RPG-k

PC vagy konzolos játékok témaköre.

Mi a véleményed az RPG-kről?

Imádom őket!!!
105
70%
Eljátszogatok velük.
33
22%
Hidegen hagynak.
6
4%
Mi az az RPG???
7
5%
 
Szavazatok száma: 151

phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

danig írta:Ma délelőtt kipróbáltam a Temple of Elemental Evil-t. Már a tutorialban meghaltam, a negyedik zombi szétszedte a kis csapatom. Nem baj, gondoltam, kit érdekel a tutorial. Aztán másfél órát töltöttem el karaktergenerálással, csináltam 10 emberkét, s közülük hosszas mérlegelés után kiválaszottam az öt legütőképesebbet (a csapat élén a karizmatikus Buta nevű goooonosz félork :) ), majd (végre!) elkezdtem a játékot, hogy 5 perc után abbahagyjam, s letöröljem az egészet a francba.

ömm...Ez mi a rák?Platformot mondanál legalább?
kk-krisi

hehe

Hozzászólás Szerző: kk-krisi »

to phr0zen:

Temple of Elemental Evil pc-re íródott AD&D alapú RPG (persze CRPG ebben az esetben computert jelent a C) szal neked szerintem nem fog tetszetni ^_^ nem is annyira egyszerű a game (azért engem a zombik nem öltek le a Tutorialban ^^)
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

kk-krisi írta:Temple of Elemental Evil pc-re íródott AD&D alapú RPG (persze CRPG ebben az esetben computert jelent a C) szal neked szerintem nem fog tetszetni ^_^ nem is annyira egyszerű a game (azért engem a zombik nem öltek le a Tutorialban ^^)
Annyira azért nem rossz, viszont nekem ez az új AD&D nagyon nem jön be. Lehet majd nekivágok újra (ha már drága pénzen megvettem :D) mondjuk egy öngyilkos hajlamú, rettentően rosszindulatú, dühös, antiszociális, rossz lehelletű törpe berzerkercsapattal. :) Legalább a nevekkel sem kell majd bajlódnom: Hapci, Morgó, Tüdő, Kuka, és... ööö... (ááá, pedig kell még egy név.)
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

Az én aktuális CRPG tapsztalatom:Nemrég beszereztem a Black Isle-féle Lionheartot,ami amiatt keltette fel érdeklődésemet,mert a fejlődési rendszere szinte egy az egyben a Fallout SPECIAL rendszere volt,fantasy köntösbe ágyazva.Végeredmény:A játék nem tudja magáról eldönteni h. végülis Diablo vagy Fallout akar lenni.Ám lényeg a lényeg:Mind a 2-nek nagyon gyenge.. :evil:
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

phr0zen írta:Az én aktuális CRPG tapsztalatom:Nemrég beszereztem a Black Isle-féle Lionheartot,ami amiatt keltette fel érdeklődésemet,mert a fejlődési rendszere szinte egy az egyben a Fallout SPECIAL rendszere volt,fantasy köntösbe ágyazva.Végeredmény:A játék nem tudja magáról eldönteni h. végülis Diablo vagy Fallout akar lenni.Ám lényeg a lényeg:Mind a 2-nek nagyon gyenge.. :evil:
Áááá, pedig az lett volna a köv. amit ki akartam próbálni... :(
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

danig írta:
phr0zen írta:Az én aktuális CRPG tapsztalatom:Nemrég beszereztem a Black Isle-féle Lionheartot,ami amiatt keltette fel érdeklődésemet,mert a fejlődési rendszere szinte egy az egyben a Fallout SPECIAL rendszere volt,fantasy köntösbe ágyazva.Végeredmény:A játék nem tudja magáról eldönteni h. végülis Diablo vagy Fallout akar lenni.Ám lényeg a lényeg:Mind a 2-nek nagyon gyenge.. :evil:
Áááá, pedig az lett volna a köv. amit ki akartam próbálni... :(
Sztem nem vagy te se annyira időmilliomos h. ekkora ipari méretű hulladékokra pazarold az időd...
Avatar
Pala
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2003.09.05. 20:55
Tartózkodási hely: Elm Street

Hozzászólás Szerző: Pala »

