Visual Novel típusu játékok

PC vagy konzolos játékok témaköre.
Avatar
LordLynxx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.09. 13:56
Tartózkodási hely: Másutt
Kapcsolat:

Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: LordLynxx »

Ez a játékfajta szó szerint illik a nevéhez. Nem más mint egy novella csak (néhol mozgó) képekkel. Első hallásra kiváncsi lettem de igen nehéz volt találnom egy normálisat (éreztem hogy van más is mint hentai). Még a mai napig is őket vadászom és most úgy gondoltam megosztom veletek tudományomat (ami ugyan igen csekély).
Először is kezdeném egy ajánlóval:Ever17(link frissitve)
Személy szerint eddig ez a legjobb találatom, gyönyörű történet.
Aztán egy forditással kapcsolatos oldallal:Itt
(mivel a legtöbb japán nyelvü)

UI: És mindenkit megkérnék hogy az ilyen tipusu hentai játékokat másutt legyenek szivesek kitárgyalni. Thx
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára LordLynxx 2009.07.27. 19:43-kor.
Kép
Avatar
Zols
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2006.09.03. 01:20
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zols »

Nem tudom ide belefér-e, de egyik haverom épp egy ilyen játékon dolgozik. itt egy videó róla:
(Menu-OP)
http://www.youtube.com/watch?v=jxeGZ6R_Q_8
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Részemről Clannad FTW.
Kép
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Szeretek olvasni és, amikor ilyenekkel játszom, akkor is olyasmi érzésem van, mintha egy könyvet olvasnék. ^^

Az az igazság, hogy nem eroge visual novellel még nem játszottam. Többek közt ezért, mert még nem ajánlott senki sem egy jót.

Ha jól tudom a Fate/Stay Night-nak van nem eroge verziója PS2-re. Érdemes lenne kipróbáni.

Ha jó visual novelt keresel, tudnám ajánlani a Kana ~Little Sister~ -t. Van angol verziója és minimális benne az eroge tartalom, a sztorija viszont annál jobb.
Itt egy leírás: http://forevergeek.com/articles/kana_little_sister.php
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@DDv: csakhogy tovább reklámozzam a Clannadot... az nem eroge XD
Kép
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Jó, de előtte megnézném az animét. ;)
Kép
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

ACE ATTORNEY ( a.k.a. Gyakuten Saiban/Turnabout Trial sorozat)

/thread (gy.k. thread over)
KOFFING
-------------------------------------
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Meglehetősen ritkán játszom bármivel (időhiány főleg az ok), de nemrég belekezdtem a Chaos Head VN-be, és az eddigiek alapján minden elismerésem a készítőké! Nagyon jó horror-hangulatot áraszt a cucc, ami egy állóképekkel dolgozó alkotástól azért nem semmi. Mindenkinek ajánlom!
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Zakks
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009.04.06. 15:36
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gongaga
Kapcsolat:

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: Zakks »

áhhh visual novel játékokban nagyon otthon vagyok nem tudom, hogy ismeritek-e az Utawarerumono-t és Tears to Tiara-t mind a kettőt sikerült végigvinni remek élmény volt még a mai napig is örömmel keresem elő őket, hogy újra és újra végigjátszam. :) Habár mind a kettő tartalmaz Hentai jeleneteket( a Tears to Tiara-ról nemis beszélve :S ...) Nah de nem ez a fontos aminek a legjobban megörültem hogy az anime változat is megjelent! hát jó még a Tear to tiara-t még nem láttam de biztos, hogy az is nagyon jó!

UI: Sephi! lehet h megfogadom az ajánlatod! mégis hamár a visual novelláról van szó!
I think I will sleep much longer this time....
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nemrég bukkantam rá egy kellemes kis oldalra:

http://vndb.org/

Innen aztán lehet szemezgetni. ;)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Jé, ilyen topic is van? ^^'

Itt vagyok én. ^^
Avatar
LordLynxx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.09. 13:56
Tartózkodási hely: Másutt
Kapcsolat:

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: LordLynxx »

Jé még él a topicom? (1 éve nem jártam erre) :D
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Tisztelettel jelentem belekezdtem két napja az Umineko no naku koro ni első epizódjába. Azt kell, hogy mondjam kifejezetten szórakoztató alkotás így kb. 2-2,5 óra játékidő után, egyedül Maria folyamatos Uu-uzásától kaparom a falat. (Számoltam. Még be sem értek az épületbe, de már 100 Uu hangzott el.)
Kép
Avatar
Shingo
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2006.11.12. 10:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Scarletmoon Night Club
Kapcsolat:

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: Shingo »

Cruel Angel írta:Tisztelettel jelentem belekezdtem két napja az Umineko no naku koro ni első epizódjába. Azt kell, hogy mondjam kifejezetten szórakoztató alkotás így kb. 2-2,5 óra játékidő után, egyedül Maria folyamatos Uu-uzásától kaparom a falat. (Számoltam. Még be sem értek az épületbe, de már 100 Uu hangzott el.)
Így jár aki fanservice játékkal játszik. Én annak idején végigtoltam a kedvenc couplemmel a Strawberry Panic yuri novelt. Az a baj, a másik 26 befejezéshez már nem volt kedvem, néha ránézek hogyan világít a szívecske a két kedvenc karim között.
Kép
Priscilla the vampire empress, the mermaid princess and the kicker of bad butts. =)
Avatar
LordLynxx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.09. 13:56
Tartózkodási hely: Másutt
Kapcsolat:

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: LordLynxx »

Én Nintendo DSen tolom most a Lux-Paint, de még az elején vagyok nagyon. Nem haladtam sokat mert nem vagyok valami démon-horror fan. Az intro legalábbis ezt a benyomást kelti.
Kép
Avatar
Zakks
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009.04.06. 15:36
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gongaga
Kapcsolat:

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: Zakks »

Hooo,hát DS-re is csinálnak Visual novel-es játékokat??? ez elgondolkodtató,vagyis nemis gondoltam volna lehet,hogy ideje beszerezni egy DS-t? hmmm nem is tudom. :drop:
I think I will sleep much longer this time....
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Zakis: Viszonylag kevés visual novel jelent meg angolul dsre, és ha sejtéseim igazak, DSs fanfordítást szerezni gyakorlatilag kizárt dolog.
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: Xell »

Visual novelből a Planetirant ajánlanám az elhangzottakon kívül. Ez egy rövid kinetikus novella (nincs benne választási lehetőség), 3 óra alatt végigolvasható. Kicsit fallout feelingje van, csak animés stílusban, kicsit több érzelemmel. Aki meg Fate/Stay Nighttal szemezget, ajánlom figyelmébe a Tsukihimét is, ami szintén Type Moonos.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
LordLynxx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.09. 13:56
Tartózkodási hely: Másutt
Kapcsolat:

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: LordLynxx »

@Zakis & Cruel Angel: Elég sok Visual Novel van szerintem DSre, fanfordítás is lehetséges arról nem is beszélve hogy a multkor rábukkantam egy oldalra ahol TypeMoon játékokat konvertáltak át NDSre
(lásd Fate/Stay Night)

Így fejből nem tudok sokat én se, de amikor keresgéltem játékokat láttam egy párat és egész jóknak tüntek.
Kép
honya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2009.09.25. 22:01
Nem: Férfi

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: honya »

ha érdekel még visual novel (legtöbb eroge, deh ez is a témába tartozik :P)

Popotan : nagyon cuki, minden karakterrel teljesen más típusú történet jön ki ( vannak ecchi scenek, de valós ero scene elég kevés )
Shuffle! : ugye az anime, csak sokka viccesebb, ráadásul te irányítod hogy kivel hogy :P (kevés ero scene van benne)
Little Busters! : nagyon poén, Rin nagyon cuki, és még a srácokon is jót lehet röhögni :D (a sima little bustersben semmi erotikus nincs, a Little Busters Ex az eroge, de mindenképp ajánlok hozzá végigjátszást, mert ha nem, akkor ott vagy hogy amikor a legjobb rész jönne - összejöttél vkivel - akkor összeesik a karaktered és kezdheted elölről, amihez nekem akkor már nem volt semmi kedvem :D)
Kanojo x Kanojo x Kanojo : nah ez a totális eroge, kb 10 perc játék után már ero scenek, japánul cseppet sem tudó haverom végigvitte 100%-ra :D
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: anubys »

Most három mű is felkeltette érdeklődésem, kérnék róluk véleményt.

Cross†Channel
Yume Miru Kusuri
Saya no Uta
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Zakks
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009.04.06. 15:36
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gongaga
Kapcsolat:

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: Zakks »

Saya No Uta?!AZZZ kötelező kipróbálnod!! :D Ha értékelnem kéne a akkor 10-ből/9.5
ami nagyon nem teccet benne aza sok H jelenet és kevés a valasztási lehetőség, ha jól emlékszem a
játék közepén és a végen volt. Habár ezek igenpici minuszok(vagyis az én részemről) :/

A fene a játékélményről elfelejtettem írni! Zenék hangok nagyon jók! A játékélmény egyszerűen kiváló!
Ahogy már korábban írtam a kipróbálásról K.Ö.T.E.L.E.Z.Ő! Jah és a krakterek színkron hangja is ellettek találva :goodpost:


Semmi gond, a jövőben ilyenkor a hozzászólásod sarkában található Szerkesztés gombot használd. Moderátor.
I think I will sleep much longer this time....
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: anubys »

Köszi, akkor ezt biztosan be fogom szerezni, bár előtte már végig akarom vinni a Discipline-t.

Másik két VN is nagyon felkeltette az érdeklődésem (bár ezek még csak japánul kaphatóak):
Soukou Akki Muramasa
Coμ - Kuroi Ryuu To Yasashii Oukoku -

Szívesen vennék róluk véleményt.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
CocoaNeko
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010.02.18. 14:04

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: CocoaNeko »

Sziasztok!

Én most játszom életem első visual novel-jével, és teljesen oda vagyok érte. Amúgy a CLANNAD-ról van szó. Nagyon jó, nem hentai, egy szép szerelmi történet. Mindenkinek ajánlom. Még nem vittem végig, sőt viszonylag az elején járok, de szinte csak jókat olvastam róla. A grafikája gyönyörű, látszik, hogy arra nagy gondot fordítottak. A történet izgalmas. Amikor nem játszom, akkor is azon gondolkozom hogy hogy alakul a story és hogy mi lett volna ha a másik lehetőséget választom.....szoval tényleg olyan mintha egy könyvet olvasnék. De tényleg mindenkinek ajánlom a Clannad-ot :!: ::hehe::

Bevallom, előítéleteim voltak a VN-ekkel kapcsolatban: vajon mi abban a jó, hogy vannak különböző hátterek, ésakkor odaterem egy figura aminek néha megváltozik az arckifejezése....?stb.
Tudom a választ: Az, hogy közben ott a töténet, a story, és a választási lehetőségek. Úgy gondolom, egy jó történethez a szép képi világ csak plusz! Szóval....biztos értitek mit akarok xD....

Nagyon felkeltették a VN-ek az érdeklődésemet, sokat ki szeretnék próbálni...Amelyik után most kutatok, az a School Days. Egyszer már letöltöttem a hivatalos oldalról, de nem indult. :? Ez biztos nagyon jó lehet, ugyanis az egész végig animált, tehát így még élvezetesebb lehet...
Ha esetleg valaki tud valami letöltési infot ezzel a VN-nel kapcsolatban vagy vkinek megvan esetleg, annak nagyon megköszönném, ha szólna! ::jeye:: előre is köszönöm!!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: anubys »

A Clannadról én is sok jót hallottam, de ahogy néztem, még nincs hozzá angol fordítás. Eredetiben olvasod?!
Még az Ever17 -the out of infinity- -ről láttam, hogy nagyon jóra értékelték.

Én most a Saya no Uta-t kezdtem el, de még nagyon az elején vagyok. Meglehetősen nyomasztó a hangulata.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése