Harry Potter

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Kár volt anno teóriákat olvasnom, akkor már az elején meglepett volna és jobban tetszett volna. A szerelme és az az átalakulás, ami az először önző érzéseket igazzá tette, az volt az, ami miatt igazából elfogadtam ezt a magyarázatot a tetteire. Nagyon tetszett, hogy először Dumbledore undorodik tőle, utána pedig ő Dumbledore-tól Harry kapcsán. Nagyon tetszett az "Always." jelenet, nem tudom még, milyen lett a magyar fordítása ennek, ott még nem tartok. És nekem tetszett a halál jelenete is. Én onnantól végigbőgtem az azt követő fejezetet. ^^" A háború minden áldozatát sajnáltam a 7. kötetben, de ő volt az egyetlen, aki tényleg normális jelenetet kapott. Ő meg Bellatrix, Molly és a BITCH! jelenete zseniális, de tényleg. xDDD
Azt sajnáltam csak, hogy kevesett szerepelt a könyvben. Csak nekem volt olyan érzésem, hogy Ron hirtelen támadt szarkazmusa azért volt, mert Rowling-nak hirtelen nem volt ott az, akivel az ilyen hajlamait kiéli? xD Mindenesetre a Dumbledore-ral folytatott beszélgetésénél tett kommentárján, mikor közli vele, hogy neki kell majd megölnie, hülyére röhögtem magam.
Lupin és Tonks igazából sose érdekeltek különösebben, Lupin mindig olyan semmilyen volt, Tonks meg alig szerepelt. Gáznak tartom, hogy mindketten meghaltak, és Rowling indoka, hogy Teddy-vel akarta bemutatni, hogy Harry is elvesztette a szüleit és ő is, de milyen jó élete lett... hát már bocs, de ez egy baromi hülye indok. xD Az mondjuk azóta kiderült, hogy Lupin és Tonks Arthur Weasley halálát váltották fel, ő eredetileg az 5-ben halt volna meg, de meggondolta magát, de akkor is... muszáj volt mindkettőt megölni? Ráadásul az ok, hogy Tonks-ot az elmondása szerint Bellatrix ölte meg, mert ő legalább pikkelt rá, de Dolohov végzett Lupin-nal? Arctalan halálfaló No.23? Ne idegesítsen már.
Az ikreknél meg se fordult a fejemben, hogy meghalnak... hát... rosszkor jött az a fal, Fred... részvét.
Hedvig halálát sajnáltam még nagyon, azon akadtam ki először igazán, nem szeretem, mikor állatokat gyilkolnak (nem vagyok állatvédő, simán nem szeretem). Dobby meg... szegény. ^^"
Rémszemet is sajnáltam, a tanárnő az elején meg... fujj... úgy értem. "Dinner, Nagini."? Fujj. ^^" Mondjuk Nagini-től később fordult egyet a gyomrom, mikor vizuális alkatként elképzeltem, ahogy kijön Bathilda testéből. Ha ezt belerakják a filmbe, szerintem ne vigyenek inkább gyerekeket be rá a szülők.
Ja és Neville! OMG Neville! Ő a másik ISTENCSÁSZÁR! xDD Iszonyat nagy volt a karddal, ezt nagyon remélem, hogy jól megcsinálják a filmben. Ja és hogy tudta nélkül pont Ő állt gyakorlatilag bosszút Piton haláláért. :D Hatalmas volt
!
Egyébként ami a legjobban zavart a 7. könyvben, az kimaradt. Én mindig mondtam Voldemort-ra, hogy egy idióta, de azt nem gondoltam volna, hogy ennyire igazam van... ^^" Rowling felépítette 4 köteten keresztül az ultimate főgonoszt, aki erős varázsló, gyerekként is zseni volt, aztán olyan volt, mintha hirtelen rájött volna, hogy hoppá, ezt a 7. kötetben le is kell valahogy győzniük. ^^" Tényleg úgy viselkedett, mint egy idióta, azon túl, hogy arrogáns volt, egyszerűen nem gondolkodott előre. Valaki mondta, hogy nem érti, hogy ezek után Voldemort hogy okozhatott akkora problémát a múltban, aztán ránézett a Minisztériumra, és megértette... kb. csak ott vannak nagyobb idióták. Emberek halnak meg, szökések történnek az egykor szökés-biztosnak hitt Azkaban-ból, erre mit csinál ez a csapat gyökér? Dumbledore végrendeletén ül... Harry Voldemort-ot karddal átdöfős mondata aranyat ér, Scrimgeour-nek meg csak azért jár egy kis tisztelet, hogy miután lényegében a saját sírját ásta, legalább nem köpte be Harryéket.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Apropo minisztérium: Én ugyan úgy nagyjából mindenki halálával "megbékéltem", de annak idején tavaly nyáron Scrimgeur halálara mérges voltam. Nem mintha sajnáltam volna a muksót, hiszen nem gyakorlatilag alig ismerhettük meg. Inkább csak... én - a talán klisé szerű - korrektebb minisztérium és Harryék összedolgozást vártam volna a könyv végére eredetileg. Szóval kicsit úgy éreztem, hogy különösebben meg se adta az írónő a lehetőséget Rufus bának, hogy tegyen valamit. Hát szorri, the Ministry has fallen, your dead. :?
Kép
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Hát ami a halálokat illeti, engem pl. Rémszem halála irritál nagyon, mert abszolút semmilyen. Egyszerűen eltűnik, mintha felszívódott volna. És az, hogy Harry kilopja a szemét a Minisztériumból és utána ELTEMETI, és ezzel slussz, hát ez is egy kissé nevetséges.

