NINTENDO Wii (avagy, would you like to play with my wii? :p)

PC vagy konzolos játékok témaköre.

Vennél Nintendo Wii-t?

Igen! Amint megjelenik azonnal beruházok egyre!
16
46%
Majd vesz a haverom és hozzá járok át játszani
6
17%
Nem veszem meg...
13
37%
 
Szavazatok száma: 35

Avatar
Zero
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2007.02.01. 15:17

Hozzászólás Szerző: Zero »

Van már innen valakinek Wii-je?
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Miért nincs olyan válasz,hogy majd fogok venni?
Kép
Kép
Kép
sm4e86
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016.06.08. 19:54
Nem: Férfi

Re: NINTENDO Wii (avagy, would you like to play with my wii? :p)

Hozzászólás Szerző: sm4e86 »

Na, van Nintendós topic, bár ahogy elnézem, pont ide kommenteltem az eredeti felhasználómmal.

Lehet belőle Wii U-s topic? Mit gondoltok az utód konzolról? Nem akármilyen mélyrepülésbe került a Nintendo ezzel a konzollal. Nem gondoltam volna, hogy lesz Nintendo konzol eladások tekintetében alulmúlja a GameCube-ot is, de a Wii U nagyon jó úton halad efelé. Azt értem, hogy rossz marketing, de nem lehet akkora baklövés, hogy ennyire ne vegyék az új konzolt. Szerintem jó játékok vannak rá. Az más nagyobb baj, hogy az account rendszer bűn rossz, tele hiányosságokkal, és felesleges szigorításokkal. A My Nintendo rendszer és a Miitomo alkalmazás is annyira idétlen nagyon hiányzik a Club Nintendo rendszer. Strukturáltabb volt, és a fizikálisan vásárolt játékokért jártak jutalmak. Most meg olyan, mintha semmi nem érnének a a lemezek, és csak a digitálisan vásárolt játékokat becsülik. Az biztos, hogy én, aki gyűjti a játékokat ezek mellett szeretem a polcomon látni a játékokat, nem fogok lemondani a fizikálisan vásárolt játékokról.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: NINTENDO Wii (avagy, would you like to play with my wii? :p)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ennyire rossz a helyzet? Japánban is? Csak nagyon mérsékelten követem a Nintendo-híreket.
Mondjuk a cég elég vaskalapos tud lenni.
sm4e86
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016.06.08. 19:54
Nem: Férfi

Re: NINTENDO Wii (avagy, would you like to play with my wii? :p)

Hozzászólás Szerző: sm4e86 »

A mordályos nyul írta:Ennyire rossz a helyzet? Japánban is? Csak nagyon mérsékelten követem a Nintendo-híreket.
Mondjuk a cég elég vaskalapos tud lenni.
Japánban is, hetente 4-6.000 Wii U-t adnak el. A vaskalaposság meg sajnos igaz, ugyanakkor azt gondolom, hogy valahol jó is, mert ennek köszönhető, hogy nem a trendek irányába mentek el, hanem beújítottak. Nekem igazából bejön a Wii U, csak az volt a gond, hogy mindenki azt hitte, hogy az a Wii-nek egy újabb változatáról van szó, és alig vették. A Wii U eladások kb. 11-12 milliónál tartanak, úgy tudom, pedig már 3 és fél éve piacon van...

