Új Game-k amiket várunk.

PC vagy konzolos játékok témaköre.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Új Game-k amiket várunk.

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Redditen ismételten belefutottam az új Tomb Raider trélerbe, és erőt vettem végre magamon, hogy megnézzem. Az OP szövege a tréler mellé: "New Tomb Raider. Looks Incredible." Válasz by SB: "Incredible? Yes. Tomb Raider? Hell no." A fene egye meg ezt az egészet, ezen nőttem fel, és végignézhetem, hogy kiöltek belőle mindent. Óóóó, nagyon látványos ez, óóó, nagyon durva, sötét, meg miegymás. De ez a nyafogó kispicsa nem Lara Croft. A csajnak volt egy háttérsztorija, amit egy gyakorló pályán és 3 másik "éles" pályán érintettünk 8 év alatt. Lara Croftnak sem kimagasló történet nem kell, sem érzelmi hullámvasút, sem pedig nyavalygás. Cinizmus kell neki.
Kár, mert egyébként érdekelt volna ez a játék. Azt hiszem, marad a legutolsó, fanok által elfogadott, még igazinak tekinthető nem-Tombraider Lara Croft inkarnáció. Reméltem, hogy mint első majdnem-Tombraider cím a Square Enix-től megmutatja az irányt, amerre haladunk. Hát, csak félig.

[/rant]
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Új Game-k amiket várunk.

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Megint én. Ja, így az E3 idején kicsit jobban kinyitom a szemem.
Szóval új gépre gyűjtök, egészen pontosan új procira (és a régi alaplap kompatibilitásának függvényében új alaplapot és memóriát is), hogy jobban menjen elsősorban az Assassin's Creed széria, meg van pár játék, ami felpiszkálta a fantáziám (plö Alan Wake).
Erre kijön EZ. Igazából nem szeretem a zombikat, meg az agyatlanul lövöldözést, de bakker, az a gémpléj! Mint kezdő programozó/animátor teljesen lehidalok dolgoktól, amit egy szóban össze lehetne foglalni: a realizmus. A kiscsaj nem rohangál bele a kereszttűzbe, sőt segít, az ellenség úgy viselkedik, ahogy az várható lenne, a főhős megérzi, ha meglőtték, kapkodja a levegőt... szal NAGYON érdekes.
Mi a gond? HOGY CSAK PS3 EZ IS!
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új Game-k amiket várunk.

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Potyognak ezerrel a trailerek! :D

Isten ments, hogy ilyennel játsszak, viszont mint trailer, nagyon bejön: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... k62WgXaR4k
A Wii U nekem nagyon szimpatikus, főleg amit Iwata mondott róla a Nintendo Direct-en.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Új Game-k amiket várunk.

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

A mordályos nyul írta:viszont mint trailer, nagyon bejön: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... k62WgXaR4k
És ezek után nem akarják hagyni, hogy az Ubisoft bemásszon Hollywood vadászmezejére. Most már biztos vagyok benne, hogy félnek. XD
A mordályos nyul írta: A Wii U nekem nagyon szimpatikus, főleg amit Iwata mondott róla a Nintendo Direct-en.
Annyira nem vagyok konzolokban otthon, nem fájdítom a szívem. De ha betölt, megnézem.
Egyébként ez nem az a "tradicionális" vezérlő, ami úgy néz ki, mint egy hagyományos PS/Xbox controller?

LOL, bakker, tényleg, ma lesz az E3-on a "Nintendo nap"! Tegnap lement a Microsoft, az EA, a Sony meg az Ubisoft, utóbbi tarolt. Voltak redditen ilyenek, hogy "nem tudom, hogy jó volt-e az Ubisoft, vagy a többiek voltak szarok", ugyanis ezzel ki lehet fejezni, milyen is volt a tegnapi nap: http://www.youtube.com/watch?v=XPjUO2YSjn0

Meg ezt hype-olják nagyon, valahogy meg is tudom érteni.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új Game-k amiket várunk.

