PlayStation Portable vs NintendoDS (szal nextgen handheldek)

PC vagy konzolos játékok témaköre.

Válassz!

PSP
17
59%
NDS
12
41%
 
Szavazatok száma: 29

phr0zen

Re: nem azt mondom, hogy DS szar, de PSP JOBB

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

már nem azért.. de én már láttam mind2-t..
Má' nem azért, de én is. :dirr:
amikor először fogtam DS-t a kezemben azt mondtam, hogy nem rossz..
Na látod aranybarátom, miről is vitáztunk mi? :dirr: Ja, hogy te is DS-t akarsz? Keblemre tezsvír! :dirr:
de a GBASP jobban megérte a 25k-t mint a psp a 80-at..
Fixed.
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

r

Hozzászólás Szerző: Stoker »

szted én akarok DS-t? ha hozzámvágnak egyet talán nem dobom vissza.. de hogy pénzt áldozzak rá. főleg, hogy van egy normális kézikonzolom.. ill 2. gbasp jó psp vitathatatlanúl a legjobb.. ds sucks ass..
de most komolyan, lassan felvilágosíthatnál, hogy mitől is ennyire jó a DS.
nem is sorolom fel a sok tulajdonságot, mert a PSP mindenben veri a DS-t.. kivéve 1 dologban. az ára. de basszus, psp megér annyit amennyibe kerül, ha meg túl drága, akkor vegyél kvarcjátékot, az még mindíg jobb mint a DS, mert még annál is olcsóbb :P
phr0zen

Re: r

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

szted én akarok DS-t? ha hozzámvágnak egyet talán nem dobom vissza..
Dobdide, Dobdide! :dirr:
de most komolyan, lassan felvilágosíthatnál, hogy mitől is ennyire jó a DS.
Így hirtelenjében? Lesz rá pl. Lunar: Dragon Song, Castlevania: Dawn of Sorrow, meg circa 3x annyi jap-RPG, mint PSP-re. Nem győzött meg, kedves Gran Turismon meg GTA-n nevelkedett/nevelkedő mainstream komám?
Akkor itt egy jóval egyértelműbb válasz a kérdésedre:
CUCC
nem is sorolom fel a sok tulajdonságot, mert a PSP mindenben veri a DS-t.. kivéve...
"Néhány" tekintetben. Ár, használhatóság, felhasználó-barátiság(a DS régiómentes), játékkínálat, újítások, az akku élettartama, hogy legalább azt a keveset megemlítsem, ami rögtön beugrott. ;P
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Re: r

Hozzászólás Szerző: Stoker »

phr0zen írta:...meg circa 3x annyi jap-RPG, mint PSP-re.
és mivan ha az ember nem RPGbuzi? és elég neki annyi prg ami majd kijön pspre? baj az ha az ember szeint a GT jó játék? vagy ha élvezi a GTA-t? (bár spec az az a játék amit ponnem szerzek be)de pl. a Burnout Legends sztem kötelező darab.
tisztázzuk, miről is beszélünk? melyik a jobb gép? vagy melyikre jöün több ki RPG?
a régiómentesség nekem aztán nem számít. magyaro.n élek, akkor itt szerzem be a cuccokat. akku élettartamáról nincsenek infóim, szóval arról nemtok nyilatkozni..
amúgy egy kérdés: egyik előző postodban írtad, hogy beszerzel 1 DS-t. megtetted azóta? csakhogy egyenlő felekként tudjuk folytatni az eszmecserét. csakmert nekem vannak tényleges tapasztaataim azzal a kézikonzollal kapcsolatban amit "képviselek"
phr0zen

