Könyvek, linkek

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Külföldi:
Exupery: A kis herceg
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Nagyon szeretek olvasni. Az orvoskrimiket szeretem,kedvenc íróm a zseniális Robin Cook(az összes könyve megvan,kiolvasva ::hehe:: +már van egy kis paranoiámis,mivel beleélem magam a könyvekbe :hee: )
A magyar irodalomból Jókai Mór könyveit szeretem,legutóbb az Egy magyar nábobot és folytatását a Kárpáthy Zoltánt olvastam.
Kedvenc könyvem az Üvöltő szelek,amit Emily Bronte írt(Nagy kedvencem a regény filmváltozata is)
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

a Kis Herceg az egy Isten, imádom :D
Főleg, hogy kisgyerekeknek tanítják a suliban, amikor tökre nem értik meg, mert végül is nem gyerekeknek szól a könyv, tök félreértelmezik a dolgot, jaj mind1
marha jó az a könyv :D AyaDid, rajzolj nekem egy bárányt... ::jthrill::
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Olvassatok Lovecraft novellákat. És aludjatok utánna nyitott ablaknál.
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

SoonDead írta:Olvassatok Lovecraft novellákat. És aludjatok utánna nyitott ablaknál.
Na EZZEL viszont egyetértek... :wink:
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Lovecraftot még nem sikerült beszereznem, pedig már terveztem, csak lusta vagyok lemenni a könyvesboltba
Kép
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

SoonDead írta:Olvassatok Lovecraft novellákat. És aludjatok utánna nyitott ablaknál.
Felkeltetted az érdeklődésemet. Tudnál mondani egy jó kis novellacímet Lovecraft-tól???? :cool:
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Mesi írta:Felkeltetted az érdeklődésemet. Tudnál mondani egy jó kis novellacímet Lovecraft-tól???? :cool:
Mondok én többet is. :vigyor: Amelyek számomra a legdermesztőbbek (és ilyen módon, a legélvezetesebbek) voltak:
- A sötétség lakója
- A névtelen város
- Suttogás a sötétben
- A dolog a holdfényben (ez töredék, mindössze kb 2 oldal, de.. áááááá :dirr: )

És vannak olyanok is, amik nem rémtörténetek, hanem költői és álomszerű rövid novellácskák- nem Poe-szintű cuccok, de azért kellemes olvasmányok, mint pl Iranon keresése (bár kicsit naiv és egyértelmű a szimbolika benne), A feledés fátyola, Celephais, Amit a Hold hoz, A Sólyom-foki halász (ennek megértéséhez előbb érdemes elolvasni a Dagon-t vagy A bezárt szoba-t, bár ez utóbbi nem eredeti Lovecraft-írás) stb...

me:/ lenni régi Lovecraft-fan, a fent említett első három novellát 12 évesen olvastam, aztán nyitott ablaknál aludtam utánuk :dirr: ...
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Lezárt