Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos

Várod?

Hajjaj!! Miazhogy!!
46
77%
Érdektelen. Más stílusra bukom.
10
17%
Drága. Inkább letöltöm.
2
3%
Túl véres. Jön majd a Családosok Országos Szövetsége...
2
3%
 
Szavazatok száma: 60

Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

:xmas:
via 576konzol.hu:

[...] az 576 KONZOL novemberi száma! A jubileum előtti aktuális az idei év egyik legerősebb tartalmi összeállításával várja az olvasót. Íme egy kis előzetes:

• 6 oldalas, extrákkal fűszerezett Gears of War bemutató, ahol végre kiderül, hogy tényleg ez-e az új messiás vagy csak annak egy követője.

[...]

Exklúzív Árnybíró melléklet, 8 oldalon át: nálunk olvashatod először a teljesen magyar nyelvű manga egy később megjelenő kiadásának vaskos ízelítőjét!

Megnéztem, eléggé büntető az A4-es képformátum ::hehe::
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

végre sikerült beszereznem az első kötetet (King Comics forgalmazza hálistennek :) ) és nagyon tetszik! nem kicsit fordulatos a történet... grafika jó, sztori is, tele van lepetéssel és ha van benne helyenként poén az üt is rendesen ( "nem halott, csak tetteti! mert nagyon megijesztetted " ) ::japhaha::
várom a folytatást
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Nekem személyszerint nagyon tetszett. Nagyon jó a hangulata és nagyon szép, igényes kiadás lett! Szal egy biztos. Már van egy állandó vásárlójuk :D
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Végre volt alkalmam végigolvasgatni az első kötetet, és a kiadás nem rossz, viszont a mangáról az a véleményem, hogy eddig csak sejtettem, hogy egy lightos Berserk, most már biztos is vagyok benne. Van a fanyar humorú, darkos múltú, szinte már embertelenül kíméletlen hősünk. (Gatts) Hozzá szegődik a vicces/aranyos kis repkedő izé (Puck), valamint a börtönből menekült lány, akinek megölték a szerelmét (Casca, ha picit túlzunk). Ha jól tudom, a fickó itt is valami múltbéli dologért akar bosszút állni, úgyhogy remélem hamarosan "Griffith" is felbukkan majd, mint überdémon, és kiderül róla, hogy anno ő áldozta fel az összes Árnybírót cserébe a hatalomért. :D (Mintha egy az egyben az After the Eclipse részeket olvasná az ember a Berserk mangából, csak kevesebb vérrel, és meztelenséggel, bár azért hagytak ebben is bőven mindkettőből.)
Ezután városról városra utaznak, hősünk mindenhol jól (jó véresen) "rendet rak", idéz néhány démont, akikkel szétveri az ellen démonait (utóbbiak minden fejezetben százával özönlenek). Közben persze bőszen hangoztatja, hogy ő nem védőangyal, pusztán véletlen, hogy pont ő, és pont akkor van ott, de azért elmondja mindig, hogy "Én vagyok az Árnybíró, és igazságot teszek!" (lehet nem pontos idézet, ennél a résznél nekem már a Sailor Moon-tól a Dredd Bírón át minden az eszembe jutott XD) Minden fejezetben megismerünk több szereplőt, akik vagy hamar halnak rút halált, vagy csak hőseink állnak tovább, így marad a "hármasfogat", mint állandó főszereplők.
A poénok közül voltak jók, a "nem halott, csak tetteti!" nekem is tetszett, ellenben az már rohadtul nem, amikor szegény srác mosolyogva mondja, hogy "Mától jobb ember leszek!" és abban a pillanatban gyomortájékon átszúrják (mindezt poénnak szánva). Meg picit érdekes volt, ahogy váltogatja a humoros és brutál részeket. Az első fejezet erre a legjobb példa, a kislány SD fejeket vág, majd egy karikával (WTF? O_O) nekiront a gonosznak, akitől kap egy öklöst az arcába, persze sír a gyerek, de egy oldal múlva megint jön valami SD-s poén, én meg nem tudom mikor vegyem komolyan.
Amúgy nyugodtan olvassa, akinek tetszik, csak mindenhol azt hallottam, hogy a 4 magyar manga közül ez viszi a pálmát, ehhez képest csalódtam vele kapcsolatban. (Bár eddig sem akartam megvenni, ezután sem fogom, szóval sok különbség nincs. :lol: )
Kép
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Ejjj, de finnyás itt valaki :vigyor:

Ez a Berserk-kel való összehasonlítás elég érdekes XD
Én nem nagyon véltem fölfedezni olyan komoly hasonlóságot a kettő között. Értem ez alatt, hogy ha mondjuk félkarú, félszemű (és esetleg még pluszban féllábú) főszereplőt kapnánk, aki egy bazi nagy karddal aprítná a népet, akkor nem vitatkoznék XD
De mindezek nélkül szerintem olyan, mintha Trigun-t hasonlítanánk a Hellsing-hez, mert a főszereplő piros kabátot visel, nagy pisztolya van, jó poénjai vannak és nem emberi lény :-P
Titkos írta:Közben persze bőszen hangoztatja, hogy ő nem védőangyal, pusztán véletlen, hogy pont ő, és pont akkor van ott, de azért elmondja mindig, hogy "Én vagyok az Árnybíró, és igazságot teszek!" (lehet nem pontos idézet, ennél a résznél nekem már a Sailor Moon-tól a Dredd Bírón át minden az eszembe jutott XD)
Ezen meg hasamat fogtam a nevetéstől :LOL:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szacsi írta:Ejjj, de finnyás itt valaki :vigyor:
Nem az, de nekem tényleg az első pillanattól fogva Berserk íze volt a dolognak. :D Szóval olvastam az ismertetőt, hogy "Egy magányos Árnybíró máig folytatja útját stb.-stb.", amire úgy reagáltam, hogy "Jé, Gatts! :D" aztán olvastam a mangát, és "It is Gatts! :D" XD (Meg attól, hogy magyarul megjelent, még nem leszek elnéző vele.)
Szacsi írta:Ez a Berserk-kel való összehasonlítás elég érdekes XD
Én nem nagyon véltem fölfedezni olyan komoly hasonlóságot a kettő között. Értem ez alatt, hogy ha mondjuk félkarú, félszemű (és esetleg még pluszban féllábú) főszereplőt kapnánk, aki egy bazi nagy karddal aprítná a népet, akkor nem vitatkoznék XD
De mindezek nélkül szerintem olyan, mintha Trigun-t hasonlítanánk a Hellsing-hez, mert a főszereplő piros kabátot visel, nagy pisztolya van, jó poénjai vannak és nem emberi lény :-P
Várj, lehet hogy fog még itt is a hős amortizálódni. :D Bár ő inkább a divatot követi, az első kötetben máris szerzett egy hajráfot. XD
Az Alucard-Vash hasonlat kicsit túlzó, de a piros kabát, és az "ezüst" fegyver valóban mindkettőjüknél megvan, volt is fanart, ahol egymás ellen harcoltak. :D (és akkor még Ed az FMA-ból is betársulhatna, neki ugyan fegyvere nincs, de ott az automail XD) Viszont jellemben mindhárom szereplő eléggé különbözik, míg az Árnybíró hőse stílusban is Gatts-ot idézte, legalábbis szerintem.
Szacsi írta:
Titkos írta:Közben persze bőszen hangoztatja, hogy ő nem védőangyal, pusztán véletlen, hogy pont ő, és pont akkor van ott, de azért elmondja mindig, hogy "Én vagyok az Árnybíró, és igazságot teszek!" (lehet nem pontos idézet, ennél a résznél nekem már a Sailor Moon-tól a Dredd Bírón át minden az eszembe jutott XD)
Ezen meg hasamat fogtam a nevetéstől :LOL:
Majd figyeld meg, még a póz és a "kameraállás" is ugyanaz, legalábbis az első két fejezetben, csak ő nem a Hold alatt mutogat, hanem kezébe fogva az izét (nem tudom mi annak a gömbnek vagy minek a neve XD) megidézi a démonsereget. :D
Kép
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Titkos írta:Meg attól, hogy magyarul megjelent, még nem leszek elnéző vele.
Nagyon helyes. Én ugyan csak ezt az egy magyar kötetet olvastam eddig, és nem mondom, hogy "úristendeszuperennéljobbnincsavilágon!!!!", de jól indul és tetszik.
Titkos írta:Majd figyeld meg, még a póz és a "kameraállás" is ugyanaz, legalábbis az első két fejezetben, csak ő nem a Hold alatt mutogat, hanem kezébe fogva az izét (nem tudom mi annak a gömbnek vagy minek a neve XD) megidézi a démonsereget. :D
Az a gáz, hogy el is képzeltem, ahogy főhősünk miniszoknyában, piros csizmában és bazi nagy masnival a mellkasán ordítja, hogy: "Fantomsereg, téged válasz...izé..Egy árnybíró áll előttetek!" XD
Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