Hedvig. Na ő se kapott sokat, de igazából, tekintve, hogy kalitkában volt, én enyhén szólva irreálisnak tartottam volna, ha túléli azt a menekülést. Azt viszont abszolút nem értem, hogy MIÉRT kaltikában vitte Harry, miért nem lehetett elengedni, hogy szabadon repüljön :?:

Lupin és Tonks tekintetében egyetértek az előttem szólókkal. Mint Rémszem, ők is többet érdemeltek volna. Szerintem a legjobban ábrázolt halál talán Dobbyé volt.

Sister Tenshi: Szerintem is ott lehet a te "gondod", hogy túl sok fanficet-miegyebet olvastál. Én egyáltalán nem tettem, és spoilert is csak amennyi itt a fórumban megjelent :wink:

Ja, és az erdős dologgal is egyetértek, szörnyen hosszadalmas volt.

Az, hogy kiderült, a főgonosz egy elbizakodott idióta, minden korábbi "zsenialitása" ellenére, tipikus dolog. Most hirtelen nem is jutna eszembe olyan könyv, amiben valóban egy agyafúrt, minden hájjal megkent főgonosz van, és ebbe bele lehet érteni a GYU-t is. Végső soron, ha nem követnének el végzetes hibákat, bajosan lehetne legyőzni őket, nem? :-P :lol:

Neville...na ő nagyon szépen kinőtte magát. Az a jelenet a karddal szerintem is tapsot érdemel!

Ginny...Ő ott volt valamilyen, amikor szegény a napló áldozata lett. Meg esetleg amikor Harry kezdett beleszeretni, de bevallom, erre nem emlékszem annyira, rég olvastam. Viszont Hermione szörnyen megváltozott, a 7. kötetben kicsit túl felnőttes, kivéve a Ronnal kapcsolatos ökörködést (bocsánat), szinte fel sem lehet benne ismerni az első könyvek kicsit tudálékos, okoskodó és mindenlében kanál, maximalista Hermionéjét. Vele kapcs pl. az zavart nagyon, hogy miután megkínozták, le lett tudva kb. hogy "igen, szegény, de aztán szépen meggyógyult".

A jövőbeni dolgok: Harry auror lett? Na ezt a 7. befejezéséből egyáltalán
nem gondoltam volna, hiszen az utolsó előtti fejezet úgy zárul, hogy egy életre elég volt neki a kalandokból. Mármost egy aurornak nem kifejezetten van nyugis élete, szerintem.
Ez után az az utolsó fejezet még inkább gagyi. Nagyon-nagyon érződik rajta a "kora", vagyis hogy ez már a kezdetkor meg volt írva.

És Ginny, mint kviddicsező...höhh, én inkább Harryről gondoltam volna. Tekintve, mennyire odáig volt ezért a sportért, és a tehetségét, kicsit nehezen hihető, hogy csak úgy abbahagyta. Pláne kevesebb rossz emlék is fűzheti hozzá, szerintem, mint az aurorsággal kapcs dolgokhoz.

