Mivel játszol mostanában?

PC vagy konzolos játékok témaköre.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Lesöpörtem a leértékelt áruk polcát. Most nyáron Bioshock,Masseffect,Myst of Uru,Tomb Raider underworld, és valószínűleg ráveszem magam arra hogy a StarCraft 2 is beszerezzem bár az ára ad okot a berzenkedésre de már elég régóta vártam már rá.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Én is inkább onnan szoktam vásárolni. Elôbb-utóbb úgyis átkerül szinte az összes játék a budget-kategóriába. Mindjuk az azért vicces, hogy a Diablo2-t cirka 5 évvel ezelôtt simán olcsóbban vettem meg, mint amennyiért most kapni. :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ja ráadásul pénztárca kímélő megoldás és multis lehetőségek sem maradnak ki a jóbol. Dio 2 meg olyan mint a jó bor nem lefele inkább fölfele megy az ára idővel. :)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Azért azt tegyük hozzá, hogy a jó játékok között is egyedül a Blizz-re jellemzô ez a tendencia. És rájuk is leginkább az utóbbi egy évben. Nagyon bízom benne, hogy a Dio3 majd fogyaszható áron fog kijönni. Abból ugyanis nem lesz kedvem kivárni, míg a 2-3 forintos kategóriába zuhan az ára.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Kb 95% ban biztos vagyok benne hogy igen borsos lesz sajnos.
Amúgy meg sajnos blizz játékai olyasmik mint a kocsik között a Maserati borsosnak borsos na de milyen jó rá nézni :).
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Én meg sosem értettem, hogy mi a francot esznek ennyire a Blizzard játékain. Semmi eredeti ötlet nincs bennük. Nem értem, hogy a WOW-on is mit nyomnak millióan. A Starcraft is csak egy tucat RTS. Ha már valós idejű stratégiáról van szó akkor a Red Alert 2 a király meg a Total Annihilation. :thumb:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Goofy írta:A Starcraft is csak egy tucat RTS.
Opinion fail. :dirr:
Kép
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Végre hétfő!
Ma jön meg a BioShock 2, amit rendkívül olcsón (7000 Ft.) sikerült beszereznem!
Az első részt imádtam, 6× toltam végig, remélem ez is jó lesz!
Pár nap múlva normálisan is beszámolok.
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Goofy írta:Én meg sosem értettem, hogy mi a francot esznek ennyire a Blizzard játékain. Semmi eredeti ötlet nincs bennük. Nem értem, hogy a WOW-on is mit nyomnak millióan.
100%-osan egyetértek a "B gyík" játékaiban nincs semmi olyan ami más játékban ne lenne meg!!!
A Wow-ot sem értem hogy tudják nyomni hiszen egy rakás szenny!!!Ráadásul a játékok világában ennek a játéknak vannak a legbetegebb követői!!! :o
Ha meg stratégiáról van szó akkor a Starcraft-ot meg Red Alertet is elfelejtem mert nem szeretek apró színes gumimacikat irányítani ez már lejárt lemez ellenben a THQ Company Of Heroes rendszerű nézet és a környezet modellje már megér egy misét!!! :)
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

scineram írta: Opinion fail. :dirr:
Oh? Nem hinném. :wink:
Kashim írta: Ha meg stratégiáról van szó akkor a Starcraft-ot meg Red Alertet is elfelejtem mert nem szeretek apró színes gumimacikat irányítani ez már lejárt lemez ellenben a THQ Company Of Heroes rendszerű nézet és a környezet modellje már megér egy misét!!!
A Red Alert 2 epic... a zenéjével együtt. Azt meg nem hiszem, hogy akkoriban tudtak volna ennél jobb motort csinálni hozzá. Amúgy engem nem zavartak a apró 2d spriteok. Jobban szeretem mint a rondább 3d-t. Bár itt nem a Company of Heroes-ra gondolok, mert az elég jól néz ki. A 3d stratégiákkal ellentétben a 2d-s Red Alert nagyon pörgős/gyors volt, a live action videók meg tök poénosak benne. A Warcraft az meg egy Warhammer lenyúlás giccses mesevilágba átrakva. A Starcraft pedig: "Maga a történet és a játék világa tulajdonképpen egy Warhammer 40k-ba oltott Starship Trooppers, néha egy minimális Alien utóérzettel" ezt idéztem valakitől és tökre igaza van.
A WoW az meg egy hányadék az összes MMO-val együtt. :)
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Goofy írta: A WoW az meg egy hányadék az összes MMO-val együtt. :)
És ami a legviccesebb, hogy havonta fizetni kell érte!
Pedig elég gyenge. Nem értem, mi olyan jó az MMO-kban, hogy rengetegen napi 12 órában ezt tolják, és még drága is. Én pár nap után meguntam.