Hát titkos, sztem nagyjából egyedül vagy ezzel a véleménnyel :D ami persze nem baj. a te dolgod, hogy így látod, és valóban nem kell csak azért elnéző lenni vele, mert magyar. én is sok hibáját látom, de én pont a kiadásban: sztem nem jó a betűtípus, néhol elválasztási hibák vannak, stb A sztori sztem messze a legjobb a mostaniak közül (melyikkel is hasonlítanád össze pontosan?)
És néhány észrevétel, merthogy olvastam a köteteket a 6.-ig előre:
- nem amortizálódik a főhős
- gatts egy zúzógép, aki lelkileg egy gyerek szintjén rekedt (sorsát tekintve nem csoda persze). munszu ennél sokkal komplexebb karakter (későbbi kötetekben bomlik ki a sztori)
- a sónen mangák többségében van főellenség. az ad végpontot a sztorinak. ez egy kvázifantasy-történet kóreai mondák alapján. történetesen itt egy démonszerű valami a főellenség, de ebben valószínű nincs egyedül a berserkkel
- persze nem te vagy az első aki mindezek ellenére a bersekhez hasonlítja (lásd topiknyitó hozzászólás: http://hopeless.wordpress.com/2006/07/3 ... gyo-onshi/) de a végkövetkeztetés itt az, hogy a berserk elfáradt az eclipse után, és most már csak azért fut, hogy a young animal magazint életben tartsa, míg az árnybíró története sokadik kötet után is egyre feszesebb (és egyre kevésbé hasonlít bármire)
Az a gáz, hogy el is képzeltem, ahogy főhősünk miniszoknyában, piros csizmában és bazi nagy masnival a mellkasán ordítja, hogy: "Fantomsereg, téged válasz...izé..Egy árnybíró áll előttetek!" XD
Hát ezen 5 percig fetrengtem :vigyor: :vigyor: :gurul: :gurul:

Emberek, tanuljátok már meg használni a Szerkeszt gombot a hozzászólásotok sarkában! Tegnap óta a 3. duplapostot szerkeszthetem egybe. - Moderátor
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

whitenoise írta:A sztori sztem messze a legjobb a mostaniak közül (melyikkel is hasonlítanád össze pontosan?)
Magyar mangák, most futó japán mangák, vagy úgy általában? Ha a 4 magyar kiadásra gondolsz, akkor nekem a Warcraft pl. jobban bejött, bár lehet azért, mert alapból szeretem azt az univerzumot. (A fórumokat olvasgatva amúgy is azt vettem észre, hogy a Warcraft volt a legkevésbé népszerű a magyar mangák közül, szóval csak javítok az arányon, ha megveszem. :D)
Egyébként a látszattal ellentétben én csak örülök az Árnybíró népszerűségének, mivel hallottam olyan kósza híreket, hogy a Mangafan ezzel méri fel a keresletet, és ha sokan megveszik, akkor mégis lesz abból a magyar IY mangából is valami. :D
Kép
Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

hát a conon az egyik srác azt mondta, hogy a keresletmérést nem ők csinálják, hanem a japánok, közvetve. ha ez jól teljesít, akkor IY is lesz. de ha jól értettem ezt nem szeretik hangoztatni, mert az olyan lenne, mintha zsarolni akarnák az IY rajongókat, hogy vegyék meg az árnybírót. az meg nem lenne túl etikus, mi tagadás (szerintem egyébként :thumb: ez a hozzáállás, én nem biztos, hogy kibírnám, hogy ne hangoztassam úton-útfélen :drop: )
szerencsére nem arjtam múlik, és ahogy eddig elnézem, az árnybíró ilyen eszközök nélkül is meg fog állni a lábán :wink:
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Második rész megjelent már?
Avatar
Load
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.03.29. 17:38
Tartózkodási hely: Nem, nem vagyok szomjas.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Load »