Köszi a tippeket, majd utánaolvasgatok itt-ott. :lol:
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

A spoilerekkel továbbra is vigyázzatok, Aqualuna, kicsit belefehéreztem az irásodba, ne haragudj.
Szerintem azért Harry-nek jócskán lehetnek kellemetlen emlékei a kviddics-ről, az első évben a seprűjéről akarták lepottyantani, a második évben egy gurkó támadt rá, a harmadikban le is zuhant, aztán a 6-ban asszem szintén ki lett ütve az egyik meccsen. :dirr: Szóval tehetséges volt, csak szerencsés nem.
Amúgy meg ami a főgonoszt illeti, az ok, hogy végzetes hibákat követnek el, na de ennyit? És úgy, hogy egyet se vesznek észre? Azért ez már gáz.
Kép
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Hát, én igyekeztem vigyázni, de eszerint nem eléggé ::japtoun:: .

Na igen, a kviddics egy kemény játék, úgyhogy eléggé benne van a pakliban, amit ebben kapott, meg a csapattársait is elintézték eléggé. De most ezt hasonlítsd össze a sárkánnyal való harcolással, dementorokkal, V. Harry testébe való bújásával, egypárszori megölési kísérletével (most épp ezek jutnak eszembe, de volt még egypár dolog bizti) ::japhaha::
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Számomra Piton az abszolut kedvenc karakter a HP-ből, úgyhogy valószínűleg ezért akasztott ki a halála. Pedig tudtam, hogy akár jófiú lesz akár rosz mindenképpen meg fog halni.
Lupnról meg annyit, hogy nekem úgy tűnt Rowling elhatározta, hogy a Tekergőknek halni kell, így aztán szegény nem úszhatta meg. Meg aztán akkor hülyén jött volna ki a nagy könnyes találkozás a Tekergők+Lili szellemével, ha nem teljes a gárda.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Mariko írta:... ha nem teljes a gárda.[/color]
bár így sem volt az ^^'
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Cruel Angel írta:bár így sem volt az ^^'
OK, de Peter nem számít, mert ő egy kis görény, akinek a halála olyan szánalmas volt és aki ezt annyira megérdemelte. :twisted:
Kép
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Én azt bánom egyedül, hogy Siriusnak az ötödik könyv után tényleg semmi szerepe sincs. Én kíváncsi lettem volna arra, hogy pl mi van a függöny mögött, ami mögé beesett. Sirius volt az egyik kedvenc szereplőm. :( Én azt hittem, hogy a hirtelen jött érthetetlen halálát a későbbiekben Rowling ki fogja fejteni. Bíztam a tükördarabban is, aminek tényleg szerepe volt az utolsó könyvben, de sajnos nem Sirius kapcsán. Ez az egyetlen szomorúságom.
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nem kapkodtam el, de azért sikerült befejeznem. :D Egyetlen kérdésem lenne.
Dumbledore legyőzte Grindenwald-ot. Hogyan, ha egyszer nála volt az Elder wand?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Ez a becsapás az Elderwandban, ha mindig mindenki nyerne vele, akkor még mindig az első júzerénél lenne. d: Nyílvánvaló módon ott is az elvesztés pillanatában valami mellékes körülmény lehetett, mint mikor Dumbli bukta el Draco javára és nem közvetlen csata.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Kösz, ez logikusnak hangzott. :D
Eszembe jutiott még egy.
Miért nem ment vissza, hogy elpusztítsa az utolsó Horcrux-ot? (azontúl, hogy esély legyen a folytatásra...)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Harryre gondolsz? Mert ő visszament! :D
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

nah csak rászántam magam én is a 7ik kötet olvasására. még kb 130 oldalt olvastam, de még mindig ugyanugy leköt mint az előző hat. nagyon élvezem az irónő stilusát, nem lehet megunni az olvasást. mindig történik vmi érdekes és csak ugy peregnek az események egymás után. nincs idő pihenni.
Kép

life is pain, get over it
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Rii írta:Harryre gondolsz? Mert ő visszament! :D
:weh:
Akkor valami nagyon elkerülte a figyelmemet. Sebaj, majd úgyis újraolvasom magyarul. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Re: Harry Potter

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Spoiler fest
http://velvet.hu/blogok/gumicukor/2009/ ... tter_film/

... Ettől féltem. Pedig miután Rickman (Piton) azt mondta a nyáron, hogy végig jelen lesz a filmben, már kezdtem reménykedni, hogy van esélye a filmnek és talán megkedvelem a rendezőt (az 5-ös film szerintem olyan volt, mint egy baromi hosszú trailer). Emellett ennél a filmnél már nem lehet kifogás az, ami az eddigieknél is volt, hogy "Jaj, hát JKR nem segített.", mert azután kezdtek jóval forgatni, hogy kijött az utolsó könyv (és Rowling interjúkban még pluszban egy nagy rakás kérdést megválaszolt).

