RPG-k

PC vagy konzolos játékok témaköre.

Mi a véleményed az RPG-kről?

Imádom őket!!!
105
70%
Eljátszogatok velük.
33
22%
Hidegen hagynak.
6
4%
Mi az az RPG???
7
5%
 
Szavazatok száma: 151

Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

Soha nem is állítottam hogy nem minőségi, csak azt hogy szerintem van jobb... :)
Amúgy legutolsó tudásom szerint japán 3 legnépszerűbb RPG sorozata (ha valakinek vannak biztosabb információi javítson ki):
Final Fantasy
Dragon Quest
Megaten (Megami Tensei)
(Azért nem írtam top3-nak mert nem tudom milyen a sorrendjük. :) Ja igen, és fogalmam sincs milyen régi infó)
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

a japánoknál a legsikeresebbek a pokémon meg a yugioh játékok :roll: :?

amugy szerintem FF-ből ami igazán kiemelkedő: FF4( szerintem akkor is tök jó; ) FF6, FF7, FF8 és persze az örök kedvenc: FFT
Kép
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

Wishmaster írta:a japánoknál a legsikeresebbek a pokémon meg a yugioh játékok :roll: :?
Az egy dolog hogy ezek viszonylag sikeresek,de soha nem adtak el belőlük 7-8 millákat,mint mondjuk az FFVII-ből... :roll:
Avatar
BNC
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.10.23. 19:58
Tartózkodási hely: /mnt/karosszek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BNC »

Malitia írta:Hááát... 3D-s stílust max a 7. rész fölött képviselhet ami talán még a mellékszálakkal (bár ennek a sorozatnak nem sok volt, ellentétben pl. a "Megaten"-nel) együtt sem éri el a felét sem a sorozatnak. ::jsmile::

Az hogy sokan ismerik az tény, és mivel csak azt szeretheted amit ismersz, ezért ha valami JÓ és sokan ismerik akkor szeretni is sokan fogják. (deduktív logika ;) )
A probléma hogy az ismertség viszont semmijen (kimutatható) statisztikai összefüggésben nem szokott állni a minőséggel. (Több köze van a gyártó cég marketingjéhez.)
És mivel az átlag ember azt nevezi ki a "legjobbnak" amit ismer, ezért érthető a hozzáállásod (meg másoké). De ezzel olyanokról is véleményt mondasz amit nem ismersz. Na a probléma itt van. ::hehe::

Nem bántottál meg, engem elég nehéz. :)
Izééé. Ha egyszer még a höskorban kezdték... Azért ilyen gaméból nem lehet évi 4 jót kiadni(egy csapattal)
Mellesleg Snes/nes játékoknál illik figyelembe venni az akkori konkurencia felhozatalát is. Imho. mondjuk Snes-re a Crono Trigger volt nagyon jó, de az akkori játékok közül tényleg jópár jobban tetszik mint az FF6. (Romancing Saga, Tales of Phantasia, Legends of Mana) De ez még nem teszi rosszá. Túlértékelés... Háát, ha valaki n+1 edik végigjátszás után is kedvet kap hozzá, akkor lehet, hogy van "csillivilli, sokkalbonyibb" játék, de azért joggal mondhatja, hogy neki az a legjobb. És a zenéről, meg a designról még nem is áradoztam.
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

BNC írta:Izééé. Ha egyszer még a höskorban kezdték... Azért ilyen gaméból nem lehet évi 4 jót kiadni(egy csapattal)
Mellesleg Snes/nes játékoknál illik figyelembe venni az akkori konkurencia felhozatalát is. Imho. mondjuk Snes-re a Crono Trigger volt nagyon jó, de az akkori játékok közül tényleg jópár jobban tetszik mint az FF6. (Romancing Saga, Tales of Phantasia, Legends of Mana) De ez még nem teszi rosszá. Túlértékelés... Háát, ha valaki n+1 edik végigjátszás után is kedvet kap hozzá, akkor lehet, hogy van "csillivilli, sokkalbonyibb" játék, de azért joggal mondhatja, hogy neki az a legjobb. És a zenéről, meg a designról még nem is áradoztam.
Megjegyzés 1: Nem csak azt kezdték a hőskorban... ::jthrill::

Megjegyzés 2: Konkurencia? Milyen konkurencia? Amit felsoroltál 1 kivétellel szintén Square játék. ::jhuh:: Amúgy volt verseny... csak nagyrészt nem a nyugati piacon. ::yawn::

Megjegyzés 3: Azok a FF-ek amikkel én találkoztam engem még egyetlen végigjátszásra sem tudtak lekötni (a CT sem nagyon) ::jumph::

