Ki játszik valamilyen hangszeren?

Zenék, együttesek
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Mindenki ezt mondja. :) Nem feltétlenül. De mondjuk ha próbateremben gyakorolunk 2-3 órát,igencsak felszabadult vagyok utána. Teljesen leköt,imádom! ^^'
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Jó neked hogy így élvezed... számomra a zongora kínszenvedés volt
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Zongora? Pedig az olyan szép,azon is nagy vágyam megtanulni. Amikor ismerőseim zongoráznak,nem engedem felállni őket egy óráig,mert hallgatni akarom. ^^ Persze egyikőjük már Kőbányán tanul zenesuliba,tehát ő jó hogy tud egy pár melankólikus zenét. ^^"

Részben azért szeretem ennyire,mert egy nagyon régi jó barátnőmmel találkoztam össze a dobolásnak köszönhetően,és már csak ezért is ragaszkodom hozzá! Meg a tanárom is nagyon nagy!! Egyszerűen 100%-ig ki vagykok kapcsolva ha ott lehetek! ^________^
Avatar
Lione
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.05.15. 18:42
Tartózkodási hely: Za Warudo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lione »

Help meee!!!
hogy hívják azt a zenét, klasszikus, a dallamát ismerem:
pararararammm papa-papa pararararammm papa-papa
pararararammm papa-papa pararararammm papa-papa
pararararammm papa-papa pararararammm papa-papa
pararararammmm pararammmm pararamraramrara-rarara
pararararam pararararam pararamram pararamra...
papa-papa magason van
úgy kezdődik, hogy
do-do-mi-szo-szo szo'-szo'-mi'-mi'
(c-c-e-g-g g'-g'-e'-e')
do-do-mi-szo-szo szo'-szo'-fa'-fa'

a ' azt jelenti hogy egy oktávval föntebb... valami keringő...de milyen keringő? kell érettségire!!!!!
Kép
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

Lione írta:Help meee!!!
kék duna keringő? nemtom, dúdold el :lol:
Kép
Avatar
Lione
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.05.15. 18:42
Tartózkodási hely: Za Warudo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lione »

kawai neko írta:
Lione írta:Help meee!!!
kék duna keringő? nemtom, dúdold el :lol:
XD
közben megtaláltam, strauss? ^^ köcce XD
Kép
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Sajnos még mindig ott tartok h csak akarok gitározni mert nemtom mivan azzal a tanárral aki tanitott volna...ez nem igazság,ha zeneiskolába akarnék járni akkor megszivtam mert nincs hely erről a tanárról meg csak annyit tudok h a mamám egyik szomszédjának a lányának a fiait tanitja,de engem nem... :-P
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

Irigyelem azokat akik tudnak valamilyen hangszeren játszani. Én a két kezemet feláldoznám azért, hogy tudjak gitározni vagy dobolni. :dirr:
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Ha ennyire szeretnél mért nem tanulsz meg vmelyiken jáccani???Nekem meg van rá az okom h csak 1 akkordot tudok :x_x: ...sajnos :o_O:
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

Mert a sok hibáim közül az egyik az, hogy túl lusta vagyok. (a hobbim is erről árulkodik: Ledőlök egy fa alá egy hideg sörrel és szundítok :D )
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Én is elég lusta vagyok erről is árulkodik h igaz az h nemtok semmit arról a rohadt tanárról de nem is teszek azért h tudjak róla...pl. megkérdezhetném a mamám szomszédjának a lányát v vmi...majd eccer :-P
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Chiigirl írta: Sajnos még mindig ott tartok h csak akarok gitározni
Az jó de énis itt tartok egy-két rock buli után elkap a láz és nem bírok magammal hetekig de utána kész...
Na akkor, hogyis van ez??
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Übercool vagyok. XD Nem elég,hogy ebben az évben vizsgáztam,még az ütős vizsgám is 5-ös lett. Vríííí!!!! :banan: :rozsaszintancoloelefant:

Szerk.: Köszönöm Urzu7!!! ^_____^ (Ne haragudjatok,h ide szerkesztettem,csak nem akartam fölös postot. o.O)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mimette 2006.06.23. 21:03-kor.
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

:lufi: :lufi: Gratula.
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Urzu7 írta:
Chiigirl írta: Sajnos még mindig ott tartok h csak akarok gitározni
Az jó de énis itt tartok egy-két rock buli után elkap a láz és nem bírok magammal hetekig de utána kész...
Na akkor, hogyis van ez??
Nálam is valahogy igy van...sajnos :?
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Heini
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2006.10.03. 16:52
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Heini »

