RPG-k

PC vagy konzolos játékok témaköre.

Mi a véleményed az RPG-kről?

Imádom őket!!!
105
70%
Eljátszogatok velük.
33
22%
Hidegen hagynak.
6
4%
Mi az az RPG???
7
5%
 
Szavazatok száma: 151

Avatar
Zero00
Profi
Profi
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2004.06.14. 19:31

Hozzászólás Szerző: Zero00 »

Az Amnézia az nagyon kira, majdnem végigtoltam, csak azt a hülye gépet nemtudtam leverni a névtelen nindzsa után a vár alatti titkos laborban. Tényleg, az a nindzsa kicsoda? Én arra tippelek, hogy a főszereplő muksónak az ikertestvére (bocs, de már ne jut az eszembe a neve, olyan régen volt).
Stabwest: Köszi az oldalakat, rengeteget segítettek :). Az ylside-eket nekem se sikerült eddig kinyírni :D.
A holtak nem kegyelmeznek, Némán vicsorogva ölnek,
Sötétség ront a sötétségre, Jutalmuk a démonok vére...

A holtak harcba mennek, Haláltól már nem rettegnek,
Hiszen ő az Ősapájuk, A Túlvilágon vár rájuk...

A holtak nem nyugodnak, Sötétségre halált hoznak,
Rettegjen hát a Tizenhárom, Végzetük jött a Túlvilágról...
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Zero00 írta:Az Amnézia az nagyon kira, majdnem végigtoltam, csak azt a hülye gépet nemtudtam leverni a névtelen nindzsa után a vár alatti titkos laborban. Tényleg, az a nindzsa kicsoda? Én arra tippelek, hogy a főszereplő muksónak az ikertestvére (bocs, de már ne jut az eszembe a neve, olyan régen volt).
Stabwest: Köszi az oldalakat, rengeteget segítettek :). Az ylside-eket nekem se sikerült eddig kinyírni :D.
Zero, moondragon.hu - ott van az Amnéziában faq, ott van a tökéletes végigjátszás.

Bármennyire is fura, de az őrült az nem más mint...

.. Daren
Kép
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Kicsit visszatérve a CC-hez, szerintem nem egy nagy játék, főleg nem akkor, ha valaki előtte már játszott a CT-vel.

( Én amugy most belekezdtem megint az Final Fantasy Tacticsba, Még csak 2-3. szintű emberkéim vannak, de már van summonerem^_~)
Kép
Avatar
Relunx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2003.11.07. 23:16
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: In a Hot Spring with My Goddess

Hozzászólás Szerző: Relunx »

Hali mindenkinek, nagyon vak lehetek, mivel csak most láttam meg ezt a topicot...

Nos, én is imádom az RPG-ket! A kedvenc játékstílusom!
Ha nem haragszotok én inkább a Top 5-öt sorolnám fel:

1.: Septerra Core - THE BEST! - ::jthrill::
2.: Gorky 17
3.: Chrono Trigger
4.: Breath of Fire 4
5.: Alundra 1

Septerra Core két hibája:
1.:
A főgonosz túlságosan gyenge és csak 1x kell legyőzni!
Chrono Trigger-ben pl: 3x kellett Lavos-t a főgonoszt legyőzni!
Alundra 1-ben is 3x kellett legyőzni a főgonoszt Melzas-t!
Breath of Fire 4 - Tetszett hogy volt választási lehetőség, de itt is 2x kellet legyőzni a főgonoszt Fou-Lu-t!