Inkább az a baj velük - mondjuk ez nagyon régi eredetű probléma - hogy nagyon nehezükre esik az online dolgokra átállni. Mindig is el voltak maradva a vetélytársaktól. Állítólag a Friend Code rendszer már akkor elavult volt, amikor kitalálták (2006), de nagyobb gond a felesleges szigorítás. Például nem lehet átállítani az országot. Ezt elvileg azért találták, mert az online vásárlásoknál az árfolyam-változások esetében ne váltsunk csak azért országot, hogy mondjuk euróban jobban megéri kifizetni, mint fontban. A másik, meg konkrét személyes történet. 2014. novemberében elvesztettem a Nintendo 3DS konzolomat. Sajnos nem került elő, vettem egy 3DS XL-t. És először E-mailben írtam az európai Nintendo képviseletnek, hogy mi történt, és vegyék ki az accountomat a régi gépből, hogy az újra hozzá tudjam tenni. Azt mondták, lehet, de rengeteg sok adatot kértek. Ahol megakadt a dolog, az, hogy rendőrségi feljelentésről is kértek scannelt példányt. Az eset pikantériája, hogy ez az eset Angliában történt, ráadásul pont azon a napon, amikor utaztam haza. Az account dolog meg azért volt fontos, mert volt egy adagnyi letöltött játékom (digitálisan vásárolok azért), és nem tudtam az új gépen játszani velük. A barátlista által megmondták az ismerősök, hogy a 3DS-emet megtalálták, és vígan használja valaki. Nem kicsit érintett érzékenyen, hogy másé lettek az általam vásárolt digitális játékok. -_- Mert nem voltak hajlandók kikötni a régi gépemből az accountot, mert minden megvolt, csak a rendőrségi papír hiányzott. Nem is lehetett meg, mert állítólag, akkor Angliában kellett volna megjelennem tárgyalásra, azt meg gondolom, mondanom sem kell, mennyivel drágább a hirtelenjében megvásárolt repülőjegy. Úgyhogy elakadt a dolog, és a telefon mentett meg, mert mondta az egyik ismerősöm, hogy ha telefonon intézzük ezt, jóval kevesebb adatot kérnek. És így is volt. Így sikerült elintézni, de azért volt egy menet... Szóval erre mondom, hogy felesleges szigorítás. Ha ilyen történik, nem lehet csak úgy kiköttetni az accountot, és bár gépen belül meg lehet formázni a konzolt (így kerül ki onnan az account), de nincs még arra lehetőség, hogy weboldalon legyen listázva, hogy mely konzolokra van rákötve a felhasználói fiók, és ha ilyen történik, akkor kiköttetni ott.

Aztán a My Nintendo is. Egyik gond vele, hogy elenyészőek az akciók, a másik meg hogy mocskos módon van kitalálva az "aranyérme" rendszer, amit akkor kapsz, ha digitálisan veszel játékot. A legolcsóbb is eléggé árulkodó: 4.50 és 8.99 font között kapunk 10 pontot, és egy Nintendo 64 játék 8.99, a következő szint meg 9.00-tól kezdődik, amikortól 20 érmét kapunk. Többek között ezeket az érméket lehet beváltani különböző akciókra, vagy teljes Virtual Console játékokra, de abból csak 1-2 van egy "ciklusban". A Miitomo nevű okostelefonos alkalmazás meg lényegében abból áll, hogy kérdésekre válaszolunk. De vannak köztük egészen személyesek is... És vissza lehet olvasni, hogy barátok mit válaszoltak, a nekünk tetszőket megjelölni, meg lehet alákommentelni. Ez a lényege. Van sok apróság is, de mind kifulladnak 2-3 hét után. kb. 10 ismerősöm van Miitomón, de rajtam kívül csak ketten használják aktívan, de én is csak a Miitomo érmékért, amikért szintén akciók járnak. A legjobb akciójuk My Nintendón egyértelműen a WarioWare Touched! Nintendo DS játék digitálisan 3DS-re. Az összes többi akció azért nem ér sokat, mert annyira drágák a játékok digitálisan, de igazából az akciók viszik le annyira az árát, mintha boltban fizikálisan venném meg. Akkor már inkább elmegyek érte a boltba, főleg, hogy ahogy írtam, szeretem a gyűjteményembe tudni a játékokat.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: NINTENDO Wii (avagy, would you like to play with my wii? :p)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Na igen, az online dolgokra értettem én is a vaskalaposságot. Ha ebben rugalmasabbak lennének, akkor a technikai újításaiknak is lehetne valódi hatásuk. A Splatoon is mekkora hír - részben mert, OMG, nintendo online multi, ilyet sem láttunk gyakran. :D

A történeted meg elég szörnyű. :(
sm4e86
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016.06.08. 19:54
Nem: Férfi

Re: NINTENDO Wii (avagy, would you like to play with my wii? :p)

Hozzászólás Szerző: sm4e86 »