*Csöndesen elmélázik azon időkről amikor banolták egy IRCcsatiról mert azt merte mondani az egyik op-nak, hogy: "Aközött hogy hány CD-s és milyen hardware-en fut, meg aközött hogy mennyire jó egy game nincs statisztikai összefüggés."* :crazyy:
Avatar
imaginary boy
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2003.12.07. 17:31
Tartózkodási hely: "Nyugat-Azsia" ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: imaginary boy »

Malitia írta:*Csöndesen elmélázik azon időkről amikor banolták egy IRCcsatiról mert azt merte mondani az egyik op-nak, hogy: "Aközött hogy hány CD-s és milyen hardware-en fut, meg aközött hogy mennyire jó egy game nincs statisztikai összefüggés."* :crazyy:
Erre emlékszem, amikor mesélted. A köcsög op-ok nem ritkák. Egyszerűbb eltávolítani valakit, mint kulturáltan, érvekkel vitába szállni. És nem azért volt tuti, mert anyáztad, hiszen ismerlek, nem vagy olyan. IB)
Kép
Close the world,txEn eht nepO
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

Igazat kell adnom az előttem szólónak a 2. pontban a többi 1 kivételével tényle square-s játék.
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

I LOVE RPG ! (nem Rocket Propelled Granade^^) :bounce:

amiket végignyomtam:
Fallout 1,2 Tactics
kedvenc (Tactics gyenge lett pl: nincs értelme a fegyverek felének)
Baldurs Gate 1,2
ez is nagyon cool de a kettőben már elveszel a küldetésekben
Icewind Dale 1,2
elég fun ^^ főleg hogy minden karit te csinálsz
Newerwinter Nights +(SoUT)
többször is, de a party nélkül nem igazi, bár én sorcival nyomtam egyszer (össz négyszer és ő még három segítővel mehet)
Diablo 1,2
csak egy-egy karit aztán hagytam
Nox
egyszer elment
Lionheart
(télleg nem tudja magárol hogy micsoda :( )

amiket majdnem:
Dungeonsiege
gyenge, harmatgyeng darabolás az unalomig
Morrowind
elveszek.....!!!
Might and Magic 6
érdekes, de kicsit uncsi meg azok a robotok??

sajna a konzolokhoz nincs sok közöm, de végigjáccottam a Silent Hill 2t :)
kösz a tippeket, a Vampire-t töltöm is ^^
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

ein írta:I LOVE RPG ! (nem Rocket Propelled Granade^^) :bounce:


Morrowind
elveszek.....!!!

Hol és mért veszel el ott a térkép. :twisted:
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Zodd írta:Hol és mért veszel el ott a térkép. :twisted:
Én is elvesztem benne anno, olyannyira hogy nemegyszer mire feleszméltem, éjjel 3 óra volt. :)
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Zodd írta:
ein írta:I LOVE RPG ! (nem Rocket Propelled Granade^^) :bounce:


Morrowind
elveszek.....!!!

Hol és mért veszel el ott a térkép. :twisted:
jó kis játék, akinek az tetszik hogy terjengős és (túl)sok lehetőséggel kecsegtető történet, de nincs annyira rpg jellege (egy választás sincs a beszélgetésben csak: odaadom nem adom oda). Olyan hentelünk és expelünk a nagy büdös végtelenségbe :crazy: , de még nem játszottam végig, úgyhogy lehet hogy tévedek ^^.
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
BNC
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.10.23. 19:58
Tartózkodási hely: /mnt/karosszek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BNC »

Malitia írta: Megjegyzés 1: Nem csak azt kezdték a hőskorban...

Megjegyzés 2: Konkurencia? Milyen konkurencia? Amit felsoroltál 1 kivétellel szintén Square játék. ::jhuh:: Amúgy volt verseny... csak nagyrészt nem a nyugati piacon. ::yawn::

Megjegyzés 3: Azok a FF-ek amikkel én találkoztam engem még egyetlen végigjátszásra sem tudtak lekötni (a CT sem nagyon) ::jumph::
-Khm. Mondjuk az Ultima 1 és a MM1 is kissé nyomi mai szemmel... És abszolute nem csak grafikában. És mégis, sok rajongó a mai napig isteniti. Mert sok-sok órát töltöttek együtt...

-Ja. Persze. Square mint kiadó, vagy Square mint programozó csapat? Azért tessék elvonatkoztatni az üzleti konkurencia fogalmától. És én is tudok olvasni, ott van a játék elején *˛#@&-nagy betükkel. Mégis úgy éreztem az adott játékok azért eléggé eltértek az FF sztereotipiáktól. Ja és nyugati piac... ezek jórészt Fan-Translated játékok. Még a Squaresoft se volt túllihegve itten.

-Háát. engem meg lekötött. És nem hinném, hogy az én bajom, hogy emiatt jónak érzem a sorozatot. Az, hogy nem értünk egyet, egy állapot.

Asszem abbahagyom magamat mert kezdek kicsit túl lelkes lenni.
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

Na elég má ebből gyerekek...Az egy szubjektív szemlélet hogy vkinek egy-két kevésbé ismert SNES-es stuff jobban bejön az FF-nél.A tömeg attól még az FF-et fogja nyomni,ez esetben pedig nem igazán lehet ráállítani hogy puszta igénytelenségből játszana FF-et,mert azért mégse az az igazán "trendi" dolog a jap RPG...Egyébként én is vagyok így pár dologgal,IMHO,a sokak által annyira gyűlült(igaz krisi?)Breath of Fire 3 és 4 tőböl alázza a teljes FF sorozatot,pedig az 1-től az X-2-ig mindet nyomtam...Azonban tudom hogy ez SÚLYOSAN szubjektív,és 10-ből 10 RPG rajongó azt ajánlaná hogy töltsek el egy csendes,álmos éjszakát mondjuk a vonatsínen...Ezért aztán nem esek ilyen botor kijelentésekbe hogy ez meg ez alázza az FF-et. 8)
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

phr0zen írta:Na elég má ebből gyerekek...Az egy szubjektív szemlélet hogy vkinek egy-két kevésbé ismert SNES-es stuff jobban bejön az FF-nél.A tömeg attól még az FF-et fogja nyomni,ez esetben pedig nem igazán lehet ráállítani hogy puszta igénytelenségből játszana FF-et,mert azért mégse az az igazán "trendi" dolog a jap RPG...Egyébként én is vagyok így pár dologgal,IMHO,a sokak által annyira gyűlült(igaz krisi?)Breath of Fire 3 és 4 tőböl alázza a teljes FF sorozatot,pedig az 1-től az X-2-ig mindet nyomtam...Azonban tudom hogy ez SÚLYOSAN szubjektív,és 10-ből 10 RPG rajongó azt ajánlaná hogy töltsek el egy csendes,álmos éjszakát mondjuk a vonatsínen...Ezért aztán nem esek ilyen botor kijelentésekbe hogy ez meg ez alázza az FF-et. 8)
:?: ezt most nem értem (PCs vagyok)
egy dologra tudok reflektálni: jap RPG igenis trendi, csak nem itthon ^^
És semmiképpen se aludj a vonatsíneken, mert 10 aoianimefórumozó közül 9 nem ajánlja :P ! (egy meg nem figyelt)
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

ein írta:
phr0zen írta:Na elég má ebből gyerekek...Az egy szubjektív szemlélet hogy vkinek egy-két kevésbé ismert SNES-es stuff jobban bejön az FF-nél.A tömeg attól még az FF-et fogja nyomni,ez esetben pedig nem igazán lehet ráállítani hogy puszta igénytelenségből játszana FF-et,mert azért mégse az az igazán "trendi" dolog a jap RPG...Egyébként én is vagyok így pár dologgal,IMHO,a sokak által annyira gyűlült(igaz krisi?)Breath of Fire 3 és 4 tőböl alázza a teljes FF sorozatot,pedig az 1-től az X-2-ig mindet nyomtam...Azonban tudom hogy ez SÚLYOSAN szubjektív,és 10-ből 10 RPG rajongó azt ajánlaná hogy töltsek el egy csendes,álmos éjszakát mondjuk a vonatsínen...Ezért aztán nem esek ilyen botor kijelentésekbe hogy ez meg ez alázza az FF-et. 8)
:?: ezt most nem értem (PCs vagyok)
egy dologra tudok reflektálni: jap RPG igenis trendi, csak nem itthon ^^
Breath of Fire 4 van PC-re is.
ein írta: És semmiképpen se aludj a vonatsíneken, mert 10 aoianimefórumozó közül 9 nem ajánlja :P ! (egy meg nem figyelt)
Figyelek én, figyelek.
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

BNC írta: -Ja. Persze. Square mint kiadó, vagy Square mint programozó csapat? Azért tessék elvonatkoztatni az üzleti konkurencia fogalmától. És én is tudok olvasni, ott van a játék elején *˛#@&-nagy betükkel. Mégis úgy éreztem az adott játékok azért eléggé eltértek az FF sztereotipiáktól. Ja és nyugati piac... ezek jórészt Fan-Translated játékok. Még a Squaresoft se volt túllihegve itten.
Én általában konkurencia alatt üzleti konkurenciát szoktam érteni, de ez lehet "szakmai" ártalom. ::umh::
Az hogy melyik programozócsapat követett el egy játékot azt elég nehéz megállapítani, főleg mivel a teljes képhez tulajdonképpen az is kellene hogy pontosan kik dolgoztak a játékon... ::jcrazy:: Ezért én logikusnak tartom a kiadószerinti osztályozást. Persze lehet hogy ez csak én vagyok...
Avatar
andris
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2003.12.30. 19:19
Tartózkodási hely: Budapest, 16. ker eldugott zuga
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andris »

