Koncert élmények

Zenék, együttesek
anubys
Kamisama
Kamisama
Nem: Férfi

Re: Koncert élmények

Hozzászólás Szerző: anubys » 2010.03.07. 11:01

Áprilisban ismét Yamato.
Mondjuk most valószínű, hogy kihagyom, inkább a Japán útra igyekszem összespórolni a pénzt.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate

HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR » 2010.04.12. 01:56

Sun Ra Arkestra - Marshall Allen vezénylésével. Eszméletlen volt. Az 1993-ban elhunyt ( vagy hazautazott??? :) ) Sun Ra (szül.: Herman Poole Blount) zenekara és a fenn említett M. Allen adott ápr. 11-én felejthetetlen 3 órás jazz koncertet . (Talán fenn lesz az Ind*x-en.)
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."

HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR » 2010.10.10. 23:29

Ma fejeződött be a 2010-es UH fesztivál. Évek óta nem volt. Mind az öt nap mentem, és állíthatom, hogy cirka 25-30 kísérleti elektronika / folk / pszichedelikus koncert BŐVEN megért 9000 Ft-ot.
ITT lehet még élménybeszámolókról olvasni.

Feszt rate: 10/7,5 :cool:
Kép
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."

HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR » 2010.11.02. 02:47

Cö-cö-cö, nem sok beszámoló jön mostanában... Lényeg a lényeg, most jöttem vissza Rising Sound-ról. Acid Mothers Temple lépett fel, 3 taggal, mindenféle kombinációban (1 basszus, 1 dob, 1 elektromos gitár). Nem volt rossz a főattrakció. A többi viccnek/show-nak nagyon jó volt (,,Velkámö tú dzsápáníz nyú mjuzikö fesztivál", meg ,,very very famous song" és eljátszották a smoke on the watert acid verzióban, vagy Miles Davis-t parodizáltak.) Jól esett utána a sör, na.
Kép

Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Nem:

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan » 2010.12.13. 11:17

Tegnap élőben láthattam a Cirque du Soleil Saltimbanco című előadását. Egy álom volt.

Ayla
Fanatikus
Fanatikus
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ayla » 2011.12.01. 12:20

November 10-én életem legjobb élménye nem csak koncertélménye volt a Rammstein.

Tapasztalhattam az első sort, a tüzet, a vizet a konfettit, a habot ééés a látványt és a hangot pont előttem volt egy mélynyomó vagymi.

Isteni volt, amikor már azt hinnéd HOGY NEM KÉSZ LEHETETLEN még valami újat mutassanak, vagy felvigyenek a színpadra, akkor kigyullad egy új ledsor vagy felloban valami láng.... Mindenkinek csak ajánlani tudom, egy életben egyszer legalább el kell menni egy Rammstein kocertre, ha kicsit is szereted.

Videók youtube-on: egy híd a közönség fölött, magyar zászló, tűz, és jó zene.

Komolyan mondom a legjobban annak örültem, hogy nem ilyen: kik vagyunk mi hozzátok képest hangulatban adtak elő, hanem a közönségért mindent nevű hangulatban. Ja és a zene. Hát óriási pozitív élmény volt, hogy élőben még talán jobbak mint egy album verzión : )

És kommunikáltak! Vagy a közönséggel vagy egymás között ja és pluszpont, hogy inkább angolul, mert szégyen gyalázat de nem beszélem pont a németet.

Összeségében eldöntöttem, hogy abszolút megérte rákölteni kéthavi ösztöndíjam és eldöntöttem, hogy még majd megyek Rammstein koncertre, de akkor egy berlinire. Mert ha Pesten ilyenek, akkor milyenek lehetnek odahaza?

:'D 4x sírtam el magam örömömben.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?

Ayla
Fanatikus
Fanatikus
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ayla » 2015.07.08. 09:45

Florence and The Machine

Még mindig alulértékeltek. Koncert elején a színpad előtti térnek kb kétharmada volt tele, koncert végére, nem lehetett a téren átjutni... :')
Végtelenül egyedi zene, csodálatos kisugárzás és az előadónő magasról áthág minden koncert/fesztivál szabályt :D Isteni! Belerohan a tömegbe, satöbbi :D
A hangja túlvilági, tökéletes!! Mikor kap már koronát vagy díjat?! Mérhetetlenül pozitív volt az élmény. Alig várom, hogy ismét láthassam őket idén a Szigeten! JÉJ. :D Ja és hippibb volt, mint képzeltem :D Mondanék én többet róluk, de csak bazsalyogni tudok, meg nagyon elfogult lennék. :D

Muse
Na már most nem tudom, feljebb írtam-e vagy sem, de én nem nézek youtubeon liveokat, mert szerintem az élőben kell nézni. Így sok esetben a koncertek nekem ÓRIÁSI meglepetéssel járnak.
A Muse ütött most ki.
Ilyen audio-vizuális élményben már NAGYON RÉGEN volt részem. Olyan szinten inspiráló volt az előadásuk, erőteljes, kiegyensúlyozott, hogy voltak percek amikor lefagytam és csak ömleszteni akartam minden egyes századmásodpercnyi információt a képről és hangról az agyamba. Beleégetni.
Nagyon pöppet, de tényleg csak egy tűhegynyit emlékeztettek a Nine Inch Nails-re, de gondolom a stílus miatt. Meg nem baj, azt gyanítom, hogy az ember aki a vizuális dolgok mögött van az NIN fanatikus :D
Élő videóvágást lehetett látni. Csodálatos volt. Reméltem, hogy a koncert végén megjelenika képernyőn, hogy kinek a műve volt ez, de nem. PEDIG HŰ DE MEGÉRDEMELNÉ AZ UGYANAKKORA CREDITET MINT A ZENEKAR!

Chelsea Wolfe
Sajnos a sátor akkusztikája pocsék volt, a hangosítás is lehetett volna jobb, de mindezek ellenére is azt kell, hogy mondjam, hogy JÓ VOLT. Sokkal erősebbek a számaik élőben.
És a basszeros viszi a bandát.

Halkan elmondanám még, hogy átsétáltam egy Nicky Minaj koncerten, ami full playback volt illetve megnéztem a Paul McCartney koncert elejét, ami gyászos volt. Roskilde helyett, Koppenhágaként köszöntötte a népet (EPIC FAIL) és nagyon gyengus volt az öreg. Kiábrándító. Nem kéne ezt már erőltetni.

Megnéztem még egy Enslaved, Lamb of God és Decapitatedet: elsőn és utolsón a mosh piten szó szerint nevettem, majd beálltam, mert az úgy nézett ki, hogy egymáshoz verődtek, majd átkarolták a másikat :dirr: A Lamb of God szótárának minden második, szó szerint második szava a b*meg és társai angolul, de ők nagyon jó hangulatot és előadást biztosítottak amúgy ::beer::

-Roskilde Fesztivál 2015.-

iskariotes
Nagymester
Nagymester

Hozzászólás Szerző: iskariotes » 2015.07.08. 13:49

Hát eddig valahogyan sikeresen elkerültem a Szigetet, de ha jön a Florence and the Machine, akkor úgy gondolom ki kell mennem. Amióta felfedeztem őket nagyon megszerettem a számaikat és hát igen Welch hangja túl jó, ahhoz hogy legalább egyszer ne halljam élőben.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/

Ayla
Fanatikus
Fanatikus
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ayla » 2015.07.09. 10:59

Florence + Machine augusztus 11-én, kedden a Szigeten :wink: Ha tényleg odakerülsz, majd írj privátban, egyeztessünk ha van kedved. És igen, azt a hangot élőben hallani minden pénzt megér.

Válasz küldése