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Sárkánybaby írta: Egyébként ez nem az a "tradicionális" vezérlő, ami úgy néz ki, mint egy hagyományos PS/Xbox controller?
Van olyan is, de az egy opcionális kiegészítő. A Wii U a Wii újgenerációs változata. Eleve ugye teljesítményben is többet tud, a lényeg viszont, hogy kapott egy tablet-kontrollert, ami alaposan újraértelmezi a játékélményt. :D Ami nekem pl. nagyon bejött, az a ChaseMii beépített játék, ami úgy működik, hogy a (tegyük fel) öt emberből négynek normál irányítója van, és a tévéképernyőt nézik, az ötödiknél pedig ez az új kontroller van, tehát ő a többiektől teljesen függetlenül irányíthat, és gyakorlatilag bújócskáznak egy nagy virtuális kertben vagy miben. :D Ez csak egy példa, de nagyon kreatív dolgokat lehet belőle kihozni, csók a Nintendonak az ötleteiért! :D
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Új Game-k amiket várunk.

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Jaj már látom, milyen is ez a Wii U. Bár ha nekem konzolom lenne, engem elég lenne csak a gomb. A legtöbb konzoljátékos úgyis egyedül tolja, a felfogás egyszerű: jó játékok > új konzol. Meg én úgy vagyok vele, hogy a játékokat minél nagyobb képernyőn jó játszani. A kicsire ott vannak az NDS inkarnációk, meg a PSP.

Ja igen, ha már Ubisoft: Watch Dogs. Ez volt a másik, amire nagyon ráizgult a nép... és én csak most látom. Ó. Te. Jó. Ég. A robbanásnál (de főleg a fülzúgásnál) konkrétan leesett az állam.
Kicsit olyan "Assassin's Creed: Cyber Warfare" (kivéve a parkourt), és NAGYON bejövős. :D A gyönyör a francia feljesztőcégnél, hogy mindig készítenek PC verziót. JEJ. :D Ha egyszer összeszedem a pénzt a gépre, ez tuti a kosaramba fog kerülni. :D
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új Game-k amiket várunk.

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ez is mehet minél nagyobb képernyőn, mert a kontroller képernyője csak pluszba van, és így gyakorlatilag két képernyőd van, amiket egymáshoz képest elmozdíthatsz, rengeteg lehetőséget biztosítva arra, hogy feldobja a játékot. ;) Példa: a kis képernyőn lehet az inventory, amit így sokkal kényelmesebben el lehet érni.

Amúgy persze, jó játékok > új konzol, ezért is vettem PS2-t kifutóban, mert arra sok olyan játék van, ami érdekel, de PS3-ra meg... nem mondhatnám. Ha hozzámvágnának egyet, akkor sem tudnám, mihez kezdjek vele (dehogynem, eladnám, sálálá!). Ez is azért van, mert én vagyok a megtestesült Casual Player, de persze lehet csak tapasztalatlan vagyok, lehet egy csomó be is jönne, csak nincs módom kipróbálni. (Majd talán, ha egyszer nyakamba szakad a lottó)
Jah, és azért konzol, mert én már unom azt, amivel te még bajlódsz: hogy sosem elég erős a gép a játékhoz. Konzolon megy, passz, PCn meg futtatok Gameboy emulátort.

Ontopic: öhm... a csütörtök lesz érdekes, akkor lesz elvileg a Nintendo szoftveres bemutatója (vagy a 3DS szoftverek bemutatója, már belekavarodtam, mondjuk mindegy is). Izgatottan várom! Addig is, főleg a már eddig is bejelentett (és általam megfanolt) címek érdekelnek, mint pölö a Luigi's Mansion 2, meg újként a New Super Mario Bros. 2 (ha már a 3D Land ennyire bejött :vigyor: ) Jön egy új Castlevania is! A franchise-zal már óvatoskán szemeztem eddig is, de sose próbáltam, szóval először kipróbálok egy régebbi címet, meg remélem lesz demó. (A demó jó dolog!)
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új Game-k amiket várunk.

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Dead Space 3

Hát hmm
Ez úgy emlékszem az első részben még horror játék volt ...
Na mind1 remélem jó lesz.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... zB4uQUorJI
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új Game-k amiket várunk.

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Lássuk csak: AC3, Beyond, NFS Most Wanted reboot, Watch Dogs és ha még az új TR és a Last of Us is jó lesz, akkor ez egy olyan év, amihez hasonlót talán valamikor 2004-2005 környékén éltem utoljára.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Új Game-k amiket várunk.

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

A mordályos nyul írta:Ez is azért van, mert én vagyok a megtestesült Casual Player, de persze lehet csak tapasztalatlan vagyok, lehet egy csomó be is jönne, csak nincs módom kipróbálni. (Majd talán, ha egyszer nyakamba szakad a lottó)
Jah, és azért konzol, mert én már unom azt, amivel te még bajlódsz: hogy sosem elég erős a gép a játékhoz..
Casual Player-nek pont a PC a jó. Nem akarok konzolt venni, hogy porosodjon, mert van 4-5 játék, amit játszanék rajta. HA játszanék, mert arra is csak néha kapok rá.
A PC-vel bajlódáshoz meg annyit, hogy a gép otthon vagy 5 éves, híre nem volt akkor még kétmagos procinak vagy DDR3-nak. És egész tűrhetően futtat olyan játékokat, amiket már bőőőőőven két magra terveztek. De érezhetően öregszik, és sokkal olcsóbb alkatrészt venni bele, mint kicserélni az egészet. Ha megvan minden, ami kell, minimum 5 évig megint vígan leszünk. Komolyan, csak az alaplapon múlik, hogy 14k-t vagy 34k-t ölök a projektbe. Az csak egy kicsivel van a PS2 ára fölött, és bőven a PS3 alatt (és mégbővebben az Xbox alatt).
Aztán, bár vannak PS2-3 exkluzív játékok, én mégsem temetném a PCs játékokat. Van itt egy nagyon meggyőző érv.
Badass Gabe.
Én is csak ezért nem rohanok szórni a pénzem a Steamre... mert nincs mit szórni...
Emellett ott az Ubisoft is. Elég sokáig fognak még PC-re gyártani. De most gondolj bele: pont emiatt a bíbelődés miatt a PC egy dinamikusan fejlődő platform. Ha van egy PCs játékod (ami nem túl régi), akkor az PCs játék lesz később is. A PS-PS2-PS3 inkompatibilitás meg...
Azért mondom, hogy ne legyen túl régi játék, mert van olyan, aminek már egy átlagos proci is olyan gyors, hogy képtelenség követni, mi történik.
Kicsit hülyeén érzem magam, hogy
a) mint Casul Player magam is
b) a PC mellett kardoskodom.
Bizonyos helyeken a fejemet vennék. :P
A mordályos nyul írta: csütörtök lesz érdekes, akkor lesz elvileg a Nintendo szoftveres bemutatója
Jahogy a szoftveres... majdnem hülyeséget írtam. A sajtókonferecia ugrott be, az már lezajlott. Most már csak a bemutatók maradtak. Itt egy lista.

Jah, apropó AC3. Ugye az az amerikai függetlenségi háború idején játszódik, és olyat hallottam ám, hogy átjárás lesz a két oldal között. Na AZ lenne buli. A második részben nem volt háború, de ha belegondolsz, az asszaszin rend az első részben nem nyalta sem Szaladin talpát, sem Richárd csízmáját. A dologban igazából ez nem tetszik, hogy le akarják kötni az embert egy oldalra. The True Neutral has spoken.
Akartam még hozzáfűzni valamit. Na mindegy.

Edit megint. Méghogy nincs a Watch Dogsban parkour. Hah. Lehet, hogy viewpointokat nem fogunk mászni, de szerintem nem kell félni a láthatatlan falaktól. :D
Edit2: Assassin's Creed 3 gameplay. Remélem nem fogják nagyon túlzásba vinni a quick time eventeket, marad max ezen a szinten, amit látunk. Meg bakker, komolyan, ez a családfa halálos. XD Connor szerintem jobban riszál, mint Ezio VALAHA. XDDDD Anyámmal már szakadásig röhögtünk rajta. XD
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Sárkánybaby 2012.06.05. 22:58-kor.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új Game-k amiket várunk.

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nálam a baj ott kezdődik, hogy nem is értek a gépekhez. :dirr: De majd ha nagy leszek, saját fizuval, talán sikerül összehoznom egy relatív korszerűnek mondható asztali gépet.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Új Game-k amiket várunk.

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Fene egye meg ezt az egészet. Tervezem a leendő gépem, bakker 66k-nál tartok. Ez azt jelenti, hogy később lesz meg, mint terveztem -> később lesz elég jó cuccom az AC Brotherhoodhoz meg Revelations-höz -> egyre erősödik a spoiler veszély.
És ha már AC. A harmadik rész kapcsán voltak ellenérzéseim.... egészen IDÁIG. MAKE IT SO. Ha lesz ilyen jelenete és hangulata, Connor bekerül Altair mellé, mint fav karakter.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új Game-k amiket várunk.

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Lehet már láttátok, de: http://youtu.be/fTsR4RBH000
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Új Game-k amiket várunk.

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Sárkánybaby írta:Fene egye meg ezt az egészet. Tervezem a leendő gépem, bakker 66k-nál tartok.
Én még mindig elvagyok a Core2 duo alapú cuccal, amit most már több, mint 5 éve raktam össze - jó, videokártyát cseréltem benne azóta, meg kapott egy SSD-t is. Majd ha valamiért egyszer kevés lesz. De ha játékokról van szó, még mindig esélyesebb egy még újabb videokártya, mert szokásom "orrnehéz" gépeket építeni, mivel taszít a mai videokártyák obszcén fogyasztása, így egy kellemesen visszafogott 6670-es Radeon van benne (előtte egy Geforce 8600GT volt). Egy 7750 képes jóval nagyobb teljesítményre képes ugyanannyi táppal, így az lehet jó utód. De egyelőre az se hiányzik különösebben.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Új Game-k amiket várunk.

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

De az eredeti videót ismerjük? Ha volna pénzem, támogatnám is.

Alvaro: Jó, de az én gépem (kapaszkodj) Celeron, egyetlen maggal. Olyan régi az alaplap, hogy DDR1 megy rá. Az utóbbi időben nem szedtem szét (félig lustaság, félig macerás), és csak remélem, hogy minimum SATA2-es a vinyó. Integrált hangkártya, a videókari GeForce 7600 GS (érezzük).
Szóval mit is akarok venni bele? Alaplap (na alap :D), AMD proci, a négymagos fajtából, memória (4 giga), hangkártya, videókari (ATI akkor, naná), akkor már új táp... és úgy érzem, kihagyok valamit. Kell még egy tisztességes egér, a mostani régesrég beadta a kulcsot, meg ha már ott vagyok, akkor egy controller is. 70k körül vagyunk. De ez a gép kitartana nekem jóóóóóó sokáig. Csak nem tudom, hogy a bús p-be fogom összeszedni, ha mellette fizetni kell az egyetemet, az albérletet, minden egyebet, emellett nem kapok ösztöndíjat és nincs munkám sem (remélem ez utóbbi azért lesz). Anyám rosszul van, ha emlegetem neki az ötletet. Szóval a projekt egy nagyon hosszútávú szünetre lett téve, és egyelőre abban bízom, hogy jövőre még egyetemista maradok.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Új Game-k amiket várunk.

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Sárkánybaby írta:Alvaro: Jó, de az én gépem (kapaszkodj) Celeron, egyetlen maggal. Olyan régi az alaplap, hogy DDR1 megy rá. Az utóbbi időben nem szedtem szét (félig lustaság, félig macerás), és csak remélem, hogy minimum SATA2-es a vinyó. Integrált hangkártya, a videókari GeForce 7600 GS (érezzük).
OK, te győztél :hee:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új Game-k amiket várunk.

