RPG-k

PC vagy konzolos játékok témaköre.

Mi a véleményed az RPG-kről?

Imádom őket!!!
105
70%
Eljátszogatok velük.
33
22%
Hidegen hagynak.
6
4%
Mi az az RPG???
7
5%
 
Szavazatok száma: 151

Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

FF6? nálam az visz mindent :P
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Simán a legjobb rész.
Talán a 7 az, ami még versenyben van mellette.

Ez persze csak a csata, nem csak erről szól a játék... Bár ez a MUD kevéssé foglalkozik a küldetésekkel, és hasonló... Ezt nem playerek mesélik, ez egy program. De ha jobban érdekel, akkor ajánlom Brutália weblapját, ami a harmadik magyar MUD, a második a háromból, amelyik még mindig fut.
Aha, megnéztem. Már értem. Én régen csomót larkinoroztam, még egy-két éve, az is hasonló.
Most nem érek rá tápolós rpg-ket játszani, de ha lenne időm, akkor is valószínűleg inkább a World of Warcraftot választanám... :oops:
Piracy is charity.
Avatar
Koraku
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.01.31. 13:14
Tartózkodási hely: Pécs-Vasas
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Koraku »

Annak is, ennek is megvan a hangulata :)
3 napja Ragnarokozok, annak is megvan :)
Nézelődöm erra-arra;
nem látok itt virágot,
sem tarka leveleket.
Tengeri fögényen áll a magányos kunyhó
az őszi este sejtelmes fényében.

Kakuzo Okakura
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

A legjobb játék, amit valaha is készítettek, a Fallout sorozat. Főleg a 2. része. Én még nem találkoztam ennél jobb játékkal. Hála az égnek a 3. rész joga a Beteshdához került. :cool:
Ami még megközelíti az a System Shock 2. Iszonyat nagy fps-rpg keverék. Elég nyomasztó és rémisztő hangulata van.
Még egy jópofa rpg az Arcanum. Steampunk és fantasy keveréke. Rengeteg fejlődési lehetőséggel van tele és hatalmasakat lehet benne tápolni, ha csak egy dologra specializálódsz.
War... War never changes.
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Elhaym írta: A Dragon Quest nekem nem igazán jön be.A 7-et is hamar meguntam.Nekem tetszik a FF9 és a FF10.Főleg az utóbbi.Egyedűl a FF4 és a FF8 nem.Meg a FF12 se idáig.A FF 10-ben nagyon jó volt a drámai hangulat.Annyira sajnáltam Yunát,amikor szenvedett. :cry:
Az FF10 vége nekem is bejött, a nemtetszés sok apró dologból jött össze!Mondjuk Tidus nagyon messze áll Cloudtól!A szinkron sem tetszett.Attól a rohadt Fayth himnusztól meg már a végére kiütéseket kaptam, annyiszor nyomatták.Nem volt kedvenc karakterem, a világ sem tetszett(inkább a cyberpunk)Mióta láttam az Advent Childrent Cloud nálam az isten!...Ja persze csak Tifa után.... :oops:
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Ja, Tifát nagyon királyul megcsinálták az Advent Childrenben.
Piracy is charity.
Avatar
Mammooth
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2003.09.03. 20:54
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary

Hozzászólás Szerző: Mammooth »

Yuri írta:A legjobb játék, amit valaha is készítettek, a Fallout sorozat. Én még nem találkoztam ennél jobb játékkal. (...) Ami még megközelíti az a System Shock 2. (...) Még egy jópofa rpg az Arcanum.
Mintha csak magamat hallanám... Igaz nálam a minden idők legjobb játéka címet a Sid Meier's Civilization szerzi meg, de egyébként teljesen igazad van...
"Hello Darkness my old friend..."
--Sound of Silence--
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

A világ legjobb játéka jóhogy a fallout 2 (11 végigjátszás). Mellette versenyben van még a Baldurs Gate 2 (3 végigjátszás) (Esetleg odafér még a Starcraft(legalább 3 végigjátszás+csomó multi), de az nem RPG). Minden más csak ezek után jön.
Piracy is charity.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Tokubei írta: Az FF10 vége nekem is bejött, a nemtetszés sok apró dologból jött össze!Mondjuk Tidus nagyon messze áll Cloudtól!A szinkron sem tetszett.Attól a rohadt Fayth himnusztól meg már a végére kiütéseket kaptam, annyiszor nyomatták.Nem volt kedvenc karakterem, a világ sem tetszett(inkább a cyberpunk)Mióta láttam az Advent Childrent Cloud nálam az isten!...Ja persze csak Tifa után.... :oops:
Cloud nekem nem igazán jön be.Már a 7-ben sem kedveltem.Nem az esetem.:)Rövid a haja.:D

