Final Fantasy ^_^

PC vagy konzolos játékok témaköre.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Nekem mindig a FF7 és 10 a favorit. 8nak is nagyon szép a grafikája de a sztori, meg sok egyéb miatt nem jött be.

Crisis Coret nagyon várom. Jó, hogy van PSPnk.

FF 13: majd kiderül. Legyen jobb a sztori mint a 12é és legyenek jobb szereplők. 12 ben csak Ashe volt jól megcsinálva, többi szereplő nem kellett volna.

Videóból sok nem derül ki. Szép CG az már látszik, de egy jó játékhoz több kell.

Suikoden 6 infókat várok.:D
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Ronja
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.10.03. 11:50
Nem:
Tartózkodási hely: Vadon
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronja »

nekem tetszik nagyon ez a videó *.*
"I believe in miracles... They happen every day"
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

No, a téli szünet remek alkalom volt arra, hogy pótoljam lemaradásaimat final fantasy téren (valószínűleg a vizsgák rovására ^^").

Final Fantasy VIII

Jelenleg valahol a harmadik cd-n szerencsétlenkedek a Ruby dragonokkal és Bahamuttal o_O
A játék maga nagyon szép, a helyszínek és a karakterek is kellően ki vannak dolgozva. A harcendszer kissé (kissé -_-) túl van bonyolítva, nem nagyon csípem, amikor mindenkinél 20 dolgot kell beállítani, ráadásul túl gyakran. A GF-ek egyik másika elég....gyengécske... Pedig elég magas szinten vannak és már egy csomó képességük megvan, de mégis :?
A történet...Hát. Bevallom, eleinte uncsi volt, nem történt semmi igazán izgalmas, de most, az űrutazás táján kezd egészen izgalmassá válni.
A karakterek. Ez a legfőbb gondom a játékkal, ugyanis még egyetlen egy főszereplővel sem találkoztam, aki annyira unszimpatikus lett volna, mint Squall -___- Ha már 'megszólal' ideges leszek. A stílusa irritáló és nincs benne semmi olyan többlet, amiért kedvelhetném -_- Selphie és Rinoa szintén idegesítőek. Zell, Irvine és Quistis viszont egész szimpatikus figurák ^^ Laguna-n és társain is jókat derültem XD
A zenék kellemesek és Diablos is jó ^^

Úgyhogy eddig nem rossz, nem rossz, de lassan indul be, remélem a végére valami jó dolog fog kisülni belőle.

Final fantasy IX
Hála az eulátoroknak végre volt alkalmam kipróbálni ezt is. Szintén a harmadik lemezen járok és eddig nagyon tetszik.
A grafika szép, egyik másik helyszín igazán gyönyörű lett. Nagyon tetszik az egésznek a hangulata, ha pedig egyetlen szóval kellene jellemeznem a játékot, azt mondanám: aranyos. És a lehető legpozitívabb értelemben :)
Először is, ami külön dícséretet érdemel: a videók. Nagyon szépek és jó sok van belőlük o_o
A harcrendszer/menü egyszerű de nagyszerű.
A karakterek nem világmegváltóak, egyszerűek, de tündériek ^^ Eddig a legközelebb talán Vivi áll a szívemhez, ő is tűnik a legkidolgozottabbnak. Azzal a járásmóddal, nagykalappal és világító szemekkel azonnal belopta magát a szívembe XD
A zenék nagyon nagyon tetszenek és úgy az egész játék hangulata, nagyon meseszerű.... Ahogy a történet is. Egy tolvaj, egy hercegnő egy mágus, egy lovag...stb stb. Semmi extra, de a dolog mégis jól működik.
Ó, igen, és Kuja is nagyon szexi abban a tangában :LOL:
És hogy ennyi jó után valami negatívumot is mondjak: néha túl sok az ellenség. Nem valami nagy kihívás egyik sem, de roppant idegesítő, amikor az embert 5 lépésenként megtámadják -_- Ugyanez vonatkozik arra a dologra is, amikor megnézhetjük mi történik abban a percben egy másik helyszínen. Ott az a villogó felirat a képernyő sarkában, és ahogy megnáztük mi van az egyik helyszínen, rögtön bevillan megint, hogy még nézzük meg ezt meg ezt meg ezt is >_____<
Összegezve: nagyon kellemes és aranyos játék, igazán közel áll a lelkivilágomhoz, helyszínek, zenék és lények terén (a mágusok és Freya valami egészen tündériek *.*) is.
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

