hallottam volna valakitől, hogy számítógépes játékban is meg lesz... persze lehet, hogy rosszul emlékszem, ha tévednék nyugodtan javítsatok ki....
Igen, vannak ilyen tervek, erről én is olvastam! Meg még mindig vacakolnak az új weboldalukkal is, meg szegény írónak Nemes "John Caldwell" Istvánnal is van annyi munkája, csak a saját sorozatára nincs... :neutral: Ezért lesz hosszú az a várakozás!
Jut eszembe! Olvastad már Susan Salina: Fénymarék és S'almeyna
Ashbar első csatasárkánya c. könyveit?
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

XTea írta:te vagy az első, aki köszöntött!
Jó neveltetést kaptam :lol: Amúgy elég vendégszerető vagyok, pláne ha úgy nézel ki mint a csaj az avatarodon:) AKkor még vendégzeretőbb tudok lenni :lol: Örülök, hogy én élvezhettem ki az első helyesnek járó köszönetnyílvánítást :oops:

Nah hogy ne csak offoljak végre nekiültem így a Da Vinci-kód után az Édentől Keletre c. Steinbeck alkotásnak. Erősen gondolkodtam Brow másik alkotásán (Angyalok és Démonok) de kicsi pihenőt tartok két ugyanolyan jellegű könyv között.
Avatar
XTea
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2005.04.20. 18:50
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XTea »

Morigan:Huh, akkor megnyugodtam, hogy nem én vagyok a hülye és tényleg jól emlékszem ::reliev:: :-P Amúgy jól tudom, hogy John Caldwell-Nemes István- az ügyvezető igazgató, legalábbis az egyik könyvben ez van írva... :?: Vagy az másik Nemes István? :-))
Jut eszembe! Olvastad már Susan Salina: Fénymarék és S'almeyna
Ashbar első csatasárkánya c. könyveit?
Nem, még nem is hallottam róla, bár nem is igazán vagyok elmerülve a könyvek vilgában. Nem olvastam sok fantasy-t... S egyik kiadó honlapját sem figyelem, így friss, pontosabban semmilyen, híreket sem hallok... Viszont nagyon figyelem felkeltő a címe... Imádom a sárkányokat! ::hehe:: :D


DeluksZ Lám, lám egy Lina rajongóval van dolgom? :D Egyébként csalódást kell okoznom, ugyanis egyáltalán nem hasonlítok a képen látható heves vérmérsékletű szépséghez. Hacsak nem annyiban, hogy ha sokáig ülök a gép előtt nekem is vörös lesz a szemem :-P ....Bár vérmérséklete is igaz néha, na, de mindegy!...
Da Vinci kód: egyébként ma láttam egy könyvesboltban, de ez teljesen lényegtelen. Szóval azt szeretném kérdezni, hogy az nem az a könyv, amiben arról írnak, hogy Leonardo valami "egyesületnek" volt a tagja, elnöke, akik Krisztus vérvonalát hivatottak örizni, vagy valmai ilyesmi, :osnani: s a bibliában kódolva vannak dolgok leríva, pontosan nem tudom miről... :roll: Ezt olvastam egy újságban, javíts ki, ha rosszul emlékszem,de ha bővebbet tudsz erről kérdeznék majd valamit, bár nem a könyvvel kapcsolatban, inkább Leonardo Da Vinci-vel. Persze, csak ha lehet...
Kép
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

