PlayStation 3, X360, Wii és egyéb konzolok

PC vagy konzolos játékok témaköre.
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Thx.Asszem elkezdek gyűjtögetni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Doom news:

3DO csukva
3DO nyitva
Cd-i csukva
Cd-i nyitva
3DO játékok

nagyjából ennyi :)
Ami a 3DO /goldstart../-t illeti, hát valóban találó a "interactive" jelző..
már már talán tulsálgosan sok videó bejátszás.. a grafija természetesen nem éri el se a ps se a saturn szintjét, de hát mondjuk elöttük is jelent meg.. nagyon korai 3d próbálkozás, ugyanakkor van rá pár meglepöen jól sikerült game.
Másik különlegesség hogy van beépitett memója, olyasmi mint a xbox merevlemeze csak.. más :D
A joypad formája elsőre könnyű kezelést igér, de tettlegességnél kiderül hogy bizony mennyire is jó az a ps-xbox-dreamcast-gamecube irányitó..
A Cd-i ről tul sokat nem tudok mesélni.. "van". se joy, se game, meg igazából amolyan bonusba járt.. mondjuk ha netalán fogyna a hely, szó nélkül "át kéne adnia" egy másik gépnek.. :D
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

aszta Doom, nem semmi x)) honnan szerzed be ezeket??? ebay?? :dirr:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

A BD óriási előnyre tett szert az elmúlt egy-két hónapban. A HD-DVD eladásai alig nőnek a BD-é meredeken emelkednek. Egyenlőre úgy néz ki, jól döntött a Sony, hogy hosszútávra rendezkedett be és a fejlettebb technológiát választotta.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

K@e-chan írta:aszta Doom, nem semmi x)) honnan szerzed be ezeket??? ebay?? :dirr:
Egy magyar gyüjtő sráctól vannak a ritkábbak, de az ilyen dreamcast, xbox gamecube ps2 stb az saját.. még a nes is :)
Ebay-t hanyagolom.. amit eddig kinéztem mindig az orrom elött vitték el, vagy csak ráraktak a mi licitünkre 1 eurót és már buktuk is :(

Mellesleg egyik barátom jóvoltából volt szerencsém több órán keresztül tesztelni pár Xbox 360 játékot :)
A joypad amugy nagyon jó, föleg a középső "Xbox" jel a tuti, lenyomásra bejön a HD menüje :)
Első game a Sonic the Hedgehog volt, melyhez nagy reményeket füztem, de sajnos még gyakorlott sonicosként is nehéznek találom a 2.pályától.. Ami azt illeti nem döntötte meg a Sonic Adventure 2-t.. várjuk hát a 3-at :)
A második cucc a Gears of war nevű volt.. hát amig át nem állitottam invert look-ra addig gáz volt vele játszani.. amugy részletgazdag grafikás játék, de ezek a gépfegyverek nem sokat érnek ilyen távból.. mindenesetre annyira nem jött be, pedig nekem tetszenek az ilyen jellegű stuffok..
A harmadik a PGR 3 volt.. hát a 2. jobban bejött irányitásra, itt olyan furcsábbak a kanyarbevételek, mindenesetre annyira nem döntött le a lábamról, mint azt vártam.
ÉS végül az abszolut meglepetés, a Dead Rising! Na azzal komolyan napokat bírnék játszani :D extra lol hangulat!
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Feb 5. - 11. között eladott konzolok Japánban:

1. Nintendo DSL - 201,177
2. Nintendo Wii - 78,550
3. Sony PSP - 32,175
4. Sony PS3 - 23,431
5. Sony PS2 - 16,033
6. Microsoft X360 - 4,811
7. Nintendo GBASP - 980
8. Nintendo GBM - 884
9. Nintendo GameCube - 383
10. Nintendo DS - 121
11. Nintendo GBA - 36

Elég jól fogy a DS Lite, viszont úgy nézem, nem futnak túl jól a Sony termékei. :weh:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

szórakoztató h PSP-ből többet adnak el még mindig mint PS3-ból XD
Kép
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

hajrá nintendo wiiiiiiiii~! xDD
sztem annak örüljünk hogy a ps még mindig sokkal előrébb van mint az xbox. (xbox szááááksz~)
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Tapasztalatok egy házibuliból:

Rayman Raving Rabbids addiktív: mindenki futnnifutnifutni akar :D

Oh, és sokan akik leszolták már attól bekattannak, hogy csak Mii-channel-ben megkreálhatják magukat... arról nem is beszélve ha ezeket az arcokat Wii-Tennisben viszontlátják.