Na,én nem akarok ennyire gitározni??Én eredetileg a furulya mellett zongorázni akartam,de fuvola lett belőle :D De az is jó :wink:
Na,akkor pontosabban:4 évig furulyáztam,és mivel túl jónak tartott a tanár a furulyához,átmentem fuvolára.És ez a 2. évem Fuvolából,és ez az utolsó évem Szolfézsból :crazyy: (Remélem átmegyek,mert már nagyon nem bírom ::jcrazy:: )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Heini 2007.01.08. 20:20-kor.
Avatar
Nakamura Kazuma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2006.05.19. 20:46
Tartózkodási hely: in your mind
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nakamura Kazuma »

na én is akartam gitározni, és már két éve gitározok is úgyhogy hajrá ne adjátok fel! :D
'SYD BARREEEEEEEEEEEEETT!!!!!!!!!!'


http://kazuma.middangeard.org.uk
Pink Floyd Fan Site
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Látom sokan csak szeretnének tanulni gitározni, de tanár nélkül nem mernek nekiállni. Nos a gitár talán az egyetlen olyan hangszer amit minden segítség nélkül meg lehet tanulni.
Az ember keresgél egyszerűbb Tabulatúrákat neten pl: Somke on the water, Come as you are és elkezdi prüntyögni őket, megtalálni a hangokat. Nem baj ha lassan megy, elég az is ha te hallod benne amit kell. Én fél év után jutottam el oda önképző szinten, hogy ritmusgitározást power chordokkal már tudok csinálni, szólózni meg másfél éve tanulok, de ez már tényleg nehezebb, de nem lehetetlen... :mosoly:

Ja és fentebb olvastam hogy a zongorák milyen szépek... nos én azt gondolom az én gyönyörűséges Staratocater szerelmemnél szebb hangszer nincs. ::^_^::
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
Nakamura Kazuma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2006.05.19. 20:46
Tartózkodási hely: in your mind
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nakamura Kazuma »

Fűbenalvó írta:Látom sokan csak szeretnének tanulni gitározni, de tanár nélkül nem mernek nekiállni. Nos a gitár talán az egyetlen olyan hangszer amit minden segítség nélkül meg lehet tanulni.
Az ember keresgél egyszerűbb Tabulatúrákat neten pl: Somke on the water, Come as you are és elkezdi prüntyögni őket, megtalálni a hangokat. Nem baj ha lassan megy, elég az is ha te hallod benne amit kell. Én fél év után jutottam el oda önképző szinten, hogy ritmusgitározást power chordokkal már tudok csinálni, szólózni meg másfél éve tanulok, de ez már tényleg nehezebb, de nem lehetetlen... :mosoly:

Ja és fentebb olvastam hogy a zongorák milyen szépek... nos én azt gondolom az én gyönyörűséges Staratocater szerelmemnél szebb hangszer nincs. ::^_^::
Nekem is stratom van, foleg Pink Floydot jatszok :D
Fendered van?
'SYD BARREEEEEEEEEEEEETT!!!!!!!!!!'


http://kazuma.middangeard.org.uk
Pink Floyd Fan Site
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hihihihi.....

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Ufff....nah szóval ...kiskoromban anyuék zongorázni akartak taníttatni,de aztán semmi nem lett belőle,viszont van egy ezeréves szintetizátorom...azon hááát...egy nagyon picit de tudok játszani.^^
Kb.7 éves koromban egy ismerősömnél láttam a hegedűt,és megkérdeztem kipróbálhatom-e,de nem engedte(Nah,vajon miért?XD),akkor szerettem volna én is hegedülni,aztán az évek folyamán elfeledkeztem róla.
Aztán késöbb furulyán akartam játszani,könyvem van is hozzá csak a furulya hiányzik^^
Hmmm...kb.5 évvel ezelőtt újra feltámad bennem a vágy,hogy hegedűn játszhassak.Az énektanárunktól érdeklődtem ez ügyben.Sajnos akkor még faluban laktunk és iott nem volt zeneiskola.Hamarosan azonban beköltöztünk a városba,mert jött a gimi.^^
Hmmm...az új énektanárunk(Aki mellesleg zeneiskolai tanár.) említette,hogy lehet tanulni zenélni a városi zeneiskolában,és hogy ki akar jönni.Én természetesen jelentkeztem.Aztán volt egy nagyon alap felvételi,és végre megkezdhettem Népi hegedűn tanulni.
Most már harmadik éve boldogítom a szomszédainkat(Panelház....XD),ráadásul az osztálytársam a közvetlen szomszédom.XD
(Azóta már másik zenesuliba járok,mert múltévben megszünt a népi hegedű szak:/ )
Kb. 1-1,5 évvel ezelőtt kaptam egy akusztikus gitárt,és már azon is elpengetek 1-2 egyszerűbb dalocskát.^^
Nah meg akárhol vok (pl. szgép előtt) ha unatkozok dobolok az ujjaimmal az asztalon(padon ceruzával...stbXD).XD
Kb 1 éve voltam vmi zenés fesztiválon Budapesten és ott vettem egy nádsípot.Mivel azért annyira hű de hamis hangom nincs tudok azon is játszani(Mert bele kell énekelni ha vki nem tudnáXD).
Hmm...az éneklésről jut eszembe....
kiskoromban mindig arról álmodoztam hogy híres énekesnő éeszek(Nah jóóóó...néha most isXD),és rengeteget énekelgettem.5-iktől kezdve énekkarba is jártam egészen a gimi 10-ik osztályának első félévéig(Utána már nem tom mért nem.:P).....
nah ennyit magamról.XD
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Nakamura Kazuma írta: Nekem is stratom van, foleg Pink Floydot jatszok :D
Fendered van?
Biza, fender, bár kicsit meg van babrálva, asszem a nyaka már nem az eredeti. De ettől függetlenül gyönyörű darab: http://fapuma.fpn.hu/2_f1kepek_aoianime/gitarom.jpg
Sikerült megvenni "csak" 140-ért úgy hogy a csávó le volt égve és olcsón adta. Már 270ért is vissza akarta vásárolni azóta. :-P