A RxH szenvedést utáltam egyedül a 6-os könyvben, azt viszont nagyon, pont ezt hagyták meg. Végül is ők a főszereplők. Na mindegy! Majd meglátjuk. :rozsaszintancoloelefant:

Nekem az első kommentelő reakciója tetszik a lap alján:
"Még szerencse, hogy az összes eddigi film hihetetlen jóra sikerült..." :dirr:
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Harry Potter

Hozzászólás Szerző: anubys »

Elvileg a 6. rész már abszolút darkba hajlik, szóval nem túl bíztató, ha a romantikus vonalat erőltetik, mondjuk az ötödik film után igyekszem bízni Yates-ben. A végeredményt meg hamarosan úgyis meglátjuk. :?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Re: Harry Potter

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Yates már az elején leszögezte, hogy a történet romantikus szálát akarja előtérbe helyezni, ez szerintem Ginny és Harry esetében még jó is lenne, mert nekem ők tipikusan egy ilyen "összejöttünk, mert az író azt mondta" pár. Az egyetlen megalapozott pár Ron és Hermione, náluk viszont szerintem eltúlozta a 6. könyvben a "jaj, pubertás" dolgot.
Az se megnyugtató, hogy az utolsó jeleneteket tartják elrontottnak, azokat várom a legjobban.
A 7. film forgatása időközben egyébként elkezdődött, a rendező ugyanúgy maradt Yates. Kíváncsi vagyok, hogy ha esetleg óriásit bukna a 6. film, akkor mit lép a Warner Bros. A forgatókönyvíró korábban már nyilatkozott egyszer arról, hogy a gazdasági helyzet kapcsán fél, hogy esetleg ejtik a hátralevő Potter filmeket. Ez persze lehet, hogy csak hírverés akart lenni, viszont ha az előzetes rajongói kritika jogos, akkor lehet, hogy ő már előre érezte ezt és ezért mondta, amit mondott. Nem lenne világtragédia, de azért sajnálnám, ha ejtenék a 7-es filmeket.
Nincs más hátra. Várunk.

(Időközben az egyik nagy amerikai HP oldal szerint lehet, hogy csak negatív hírverésről van szó a The Sun által. Lehet. Amennyit eddig lehetett tudni a filmről, az alapján engem nem lepne meg, ha igaz lenne, amit a Sun szerint a rajongók állítanak, de még lehet, hogy valamelyik oldal rácáfol. :banan: A HP loldrama folytatódik!)
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Harry Potter

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

LOL ::frog::
Már alapból Rowlingnak meg kellett volna állnia a 2.-3. kötet táján és hagyni az egészet a fenébe (hogy lehet ennyire elcseszni egy hihetetlen jó gyerekkönyvet máig sem értem...).
Na de most filmek... Azóta nem érdekel egy HP film sem (egyszer megnézem valamikor oszt kész), mióta nem angol hanem hálivúdi hatásúak. Az első két film totálisan érezteti azt a bájos kis angliai fílinget, amitől az egésznek mesehangulata lesz. A 3. film átmenet, majd átcsap az egész gusztustalan, romantikás nyáladzásra és darkos, csináltassuk össze a gyerekeket jellegre. Köszöntem szépen, pont azt kapjuk vissza, mint a könyvben. Rowling meg húzza meg magát, mert 10-20 év múlva már csak röhögnek rajta.
Alan Rickmant imádom, miatta fogom megnézni. Bár nem tudom mennyire leszek kíváncsi majd az utolsó könyvbeli "Harry nézz a szemembe" csöpögésre... Jobb megőrizni a szép emlékeket, és nem be csúfolni új borzalmakkal :mosoly: .
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Re: Harry Potter