A Splatoon veszett jó ötlet! Ékes bizonyítéka annak, hogy ha a Nintendo akar, most is be tud újítani. Ennek legnagyobb ellenpéldája a New Super Mario Bros. 2, ami ugyan, mint önirónia jelent meg, de miért kell ezért teljes árat fizetni? :( Főleg annak fényében, hogy alig van benne újítás, rövid és könnyű a játék. Nem utolsó sorban a végén óriási szivatás van (én legalábbis annak gondolom), hogy ugyan van tovább a 6. utolsó világ után is, de ahhoz 90 aranyérmét kell "fizetni". Ez azért rossz, mert a különböző Toad házak, rejtett pályák megnyitásához is kell 5 aranyérmét fizetni, és csak a legvégén derül ki, hogy +90 aranyérme kell ahhoz, hogy Bowser legyőzése után folytathassuk a játékot. Nem kicsit voltam kiakadva miatta, mert vannak olyan aranyérmék, amiket kifejezetten nehéz egy pályán megtalálni / megszerezni.

Igen, tényleg megsínylettem, aztán hogy mikor tanul a hibáiból a Nintendo... Egyetlen jó dolog van tőlük, hogy soha nem kellett az online szolgáltatásért fizetni.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: NINTENDO Wii (avagy, would you like to play with my wii? :p)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

sm4e86 írta: Japánban is, hetente 4-6.000 Wii U-t adnak el. A vaskalaposság meg sajnos igaz, ugyanakkor azt gondolom, hogy valahol jó is, mert ennek köszönhető, hogy nem a trendek irányába mentek el, hanem beújítottak. Nekem igazából bejön a Wii U, csak az volt a gond, hogy mindenki azt hitte, hogy az a Wii-nek egy újabb változatáról van szó, és alig vették. A Wii U eladások kb. 11-12 milliónál tartanak, úgy tudom, pedig már 3 és fél éve piacon van...

Abban részben egyetértek, hogy a Wii U névválasztása kimondottan szerencsétlen húzás volt a Wii-hez akkorra már rahedli számra kapható kiegészítű kütyü miatt, de szerintem a nagyobb gond inkább az volt, hogy az N gyakorlatilag nem tanult semmit az N64 korszak óta ha a konzolokról van szó, legyen szó a külsős fejlesztőkkel, vagy magukkal a vásárlókkal kapcsolatban. Az előbbit érintően szvsz azért, mert ilyen vagy olyan módon tettek keresztbe a külsős fejlesztőknek a hardverek révén - az N64-GC érában a kazetta-mini DVD páros "kicsisége" nem volt kimondottan barátságos a szabvány, vagy akár duplarétegű DVD-hez képest ha monumentilásabb játékokról volt szó, míg a Wii-Wii U kettősnél ironikus módon az innovatívabb megközelítés tett keresztbe. Az egy dolog, hogy a mozgásérzékelés/tablet olyasmi, amivel a Sony és az MS nem próbálkozott meg (pontosabban próbálkoztak volna a mozgásérzékeléssel a Wii példáját látva, aztán olyanok lettek amilyenek), de fejlesztői szempontból egyszerűbb volt inkább a "maradibb", de biztosabb eladásokat produkáló és erősebb hardverrel bíró (+ átiratokat is egyszerűbben kivitelezhető) konkurenciánál maradni, semmint hogy a N-nél lecövekelve "kelljen" olyan játékokat összedobni, amik értékelhető módon kelnek el *és* még a masina mozgásérzékelését/tabletjét is értelmesen tudja kihasználni. Ez pedig egyenesen vonja maga után a vásárlói oldalt is, hiszen (különösen a Wii U-t illetően) gyakorlatilag a Nintendo tartja életben az adott masinát, az N stílusa pedig már nem olyasmi manapság, ami a régmúlthoz hasonlóan széles tömegeket mozgatna meg, főleg úgy, hogy a PS4-X1 párosra szabályosan ömlik a külsős fejlesztőktől jövő támogatás. És akármilyen közhelyesnek is hangzik, de több Call of Duty/Battlefield epizód, vagy éppen mostanában az Overwatch nincs Wii U-ra, ez pedig elég nagy bélyeget nyom vásárlói oldalról a "melyik konzolt vegyem-é" kérdésre a Wii U szemszögéből. A DS-3DS kettősnél pedig hiába van ott a duplaképernyő mint kísérletezés, azokra eleve olcsóbb játékokat összedobni a képernyő kihasználástól függetlenül, és különösen a DS esetében ez meg is látszott a maga idejében.