XTea írta:Morigan:Huh, akkor megnyugodtam, hogy nem én vagyok a hülye és tényleg jól emlékszem ::reliev:: :-P Amúgy jól tudom, hogy John Caldwell-Nemes István- az ügyvezető igazgató, legalábbis az egyik könyvben ez van írva... :?: Vagy az másik Nemes István? :-))
Nem, még nem is hallottam róla, bár nem is igazán vagyok elmerülve a könyvek vilgában. Nem olvastam sok fantasy-t... S egyik kiadó honlapját sem figyelem, így friss, pontosabban semmilyen, híreket sem hallok... Viszont nagyon figyelem felkeltő a címe... Imádom a sárkányokat! ::hehe:: :D
Nemes István nemcsak a cégelnök, hanem író is. :) Emellet fordít, besegít a könyvekben, vezeti a kiadóját...stb.-stb. Nem unatkozik! :D
Szerintem mindenképp olvasd el ezt a 2 könyvet Susan Salinától /Cherubion könyv ez is!/! Imádni fogod a könyvet, ezt garantálom! :D :wink:
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Xtea: Nyugodtan kérdezz bármiről bármit, meg van engedve :wink:
A Da Vinci-kód ról nehéz úgy beszélni, hogy ne lőjek le folyamatosan 1-1 poént, mert tele van velük a könyv. (Nem konkrét humorra gondolok, hanem érdekességre.) Mint írás, azon belül is leginkább krimi, egyértelműen kimagasló, habár éccsapám ajánlott jobban megírt krimiket, de én nem a műfaja miatt kezdtem el olvasni. Szóval a gondolatmenet teljes mértékben nyomonkövethető, a cselekmény több szálon fut, de ez nem zavaró. Borzasztóan izgalmas, irodalmilag jól megformázott, kellő párbeszédet és leírást tartalmazó mű. Már ennyi elég lenne ahhoz, hogy mindenki kézbe vegye:)
A történetéről annyit, hogy a biblia nem sokat szerepel benne. Igazából nem is az egyház, vagyis nem a keresztény vallás ellen irányul, inkább csak piszkálja a tüzet. Igen, Jézus vérvonaláról és még most is közöttünk élő leszármazottairól van szó, valamint Da Vincit (sok más híres emberrel egyetemben) egy titkos (Priority of Sion) társaság tagjaként írja le. A szent gárl is sokat szerepel a könyvben, de nem abban a formában, ahogy azt a laikusok gondolják :)

Talán a legnagyobb előnye a könyvnek, hogy nagyon sok kutatómunka, más híres szerzők témába vágó könyvei ihlették. Nem csupán egy brilliáns elme munkája, hanem tudományos értekezés jellegű írás.

Arra készülj fel, hogy ha olvasod sokat fogsz neten utánanézni a dolgoknak:) Az a legjobb rész, mikor Teabing rezidenciáján oktatják a csajt... akkor tuti kutakodni fogsz, ha olyan vagy mint én (mindennek utánanézős)

WARNING !!!
Sok olyan emberrel találkoztam, akiknek ajánlottam a könyvet és egy "Jah, az az a könyv ami Jézus családjáról szól, meg hogy még itt élnek... ugyamár, hülyeség, badarság, lol, zomg, stb..." kijelentésekkel hagyták az egészet. NEM SZABAD. Ha csupán csak annyi az ellenérzés a könyvel kapcsolatban hogy hihetetlennek tartod azt amivel foglalkozik akkor kell igazán elolvasni. Sztem mindenkinek el kéne olvasnia:) Nem hiába Atombestseller:)
Avatar
XTea
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2005.04.20. 18:50
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XTea »

Morigan: HeHe! Igen az számomra is nyilvánvaló, hogy író is :D :wink: Szerintem nem is akármilyen! Hát, igen aki elfoglalt... az tényleg nem unatkozik :) többek között, s megváratja rajongóit, mint téged. De egész biztos, hogy nem akarja abba hagyni az alkotást...-szerintem legalábbis-
Ok. Akkor ha valahogy megtudom szerezni a könyvet, mondjuk könyvtárban-ha visszaköltözik eredeti helyére-akkor elolvasom...Köszönöm az ajánlatot! ::jhihi:: Apropó te szereted a sárkányos történeteket? Lehet, hogy én is tudok neked ajánlani ezzel kapcsolatban egy könyvet, ha érdekel...



DeluksZ:Nos én szeretem a hihetetlen dolgokat, úgyhogy ez engem nem tart vissza. :D Nálam inkább a kedv kérdése merül fel, no meg az idő és a könyv beszerzési lehetőségei. Nyílván nem szeretném megvenni csak azért, hogy egyszer elolvassam... persze lehet, hogy könyvtárban megvan...ki tudja...-lehet, hogy csak én gondolkodom így, bocsika-... :-P Amúgy a krimiket nem igen csípem, de lehet, hogyha ráakadok erre az alkotásra, akkor kézbe veszem... :roll:
Egy kérdés mielőtt felteszem eredeti kérdésem: Ennek a Priority of Sion-nak csak istenfélők lehettek tagjai, s ez az ami összefügg a vérvonal védéssel? ::jhuh:: Vagy épp ellenkezőleg, azok voltak a tagok, akik nem hittek Isten létezésében?
Bocsi, hogy ennyit kérdezek... :hee:

Köszönöm. :D
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Ez az eredeti kérdésre való rávezetés megrémiszte :lol:
Amugy a Sion rend tagjai a vérvonalat védték és a Szent grált (nem, nem a kupát, amiből Jézus ivott az uccsó vacsorán, de már megint sokat kotyogok) Azt nemtudom hogy vallásosak voltak e vagy sem, ez a könyvből nem derül ki, de tény, hogy olyan titkok birtokosai voltak, melyek alapjában dönthetnék meg az egész egyházrendszert, a kereszténységet. A vérvonal tagjai voltak áltaban a tagok, és ha éppen nem akadt a vérvonalból olyan, aki a főnöke lehetett volna ennek az egésznek hát felkértek sokszor híres embereket, de ez is le van írva. Amúgy egy létező társaságról van szó, ahogy az Opus Dei is az.
Avatar
XTea
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2005.04.20. 18:50
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XTea »

DeluksZ: Bocsika, nem akartalak megilyeszteni! :D
Ha a vérvonalat védték, akkor csak vallásosak voltak, hiszen hinniük kellett Jézusban, vagy rosszul gondolom? :weh:
Egyébként a létező társaságot úgy érted, hogy még ma is létezik? ::jhuh::
Szóval akkor az eredeti kérdésem: Most akkor Leonardo vallásos volt, hitt Istenben vagy sem? Mert én meg a Nat Geon láttam egy filmet, amiben a halotti lepelről volt szó, hogy valszeg Leonardo Da Vinci csinálta, s azért merte meg tenni, mert nem volt vallásos, így nem hitt abban, hogy büntetést kaphat érte, nem hitte bűnnek, inkább egy jó heccnek... De ha meg a vérvonal örzők tagja volt, akkor meg mégiscsak hitt?... Szóval ezt nem értem én... :o_O:
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Igazából nem volt konkrétan miben hinniük, mert Jézus ember volt. Hittek benne, mint tanárban, filozófiai/eszmei vezetőben, hittek benne a tanítványai, de nem isteni mivoltában hanem mint útmutatóban. Legalábbis ha jól vettem le ez volt benne.

Igen én is halottam, hogy valszeg ő csinálta, de ez sohasem derül ki, mellesleg én nem emellett vagyok. Láttam már kismilla ezzel foglalkozó filmet, gondolom te is:)

Szal... Ezek az emberek nem voltak vallásosak... sőt. Talán ők voltak a legkevésbé, hiszen tudták, hogy a zsidók királya nem egy szeplőtelen szűz és Isten (mert ugye nem mindegy hogy Jézusról beszélünk vagy Istenről) származik. Királyi sarj volt, ez tény, de nem isteni eredetű. Olyami lehetett, mint Szitharta (vagy Sithartha... gomen, nemtom hogy írják).

Olvsd el... nagyon megéri:)!!
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

DeluksZ írta:a Szent grált (nem, nem a kupát, amiből Jézus ivott az uccsó vacsorán, de már megint sokat kotyogok)
Ize, a gral az a kupa/akarmi, ami felfogta a keresztre feszitett Jezus veret. De amennyiben azt mondjuk, hogy oke, a ketto ugyanaz, akkoris az a lenyege a kupanak, hogy 1) felfogta Jezus veret, 2) elotte abban ment korbe az utolso vacsoran a bor (= Jezus vere), nem az, hogy Jezus ivott belole. (Sorry, ez egy pet peeve-em..)
DeluksZ írta:Olyami lehetett, mint Szitharta (vagy Sithartha... gomen, nemtom hogy írják).
Sziddharta.