Hozzászólás Szerző: scineram »

Az én laptopom sem sokkal izmosabb. Conon mondtam is Titkosnak, próbáljuk ki a StarCraftot, úgyse fog nálam soha elfutni. Ez viszont el fog, úgyhogy be is rendeltem. Igaz, nem új gémü, csak új megjelenés. XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új Game-k amiket várunk.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:Az én laptopom sem sokkal izmosabb. Conon mondtam is Titkosnak, próbáljuk ki a StarCraftot, úgyse fog nálam soha elfutni. Ez viszont el fog, úgyhogy be is rendeltem. Igaz, nem új gémü, csak új megjelenés. XD
Igaz is, jó, hogy mondod, ezt én is kinéztem magamnak, Shuffle óta nem volt amcsiföldön olyan dating sim megjelenés, ami érdekelt volna (volt egyáltalán bármilyen érdemleges cím? XD), de ez kötelező darab. :) (Főleg, hogy ha jól rémlik, a fanok évekig dolgoztak a fordításán, aztán végül lett belőle egy ilyen hivatalos cég + fancucc "koprodukció", vagyis a fanok fordítását felhasználta a cég, és cserébe hamarabb megjelent, mivel ha jól rémlik, nem is annyira a fordítás, mint inkább a patchelés, meg a szöveg bekonvertálása a játékba húzta el annyira az időt. Persze javíts ki, ha totális hülyeséget írok, de valami ilyesmi rémlik a megjelenés háttérsztorijával kapcsolatban.) Tényleg, ha te úgyis megrendeled, gondolom utánanéztél a követelményeknek, rákérdezek már, hogy ha van egy Win XP-m, meg egy gépem, amiben van 1-es és 2-es régiókódos DVD-t is olvasó lejátszóm, akkor elvileg így már vinni fogja a játékot, vagy érhetnek még meglepetések? (Gondolom az már alap, hogy DVD-re lesz nyomva CD helyett, ez nem is baj, viszont egyéb dolgokat még el tudok képzelni, amivel szívhat az egyszeri európai vásárló.) Játékoknál amúgy eddig úgy csináltam, hogy a britektől rendeltem, és akkor még a régiókód is egyezett a magyarral, de nem vagyok abban biztos, hogy ennek lesz brit kiadása, már az is csoda, hogy prűd amcsiék be merték vállalni. XD
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Új Game-k amiket várunk.

Hozzászólás Szerző: alvaro »

DVD-ROM-nál is van régió? Nem csak videónál? :weh:
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új Game-k amiket várunk.

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta:(volt egyáltalán bármilyen érdemleges cím? XD)
Ez attól függ, hogy neked mi számít érdemlegesnek, és hogy mit sorolsz így hirtelen a "dating sim" kategóriába.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új Game-k amiket várunk.

Hozzászólás Szerző: scineram »

Azt írták, DRM mentes lesz, úgyhogy nem látom semmi akadályát, hogy bárhol elfusson. Szóval szerintem nyugodtan bepróbálhatod, de akár várhatsz is, ha egész biztosra akarsz menni. Én annak örültem, hogy csak $5 a postaköltség. Igazából még a Saya no Utát venném meg, ha az is megjelenne így. Sose voltam nagy visual novel fan, csak a Katawa Shoujo után érdekelt pár jobban, meg ennek az animéje után kíváncsi vagyok a többi befejezésre.
Egyébként én a sima verzió rendeltem, az oppai egérpad úgyis kényelmetlen lenne, nem is használok ráadásul a touchpad miatt, ha meg mégis kellene, a B Gata H Keihez kaptam egyet már.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új Game-k amiket várunk.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

alvaro írta:DVD-ROM-nál is van régió? Nem csak videónál? :weh:
Passz, de pl. konzoljátékok lemezeinél ugyanúgy van, mint DVD filmek esetében. PC játékoknak is láttam már olyat, hogy külön kiemelték, hogy American meg European edition, persze lehet, hogy ezek nem régiókódban tértek el egymástól, nem néztem ennyire utána.
A mordályos nyul írta:Ez attól függ, hogy neked mi számít érdemlegesnek, és hogy mit sorolsz így hirtelen a "dating sim" kategóriába.
érdemleges = Amit méltán ajnároznak jobbra-balra a neten, nagy rajongótábora van, esetleg már animés adaptációt is kapott, és a fanok egy emberként verték a seggüket a földhöz, hogy végre angolul is megjelent. (Azért lehetőleg ne valami moelolis tucatdarab legyen. XD)

