Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos

Várod?

Hajjaj!! Miazhogy!!
46
77%
Érdektelen. Más stílusra bukom.
10
17%
Drága. Inkább letöltöm.
2
3%
Túl véres. Jön majd a Családosok Országos Szövetsége...
2
3%
 
Szavazatok száma: 60

Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

Megkísérlem a választ:

1. Nem mind. Mahai Pecsétje mindnek van, de a többségük már nem tudja használni (az egy és kétlovas pecsét már nem jó semmire, mert nincs akinek parancsolni vele, birodalmi sereg meg birodalmi mágusok már nincsenek). Ezért tűntek el (lassan kiírtották őket), és ezért olyan magabiztosak a helytartók, közülük ugyanis kevesen tudnak a háromlovas Pecsétek létezéséről. Az Árnybíró egyébként nagyjából ennyit tud, ő felelős döntéseket hoz, nem végrehajt. A Szando a testőre, elvileg ő sem hajt végre ítéletet, arra a Pecsét által irányított emberek/szellemek valók. Aztán később Munszuról is kiderül, hogy ő sem piskóta éppen, de ez már spoiler lenne a 4. kötetből :D

2. Is-is. Koreaiak rajzolják/írják, de Japánban jelenik meg először. A japánok elfogadták mangának (pedig kényesek erre), és a manga minden sajátosságát hozza, úgyhogy azt hiszem ez manga :lol: Joun és Jang ugyan egy szót sem beszél japánul (na jó, Jang beszél pár szót, ugye :lol: :lol: ) de hatalmas a rajongótáboruk japánban, különösen az Island c. manga óta.

Én is várom a második kötetet, ott indul be csak igazán a sztori! :shock:
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Köszönöm a választ. A manga szó használatának legitimitásával kapcsolatban igazából csak az érdeklet, hogy lehet e valamit hivatalosan mangának hivni, ami nem Japán. Ennyi. Minden sajátosságot hordoz, minden követelménynek megfelel, csak éppen Koreai, és az érdekelt, hogy ilyen esetben mi van) Akkor viszont drukkolok a magyar mangakáknak, mindent bele. És jöjjön az a második kötet... ne felejtsétek kiírni erre a fórumra:)
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

A mangában túl nagy meglepetések ugyan nem értek, de emlékszem, hogy amikor néztem az animét, az a sivatagos rész eléggé meglepett. Az is vicces volt, hogy Munszu odaadja a srácnak a medált, erre fél perc múlva visszakéri XD

A manga végén az a pár vázlat pedig egyszerűen gyönyörű *.*
Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

Igen, az anime az 1, 2, 4 kötetekből van összegyúrva, egy-egy történet. De a mangában elég hamar kibomlik az Aji Tae fővonal, ami az animében nincs annyira benne, és sokkal fordulatosabb is a történet :wink:

Ja és meg is magyaráz egy csomó mindent, ami szintén nem fért az animébe... :cool:
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Igen, pédául a szipókát.
Nekem pl az animében nem esett le, hogy Munszu asztmás (ha asztma ez egyáltalán...). Az pedig nagyon tetszik, hogy hősünk nem egy kimondott jótét-lélek ^^
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Nem egy kimodnott jótét lélek?:D mondjuk inkább azt, hogy azon kivül, hogy helytartókat gyilkol semmi jó tulajdonsága nincs, sőt... :) Bár mondom, nekem csak a manga jelenti eddig az alapot.
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Igen, van benne valami XD
De azért reménykedjünk, hogy fejlődő képes a drága XD

Mondjuk egész jó logikája van, de szerintem a csapatból akkor is Szando az ütőképesebb. Heh, az a medvecsapda mekkora volt már :dirr:
Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

Szacsi írta:De azért reménykedjünk, hogy fejlődő képes a drága XD
De még mennyire hogy az. Az utolsó történet végén lehet sejteni, hogy a császár barátja volt, és nem is akármiért. De most már tényleg befogom :)
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Spoilerfest mentesbeszélgetést!:)
A medvecsapdán nagyot nevettem... de legjobban a medálvisszakérés tetszett:D Az nem volt semmi. Meg utána nemsokkal jött a kedvenc képkockám a mangában. Amikor csóri srácot maga elé tartva fogja fel a dárdákat... az a kép nagyon tetszik vmiért... talán a leleményesség miatt:)
Ennek a sivatagi denevérnek lesz vmi szerepe? Folyton a Chihirot juttatja eszembe...
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Jó hogy említed. Az animében is szúrta a szememet a kis dög, szerintem nagyon nem illik bele az egészbe :?

Nem értem miért kell ilyen elemeket beletenni a legtöbb mangába...