szia Szacsi! én is a harmadik cd-n bénázok :dirr: de már mehetnék seifert gyakni mert már minden 100%-os csak kártyáznom kéne tudnom ^^" cc-grouppal kéne bénázzak meg az irvine kártyát akarom megszerezni flotól... eden-t megszerezted már??? mert az nagyokat csap xDD
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Nem, csak Odin-om van :lol:
És a kaktusz is megvan, kerek 40 percet kellett gyepálni @_____@
Már a gutaütés kerülgetett...
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

én először amikor még nem ment tönkre a mentésem 25percig gyaktam és elsőre sikerült *____*
a második mentésben fél órát bénáztam erre elmenekül... na aztán megin elkaptam és kicsináltam Selphie the end limitjével :dirr: beletelt 5 percbe xDDD
bahamut kemény dög volt de azt kamikazeval csináltam ki xDD (cactuar fejleszti ki) és squallnek betettem és nekivágtam :dirr: ultima weapon egy p*csség volt. ha összeszámolom hányszor indultam neki... (kb 6szor...) és mindig 2ésfél óra volt míg odáig eljutottam :dirr: tééleg... a tonberry meg van már? ?____?
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Nenenenene ne is mondd!!!! Ismerősöm mondta, hogy huszat kell leintézni, mire előjön a királyuk, na én 10 után abbahagytam XD
Nem a legyőzésükkel volt a gond, hanem azzal, hogy mindig végig kellett nézni ahogy a GF-ek pózolnak és támadnak ami azért kétmilliomodszorra már kiborító, főleg Diablos esetében, mert attól a szép lila háttértől már folydogál ki a szeme az embernek rendesen o.O
Ó igen, és a fegyverek...Nézegettem, hogy melyikhez milyen tárgyakra van szükség és hiányzott egy bizonyos cucc. Utánanéztem neten, jó, az X városnál lévő Wendigo-któl kell ellopni/utánuk kapod meg, már nem emlékszem pontosan. Ott rohangáltam vagy 20 percig, néha néha jött is egy, és mit kapok? Semmit. Na én az ilyen részeknél fogom magam és továbbállok, nem éri meg nekem a sok idegeskedést egy fegyver :) Eddig még nem haltam meg túl sokszor (csak itt a Ruby dragonoknál, akik voltak olyan kedvesek és rögtön kezdésnek tüzet okádtak rám, ami 9999999999999999 HP-t sebez) meg talán Cerberus-nál. Úgyhogy amíg nem akadok el ilyenek miatt a játékban, nem izgat :)
Az a bizonyos ismerősöm egyébként azt is elmondta, hogy ő százvalahány óra alatt tolta végig a játékot, megszerzett minden kártyát, minden GF-et, mindenkinek megvett minden fegyvert, kifejlesztett minden Limit Break-et és egyebek :dirr: Kissé fanatikus... Nekem is tetszett az FF VII, de nem álltam le csak azért chocobo-kat tenyésztgetni, hogy valami spéci matériát kapjak vagy ilyesmi... O_O
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

FF7ben mi minden apró dolgot megcsináltunk, de igy a jó ezért is szeretem az Rpget. Knght matéria nélkül nem sok esély van Weaponok ellen. Chocobozás meg nagyon jó volt.

8ban is megvolt minden GF, még Omega Weapont is legyőztük pedig nem volt könnyű.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Türelmesebb vagy, mint én :dirr:

Mindenesetre gratulálok <)
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Nem kell hozzá türelem, csak hát szeretünk egy jó játékot 100%ra végigvinni.
Bár volt ahol nem sikerült, mert a Star oceannál 6 végigjátszás után sem sikerült behoznom az összes befejezést.
Meg a FF 10ben Penance már túl nehéz volt. 100 ezres sebzéssel is.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Hú, berobbanok én is az FF topikba (eddig nem láttam hogy a fórumon ilyesmi is van :) )
A IV és a IX között minddel játszottam, az utánuk jövőkkel a PS2 hiány miatt nem tudok egyelőre (várok amíg bejön a 3 és lemennek az árak, esetleg a használtaké is), az I-III meg nekem még nem igazán tűnik eléggé FFnek (pl, lehet party-t generálni, hát mi ez kérem szépen? A party majd "kialakúl" menet közben)
Örök kedvencem a VII (ezt gondolom senki sem találta volna ki :) )
A sztory valami hihetetlen jól össze van rakva, azóta se nagyon találkoztam hasolnóval (már FF világon kívül).
Második helyen a VI és a IV holtverseny, talán a VI egy kicsit közelebb áll hozzám, de általában attól függ, melyiket játszom épp.
Aztán jön a VIII és a IX, a nyolc volt az első FF élményem, de amúgy sem olyan rossz sztem mint amennyire utálják sokan (külföldi oldalakon főleg), a IX meg ilyen "best of", szeretem, de semmi különös (még a story is a többi FFből van összeollózva)
Végül az V. Ezt mindenki dicséri, nem igazán értem miért. A job-rendszer tényleg ötletes, de a játék története a 0-hoz közelít, már akkor ha a többi FFet veszem alapúl. Titkos világ, gonosz varázsló aki naná hogy el akar mindent pusztítani....az egyetlen FF amit úntam és kb 2 éves kihagyással vittem végig (sőt, a final dungeon még hátra van, de ott már sok minden nem szokott történni)

Ó, és van itt 2 csemege, hátha valaki nem ismeri őket:

http://youtube.com/watch?v=wwLrgxtALWs

FF JÁTÉK!!! "live action" amatőr múvi :)) Ha a youtube-os link valakinek nem működne, a "college saga"-ra kell rákeresni, és kb a második találat ez lesz.

http://www.project-apollo.net/text/rpg.html

konzol-RPG klisék, irgalmatlan mennyiség, én jókat derűltem rajtuk!
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

A live action múviba belenéztem.... XDDDDDDDDDDDDDDDD
Nagyon jó! XD Főleg a WC-s rész tetszett.
Ennyi idiótát XD
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

XD hehe, nem rossz movie!

Nekem speciel 8 jött be nagyon, bár nem vittem végig, de már csak Rinoa (asszem úgy hívták, kék ruha/fekete haj) miatt is sokáig játszottam vele. Valahol Marlboro Tentackle-en tápoltam magam(vmi vízalatti GF-et akartam legyűrni), de végül is nem volt erőm folytatni. Meg aztán ott van egy haver aki atom ff b**i és őt képtelen lettem volna utolérni. Százakárhány órás mentése volt... Mostanra 3-szor végigtolta a XII-öt... Állítólag nagyon jó(?) AI scriptek vannak benne, így ha minden be van állítva, gyakorlatilag semmit nem kell csinálnod, csak menni az uticélod felé...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Jaja, a VIII-ban tényleg Rinoa a húzóerő, csak szegény ott rontotta el, hogy nem sokkal utána a VII közelébe kerültem, és egy bizonyos Aerith-szel való contact után már nem tudtam ugyanúgyrajongani érte...
Marlboro....ááááááá. Egyedüli legyőzési módja (ha nem cssináltál még 100 holy wart a laguna kártyából) ha bejön Odin és a Zantetsuken. Különben "futás van vazze!" :))
Amúgy nemtom meddig jutottál vele, de a 3. cd végéig érdemes elvinni, utána már csak hentelés van (mondjuk én élveztem azt is! Omega killer-badge rulz! Heh, de rég volt ez is...)
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

a Marbolo ellen van más megoldás is status junction.....
a negyedik cd-n meg nem kell meglepődni a 7 harmadik discje is csak darálás.....
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

FF lányok: Nálam Yuna, Rikku, Tifa, Garnet, Ashe jobb és szebb mint Rinoa, bár én női szemmel nézem. Szivesen néznék ki úgy mint Yuna.:D

Nálam is a 10 és a 7 a legjobb.

Első 3at nem ísmerem.

4et tartom a leggyengébbnek, valahogy semmi nem jött be belőle.

5 és 8. 5ben a menű , kasztok, sok láda. Ez miatt is jött be jobban mint a 8. 8ben szinte semmi ilyen nem volt. Magicnek sem volt nagy szerepe. Szinte végig csak attackkal vittem végig, annyira könnyű volt Ez miatt rövid is, mert nem kellett átkutatni a harcos helyeket, hisz nem voltak ládák, ezmiatt nem tudtam annyira élvezni, hiába voltak jók a zenék és a grafika.

5 történetében a 3 világ jött be. Ez olyan egyedi volt. Megszoktam mi hol van, aztán már változtak is a dolgok. Tele volt titokkal is.
Reinát is nagyon bírtam.
Zenék is bejöttek. Történetben is voltak váratlan dolgok.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

A status juntction..azaz vmi kezd rémleni! :D Vagy Bahanmuttal v. Edennel harcoltam, amikor megelégeltem a dolgot, a storyban nem is tudom, h meddig jutottam el, talán már ott voltam annál a "scifi" városnál a sivatagban (alienek + stb.)

Az ff 1-2-3 asszem csak nintendora jött ki és ezekből, talán még a hármat lehet megtalálni és valahogy emulálni pc-n.
A 4 sztem jópofa, ha a karakterekre, zenére és halálsikolyokra gondolok, mindig mosolyognom kell. :D
Az 5 a Tactics, nem? Ott van először job rendszer és ott lehet első ízben végtelenül tápos karaktereket alkotni... (Halkan megjegyezném, h szvsz az ff sztem a tápolásról szól)
A 6ról semmit nem tok. :D
A 7ben nekem az volt a poén, h az első PC ZED-ben ( :cry: , naon naon szerettem azt az újságot) pont az FF7 végigjátszása volt. Gépem csak egy évre lett rá, de szinte fejből tudtam a végigjátszást, mert annyira tettszett az a cikk, h oda-vissza olvasgattam. :D
A 8ról meg már esett szó... A többivel már nem játszottam, de láttam őket működés közben és nem fogtak meg már annyira. (jah meg nekem csak pc-m van...)
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

ak írta: Az ff 1-2-3 asszem csak nintendora jött ki és ezekből, talán még a hármat lehet megtalálni és valahogy emulálni pc-n.
Nekem sikerült az első 2-t is, de tényleg csak "sima" nintendóra jöttek ki, emiatt a grafika elég tré, meg nekem még igazán az FF hangulat sem jött át (pedig áthívtam. de "nagyon nem jött át" :) )
ak írta: Az 5 a Tactics, nem?
Nem nem! a tactics az már tök más, nem is része a sorozatnak, ami a számozást illeti. Az egy PSX játék, az FFV meg Snes-re jött ki, igaz hogy csak japánban, és nekem is csak ilyen "fansub"-bolt verziót sikerült szereznem, ahol pár helyen a dialógusban ott van hogy "fill in later"....
Mondjuk a részek számozásával angol nyelvterületen nagy a kavarás, mert ott az első 2-3 ki se jött, se az öt, szal ők a IV-et hívják II-nek, és a VI-ot III-nak, de ezt már biztos leírta elöttem valaki.

ak írta: (Halkan megjegyezném, h szvsz az ff sztem a tápolásról szól)
NANIIII?????? Hehe, valamelyik topikban mondtad hogy szívesen vitáznál velem, csak akkor pont egyetértünk, hát tessék. Magyarázd el plz hogy mondjuk az FFVII miért is szól a tápolásról? Azt elismerem, hogy a a játékRENDSZERE maga a tápolást segíti elő, lévén ha valaki ügyes akkor a főllenfél meg se tudja ütni (FFVI, Kefka, tűzelnyelő pajzs, anyone? :) ). DE azért azt állítani, hogy az FF játékok LÉNYEGE a tápolás lenne...sztem elég merész állítás. Mindegy, most konkrétan még úgyse tudom ezt hogy értetted, vakon meg nem akarok mindenféléket irogatni, szal ezt fejtsd ki kérlek. Szerintem az FF lényege a nagybetűs TÖRTÉNET. (leszámítva az V-öt. Az TÉNYLEG csak a tápolásról szól szerintem is, de azzal nem játszottál szal ez nem lényeg). Szabadidődben erre varrjál gombot :)
Kiváncsian várom a reakciót!
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

(Abban reménykedtem, h a Lain topicban fogsz belém kötni :P :D)

A "tápolás a játék lényege", onnan jön, h amíg 20 óra alatt végig lehetne vinni valamelyik részt, addig az emberek többsége legalább 3x annyi ideig játszik vele, mert pusztán tápolja a karaktereit. Sztem ez általánosan vonatkozik az RPG-re, de az FF-re főként. Nem tudom, h láttál-e egy maxos csapatot, mondjuk FF8ban? Tehát a játék idő nagy része abból áll, (pl.)h futkározunk a mapon, h megtámadjanak..., (de mondjuk a legtöbb japán rpg-ben (sztem) külön figyelmet szánnak az istentelen tápolásra. Pl. a fő story fő szörnye után, egy sokkal táposabb szörny, amit szinte csak maxon v. úgy is csak szerencsével lehet lenyomni, mondjuk egy kardért, amit nem is tudsz kipróbálni. ^^

Én (is) a story miatt kezdtem játszani, de hc gamerek sosem a storyról beszélnek (max 1-2 szóban, h jó v. szar), hanem arról, h milyen emberük van... v. csak az én ismerőseim ilyenek? :)
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

ak írta:(Abban reménykedtem, h a Lain topicban fogsz belém kötni :P :D)
Írd mondjuk oda hogy a Lain üres, hatásvadász, rossz anime, csak a pénzért adták ki, valamint az EL-nek 100x több mondanivalója van, majd hagyd le a mondat véfgéről a "szerintem" szócskát. Na AKKOR beléd fogok ott kötni :D
ak írta:
A "tápolás a játék lényege", onnan jön, h amíg 20 óra alatt végig lehetne vinni valamelyik részt, addig az emberek többsége legalább 3x annyi ideig játszik vele, mert pusztán tápolja a karaktereit.
Ez általában az összes RPGre (keleti vagy nyugati) egyaránt igaz, mivel az RPG-k alapkoncepciója az volna, hogy ne leghessen kezdő karakterrel megnyerni, hanem fejlődnöd kelljen. Szal ne azért nyerd meg a játékot, mert jó kézügyességgel leárkádoltad a főellenséget, meg megtaláltad a joy-on a "repeat fire"-gombot :) Ebben az értelemben igaz, hogy az FF a tápolásról szól, de ezzel nem mondunk túl sokat, csak kb annyit hogy a Need for Speed a sebességről szól.
ak írta: Nem tudom, h láttál-e egy maxos csapatot, mondjuk FF8ban?
FFVIII ebből a szempontból nem a legjobb példa, mert ott épp ezen akartak változtatni (nem sikerült.....), hogy n lehessen túltápolni. A megoldás, hogy a szörnyek veled együtt szintet lépnek, ffejlődnek, HP, harcérték, új varázslatok, etc...hiába lépsz szintet, nem leszel beljebb a szörnynél, sőt. Az FFVIII-at elméletileg első szinten végig lehet vinni! Más kérdés, hogy az istentelen táp limit breakek miatt (főleg a lionheart-renzokuken, meg a Wishing star, meg angel wings, ha ügyes vagy) gyakorlatilag mindegy, mit tápolsz...."hú, ultima varázslat, végre!!! Non-elementál damage 3500 mindenkinek!!! Őőőő, renzokuken-lionheart mennyit is sebez? 20x9999+ még párezer? No, akkor Island closest to hell, here I come!" Szal ez tényleg hülyeseég, viszont nem kell az agyadat elunnod mire megvan. Nemtom valaki próbálta e az FFVI-ban a cursed shield-et kikúrálni paladin shielddé: 255 csatában kell részt venni hozzá! Találtam egy 1hp-s ellenfelekkel telezsúfolt szigetet, így volt másfél óra......
ak írta:
Pl. a fő story fő szörnye után, egy sokkal táposabb szörny, amit szinte csak maxon v. úgy is csak szerencsével lehet lenyomni, mondjuk egy kardért, amit nem is tudsz kipróbálni. ^^
Ez mondjuk sztek pont a tápcentrikusság ellen szól: ott a szörny, leveréséhez szívárványszín Chocobo kell, amit csak 3 heti hideg élelemmel lehet kitenyészteni....de nem MUSZÁJ nekimenned!!! Tök simán végig lehet vinni a játékot (bármelyik FF-et) egy középszintű partyval, anélkül, hogy akár egyszer is leállnál random encounter-tápolni órákig......más kérdés, hogy a LEHETŐSÉG hadd legyen már meg egy RPGben hogy könnyítsek a saját helyzetemen...én az FFVIII-at elvittem egészen a főellenig, úgy hogy igazán rá se jöttem a komolyabb junction-kombókra (tornadó hp-ra pl), és nem álltam le tápolni....más kérdés hogy a 3000hps karaktereimet a shockwave pulsar elküldte aludni, szal reload 3cd vége.....de mikor tudod ezt egy IWD-ben megcsinálni?
Ezek miatt mondom, hogy az FF sorozat szerintem a szorihoz képest sokkal kisebb hangsúlyt fektet a tápolásra. Néha órákig csak visszaemlékezéseket olvasol, dialógus hegyek, és az ok, ami miatt nekem üresek a nyugati RPG-k baldur's gate, Icewind dale, sőt, még a kotor is.... az FF-ben a party szereplői élő lényeknek hatnak, érzésekkel, gondolatokkal, néha órákig leállnak beszélgetni, és nem csak egy stat-hegy az egész karakter.
ak írta:
Én (is) a story miatt kezdtem játszani, de hc gamerek sosem a storyról beszélnek (max 1-2 szóban, h jó v. szar), hanem arról, h milyen emberük van... v. csak az én ismerőseim ilyenek? :)
Örömmel hallom hogy Te is a storyban vagy érdekelt...a HCgamerek meg (pejoratív leszek, sorry) általban tényleg a tápra mennek, de ez minden játékban igaz. Az átlag játékos viszont szerintem nem is TUDJA pl, hogy van a bahamut-os sziget, hát még hogy oda vissza is lehet menni....
Amúgy azért az igaz, hogy a tápolásról többet lehet beszélni. Egyrészt benne van az a jóféle "kinek nagyobb a...." versenyszellemiség, másrészt meg a storyról két okból esik kevesebb szó:
- nem akarnak spoilerezni annak, aki még nem tart ott ("hú, és mit szóltál mikor Rinoát kinyírja a kisvakond? Jaaa, még nem tartasz ott, boooocs haver...... :) )
- a story azért mindenkinek ugyanaz. a Tápolásban lehet variálni, lehet megosztani, ki mit talált meg, ki, etc....

