Mivel játszol mostanában?

PC vagy konzolos játékok témaköre.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Akkor neked feküdne a Bioshock is.
Nekem speciel nagyon bejött Rapture világa.
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: dani576 »

JimRaynor írta:Akkor neked feküdne a Bioshock is.
Nekem speciel nagyon bejött Rapture világa.
Veled vagyok! Az utóbbi 10 év egyik legjobb fps-e!
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kashim »

JimRaynor írta:Akkor neked feküdne a Bioshock is.
Tévedsz már láttam de nem tetszik!Szeretem ha a játéknak egy kis valóság alapja van a Bio shocknak ilyen szerintem nincs és a Big daddy is a játéktörténelem egyik legrosszabbul megkonstruált lépegetője szerintem!! :?
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ez már csak ízléskérdése , személy szerint nekem inkább a történet és a hangulat a döntő ja meg hogy , mennyire dinamikus.

Az már hogy hol és miért és hogyan másodlagos.
Bár a Dead Space-t az első pálya után nem tudtam folytatni. :LOL:
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Én soha sem értettem a Bioshock történetét csak azt a sok gülű vagy világítószemű elmebeteg kislányt és az azokra felügyelő Big Daddy ruhába bujtatott Gorillákat láttam!
Tényleg egyáltalán mi a lényege? Játékmenetben csak annyit láttam hogy vannak benne logikai feladványok bár elég gyengék meg van az rész amikor üzemanyagot gyűjtesz a kézi ütvefúródba és ennyi!!!
Miért szeretitek ennyire??? :weh:
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Jó kérdés nem tom. Egyszerűen a sajátos hangulata fogott meg és nem a vílágító szemű kislányok vagy az őket védelmező bádogbenők. Egyszerűen csak megvan az fura kifacsart nem kicsit abszurd faunája amibe jó el lenni.
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Mi a jó a BioShockban? Ahogy JimRaynor is írta, a hangulat. Az atmoszféra. A tökéletes vízalatti utópiának szánt Rapture (számomra) szívszorító katasztrófája.

Na de mostanság a Gears of War sorozat eddig 2 részét játszom újra (kb. huszadszor), mert nemsoká itt a harmadik!
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Lelked rajta végül is te választasz magadnak sorsot és játékot . :D
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

A bioshock lényegében Q4 a víz alatt, némi PK-s Loony Park szerű behatással, Turok 2-ből nyúlt kislányokkal. A 2 valamivel jobb.

Én mostanában Mugenezek, és unalmamban elővettem az UT 2004-et. :)
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Most nemrég a Mafia 2 zúztam végig PC-n!
Pro:
Igényes kidolgozás
Viszonylag jó story
Végre választható ruhák
Élethű vezetés
stb...

Contra:
Nagy gépigény
Sz@r befejezés
Viszonylag kötőt játékmenet
Nincs Freeride
stb....
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Hát szerintem a BioShocknak semmi köze a Q4-hez, max annyi, hogy mindkettő fps, és szerintem pont, hogy az egy a jobb. (a kettő gyakorlatilag ugyanolyan, meg sem látszik a több évnyi fejlesztés)

A Mafia 2-től még messze vagyok, de az egyet nagyon szerettem, minden gta-nál többre tartom.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

Mafia 2 idén talán az egyetlen olyan game volt, amiért pénzt is kiadnék. Gépigénye szerintem még alacsony is, barátom 9600-os GT kártyáján simán elment. A story, hangulat nem éri el az 1 szintjét, de a játékmenet jó, leköti az embert.

dani576: Nem azt mondtam, hogy köze van a Q4-hez, hanem hogy nekem olyan volt, mint ha a Q4 lenne a víz alatt. Ugyan azt a bizarr, kissé morbid hangulatot próbálja megteremteni, mint a Q4, csak nem húz el scifi irányba, és nem egy cyborg faj ellen megy a harc, hanem ilyen random monsztrák ellen.
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Péter írta:Gépigénye szerintem még alacsony is
Hát nem tudom lehet hogy a minimum alacsony de a max az nem az! :wwall:
Én csak közepes beállításokig tudtam élvezhetően játszani vele pedig
2,6-os Core-om
GT220-as Nvidia-m (1024Mb)
3Gb ram-om van.
Azért optimizálhattak volna még rajta szerintem de haveromnál max-on megy mondjuk azért annyira nem nagy dúr max-on sem hogy fejlesszek valamit is érte!

Ha valamiért gépet fogok fejleszteni az a Metro 2034 vagy az új Stalker lehet csak! :)
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Úgy látom magamra maradtam a Star Craft 2 , a Supreme Commanderrrel meg a L4D vel :) .

Ja tudom ajánlani a türelemesebb játékosoknak (oldgamereknek ) a Machinariumot 1X de nagyszerű kis game de nekem nagyon tetszett.
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Mostanában naponta becsúszik 1,5-2 óra játék. Ilyenkor ezeket szoktam elővenni:

Yakuza (PS2): kúl, egyedi beat'em up
Doom 2 (PC): fanok által átírt verzió full 3d modellekkel
Hexen, Heretic (PC): High Resolution, kicsit szebb verziók
Mother 1: újabb fanfordításos GBA verzsön

Blogon majd lehet kifejtem ezeket ha lesz kedvem hozzá. :)
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Gyerekek gáz van minden idők leggonoszabb teremtménye vesztésre áll egy filmes antihős ellen!

Segítsétek Diablo-t hogy ne egy filmes karakter kerüljön a elődöntőben!

http://www.gamespot.com/greatest-video- ... ttle_id=59
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

Ezek a gonoszok? Diablo, Karrigen, Bowser? Na ne nevettessük már egymást. Vader meg jó, a filmekben, de nem a Force Unleashed-ben, ami gagyi lett, akkor már inkább Darth Malak.
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Egy újabb epic fail lista a gamespot-tól. De mit is várhattunk mást? :D
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ja ez igaz Wesker és Arthas is kiesett már sajnos. De ez csak egy népszerűségi szavazás mert ha valóban a gonoszság lenne a mértékadó akkor Jokeren kívül a többieknek semmi keresnivalója nem lenne döntőben.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Touhou XD (legutsó verzsön)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Azt hiszem ismét felveszem a pilóta sisakomat Commanche 4 után!
A mai napon játszottam először a Tom Clancy's HAWX című harci repülőgép "szimulátorral" ami azért mellőzi a teljes realitást de nagyon élvezetes volt még, ha az elején csak régi gépekkel tudtam csak repülni!
(Mig21/Mig29/F4 Fantom)-De már alig várom hogy kipróbáljam a Grippent majd a végén az 5.-ik generációs csodákkal is mint a F22 Raptor és az F35 JSF is repüljek egy kört!) :D
Ugyanis gépet a játékos választ, mivel a történet kb. annyi mint, hogy egy magán cég szerződtet egy sikeres légi csata után, és így bekerülök a repülő zsoldosok csapatába ami lényegében annyit tesz hogy jó pénzért bárhol bárkit szétszedünk ,persze Amerikát és az ENSZ csapatait nem mert már mint annyi játékban láttuk ők mindig a jó fiúk hát, hogy is lehetne ez másképp......na de erről ennyit!
Most Novemberben jön a 2.rész és végre lesz anyahajóra leszállás este éjjellátó segítségével! :twisted:
Még jó hogy a joystickot nem dobtam ki!
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Ismét itt vagyok nem tudom ez szabályos-e ,h egymás után 2 post-ot is írok?Ha mégsem akkor nyugodtam moderálhatja azt az admin!

A lényeg a mai napon játszottam az új medal of honor-al, ami a 2010 fantázianéven megy tudtommal!Amit elmondanák róla:Nagyon negatívan vizsgázott nálam!De ,h miért is?
Pro:
Szép átvezető animációk, talán az eddig legszebb amit valaha láttam!
Végre mozog a tűzváltó kar ha tüzelési módot váltok!Hallelujah!!!
Rendkívül reális küldetések!(Amik tudtommal megtörtént eseményeken alapulnak!)

Ezek után bárki bátran kérdezhetné mégis mi bajom van vele?Hát erre most hozok pár érvet!
Kontra:
A minigun-nak olyan hangja van mint egy elb...ott lendkeréknek!
Nagy gépigény ami valószínűleg a rossz optimalizálásnak köszönhető!
Szerintem az In-game gra-fika nagy sok kívánnivalót hagy.....Ismét a bump mapping által kokszolt élsimítással botox-olt műjátékról beszélünk!
Nagyon rövid, ami ugyan már népbetegségnek számít az új generációs játékok között!
A fegyverarzenál jó érzéssel is csekélynek mondható!Nálam ezt a hibát nem lehet azzal kijavítani ,h ugyan tudunk kunyizni lőszert a csapatársaktól, de mégis milyen az amikor a haver katonán van egy ivózsák amit nem lőszerhordására találtak ki, mégis a semmiből megjelenik a kezében egy tár és ezt átadva feltölt minket 240 db prémium frissen zsírozott lőszerrel!"Ugyan kérem ez teljesen reális!" Bár zárójelben jegyezném meg a realitás imitációs szándék megvolt!

Összességében: 10 / 6.5-öt adnék neki és ha valaki megkérdezné, h ezzel vagy a MW2-vel játszanék inkább akkor biztos,h a MW2-öt jelölném!!!Annak ellenére ,h az is messze van a skála 10/9-es fokától!
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Bioshock 2

Rengeteg kritikus elképesztően elszállt a játékkal kapcsolatban, és kilenc-tíz pontokat vágtak hozzá. Kérdem én: mire? Ez kétségkívül egy jó játék, de ennyit soha nem ér! Nagyon rövid, talán 6 óra az egész, az első rész kellemes, jól eltalált hangulata már csak töredékében van meg, az egész átment eszetlen lövöldözésbe. Máig nem értem, minek kell egy teljesen lineáris pályatervezésű játékba óriási sárga nyíl, ahogy a Little Sisterek 3 méteres fejátmérője sem igazán jön be.

Na de azért, hogy jót is mondjak, mert nem olyan rossz ez a játék: a hangulat, bár (szerintem) nem olyan jó, mint az első részben, attól még mindig nagyon élvezetes a játék. (Egyéni probléma, hogy ettől a stílustól valamiért folyton elkezdett fájni a fejem, de mindegy). A grafika ugyan messze nem kiemelkedő, de szép, és valamiért jó dolog egy vízalatti városban mászkálni. Rapture hihetetlen jól megválasztott helyszín! Megint 2 féle befejezés van (vagy legalábbis azt hiszem, csak egyet láttam még) tehát ki lehet nyírni, és meg lehet menteni a kislányokat. A zene nagyon-nagyon jó, imádom az ötvenes évek stílusát, tökéletesen passzol a környezethez és hozzám is!

Összességében ez egy jó játék volt, viszont sokkal többet vártam volna. Főleg ennyi év fejlesztés után, mert az első és második rész között nem sok különbség van, még grafikai téren se. A plazmidok is ugyanolyanok. Mindegy, olcsón vettem, annyit megért! :mosoly:

Szerintem olyan 7,5 pontot érdemel egy 10-es skálán.
Avatar
Zakks
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009.04.06. 15:36
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gongaga
Kapcsolat:

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Zakks »

The last remnant, Resident Evil 5 meg néha-néha DW4 Hyper
Vannak olyanok itt, akik szeretik a Snes játékokat?
I think I will sleep much longer this time....
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Mostanában a stalker játékokat modolom.Most a 2006-os alapjátéknak adtam új hangokat és textúrákat, és meglepődtem milyen jól elvoltam egy ilyen relatíve régi játékkal.
Talán ez az egyetlen játéksorozat amit még talán 10év múlva is elő fogok venni. :)
Válasz küldése