Döbbenetes eddig amit látok a Wii-vel. Sokat olvastam h tényleg "megszólítja" az amúgy non-gamer közönséget, és TÉNYLEG így van! Saját szemmel látva hogy a Ps kicsit háttérbe szorul, és a Wii egyszerűen olyan FUN-t hoz ki az emberekből, hogy az hihetetlen!

Amúgy Raving Rabbids kegyetlenül nehéz tud lenni, hiszen 3-4 futós forduló után az ember baromira eltud fáradni... és akkor már végképp nem tudja megdönteni a kitűzött időrekordot :D
Kép
Avatar
JSaN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2006.03.11. 23:54
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sugárzó monitor elött

Hozzászólás Szerző: JSaN »

Nem akarok hülyeséget kérdezni, de azért érdekelne hogy a wiimote miröl megy (aksi,elem,zsinór)? töltőt nem lattam a készletben, a reklámok zsinór nélkül mennek, az elem hosszú távon elég gazdaságtalannak tünik nekem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

K@e-chan írta:hajrá nintendo wiiiiiiiii~! xDD
sztem annak örüljünk hogy a ps még mindig sokkal előrébb van mint az xbox. (xbox szááááksz~)
Igen ám, de ez "csak" Japán. Azért ha az egész Földet nézzük, másként fest a kép.

XBOX360: 10,553,905
Wii: 4,645,962
PS3: 1,455,255

Szóval a MS-nak elég volt az egy év, hogy tetemes előnyre tegyen szert. A Wii év végére szerintem tuti, hogy megelőzi, a PS3 viszont valahogy nem nagyon akar fogyni :weh:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

A Wiimote elemes, és Bluetooth-on keresztül kommunikál a Wii-vel. AZ elem eddig elég jól bírja, most adta meg magát az eddig elsődlegesen használt Joy, pedig bőven többet nyomtam mint a kikalkulált 25 órányi játékidő. Most fogok majd venni tölthető elemeket, és utána problem solved.

Egyébként kapható hozzá olyan "elem" ami tulajdonképpen akksi, hozzávaló álvánnyal, ami töltőként funkciónál... persze ennek megkérik az árát és third party cucc...

-------------------

10,5 milliót adott el a Microsoft többmint egy év alatt. Ebből hihetetlen mennyiséget persze vissza kellett vinni, kicserélni stb (de a cserék tdtommal nem +-ok az eladásban, csak most így megjegyeztem...) Wii most van kb a 4. hónapjában és már többmint 4 milliót adtak el. Ez a robbanásszerű vásárlási láz kitart remélhetőleg még egy ideig. Miyamoto-ék nem nagyon tudnak lépést tartani evvel a hihetetlen igénnyel (vagy csak marketingfogás az hogy éheztetik a vásárlókat). PS meg... szenved, mert drága, mert a játékok nem az igaziak még rá, és... mert drága. De késöbb lesz ez még valszeg így se, és beindul a gépezet. EUban elvileg még meg sem jelent, bár sztem az is max egy +200,000 eladott példányt jelent majd Sonynak...

Egyébként Wii játékfelhozatal: Nem olyan jó azért az amit eddig kaptunk. Red Steel iszonyat BUGos játék (nekem tetszik ettőlfüggetlenül, de nem ajánlanám sokaknak a megvásárlását, hacsak nem elvakult fanatikok :D) Raving Rabbids nagyon fun partygame, de egyedül uncsi.

Két játék van amire azt mondom hogy IGEN ezek JÁTÉKOK: Zelda és WiiSports...

Szóval jövő hónapban Zeldába fektetek.

Most lehet hogy szemét leszek de bízom a PS3 bukásában (bár úgysem történik meg...) mert SONYnak elkéne már egykét pofon...

Oh yeah, egy kis érdekesség:
-----------
/576.hu/
Bár Guy Wilday, a Sega Racing stúdió boss felthetően nincs egyedül véleményével, mindig jó dolog látni, ha egy third-party fejlesztő merész kijelentéseket vállal be a média előtt. Mr. Wilday szájából a PS3 SIXAXIS kontrollere kapcsán hangzott el az ominózus kijelentés, amely az úriember igencsak negatív véleményét tükrözi a dolgok állásáról.

"A tilt-control technológiát nem volt nehéz kitalálni és megalkotni. Jelenlegi formájában az egész egy nagy rakás sz@r, kidobandó szemét. Egyáltalán nem kárpótolja a játékost a rezgő funkcióért."
-----------
Interesting...
Kép
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Nah ma kiflasheltetem a gépem és kipróbálok pár új gamét.Nagyon kíváncsi vagyok hogy mennyire fog melegedni a masina.agyon sok a rémhír erről,bár flash nélkül is sok volt a kiégés,és ha azt nézzük,hogy a gépem 2005.12.23.-ai ahhoz képest jól bírta eddig is :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

anubys írta: ...a PS3 viszont valahogy nem nagyon akar fogyni :weh:
Egyeltalán van rendes utánpótlás?