2.:
A másik hibája hogy csak egyfajta vége van. - Bár ez annyira nem zavart, végül is elég sok RPG-nek van csak 1 fajta vége, de a többségnek sztem többfajta van!
Chrono Trigger-nek 3-4 fajta vége van.
Chrono Cross-nak: 11 fajta vége van.
Final Fantasy 7-nek is többfajta vége van - amelyik csajnak udvarolsz - Tifa RULZ

Konzol:
Chrono Trigger - Egy másik szuper RPG!
Alundra - Szintén nagyon jó RPG!
Breath of Fire 4 - Jó kis anyag
Chrono Cross - elmegy
Final Fantasy 7-9 - elmegy
Terranigma - na ez tényleg xar

Ezekről csak hallottam:
ZELDA sorozat
Secret of Mana
Tales of Eternia

PC:
Septerra Core - THE BEST, ennél jobb RPG-kanland játékot még nem láttam! - és nem is fogok, mivel semmlyen játék nem tudja lepipálni!
Gorky 17 - Septerra szintű! - egyetlen szépséghibája hogy rövid! egyébként naon RULZ!
EtherLords - nagyon király!
Fallout Tactics - szintén nagyon jó darab!
Icewind Dale 1,2 (nekem nem jött be)
Baldur's Gate 1,2 (szintén nem jött be, ua mint Icewind Dale...)

Relunx
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Zelda sorozatokkal játszani kell O_O

Én a N64-es Ocarina of Time-ot, és a Majoras Maskot vittem végig. Talán az volt az első 3d-s anime játék amivel akkor életemben játszottam, és nagyon hosszú kis játék, mit ne mondjak, mert olyan sok mellék küldetés van, hogy az csak na.
Kép
Avatar
Mammooth
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2003.09.03. 20:54
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary

Hozzászólás Szerző: Mammooth »

Relunx írta:...
PC:
Septerra Core - THE BEST, ennél jobb RPG-kanland játékot még nem láttam! - és nem is fogok, mivel semmlyen játék nem tudja lepipálni!
Gorky 17 - Septerra szintű! - egyetlen szépséghibája hogy rövid! egyébként naon RULZ!
EtherLords - nagyon király!
Fallout Tactics - szintén nagyon jó darab!
Icewind Dale 1,2 (nekem nem jött be)
Baldur's Gate 1,2 (szintén nem jött be, ua mint Icewind Dale...)

Relunx
Ööö, izé.
Azért ne tedd már RPG kategóriába a Gorky 17et és a Fallout Tacticsot...
Nem azok, hidd el. Mindkettőt nagyon szeretem, de nem RPGk.
Ha a Fallout 1 vagy 2 mondod, azok igenis RPGk, de a Tacticsnak nincs köze a Fallout RPGkhez.
A Gorky 17 hasonló játékmenetű, de az is közelebb áll az akcióhoz, mint az RPGhez...
"Hello Darkness my old friend..."
--Sound of Silence--
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Mammooth írta:Ööö, izé.
Azért ne tedd már RPG kategóriába a Gorky 17et és a Fallout Tacticsot...
Nem azok, hidd el. Mindkettőt nagyon szeretem, de nem RPGk.
Etherlords sem RPG =) (ahogyan a Zeldák sem, természetesen) IWD is inkább hent...
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

IWD a harcról, BG a kalandról szólt első és második részekben egyaránt. De mivel az RGP jelentése szerepjáték, így ebbe a műfajba tartozik mindkettő, akármennyire nem tartják annak egyesek az IWD két részét.
Fallout Tactics pedig lövöldözős kis hülyeség, egyetlen jó pontja anevének első fele. Fallout 1-2, na azok aztán szerepjátékok. :]
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

A Septerra Core-t én is szerettem. Igaz, nem fejeztem be (egy kis gép halálozás miatt :) ).
A Baldur's Gate és az Icewind Dale a kedvenceim közé tartozik. Az Icewind Dale-nél elkaptam azt a bugot, amitől a végén nem lehetett továbbjutni. Kiadtak egy patch-t, de akkor már mással játszottam :) .
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára StabWest 2004.07.08. 20:21-kor.
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Septerra Core? Hehe.. azt végignyomtam... de mire a végée jutottam, megtanultam 1 perc alatt 68-szor BM-olni /BM=szalonképtelen szó;)/
A végén egy nagy szuper animációra számítottam erre egy összecsapott izét kaptam és még a story sem volt valami jó... mindegy, valami volt abban a játékban, hogy végigvittem :)

Amúgy a fentebb felsorolt játékok közül is játszottam egy párral...
Amit sajnálok, hogy a FF7-tel meg a 8-al nem tudtam eddig játszani... majd ha lesz sok moneym akkor majd a XI-gyel :wink:
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Én az FFVII-tel nem játszottam még... Akkoriban a videókártyámat nem szerette a játék (PS meg nem volt kéznél :) ). Utána meg nem érdekelt, mert jött a FFVIII :) . Persze, most már kipróbálnám... (De még sok másik játékot is...)
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Ha valaki majd ad egy Final Fantasy játékot, azzal szívesen eljátszanék, csak nincs meg :^_^:
Kép
Avatar
LordLynxx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.09. 13:56
Tartózkodási hely: Másutt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LordLynxx »

Pata írta:Ha valaki majd ad egy Final Fantasy játékot, azzal szívesen eljátszanék, csak nincs meg :^_^:
Az http://rpgmakergames.uw.hun fenn van a FF3 a régi játékoknál(FF6 néven) :D ZSNES emulátor kell hozzá..
Amit a http://rom-world.com-on találsz egyéb más játékokal együtt..
Ne ijesszen meg a grafika :D:D:D
Kép
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

Az nem FF3 FF6 néven,hanem FF6 FF3 néven. :dirr: :dirr:
Na de komolyan, az eredetileg FF6, csak az amcsi verzió lett FF3.
Avatar
LordLynxx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.09. 13:56
Tartózkodási hely: Másutt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LordLynxx »

A lényeg az, hogy király volt még anno..
Mint az összes FF, de a FFVII a legjobb!!!
Kép
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

LordLynxx írta:A lényeg az, hogy király volt még anno..
Mint az összes FF, de a FFVII a legjobb!!!
Ilyet nem nagyon mondtam még itt, de asszem egyet kell hogy értsek. 8)
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Imho a kilences a legjobb rész, persze csak a Tactics után^_~

Én amúgy a nyolcadik részt bírom a legkevésbé. Abban szerintem kissé túlzásba vitték a romantikát, meg az egész történet is kissé össze lett kutyulva.
Kép
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

rpgt szeretem. Kifejezetten szeretem. Én alapban a Final Fantasy 7el majd 8al kezdtem PC oldalról.
De részemről sokkalta jobban szeretem az asztalit kockákkal karakterlappal egyebek.

PCk közül a favoritok:
GRANDIA 2!!!!!
Final Fantasy 7-8
Diablo 1-2 (asszem ezt még lehet annak nevezni)
Warcraft 3 (az eléggé olyasmi lett részileg)

asszem ezek jutnak most csak eszembe...

akkor online amit annak lehet még nevezni:

Thrillion Kincsei
Trónbitorló

s végül a kedvenc asztaliak:

Vampire (masqurade s dark ages)
Werewolf (!!!)
Wraith

most tanulmányozom a Record of Lodoss War asztali rpgt, fordítom a szabálykönyvet hozzá lassan. Valszeg az eddigiekből ítélve be fog jönni. Az animet szerettem, a fő karaktereknek meg még plusszban benne vannak az értékeik.

Jah Vampire & Werewolfot 2 éve én mesélek többnyire a csapatomnak.. (akik épp feloszlottak így vagyok játékosok nélkül :cry: )
Kép
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Jéé, valaki megemlítette a Thrilliont..juhéj!

Tavaly nyáron, mikor végre bekötötték hozzánk a netet, kezdtem el játszani..még egyessel kezdődő karakterszámom volt^_~
De ősszel abbahagytam, és azóta nem igazán néztem felé...eltűntek az igazán jó arcok, meg nagyon zsúfolt is lett...ehh.
Kép
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

Nekem speciel február óta ven netem. Báár eléggé döcögösen lett bevezetve, állandó netem olyan 3 hónapja van.
Az online részleget trónbitorlóval kezdtem, aztán felhívták a figyelmemet a TKra is.
Kiprobáltam, inditottam egy vadelf sámánt benne.
Azt most annak van az utoda a lehető legidiotább névvel. :mrgreen:
Sajnos TKra is és bitire is igaz, hogy akik valójába értették, s csinálták is rendesen azok lassan beleuntak. És ott hagyták. Még vannak rendes játékosok arrafelé, de ehh.. a vérpistikék eléggé elszaporodtak arra felé.
Kellemetlen de igaz.