dating sim = Csajfelszedős játék. XD Persze jöhet visual novel is, de azok közül mintha ennél is kevesebb nagy címet adnának ki az amcsik. Egyedül csak a Higurashi rémlik így hirtelen, de annak meg képtelen vagyok kibékülni a grafikájával, ami egy állóképekkel operáló játék esetében azért elég nagy hátrány. Meg valahogy ott a szereplők/sztori sem fogott meg annyira, az animét is dobtam még a fele előtt. (Egy Uminekóra már inkább befizetnék!)
scineram írta:Azt írták, DRM mentes lesz, úgyhogy nem látom semmi akadályát, hogy bárhol elfusson. Szóval szerintem nyugodtan bepróbálhatod, de akár várhatsz is, ha egész biztosra akarsz menni. Én annak örültem, hogy csak $5 a postaköltség. Igazából még a Saya no Utát venném meg, ha az is megjelenne így. Sose voltam nagy visual novel fan, csak a Katawa Shoujo után érdekelt pár jobban, meg ennek az animéje után kíváncsi vagyok a többi befejezésre.
Egyébként én a sima verzió rendeltem, az oppai egérpad úgyis kényelmetlen lenne, nem is használok ráadásul a touchpad miatt, ha meg mégis kellene, a B Gata H Keihez kaptam egyet már.
Értem, köszi. :) Amúgy mivel jelenleg még úgyis másra kell a pénz (többek között mangákra XD), ezért szerintem bőven kivárom, amíg megérkezik a te verziód, és véleményt mondasz róla. :) (Mármint nem a játékról, abban szerintem nem fogok csalódni, csak hogy technikailag volt-e vele valami gebasz. XD) A másik dolog, hogy még ha akarnám, sem tudnám most megrendelni, mivel előrendelni valahogy soha nem szoktam, szeretem megvárni a rajongói visszajelzéseket. :) Tényleg, a sima és az extra változat között van valami lényeges különbség, vagy maga a játék mindkettőnél ugyanolyan, csak az utóbbihoz hozzácsomagoltak még ilyen "kézzelfogható" fancuccokat, mint oppai egérpad, vagy poszter? Ha csak ennyiben különböznek, akkor én is maradok a standard verziónál. (Tényleg, a B Gata DVD-nél legalább Miyano-s volt az egérpad? XD Csak a mellméretből tippelem... XD)

Amúgy én úgy voltam ezekkel, hogy eleinte nem is gondoltam volna, hogy ennyire magukba tudják szippantani az embert, pedig tényleg. :) Jó, nem játszottam még olyan sokkal, eddig a Shuffle-ből vittem végig másfél route-ot, meg a Tsukihimének vagyok nagyon az elején, de valahogy maximálisan át tudom érezni, ami a játékban történik, és veszélyesen időrablóvá válik, ha az ember belekezd a sztoriba. XD Nem gondoltam volna, hogy szöveggel, zenével, meg pár állóképpel ilyen atmoszférát lehet teremteni, hogy az ember tényleg úgy érzi, mintha eggyé vált volna a főszereplővel. :)

A School Days-el meg úgy vagyok, hogy bár az animét hihetetlenül gyűlölöm és megvetem, a karakterdizájnnal, grafikával, zenével semmi gondom nem volt, egyedül a sztorival és egyes szereplők személyiségével (főleg Makotóéval...), de ugye a játék sokféle bejezése, meg a játékoson múló döntések alapján változó története szerintem pont ezt hivatott "orvosolni", így nem hiszem, hogy ezzel különösebb bajom lenne. (Az meg már csak a hab a tortán, hogy tudtommal ez volt az első animált dating sim, ami egy eroge esetében nem hátrány... XD)

A Saya no Uta-ról eddig én is csak jókat hallottam és a sztoriját olvasva valóban érdekesnek tűnt, de valszeg nem az én műfajom, túl darkos nekem, szóval lehet ezt kihagyom. ^^" A Katawa Shoujo-t én az alapfelállás miatt (meg annak tudatában, hogy 4channerek készítették :dirr:) nem mertem kipróbálni, túl morbidnak hangzott. ^^"
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új Game-k amiket várunk.

