Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos

Várod?

Hajjaj!! Miazhogy!!
46
77%
Érdektelen. Más stílusra bukom.
10
17%
Drága. Inkább letöltöm.
2
3%
Túl véres. Jön majd a Családosok Országos Szövetsége...
2
3%
 
Szavazatok száma: 60

Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

Des: mondom, ez csak spekuláció :lol:
De most már mindegy is, mert eltűnt a borítóról az Angjo Onsi felirat, és japán írásjelekkel van rajta az eredeti cím. Lehet ők is feltették a kérdést, hogy gyerekek, hol a vérbe hagytuk a Sin-t a címből, he?!? :LOL:
Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

Kvázi-inszájder infó: ez lesz a b1-es poszteren az Árnybíró 4. mellé

Kép

::japtoun:: :bounce: ::jthrill::
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Lehet még valahol kapni az 1. és 3. kötetet? :weh:
Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

Holnap, az odeonos Animenapon? Nagyobb könyvesboltokban? Trillian? Sárkánytűz?
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Fogalmam sincs, azért kérdeztem :-P
Egyébként az 1. nem lesz holnap az Odeonban, és a Trillianban sincs, bár igérték hogy kb. egy hónap múlva talán lesz.... Sárkánytűz? Erről még nem hallottam :cool:
----------------------------
Edit - 07.01.28.
Már nem fontos, tegnap megszereztem az 1-est :D
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

whitenoise írta:Kvázi-inszájder infó: ez lesz a b1-es poszteren az Árnybíró 4. mellé

Kép

::japtoun:: :bounce: ::jthrill::
ÁÁÁ!!! S ilyet máskor nem akarnak nekünk adni...??? *szipp-szipp* Lemaradtam a 4. kötet premierjéről... *szipp-szipp* :(
Most bezzeg nem kapom meg sehol... (még)
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Mivel eddig nem olvastam az árnybírót, de a animenap heve magával rántott vettem egy második kötetet mivel első nem volt :dirr: És kaptam én is posztert... Nah Mayer ezt fogom nekedadni :dirr:

Amúgy naaaggyon bejövős...
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Desmond
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.12.27. 01:46
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Desmond »

Azt a pár elütést is ki lehetett volna gyomlálni a szövegből. Lehet, hogy az én bajom mert rögtön szemet szúrnak (ilyen bangdzsa helyett bandzsa és hasonlók :D), de akkor is.

Még mielőtt valaki úgy gondolná, hogy én mindig csak fikázok, hozzáteszem amúgy azért tetszik a cucc és csak így tovább.
valami... akármi... mitudoménmi...
Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

IchiGo írta:ÁÁÁ!!! S ilyet máskor nem akarnak nekünk adni...??? *szipp-szipp* Lemaradtam a 4. kötet premierjéről... *szipp-szipp* :(
Most bezzeg nem kapom meg sehol... (még)
Képregényinfo Hírlevélből:

SF találkozó az Aranytízben

Február 11-én. vasárnap 11-17 az Aranytíz Mûvelõdési Központban (Budapest V. ker., Arany János u. 10.) rendezik meg másodszor az SF Portal.hu találkozóját írók, kiadók és olvasók részvételével. A belépés ingyenes.
Kiállító és – főleg SF, szuperhősös, manga és fantasy témájú köteteiket – kedvezményesen árusító képregénykiadók: Fumax/Comicsinvest, Képes Kiadó, Kingpin, MangaFan, Míves Céh, MKA, Roham, Titkos Fiók.


Sztem itt kapsz négyest meg posztert is. :wink:
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Végre én is hozzájutottam az első 4 kötethez egyben (kedves ismerős kölcsönadta :) ), és az összképem pozitív a cuccról, szal venni is fogom ezentúl.
Ami tetszett: a rajzok nagyon szépek, a történet, bár NAGYON klisésen indúlt (egy az eggyben kenshin-érzésem volt, ami nem baj mert a kedvenc mangám, de több mint 10 éves cuccot lelopni gáz...) amíg aztán megjelent a valódi árnybíró és rájöttem hogy át lettem verve :). Szal a sztori jó, most már látszik belőle egy kicsit több is, és a kvázi-fillerek (pl a mandragóra-történet) is jól vannak előadva, nincs rétestészta érzése az embernek. A főhös egész jó arc, bár egyelőre azért még az inkább titokzatos mint mély karakter benyomását kelti. Ja, és az ár is pozitív.
Ami NEM tetszett: Egyetértek Titkos-sal abban hogy a főszereplő egyelőre (!!!) még azért eléggé csiszolatlan gyémánt. "Darkos vagyok, gonosz vagyok, de a fene egye meg a végén mégis jót teszek"...ennél azért több fog kelleni. Most a 4-kötetben a mélyebb történet is előkerült a császárral, meg Adjite-vel meg minden egyébbel...kicsit a kenshin ova-1-et érzem előkukucskálni, de ez pusztán megérzés.
A harcok gyönyörűek DE helyenként átláthatatlanok, ez főleg az egyébként nagyon szimpatikus (höhö) Szandó esetében van így. Néha csak kapkodom a fejem hogy HE, most mi is történt. És ha már Szandónál tartunk: nekem nincs bajom a fanservice-szel, sőt, Szandó nagyon..."tetszetős", de nem bírom, mikor ennyire nyilvánvalóan az ember arcába tólják. Azok a bőrszíjak, amik rajta vannak ruha-helyett....javítsanak ki a fórum hölgyei, de nekem eléggé kényelmetlennek tűnnek. Nem beszélve arról hogy azért a hegyekben pl hideg van...
Valamint itt van még a bangdzsa figurája. Erre a fickóra nagybetűkkel rá van írva, hogy "comic relief". Helyenként egész vicces (pl mikor monszu "gondolatait" olvassa fel :) ). de legtöbbször csak szimplán idegesítő.