NEM IGAZ!!! Miért mindig engem szívatnak? Most még a játékbolt is...Megrendelem a BioShock 2-t, erre elküldik az egyet a kettő dobozában. Három órája hívogatom őket, de senki nem veszi fel!
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Goofy írta:A Starcraft pedig: "Maga a történet és a játék világa tulajdonképpen egy Warhammer 40k-ba oltott Starship Trooppers
És ez így is van!!!Nem tudom ki venné meg eredetiben mert nem olyan nagy durranás legalábbis így első ránézésre!!!Engem már nem köt le ez az enyhén 2D feeling ami még a red alertből indult és most próbálják remake-ni!
Mondjuk a Red Alert a Yuri Revenge-ig bevallom 100% epic volt de az új nemrég megjelent része meg sem közelíti azt az egykori színvonalat!!!
Warcraft=EPIC FAIL FOR LAMA'S
dani576 írta:NEM IGAZ!!! Miért mindig engem szívatnak? Most még a játékbolt is...Megrendelem a BioShock 2-t, erre elküldik az egyet a kettő dobozában. Három órája hívogatom őket, de senki nem veszi fel!
Várj kitalálom az 576-ból rendelted úgye? :)
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Kashim írta: Várj kitalálom az 576-ból rendelted úgye? :)
Kivételesen nem, hanem valami névtelen helyről, mert ott volt olcsó, de megbántam! Többet nem spórolok!
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nem hinném sírdogálni kéne afölött hogy blizz játékai kijöttek... :?

Én inkább nem minősítem ezeket az 1000X elhangzott vádakat mert úgy sincs értelme magyarázatot adni.

Meg amúgy is a fent említettek majdnem mindegyikét végig toltam.

De a öreg RTS fanként azt mondom hogy starcraft az starcraft és az ördög amúgy is a részletekben rejlik nem a csiri csáré felszínen. W40K a másik szívem csücske a TA és Scom eggyüt véve de ennek ellenére nem véletlen ,hogy blizz-é a legerősebb brand és azért mert ezen szinten már nem elég ha 1X jó a játék/ egy picit több kell annál.

Bár aki utálkozik az inkább ne kommenteljen erre.

De a legjobb játék akkor is a Donkey Kong Country Snes változata. :D
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Mostanában Mortal Kombat 4-et szoktam verni a PC-n, az legalább nem szaggat és gyorsan elindul. Ha rám jön az 5 perc akkor az MK 4 jól tud jönni. Szóval kicsit ki van kapcsolva nálam a gamer mód.
dani576 ha érdekelnek jó játékok akkor nézz fel a blogomra. :D
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Hát nemrég újrakezdetem a Commanche 4-et joystickkal tolni!!! :)
Tudom 2001-es játék de egyszerűen nem találok jobb helikopter szimulációs játékot gondolkodtam az ARMA2 megvételén is mert abba van repkedésre is lehetőség de inkább egy erre specializálódott játékot keresnék!!!
Akkor a kérdés adott tudok mondani 2001 után megjelent élvezetes harci helikopter szimulátor-t?
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

PC-re kell ugye? Nem nagy a választék.

Air Ranger 2: Rescue Helicopter
Search and Rescue 3
Apache Longbow Assault
Enemy Engaged 2
Apache AH-64: Air Assault

Egyiket se ismerem szóval nem tudok nyilatkozni.
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Egy barátomnál az egyes számú PlayStationon kb. huszadszor újrajátszottuk a Metal Gear Solidot, és kb. huszadszor sírtam el magam a végén (vagyis majdnem). Az egész játéknak annyi hibája van, hogy pár óra alatt vége.

Most azon gondolkodom, hogy előrendelem a Halo:Reach fémdobozos verzióját, mert jr hozzá Halo Wars is! (most tényleg az 576-nál)
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Goofy írta:PC-re kell ugye? Nem nagy a választék.

Air Ranger 2: Rescue Helicopter
Search and Rescue 3
Apache Longbow Assault
Enemy Engaged 2
Apache AH-64: Air Assault

Egyiket se ismerem szóval nem tudok nyilatkozni.
THX Goofy majd megnézem őket!!! :)
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

A fenébe is a smucigitásomba de sajnálom a pénzt konzolra .Pedig néhány Halo-s gamet én is ki probáltam volna....