Félreértés ne essék, én a maga módján kedvelem a Wii U-t, hiszen ha a három "nagykutya" (Nintendo-Sony-Microsoft) saját fejlesztéseit nézem, akkor az N mesevilágát továbbra is kategóriával jobban kedvelem mint teszem azt a God of Wart a Sony oldalon, vagy a Gears of Wart az MS-nél. Imádtam a Pikmin 3-at, a Bayonetta 2-Wonderful 101 jóféle Platinum játékok voltak, a Super Mario 3D World simán az utóbbi évek egy legfrissebb Mario játéka, vagy éppen a Splatoon egy nagyon jó iskolapéldája volt annak, hogy az N igenis tud franchise-t kitalálni ha akar, pláne egy olyat, ami (tudtommal) platformtól függetlenül az egyik legsikeresebb volt az elmúlt évtizedben. És mégis, ezek a címek sok embernek már nem mondanak semmi számottevőt, kiváltképp az évek során kiábrándult rétegnek, akiknek akár abból is elege lehetett, hogy az N egyszerűen el van marada a korral nem egy dolgot illetően. A 3DS-en is meglévő régiókódolás miatt például akár az egész kyotói bagázst hátsón billenthetném (mert például az Atlus egy emeletes gyökér cég, ami a mai napig nem tud időben európai megjelenéseket kivitelezni), de az általatok emlegetett online is olyasmi, amivel alig-alig tudnak megbírkózni - az egy dolog, hogy a Splatoon-Smash 4 kettős nagyon jól funkcionál online, de konkrétan a te eseted is egy ékes példája annak, hogy gyakorlatilag egy öklömnyi koncepciós hiba van az online account/vásárlás kettőst illetően, amivel a Sony-MS párosnak mostanra már potenciálisan kevesebb problémája van. Azon felül, hogy személy szerint a Sony-féle online felületet barátságosabbnak is tartom a Wii U megoldásánál a kezelést illetően, mégha a konkrét formatervezést illetően a Sony a mai napig nem sajátította el a személyiséggel bíró felület összerakását.
Kép Kép
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: NINTENDO Wii (avagy, would you like to play with my wii? :p)

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Akkor itt is már a régi-új nevemen írok. Már én is gondolkodtam azon, hogy visszamenjek-e egészen a Nintendo 64-ig, de nem akartam, de ha már megtetted, akkor én is. Tisztába vagyok azzal, hogy a Nintendo a N64 óta hibát hibára halmoz, de a szálak még messzebbre vezetnek vissza. Úgy tudom, hogy még a Super Nintendós időkben is a Nintendo kemény jogdíjakat kért külsős cégektől, és volt néhány kikötésük, ennek ellenére sok játék jelent meg SNES-re. A Nintendo ezt megtehette, hiszen csak egy valamire való vetélytársuk volt, a SEGA, de tőlük is csak a Mega Drive volt méltó, az is azért rendesen alulmaradt a SNES-szel szemben. Így ugyan sok játék jelent meg Mega Drive-ra, de ha egy külsős cég igazán ismertté akarta tenni a játékát, akkor megjelentette Super Nintendóra is. Sokszor cenzúrázva a kemény játékokat.

Aztán mintha a Nintendo nem számolt volna azzal, hogy a Sony személyével kivel állnak szemben. "Felmérhették" volna a helyzetet, hiszen a Nintendo 64 jóval később jelent meg, mint a PSX. Olyan indokot hallottam arra, hogy miért maradt kazettás a Nintendo 64, hogy nincs töltési ideje, de igazából óriási baklövés volt, mert a Nintendo 64 hardware-e sokkal erősebb, és az a konzol legnagyobb tragédiája, hogy nincs kellőképp kihasználva. Ha CD-s lett volna a N64, olyan játékok készültek volna rá, amivel meg merem kockáztatni, hogy hazavágta volna a PlayStation-t. Így is vannak világot megrengető játékok rá, például Super Mario 64, a Zelda páros, vagy a Donkey Kong 64, de az, hogy sokkal kevesebb játék volt Nintendo 64-re, ezáltal hiába voltak minőségi játékok a gépre, az átlag vásárlóréteg a mennyiség felé ment, így a PSX kiütéses győzelmet aratott a N64 felett. Aztán a GC mini-lemezes rendszere megint azt hozta magával, mint Nintendo 64-nél, hogy hiába volt maga a hardware generációjának legerősebbje, ha nem tudták kihasználni. Aztán a Wii sikertörténete meg ismert, amit mai fejjel inkább keserédesnek mondanék, mert nincs folytatása. Annak köszönhető a hatalmas siker, hogy a casual játékos réteget szólították meg, mely hosszútávon kudarc, hiszen nagy arányuk nem lesz tartósan komoly játékos. Személyes tapasztalat, hogy több ismerősömnek is mutattam egyedi Nintendo játékot, akiknek teljesen idegen dolog a videojáték. Próbálták, megmosolyogták, tetszett, de egyikük sem lett játékos.