Star Wars : Knights of the Old Republic-ról tudna vki mondani vmit ha esetleg játszott vele? (bár ugytom hogy még csak Xbox-ra van :P, illeteve mátol pc-re is)
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Pala írta:Star Wars : Knights of the Old Republic-ról tudna vki mondani vmit ha esetleg játszott vele? (bár ugytom hogy még csak Xbox-ra van :P, illeteve mátol pc-re is)
Ha szereted a SW-t, és a CRPG-t, akkor kötelező "vétel" :) Boxos verzióval kb. 3 percet játszottam (tv-m sz*r, a monitorom viszont k.jó :) ), de lehet, hogy visszatérek hozzá, mert semmi kedvem mittudomén hány gigabájtot feltelepíteni, meg cd-ket cserélgetni. (jelenleg a pc-s verzót úgysem tom honnan megrendelni, xboxossal meg már rendelkezem)
david-kun
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2003.08.02. 10:45

Hozzászólás Szerző: david-kun »

Pala írta:Star Wars : Knights of the Old Republic-ról tudna vki mondani vmit ha esetleg játszott vele? (bár ugytom hogy még csak Xbox-ra van :P, illeteve mátol pc-re is)
Hehe én már rég végig vittem! :D
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

embeer írta:
Pala írta:Star Wars : Knights of the Old Republic-ról tudna vki mondani vmit ha esetleg játszott vele? (bár ugytom hogy még csak Xbox-ra van :P, illeteve mátol pc-re is)
Hehe én már rég végig vittem! :D
Na, tegnap én is befejeztem. 33 óra tiszta játékidő. :D Nem volt rossz, csak egyes helyeken az ujjaimon meg tudtam volna számolni, hány fps-el ment. :(
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

danig írta:Nem volt rossz, csak egyes helyeken az ujjaimon meg tudtam volna számolni, hány fps-el ment. :(
Látod, látod, minek enni, amikor azt a pénzt a gépedre is költhetted volna... :)
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

sodd írta:Látod, látod, minek enni, amikor azt a pénzt a gépedre is költhetted volna... :)
Affene, jókor mondod, most faltam be megin' egy sütit, én hülye. :D kenyérésvíz, kenyérésvíz, kenyérésvíz... Amúgy ha előbb gondolkozom, játszhattam volna konzolon is, ott fix 60 fps. (vagy 30?)
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

Én is hozzáteszem a szaját top3-amat (tudom hogy már nem egészen ez a téma, de remélem nem zavar senkit):
1. Treasure Hunter G
2. Shin Megami Tensei
3. Lufia II
... hát igen, kissé alternatív az izlésem... (és ne is beszéljünk arról hogy a legújjabb RPG amivel eddig játszottam 1997-es) Ja igen, ha 16bit és RPG én nem ismerem akkor az nem is létezik ;)
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

Malitia írta:... hát igen, kissé alternatív az izlésem... ;)
Máá kihez képest...Mondjuk az ilyen kis kommersz ízlésű emberkékhez képest mint krisi biztos nagyon :D ,de ennyire vagyok kb én is alternatív jap RPG-k terén. 8)
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

Most így visszaolvasva el is szörnyülködtem... Hogy lehet hogy valakinek nem tetszett a Terranigma??? ::jhuh:: (Az előzményeit még megérteném (Illusion of Gaia, Soul Blazer... remélem jól írtam))
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

íme az én top 3-mam


1.FINAL FANTASY SOROZAT
2.Koudelka
3.Vampire the masquerade:redemption
(4.DIABLO 2.:l.o.d.)


Sajna ps rajongó vagyok azért áll első két helyen ez a két játék.
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

Sose értettem mit esznek ENNYIRE az emberek a Final Fantasy-ken... :crazyy: (Most meg fognak kövezni, de nekem az x+1. RPG-nek tűnnek)
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Malitia írta:Sose értettem mit esznek ENNYIRE az emberek a Final Fantasy-ken... :crazyy: (Most meg fognak kövezni, de nekem az x+1. RPG-nek tűnnek)
A FF alap, ezért ha azt írod, akkor mindenki kedvelni fog, még ha asse tudod, mi az. :P

Jelenleg a Hordes of the Underdark-kal játszom, ultratáp, +10-es (összehasonlításképpen Drizzt varázslatos-mágikus-csodaszabjái +3-asok :) ) fattyúkarddal darabolom a randa beholdereket. :D
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Malitia írta:Sose értettem mit esznek ENNYIRE az emberek a Final Fantasy-ken... :crazyy: (Most meg fognak kövezni, de nekem az x+1. RPG-nek tűnnek)
ez történik azokkal akik túl sok RPGvel jáccanak :D

gondolom azér mer nagy neve van és ezért soka ismerik, tehát legtöbbjüknek ez az egyetlen RPG a világon..

amugy én most Golden Sun 2vel nyomoluk( már ha van rá időm) ROM-on
Kép
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

Wishmaster írta:ez történik azokkal akik túl sok RPGvel jáccanak :D

gondolom azér mer nagy neve van és ezért soka ismerik, tehát legtöbbjüknek ez az egyetlen RPG a világon..
Hmmmm. Lehet. Sőt igen valószínű. (mivel én szinte csak RPG-kkel, meg logikai játékokkal játszok) ::hehe::

A másik okról meg. Hát újra bizonyítást nyert (számomra), hogy a címke néha fontosabb az árunál. ::jumph::

Más: Én jelenleg arra várok hogy kijöjjön a fordítás a Shin Megami Tensei 2-höz. (erre várhatok ::japtoun:: )
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

Szerintem a sorozat /final fantasy/ tényleg megérdemli a legjobb rpg sorozat címet a maga kategóriájában.Ötletes ,szép ,hosszú ,tele van titkokkal és jó a története.Azért említik sokan mert mindenki ismeri hiszen pc-n és ps-en is létezik és aki egy résszel játtszik látni akarja a többit is.
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

Mit értesz a "maga kategóriája" alatt?

Egy sorozat hosszúsága nem jelent sokat a minősége szempontjából ;)

Amúgymeg sosem állítottam hogy rossz sorozat, csak azt hogy szerintem MESSZE túl van értékelve.

Egyébként játszottam az elsőtől a hatodik részig az összessel, és el is jutottam olyan 1/2-éig 3/4-éig mindnek... Csak aztán valahogy semmi késztetést nem éreztem hogy tovább jussak bennük. Ez pedig egy szerintem igazán ELSŐRANGÚ játéknál nem következik be.
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

Én arra a japán 3d-s stílusra gondoltam amit képvisel és nem azt mondtam hogy szeretnie kell mindenkinek hanem azt hogy (nagyon)sokan ismerik és szeretik.Annyian és annyira hogy megérdemli ezt a címet véleményem szerint.De hogy van akinek nem tetszik az relativ sokakat leszólnak a manga mániája miatt is.(bocs ha megbántottalak volna)
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

Hááát... 3D-s stílust max a 7. rész fölött képviselhet ami talán még a mellékszálakkal (bár ennek a sorozatnak nem sok volt, ellentétben pl. a "Megaten"-nel) együtt sem éri el a felét sem a sorozatnak. ::jsmile::

Az hogy sokan ismerik az tény, és mivel csak azt szeretheted amit ismersz, ezért ha valami JÓ és sokan ismerik akkor szeretni is sokan fogják. (deduktív logika ;) )
A probléma hogy az ismertség viszont semmijen (kimutatható) statisztikai összefüggésben nem szokott állni a minőséggel. (Több köze van a gyártó cég marketingjéhez.)
És mivel az átlag ember azt nevezi ki a "legjobbnak" amit ismer, ezért érthető a hozzáállásod (meg másoké). De ezzel olyanokról is véleményt mondasz amit nem ismersz. Na a probléma itt van. ::hehe::

Nem bántottál meg, engem elég nehéz. :)
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

Téged aztán kemény fából faragtak látom te is szeretsz kötözködni de el kell ismernem valamennyire igazad van.Ám szerintem a Final akkor is brutál jó sorozat és sok hívője a bizonyíték a minőségre mert ha egy játék rossz és csak a reklámja nagy az egy idő után kibukik de ez itt nem történt meg.Mint láthatod a sorozatot senki sem igazán szidja.(tisztelet a kivételnek)De aki mégis lehet hogy az első öt percben játtszott vele és a hosszú bevezető miatt elment a kedve./8.-rész pl./
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Válasz küldése