Eddig tartott nálunk a Wii-zés, haver beleunt a kalimpálásba és úgy döntött, h cserél egy BOX360-ra. Ez eddig szép és jó, a Wii 2(!) órán belül elkelt a neten, de a BOX egy pár tekintetben húzosnak tűnik. A mermória flashelése + a hűtés megcsinálása asszem cirka 15e pluszba, arról nem is beszélve, h állítólag sima TV-n eléggé gázos a grafik, HDTV-re persze nincs pénz, így eddig úgynézki, h kell vennie egy nagyobb CRT monitort is.... Érdekes helyzet, határozottan érdekes.
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Úgy hírlik, már nincs probléma a raktárkészlettel, mivel nem nagyon veszik.

Most hallottam, hogy Európába lebutított PS3 lesz, ami nem lesz visszafelé kompatibilis. :?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Pontosítok:

Amerikában és Japánban olyan PS3 kapható melyben a visszafelé kompatibilitást úgy oldották meg hogy gyakorlatilag egy PS2t is beleépítettek a gépbe. Ez azért volt szükséges mert nem sikerült a szoftveres emulációt megoldaniuk. Mindez egy cirka 95%os kompatibilitást hozott... amost EUba érkező PS3ban már szoftveres emuláció lesz, azonban ez továbbra sem elég jó, és max egy 75%os kompatibilitási rátát hoz (ami azért ígysem kevés PS2 game) késöbbiekben firmware frissítésekkel persze ezen fognak javítani.

Állítólag a PS3 kinézete is változni fog valamilyen szinten, hogy ez most valami radikális különbség lesz vagy valami apróság amit nem veszünk észre, nem ismert.

A Bunkóság az egészben csak az h rengetegen előrendeltek és egészen más cuccot kapnak majd... nem totál mást, tény, csak kicsit mást. Aztán meg jöhetnek a Firmware frissítések.

Sokan ócsárolják most emiatt a Sony-t, de én csak nevetek: ez még a kisebb gond.

ak: mivel játszottatok Wii-n? hogy ilyen hamar beleunt?
Kép
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

Szerintem tökéletesen érthető, ha valakinek itt lett elege végleg a Sony-ból. A "Na, ez már nem sokat befolyásol." jellegű kommentek helyett nem árt mérlegelni a helyzetet egy kicsit: Könyörgöm, az európaiak egy butított konzolt kapnak 4 hónap késéssel, és jelentősen magasabb áron, mint a jenkiknél, vagy a japánoknál. Egyébként eléggé mókás, hogy pár hónapja még a Sony dobálta a sarat a Microsoftra, hogy a 360-nak nem tökéletes a visszafelé kompatibilitása. :dirr: Hivatalosan amúgy a PS2-es játékok 98%-a fut az amerikai és japán gépeken, az a 75, amit Mayer saccolt a hozzánk érkező modellt érintően, szerintem istenigazából még 50 se lesz, mivel a Sony szájából tudom, hogy: "it will able to play a limited range of PlayStation 2 games", amely úgy érzem, hogy nem a játékok 3/4-ét takarja. :dirr:

Személy szerint nekem ott lett elegem a Sony-ból, mikor a jelen kis malőr miatt kialakult népi felmordulásokat így utasították el:
PS3 is first and foremost a system that excels in playing games specifically designed to exploit the power and potential of the PS3 system. Games designed for PS3 offer incredible graphics quality, stunning gameplay, and massively improved audio and video fidelity that is simply not achievable with PS and PS2 games. Rather than concentrate on PS2 backwards compatibility, in the future, company resources will be increasingly focused on developing new games and entertainment features exclusively for PS3, truly taking advantage of this exciting technology.
(eredeti cikk)
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

ak írta:Eddig tartott nálunk a Wii-zés, haver beleunt a kalimpálásba és úgy döntött, h cserél egy BOX360-ra.
Remek döntés, javaslom, szerezze be hozzá a Gears of War című zseniális, 10-es skálán minimum 11 pontos játékot is (meg persze a Halo 3-at).
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Igen, arról már szó volt, MEDIA-ba be is néztük a gamet! :D
/Btw, ha Neked van, Te min játszol? HDTV, monitor v. sima tv? Tapasztalatok?/

Mayer: Amiről tudok: Zelda, Sports meg az party game..., azon kívül nem tudom miket próbált ki. (nem akarta felhozni az albérletbe a gépet, én meg az utóbbi időbe nem jártam nála...)
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Már van PS3 ár:
165ezer jómagyarforint.