Különben a Nintendo a GameCube óta minden egyes új konzoljuk esetében megígérik, hogy lesznek külsős támogatások bőséggel. Ami az első időkben igaznak is tűnt, hiszen tényleg jelentek meg külsős játékok, de ezek mind elapadtak idővel. Gondolom, a legújabb konzolnál is ígérni fogják, ha eljön az idő, de már a Wii U-nál sem hittem el nekik, most sem fogom. Előbb bizonyítsanak. Mert annak ellenére, hogy Nintendo fanboy vagyok, és Mario 5 éves korom óta az életem része, azért jelent meg jónéhány játék PlayStation gépekre, amit örömmel kipróbáltam volna, de csak azokért nem akartam konkurens gépet venni.

Amúgy hazai tárgyú probléma is van. 2014 elején a Nintendo megszakította a kapcsolatot az addigi osztrák-magyar forgalmazó céggel, a Stadlbauerrel. Helyükre egy cseh forgalmazó cég, a ConQuest jött. Nagyon ígéretesen indult, sokat reméltünk tőlük. Egyre-másra jöttek a magyar nyelvű promóciók (igaz eleinte nagyon hülye nyelvezettel és stilisztikával, de aztán felfogadtak egy magyar fordítót), kommunikáltak a rajongókkal, csak aztán megtorpant a dolog, mert az volt, hogy amint jött az új forgalmazó, úgy tűntek el a Nintendo játékok a Media Markt a Tesco és hasonlók polcairól. Sokat ígértek, hogy lesz megegyezés, szerződés, de csak nem lett. Eleinte elhittem, hogy nehézkes az egyezkedés, de most már szkeptikus vagyok. Mert hiába kapható a Nintendo a konzolboltokban, be kell látni, hogy sokkal nagyobb vásárlóréteg jár a Media Markt-okba és a Tescókba vásárolni, és ha a Nintendo konzolok és játékok ott is kaphatók lennének, sokkal ismertebb lenne nálunk. Az 576-okban is siralmas a választék, amióta az új forgalmazó van, és az árak sem lettek sokkal olcsóbbak. Az, hogy mi áll a háttérben nem tudom (lehet, hogy az európai Nintendo sem támogatja őket kellőképp...), és az is vitán felül áll, hogy a Stadlbauer cég kommunikáció borzalmas volt. Nem nagyon tartották a kapcsolatot a rajongókkal, de mindig biztosítottak egy játékmennyiséget a boltokban. Az új cég meg ennek az inverze. Fantasztikus a kommunikáció, de alig van kínálat.
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: NINTENDO Wii (avagy, would you like to play with my wii? :p)

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Igazatok van, hogy nem reagáltatok rá, beszéljünk kellemesen témáról. Akinek van Wii U-ja vagy / és Nintendo 3DS-e felvehetjük egymást, és alkalomadtán játszhatunk együtt.

Az én felhasználóm, Friend Code-om:
Nintendo Network ID: sm4e86
Nintendo 3DS Friend Code: 5000-5278-9408

Meg ma este lesz az E3 Nintendós prezentációja. Elég érdekes, hogy elvileg csak az új Zeldát mutatják be, csak láthatunk valami mást is. Vagy létezik, hogy kb. órán át egy játékról beszélnek?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: NINTENDO Wii (avagy, would you like to play with my wii? :p)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Bocsi, a fentebbire azért nem reagáltam, mert az nekem már túl erős belemenés volt, ennyire sajna nem foglalkoztat a téma. :oops:
Egy dologhoz hozzátoldanék mégis:
supermario4ever írta:hiába voltak minőségi játékok a gépre, az átlag vásárlóréteg a mennyiség felé ment
A választék felé! Nem mindegy, hogy 10 játékból választasz 3-at, vagy 100-ból. És a minőség csak részben szempont, kevesebb játék kevesebb stílust képvisel, ami a potenciális játékosok egy részét érdektelenné teszi.