Re: r

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

tisztázzuk, miről is beszélünk? melyik a jobb gép? vagy melyikre jöün több ki RPG?
Szerinted melyik, öcsisajt? Amelyikre sok RPG, meg ötletes játék jön ki, vagy amire sok kommersz hulladék?
a régiómentesség nekem aztán nem számít. magyaro.n élek, akkor itt szerzem be a cuccokat.
Az egy dolog, elitista barátom, de PSP-re se épp két darab játék lesz, ami soha a büdös életbe nem fog megélni egy európai megjelenést. Ez a probléma a - fentebb vázoltakból következően - DS-en jóval kisebb probléma.
akku élettartamáról nincsenek infóim, szóval arról nemtok nyilatkozni..
Nos, ha valóban van PSP-d, akkor nem igazán értem, miért írsz ilyet?
Nem mered bevallani, hogy akkor bír ki 4 órát a géped, ha csak a zseblámpa-funkcióját alkalmazod? :P
Ezzel kapcsolatban egy kis múltbéli felemlítés: A Nintendo a handheld-piacért folytatott harcot eddig rendre úgy nyerte meg, hogy technikai tudása gépüknek fényévekkel rosszabb volt a konkurenciánál. Akkor most mégis mi van? ;P Esetleg valakinek nem mindegy, hogy egy Nintendo handheld elvan 20 órát egy szaros aksin, vagy néhány elemen, míg egy Sega GameGear, egy WonderSwan, vagy akár egy PSP önmagában kiszipolykázná a paksi atomerőművet? Elem? Abból meg mennyi egy kiló? ROTFLOL? Ja, ha elszánt vagy, talán ellesz vele a géped egy pár óráig. Talán. :dirr:
amúgy egy kérdés: egyik előző postodban írtad, hogy beszerzel 1 DS-t. megtetted azóta?
Nem, drága barátom, mégpedig azért, mert nem bankókat kakálok, meg kőolajat pisálok, veled ellentétben. Természetesen beszerzek majd egyet, csak nálunk léteznek ilyen lényegtelen faktorok is, hogy anyagiak. Egyébként az "egyenrangú-vitapartnerségben" kétlem, hogy sokat befolyásol, hogy van egy köbö fityisz darab működő játékkal rendelkező, előrendelt PSP-d.
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Re: r

Hozzászólás Szerző: Stoker »

phr0zen írta:Nos, ha valóban van PSP-d, akkor nem igazán értem, miért írsz ilyet?
ja bocs.. itt értelmezési különbségekbe botlottunk, nekem az akku élettartamát években mérik, a lemerülést talán üzeimdőben mérik. tudod? és az, hogy 3 órát bír ki? kétségtelen, ha megy a wifi folyamatosan és a legerősebb fokozaton világít.
hozzáteszem. 20 óra? a psp nem arra van kitalálva, hogy otthon ülsz és azon jáccol. arra ottvannak a normál konzolok, ez buszra, ebédszünetre, meg ilyen "fölösleges" idők megölésére van. és ha van napi 3 óránál több ilyen időd el kéne gondolkodnod.. vagy akkor olvass könyvet te monitorfej :P
phr0zen írta:Nem, drága barátom, mégpedig azért, mert nem bankókat kakálok, meg kőolajat pisálok, veled ellentétben.
Hát könnyen lehet, hogy így van, csak nem szeretem, ha úgy szólnap be, hogy közben nem tudják a hátteret. nem vagyok ám én se az a jómódú ember. csak tudod melóztam majdnem 1 évig és sikerült valamennyi pénzt összekotornom.
phr0zen írta:Egyébként az "egyenrangú-vitapartnerségben" kétlem, hogy sokat befolyásol, hogy van egy köbö fityisz darab működő játékkal rendelkező, előrendelt PSP-d.
na 2 dolog. 1: tényleg csak 1 játékom van rá eddig, mert hidd el tényleg nem szarok én se tízezreseket.
2. nem előrendelt. tényleg van. a premier napján... (írtam mint már, olvashattad) jó az ha figyelsz meg tájékozott vagy. eu premier szept 1 volt. oké?
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

A vita összefoglalása:

<phr0zen> DS jobb mint PSP!
<stoker> sage
<phr0zen> rofl

already posted by Galb
phr0zen

Re: r

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

ja bocs.. itt értelmezési különbségekbe botlottunk, nekem az akku élettartamát években mérik, a lemerülést talán üzeimdőben mérik. tudod?
Bocs, nem félévente veszek új Nokiát. ;P Mobiloknál gondoltam, handheldhez kicsit nehezebben kapcsoltam. ;P Ha ezt most előkutattad egy enciklopédiából a fogalomzavarom gyógyítására, akkor beírhatsz egy ötöst. Ellenkező esetben ne oktass ki feleslegesen. :dirr:
és az, hogy 3 órát bír ki? kétségtelen, ha megy a wifi folyamatosan és a legerősebb fokozaton világít.
...nélküle meg 5-öt? Talán nem azért handheld a handheld, hogy kibírjon egy kis időt a szabadban? Erősen kétlem, hogy az emberek azért vennének PSP-t, hogy a munkahelyi 3 percnyi kávészüneti pasziánszt ezzel helyettesítsék. Akkor gondolom ilyenek, hogy Final Fantasy, csak puszta balesetből kerültek a gépre. Vagy nagyon le lesz egyszerűsítve a játékmenet. :dirr:
csak tudod melóztam majdnem 1 évig és sikerült valamennyi pénzt összekotornom.
Nem azt kérdeztem honnan van, egyszerűen feltűnt az "aranypolgárságod". :dirr: De nem téma, csak gondoltam megemlítem, miért nincs DS-em.
2. nem előrendelt. tényleg van. a premier napján... (írtam mint már, olvashattad) jó az ha figyelsz meg tájékozott vagy. eu premier szept 1 volt. oké?
Tudom hogy van, de az írásodból azt sikerült kivennem, hogy előrendelted. Mindegy, ez tényleg lényegtelen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára phr0zen 2005.09.17. 22:05-kor.
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Re: r

Hozzászólás Szerző: Stoker »

@phr0zen: na akkor már csak az üzemidő kérdése maradt. igen. 5 órát bír. ez tény, és ezzel együtt kell élni. majd bizti lesz okosabb akku is hozzá ,vagy vmi :)
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

Én tuti DS-t veszek, ha sikerül összekaparnom rá egy kis pénzt! A PSP árából meg még veszek mellé egy Flash-cardot is (természetesem 1Gbit-est), és akkor aztán télleg hello van! Játszok azt, amit akarok! sok jó kis SNES játékot, meg hasonlók (lévén hogy van hozzá homebrew SNES emulator is)

Hogy ezt megtedd PSP-hez kell még venned egy Sony memókarit, ami nem egy ócsó mulattság! És már kapásból 90-100e FT-nál jársz, és akkor ennyi erővel félre is rakhatnád azt a pénzt az egyik next-gen konzolra, teszem azt Nintendo Revolutionra (már csak azért is ezt hozom fel példának, mert én igenis látok még fantáziát és innovációt a Nintendoban - főleg az új giroszkópos kontroller után ;D), vagy ha esetleg Sony fanboy vagy akkor egy PS3-ra.

Szal ez van... DS-re van beszerzés, PSP-re még nincs... Ha nem tetszik a feketézéses hozzászólásom, akkor töröljetek, vagy bannoljatok. Szerintem erről is beszélni kell, lévén hogy ilyen országban élünk, ahol 10-15e ft egy kézikonzolra EGY szimpla játék.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Budzoli 2005.09.17. 23:28-kor.
KOFFING
-------------------------------------
Kép
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Budzoli írta:(természetesem 1Mbit-est), és akkor aztán télleg hello van! Játszok azt, amit akarok! sok jó kis SNES játékot, meg hasonlók
1Mbit = 1000kbit Arra aztán nem nagyon teszel még csak snes jatekokat se. :)
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

Zelmor írta:
Budzoli írta:(természetesem 1Mbit-est), és akkor aztán télleg hello van! Játszok azt, amit akarok! sok jó kis SNES játékot, meg hasonlók
1Mbit = 1000kbit Arra aztán nem nagyon teszel még csak snes jatekokat se. :)
Oops :-P Gbit-et akartam írni, de azért kösz, hogy belémkötsz :lol: Én meg javítom is, hogy ne kössön belém minden második "szakértő" :weh:

(ha lehet, inkább építő kritikával figyelmeztesd másokat a hibáira, akkor talán nagyobb megértésre találsz...)
KOFFING
-------------------------------------
Kép
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

