Mit hallgatsz éppen?

Zenék, együttesek
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ez nagyon jó! :D Kicsit azért örülök, hogy én nem ismertem magamra a dalszöveg alapján. :cool:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Jó szám, de kissé csodálom, hogy csak most "fedeztétek fel", amikor Catrin már augusztusban linkelte AMV-körítéssel együtt. :wink: (Btw, amúgy én mérsékeltem ismertem benne magamra. :dirr: XDDDD Azért olyanom pl. még nem volt, hogy "in canon, they've never met", az ilyet sosem értettem. Én pont az olyan shipet bírom, ahol van alapja a dolognak, aztán azt a barátságot/ellenségeskedést/akármilyen kapcsolatot lehet "továbbgondolni". XDDD)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Bevallom, az AMV-ket csak nagyon ritkán nyitom meg, de még a zenéket se mindig. :oops:
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Ezt nyomatom a napokban..., nagyon frissítő, tipikus amv zene (nehezen is álltam meg, hogy ne egy DBZ körítéssel linkeljem, de azokkal annyira nem vagyok elégedett xd).
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Kezdődik... új Florence+Machine album és Apocalyptica is

Itt az új Flo videó. Hozza a formáját.
http://youtu.be/XgeKHTcufLY
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Tavern OST gyűjtögetek mostanság az egyik kedvenc

Sera Was Never - Dragon Age : Inquisition Tavern Song

https://www.youtube.com/watch?v=ViclXNFGjC8
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Most ezt. Igazából nem is a zene a lényeges, hanem a videó. Egyrészt azért néztem/hallgattam meg, mert megtudtam, hogy az egyik ismerősöm szerepel a klipben. Aztán, ami feltűnt, hogy átmennek 16+ kategóriába és szerintem a közepe felé valamilyen animéből vágtak be részleteket.
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

A teljes albumot még nem hallgattam végig, de egyelőre a Holy War című számmal ismerkedek a Toto új albumáról, a XIV-ről, és habár a jelek szerint ez az album inkább AOR-esebb lesz, meglehetősen tetszik az a vonal amit elővenni látszanak ezzel az albummal, függetlenül attól hogy amennyire utánaolvastam, a kemény mag egy része visszalépésnek éli meg. Az is igaz hogy ilyen stílusú albumuk azt hiszem utoljára '88-ban volt, de szerencsére a stílusbeli váltogatások addig nem zavarnak amíg a késztermék jóra sikeredik, és a Holy War szám pont ilyen lett.
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Addiktív, mint mindig. :D Ha pedig valakinek ez túl lassú, itt egy gyorsabb fan-remix. (...mint mindig. XD)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Code Geass OST-t, főleg ezt a számot: CC Image song-ja, de annyira megy a csajhoz az egész szám, hogy nem tudom megunni :D Meg amúgy is imádom Yukanát. Egyébként nem nagyon szeretem a lassú számokat, de ez valamiért szintén nagyon bejön.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Code Geass OST-t, főleg ezt a számot: CC Image song-ja, de annyira megy a csajhoz az egész szám, hogy nem tudom megunni :D Meg amúgy is imádom Yukanát. Egyébként nem nagyon szeretem a lassú számokat, de ez valamiért szintén nagyon bejön.
Mindkettő jó, ráadásul az elsőt még most hallottam először. :) A végén pedig együtt sírunk. :lol:
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta: Mindkettő jó, ráadásul az elsőt még most hallottam először. :) A végén pedig együtt sírunk. :lol:
Én mindig nevetek a végén, már többször is kifejtettem miért. :vigyor: De igen, ez a szám is a kedvenceim között van. És még egyet, bár BGM, de szintén nagyon bejön. :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:
Titkos írta: Mindkettő jó, ráadásul az elsőt még most hallottam először. :) A végén pedig együtt sírunk. :lol:
Én mindig nevetek a végén, már többször is kifejtettem miért. :vigyor:
Így utólag már érthető, de én anno, amikor először láttam, még nem gondoltam bele... :D Meg ugye a szereplők közül is tudják vagy hárman az igazságot, aki meg nem, az mind ki van borulva. ^^" (Kivéve persze azokat, akik rühellték tudjukkit, ők ünnepelnek. XD) Na, de leállok, mert ez nem a CG topic és így is elég nehéz volt ezt az egészet most spoilermentesen megfogalmaznom, pedig tuti, hogy az itt jelenlévők közül már mindenki látta végig a sorozatot...kétszer. XD
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A főnököm ma ezzel örvendeztetett meg minket. X'D Nagyon agyrohasztó, de röhögőgörcsöt okozott, a kolléganőm legalább 10-szer nyomott rá az ismétlésre. :dirr:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Tudom, hogy sokan nem szeretik a SAO-t, de ez akkor is nagyon szép lett.
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Szégyen-nem szégyen de a Top Gun-t a mai napig nem láttam, az OST-jét viszont már jó pár éve imádom, úgy pedig kiváltképpen hogy a napokban újra felfedeztem magamnak a a Mighty Wings című számot, amivel kapcsolatban "rájöttem" egy-két dologra: 1.) testedzéshez nagyon jól megy, 2.) kis túlzással a véremben van az ilyesféle, erősen "szintis" zene, és 3.) a Capcom merített belőle inspirációt, amikor a Street Fighter 2-ben bemutatkozott Ken zenei témája.
Kép Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Wangan Midngight főhős Nissan S30Z Fairlady kocsijának a témája... vagy tetszőleges misztikus fantasy katedrális háttérzenéje, vagy vagy.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ha már úgyis volt téma a kínosan egyforma felépítésű dalok tömkelege, hozok egy kis ellenpéldát.
Joanna Newsom, és legújabb szám, most jött ki, és imádom, ahogy a többit is, és áááá! ::daisuki:: :sing: Tőle szokatlan ez a határozott ritmusos dobolás, de nem mondhatnám, hogy meglepő, amennyit kísérletezik. :)

Szimpi komment: "i like the idea that at some point in between performing this at the Pitchfork festival and releasing this recording, she said to herself "you know what this needs more of? EVERYTHING"."
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kedvenc anime vlogerem top 30 háttérzenéjének kapcsán kedvenc bg zenéket hallgatok, hogy nevesítsek is párat:

The Sword of Promised Victory (Fate/Zero)
Sis Puella Magica
Higurashi no naku koro ni main theme
The Girl's Fantasy (Clannad)
Heartbeat (Initial D 1st stage)
Lost my pieces (Toradora!) T-T
Bacanno! no theme
L's theme

(és Offtopicra válaszolva: Igen, én is szoktam a youtube-ot rádióként használni. :dirr: )
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Cruel Angel írta: Sis Puella Magica
EZ!!4 Köszi Cruel, ez a szám nagyonnagyon bejön! Egyébként már a Noir és a .hack://Sign óta nagy fanja vagyok Yuki Kajiurának, de 2010-től felfelé nem sok animét néztem mostanáig, és így az újabb Kajiura-OST-k kimaradtak. Pótolom is gyorsan.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ha már Madoka, akkor nálam Mami theme songja a favorit. :D

Az Offtopicban Mordályos hozta fel, hogy gyakran azokat a számokat is remixnek nevezik, amik kb. abból állnak, hogy valaki egymás mögé pakolgatta a dalokat. Éppen ezért bírom ezt a számot, szerintem tök jó egész, külön-külön amúgy nem is annyira rajongok ezekért a dalokért.

Szerk.: Ha már írtam, hogy a feldolgozások be szoktak jönni, akkor belinkelem Paperblossom Kiseijuu OP verzióját, ami szvsz awesome lett. Még jobban is tetszik, mint az eredeti, mert nincs annyira eltorzítva az ének.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Még mindig nem láttam a filmet (Iron Sky), attól teljesen függetlenül találtam rá*, de Paolo Nutini, OMFG!!!ARDGHFFFFF! ::jhihi:: ::tenshii::
Amit először találtam tőle, az a pozitivitás magasfoka.
Na jó, nem linkelem tele a bejegyzést, de nagyon bejön a hangzásvilág, meg az az érdekes szitu, hogy milyen valószínűtlen egy ilyen hang egy ilyen fejből. :) Nekem legalábbis meglepő, de pozitívan. :D

Szerk: Na jó, csak még egy link! :D


*Ja, hogy nincs is köze az azonos című filmhez, hanem az a részlet a The Great Dictatorból van, oké... Azt is mikor leszedtem már, és azóta is nézem...
Whatever, Paolo Nutini FTW.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Of Monsters and Men: Thousand eyes
Jessica Jones trailer zene, és brrr borzasztó hangulatosan építkező egy szám.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nightwish - Endless Forms Most Beautiful

Szerintem valahol itt fejeztem be a Nightwish-el folytatott, 15 éve tartó, igencsak meghitt kapcsolatomat. Egyszerűen semmi nincs már bennük a régi NV-ből. az egy dolog hogy Tarja lelépett, mert nekem Anette is bejött (csak másmilyen volt az új számok hangulata, sőt, zeneileg épp az Imaginaerium és a Dark Passion Play még szvsz kiemelkedőbbek, grandiózusabbak lettek mint a Tarja-éra számai), ezen az új albumon viszont már nemcsak az új csaj (Jensen) hangja teljesen jellegtelen számomra, de a gitártémák is. Tisztára mintha valami tizenkettő-egytucat fantasy-metálegyüttest hallgatnék, háromszor nyomtam végig az új albumot egymás után, hátha egy szám, egy téma, egy dallam vagy bármi megmarad, de semmi. Zeneileg nagyon a 2000-es évek eleji korszakra akar hasonlítani, de egyszerűen valamiért nem áll össze. Jellegtelen, középszerű, pedig érezni hogy nagyon próbálkoztak, és Jensent sem akarom lehúzni, mert rossznak nem rossz - de nem is jó, Nightwish-ként meg egyszerűen ez így nagyon kevés. Szal köszi, de ezt így nem.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Egy picit kilóg a sorból mivel nem "élő" zenéről van szó, de mostanában ez a videó pörög gyakran ha zenélésről van szó, ami lényegében különféle Castlevania számok "demake-jeiből" áll. A dologban addig nem lenne különösebben semmi kirívó, hogy a Nintendo NES konzoljának szintjére lettek fel- és újradolgozva, viszont az már színesít a felálláson, hogy azon belül is a VRC6 nevezetű chipre lettek kihegyezve. A hosszabb technoblablát elkerülendő legyen elég annyi, hogy a VRC6 chippel "megvert" játékok gazdagabban tudtak szólni, és pontosan ez az, ami szerintem nagyon jót tett a feldolgozott számoknak, mint például ennek.
Kép Kép
Válasz küldése