FALLOUT rulez!!! Nekem a Fallout az igazi CRPG! Nagyon-nagyon profi hangulatilag + küldetések + NJK-k + eldugott poénok (erről postolhatnánk...) + ZENE + stb.
Meg a Final Fantasy 8 jó még. A Diablo meg a mai "RPG"-k (Star Wars Kotor, Dungeon Siege stb.) távolról sem RPG-k, azért, meg van benne szintlépés, még simén akciójátékok.

A Final Fantasy 7-et régóta vadászom... valaki nem tudna vele megdobni? :)
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

andris írta:FALLOUT rulez!!! Nekem a Fallout az igazi CRPG! Nagyon-nagyon profi hangulatilag + küldetések + NJK-k + eldugott poénok (erről postolhatnánk...) + ZENE + stb.
Meg a Final Fantasy 8 jó még. A Diablo meg a mai "RPG"-k (Star Wars Kotor, Dungeon Siege stb.) távolról sem RPG-k, azért, meg van benne szintlépés, még simén akciójátékok.

A Final Fantasy 7-et régóta vadászom... valaki nem tudna vele megdobni? :)
Fallout :P sajna nem lesz 3. mer a Black Isle uccsó dolgozóját is kirúgta az Interplay - pedig tényleg a legeslegjobb, 3x nyomtam végig a 2. és maxos Luckot raktam be , nagyonnagy meglepetések (Secret Encounterek) vártak , lezuhant Startrek ürkomp, Artúr király és a keresztesek, A Találóskérdéses híd a Gyaloggaloppból :) stb...
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
andris
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2003.12.30. 19:19
Tartózkodási hely: Budapest, 16. ker eldugott zuga
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andris »

Bajtárs! :D Jó is a magas Luck! És a Café of a Broken Dreams, az is milyen poén! (DNY-on szokott lenni valahol)
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

Hmmm és a jó öreg Diablo 2? Én még mindig játszogatok vele ^^ Egyébként FF7 nekem megvan, de fizikailag max postán v. szombati meetek valamelyikén tudom odaadni.
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Kono írta:Hmmm és a jó öreg Diablo 2?
Legutóbb a Blade & Sword-ot próbáltam ki fél órára (még tavaly, hehe), az egy az egyben Diablo koppintás (grafikára vhol a Diablo és a Diablo 2 között mozog.), "egybefűzhető" (külön kombókat lehet alkotni a "spec. támadásokat egymásba fűzve) kung-fu mozdulatokkal, szamurájkarddal, zombikkal, egyebekkel. Keleti játék. Még nem volt uninstall, tehát annyira nem rossz. :) Érdemes kipróbálni.
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

andris írta:Bajtárs! :D Jó is a magas Luck! És a Café of a Broken Dreams, az is milyen poén! (DNY-on szokott lenni valahol)
The BrotherHood needs U :P ! az az a hely ahol egy csomó előző szereplő van nem? fun
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

Kono írta:Hmmm és a jó öreg Diablo 2? Én még mindig játszogatok vele ^^
Öreg ahogy vesszük, ugye nem is olyan rég jött ki az 1.10es patch hozzá és azóta teljesen más a játék, olyan mintha egy újat kaptunk volna (igaz szerintem sokkal rosszabb lett, mert Hellen játszhatatlan közelharcos karakterrel, de sebaj) ^^
Avatar
Gohan_
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2003.05.07. 20:14
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gohan_ »

Nekem ami tökre tetszett, az a Harvest Moon, az nagyon aranyos volt :)
És igen, én is szeretem a Final Fantasy-kat. (Final Fantasy 8 rulz)
Meg én akkor se szeretem Diablokat :P
Avatar
andris
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2003.12.30. 19:19
Tartózkodási hely: Budapest, 16. ker eldugott zuga
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andris »

Kono írta:Egyébként FF7 nekem megvan, de fizikailag max postán v. szombati meetek valamelyikén tudom odaadni.
Fizikailag pont jó lesz, szóval akkor le tudnád nekem másolni? Szombati meeten még nem voltam, de elmegyek, ha ott jó. Előre is kösz!
Válasz küldése