Kíváncsi vagyok, nálunk ki fogja ezt kifizetni. :roll:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Pénteken megjelenik nálunk is "végre" a PS3. A Média Márktban már készülődnek, ki is lehet próbálni, és persze mindenki elvan ragadtatva a kipróblható Motorstorm-tól. De persze árcédulát még sehol nem látni :D

Mindenenesetre kishazánkba megérkezett Wii-re az SSX Blur, és nemsokára ittvan a Godfather Blackhand Edition... ez utóbbit biztos megszerzem mert a videók alapján überhangulatos lett, és IGNéknél a teszt nagyon meggyőző lett róla
...the motion control is truly fun to use. I found myself actually being a dick in the game simply because it was fun to grab hold of a smart-ass passerby, shout some amazingly generic Italian lingo at my TV screen, and throw him to the ground. I didn't have anything against him… I just wanted to throw a guy, so I did.
Mark Bozon ftw :D
Kép
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

Azért továbbra is kifejezetten szimpatikus az EA hozzáállása: ezért aztán vehettem meg a Godfathert fémdobozos limited edition kiadásban, hogy most vetessenek belőle velem még egyet. :dirr:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Computerworld írta: A Sony PlayStation 3 európai és ausztrál premierjén néhol hangos ünnepléssel, máshol közönyös fogadtatással találkozott.
Haladjunk nyugatról keletre! Londonban mindazok, akik megjelentek a PS3 árusításának éjféli kezdetére a Virgin Megastore-nál, és megvásárolták a konzolt, egy Sony HD TV-t kaptak ajándékba. Arról nincs pontos adat, hogy hány televíziót ajándékoztak el, de a kedves meglepetés mintegy 250 ezer fontjába került a Sony UK-nek - ebben benne van azoknak a taxiknak a viteldíja is, amelyekkel az újdonsült HD TV- és játékkonzol-tulajdonosokat hazaszállíttatták. Valószínűleg mindannyian úgy gondolták, hogy megérte a 36 órás várakozás. A Microsoft nem hagyta ki az alkalmat, hogy csípjen egyet a japánokon. Londonban az Oxford Streeten található Virgin előtt székeket osztogattak a PS3-ért sorban állóknak, melyeken egy weboldal címe volt olvasható. Annak, aki ellátogatott a címre, egy Xbox 360-témájú oldal tárult a szeme elé, melyen a Microsoft üdvözölte a Sonyt az új (konzol)generáció tagjai közt, és leszidta, amiért ennyire sokat késett - utalva arra, hogy az Xbox 360 már 2005 végén kapható volt a szigetországban.

Franciaországban számos üzlet nyitva tartott éjfélig, hogy a vásárlók hozzájuthassanak az új PlayStationhöz, de csak páran éltek a lehetőséggel. Azon a hajón, amelyet a Sony az Eiffel Toronynál ideiglenes elektronikai üzletnek rendezett be, többen voltak a sajtótól, mint a vásárlók közül. A Microsoft itt is élt a lehetőséggel, hogy borsot törjön a japán elektronikai óriás orra alá. Saját hajójuk, melyet Xbox 360 logókkal tapétáztak ki, fel-le úszkált a Szajnán a Sony hajója közelében.

Amszterdamban csak maroknyian jelentek meg az éjszaka is nyitva tartó üzletben, hogy új konzolt vásároljanak.
Németországban pár százan jelentek meg a berlini Sony Centerben, ahol a japán cég a piacra dobási ünnepséget tartotta. Az egyik Saturn üzletben ötvenen kaptak ingyen PS3-at, miután falhoz vágták Microsoft Xbox 360-ukat.

Prágában száznál is többen vásárolták meg a PS3-mat éjfél után, bár ők sem HD TV-t, sem karosszéket nem kaptak.

Sydneyben a Sony a Myer üzletlánccal közösen rendezte meg a nyitóceremóniát, de a média itt is nagyobb számban képviseltette magát, mint a vásárlók. Az első hivatalos forrásból származó Ausztrál PS3 tulajdonosa is csak este kilenc után jelent meg az üzletben, hogy sorba álljon, mégis ő lett az első vásárló. Végül mintegy nyolcvanan jelentek meg, hogy PS3-at vegyenek.

A Sony a PlayStation 3 premierjét sikerként könyvelte el, és azt hozta nyilvánosságra, hogy a korai értékesítések túlszárnyalják az előd PS2 eladási adatait.
Ne ezt már tényleg lehet nevezni konzolháborúnak!
Kedvencek:
"Saját hajójuk, melyet Xbox 360 logókkal tapétáztak ki, fel-le úszkált a Szajnán a Sony hajója közelében."
"Az egyik Saturn üzletben ötvenen kaptak ingyen PS3-at, miután falhoz vágták Microsoft Xbox 360-ukat."

:LOL: :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése