Gótikus, Szimfonikus, Dark zenék...

Zenék, együttesek
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

CoB hivatalos megfogalmazás: Power Metal with harsh vocals :D hogy ha pontosak akarunk lenni (szerintem valahol a Melodic Death - Power - Trash határmezsgyéjén van, az újabb számok) :wink:
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

öhm.. lusta vok viszaolvasni.. Lacrimosa ha nem volt még eddig..
Ataraxia. Bár ez utobbi máshová is beilleszthető.
Kép
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

ein írta:CoB hivatalos megfogalmazás: Power Metal with harsh vocals :D hogy ha pontosak akarunk lenni (szerintem valahol a Melodic Death - Power - Trash határmezsgyéjén van, az újabb számok) :wink:
A Hate Crew Deathroll-ra gondolsz? Vagy azóta már van újabb is? :weh:
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Hoc írta:
ein írta:CoB hivatalos megfogalmazás: Power Metal with harsh vocals :D hogy ha pontosak akarunk lenni (szerintem valahol a Melodic Death - Power - Trash határmezsgyéjén van, az újabb számok) :wink:
A Hate Crew Deathroll-ra gondolsz? Vagy azóta már van újabb is? :weh:
eeeee nem, csak ott egy új gondolat következett, amit töröltem, de nem teljesen :dirr:
tehát így néz ki az eredeti: "valahol a Melodic Death - Power - Trash határmezsgyéjén van)" :wink:
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Jóóóó, csak új vagyok még, meg béna, meg minden... :drop: És nem megy minden úgy ahogy szeretném, de majd belejövök.
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

Hoc írta: Az lehet, hogy semmi gót beütés nincs benne, de death metalt játszanak, amiért sztem ellégé a darkos zenék közé sorolható...
szerintem közelebb van a black metálhoz mint a deathez
Kép
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Cornell írta: szerintem közelebb van a black metálhoz mint a deathez
Elég vékony a "határfelület" a két stílus között, az már egyéni, hogy ki minek tekinti
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

Ami kiváló alkotás s szvsz mindent tarol s ide is besorolható az a The Last Days Of Jesus
kellőképpen elborult, s iszonyatosan jóóóó, s hangvételileg meg simán sorolható ide.
Akik szeretik az eléggé sötét hangvételű s elborult zenéket azoknak ajánlott..
S nem tom h írtam e már a Helium Volá nevezetű bandát.. nos ők iszonyat korrekt vokál dark mjuzikot nyomnak kis gépzenével párosítva.. ill csak megfűszerezve mert a klasszik felállásos hangszerekkel nyomják, csak egyes részeknél a gépzene is belefityeg rendesen, egészen egyedi hangvételt adva az egésznek.

Ami nem dark de egyedi hangvételűnek titulálható mert szimfonkius s adott korszakból merített elemek vannak benne azok a következők még:

Hedningarna, ők kérem szépen sámánstílszerű kissé darkos beütésű zenét nyomatnak. Női a fővokál de férfi is van benne monotonitás illetve sámándoloblás is felfedezhető benne, egészen kis hangtorzítással spécizve.. sztem marha jók s baromira egyedi az alkotásuk minden szempontból.

Garmarna, nos ők asszem nyelvileg svéd, finn vagy vmi efféle lehet, népies zenéjük van legalábbis kijön belőle északi népek hangvétele s jellemzője is rendesen. Női vokál, iszonyatosan szép s tiszta hang, s a hangzás is korrektül kiemeli ezt. A lassabb számok szomorkás hangvétélűek s darkosak néhol, míg a gyorsabb számok szintén kissé indiánszerűnek hat...
Mindeképp ajánlom ezeket, mert megéri ;)
Kép
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Holnap Therion koncert !!!!!!!!!!!!444444444444444444négynégynégynégy
:gurul:
:gurul:
:gurul:
:gurul:
:gurul:
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

ÉS Tristania! Waaaah!!
Kép
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

Újabb lista pár kellemesebb ideillő hangvételű mjuzikról:

Clan of Xymox: a csapat igen elvont s eléggé horrorisztikusan előadott lényegében metált játsztik. Kellemes, dallamos a maga nemében az énekhang eléggé mély s kissé rekedtesnek mondható, egyes helyeken monoton s rendesen adja a feelinget végig az egészhez. Talán egy icipicit a hang hasonlítható Mansonhoz, de az előadás egészen más fényű, s ettől lesz olyan igazán hangulatos az egész.
Akik szeretik a kicsit vontatott kissé elmerengő depressziv zenét, azok számára ajánlom ezt is.

Ha még nem volt, akkor még itt van a N.A.O.S bár őket már lehet, hogy pont én már írtam régebben, de lusta voltam visszaolvasni. :roll:

Ha még nem volt, akkor ideillően ajánlom a Nine Inch Nails csapatot sztem őket nem kell bemutatnom, szerintem sokaknak mond valamit a név.. meg a másik télleg fogalma sincsen hogy mik voltak eddig, s így csak felemlítem ha nem volt akkor a Dead Can Dance-t is természetesen.

Switchblade Symphony kellemes nyugodtabb hangvételű talán kissé szimfonikus női vokálos klasszikus dallamos mű, az előadó egészen korrektül énekelget, sőt, kifejezetten sajátságos a hangvétel, bár szvsz ez nem az a style amit mindeki kedvel, ettől függetlenül egyszeri meghallgatásra mindeképpen ajánlanám.
Kép
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

a pénteki WigWamben rendeződő Within temptation és The Gathering koncert Lisa betegsége miatt csak egy hónap múlva lesz ::bawl:: :sobsob:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cornell 2004.11.26. 01:11-kor.
Kép
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Lesz The Gathering?_? És én erről nem tudok? Bár úgyis láttam már őket élőben, de azért nem hagynék ki mégegyet :)
Kép
Avatar
Ami-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2004.05.24. 11:25
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ami-chan »

Within Temptation koncert?
O__________________________________________________O
Mi? Ki? Hol? >.> <.< >.<
Nem is tudtam.. ;_________; Pedig úgy elmennék rá...Legközelebb megpróbálok hamarabb értesülni róla.... :cry:
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Én sem hallotam róla. Jó hogy elhalasztották, így még van esélyem látni.
Piracy is charity.
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

Nah szereztem végre megint Blood Axist szóval nyugisabb körülmények között alkotok róla véleményt.

A zene klasszikus műveket kever számaiba, s filmszerű aláfestést ad neki egyes hangszerek elnyomásával. Ének igazándibul nincsen, ellenben az énekes férfi rámondja a szöveget kissé ritmusos formátumban mély elborult néhol suttogó hangon. Gyakori visszatérő eleme a farkasvonyítás.
Szövegtartlama rettenesetesen elborult, a hangulat nyomot talán félemetgerjesztő néhol. Mindenesetre depressziv nagyon illetve kell hozá idegzet meghallgatni.
Részemről egy nagy favorite, bár nekem sincs mindig rá hangulatom hallgatni.

Deine Lakaien: egy érdekes banda számaikat hál ég angolul éneklik. Férfi a frontember, hangja taláán a Moonspell énekéhez hasonlítható, bár ez erős kategorizálás, csak kis fogalma így tán többeknek van róla.
Dallamos, tiszta énekhang, mély hangszín, s hangulata darkos. Szövegei elgondolkodtatóak, szólnak valamiről nem csak érintenek egyes témákat, hanem elmélyülnek benne. Egész kis korrekt bagázs érdemes meghallgatni tőlük is pár számot.

Egyenlőre ennyivel tudtam szolgálni, a fossil dungeonomat még mindig nem tudtam visszaszerválni :?

------

Egy albumismertetőt tartanék, mivel kifejezetten ez megéri.
Együttes neve: Welten Brand
Album címe: Das Rabenland

az album maga 10 számot tartalmaz. Klasszikus filmezen szerű beütésekkel lehetne jellemezni. Gyakori hangszer benne a zongora, sőt leginkább az adja meg az alapot.
Végig a sötét kissé depressziv hangulat jellemző rá.

Az első szám (Das Rabenland) egy kellemes kezdés, egyszerre énekel benne a női és a férfi vokál, miközben zongora adja meg az alapjait.
A hangulat amolyan csendes kissé misztikusnak ható, de kifejezetten nyugtató, nem vált ki kellemetlen depressziv hangulatot, inkább olyan elmúló, mint az ősz ahogy a fák leveleit hullatják. Egyes részeknél talán teljesen átcsap misztikumba, ott a zongora helyett is más hangszer szolgáltat hangulatot, némi dobszerű megspécézéssel.

A második szám (Dark Desires) kissé pergősebben kezdődik az elsőnél, a hangvétel kissé feszültebbnek tűnik, itt a férfi vokál kerül előtérbe. Tiszta kellemes hang, kellemes dallam amolyan álmodozó szerű. A kezdeti feszültséget a vokál oldja, s átmegy szintén nyugtató filmszerű hatásba az egész hangulata. Némi helyen a női vokál itt is feltünik, bár inkább a férfi vokál az ami itt dominánsabb. Ellenben a refréneket korrektül színesíti itt a női vokál.

A harmadik szám (Weltenbrand) szintén kellemesen borongos hangvételű, lassan indul be, leginkább a hangvételre teszi a hangsúlyt. Harang effektet is belerejtettek, ami eléggé érdekes depresszivoldó hatást érnek el meglehetősen pozitiv irányba. Egyébként ez egy instrumentális szám.

A többit még pótolom de egyenlőre ennyire volt cska időm bocsee ^^O
Kép
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

asszem még senki nem említett két egész jó együttest: Ensiferum és Wintersun. kicsit népzenei melodic death metal (az Ensiferum népzenésebb talán, kicsit hasonlít a Finntrollhoz, sztem ők is jók)

a Cradle-től esetleg tudom javasolni az új album (Nymphetamine) utolsó számát, címadó szám egyik változata, szép női énekkel meg minden, sztem elég emészthető; meg az instrumentális számaik is eléggé ide tartoznak. a Theatre Tragedy volt énekesnője énekel ebben a számban kivételesen (amúgy ugye a Therion egyik énekesnője szokott énekelni a számaikban :roll: )

ja amúgy Lacrimosától mindenképpen javaslom: Halt mich
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

MHHHHH........GÓTIKUS ^^ nézzük csak......Moi dix Mois vagy Malice Mizer
(én ezt a kettőt szeretem a legjobban!)
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Jaj, a Within Temptation-t most annyira megszerettem! Köszönet a haveromnak, hogy odaadta a CD-t. ^^ Enfiserumot is kaptam tőle, de az nekem nem jött be... Talán a Lai Lai Hei egy kicsit. ^^
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

én az ENSIFEUM-ot
mindenkinek jószívvel ajánlom aki szereti a kicsit durvább powermetált tehát ilyen power metal with harsh vocals vonalat mert nagyon jó viking cuccos nyomnak, eddig 2 albumuk van és mondhatni mindkettő zseniális

ezen kívül amon amarth a népnek (vértköpünk és lemészárolunk mindenkit mi vagyunk a vikingek stílus)Kép
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Minerva
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.06.03. 09:59
Tartózkodási hely: Álomföld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Minerva »

E Nomine anyone?
Elektro/dark stílusban nyomják, kórussal meg minden. Ehhez német szöveg társul... Jók. ;)
"Gods fade away by my curse."
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

AAAaaaaaaaaz izé, Árnyak, ők még eléggé idesorolhatóak, és még ráadásul magyarok is, ami mindenképpen előny.

Meg még van pár érdekes dark ambient vonulat is, de az asszem messze kerül a dark/goth

Meg izé, Mirage, az jó, magyarok is, igaz csak egy albumuk van de sztem nagyon jó.

És még egy rohadt nagy favoritom az a: Cinema Strange *___*
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Ez még kicsit távoli, de azért beírom: F. O. System/End of Green koncert lesz a PeCsában 2006. február 4-én.
Avatar
Takayuki
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2005.11.22. 17:30

Hozzászólás Szerző: Takayuki »

Ha gothicrol van szo akkor MALICE MIZER 4EVER!!!
a nightwisht is megemlítem bár sokan nem gothic stílushoz sorolják, kár hogy kilépett Tarja ::bawl:: tud róla valaki bőveb infót? mert én is alul tájékozott vagyok
Close my eyes, rose breathes, I can hear........
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Itt van Tarja honlapja, melyen találhatsz infokat: http://www.tarjaturunen.com/. Mostanában is lesz pár szólókoncertje.

2006. január 30-án jelenik meg az új Deathstars album!
Válasz küldése