"Röviden" ennyit gondolok az eddigi 4 kötetről, kiváncsian várom a többit!
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Sephiroth írta:Azok a bőrszíjak, amik rajta vannak ruha-helyett....javítsanak ki a fórum hölgyei, de nekem eléggé kényelmetlennek tűnnek. Nem beszélve arról hogy azért a hegyekben pl hideg van...
Nekem inkább az fúrja az oldalamat, hogy hogyan bír mezítláb trappolni, illetve milyen rossz lehet a vérkeringése a sok fásli miatt, továbbá hogy hogy a búbánatba nincs gerinferdülése attól a karmos kesztyűtől :wink:
Ó igen, egyébként a földig érő haj ideális viseletet. Még véletlenül sem zavarja a csatában.
Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

Szacsi írta:hogy a búbánatba nincs gerinferdülése attól a karmos kesztyűtől :wink:
Ellensúlyozza a másik kezében tartott, ránézésre legalább 50 kilós kard :wink: áhh, fantasyn ilyesmit nem érdemes számon kérni, lásd még démonok, fantomlovagok.

Seph: másokat a Berserkre emlékeztetett, megint másokat a Cowboy Bebopra. Igazból sztem ez az irányzat is elég kevés eszközzel dolgozik, a kérdés az, hogy milyen történet kerül köré. :roll:
(A mandragóra viszont sztem az egyik legerősebb fejezet, kevés shonenmangában van ennyire jól megfogva a távolkeleti életfilozófia. Gekiga más asztal persze.)
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

whitenoise írta:A mandragóra viszont sztem az egyik legerősebb fejezet
Szerintem is, nekem speciel eddig az tetszett a legjobban :)
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Izé, valszeg félreérthetően fogalmaztam, a Mandragóra nekem is tetszett, a második kedvenc részem az egészből. Épp arra akartam utalni, hogy ahhoz képest hogy kvázi egy filler rész (=a végén sem tudunk meg lényegesen több információt a főszálról mint a rész elején, Ajite nevén kívül), nagyon jól és hangulatosan van megcsinálva, önnmagában is van "értelme".
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Nekem ez az utolsó többrészes fejezet tetszett, egy letűnt kor árnyékai, legalább megtudtunk valamicskét a múltbéli eseményekről.
Ahogy Szandó kinéz, nos szerintem ez egy 'mese' amiben bármi előfordulhat (bármennyire próbálják történelmi vonatkozásokkal alátámasztani), nem kell indokokat keresni, hogy ez húú de milyen kényelmetlen lehet, ez van és kész... és bár én nőnemű vagyok, szerintem egész impozáns látvány amikor harcol :cool:
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Másnak is feltűnt, hogy mikor Vonszul kardja belvág Szando bőrébe, az előtte lévő szíjjat nem vágja el? (A rajzoló talán úgy gondolta az már túlzás lenne... :twisted: )
Hiába no, varázskard... :cool:
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

van már vmi dátum az 5. rész megjelenéséről? hiányom van...:?
Kép
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Passz... de nem venném rossz néven ha a képregényfesztiválra bedobnák :D
Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

http://fesztival.kepregeny.info/

mangákat kiemeltem :wink:

Újdonságok a képregényfesztiválon:
Árnybíró 5 - Batman: Hush 2 - Bolondok aranya 1 - Buborékhámozó 1 - Dampyr 1 - Frank Miller: 300 - Lucky Luke 4: A nagyherceg - Megtorló: Balfékek szövetsége - Papírmozi 1: Ugyanaz pepitában - Pinkhell 3 - Princess Ai 2 - Scott McCloud: A képregény felfedezése - Sebők-sorozat 3: Halálsugár - Szenes Róbert: A zöldeskék bolygó nem válaszol - Tarot Café 1 - Warcraft 2
Zearlot

Hozzászólás Szerző: Zearlot »

Én imádom :) Ez a manga tetszett meg legelőször... hiába nyálaztam át tucatnyit... A Mandragórás résszel pedig csak egyetérteni tudok, a legjobb :) Remélem sikerül beszereznem majd a többit is :S
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Nem tudja valaki, hogy lehet e már kint kapni? Mert akkor nyakamba venném a várost és beszerezném :cool:
Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

Csütörtöki idézet a szerkesztőtől a mangafan.hu-ról
"Ma mentek ki a kötetek a nagykereskedőknek. Holnap, vagy kedden szállítják talán szét a boltokba. Ez azt jelenti, hogy a jövő hét második felétől már érdemes nézelődni :) Most nagyon sokat rendeltek, szerintem mindenhova visznek, mert sikeres kiadvány Ezt is megértük, sikeres a manga idehaza "
Avatar
Monress
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2003.07.26. 15:39
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Monress »

Sziasztok,

az Árnybíró anime-t honnan lehet letölteni? (Ha a válasz a usteam, ott megtaláltam egy egyben szép nagy fájlt - ez az egész vagy van még?

Köszönöm a segítséget! :)
Békesség.

Monress

Kép
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Megtalálható Animeaddicts-on is, magyar felirattal, japán és koreai (!) hanggal.
Különben tudtommal ez az egy film készült, egyenlőre, bár mintha egy NewType-ban láttam volna olyan képeket, amik nem voltak ismerősek, reméljük készül folytatás...:mrgreen:
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Igen!
Kész. kiolvastam az 1 és 3 ik kötetet(mert csak olyat vettem) és a 3iknak úgy lett vége hogy nagyon rosszul mert most mi lesz?!
És kitudja mikor megyek megint Bpre hogy vehessek mangát...
a kettseben sokmindenről lemaradtam? mert nekem eléggé úgy tűnt..
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Válasz küldése