Egyébként meg inkább PunkRock vonalban próbálkozom. Offspring, Blink182... néha egy kis Nirvana, vagy AC/DC.
Szólózni most kezdtem tanulgatni, de még nagyon gyéren megy. Örülök, ha még lassű tempóba a megfelelő ujjammal nyúlok a megfeleló bundhoz. :-P Az a gáz, hogy azért most jutottam el egy olyan szintre hogy 2-3 órát kéne vennem szofézst meg pár óra technikai segítség is jól jönne... értsd: hogyan pakolgassuk az ujjaink a gitáron, hogy optimális sebességet érhessünk el szólónál. :mosoly:
Namiyo Kaminaga(Qinga) írta: Hmm...az éneklésről jut eszembe....
kiskoromban mindig arról álmodoztam hogy híres énekesnő éeszek(Nah jóóóó...néha most isXD),és rengeteget énekelgettem.5-iktől kezdve énekkarba is jártam egészen a gimi 10-ik osztályának első félévéig(Utána már nem tom mért nem.:P).....
Nekem lenne bátorságom énekelni tanulni, akkor gitárral kiegészítve már nem is lenne rossz. De két buktatója van.
Az első még csak kisebb gond, hogy a hangom tömegoszlatáson kívűl másra nem nagyon használható... de még egyedül ellenék gitár mellett. ...csak itt jön be a második buktató. Egyszerűen nem tudok énekelni és gitározni egyszerre, egyszerűen az egyikkel mindig ráállok a másik ritmusára és nem tudom elszakítani egymástól a kettőt. Azt mondják, az énekes-gitárosság az emberrel veleszületett tehetség, azaz vagy tud, vagy nem... úgy bosszant, hogy az utóbbiba tartozom. :?
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

A mi "gitárosunk" sem tud, ezért mindig külön veszi fel a hangját és a gitárt. Mondjuk énekelni sem tud ő sem, de az más kérdés :neutral:
Kép
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Fűbenalvó írta:. Azt mondják, az énekes-gitárosság az emberrel veleszületett tehetség, azaz vagy tud, vagy nem... úgy bosszant, hogy az utóbbiba tartozom. :?
Háááát...akkro vmennyi tehetség van bennemXD
hmmm...a "Megfogtam egy szúnyogot",vagy éppen a "Hej tulipán,tulipán..." megy úgy is,hogy éneklek hozzáXD
/Hmmm...gitártudásom vhol az alapszint alatt vanXD/
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

mufurc írta:Es korusban enekeltem gimi 2-ig, ez ugyan nem hangszer, de ez is nagyon hianyzik. T-T
Nekem csak ez volt meg, de szintén veszettül hiányzik... Amióta csak iskolás vagyok, mindig minden éneklős eseményben igyekeztem részt venni és nagyon élveztem is őket, pedig kottát sem tudok már olvasni normálisan és akkoriban is inkább a hallásomból éltem. :D

Kicsit furulyázgattam, aztán egyszer a gimi alatt benyomtak egy évre fuvolázni, mert tesóm tanárának kétségbeesetten diákra volt szüksége XD, de annak is vége lett, miután a régebbi emberkék visszaszivárogtak és vissza kellett nekik adni a helyet.
Sajnos kisgyerekként taszítottam a szolfézst és hasonlókat, meg egyébként sem ment a nyugton ülés, így végül mindenféle sportok lettek a zenélés helyett, most meg vén fejjel bánom, hogy teljesen kimaradtak a hangszerek az életemből. Fuvolázni meg zongorázni persze most is el lehetne kezdeni, de pl. csellózni már sosem fogok. :-P
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

nem tom mien profi zenészek 1rtak ide :D, de annyit elárulok, h a kottaolvasás az nagy nehezen, de nekem is megy. tanultam zongorázni :D de sajna nem tok elég jól... pedig vagány dolog, meg olyan relaxáló néhe :) amugy mindig is szerettem volna megtanulni dobolni, v basszus gitáron jáccani. biztos vagány lenne ::japsmil::
Kép

life is pain, get over it
Válasz küldése