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Pont a 4. filmet rendezte angol rendező. :dirr: Azt hiszem, ezt még a gyerekek is kiemelték a DVD-n. Vagy Colombus is az? Egyébként tényleg az első két film hozta a könyv hangulatát, a másik 3-nak nem sikerült.
Szegény Alan, ne bántsd a szerepet a 7-ben, amennyire utál gonoszt játszani, biztos várja már, hogy minden csak filmnézőt meglepjen a hősszerelmessel. :vigyor: Már feltéve ha kap rá elég képernyőidőt, ami az eddigi tapasztalatok alapján nem túl valószínű. :wc:
Igazából így visszagondolva Caurón (3. film) és Yates (5-6) megszólalásaira, jó lenne, ha a rendezők nem mindenáron a saját elképzeléseiket akarnák ráerőltetni a nézőkre, hanem tudomásul vennék, hogy ez a történet nem értük van és megpróbálnák kicsit visszaadni a könyvet. Teljesen nem lehet, az viszont már gáz, hogy az egyik korábbi rendező jelölt pl. csak úgy vállalta volna el a 7. film rendezését, ha teljesen szabad kezet adnak neki. ::frog::

Mindenesetre én az első 4 filmet szeretem, az 5-öst nagyon nem, a 6-ost meg majd meglátjuk. :rozsaszintancoloelefant:
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Harry Potter

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Akkor ezek szerint ez a HP mozi is pont olyan lesz mint az elődei, egy fokkal rosszabb, mint az előző. Még szerencsére, hogy már a harmadik film óta nincsenek semmiféle elvárásaim. Azért persze biztos meg fogom majd nézni, már csak Alan Rickmant jelenetei miatt is.

Amúgy egyetértek AyaDidel az első két mozi még tetszett, de a harmadikban elkezdődött az, ami máig is folyik: fontos jeleneteket kivágnak és a helyükre szükségtelen, de látványos pozőrködések kerülnek. :roll:
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Harry Potter

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Én nem azt mondtam, hogy a rendező kicsoda, vagy micsoda, amerikai is rendezhet jó angolos filmet. Én csak azt állítottam, hogy abban van Angliás fíling :-P .
A 3. filmben én azon röhögtem, hogy nem volt meg az a hatalmas "katarzis", hogy ja ők Padfoot meg Monny... etc. szegény térkép eredetéről elfeledkeztek :D
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Re: Harry Potter

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nos a fentebb linkelt The Sun-ból vett állításokat állítólag cáfolta a WB, eddig egy teszt vetítés volt szeptemberben, arról van beszámoló a The Leaky Cauldron oldalon.

http://www.the-leaky-cauldron.org/2008/ ... -screening
Engem nem győzött meg.
http://www.the-leaky-cauldron.org/2008/ ... -screening

És a fórumról:
http://www.leakylounge.com/Test-Screeni ... try1673564

Ez alapján nem csodálkoznék, ha a mostani teszt vetítés mégis megtörtént volna. Ennél a résznél ledöbbentem.
Nagy levegő mindenkinek:

"The movie opens with ........

In the next scene we see Harry reading about the bridge in the Daily Prophet at a tube-side coffee shop in Little Whinging. He flirts with the waitress and asks her what time she gets off work. But he is distracted by a passing train."

OMGWTFBBQ? Úgy értem... mi? He? Mi van? Harry? Flörtöl? Cho után? Harry? Harry Potter? Harry "Töketlen" Potter? Harry "Nem tudok egy lányt megszólítani" Potter? Mi van?
Ennél az is valószínűbb, hogy beleszeret Pitonba.
Szóval... az egy dolog, hogy változtatnak dolgokon, nade a főszereplő jellemén?

Van egy olyan érzésem, hogy sírva fel fogok röhögni ezen a részen, de lehet, hogy az egészet végigröhögöm...
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Harry Potter

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

De legalább akkor, mint vígjátékot fogjuk élvezni :wink:
Igazad van, akkor már tényleg nagy a baj, ha a főszereplő jellemét változtatják meg. Főleg ha már az utolsó kötetek jó része Potter lelkivilágáról szól. Jah, lehet a story az lesz, hogy megunja az egész Dumbis dolgot és utazik Thaiföldre kikapcsolódni :dirr:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Harry Potter

Hozzászólás Szerző: Mariko »

LOL! Harry flörtöl?! :shock: Remélem ez csak fake, különben olyan mélypontot érnének el, amiről nem hittem, hogy képesek.
Kép
Válasz küldése