Na se baj ott van a öcsém Wii -je majd teniszezek 1 -t :neutral:
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: dani576 »

JimRaynor írta:Na se baj ott van a öcsém Wii -je majd teniszezek 1 -t :neutral:
Wii-re ott a Metroid Prime. Az van olyan, mint a Halo.
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Unatkozom. És ha unatkozom...írok.

Ma egész nap a Dead or Alive 4-el játszottam. Végigvittem a sztorit az összes karakterrel. Gondolom ebből már kitalálható, hogy mit fogok leírni: a tapasztalatomat a karakterekkel.

KARAKTEREK:

Kasumi:
A gyönyörű kunoichi a kedvenc karakterem a játékban. Legalább olyan gyors amilyen szép, és ehhez a gyorsasághoz erő is társul. A kombói végzetesek, a fogásai látványosak, imádom.
(158 cm, 48kg, a méretei:89/54/85, vércsoportja:A, stílusa:Mugen Tenshin Clan Ninjutsu Tenjin Mon Sect)

Ryu Hayabusha:
A Ninja Gaiden sorozat főhőse, egy nagyon erős (és aljas) karakter. A fogásai jók, bár az egyik (megfogja az ellenfelet, fölteleportál a magasba, majd fejjel lefelé, forogva száguld bele a padlóba) szerintem a Tekkenes Yoshimitsu egyik mozdulatának a lenyúlása.
(179 cm, 78 kg, vércsoportja:A, stílusa:Hayabusha Clan Ninjutsu)

Kokoro:
A gésatanonc most először szerepel a sorozatban, a mozdulatai nem néznek ki túl keménynek, de azért hatásosak.
(158 cm, 49 kg, a méretei: 90/55/87, vércsoportja A, stílusa: Ba Ji Quan)

Hitomi:
A másik kedvenc, egy rendkívül aranyos és legalább annyira veszélyes leányka, aki éppen szakácsnak tanul, de ez most nem fontos. A kombói kemények, fogásai szintén, ha valaki megtanul bánni vele, az nagyon veszélyes ellenféllé válhat. Ja, és a videója NAGYON komoly!
(160 cm, 48 kg, a méretei: 90/58/85, vércsoportja 0, stílusa: Karate)

Brad Wong:
Egy tipikus verekedős játék karakter, a részeges mester DoA-beli változata. Nekem nem jött be, unalmas és klisés ez a stílus, alig mentem vele, többet nem tudok mondani.
(182 cm, 76 kg, vércsoportja:0, stílusa: Zui Ba Xian Quan)

Eliot:
Egy angol gyerek, akit Gen Fu tanított, elég erős karakter, de én ritkán használtam.
(168 cm, 55 kg, vércsoportja: AB, stílusa:Xing Yi Quan)

Bass:
Ő a pankrátor. Még egy tipikus karakter, de vele szemben már nincsenek ellenérzéseim, ugyanis pankrációmániás vagyok. Maga a stílus jó, rengeteg valós mozdulat kicsit átalakított változatát meg lehet vele csinálni, de talán még sem illik ebbe a játékba. Túl lassú, túl nehézkes a mozgása a többi karakterhez képest.
(196 cm, 157 kg, vércsoportja:0, stílusa:Pankráció)

Zack:
Na őt utáltam, idegesít a kinézete, és szerintem a szinkronja is gyenge, bunyózni meg alig tud. Én elkerültem messziről.
(180 cm, 78 kg, vércsoportja:0, stílusa:Muay Thai)

Jann Lee:
Még egy tipikus klisé karakter, a Bruce Lee utánzat. Kb. ugyanúgy is verekszik, mint az említett személy, erős karakter, de a vinnyogása az agyamra ment.
(177 cm, 75 kg, vércsoportja:AB, stílusa:Jeet Kune Do)

Leifang:
Egy 19 éves lány, jól verekszik, de van nála jobb. A videója viszont hatalmas!
(163 cm, 50 kg, méretei:87/55/86, vércsoportja:B, stílusa:Tai Ji Quan)

Tina:
Bass lánya, a pankrátor szupersztár, egy remek karakter. Szintén valós (vagy valósra hasonlító) mozdulatai vannak. Mindenki őt imádja a lányok közül, hogy milyen szép, mennyire kéne neki, pedig van nála jobb. Nekem nem igazán jön be ez a kék szemű szőkeség kinézet. Ezért nem szeretem annyira a Tekken Nináját sem.
(174 cm, 56 kg, méretei:95/60/89, vércsoportja:B, stílusa:Pankráció)