Ezért is maradok továbbra is az asztali szekciónál. Abban nem lehet csalódni ^^
Kép
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Hehe.. nekem elméletileg tavaly július óta van netem... persze az már más, hogy gyakorlatilag, csak szeptembertől internetezhettem :(
Jahh és az e-mail címemet meg egy ostoba hiba miatt, csak 3 hónap után tudtam használni....

Naszóval... én csak gépen játszom az általam fentebb említett gammákkal /de égő lenne, ha véletlenül nem ide írtam volna le :oops: /

Grandia2-t már úgy 3X végigvittem... amilyen jóra sikerült, készülhetne belőle anime /vagy a folytatását kellene megtalálni/

FF-ekhez, csak a 3/6/-hoz volt szerencsém, amivel huzamosabb ideig játszottam... ezeken kívül még egy jópár SNES-es játék emulátoron...

A Warcraft3 még mindig RTS... csak RPG elemeket tettek bele... /World of Warcraft... mikor lesz már moneym rá? *_____*/

A Diablo2-vel játszottam... hmm... fel kéne telepítenem újra...
Na mindegy... én a PC-s játékok közül az RPG-ket tartom a legnagyobbra... /az a nyavajás Square -ha még ez a neve- meg csak konzolra fejleszt :evil: /
Kép
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

Akumaryuuki írta: /az a nyavajás Square -ha még ez a neve- meg csak konzolra fejleszt :evil: /
Spec. bizonyos szinten jól teszik, és ezt nem csak azért mondom mert
konzolos vagyok, hanem mert ez konzolra is való.
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

Grandia 2 tényleg nagyon bevágott.. az első olyan PCs rpg amit úgy vittem végig h képes voltam tökéletesen átélni az egészet.
Melfice és Millenia ( ::daisuki:: ) rulz ^^o
Hmm nekem alapban vagy 12 email címem van azon egyszerű okokból, hogy elfelejtettem a jelszavaimat mindig :roll:

FF sorozatból leginább a 8-hoz volt különösebb szerencsém, mivel az új gép már nem akarta lejátszani a 7et, pedig abban volt Vincent Valentine aki abszolute kedvenc kari volt :(

Diabloból a druida rulz, meg az amazon.. de a varázslónővel tudtam csak normálisan játszani... 3 féle karival végig vittem eddig, de most szünetel, mert meguntam ennyi játékidő után :roll:

Amit még teszteltem az a vampire the masqurade PCs game volt, már csak azért is mert érdekelt, hogy az asztalihoz kéopest az milyen is... de annyira nem jött be.. bár annak örültem, hogy harmadik kariként egy cappadók jött be s ráadásul nőként :oops:

Mindegy egy szó mint 100 Werewolf rulz ::jthrill::
Kép
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Éjdruida írta:Melfice és Millenia ( ::daisuki:: ) rulz ^^o
Melficenek csak az idióta röhögése nem jött be..
Millenia viszont aranyos volt... /kiköpött Lina Inverse :D /
Éjdruida írta:Amit még teszteltem az a vampire the masqurade PCs game volt, már csak azért is mert érdekelt...
Te annak nem most jön majd ki az új része?
Kép
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

Hmm.. én nem röhögésről ítélek meg karaktereket. Nekem a jelleme volt szimpi.
De Millenia ahh ::daisuki::

Jaja manapság érlelődik a második rész vm bloodlines címmel v ilyesmi.. de ígértek Werewolfot is, de az nem jött ki soha :cry:
Kép
Válasz küldése