3ds friend code-om: 0344-9896-4268
(Ehh, csak online tudlak hozzáadni? Akkor majd este.)

A Network ID mi is, meg mire is kell? ::japtoun:: Attól tartok én még ezt a szerény választékát sem használom ki a funkcióknak. :D Láttam, hogy egyesek valami tallérokat gyűjtenek, én meg csek néztem, hogy "lolwut, majd egyszer biztos megguglizom, hogy miről van szó, csak nem most".
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: NINTENDO Wii (avagy, would you like to play with my wii? :p)

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Nintendo Network ID Wii U-n van. Ez van a Friend Code helyett. Amúgy nem kell feltétlen, hogy legyen hozzá Wii U, hogy létrehozz egyet, például az accounts.nintendo.com oldalon lehet regisztrálni egyet.

Amúgy nem azért írtam, hogy felhívjam rá a figyelmet, hanem mert úgy voltam vele, hogy ne legyünk ennyire pesszimisták, és beszéljünk kellemesebb dolgokról. 3DS-re meg felveszlek. :)

De ha már írtad, akkor reagálok rá. Tökéletesen igazad van a választék dolgában, és hiába magyaráznám meg az átlag vásárlónak, hogy lehet, hogy tizedannyi játék van például Nintendo 64-re, de jóval kisebb az esély arra, hogy melléfogjon, mert sokkal több minőségi játék van rá. Főleg, ha nincs is az a stílus, amit szeret. Mert úgy tudom, hogy PSX-re például rengeteg RPG volt, Nintendo 64-re legfeljebb alig, lévén, hogy a például a Final Fantasy-k sem Nintendóra jelentek meg annak idején.

Azokat a bizonyos tallérokat meg a my.nintendo.com oldalon gyűjtheted. :D
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: NINTENDO Wii (avagy, would you like to play with my wii? :p)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

