Mivel játszol mostanában?

PC vagy konzolos játékok témaköre.
Grimlock
Haladó
Haladó
Nem: Férfi

Re: Mivel játszol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Grimlock » 2019.07.22. 17:19

Old school runescape

Egy játék ahol nem szankciónálják azt,hogy megölöd a parasztok teheneit, tyúkjait, birkáit, és a húsaikat megsütheted, meg eheted. Illetve lophatsz minden lelki ismeret nélkül többek között búzát, krumplit, tojást, tejet, stb. Ja, és szabadon gyújthatsz tüzet, nincs tűzgyújtási tilalom. Szóval szabad egy világ. :vigyor:
Viccet félre téve egész hangulatos kis fantasy mmorpg játék, és mint ahogy a címből kiderült retro beütéssel, ja és multiplayer. Szerény személyem jól el tudja ütni vele az időt, és mostanság goblinoktól csórálok pénzt(igen megölöm őket). Egész széles világgal rendelkezik ami külön bejön nekem, csak könnyen el lehet tévedni pedig van térkép is. Ha esetleg lenne valaki aki játszik vele, vagy esetleg akarna Veres Gomba néven meg találtok. XD

U.I: Ha esetleg Varockban járnátok óvakodjatok a csövesektől! Nagyon aggresszívak, főleg a bányánál.

matta
Haladó
Haladó
Nem:

Hozzászólás Szerző: matta » 2020.04.19. 17:34

Indiana Jones and the Fate of Atlantis
point-and-click LucasArts-os játék.
Szerintem nem annyira gördülékeny, mint a Full Throttle; de azért jókat lehet töprengeni ratja.
Érzésre tényleg nagyon-nagyon Indiana Jones. Ez nekem bejött, de cserébe a párbeszéd-poénok kicsit kiszámíthatóak.
A feladványok és a sztori egészen kreatív, így a játék kellemes időtöltés :)
Még nem értem a végére, egy elakadásnál most rápihentem egy kicsit.

TIS-100
Programozós játék. Én azt mondanám rá, hogy programozós fantasy, csak épp nem egy világot (ill. annak szabályrendszerét) fedezünk fel, hanem egy architektúrát. Adott egy kézikönyv ami röviden bemutatja, hogy mik az elemek (pl. parancsok, process egység működési elve), amik segítségével logikai feladatokat lehet megoldani. A rendszer adott, pl. hogy egy szinten hány elérhető processzor van és hogy vannak összekötve.
Egy sztori is van csavarintva köré (meghalt nagybácsi vajon mi után kutathatott ezen a különös gépen, mik azok a szupertitkos cuccok, amire csak utal a rendszerleírás), de ez számomra egyelőre eléggé a háttérben van.
Jelenleg páros verseny formában játszuk: egy feladványnak egyszerre kezdünk neki. Első pont: ki oldja meg hamarabb. Második pont: ki oldja meg hatékonyabban (kevesebb futásidő). Egy kicsit lehet elmélkedni, jobb megoldást keresni. Vagy lehet simán haladni előre :D Ízlés dolga.
Azért a "fantasy" részt ne vegyétek komolyan, lényegében egy assembly-szerű nyelven kell programozni. De ez a nyelv és architektúra csak ebben játékban létezik. Ezt azért a végén írom, mert engem elrettentett volna, ha valaki azzal kezdi, hogy játszam azt, hogy assembly-zek :drop:
Igazi agytorna, eddig jól szórakozunk!
Csak kíváncsiságból, van köztetek olyan aki játszott már vele?

Ayla
Fanatikus
Fanatikus

Hozzászólás Szerző: Ayla » 2020.06.08. 03:08

Gondoltam megemlítem mekkora örömemet találom a Simsben, ahol elkészítettem a coolest Sakamoto-kunt :lol:
Nem utolsó sorban, bár millió éve Simsezem, egy karantén kellett hozzá, hogy rádöbbenjek, soha nem csináltam anime karaktereket benne, sőt sosem építettem távol keleti hangulatba burkolt házat. ALL. THE. FUN.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?

Grimlock
Haladó
Haladó
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Grimlock » 2020.06.16. 18:52

Újonnan elkezdtek ismét érdekelni a rizikó, vagy azon alapuló játékok, és így találtam rá egy böngésző alapú játékot Atwar néven ami megfelel az előbb említett érdeklődésemnek. Különböző átszabási lehetőség van az általad nyitott játéknak, még trónok harcás, gyűrűk urás, sőt még Sengoku jidai féle pálya is van, meg persze játékos szám, játék időt,kezdő tőkét is lehet persze változtatni, de inkább az előbb említetteket emelném ki, mert az utolsó említettek egyértelműek. Mint ahogy a rizikós játékokat jellemzi az, hogy minél többen vannak annál izgalmasabb, addig ennél a játéknál sincs másképp. Eddig Dél-kelet Brazíliát szeretem választani a legjobban, mert egy csomó bónuszt kapok érte egység szempontjából, és így általában dél Amerikát sikerül elfoglalnom, még ha más játékos is van ott, és ő is próbál terjeszkednél. Eddig mire átmentem volna Észak- Amerikába a játéknak vége lett xd.

Válasz küldése