Hogy lesz-e valami szerepe? Lehet, hogy ugyanaz lesz vele a helyzet, mint a Harry Potter könyvekben Makesszal XD
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Én ezt a mangát nyertem conon táncszőnyegversenyen^^
Már ki is olvastam, és nagyon bejött^^ De a kedvencem akkor is a prológus vége... akkorát estem pofára :dirr:
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Az nagyon jó volt XD

Amikor Con-on megvettem, rögtön elkezdtem nézegetni, erre látom, hogy egyik ismerősünknek majd kiesik a szeme (aki csak az öccsét jött elkísérni, szóval nem anime/manga fan...). Kérdeztem tőle, érdekli-e, el is kérte és szinte az egészet el is olvasta :o Meg mondta, hogy nagyon tetszik a rajzolása, a történet, stb. Úgyhogy ha egy kívülálló is ilyen jó véleménnyel van róla, az már több, mint nagyszerű ^___^
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Szacsi írta:Az nagyon jó volt XD

Amikor Con-on megvettem, rögtön elkezdtem nézegetni, erre látom, hogy egyik ismerősünknek majd kiesik a szeme (aki csak az öccsét jött elkísérni, szóval nem anime/manga fan...). Kérdeztem tőle, érdekli-e, el is kérte és szinte az egészet el is olvasta :o Meg mondta, hogy nagyon tetszik a rajzolása, a történet, stb. Úgyhogy ha egy kívülálló is ilyen jó véleménnyel van róla, az már több, mint nagyszerű ^___^
Dehogy kivülálló, ő is mangafan csak még nem realizálódott benne:)
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

ugyan még nem ismerem, de ha jó, meg márcsak a támogatás végett is be fogom szerezni. 1500 pénzért meg simán jó... na majd kezdem vadászni :D
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Nekem is nagyon tetszik a manga bár először nem akartam megvenni de haverom rábeszélt és jól tette!A matricákat meg már ki is ragasztottam!
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Matricááááák? :shock:

Miféle matricák? Voltak benne matricák?

Nekem csak Munszu-s, Szando-s és olyan ronda kis denevéres kártyám van^^
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Szacsi írta:Matricááááák? :shock:

Miféle matricák? Voltak benne matricák?

Nekem csak Munszu-s, Szando-s és olyan ronda kis denevéres kártyám van^^
Ööö,3db-ot adtak hozzá alapból de én a con-on vettem.
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Micsoda? Nekem meg nem adtak?!?!?! Ez vért kíván!!! :mad:

:)
Én azt a pár nagy méretű plakátot/táblát fogadtam volna el szívesen, ami az egyik bejárat közelében is volt... Mikor bementem, megláttam őket és nagyon megtetszettek. Aztán kezdett gyanús lenni. Gondoltam, "Olyan szépek a rajzok de az a pasas a szárnyakkal olyan ismerős... Árnybíró?? Ez nem a doki a Shin Angyou... ? Vááá akkor ezt kiadták magyarul ?!?!? Úristeeeen melyik pultnál lehet megvenni? *.*"

Én voltam az első aki vett belőle, muahahaha!
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Bátyám még plusszba is szerzett párat szal ha nagyon kell küld el pü-ben a címedet és postázom! :D
Milyen kártyák?Én meg olyat nem kaptam!
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Kedves vagy, tényleg ^^ De annyira nem ragaszkodom hozzá, hogy kitegyem valhova, csak meglepett, hogy ilyen is volt, mert nem láttam, de hát istenem vaksi agyok XD De tényleg köszi ^^

A kártyákat meg nem a Con-on szereztem, a DVD-hez volt mellékelve, amit küföldről hoztak nekem ^^
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Szacsi írta:Én voltam az első aki vett belőle, muahahaha!
Biztos? Csak mert akkor pakolták épp ki őket a dobozokból, amikor vettem. Na mindegy. :dirr:
ON: Sajnos még mindig nem sikerült elolvasnom a CUCCot, de néhány napon belül erre is sort kerítek.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Szacsi írta:Matricááááák? :shock:

Miféle matricák? Voltak benne matricák?
benne asszem nem, én attól a sráctól kaptam 3 fénykép mértetű ragasztani valót, akitől megkérdeztem, h a mozi mennyire követi a mangát (két-három nappal a con előtt láttam), aztán mivel nem igazán tudtam meg tőle semmi nagyon konkrétat, úgy döntöttem, h befizetek egy pélányra.
Kép
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Rage írta:
Szacsi írta:Én voltam az első aki vett belőle, muahahaha!
Biztos? Csak mert akkor pakolták épp ki őket a dobozokból, amikor vettem. Na mindegy. :dirr:
A Mangafan-os srác mondta, de nekem 8 :-P

Pfú...már hárman is kölcsön kérték tőlem, remélem egy darabban kapom vissza :neutral:
Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

Ma láttam a westendben egy arcot öt kötet árnybíróval a kezében lelkesen magyarázni a telefonba :D :D
Remélem bejön a dolog a kiadónak, és hoznak még sok cuccot! :banan:
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Manga / nem mangás beszélgetést leválasztottam egy külön topikba, "Manga vagy sem?" néven megtaláljátok itt, a Manga részlegben.

whitenoise fontos irományát még közölném itt is:
2006. november 19.
XII. Képregénybörze az újpesti Munkásotthon utcai általános iskolában reggel 10-től délután 3-ig. Belépti díj 300 forint. Árusoknak belépés 9 órától, asztalbérlés: 300 forint asztalonként.

A börzén debütáló kiadványok:
Árnybíró 2 (MangaFan, 194 oldal, fekete-fehér). Az Animeconon indult sorozat második része.

[...]

2006. december 9.
Hungarocomix 2006 a Sugár üzletközpontban. Képregénykiállítás és -vásár, képregényiskola, tombola, dedikálások, vetítések. A belépés ingyenes. Díszvendég Gradimir Smudja. További részletek következő hírleveleinkben.

Bejelentett újdonságok:
Árnybíró 3 (MangaFan, 194 oldal, fekete-fehér).
Ebben a topicban mostantól jó lenne, ha csak és kizárólag az Árnybíróról lenne szó. Köszönöm.

Edit: Téma címe megváltoztatva + kiemelve.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Válasz küldése