Nekem a 10-ben volt a két legnagyobb kedvenc lány szereplőm Yuna és Rikku-Bár lehetett volna benne szimpatikus fiúszereplők is.Tifa nekem a 3. a lányok közül.:)De őt is nagyon bírom.:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Elhaym 2005.09.30. 15:18-kor.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

peris írta:Egyik legjobb rpg amivel valaha találkoztam: Fable The Lost Chapters
Mindenkinek csak ajánlani tudom. Az új ötletek tömkelege, a lehetőségek széles tárháza és a leírhatatlan, egyedi hangulata igazi klasszikussá teszi.
Egyesek már-már Fallout szinten emlegetik a játékot. :)
Peter Monyleux meg istencsászár ugyebár :thumb:
bah csatlakozom kukurbuki-hoz Fallout2 pwnz u all csak 3 végigjátszás :D + UFO 1-2 sokvégigjátszás

Fable The Lost Chapters = Sims + Jedi Knight(nem viccelek jedi skilleket nyúltak le) + random ratyi fantasy
+ érdekes ötletek (karakterfejlesztés pl)
+ néhány színfolt
- 0 story
- 0 karakterek
- unalmas

óveráll szkór:
65%
(szódával elmegy)
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

http://www.rpgvault.hu/?id=1728
Személyesen mi a véleményed a Fallout-ról?
A Fallout és én... ebből is összehozhatnál egy cikket. Első alkalommal olyan 5-6 évvel ezelőtt játszottam a második résszel, egy barátom javaslatára, mikor mindkét játék megjelent a CD-Action-ben. Mindig nagyra értékeltem a nem-lineáris játékokat, melyekben befolyásolhatom karakterem tetteit és a körülöttem lévő embereket. A Fallout 2 egy álom valóra válása volt. Ez volt az első játék a Transport Tycoon Deluxe után, melyet közel tökéletesnek gondoltam. Élveztem benne mindent, még a fa alatt látható törött budit is, és ahogy a játék kommentálta ezeket a dolgokat, a humorát. A Fallout 2-t 24 (!!!) alkalommal játszottam végig, mindig másképp, és minden alkalommal nagyon élveztem. A Fallout 1-et csak öt alkalommal fejeztem be, de jóval több érzéssel gondolok rá vissza. Mindig arról álmodtam, hogy készítek valami nagy mod-ot a Fallouthoz...

Véleményed szerint mi volt a legjobb a Fallout-ban?
Minden, lényegében minden. Ez a játék engem teljesen kiütött. Hogy mi volt a legjobb... azt hiszem, talán a nem-lineáris játékmenet és a világ puszta mérete, a speciális tulajdonságok, melyeknek köszönhetően a Fallout még százszor végigjátszható, és az ember nem unja meg. Azt mondanám, hogy talán négy olyan játékot ismerek, ami manapság így magával ragadja az embert... Még mi is tetszett benn... eh, tényleg minden. A zene, a helyszínek, a lények, akikkel találkozhattál, a fegyverzet választéka, a párbeszédek, s még az is, ahogy a halott fosztogatók összeestek... mindent tökéletesen megcsináltak, és még ma is élvezem. A Fallout, de különösen a Fallout 2 tökéletes játék.
Hűha, a srác már 24-nél tart, bele kell húznom! Hasonló a története az enyémhez, csak én a Guruból szereztem az első példányomat (mára a harmadikat nyúzom).
Amúgy a játéka is biztos jó lesz.
Piracy is charity.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Fölös nyálverés hogy ki hányszor tolta végig Fallout 1-2-t. Csak játszd. :)Ha van rá igény, kipakolom Fallou 1-2 ost-jét egy szutyok atw-s tárhelyre.

Oh, Fallout fanoknak egy talán még nagyobb név. amit amai kor játékosai hálátlan mód feledni látszanak: Wasteland Ez a játék is megér egy misét.
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Transport Tycoon Deluxe az nagyonjó még
nem értem miért ilyen Railroad Tycoon sokadikat adnak ki nem egy rendes transport tycoont
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Ha így előkerült a Fable:

Véleményem szerint nem egy igazi rpg. Inkább hack and slash rpg elemekkel. A játék maga kiváló, de azért az már nevetséges, hogy kb 5 csapás és már fekszik is a főgonosz. :)
A végén már olyan karakterem volt, hogy a városban lévő őrök meg se tudtak sebezni rendesen, pedig leeresztett fegyverrel áltam nulla varázslattal. :)
War... War never changes.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Fölös nyálverés hogy ki hányszor tolta végig Fallout 1-2-t. Csak játszd. :)
Nos, nem egészen vérkomolyan gondoltam ám...
Ha van rá igény, kipakolom Fallou 1-2 ost-jét egy szutyok atw-s tárhelyre.
Nekem is megvan. Vagyis a főcímdal (A kiss to build a dream on - rajta van a Fallout 2 lemezen, csak át kell konvertálni), a többi is megvolt, de azok csak háttérzenének jók, amúgy sose hallgattam őket.
Oh, Fallout fanoknak egy talán még nagyobb név. amit amai kor játékosai hálátlan mód feledni látszanak: Wasteland Ez a játék is megér egy misét.
Ja, pletykálták egy időben, hogy talán folytatás is lesz...
Transport Tycoon Deluxe az nagyonjó még
nem értem miért ilyen Railroad Tycoon sokadikat adnak ki nem egy rendes transport tycoont
Szerintem nem is kell azt folytatni, épp jó az úgy, ahogy van. Én legutóbb egyébként a Rollercoaster 3 kiegészítéséről hallottam, abból is király volt az első rész. De ez tulajdonképpen nem is vág témába. Nyitni kéne egy Tycoon topicot.
Piracy is charity.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

kukurbuki írta: Nekem is megvan. Vagyis a főcímdal (A kiss to build a dream on - rajta van a Fallout 2 lemezen, csak át kell konvertálni), a többi is megvolt, de azok csak háttérzenének jók, amúgy sose hallgattam őket.
A kiss to build a dream on << Louis Armstrong szám. Vicces volt betenni =D