1 Gbit még mindig picit kevés, nem gondolod? Nem mindegy hogy 1024MB (=1GB) vagy 125MB (=1Gbit). :-P Elég informatív voltam?
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

Csak információ képpen: DS-re a legnagyobb játék max 1 Gbit-es lesz, szal bőven elég szvsz. A legtöbb pedig valsz 256 Mbit-es lesz.' 1 GB-os GBA Flash karit meg megnézném, hogy hol veszel! ^^ (8Gbit LOL)
KOFFING
-------------------------------------
Kép
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

Nekem is a PSP az álmom :) Remélem 1-2hónapon bellül beteljesül :)
The last Angel...
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Tökmindegy melyik nyer mert a sony szétkeresi magát a ps3-on istenem az a gép valami nem evilági izéééé

Ha a psp be is bukik japánban akkor ott az amcsi piac ami meg zabálni fogja.....DE ez a ps3-om nem nem találok rá szavakat
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

Én a Nintendo Revonak a joypadján sokaltam be... nagyon durva.. ha tényleg képesek lesznek összetenni, hogy jól működjön a játékokhoz, akkor nagy gratu illeti a nintendot...
The last Angel...
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Látom átváltott a "vita" óvodásba.
phr0zen írta:Amelyikre sok RPG, meg ötletes játék jön ki, vagy amire sok kommersz hulladék?
*köhh* Lumines? Metal Gear Acid? :D
Passz, hogy Mo-n mi jelenik meg, itt a polcon volt jópár RPG. Más kérdés, hogy ahhoz jobban kellene tudni japánul. :)
Nem mered bevallani, hogy akkor bír ki 4 órát a géped, ha csak a zseblámpa-funkcióját alkalmazod? :P
6+ órát NFS-eztem vele, de nem is bélyegkijelzőt néztem közben.

Most nyissunk egy NGE vs Inuyasha topicot is...
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Final Fantasy 3 remake NDS-re?Csesszék meg, most akkor melyiket válasszam?! :mad:
Kép
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Én elvagyok a Linux SNES emulátorával. :)
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Nekem jobban felkeltette az érdeklődésem NDS, mivel újdonság, hogy dupla képernyőt kell szemmel tartani. Bár nem hinném, hogy fogok venni (hogy Stoker szavaival éljek: "nem szarok én se tízezreseket"), de a Nintendogs szériát nagyon aranyosnak találom. :D
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

@_@ Nintendooooogs....... ééénisakajoook T_T
Annyira tündériek *_*
Bocsi, ha nem a témába vág...

És ezennel el is dőlt számomra az, hogy melyik kéne X1
A kis NDS be nem hozható előnyre tett szert PSP-vel szemben. Döntő ok a fentebb említett játék [Nintendogs]. Ez elég szubjektív ok ahhoz, hogy ne kelljen megindoloknom XD de én nem tehetek róla, de nem tudok ellenállni a kiskutyulimutyuliknak >_<
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Választok: Gameboy Micro! Igazi igényes kidolgozás. Most mutatta meg a Nintendo számomra, hogy még mindig tud minőségi módon gyártani (NDS ugye... hagyjuk). És tervezni. Letisztult forma, elérhető gombok, fémház. Valahogy nem is zavar a kisebb képernyő. Ráadásul az egész olyan kis helyes. Csak kár, hogy ez se kompatibilis visszafelé. Jópofa handheld, én ilyet vennék.
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

A gba micro nekem már sok ő a 3.gba változat nem??????nem sok ez kicsit egy generációnak...
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Európában többre mész a PSP-vel. Szerintem. Az egész Nintendó el van japánosodva (ja mert japán?). És a SCUMMVM csak PSP-re fejleszt. Szal erről ennyit.

Bár mindig is nintendópárti voltam (Mario FOREVAH), de most annyira nem látom sok értelmét. Csak az animefanatikusoknak meg japánmániásoknak való. (Ja hogy ez egy ilyen fórum? höh nem szóltam semmit)
Válasz küldése