supermario4ever írta:Igazatok van, hogy nem reagáltatok rá, beszéljünk kellemesen témáról.
Én reagáltam volna rá, "csak" annyi hiba csúszott a gépezetbe, hogy az itteni átlagnál ritkábban szoktam felnézni/kommentelni a fórumra, szóval ne haragudj, ha ez "nem akarok válaszolni rá"-ként jött le.
Úgy tudom, hogy még a Super Nintendós időkben is a Nintendo kemény jogdíjakat kért külsős cégektől, és volt néhány kikötésük, ennek ellenére sok játék jelent meg SNES-re. A Nintendo ezt megtehette, hiszen csak egy valamire való vetélytársuk volt, a SEGA, de tőlük is csak a Mega Drive volt méltó, az is azért rendesen alulmaradt a SNES-szel szemben. Így ugyan sok játék jelent meg Mega Drive-ra, de ha egy külsős cég igazán ismertté akarta tenni a játékát, akkor megjelentette Super Nintendóra is.
Ez így is van, sőt, az N az NES idejében még jóformán meg se engedte a külsős fejlesztőknek, hogy más platformokra fejlesszenek, szóval elég sokat változott a helyzet náluk az elmúlt 30 év alatt, főleg mára amikor már zsinórban a negyedik olyan konzolgenerációt futtatják, ami küszködik a külsős ellátással. Amit simán lehetne orvosolni, ha visszafognák magukat az "innovációt" illetően, de hátha az NX-el végre észbe kapnak, mert két-három generáció múlva könnyen lehet, hogy a Sega sorsára fognak jutni, és a riválisoknál kell majd kopogtatniuk. Sőt, a Wii U-t egyesek a Dreamcast 2-nek is emlegetik, ami szvsz helytálló is, mert azt is jóformán az anyacég tartotta el, és csak 2-3 évet élt (aztán még jó párat miután a "halál" után elkezdett virágzani a homebrew szcéna, és a Wii U-n is állítólag már most bitang könnyen lehet bármelyik DS-es játékot működésre bírni).
Olyan indokot hallottam arra, hogy miért maradt kazettás a Nintendo 64, hogy nincs töltési ideje, de igazából óriási baklövés volt, mert a Nintendo 64 hardware-e sokkal erősebb, és az a konzol legnagyobb tragédiája, hogy nincs kellőképp kihasználva. Ha CD-s lett volna a N64, olyan játékok készültek volna rá, amivel meg merem kockáztatni, hogy hazavágta volna a PlayStation-t.
A töltési idővel kapcsolatos indok igaz is, ahogy az is, hogy a másolásvédelem miatt is maradtak a kazettás megoldásnál, de igen, az is igaz, hogy pont ez fogta vissza talán a legjobban az egész konzolt, nem véletlenül van például sok játékban jelen az a bizonyos "textúra szétfeszítős" hatás. Plusz az is ott van, hogy a CD-hez képest piszok drága volt azokat a kazettákat előállítani, és fejlesztői szempontból vagy áthárítod azt a vevőkre (emlékszem anno voltak olyan N64 játékok, amiket 20-22 ezerért lehetett kapni újonnan) vagy nem, szóval sok fejlesztőnek egyszerűen nem érte volna meg fejleszteni rá. Az igaz, hogy ennek ellenére is voltak rá nagyon jó címek (Mario 64 eleve kikövezte az utat az "igazi" 3D-s platformereknek, és a két Zelda a maga korábban hatalmas volumenű játékok voltak), de a PS1 esetében az a mennyiség mégiscsak a siker kulcsa volt, hiszen hiába volt rá rakatnyi szemét játék, ha egyszer jó játékokból se volt hiány, és Nyúl is jól mondja, hogy a nagyobb mennyiség szélesebb választékot szült. Hiába volt jó a Mario 64 vagy a két Zelda, voltak olyanok akiknek ez már bőven nem volt elég húzóerő egy komplett konzol vételhez, manapság meg pláne, amikor az N már évtizedek óta futtatja ugyanazokat a franchise-okat (ezzel kiábrándítva az emberek egy részét), miközben a Sony/MS platformokra tonnaszám jönnek a külsős fejlesztések. Ez főleg a mostani E3-on ütközött ki nagyon, mikor az N azt az egy szem Zeldát hozta ki a show-ra, függetlenül attól, hogy simán az volt az kiállítás egyik legnépszerűbb játéka.

És ha már friend code-ok/ID-k:

code: 1435-4908-8441

ID: DodgersHUN
Kép Kép
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: NINTENDO Wii (avagy, would you like to play with my wii? :p)

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Az idei E3 is érdekes volt, mert a Zelda tényleg nagyon szépen néz ki, és várom is, úgyhogy nem csupán érzelmi ömlengés volt, hogy melyik játékot várom igazán, hanem mert tényleg. De tényleg hiányoznak a külsős játékok, mert ahogy írtam, vannak olyan játékok, melyek konkurens gépekre jelentek meg, de szívesen kipróbáltam volna, de nincs pénz arra, hogy több kurrens gépem legyen.

Meglepő, hogy már a NES idejében sem volt "ártatlan" a Nintendo, de igazság szerint nem is volt feltétlen nagy kunszt már annak idején csak Nintendóra megjelentetni egy játékot, hiszen akkora fölényük volt a 8-bites érában, hogy öröm volt nézni. Vagy lehet, hogy pont ezért? Kicsit ilyen tyúk vagy tojás elve nálam ez. A NES nagy sikere miatt nem volt feltétlen probléma a kikötés, vagy maga a kikötés generálta az óriási népszerűséget (többek között, persze)?

Ja hát persze a másolásvédelem Nintendo 64-re. Nem is másolták a játékokat, mert tényleg olyan drága volt egy-egy játék. Emlékszem a Mario Golfot 16.000 forintért vettem 1999 végén. Mondjuk nem bántam meg, mert szeretem azt a játékot nagyon. De tényleg 17-18.000 forint volt egy játék annak idején, és azok, melyekhez extra volt csomagolva (Expansion Pak, Transfer Pak) azok bőven 20.000 forint fölött voltak. Állítom, hogy sokkal rosszabbul jártak azzal, hogy a másolásvédelemre fókuszáltak, semmint hogy a gép valódi tudását használják ki.

Holnap felveszlek majd 3DS-re és Wii U-ra is.
Válasz küldése