Szerintem azért ezektől még nem lesz a játék lényege, legalábbis nem jobban, mint bármelyik másik RPG-é..
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

im(ns)ho pl az FF VIII-t a tápolás teszi tönkre... közepes táp Squallal Ultima kemény 2 perces meccs volt, abba is hagytam a játékot... sztem ha igazi HC akar lenni az ember akkor nem használ limiteket :D
(én a 7-8-at a story miatt játszottam végig már nemtudomhányszor)
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Én előszőr amikor végigvittem a 7et volt kb 3000 HP, aztán jött a Tápolás 100as szintre, mert hát Weaponok ellen annyi kell.

FF 10ben is kellett a 100ezres sebzés.

De előbb jobb tápolás nélkül végigvinni egy RPGt, mert azért az a jó ha a főboss is nehéz.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

VII-ben egész jól álltam a végén ahhoz képest, hogy mennyit bénáztam az elején...
És ma megvolt a IX is. Itt már valamivel zűrösebb volt a helyzet, nem tápoltam eleget az elején, így a végén szívtam meg @.@ Azt hiszem, ha lesz időm, mindenképpen végigjátszom újra, mert most szó szerint elsiettem az egészet X)
Egyébként nagyon nagyon nagyon tetszett, hogy miért, azt már korábban kifejtettem <3
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Hiába reménykedtem, nem bújt elő a komolyabbik énem, pedig lehetne ebből is komoly vitát csinálni. :D

Váááá, 2szer töröltem ki azt amit ide felhalmoztam fél óra alatt, mert mindig megakadtam, nem bírok másra gondolni csak a Baldurs Gatre-re. Röviden annyit, h igaz, h végig lehet vinni az FF-ekt komolyabb tápolás nélkül, de akkor tényleg csak a soryt ismered meg és nem a játék univerzumát. Ha csak arra mész, h a storyt végig vidd, akkor még játék felét épp, h lejátszottad. Az FF-ek számomra azért a nagybetűs TÁPOLÁSról szólnak, mert a többi nyugati RPG-hez képest a karakterek maximumát csak így tudod kihúzni belőlük. Nekem a végigjátszás nem csak arról szól, h megtudjam a történet végét, hanem minél többet tudjak meg a játékról és ehhez bizony kell tápolni, nem is keveset. NE érts félre, egy Diablóhoz képest az FF olyan, mint egy újság cikkhez képest egy regény, na de a Baldurs Gate tipikus hentelős, tápolós, snassz RPG?? Nekem a Baldurs Gate(2) az RPG-k ősatyja. Sokkal interaktívabb az FFnél. (Hozzá teszem, h én csak az FF8ig gondolkodok). Gondolom nem olvastad a BG könyvet. Ha ott niincs story, akkor sehol! Meg az FF-ekben nincs olyan, h a Lawful Good paladin hetek óta taró civakodás után neki támad a partyban lévő Chaotic Evil Mage-nek...én meg csak nézhetem, h melyik fog élve kikerülni ebből. Az Icewidale más téma, mert az a Diablóra volt válasz AD&D stílusban. Sőt a BG2-ben nem is volt félhivatalos tápolási lehetőség sem. A fullos csapatommal félóráig küzdöttem, az uccsó ellenség ellen....na ott nem tápcentrikus a játék menet.

Huh, asszem most abba hagyom, mert úgyérzem, h reménytelenül elveszítettem az FF fonalat, de még folytatni akarom a dolgot... :)

Sephiroth írta: Írd mondjuk oda hogy a Lain üres, hatásvadász, rossz anime, csak a pénzért adták ki, valamint az EL-nek 100x több mondanivalója van, majd hagyd le a mondat véfgéről a "szerintem" szócskát. Na AKKOR beléd fogok ott kötni :D
Neeem akarom magam arcon rúgni... :D (mellesleg az FF is egy szerintem volt :D)

Ja és Elyham postja korrekt. (sztem :D)
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Még emlékszem, hogy a FF7ben minden Materiát masterre fejlesztettem. 5ben meg minden kasztot is. Jó szórakozás volt.:D
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Válasz küldése