Én a Mark Morgen féle OSTre gondoltam. Igen, azok a háttérzenék. Imo gépezés mellé jók hallgatni. :)
Avatar
Koraku
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.01.31. 13:14
Tartózkodási hely: Pécs-Vasas
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Koraku »

ein írta:Transport Tycoon Deluxe az nagyonjó még
nem értem miért ilyen Railroad Tycoon sokadikat adnak ki nem egy rendes transport tycoont

Már elnézést a kérdésért, de az említett játéknak mi köze az RPGhez? :)
Nézelődöm erra-arra;
nem látok itt virágot,
sem tarka leveleket.
Tengeri fögényen áll a magányos kunyhó
az őszi este sejtelmes fényében.

Kakuzo Okakura
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Az erpégék királyak, a tycoon is király. ==> Tiszta sor nem?
Én a Mark Morgen féle OSTre gondoltam. Igen, azok a háttérzenék. Imo gépezés mellé jók hallgatni.
Nemtom, azért nem olyan jó, mint rendes lemezeket. A játékhoz tökéletesek voltak hangulatteremtésre, főleg Arroyo témáját bírtam, de amúgy túl egyhangúak. Régen az Interplay saját oldaláról is le lehetett tölteni őket.
Piracy is charity.
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

A Sudeki-vel játszott már valaki??
Nekem a Fable egyelőre bejön,majd ha végigtoltam bővebben is kifejtem. :roll:
Kép
Kép
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Na, befejeztem a Fable-t. Tényleg király, bár azért a Fallouthoz nem hasonlítanám, inkább a kotorhoz.

Ti megtaláltátok a trezsőrt? mert nekem megvolt 6 nyom, de megkeresni nem volt türelmem.

Most jó harcos voltam, legalább egyszer gonosz mágussal is végig kell tolnom.
Piracy is charity.
Avatar
Zero00
Profi
Profi
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2004.06.14. 19:31

Hozzászólás Szerző: Zero00 »

Ah, Fable... Hát ez úgy odavág, hogy Oo... Van egy jó archer-em, most vagyok túl az első arénán, Lady Greyről kell lerántani a leplet.
A holtak nem kegyelmeznek, Némán vicsorogva ölnek,
Sötétség ront a sötétségre, Jutalmuk a démonok vére...

A holtak harcba mennek, Haláltól már nem rettegnek,
Hiszen ő az Ősapájuk, A Túlvilágon vár rájuk...

A holtak nem nyugodnak, Sötétségre halált hoznak,
Rettegjen hát a Tizenhárom, Végzetük jött a Túlvilágról...
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Nekem fájt a Lady Grayes küldetés. Szigorúan csak jó cselekedeteket követtem el, így nem vehettem feleségül, pedig azt is kipróbáltam: 15000 arany lett a jutalmam, de visszatöltöttem. Ha leleplezed semmit nem kapsz, csak kineveznek polgármesternek, és kész.

Külömben engem az zavart, hogy hiába öregedett a karakterem, az idő múlása semmi máson nem látszott meg körülötte. Minden mellékszereplő ugyanolyan maradt. Pedig a kezdeti ígéretek szerint még a fák is veled együtt nőttek volna. Így szerintem ez az egész öregedés rendszer értelmét vesztette.
Piracy is charity.
Avatar
Zero00
Profi
Profi
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2004.06.14. 19:31

Hozzászólás Szerző: Zero00 »

Valóban...
Nem tudja valaki, hogy bright plate vest-et, bright plate gloves-ot és bright plate helmet hol lehet venni?
A holtak nem kegyelmeznek, Némán vicsorogva ölnek,
Sötétség ront a sötétségre, Jutalmuk a démonok vére...

A holtak harcba mennek, Haláltól már nem rettegnek,
Hiszen ő az Ősapájuk, A Túlvilágon vár rájuk...

A holtak nem nyugodnak, Sötétségre halált hoznak,
Rettegjen hát a Tizenhárom, Végzetük jött a Túlvilágról...
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Én már nem emlékszem hol találtam, de asszem egy sima szabónál.

Ja, sisakot nem találtam, szerintem nincs is, csak chainmailhez. Meg pajzsok sincsenek. Ez azért gáz egy picit szerintem.
Piracy is charity.
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

végigtoltam archer mage-gel már egy hete nem nagy durr
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Válasz küldése