A Da Vinci-kodrol meg csak annyit, hogy a magam reszerol nem olvastam (tul nagy a hype :P majd eccer talan), de ahogy elnezem, sokan felejtik el, hogy, akarmennyit kutatott is az iro, az csak egy kitalalt regeny, nem egy hiteles dokumentum. :P (Asszem pont a NatGeon volt egy filmecske, amiben vegigvettek a konyv osszes fobb allitasat, es szakertok/korabeli dokumentumok/stb felhasznalasaval modszeresen megcafoltak oket. :P)
XTea írta:Szóval akkor az eredeti kérdésem: Most akkor Leonardo vallásos volt, hitt Istenben vagy sem? Mert én meg a Nat Geon láttam egy filmet, amiben a halotti lepelről volt szó, hogy valszeg Leonardo Da Vinci csinálta, s azért merte meg tenni, mert nem volt vallásos, így nem hitt abban, hogy büntetést kaphat érte, nem hitte bűnnek, inkább egy jó heccnek... De ha meg a vérvonal örzők tagja volt, akkor meg mégiscsak hitt?...
Ez egy REGENY, nem a valosag. :roll: Leonardo Leonardo volt, az meg egy mas kerdes, hogy vmi amcsi bestseller-iro miket irogatott rola ossze.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Gomen mufurc, be kell valljam nem nagyon vagyok járatos ezekben a témákban. Lényeg a lényeg, teljesen más aspektusban szerepel itt a Grál. Az elején én sem értettem mi köze a vérvonalhoz, de mesterien bele van szőve.

Sajnos tény hogy felhajtás az van körülötte. Én is azért olvastam el, hogy megtudjam mi az, ami ennyire megtetszett benne az embereknek... úgy vélem csak azért nem elolvasni valamit, mert nagy körötte a hype ugyanolyan rossz dolog, mint csak azért olvasni ^^

Én azt ajánlom, kezd el. Sztem mindenképpen tetszene neked, ha máshogy nem is, akkor irodalmi szempontból. Láttam elég olvasott vagy, szóval biztosan gyorsan áthaladnál rajta, és sztem megérne egy misét.

Egyébként jah, kitalált az egész, valóság alapja nincs. Azaz van, de nem ilyen szempontból, mert persze valós dolgok szerepelnek a könyvben, valós társaságok, de éppen ettől lesz úgymond hihető az egész, ami sokat ad a savához és borsához (ejj de szép magyartalan :-P )

Majd írd le mi a véleményed :wink:
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

XTea írta:Morigan: HeHe! Igen az számomra is nyilvánvaló, hogy író is :D :wink: Szerintem nem is akármilyen! Hát, igen aki elfoglalt... az tényleg nem unatkozik :) többek között, s megváratja rajongóit, mint téged. De egész biztos, hogy nem akarja abba hagyni az alkotást...-szerintem legalábbis-
Ok. Akkor ha valahogy megtudom szerezni a könyvet, mondjuk könyvtárban-ha visszaköltözik eredeti helyére-akkor elolvasom...Köszönöm az ajánlatot! ::jhihi:: Apropó te szereted a sárkányos történeteket? Lehet, hogy én is tudok neked ajánlani ezzel kapcsolatban egy könyvet, ha érdekel...
Persze, nyugodtan lehet ajánlani! :D
Nemes Istvánról: többször is írt róla, hogy nem akarja félbehagyni a Káosz-világán játszódó sorozatát, hisz ő is nagyon jól tudja, mennyi rajongója van! :) Meg 2 jellemző tulajdonsága van még: éjszaka alkot /akkor van ideje/ és ha belelendül az írásba, akkor egy kisregénynek tervezett műből igencsak hamar nagy regény lesz! :-P
Avatar
XTea
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2005.04.20. 18:50
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XTea »

DeluksZ: Ok, értem, akkor tehát rosszul gondoltam, ugyanis én azt hittem, ha valki Jézus vérvonalát őrzi, akkor hisz benne, nem csak mint prófétában, hanem mint Isten fiában, bár innen nézve meg lehetetlen a vérvonalát őrizni... Na, mindegy.
Igen én is halottam, hogy valszeg ő csinálta, de ez sohasem derül ki, mellesleg én nem emellett vagyok. Láttam már kismilla ezzel foglalkozó filmet, gondolom te is:)

Nem én nem láttam , én csak azt az egyet láttam. S hihető volt, amit mondtak... Persze nem tudom, hogy mi a valóság, ahogy lehet, hogy senki sem...


mufurc:Oké, értem én azt hittem ez nem csupán egy regény, nem hallottam még róla. Azt hittem fejtegetés, nem pedig kitaláció.


Morigan:Hát, iegen ha egy író egyszer belelendül, akkor aztán tényleg "nincs", ami megállítsa. :D
Szóval akkor a könyv-ek:
Graham Edwards:Sárkányvarázs
A második része pedig a Sárkányvihar -asszem ezt is ugyanaz írta, de nem biztos....



Köszönöm. :D
Kép
Válasz küldése