Nem, Hungarocomicsra (December 9.) jon ki.
Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

elvileg akkorra már harmadik is lesz, a második egy hetet csúszott a nyomda miatt, tehát már kinn kell lennie. én mindenesetre le se szállok a helyi könyvesboltos nyakáról ::box:: már minden ígéretet megkaptam, hogy amint lesz a nagykerekben, azonnal rendel, csak hagyjam békén... ::japhaha::
Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

kommentár nélkül:

Kép

és jól oldották meg! nem nyúltak hozzá! purista kis szívem örül! ::jthrill::

Kép

még a sztori hatása alatt vagyok, majd később írok róla... egyelőre annyit, hogy üt, mint a kóboráram... mondták a kiadó emberkék, hogy nagyon erős, hát tényleg az! ::sugoi::
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Én azért kommentálnám: hol vetted? :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

Anifesten van az Urániában, www.anifest.hu. Ajándék kitűző is jár a kötet mellé :thumb: Állatul néz ki, az "An" jel van rajta Munszu talizmánjáról. A kiadótól az arcok szombaton lesznek kinn nyilván a Paprikát mennek megnézni ::jhihi:: én csak egy másik kiadó embereivel találkoztam.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Rage írta:Én azért kommentálnám: hol vetted? :dirr:
Thrillionban már kapható, én ma megyek érte.
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Thrillionnak mi is a címe?
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Elnézést, trillian, nem thrillion (ami egy online fantasy RPG :P)

A decemberi nyitvatartásról (December 1-24):
Hétfő-Péntek 12-20
Szombat 12-18
December 17.-én Vasárnap is nyitva leszek a délutáni órákban (12-18), ha
valakinek csak a vasárnap lenne megfelelő, akkora időzíthet.
December 9.-én Szombaton, a Hungarocomix-on megtaláltok, viszont az
üzletben nem.
Előreláthatólag az üzlet december 24.-e után az év végéig zárva tart.


1093 Lónyay u 28- (Én ma megyek olyan 14:30 körül.. kismeet?^^)
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Megvan a 2. kötet is, sajnos elég hamar elolvastam :vigyor:

Jó. Nagyon jó. Még egyszer gratula és egy hatalmas köszönöm a Mangafan kiadónak ::^_^::

(A rajzolása pedig nagyon nagyon tetszik. És végre benne volt a doki ^.^)
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Én ma kaptam meg a holnapi névnapomra. ^_^
Még nem olvastam el, mert holnapra az iskolába tartogatom... :D
De bele-belenézegettem, s csak azt tudom mondani amit eddig, gyönyörű... ^.^
Tényleg ki fog jönni a 3. kötet a Hungarocomix-ra? *_*
Amúgy én is egy kis eldugott könyvesboltban találtam meg, ahol nem is hittem volna, hogy egyáltalán lesz... Előtte már mindenhol néztem... King Comics, Alexandra, stb. ... -.-
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

Valaki jön a Hungarokomixra 3. kötetért? Kismeet? ::hehe::
Avatar
Load
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.03.29. 17:38
Tartózkodási hely: Nem, nem vagyok szomjas.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Load »

Ottleszek!
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

3. kötet... Még jó, hogy nekem csak az első van meg. :dirr: De ha hetente jön egy kötet, akkor inkább megvárom, míg megjelenik az összes, és egyben rendelem meg (már ha ilyen lehetséges).
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Weeeeeeeeeeee~~~ Tényleg lesz 3. kötet? El sem hiszem... :)
Megyek, megveszem, megyek, megveszem... :D
Rage, persze, hogy lehet. Megvárod amíg az összes megjelenik (addigra talán elkészül a Mangafan honlapja is), s a honlapjukról megrendeled. :) Szerintem is egyszerűbb lenne így, de én nem bírok rá addig várni. ^^" Különben arról volt szó, hogy havonta fog megjelenni, szóval szerintem gyorsan le fog forogni... :) Már kíváncsi vagyok, hogy mi sül ki belőle. :)
Árnybíró ---> ::daisuki::
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Válasz küldése