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Titkos: Tsukihimebe ha már belekezdtél egy routot szerintem tolj végig, nem vészesen hosszú. Saya no uta tényleg elég dark, igazából csak két dolog szól mellette, egy a lovecrafti wtf hangulat (igen gyakran van nem csak a főhős szemszögéből figyelt eseménysor, és igazából akkor érdekes szerintem) a másik hogy tényleg elég rövid (sokat nem fog neked mondani, de szerintem rövidebb volt az egész, mint a három befejezéssel mint egy Umineko fejezet) ... Katawa Shoujot én is ajánlom, bár én csak beleolvasgattam az elejébe a poén kedvéért (gondolván h wtf 4chanon generált qualitynak látszó morbid felállással kezdődő dating sim) annak ellenére, hogy én nem vagyok dating sim pártoló igazából (különben pl. Clannadot sem hagytam volna félbe), hanem inkább a jó történeteket szeretem. Ennek ellenére azt kell, hogy mondjam, hogy amennyire jutottam benne, ez egyrészt borzasztó minőségi cucc lett (animált bejátszások pár helyen!), másrészt az amúgy valóban morbid helyzetet(/teket) a lehető legemberibb, legkorrektebb módon kezeli. Szóval egyáltalán nincs kicsúfoló poénkodás, hogy "háhá neked nincs lábad" stb., amit az ember 4chantól várna. Szóval szerintem ha egy dating simre vágysz én mindenképp tudom ajánlani.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új Game-k amiket várunk.

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta: érdemleges = Amit méltán ajnároznak jobbra-balra a neten, nagy rajongótábora van, esetleg már animés adaptációt is kapott, és a fanok egy emberként verték a seggüket a földhöz, hogy végre angolul is megjelent.
Aham... :dirr:

Amúgy van olyan, ami relatíve népszerű, és animéjük is van:
Koihime Musou
ef - the first tale
Da Capo
Suika
még az Ai Yori Aoshi-ból is jelent meg dating sim verzió XD
Bible Black! XD

Amellett meg attól, hogy valamire nem nyáladzik a fél nettársadalom, még lehet jó, bár nyilván nem rohansz fizetni egy random címért.
Cruel Angel írta:@Titkos: Tsukihimebe ha már belekezdtél egy routot szerintem tolj végig, nem vészesen hosszú.
Én is pont ezt mondom neki! XD
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új Game-k amiket várunk.

Hozzászólás Szerző: scineram »

Titkos írta:Értem, köszi. :) Amúgy mivel jelenleg még úgyis másra kell a pénz (többek között mangákra XD), ezért szerintem bőven kivárom, amíg megérkezik a te verziód, és véleményt mondasz róla. :) (Mármint nem a játékról, abban szerintem nem fogok csalódni, csak hogy technikailag volt-e vele valami gebasz. XD) A másik dolog, hogy még ha akarnám, sem tudnám most megrendelni, mivel előrendelni valahogy soha nem szoktam, szeretem megvárni a rajongói visszajelzéseket. :) Tényleg, a sima és az extra változat között van valami lényeges különbség, vagy maga a játék mindkettőnél ugyanolyan, csak az utóbbihoz hozzácsomagoltak még ilyen "kézzelfogható" fancuccokat, mint oppai egérpad, vagy poszter? Ha csak ennyiben különböznek, akkor én is maradok a standard verziónál. (Tényleg, a B Gata DVD-nél legalább Miyano-s volt az egérpad? XD Csak a mellméretből tippelem... XD)
Most én is visszafogom magam, ez mellett csak a Haruhi könyvek lesznek egy darabig. A pad mint mondtam nem oppai, egyébként így néz ki.
A Katawa Shoujo-t én az alapfelállás miatt (meg annak tudatában, hogy 4channerek készítették :dirr:) nem mertem kipróbálni, túl morbidnak hangzott. ^^"
4chanhoz semmi köze sincs. Nem mintha erről nem csak jókat hallottál volna. Egy route nem is olyan hosszú egyébként.

Dating sim amúgy az Amagami lenne például, no? Inkább, mint VN. Na annak az animéje, legalábbis a második sorozat shit.
Kép
Válasz küldése