PlayStation Portable vs NintendoDS (szal nextgen handheldek)

PC vagy konzolos játékok témaköre.

Válassz!

PSP
17
59%
NDS
12
41%
 
Szavazatok száma: 29

Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

PlayStation Portable vs NintendoDS (szal nextgen handheldek)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Hát eljöttek, most már mindekettő kapható kishazánkban. PSP 70 ezer, NDS, 40 ezer. Jó ez nekünk, hogy végre olyan kézi konzol is kapható ami egész szép 3D-s játékokat tud prezentálni és nem mobiltelefon (Nokia N-Gage)? Megvenni melyiket érdemes? Jobb az hogy bár rosszabb a kép de kettő van belőle és érintőképernyős? Melyik gépre milyen játékokat várunk? stb.

Szal valami jó kis vitát szeretnék látni... és hogy legyen mibe belekötni, itt a sarkított véleményem:

Nintendo DS jó lenne, ha végre kiadnának olyan játékot hozzá ami értelmes módon használja ki a duplaképernyőt (nem csak még 4-5 gombot helyez el rajta), vagy pedig nem túlságosan elvont (pl. Project rub) vagy lmeroggyant (Wario Ware Inc Touched). Jah és nekem az sem tetszik, hogy térképet helyeznek el rajta mondjuk, mert hogy igazából pl. egy autós játéknál kicsiben a sarokban is jó volt, míg mondjuk egy kalandjátéknál ahol mászkálsz (Another Code - ez egyébként legalább szép) úgyis ha épp bejátszás van ako nem fogsz mozogni, tehát minek is az, hogy látod épp hol állsz? (Nem is oda nézel, mert ugye bejátszás.)
Na de akkor mi lenne nekem a jó? Sztem egy jó kis RPG ahol a skillek tárgyak menük stb lenne mondjuk alul, felül meg az események, vagy pedig egy repülőgép/mecha szimulátor, ahol a gépünk műszerfala lenne alul és lehetne agyon nyomkodni, karokat tolni húzni stb.

PSPről viszont csak egy rosszat tudok írni, azt hogy olyan drága :P (Drágább mint az asztali konzol társa a PS2!) ... bár lehet h ez majd hamarosan lejebb megy, reménykedjünk.
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

szerintem meg mind a kettõ fos
15000ft-ból mit érdemesebb venni? egy 50 mb-os játékot, vagy egy 5 gb-osat? (ps2, gamecube, xbox stb.)
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

gb2/b, tard. Jatekoknal miota a meret a lenyeg? GBA tamogatas miatt szemely szerint egy NDS beszerzeset fontolgatom.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

amcsi írta:szerintem meg mind a kettő fos
Nekem eddig csak PSP-hez volt szerencsém, de nem tartom kakinak ^^;; játszottam rajta "Minna no Gorufu"-t, egy Bleach játékot meg a Saruakademii-t... mindegyik fun volt, semmi kivetnivalót nem találtam, fogalmam sincs, miért mondod, hogy szar...
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

ne haragudj, leginkább az árakat néztem ezzel kapcsolatban
meg idegesít, hogy amikor végre beszereztem egy gbc-t, rögtön meg is jelent a gba, és ez rosszul esett nekem, és most megint újabb és újabb hordozható izék jelennek meg^^'
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Az NDS egy fröccsöntött műanyag kvarcjáték. Ideig-óráig elvan vele az ember, örül az érintőképernyőnek meg a mikrofonnak... aztán meglát egy PSP-t. Ami jó is lenne (tényleg helyre kütyü, még filmet is érdemes nézni rajta), ha nem hoznák vissza minden másodikat pixelhiba miatt, amit a fantasztikus képvillogtató programocska állítólag (fals hír) megold :?. Hooray, another 70 grand down the drain!

gy.k.: szerintem
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Mellesleg baromság összehasonlítani a kettőt. Más a célközönség, más az árkategória.
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

Ha mod lennék, ezt a topikot törölném.

Tessék azzal játszani, amivel jól esik. És az ilyen VS témákra jellemző egymás mellett elbeszélést meg fölösleges beindítani. Ha annyira érdekel valakit ez a két remekbeszabott konzol hát csináljatok nekik külön topikokat és ott ki lehet beszélni őket. De ez így... melyik a jobb, a hajó, vagy a repülő? Száni.

Kiegészítésként küldeném ezt mindenkinek: http://www.vgcats.com/comics/?strip_id=142
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Galb: oke ako szedjük ki a vs.-t, én csak egy olyan topikot akartam volna mint a PS2 és egyéb konzolok, csak handheldekről
Kép
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Egyértelmű:PSP.A Nintendo-akár milyen nagy múltra is tekint vissza-sajnos nem valami sikeres(persze a handheldekben ő volt a király).Az 576-ban azt írták, hogy a japcsik mindkettőt megveszik.De ha azt nézed mennyivel többet nyúlyt a PSP, akkor árban sokkal jobban megéri!NDS-kb 45000-PSP kb 70000 A PSP-n tudsz netezni, filmeket nézni, zenét hallgatni stb.Az NDS-en ott az a gagyi dual screen amit nagyon kevés játék használ ki igazán...
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

milyen dual screen? világosítson már fel valaki
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Nintendo Dual Screen, azaz két (érintő)képernyője van.
Kép
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

MAGYARORSZÁG(azoknak akik nem vágnák az ország aminek a lakosa...)
ez nem az az ország ahol TÚÚÚÚÚÚl nagy az ijesmire a kereset,kereslet....nem hinném hogy nagy lesz a kölönbség az eladásokban,a legtöbbet úgyis anyuci,meg apuci vesz a kisfiú/kislánynak és nem azt nézi mejik a jobb hanem mejik az ÓCSÓBB meg mejikhez vannak "logikai" játékok arra tippelek hogy magyarban legfejebb eladnak 3.000-4.000 PSP-t azt JÓVAN...mig az elöbb írt okok miatt jóval több NDS-t.


Lehet hogy nem a legjobb a rálátásom de én így gondolom....Meg engem nem ütött meg anyira mert nálunk sok dolog kimarad/nehezen elérhetö a PSP-multifunkciói közül...(TV,Internet,Umd-filmek)....
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Tokubei írta:Az 576-ban azt írták, hogy a japcsik mindkettőt megveszik.
Azt kb. most felejtsd el, hogy abban mit írnak :wink:.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Tokubei írta:Egyértelmű:PSP.A Nintendo-akár milyen nagy múltra is tekint vissza-sajnos nem valami sikeres(persze a handheldekben ő volt a király).Az 576-ban azt írták, hogy a japcsik mindkettőt megveszik.De ha azt nézed mennyivel többet nyúlyt a PSP, akkor árban sokkal jobban megéri!NDS-kb 45000-PSP kb 70000 A PSP-n tudsz netezni, filmeket nézni, zenét hallgatni stb.Az NDS-en ott az a gagyi dual screen amit nagyon kevés játék használ ki igazán...
Legtobb jatek amit eddig keszitettek ra igenis kihasznalja a DS-t. PSP-n netezel.. NDS-en is van netes jateklehetoseg. WiFi. Japanban NDS-bol egy szamjeggyel tobbet adtak el mint PSP-bol. :)
amcsi írta:szerintem meg mind a kettő fos
15000ft-ból mit érdemesebb venni? egy 50 mb-os játékot, vagy egy 5 gb-osat? (ps2, gamecube, xbox stb.)
amcsi írta:milyen dual screen? világosítson már fel valaki
Ugy szidsz egy konzolt hogy azt sem tudod mi az Nintendo Dual Screen? Huzz vissza /b-be te nettroll.

Jehuty: Figyelj jobban oda nyelvtan oran, edes fiam. >__> Eladasokban pedig meg egy szamjegyet oda lehet tenni fejben.
Avatar
Rondeau
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2003.11.29. 21:07
Tartózkodási hely: 2330
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rondeau »

Én PSP-t szeretnék, a Tenchu miatt :lol:
najo, meg a Sony közelebb áll hozzám mint a Nintendo, passzolom miért. A legegyszerűbb ha vársz jó 1évet, kb, és azt veszed amelyiket Te akarod, ami neked jobb és satöbbi, persze a játékfelhozatal is dönthet ... a pénz meg mulandó, jobb mintha csokit vennél helyette :lol:
:)
Kép
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

SORRY ABOUT nyelvtan tudod nekem ezzel némi problémám van már százszor kellet elmagyaráznom a fórumon...és az eladásokhoz MAX egy fél nullányit adok hozzá töbre nem számitok,ja meg meg se mondtam menyi időn belül adnak majd el ennyit...
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Zelmor írta: Ugy szidsz egy konzolt hogy azt sem tudod mi az Nintendo Dual Screen? Huzz vissza /b-be te nettroll.
ha csak nem tud 4 oldalas dvd-rõl, vagy 200GB memóriáról 2048x1572s felbontással divx-es videókat lejátszani, addig azt mondom felesleges pénzkidobás annyiért
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Birtoklok egy PSP-t, tapasztalataim következnek:
amcsi írta:ha csak nem tud 4 oldalas dvd-ről, vagy 200GB memóriáról 2048x1572s felbontással divx-es videókat lejátszani, addig azt mondom felesleges pénzkidobás annyiért
És te viszed a gépedet a hátadon amikor utazol?

Az ára magyarhonban valóban nagyon húzós. Őszintén szólva nem értem miért kerül kétszer annyiba, mint Japánban. Az enyém 22.000 JPY (mai árfolyamon 37.532 HUF) volt, és ugyanúgy Value Pack, mint ami otthon kapható.

Általános tapasztalat, hogy megleően sokáig tart az akkuja, még maximum fényerőre kapcsolt képernyőnél is. A kép valami hihetetlen, nagy, éles. A szoftver elsőrangú, midnen elképzelhető multimédia funkció kézreáll. Szerintem a PSP nem elsősorban csak játékgép, hanem multimedia center. Egy megfelelő méretű memory sticket birtokolva nincs szükséged mp3 lejátszóra, 512 megára meg tökéletes filmet is lehet tömöríteni a PSP-hez.

A közgázon speciel van wireless net az épületben, és gondolom ezzel nincs egyedül. Nem kicsit geek előadáson a PSP-ddel emailt nézegetni... :)

Játékügyben: Eddig NFSU:Rivals-om és Metal Gear Acid-em van. Az előbbi tömény élmény, szerintem jobb is mint a PC-s. ;) A grafikát látva elgondolkoztam, hogyha ezt meglátja néhány PC, lefagy bánatában. Az utóbbi kicsit macerásabb ugyanis keményen logikai játék és még vannak problémáim a megértésével... (A japán PSP csak japán játékokat tud. Most fejlesztem a szókincsem fegyver- és kommandós szlenggel...) Még egy Lumines-t szeretnék... ;)

Az tény viszont hogy egy-egy boltban a DS polc kb háromszor akkora, mint a PSP, és olcsóbbak is a DS-es játékok.
JAFO írta:aztán meglát egy PSP-t. Ami jó is lenne (tényleg helyre kütyü, még filmet is érdemes nézni rajta), ha nem hoznák vissza minden másodikat pixelhiba miatt, amit a fantasztikus képvillogtató programocska állítólag (fals hír) megold
Az enyém tökéletes...

OFF
j.e.h.u.t.y. írta:SORRY ABOUT nyelvtan tudod nekem ezzel némi problémám van már százszor kellet elmagyaráznom a fórumon...
Ne elmagyarázd, tegyél ellene. Nem ez az utolsó, hogy szóvá fogják tenni.
ON
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

j.e.h.u.t.y. írta:úgyis anyuci,meg apuci vesz a kisfiú/kislánynak és nem azt nézi mejik a jobb hanem mejik az ÓCSÓBB
Nem saját tapasztalatból/életkorból kell mindenáron kiindulni. Az, hogy te egy vödör Legót kaptál karácsonyra handheld helyett, nem feltétlen van nagy kihatással a magyar konzolpiacra. :dirr:

Egyébként ezen a héten valszeg veszek egy DS-t. Amint megvettem, az lesz az első dolgom, hogy bánatomban felkötöm magam a gatyamadzagommal, mert az én gépem nem tud zenét, mp3-at, meg videnyókat lejátszani/ egyéb, felettébb handheldhez való funkciókat felmutatni. :dirr:
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

röviden

Hozzászólás Szerző: Stoker »

Rövid leszek, annyit érdemel a téma.
DSem nincs.
PSP-t vettem európai premier napján.
ennyi; köszönöm.
phr0zen

Re: röviden

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

Stoker írta: DSem nincs.
PSP-t vettem európai premier napján.
ennyi; köszönöm.
Kép

Ennyi, köszönöm.

A PSP "technikai felsőbbrendűségét" illetőleg pedig...
CUCC
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

RE phr0zen!

Hozzászólás Szerző: Stoker »

folytassuk hasonlóan röviden:

Kép
phr0zen

Ez egy DS/PSP. S**gből és s**rból készült?!!11

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

ROTFLOL, ha már ennyire hasonlóan minőségi alapanyagokból készül mindkét tündéri kis gépezet, akkor nem egyértelmű, hogy inkább DS-t veszek 35-ért, mint PSP-t 70-ért? :dirr:
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

nem azt mondom, hogy DS szar, de PSP JOBB

Hozzászólás Szerző: Stoker »

már nem azért.. de én már láttam mind2-t.. amikor először fogtam DS-t a kezemben azt mondtam, hogy nem rossz.. de a GBASP jobban megérte a 25k-t.. aztán amikor fogtam PSP-t a kezemben valami miatt nem volt kétséges, hogyha megjelenik európában akár 80at ias áldozok rá. sztem te még nem láttál IRL PSPt ez lehet a bajod.
Válasz küldése