La Mariposa:
Igazi nevén Lisa, ismét egy pankrátor, de ő inkább a mexikói stílus követője, ha valaki szokta nézni a WWE adásait, leginkább Rey Mysterio technikájával azonosíthatja. Különlegessége a maszkja, és tlán neki vannak a leglátványosabb mozdulatai.
(175 cm, 53 kg, méretei:92/56/86, vércsoportja nem ismert, stílusa:Lucha Libre)

Bayman:
A szintén minden verekedős játékból kimaradhatatlan katona, aki inkább szorít, csavar, tör, mint hogy ütne vagy dobna. Néha nagyon ideges lettem miatta, mert rohadt kemény ellenfél, vele menni viszont nem szerettem, nem az én stílusom.
(188 cm, 105 kg, vércsoportja:B, stílusa:Commando Sambo)

Christie:
A dark lady, az egyik gonosz karakter. Az első képek alapján a gyönyörű fehér haja miatt megtetszett, de amikor megláttam lila rúzzsal.....
Mindegy, a kombói talán neki a legjobbak, villámgyors, őt ajánlom a leginkább Survival módra.
Mondjuk elég idegesítő, hogy a fizika törvényeit meghazudtolva a bőrcucca minden tartás nélkül a mellén marad (NEM AZÉRT!)
(177 cm, 57 kg, méretei:93/59/88, vércsoportja:B, stílusa:She Quan)

Ayane:
Ő szintén dobogós helyezett a kedvenceim között, imádom, a fogásai hihetetlenek, és lehetetlen helyzetekből is lehet vele fordítani.
(157 cm, 47 kg, méretei:93/54/84, vércsoportja:AB, stílusa Mugen Tenshin Clan Ninjutsu Hajin Mon Sect)

Hayate:
Róla kb. semmit nem tudok, nekem nem jött be, nem használom.
(180 cm, 75 kg, vércsoportja:A, stílusa:Mugen Tenshin Clan Ninjutsu Tenjin Mon Sect)

Helena:
A DOATEC tulajdonosa, a játék egyik főgonosza, de a valóságban nem rossz, csak....nincs spoiler! A stílusa nem tetszik, gyenge, furcsa, nincs igazán jó technikája.
(170 cm, 49 kg, méretei:90/56/86, vércsoportja:AB, stílusa:Pi Qua Quan)

Alpha-152:
A tényleges főgonosz, Kasumi klónja, eszmletlen forgórúgásai vannak, nehéz megverni, de van egy technika, ami ellen a teleportáláson kívül nincs ellenszere, bár ez általában pont elég.

Bocsi, tényleg nagyon unatkoztam, ígérem, hogy most egy darabig nem lesz ilyen!

(am.DoA nem rossz, de a Tekken sokkal jobb!)
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Dannyboy nem is kérdezem meddig írtad ezt a post-ot!!! :knife: :vigyor:
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nem rossz post csak legyen aki a 2. kari után is bírja olvasni mitöbb megjegyezni ... :D .
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Két napja visszatértem a zónába akarom mondani a S.T.A.L.K.E.R. világába és jól esik ez az újabb retro!!
Nekem nagyon bejött mindhárom része a játéknak főleg azért mert nem az a típus lövöldözős játék ahol a kezedbe adják a fegyvert és a lőszert nem itt végre "meg kell dolgozni érte"Még ha ez a halottak cuccainak elvételéből vagy pedig a relikviák megszerzéséből áll is!!!Tudom kezdetben nagyon sok bug volt benne de azért gondoljunk bele hogy az A-life volt az első ilyen szimulációs engine aminek a lényege hogy nem szkripteltek az NPC-k viselkedése!!!Pl:Ha kiírtok valakit a és otthagyom akkor a legközelebb arra felé járó mutáns elvonszolja és megcsócsálja mindezt úgy hogy én ott sem vagyok stb stb....

Én nagyon kíváncsi leszek az új STALKER 2-re amit elméletileg már bejelentettek, hogy készül, de képek még nincsenek róla kíváncsi leszek melyik lesz a jobb a Metro 2034 vagy a Stalker 2 akárhogy is nézem egyik játék sem a rossz grafikájáról és rossz történetéről volt híres meglátjuk mire lesz elég a jelenlegi "vasunk" a rendszerkövetelmények terén!!! :)
Válasz küldése