FPS - azaz FörsztPerszonSúter ^ ^

PC vagy konzolos játékok témaköre.

Melyikkel játszol szivesebben?

QW...Q3
19
21%
UT...UT2k4
18
20%
Couter-Strike
18
20%
Medal of Honor
8
9%
RCTW
3
3%
Egyéb
24
27%
 
Szavazatok száma: 90

StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Életem első FPS-e a Spear of Destiny volt. Utána jött a Wolfenstein, Doom, Doom 2, Duke Nukem, Shadow Warrior, Heretic, Hexen... Majd a komolyabbak, mint a Quake, Q2, Q3, Hexen 2, Dark Forces, Jedi Knight, System Shock 2, Half-Life, Kingpin, Deus Ex, No One Lives Forever, Soldier of Fortune, Red Faction, Undying, Medal of Honor, Thief, Thief 2... Most a XIII-at kéne beszereznem. Inkább azokat az FPS-eket szeretem, melyekben van némi gondolkodásra késztető mozzanat is és nem az a cél, hogy szitává lőjem az ellenséget. Pl. nagy kedvencem a Thief! Már nagyon várom a 3. részt és a Half-Life folytatását is.
Avatar
=hate=
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2004.02.27. 19:27

Hozzászólás Szerző: =hate= »

StabWest írta:Életem első FPS-e a Spear of Destiny volt. Utána jött a Wolfenstein, Doom, Doom 2, Duke Nukem, Shadow Warrior, Heretic, Hexen... Majd a komolyabbak, mint a Quake, Q2, Q3, Hexen 2, Dark Forces, Jedi Knight, System Shock 2, Half-Life, Kingpin, Deus Ex, No One Lives Forever, Soldier of Fortune, Red Faction, Undying, Medal of Honor, Thief, Thief 2... Most a XIII-at kéne beszereznem. Inkább azokat az FPS-eket szeretem, melyekben van némi gondolkodásra késztető mozzanat is és nem az a cél, hogy szitává lőjem az ellenséget. Pl. nagy kedvencem a Thief! Már nagyon várom a 3. részt és a Half-Life folytatását is.
Ha szereted törni a fejed akkor: Jedi Knight 2: Jedi Outcast.
Bár én ezzel érzelmi indíttatásból nem játszottam (nem emelek kezet/fegyvert/fénykardot a Császár katonáira). :D

Éljen a Birodalom! :twisted:
"Loyalty never dies!"
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Szerintem a Jedi Outcast-on nem gondolkodni kell, inkább úgy mondanám: sokat lehet vele szo... khm, szívni. "Találd meg a kivágható szellőzőrácsot" és t.sai kft. De azért szórakoztató :D.

StabWest: Nagyon tudom ajánlani a XIII-t! Először szokni kell a cell shade-et, de jópofa benne. Ráadásul a történet is egész érdekes Mondjuk nem egy világmegváltó újdonság, de egynek nem rossz. Egyetlen hátránya a játéknak, hogy néha a fejemet tudtam volna a falba verni egy-egy sunnyogós résznél, mivel menteni nem lehet. Checkpoint-ok vannak, amiket simán elfelejt a játék, ha az ember a 10. sikertelen próbálkozás után dühében kilép :dirr:. De azért megér 4 korongot.
Érdekes, az általad említett játékokból kettővel nem játszottam: a Thief-fel és a NOLF-fal (az utóbbinak a második részét viszont komáltam). Lehet, hogy megszállott vagyok?! :oops:
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

A XIII demojával játszottam. Tetszik ez a grafikai megoldás. A Thief (és a Thief 2) megjelenésben nem annyira kiváló, de egy üde színfolt az FPS-ek világában. Pont ellentéte az Quake, Unreal, Serious Sam stílusú játékoknak. Ebben lopakodni kell és a legnehezebb fokozaton pl. nem lehet embert ölni.
Avatar
F4TE
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.01.31. 18:15
Tartózkodási hely: Touge

Hozzászólás Szerző: F4TE »

Akkor hasonlit 1 kicsit ebben a Splinter Cell-re nem? bár ott 1 idő után elég szépen likvidálni kell az ellent.. :dirr:
Kép
Avatar
F4TE
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.01.31. 18:15
Tartózkodási hely: Touge

Hozzászólás Szerző: F4TE »

Kipróbáltam a Painkiller demojat.......... azt se tudnám mondani rá hogy jó de aztse h rocc.... érdekes /inkább 2x rocc és 1x jo/ Zombiirtás felsőfokon fakaróval /szépen ki lehet őket tüzni a falra/ , kicsit sötét de ehhez a témához passzol. Első két perc elmegy utánna kezd unalmassá válni... Igaz kifagyott mint állat szóval többet ezzelsejáccok, megy a levesbe :dirr: uninstallpowa RoXX! :dirr:
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Mondjuk nem vágtam neki a XIII-nek a legnehezebb fokozaton, de közepesen azért elég sokszor kell benne Hentes Alajost alakítani :knife:. Úgyhogy szerintem nem egészen a SC kategória, bár kétségtelen, hogy vannak benne lopakodós küldetések is (a tetves washingtoni pályát már leírhatatlanul utáltam a végére).
A Painkiller meg rétegjáték lesz, én már látom :^_^:. Nekem pl. ez lesz az új Blood Kép.
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Blood: azt is végigvittem párszor. Van benne pár morbid jelenet (pl. a zombi fejét labdaként lehet használni :twisted: ). A 2. rész már nem jött be annyira...
Avatar
imaginary boy
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2003.12.07. 17:31
Tartózkodási hely: "Nyugat-Azsia" ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: imaginary boy »

Több fps-t kipróbáltam már neten, de eddig a CS jött be legjobban (ez fut legalább gyengécske gépemen is). Tetszenek a realisztikus dolgok, amúgy is fegyverrajongó vagyok. Ja és csak két hete nyomom, de talán már túlléptem a láma rangfokozaton. IB)
Kép
Close the world,txEn eht nepO
Avatar
F4TE
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.01.31. 18:15
Tartózkodási hely: Touge

Hozzászólás Szerző: F4TE »

Ki látta már az Annihilation-HQ című Q3 múvit? esetleg tudna-e vki valami ehhez hasonloan színvonalas /mert sztem az annih. csöppet színvonalas/ videjót ajanlani más jatekokrol?

Jah a link...

http://www.own-age.com/vids/mirrors.asp ... irror=1846
Kép
Avatar
Mammooth
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2003.09.03. 20:54
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary

Hozzászólás Szerző: Mammooth »

Q3: UT rulz, egyetértek Stokerrel. Lanpartykon halomra lőjük egymást benne.
Neten a HL: DoD modot nyomom, ami egy 2nd WW mod, elég reális fizikával... Jó fegyverek és Axis Rulz! (Na jó, néha az angolokkal vagyok, de USÁval csak végszükség esetén 8)
Igaz, hogy Fpseket elég régóta nyomom (amióta léteznek), de a neten a sok állat klántag, akik egész nap ráérnek fönn lógni a neten, azok azért eléggé elnáspángolnak... De azért kaszttól (és pályától) függően benne szoktam lenni az első 3ban...
"Hello Darkness my old friend..."
--Sound of Silence--
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

F4TE írta:Ki látta már az Annihilation-HQ című Q3 múvit? esetleg tudna-e vki valami ehhez hasonloan színvonalas /mert sztem az annih. csöppet színvonalas/ videjót ajanlani más jatekokrol?
F4TE.. 1000 köszönet a linkért.. ez volt eddigi életem legjobb Q3A videója.. annó még láttam EarthQuake demokat.. meg 1-2 facán megvágott Q1-2 videókat.. de ez mindent ütött..
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Ez skill vagy fun video? Vagy miféle? Chello-s ember jól meggondolja majd' 300 megánál Kép.
Avatar
F4TE
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.01.31. 18:15
Tartózkodási hely: Touge

Hozzászólás Szerző: F4TE »

Shukuhai írta:Ez skill vagy fun video? Vagy miféle? Chello-s ember jól meggondolja majd' 300 megánál Kép.
hat hogymondjam.... eleg skillesen nyomjak benne, de az a nemmindegy ahogy megvan csinálva ez a video...
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Nah részemről Q3 rulz. :dirr:
Kb. 1,5 éve nyomom (bár az utóbbi fél évben egyáltalán nem toltam), és úgy aránylag elfogadható skillen vagyok (ill. voltam). :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
F4TE
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.01.31. 18:15
Tartózkodási hely: Touge

Hozzászólás Szerző: F4TE »

Rage: és az annihilationrol mi a velemenyed? esetleg valami hasonlo stuff?
Kép
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

Mi a haverokkal szünetekben az alap hl-el játtszunk de letöltöttünk hozzá egy csomó marhaságot(pl.:pála-rats,fegyver-arctámadó,gunblade,levágott fej meg hasonlók). :twisted: :x
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Avatar
F4TE
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.01.31. 18:15
Tartózkodási hely: Touge

Hozzászólás Szerző: F4TE »

aza gunblade cucc jó móka lehet :dirr:

most a Far Cry -al jáccok.... mit mondjak.. vannak benne idegesítő dolgok/de persze melyik gamában nincsennek?/ de egyébként.. nagyon szép... nagyonagyon :)
aki tudja az próbálja ki :)
Kép
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Hi...
Én igazából az UT2003-mal szoktam ügyeskedni. Haverokkal összeülünk és általában sz**rá vernek :(
Most meg az UT2004-gyel gyakorolok, hogy ezúttal ne essen csorba a becsületemen :twisted:
Amúgy a legtöbb FPS-t kipróbáltam már, de igazából nem az én stílusom.
Kép
Avatar
Rich
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2004.04.14. 18:44
Tartózkodási hely: Csepel

Hozzászólás Szerző: Rich »

Nem tudom én az UT-t a 2003-tól utálom úgy ahogy van :)
Az UT1 az király még, de a Q3-mat se vetem meg :gun:
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

F4TE írta:most a Far Cry -al jáccok.... mit mondjak.. vannak benne idegesítő dolgok/de persze melyik gamában nincsennek?/ de egyébként.. nagyon szép... nagyonagyon :)
aki tudja az próbálja ki :)
Kipróbáltam a demót. Tényleg nagyon szép a környezet. Az ellenség nem bugyuta (elég hamar kiszúrtak, pedig olyan jól elbújtam egy "lapulevél alá" :) ).
Megjelenhetne már a Thief 3 és a Half-Life 2!!!
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Én már "Csernobil árnyékában" akarok rendetlenkedni. Látni a reaktorokban a sok rádioaktív, világító, zöld, forró, kerregő rudacskát (enyhe sztereotípiák) Kép. Bár most újra elővettem a Half-Life-ot egy kis Point of View-zásra. Visszajött a hangulat, szóval jöhet a HL2 is. UT meg majd 2006 tájékán fog érdekelni, mikor kihozzák az Unreal Engine 3-at. A Hardwired-ös mellbevágott... Kép
Avatar
F4TE
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.01.31. 18:15
Tartózkodási hely: Touge

Hozzászólás Szerző: F4TE »

Shukuhai írta:Én már "Csernobil árnyékában" akarok rendetlenkedni.
S.T.A.L.K.E.R. -re gondolsz? vagycsak énvagyok a hulye XD
Kép
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

Hmmm...hova lett innen 2 hozzászólásom? O.o"

Szal klánszinten 2 és fél év UT és 2 év Medal of Honor (ez jelenleg is), egyébként CS, Q mind, UT 2003tól nemtetszik...meg játszottam még fél év Soldier of Fortune 2t is, persze mindben multiról van szó.

Egyébként ami szerintem elég meggyőző, az a Man of Valor ^^ Láttatok róla képeket? Elképesztő félelmetes lesz multiban!
"...dancin' shinzou no bloody, ai gouon na neiro wa sei..."
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

F4TE írta:S.T.A.L.K.E.R. -re gondolsz? vagycsak énvagyok a hulye XD
Nyet, nem vagy hülye. Arra gondoltam. Nem tudom miért, de az előzetesek alapján az olyan nekem valónak tűnik. Atomcsapás (vagy mi) után menetelsz, és kiirtasz mindenkit, akit meglátsz. Tisztára, mint a "Take no prisoners" :^_^:.

Hű de felkapott téma lett a vietnámi háború így 2004 tájékán! Pár évtized távlatából kezdik azt hinni az amerikaiak, hogy megnyerték? Kép Ja, a játék jól néz ki, de én háborúsból már csak a Sniper Elite-ot várom (talán még a Shellshock érdekel, hátha tényleg olyan kemény lesz). A MO-s képekből talán kiderül, miért :dirr:.
Válasz küldése